אירוויזיון הילדים 2010

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אירוויזיון הילדים 2010
Junior eurovision 2010 logo.png סלוגן התחרות: "‎Feel The Magic!" (תרגישו את הקסם)
מספר התחרות 8
תאריכים 20 בנובמבר 2010
מנחים דניס קוריאן ולילה איסמלאבה
רשת השידור המפיקה בלארוסבלארוס BTRC
העיר המארחת בלארוסבלארוס מינסק, בלארוס
המפקח על התחרות סוונטה סטוקסליוס משוודיה
השיר הזוכה ארמניהארמניה  ארמניה ולדימיר ארזומיאן - אמא
שיטת הניקוד 8-1, 10 ו-12 מכל מדינה,כל מדינה מקבלת 12 נקודות לפי שההצבעה מתחילה
מספר המדינות המשתתפות 14
משך התחרות שעתיים ושתי דקות
מדינות שמשתתפות לראשונה מולדובהמולדובה  מולדובה
מדינות שחוזרות לאחר פרישה ליטאליטא  ליטא
לטביהלטביה  לטביה
מדינות שפרשו מהתחרות קפריסיןקפריסין  קפריסין
רומניהרומניה  רומניה
מופעי פתיחה/ביניים אלכסנדר ריבאק,דמיטרי קולדון וכל הזוכים מ-2003 ועד 2009
סיימו עם 0 נקודות אין
המדינות המשתתפות
JESC 2010 Map.svg
  מדינות משתתפות
  מדינות שהשתתפו בעבר אך לא השתתפו בשנת 2010
< 2009 | 2010 | 2011 >

אירוויזיון הילדים 2010 היא ההפקה השמינית של אירוויזיון הילדים. התחרות נערכה במינסק ארנה, מינסק בבלארוס, לאחר שנבחרה על ידי איגוד השידור האירופי לארח את התחרות. בשנה זו התחרו 14 מדינות וארמניה זכתה בפעם הראשונה במקום הראשון באירוויזיון הילדים.

מדינה מארחת[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנה זו שלוש מדינות הגישו לאיגוד השידור האירופי הצעה לארח את תחרות אירוויזיון הילדים לשנת 2010 כששתי הצעות האחרות לאירוח התחרות היו מרוסיה ומלטה, והסיבות שבזכותם בלארוס זכתה באירוח הם שהיא זכתה פעמיים בתחרות (2005 ו-2007) ובנוסף הם הציעו את מינסק ארנה המכיל 15,000 מקומות ומתאים בגודלו לאירוויזיון הילדים.

אומנים חוזרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנה זו עדיין היה חוק שאוסר על זמרים להשתתף בשנית אך לא מנעו ממלווים ורקדנים לחזור לתחרות כזמרים או כרקדנים ומלווים

מבצע מדינה שנים קודמות
להקת Sea Stones (רקדני ומלווי שרלוטה לנמרה) לטביהלטביה לטביה אירוויזיון הילדים 2004 (מקום 17 כ-C-Stones Juniors בתור רקדנים ומלווים)

הלוגו[עריכת קוד מקור | עריכה]

הלוגו נוצר על ידי רשות השידור הבלארוסית ואיגוד השידור האירופי. קשת הצבעים בלוגו מסמלת אנשים שונים, תרבויות שונות ומדינות שונות והכנפיים מייצגות חופש ולכן גם בבמה היו כנפיים ונבחרו 11 תושבי בלארוס שמייצגים את השונות וזו גם הסיבה שכל הזוכים בשנים 2003-2009 הגיעו לבלארוס, דינו ילוסיץ' מקרואטיה, מריה איסבל מספרד, קסניה סטניק מבלארוס, האחיות טומלצ'בי מרוסיה, אלכסיי זגלוביץ' מבלארוס, להקת בזקיבי מגאורגיה ורלף מקנבאך מהולנד (לפי סדר הזכייה).

