משתמש:Yiftaa/עוד דף משתמש

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

שלום לכולם. לאחר שנתיים ויותר בויקיפדיה, ערך מומלץ אחד, שני פורטלים ולמעלה מ-300 ערכים - אני מתחיל להרגיש שמיציתי. זה לא קורה בבום, וכבר זמן מה שהחיים האמיתיים מונעים ממני לערוך ולכתוב באתר, אבל אולי זה בעצם אני שמונע מעצמי לערוך. בכל אופן, כנראה שלא אהיה פעיל פה בעתיד הקרוב. ייתכן שאשוב לפה בהמשך, ייתכן שלא, בכל אופן אני מרגיש שהגעתי למבוי סתום.

לשאלות פנו אליי בדף השיחה, אני עדיין זמין (בטווח מענה של עד שבוע כזה) אף על פי שאני לא אערוך. אם השארתי חשבון פתוח כלשהו - דף בעבודה, טיוטה שבא לכם להסתער עליה או מריבה לא פתורה (למרות שאני לא זוכר שקיימת אחת כזאת) - כתבו לי בדף השיחה. הייתי אומר גם תודה על הדגים אבל זה כבר טיפה נדוש בימינו, אז רק אומר יאללה, פיניטו זה לה קומדי, נדבר.

נ.ב: משאיר פה את דף המשתמש שלי. עבדתי קשה עליו אז לא בא לי למחוק אותו.

ברוך הבא לדף המשתמש שלי! דף המשתמש שלי נראה רק במחשב, כך שאם אתם בטלפון, כל שתוכלו לראות זה את התיבה הזאת. שאלות? פנו אליי בדף השיחה!

מי אני? מה אני?!
תיבות משתמש/ת
P treble clef.svg משתמש זה הוא בעל ידע במוזיקה
P Comics.svg משתמש זה לוקח חלק במיזם הקומיקסאים. ואת/ה?
Smiley head happy.png משתמש זה הוא בעל חוש הומור די מפותח
Flag of Tunisia.svg משתמש זה משתתף במיזם תוניסיה.
רוצה גם?
Brødr. Jørgensen Pianette Minerva 1964 inside.JPG משתמש זה מנגן בפסנתר
משתמש זה הוא טיפש, כסיל, בור, אידיוט, מטומטם, הדיה, דפוק, מאותגר שכלית, דביל, טאמבל, דבע וטמבל - אבל יש לו אוצר מילים די גדול
John Bonham 1975.jpg משתמש זה חושב שג'ון בונהם הוא האדם המגניב בעולם לצד גנדי
Chocolate02.jpg משתמש זה אף פעם לא משקר. חוץ מזה הוא לא גנב לך את השוקולד
Dustin.jpg למשתמש זה למעלה מ-3,500 עריכות!
Trophe.png משתמש זה זכה בתחרות הכתיבה Miktzarmar.JPG לאחר שכתב או הרחיב את הערך סקאר (מלך האריות).

שלום, אני יפתח, אני בן 16. מנגן תופים, פסנתר וקצת מכלים אחרים, חבר בלהקת הסחת דעת ויוצר קומיקס פה ושם. את שיטוטי בויקיפדיה התחלתי אי שם ב-2019, וכתבתי פה ושם ערכים לא-מי-יודע-מה טובים. בזמן האחרון התחלתי לכתוב בצורה יותר טובה והרבה יותר זמן (בתקופת הלימודים מהבית נהגתי לכתוב פה ערכים בזמן שיעור). אני כותב בעיקר על קומיקס ומוזיקה, ומדי פעם גם על דברים אחרים שפשוט מעניינים אותי. כרגע מפעיל מיזם הקומיקסאים (בואו לעזור!) והמפעיל של פורטל:תוניסיה (כולל מיזם תוניסיה).

השתתפתי בתחרות הכתיבה מקצרמר למובחר במהלך שנת 2020-2021 וזכיתי במקום הראשון (המשותף) עם הערך "סקאר". בנוסף, הגעתי למקום השני עם הערך "קומיקסאי" שכתבתי עם Telecart וארז האורז האלופים(!).

