ויקיפדיה:מזנון/ארכיון 370

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

דף זה הוא ארכיון של דיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.ח"כים פוטנציאליים ללא ערך! קריאה לפעולה[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/נבחרי ציבור פוטנציאליים‎. גילגמש שיחה 18:05, 9 באפריל 2015 (IDT)

מה ראוי לאנציקלופדיה? "הומו" או "הומוסקסואל"[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחה:הומוסקסואליות. גילגמש שיחה 17:57, 9 באפריל 2015 (IDT)

מידע על ערכים מומלצים חלק ב' (ואחרון?)[עריכת קוד מקור]

בדיון מאוגוסט 2014 הוחלט להסיר את תבניות ערך טוב וערך מומלץ בגלל שהמידע קיים ומיובא מויקינתונים. הורץ בוט שהסיר את התבנית מהערכים. אולם לא את כל המופעים אלא לדעתי רק את אלו שהיו בויקינתונים. כך שאם למשל היה כאן תבנית ערך טוב באנגלית אבל לא בויקינתונים, התבנית לא נמחקה, עברתי על חלק מהערכים ולא גיליתי טעויות בהנחה זו. מזה זמן מה, ערכים שאצלנו מופיעה התבנית אך לא בויקיתנוים כבר לא מסומנים כערכים טובים או מומלצים (את זה גיליתי אתמול) ולכן בפועל התבניות {{link GA}} ו{{link FA}} מיותרות. השאלה היא מה לעשות עם המופעים שנשארו. האם יש הסכמה להסיר את כל המופעים על ידי בוט (סה"כ כ-1100 ערכים) או שיש צורך לבדוק אותם ידנית לפני הסרת התבנית. אם תהיה הסכמה, נפעיל בוט מקומי שיסיר את כל המופעים ואז נמחק את התבניות האלה. אם מישהו רוצה לבדוק את הנושא הוא מוזמן לעיין בערכים שעדין יש בהם את התבנית ומרוכזו בקטגוריות קטגוריה:ערכים עם תבנית GA וקטגוריה:ערכים עם תבנית FA. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:49, 16 במרץ 2015 (IST)

לפי מה שראיתי, אפשר להוריד את כל התבניות על ידי בוט. גיא - פתרון למחיקה 00:36, 22 במרץ 2015 (IST)
בוט הסיר את רוב המופעים ואני טיפלתי בבודדים שנשארו (בעיקר פורטלים). מחקתי את התבניות. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:57, 31 במרץ 2015 (IDT)

תרגום הערות שוליים[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת ויקיפדיה:הערות שוליים#תרגום הערות שוליים לעברית. גילגמש שיחה 20:25, 29 במרץ 2015 (IDT)

תבנית "בעבודה" בתחרות כתיבת הערכים אודות נשים[עריכת קוד מקור]

עבר לתבנית "בעבודה" בתחרות כתיבת הערכים אודות נשים. גילגמש שיחה 18:08, 9 באפריל 2015 (IDT)

אנציקלופדית YNET[עריכת קוד מקור]

עבר לדף שיחת התבנית. גילגמש שיחה 06:56, 12 באפריל 2015 (IDT)

חשיבותם של ערכים על נשים[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת ויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים. גילגמש שיחה 18:09, 9 באפריל 2015 (IDT)

סרגל צד של מיזמים אחרים[עריכת קוד מקור]

באפשרויות בטא קיימת אפשרות להציג בסרגל הצד דפים במיזמי אחות (ויקיספר, ויקיציטוט, ויקיטקסט, ויקישיתוף וכדומה). נכון לכתיבת שורות אלו, מפעילים את האפשריות 185 ויקיפדים. התוסף מוסיף מעל לקישורי השפה את המיזמים שיש להם דף כפי שתראו על המזנון, לאחר הפעלת האפשרות, או בערך בראשית. אם אין דפים קשורים לא יופיע כלום. (הערה: המידע נלקח מויקינתונים כך שאם אתם מכירים קישור לפרויקט אחר שלא מופיע, ניתן להוסיפו שם.). התוספת הזו נבדקה ואין לה שום בעיות, היא מופעלת כברירת מחדל בויקיפדיה הצרפתית, האיטלקית ובעוד מספר ויקיפדיות. הצעתי היא להפעילה גם אצלנו כברירת מחדל. אשמח לשמוע תגובות בעד ונגד על כך, גם הצבעה בעד חשובה כי עם זה נלך לבקש את ההפעלה כברירת מחדל אצלנו בפאבריקטור. שבוע טוב לכולם, יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:23, 22 במרץ 2015 (IST)

