נתיב אקספרס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
נתיב אקספרס
Nateevexpress 2009.png
סוג: תאגיד
מיקום המטה: נצרת
מייסדים: משפחת עפיפי
מוצרים עיקריים: תחבורה ציבורית
www.nateevexpress.com
אוטובוס של החברה בחצור הגלילית

חברת נתיב אקספרס – תחבורה ציבורית בע"מ היא חברה המפעילה קווי תחבורה ציבורית בגליל העליון, החברה הפעילה קווים גם בזכרון יעקב והסביבה עד 2015, ומפעילת קווי "נתניה-תל אביב". החברה בבעלות מלאה של חברת הנסיעות והתיירות נצרת.

בהנחיית משרד התחבורה מפעילה החברה יחד עם חברת "אגד" שירות "חופשי חודשי" במסגרתו נמכרות כרטיסיות המכובדות על ידי שתי החברות.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

החברה נוסדה בראשית שנת 2001, לקראת פתיחת שוק התחבורה הציבורית בארץ לתחרות. היא הייתה חברת התחבורה הציבורית הראשונה לפעול במסגרת הרפורמה, כאשר השירות באזור נתניה-חדרה נחנך ב-31 בדצמבר 2001. השירות של החברה באזור צפת-נהריה נחנך ב-28 בינואר 2002. בנוסף לנסיעות תחבורה ציבורית רגילות, לחברה אישור להפעלת נסיעות מיוחדות.

בשנת 2005 הייתה החברה מעורבת בסכסוך העבודה של חברת "מטרודן" בבאר שבע, כאשר ב-14 במרץ החליט בג"ץ בהרכב בן שלושה שופטים, בראשות הנשיא אהרון ברק, לקבל את עתירת עיריית באר שבע ולאפשר לחברת האוטובוסים "נתיב-אקספרס" להפעיל חלק מהקווים אותם השביתו נהגי "מטרודן" במשך יותר ממאה ימים.

בשנת 2009 נתיב אקספרס החלה להפעיל את הקווים המקשרים בין נתניה, הרצליה ותל אביב, לאחר שמשרד התחבורה החליט לערוך רפורמה בקווים אלה. בנוסף, החברה הציבה מכונות כירטוס לכרטיס החכם "רב-קו", הפועל גם בשאר חברות התחבורה הציבורית בארץ.

ב-2014 סיימה החברה את הפעלת קווי אשכול נתניה-חדרה וקווי האשכול הועברו לחברת קווים, במקום זאת החלה להפעיל את כל קווי האוטובוס בעיר צפת וחלק קטן של קווים בין-עירוניים בעיר עפולה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא נתיב אקספרס בוויקישיתוף