היום אני גאה לבשר שהערך שלי סקאר הוכרז כמומלץ ומופיע בעמוד הראשי ממש בימים אלה! זוהי פסגה לא קטנה שהגעתי אליה לא לבדי, ובתמיכה רבה של חברי הקהילה כאן! תודה מיוחדת לברק אבריגיל, שעזר מאוד בהפיכת הערך למה שהוא היום!


תמונה שצילמתי
נוף רמת הגולן.jpg
נוף קלאסי של רמת הגולן


אידיאולוגיה
Pacman.png משתמש זה תומך בגישת לא אוכל לא שותה.
ג'ון בונהם, האדם המגניב ביותר בהיסטוריה לצד מהאטמה גנדי.

טוב, מסתבר שאנשים פה בויקיפדיה כותבים את דעתם על התנהלות של ויקיפדיה וכל זה, אז גם אני רוצה! אז, זוהי האידיאולוגיה שלי:

 1. למחוק ערכים זה גרוע. כמו עורכים רבים אחרים פה, אני חושב שמחיקת ערכים מפאת חוסר חשיבות היא שטות מוחלטת. הרי מה הרעיון באינציקלופדיה ללא הגבלת מקום אם לא להכיל כמה שיותר ידע? האם זה מפריע למישהו שיש ערך על הגלריה 29, או על אבידן רייך או על ניר שחרור? למה למנוע מהקוראים את המידע הזה, אם הוא "לא חשוב"? למי זה מפריע שיש דפים "ללא חשיבות" בויקיפדיה? לקוראים זה לא מפריע, והרעיון של ויקיפדיה היא לתרום לקוראים. לא רוצה לקרוא על נגמר הכוח (סינגל) או על Time Was (שיר)? לא צריך, אל תקרא. אבל למה למנוע מאנשים שמתעניינים בזה לקבל את הידע הזה? למה הם נאלצים לפנות אל אתרים אחרים, בהם ינסו לשווק להם מוצרים או לקחת מהם כסף?
 2. עדיף לכתוב ערכים חדשים מאשר להרחיב ערכים קיימים. ברור, אם יש ערך במצב על הפנים ואפשר לשפר אותו ולהפוך אותו ליאה למעמדו - שאפו, מבורך. אבל כשמדברים באופן כללי, יש כל כך הרבה דברים שאין עליהם עדיין ערך בויקיפדיה, שעדיף קודם לכתוב עליהם, ואחר כך לעבור להתעסק בשאר הערכים. סדר העדיפויות צריך להיות קודם כל כתיבה טובה של ערכים (אני לא מדבר על לכתוב קצרמרים של שתי שורות שכתובים בצורה עילגת ולעבור הלאה) ורק אחר כך תחזוקה שלהם.
 3. בלי קשר לויקיפדיה, אני חושב שהאנשים הכי מגניבים בעולם הם גנדי, ג'ון בונהם ופייטרו פררו, ממציא הנוטלה. אין אף אחד שיכול לומר אחרת. חוץ מזה אנשים מגניבים נוספים הם אלן מור, פרנק זאפה, לוי אשכול, מולטו אסטטקה, מרג'אן סטראפי, פלה, וינסטון צ'רצ'יל, ימי ויסלר, אורית שחף, מונטי פייתון, קתרין פרקינסון, שאול, איאן אנדרסון ועוד ועוד ועוד...