יש אפשרות לבטל את הקישור בהעדפות? גילגמש שיחה 12:27, 22 במרץ 2015 (IST)
בברירת מחדל אתה מתכוון, אני מאמין, שיהיה אפשר לכבות למי שירצה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:03, 22 במרץ 2015 (IST)
כן. אני לא צריך את זה. אם יש אפשרות כזאת, אתמוך בהצעה. גילגמש שיחה 17:13, 22 במרץ 2015 (IST)
אותו כנ"ל יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:16, 22 במרץ 2015 (IST)
אתה משתמש בכל מה שנמצא בתפריט הצד? האם אי פעם בקשת להסתיר משהו משם? מה מפריע שיהיה בצד, בנוסף למה שיש היום, קישורים לויקיטקסט ולויקיציטוט ואם תכנס לערך על ספר תוכל, אם תרצה בכל, לראות ציטוטים מהספר או אולי את הספר כולו בקלות ובפשטות? זה אולי לא עוזר ברוב המקרים אבל במה זה מפריע? יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:42, 23 במרץ 2015 (IST)
שתי נקודות: אני לא אוהב להוסיף לשם דברים כי זה דורש לגלגל יותר כדי להגיע לשפות, וניסיתי כזה דבר פעם יש לו עיצוב מפוצץ שמושך את העין ומפריע להתרכז. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:13, 23 במרץ 2015 (IST)
תן אפשרות לקפל את זה. בורה בורה - שיחה 09:12, 23 במרץ 2015 (IST)
קיימת כבר היום אפשרות להוסיף כפתור לקיפול תפריטי הצד בהעדפות -> עיצוב -> השני מהסוף. זה עובד גם במיזמי האחות. בנוסף קיים סקריפט 17 שהופך את "ניווט", "קהילה" ו"כלים" לטאבים ותפריט הצד קטן משמעותית. ניתן להוסיף את השורה importUserScript(17); לדף vector.js של המשתמש שלכם (משתמש:{שם המשתמש}/vector.js). יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:30, 23 במרץ 2015 (IST)
Symbol support vote.svg בעד ערן - שיחה 07:30, 23 במרץ 2015 (IST)

עונת הדוחות[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת קטגוריה:חברות הנסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב#עונת הדוחות 21:07, 30 באפריל 2015 (IDT)

נדרשת עזרה - ברשימת אתרים ארכאולוגים של ישראל[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם. בפורטל:ארכאולוגיה של המזרח הקרוב הוספה על ידי דרור לשונית המפרטת את האתרים הארכאולוגים בישראל. בשלב זה זאת רשימה חלקית שתשופר על ידי בעתיד. מקורה של הרשימה הוא ברשימת אקסל שהתקבלה במסגרת שיתוף הפעולה של עמותת ויקימדיה ישראל עם רשות העתיקות בתחרות ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת. הרשימות האלה דורשות המשך עבודה. אני מבקשת את עזרתכם בהוספת תמונות לרשימות הקיימות. במקרים רבים יש תמונה בוויקישיתוף, אבל היא לא קיימת ברשימה. למשל התמונה של תל אשקלון שיש רבות ממנה ולא הייתה בלשונית. יש להקפיד להכניס את התמונה במקום הנכון בתבנית.

להלן קישור לרשימת הלשוניות הדורשות טיפול
 1. פורטל:ארכאולוגיה של המזרח הקרוב/רשימת אתרים ארכאולוגים בישראל/אתרים במחוז צפון
 2. פורטל:ארכאולוגיה של המזרח הקרוב/רשימת אתרים ארכאולוגים בישראל/אתרים במחוז מרכז
 3. פורטל:ארכאולוגיה של המזרח הקרוב/רשימת אתרים ארכאולוגים בישראל/אתרים במחוז דרום
 4. פורטל:ארכאולוגיה של המזרח הקרוב/רשימת אתרים ארכאולוגים בישראל/אתרים במחוז ירושלים