מדינות משתתפות[עריכת קוד מקור | עריכה]

14 מדינות אישרו את השתתפותן בתחרות:

סדר מדינה שפה מבצע שיר תרגום לעברית מקום נקודות
1 ליטאליטא  ליטא ליטאית נויוס (בארטס) בראטסרה Oki Doki אוקי דוקי 6 67
2 מולדובהמולדובה  מולדובה רומנית, אנגלית סטפן רוסקובן Ali Baba אלי באבא 8 54
3 הולנדהולנד  הולנד הולנדית, אנגלית אנה & סנה My Family המשפחה שלי 9 52
4 סרביהסרביה  סרביה סרבית סוניה סקוריץ' Чаробна ноћ לילה קסום 3 113
5 אוקראינהאוקראינה  אוקראינה אוקראינית יוליה גורסקה Мій літак המטוס שלי 14 28
6 שוודיהשוודיה  שוודיה שוודית ג'וספין רידל Allt jag vill ha כל שאני רוצה 11 48
7 רוסיהרוסיה  רוסיה רוסית סשה לזין & ליזה דרוזר Boy and Girl בן ובת 2 119
8 לטביהלטביה  לטביה לטבית שרלוטה לנמרה Dejo tā לרקוד כמו ש... 10 51
9 בלגיהבלגיה  בלגיה הולנדית, אנגלית ג'יל & לורן Get Up! קום! 7 61
10 ארמניהארמניה  ארמניה ארמנית ולדימיר ארזומניאן Մամա אמא 1 120
11 מלטהמלטה  מלטה מלטזית, אנגלית ניקול אזופרדי Knock Knock!....Boom! Boom! !קנוק קנוק!...בום! בום 13 35
12 בלארוסבלארוס  בלארוס רוסית דניל קוזלוב Музыки свет אור של מוזיקה 5 85
13 גאורגיהגאורגיה  גאורגיה ג'יבריש מריים קקלישווילי Mari Dari מרי דרי 4 109
14 מקדוניהמקדוניה  מקדוניה מקדונית אניה ואטרווה Еооо, Еооо אווו, אווו 12 38

מוסרי הניקוד[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • ליטאליטא ליטא-ברנארדס גרבסיאיוסקאס (זמר, השתתף בקדם הליטאי)
  • מולדובהמולדובה מולדובה-פאולה פרשיץ' (זמרת, השתתפה בקדם המולדבי)
  • הולנדהולנד הולנד-בראם (זמר, השתתף בקדם ההולנדי ב-2009)
  • סרביהסרביה סרביה-מאיה מזיק (נציגת לטביה באירוויזיון הילדים 2008)
  • אוקראינהאוקראינה אוקראינה-אליזבת ארפוש (אחת ממנחי הקדם האוקראיני בשנה זו)
  • שוודיהשוודיה שוודיה-רובין רידל (אחיה הגדול של ג'וספין)
  • רוסיהרוסיה רוסיה-פיליפ מזורוב (מגיש הנקודות ב-2009)
  • לטביהלטביה לטביה- רולף אילאנדס (אחד מנציגי לטביה באירוויזיון 2012)
  • בלגיהבלגיה בלגיה-לאורה אומלופ (נציגת בלגיה באירוויזיון הילדים 2009)
  • ארמניהארמניה ארמניה-נדיה סרגסיאן (זמרת ארמנית, השתתפה בקדם הארמני ב-2011)
  • מלטהמלטה מלטה-פרנצ'סקה זארב (זמרת מלטזית, השתתפה בקדם המלטזי בשנים 2005-2008 והנחתה אותו בשנים 2009 ו-2010)
  • בלארוסבלארוס בלארוס-אנסטסיה בויטגינה (תלמידת מרכז ההתעמלות במינסק)
  • גאורגיהגאורגיה גאורגיה-ג'ורגי טורדזה (זמר, השתתף בקדם הגאורגי)
  • מקדוניהמקדוניה מקדוניה-שרה מרקוסקה (נציגת מקדוניה באירוויזיון הילדים 2009)