ציוני דרך
 • 30 בינואר 2019 - נרשם לויקיפדיה
 • 22 באפריל 2019 - מבצע את הפעולה הראשונה שלי באתר
  • 22 באפריל 2019–10 במרץ 2020 - מעלה כמה ערכים שכתובים בצורה גרועה ונמחקים.
 • 15 במרץ 2020 - מצטרף למיזם הראשון שלי, בית ספר ויקיפדיה, ומאבד הרבה שעות לימוד על ויקיפדיה, שיעלו לי אחר כך בציונים Im-yahoo.svg
 • 25 במאי 2020 - כותב את הערך המאה שלי - Disraeli Gears
 • 13 בספטמבר 2020 - מייסד את מיזם הקומיקסאים שבמסגרתו נכתבו עד היום כ-75 ערכים (וממשיכים לספור!)
 • 18 באוגוסט 2020 - משכתב את הערך הישן שלי קנד היט והופך אותו לערך הכי ארוך שכתבתי עד אז בפער.
 • 10 באוקטובר 2020 - מקבל הרשאת בדוק עריכות אוטומטית
 • 21 בינואר 2021 - מסיים לכתוב את הערך ז'אן ז'ירו שהופך לערך הכי ארוך שלי, וב-Top 100 של הערכים הכי ארוכים בויקיפדיה.
 • 1 בפברואר 2021 - פותח את פורטל תוניסיה וכותב בשל כך כ-29 ערכים בנושא תוניסיה (והספירה ממשיכה!).
  • 7 בפברואר–20 ביולי 2021 - מרחיב את הערך תוניסיה כמו משוגע, מהמצב הזה למצבו הנוכחי
 • 16 במרץ 2021 - זוכה בתחרות הכתיבה העשירית במקום הראשון (המשותף) ובמקום השני (המשותף) עם הערכים סקאר וקומיקסאי, בהתאמה (האחרון נכתב בשיתוף עם Telecart וארז האורז).
 • 31 במאי 2021 - הערך שלי סקאר עובר הצבעת מומלצות והופך לערך מומלץ הראשון שלי!
 • 25 בספטמבר 2021 - אתם קוראים את השורה הזאת.


ברוכים הבאים!
שאלות? בקשות? עזרה במציאת חטיף שוקולד טעים? פנו אליי בדף השיחה שלי!


ערך נבחר (שלי)
Magdy El Shafee Art.png

מגדי א-שאפעיערבית: مجدي الشافعي; נולד ב-1961 בלוב) הוא אמן, כותב ומאייר הקומיקס למבוגרים הערבי הראשון. הוא נולד בלוב ובגיל צעיר היגר עם משפחתו למצרים. יצירתו המפורסמת ביותר היא "מטרו", שנחשב לרומן הגרפי המצרי הראשון. לאחר פרסום "מטרו" עמד א-שאפעי למשפט והורשע בהפרה של ההגינות הציבורית, נקנס והוצב במאסר על תנאי במשך שנה.

משפטו של א-שאפעי הכה גלים ברחבי העולם ועורר ארגוני זכויות אדם רבים שתמכו בא-שאפעי ובביקורתו על חוסר חופש הדיבור במצרים. על אף שהעותקים נגנזו במצרים וא-שאפעי נקנס, עותק אחד של הספר התגלגל תחילה לידי הוצאת ספרים איטלקית, שפרסמה אותו בארצה, ותוך זמן קצר התפרסם ספרו באיטליה, גרמניה, צרפת והממלכה המאוחדת, כשתרגום אנגלי לספר יצא בשנת 2012. רק כשנפל מוחמד מורסי מהשלטון במצרים בשנת 2013 ועלה במקומו עבד אל-פתאח א-סיסי, פורסם הקומיקס מחדש בארץ המקור שלו.

א-שאפעי נחשב לראשון כותבי הקומיקס למבוגרים בארצות ערב, ומכונה לעיתים "האב של הקומיקס הערבי" או "הסנדק של הקומיקס הערבי". רבים מאמני הקומיקס שפועלים כיום בארצות ערב מציינים אותו כהשפעה ישירה על עבודתם. א-שאפעי הוקר על ידי אונסק"ו כאמן בעל השפעה רבה על תחומו.


ערכים שכתבתי (303)


טוען את הלשוניות...