תודה לדריה שהכינה את הרשימות האלה ולכל מי שישנס מותניים ויסייע Face-smile.svg. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 06:53, 24 במרץ 2015 (IST)

יש אפשרות לחפש תמונות לפי נ"צ בוויקישיתוף (באמצעות geosearch בAPI). כתבתי סקריפט שמחפש מתוך השורות ללא תמונות עפ"י הנ"צ אבל נראה שאין תיוג גאוגרפי לתמונות בוויקישיתוף בקרבת האתרים [ ו/או שיש לי באג בסקריפט :)] ערן - שיחה 08:34, 24 במרץ 2015 (IST)
תודה ערן, אבל לא בכל התמונות יש קישור לאתר. (במצלמה שלי יש). במקרה זה, נראה לי שהדרך הישנה והטובה עדיפה. נכנסים לערך אם קיים או לערך קרוב, נכנסים לוויקישיתוף ובודקים. כך עשיתי עם תל אשקלון, נכנסתי לתמונות בוויקישיתוף של הערך אשקלון (עיר עתיקה), ובקטגוריה המתאימה של הגן הלאומי מצאתי תמונות של התל. לא היה לי ספק שאמצא. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 09:02, 24 במרץ 2015 (IST)

תזכורת סיור אלף מילים ברמלה (או "מי רוצה לראות את הקבר של הארי פוטר"?)[עריכת קוד מקור]

ביום שישי הקרוב, 27 במרץ, בשעה 10:00 בבוקר, יתקיים סיור אלף מילים ברמלה (הרשמה. תשומת הלב - באותו יום עוברים לשעון קיץ, נא לא לאחר למפגש. דרור - שיחה 12:05, 24 במרץ 2015 (IST)

עכשיו גיליתי את זה... אם יורשה לי לשאול מה בדיוק היה? אלוןאלון • ח' בניסן ה'תשע"ה • 18:07, 27 במרץ 2015 (IDT)

היה מרתק. אגב, להארי פוטר לא הגענו בסוף (במקום זה ראינו את אוצר הזהב הגדול של רמלה, ושטנו בסירות בבריכת הקשתות). דרור - שיחה 10:40, 22 באפריל 2015 (IDT)

עריכת ויקיפד את הערך אודותיו[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת ויקיפדיה:אוטוביוגרפיה. גילגמש שיחה 18:11, 9 באפריל 2015 (IDT)

שינוי מדיניות לגבי ערכי פורנוגרפיה[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת ויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכים העוסקים בתעשיית הפורנוגרפיה

שאלה על הצגת מקורות מידע- סרטונים[עריכת קוד מקור]

שלום, אם אני רוצה לבנות לדוגמא ערך על: "דמותו של היהודי במדיה בעולם הערבי" ואני רוצה לקשר למקורות חיצוניים כמו ערוץ היוטיוב של MEMRI, מבט לתקשורת פלסטינית וכו'... לא כלביסוס הטענות (אותן אני אעשה מהכתבות והמאמרים של האתרים המדוברים) אלא כלצפייה נוספת. איך אני אמורה לעשות את זה?

ככה או אחרת? או בכלל זה לא אפשרי לאור הפרת זכויות יוצרים? בתודה מראש, Setareh1990 - שיחה 15:07, 26 במרץ 2015 (IST)