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

תחרות הזמר של האירוויזיון
תחרויות
תחרות הזמר של האירוויזיון 1956195719581959196019611962196319641965196619671968196919701971197219731974197519761977197819791980198119821983198419851986198719881989199019911992199319941995199619971998199920002001200220032004200520062007200820092010201120122013201420152016201720182019
אירוויזיון הילדים 2003200420052006200720082009201020112012201320142015201620172018
אירוויזיון אסיה 2018
ראו גם שיר היובל באירוויזיון (2005)המיטב של האירוויזיון (2006)הלהיטים הגדולים של האירוויזיון (2015)
Eurovision Song Contest logo.svg
מדינות
מדינות משתתפות אוסטריהאוסטרליהאוקראינהאזרבייג'ןאיטליהאיסלנדאירלנדאלבניהאסטוניהארמניהבולגריהבלארוסבלגיהגאורגיהגרמניהדנמרקהולנדהונגריההממלכה המאוחדתיווןישראללטביהליטאמולדובהמונטנגרומלטהמקדוניהנורווגיהסלובניהסן מרינוספרדסרביהפוליןפורטוגלפינלנדצ'כיהצרפתקפריסיןקרואטיהרומניהרוסיהשוודיהשווייץ
מדינות שפרשו אנדורהבוסניה והרצגובינהטורקיהלוקסמבורגמונקומרוקוסלובקיה
מדינות לשעבר יוגוסלביהסרביה ומונטנגרו
ראו גם מדינות שלא משתתפות באירוויזיון
זוכים
שנות החמישים שווייץשווייץ ליס אסיההולנדהולנד קורי ברוקןצרפתצרפת אנדרה קלאבוהולנדהולנד טדי סחולטן
שנות השישים צרפתצרפת ז'קלין בואייהלוקסמבורגלוקסמבורג ז'אן-קלוד פסקלצרפתצרפת איזבל אוברהדנמרקדנמרק גרטה ויורגן אינגמןאיטליהאיטליה ג'יליולה צ'ינקווטילוקסמבורגלוקסמבורג פראנס גלאוסטריהאוסטריה אודו יורגנסבריטניהבריטניה סנדי שוספרד (1945-1977)ספרד (1945-1977) מסיאלצרפתצרפת פרידה בוקארההולנדהולנד לני קורבריטניהבריטניה לולוספרד (1945-1977)ספרד (1945-1977) סלומה
שנות השבעים אירלנדאירלנד דנהמונקומונקו סבריןלוקסמבורגלוקסמבורג ויקי לאנדרוסלוקסמבורגלוקסמבורג אן-מארי דודשוודיהשוודיה אבבאהולנדהולנד טיץ' איןבריטניהבריטניה אחוות האדםצרפתצרפת מארי מריםישראלישראל יזהר כהן ולהקת אלפא-ביתאישראלישראל גלי עטרי וחלב ודבש
שנות השמונים אירלנדאירלנד ג'וני לוגןבריטניהבריטניה באקס פיזגרמניהגרמניה ניקוללוקסמבורגלוקסמבורג קורין הרמסשוודיהשוודיה הרייסנורווגיהנורווגיה בוביסוקס!בלגיהבלגיה סנדרה קיםאירלנדאירלנד ג'וני לוגןשווייץשווייץ סלין דיוןיוגוסלביהיוגוסלביה ריווה
שנות התשעים איטליהאיטליה טוטו קוטוניושוודיהשוודיה קרולהאירלנדאירלנד לינדה מרטיןאירלנדאירלנד ניב קבאנהאירלנדאירלנד פול הרינגטון וצ'ארלי מקגטיגןנורווגיהנורווגיה סיקרט גארדןאירלנדאירלנד איימר קוויןבריטניהבריטניה קתרינה והגליםישראלישראל דנה אינטרנשיונלשוודיהשוודיה שארלוט נילסן
העשור הראשון של המאה ה-21 דנמרקדנמרק האחים אולסןאסטוניהאסטוניה טאנל פדאר, דייב בנטון ו-2XLלטביהלטביה מארי אןטורקיהטורקיה סרטאב ארנראוקראינהאוקראינה רוסלנהיווןיוון הלנה פפאריזופינלנדפינלנד לורדיסרביהסרביה מריה שריפוביץ'רוסיהרוסיה דימה בילאןנורווגיהנורווגיה אלכסנדר ריבאק
העשור השני של המאה ה-21 גרמניהגרמניה לנה מאייר-לנדרוטאזרבייג'ןאזרבייג'ן אל וניקישוודיהשוודיה לורןדנמרקדנמרק אמילי דה פורסטאוסטריהאוסטריה קונצ'יטה וורסטשוודיהשוודיה מונס סלמרלובאוקראינהאוקראינה ג'מאלהפורטוגלפורטוגל סלבדור סובראלישראלישראל נטע ברזילי