אלה הם 124 ערכים שכתבתי בנושא מוזיקה (בעיקר רוק ובלוז):

תנשב הרוחמה זה הדבר הזהAprilrage against the machinedoolitleקנד היטcheap thrillsjust as i amרוד אוונסJoe Cocker! BossanovaSurfer Rosaדיוויד לאברינגג'ואי סנטיאגונקמת הטרקטורשונרארוק לטיניזכות הצעקהארונות מטבחDeWolffבן אילוןראפ מטאלאלן וילסוןבוב הייטפרנק קוקAqualungCold Factמטאל ישראליMetalist MagazineSweetWaterשלומי לביא21st Century Schizoid ManI Talk to the WindBombtrackBoogie with Canned HeatOn the Road AgainHallelujah (אלבום)Living the Bluesלארי טיילורSugar Manליברטי רקורדסCanned Heat CookbookLet's Work TogetherGoing Up the CountryHistorical Figures and Ancient HeadsVintageHymn 43קלייב באנקרג'ון אוואןזמר רקעAfro-Latin Soul, Volumes 1&2Mulatu of EthiopiaEthio Jazzהוקלט ביווןStand UpNo ProblamHooker N' HeatFuture BluesLive & Outta SightCome On PilgrimGood Times Bad TimesDisraeli GearsWheels of FireEvil EmpireJerichoבני גראבגלידה יפניתאני אוהבקילפתי תפוזאסנקץ' וורקוננסי נווינסנופל על ארבעMa Adesh Feehaמוזיקה יוונית בישראלפרברים רפיוג'יזאורי גתחיים לרוזThe Thrill Is GoneStill BillUse MeLean on MeLive at Carnegie HallAin't No SunshineGrandma's Hands+'JustmentsMaking MusicNaked & WarmMenagerieWho Is He2nd South Carolina String BandBetter Off Dead'Bout LoveWatching You, Watching MeWe Could Be Sweet LoversOh Yeah!Bill Withers' Greatest HitsTones for Joan's BonesNow He Sings, Now He SobsIs (אלבום)SundanceThe Song of SingingA.R.C.Piano Improvisations Vol. 1Piano Improvisations Vol. 2The LeprechaunMy Spanish Heart500 Miles HighLocomotive Breathצליל קוואדרופוניAqualung (שיר)The Mad HatterAn Evening with Herbie Hancock & Chick Corea: In ConcertSecret AgentCross-Eyed Maryקרייסליס רקורדסגלן קורניקSoundsPopMattersAqualung Liveדי פאלמרטרי אליסLiving in the Pastרוברט כריסטגאו

אלה הם 65 ערכים שכתבתי בנושא קומיקס:

פלאפל עם חריף1001 קומיקסהילד הצהובחמודימטרוזיטה ילדת החלללא באנו להנותלהבין קומיקס • אנה פרנק היומן הגרפיאיך לאהובספר הציפוריםמיקי מעוזבן האטקהצו 8 (קומיקס)קרטון (ציור)ארז צדוק (מאייר)יום קומיקס חינםג'י וילו וילסוןאסטריקס בבלגיהג'ו סאקופופ מומנדFlight (קומיקס)חואן זאנוטואריקה מואןאנריקו קאסרוזהרודולף טפפררון זיסנבךג'ון ליימןדורית מיה-גור (יחד עם ארז האורז וTelecart) • האנק קטצ'אםניר מטרסוהבור של שרמןסוניקהאוי ויי (קומיקס)פרופסור קלקולוסמגדי א-שאפעיקומיקסאי (יחד עם Telecart וארז האורז) • ז'אן ז'ירו (הערך הארוך ביותר שלי!) • ז'אן מישל שרלייהמטאל אירלאןג'וזף "ז'יז'ה" גילאיןז'אן קלוד מז'ירפיילוט (מגזין)ג'ים קוטלסבית הספר לאמנויות יישומיות דופררהמרי דוואלArzachהמחר הארוךעיני החתולנאדיה ח'יארישרה אנדרסןסאליח ממקאןערן אביאניכריס קוביקאלי סלופרשורת מחץוילס פורטסיוצ'ארלס ה. רוסההיסטוריה הסודית של הקומיקספיטר מיליגןארקדי ציקוןSkywald Publicationsטרזנידסביאנקה קסטאפיורהסנטו קיודןדוויניטה לאראסאטיר. א. קוסאשי

אלה הם 67 ערכים שכתבתי בכל מיני נושאים (כמו גיאוגרפיה, ספרות, טכנולוגיה, היסטוריה, קולנוע ועוד):