מה שאת מציעה נשמע כמו מחקר מקורי - לא דבר מקובל בוויקיפדיה. ערך על "דמותו של היהודי במדיה בעולם הערבי", אם אכן יש מקום לערך כזה, צריך להתבסס על ספרות ומחקר אקדמי, לא על ערוצי יוטיוב, ולא על כתבות ומאמרים באתרי אינטרנט פוליטיים. זו לא (רק) שאלה של "זכויות יוצרים", אלא בעיקר שאלה של מחקר מקורי. עוד בנושא בויקיפדיה:מחקר מקורי. לנושא הקישורים - ניתן לקשר גלאתרים שמכילים חומר מוגן בז"י, אם החומר מופיע באתרים אלו ברישיון (למשל כשזכויות היוצרים שייכות למפעילי האתר, או שהחומר מופיע באתר בהיתר מבעלי הזכויות). קיפודנחש 15:41, 26 במרץ 2015 (IST)
לגמרי יש צדק במה שאתה אומר, וכבר מצאתי מלא מאמרים אקדמאים בנושא, מזל ששאלתי קודם (עכשיו יש הרבה יותר חומר :-) ). בכל מקרה, לא כ"כ הבנתי, זה בסדר להוסיף את האתר כפי שהצגתי (שהוא בקושי פוליטי יש בו מלא דברים... והוא עצמאי..)--Setareh1990 - שיחה 16:32, 26 במרץ 2015 (IST)
ממרי הוא מכון מחקר ולא אתר פוליטי. הוא מקור ראשון במעלה למשימתך. מבקר קולנוע - שיחה 16:59, 26 במרץ 2015 (IST)
ואם היה זה אתר פוליטי? מה זה משנה? אביעדוסשיחה 18:35, 26 במרץ 2015 (IST)
רוב כלי התקשורת בישראל פוליטיים במידה רבה, גם אם רובם לא מפלגתיים. נרו יאירשיחה • ז' בניסן ה'תשע"ה • 16:28, 27 במרץ 2015 (IDT)
השאלה היא לא מי פוליטי. יש מאמרים על נושאים עובדתיים, נניח לצורך הדיון, "תולדות העיר פתח תקווה". בנושאים כאלו אפשר להביא מקורות ראשוניים (כתבה בעיתן "דבר" מ-1934 שמתארת את הבחירות לתפקיד מנצח תזמורת מכבי האש), והעובדה שמדובר בכלי תקשורת עם קו פוליטי כזה או אחר לא פוסלת אותו כמקור, אם כי כמובן רצוי לנסות לגוון ולהביא מקורות שונים.
לעומת זאת, יש נושאים שאינם "עובדתיים" באותה מידה: למשל, אם מישהו רוצה לכתוב מאמר על "יחס הנצרות לניאוף", בוודאי ניתן למצוא מקורות ראשוניים שונים שמהם אפשר להסיק כל מסקנה שרוצים. מאמר בוויקיפדיה על נושא כזה (ובדומה "דמותו של היהודי במדיה בעולם הערבי") אסור שיתבסס על מקורות ראשוניים: פשוט יש יותר מדי כאלו, וכותב מוכשר יכול ליצור מאמר כתוב בצורה מצוינת, ומגובה בעשרות מקורות, באופן שיציג את עמדתו של הכותב. הדרך היחידה להשיג ניטרליות ואמינות בנושאים כאלו (בניגוד לערכים שעוסקים בעובדות פשוטות, שם מקורות ראשוניים הם מקור מידע מועיל) היא על ידי התבססות אך ורק ואך על מחקרים אקדמיים ולא שום דבר אחר. זה לא אומר שאי אפשר לקשר לאתרים חיצוניים כדי להדגים נקודה כזו או אחרת, אבל המאמר לא יכול להתבסס על קישורים כאלה. דברי התייחסו לדברי הכותבת "לא כלביסוס הטענות (אותן אני אעשה מהכתבות והמאמרים של האתרים המדוברים)": ערך בנושא כזה שמתבסס על כתבות ומאמרים שמופיעים באתרי אינטרנט ובעיתונות הוא בגדר מחקר מקורי, ולא צריך להופיע בוויקיפדיה. קיפודנחש 19:09, 27 במרץ 2015 (IDT)
יפה אמרת. Ijon - שיחה 21:36, 27 במרץ 2015 (IDT)
חלק גדול מאוד מהערכים אצלנו, אולי הרוב, עוסקים בנושאים שאין עליהם מאמרים אקדמיים, או שאינם מבוססים בעיקרם על מאמרים אקדמיים. זה פשוט לא קורה. נרו יאירשיחה • ח' בניסן ה'תשע"ה • 21:36, 28 במרץ 2015 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אני באמת לא מבינה על מה החפירה פה... כבר אמרתי שמצאתי מלא מאמרים אקדמאים, ושאני רק אוסיף את זה כלינקים חיצוניים!...--Setareh1990 - שיחה 19:33, 29 במרץ 2015 (IDT)

איפה ראית פה חפירה? זה דיון קצר יחסית למה שמקובל אצלנו. אם הנושא עולה לדיון במזנון, סביר שידונו עליו באריכות. דיון מדיניות יכול להגיע גם למאות K, אם כי במקרה כזה סביר להניח שיסתיים בכמה עשרות K בלבד. גילגמש שיחה 20:36, 29 במרץ 2015 (IDT)
lol, אוקיי, סליחה, לא רגילה לזה... :-) --Setareh1990 - שיחה 10:25, 30 במרץ 2015 (IDT)

אני חושב ש-Setareh מעלה סוגיה חשובה לדיון הקהילתי שלנו. יש מקורות מידע מוסרטים וכדאי לקבל מדיניות כללית לגבי הדברים האלה. לפי איזה קריטריונים נשפוט את הסרטונים ואיך נקבע כיצד נשתמש בהם. לגבי הטיה פוליטית אפשרית - בעיני זה לא נורא כלל. מקורות רבים מוטים פוליטית. אני למשל משתמש באופן קבוע במקורות מוטים פוליטית מהעת העתיקה. הכותב צריך להכיר בהטיה זו ולהשתמש במקור בזהירות. כמובן שגם הקורא צריך להכיר במגבלת המקורות ולהתייחס בחשדנות למקורות מוטים. גילגמש שיחה 10:44, 30 במרץ 2015 (IDT)

מקורות מידע מוסרטים נהיים יותר ויותר נפוצים היום, בייחוד בעידן היוטיוב. כבר קבענו שמותר לקשר לסרטון אם הוא לא מפר זכויות יוצרים (למשל: הוא הועלה ליוטיוב על ידי בעל זכויות היוצרים בערוץ הרשמי שלו) ובהרבה מקרים - לסרטון אכן יש ערך מוסף. למשל: וידאוקליפים בערכי מוזיקה וסרטוני טבע בערכים על בעלי חיים. במקרים כאלה רצוי וכדאי לקשר לסרטון. הקריטריונים צריכים להיות: חוקיות, איכות וערך מוסף. ‏ MathKnight (שיחה) 00:04, 7 באפריל 2015 (IDT)

אך בהעדפות אפשר לשנות את המראה של האתר בעזרת קובץ CSS?[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף ויקיפדיה:דלפק ייעוץ

ויקיפדיה נכנסת לבגרות (?)[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/שיתוף פעולה עם משרד החינוך#ויקיפדיה נכנסת לבגרות (?) 21:11, 30 באפריל 2015 (IDT)

עדכון - סיורי אלף מילים[עריכת קוד מקור]

אני שב ומזמין להירשם לסיורי אלף מילים הקרובים הקבועים (הרשמה כאן):

 • יום חמישי 9 באפריל, 10:00 בבוקר, (ערב שביעי של פסח) - סיור לרמת הגולן, לקשתות רחבעם.
 • יום שישי 8 במאי, 10:00 בבוקר - סיור לדליית אל כרמל ועוספיה.
 • יום שישי 12 ביוני, 10:00 בבוקר - סיור לבארות בנגב.
 • יום שישי בסוף חודש יולי (מועד יפורסם בקרוב) 10:00 בבוקר - סיור לראש פינה.

הסיורים מרתקים, והמדריכים מעולים. דרור - שיחה 10:39, 31 במרץ 2015 (IDT)

הישגי ראש עיר מכהן[עריכת קוד מקור]

האם ראש עיר שעדיין מכהן, ומכהן בסך הכל קדנציה שנייה, מן הראוי להוסיף את רשימת הישגיו בקדנציה הקודמת? אני חושב שלא צריך להוסיף את רשימת הישגיו, והם יבחנו טוב יותר לאחר שיסיים את תפקידו, או לפחות לאחר שיחלפו שנים רבות יותר כדי לקבל פרספקטיבה נכונה. מעבר לכך, לכל ראש עיר יש רשימת הישגים, אך את חלקם לא ניתן לשייך דווקא לפעילותו כראש עיר, חלקם בכלל לא קשורים אליו. Nirvadel - שיחה 09:26, 1 באפריל 2015 (IDT)