טמאי א-זהיירה1984 (ספר, מונחים)GeoGuessrפוקסמיינדטיסה 501נחווהפ. פ. רויסהקונגרס הסורי-פלסטיניאגם תמסחג'וזף אדוארד מאיירדגל האנושותHigh Scoreהקונפדרציה הפרו-בוליביאניתח'ליפות (סדרת טלוויזיה)הדת במצריםחלל אנסופיפרס אוסקר לסרט התיעודי הקצר הטוב ביותרג'סי (צעצוע של סיפור)נאצר סיטיהמחוז הפדרלי של מקסיקוהפארק הלאומי אברדרהפאנאג'ינהר הייזמחוז אטקמהסלאלהברוס דגןמרוץ בכסאות גלגליםהמשחקים האסלאמיים לנשיםמשפט טנצפלאץ אדןאנה פרנק היומן הגרפיקרב מדניןרדיפות הכנסייה הקתולית בגרמניה הנאציתמבצע בוקסרקבר שיח' עבדאללהבארתלמי תימוניהקרון מתיםשיגאו שינגוג'קי פלמינגג'וזפין ג'ונסוןגלידה יפניתגואטפהמלחמת הקונפדרציהכפר סבא הירוקהאל שורק (עיתון)הכחדת דגיםרחוב תל חי (כפר סבא)כפר סבא הירוקהמדרחוב כפר סבאסקאר Article MediumPurple.svgחורחה אוביקוגל הקור בטקסס (2021)שלישיית ביתנאל גריןחמור (ספר)ג'רי בקדון האןקינג קלאודיוסאנדראס דג'השנינותMovielineAllGameפונט-סנט-אספריKRI Nanggalaהמחאה בקולומביה (2021)שליטה עולמיתרדיו טיימספילדלפיה אינקווייררגוש השינויפרנוש סמדי
1
100%
#8E236B
#1E90FF


בואו להצטרף!

בואו להצטרף למיזמים השונים, לתחרויות השונות ולדיונים השונים!

 1. מיזם תוניסיה, להרחבת המידע על המדינה. בנוסף, המטרה המרכזית היא ליצור מספיק ערכים כחולים כדי ליצור את פורטל:תוניסיה (ראו דיון)
 2. מיזם הקומיקסאים החדש מתקדם במהירות הבזק, אבל חסרים עורכים... בואו להצטרף, זה כיף!
 3. מיזם האנימציה הנושן שהקים לתחייה GUNR7229 ומחפש עורכים חדשים!
 4. מיזם האלבומים שיצרתי מזמן וזנחתי אותו, אבל אם אתם מחפשים אלבום לכתוב עליו ערך, זה המקום!
 5. מיזם יחסי החוץ, שהוא פופולרי כל כך שאפילו אין לי הרבה מה לגייס אליו עורכים, אבל הוא שווה! אם אתם עוד לא שם, תצטרפו!
 6. מיזם מצרים, כדי להרחיב את הידע על שכנתנו מדרום!
 7. מיזם נשים באדום, שהוא לדעתי אחד מהמיזמים החשובים בויקיפדיה אם לא החשוב ביותר. בואו לכתוב!
 8. בואו להשלים מניין -- זאת אומרת -- בואו להשלים את מספר הערכים בויקיפדיה ל-300,000 עגול!
 9. בואו להציע תמונות מומלצות, ואולי התמונה שהצעתם תיבחר ותופיע בעמוד הראשי של ויקיפדיה!
 10. בואו להציע ציטוטים מומלצים, ואולי הציטוט שהצעתם ייבחר ויופיע בעמוד הראשי של ויקיפדיה (אך היזהרו לא להציע ציטוטים בעלי זכויות יוצרים)!
 11. בואו להציע קטעי הידעת?, ואולי הקטע שהצעתם ייבחר ויופיע בעמוד הראשי של ויקיפדיה!


 • קישורים המודגשים הם מיזמים שאני מפעיל


סתם ציטוטים מגניבים

המרחב הזה מלא באנשים

שלא רואים דבר, מלבד עצמם

כמו מועדון ריקודים ענק

נעים לצליל מאוד מיוחד

שאיש אינו שומע מלבדם