יש לתאר את מה שהוא עשה במהלך כהונתו, בלי להגדיר את המעשים כ"הישג" או כ"כשלון". גילגמש שיחה 09:38, 1 באפריל 2015 (IDT)
אפשר לציין פעילות שעשה פלוני היום, למרות שאין פרספקטיבה. צריך לבחון את הפעילות לגופה ולציין רק דברים בולטים. לגבי ראשי ערים, אני מתקשה להבין על סמך מה משייכים פעילות של עירייה לראש העיר. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 10:07, 1 באפריל 2015 (IDT)
אפשר לציין תכניות שהוא קידם, יוזמות בנושאים שונים, התפתחות כללית שחלה בעיר בעת כהונתו. לראש העירייה השפעה רבה על כל הדברים האלה. גילגמש שיחה 13:47, 1 באפריל 2015 (IDT)

ביכורי אפריל![עריכת קוד מקור]

לא, זו לא עוד מתיחה של ה-1 באפריל... אביב סוער בפתח ואיתו גם ביכורי אפריל! החודש בראנד מספר על תחילת דרכו וקלונימוס חולק ממחשבותיו מתחילת הדרך. בואו לקרוא בויקיפדיה:ביכורים. אופק כחול - ביבר הזכוכית 20:29, 1 באפריל 2015 (IDT) 👍אהבתי, ישר כוח לעוסקים במלאכה Face-smile.svg גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 11:50, 7 באפריל 2015 (IDT)

כול הכבוד!Uhbcrd451 - שיחה 11:51, 7 באפריל 2015 (IDT)
תודה לכם Face-smile.svg תודה גם למשתתפים וכמובן למפרגנים בדפי שיחת הכותבים אופק כחול - ביבר הזכוכית 14:12, 7 באפריל 2015 (IDT)

מפגש קיץ 2015[עריכת קוד מקור]

הגיעה העת לתכנן את מפגש הקיץ השנתי (יש הרבה פעילות של ויקיפדיה - סיורי אלף מילים, ויקימניה, הרצאות, כנסים ולכן צריך להתחיל לתכנן כבר עכשיו). יצרתי דף לצורך התכנון - בואו הצטרפו לדיון כאן. דרור - שיחה 23:42, 1 באפריל 2015 (IDT)

סטטיסטיקה[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:DMY
- הועבר לדף שיחת ויקיפדיה:גרף ערכים

שינוי כללים לכתיבת ערכים על חללי צה"ל[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת ויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכים/צה"ל#שינוי כללים לכתיבת ערכים על חללי צה"ל 21:13, 30 באפריל 2015 (IDT)

מרחב טיוטה[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת ויקיפדיה:מרחב טיוטה#מרחב טיוטה ודף ייעודי להעברת טיוטות ערן - שיחה 08:40, 8 במאי 2015 (IDT)

Stewards confirmation rules[עריכת קוד מקור]

Hello, I made a proposal on Meta to change the rules for the steward confirmations. Currently consensus to remove is required for a steward to lose his status, however I think it's fairer to the community if every steward needed the consensus to keep. As this is an issue that affects all WMF wikis, I'm sending this notification to let people know & be able to participate. Best regards, --MF-W 19:12, 10 באפריל 2015 (IDT)

אפשר תרגום לעברית?Uhbcrd451 - שיחה 15:38, 12 באפריל 2015 (IDT)
תרגום: הועלתה הצעה במטא לשנות את הכללים הנוגעים לאישור דיילים. כרגע נדרש קונצנזוס על מנת להסיר הרשאות מדייל. על פי מעלה ההצעה, יהיה הוגן יותר אם יידרש קונצנזוס להשארת ההרשאה. ערן - שיחה 21:04, 12 באפריל 2015 (IDT)
תודה! Uhbcrd451 - שיחה 15:52, 13 באפריל 2015 (IDT)

עדכון - הארכת תחרות כתיבת הערכים בנושא נשים ישראליות ו/או יהודיות[עריכת קוד מקור]

WWC logo gray.png

עדכון קצר: בהתאם להחלטת הצוות המארגן, הוארך משך הזמן בו ניתן לכתוב ערך במסגרת תחרות כתיבת הערכים אודות נשים ישראליות ו/או יהודיות. המועד האחרון להעלאה של ערכים מוכנים למרחב הערכים נקבע ל-17 במאי 2015 בשעה 12:00. משמעות הדבר היא שיש עוד די זמן להכנס לדף התחרות ולשריין לעצמכם נושא לכתיבה. נותרו עוד מספר שמות פנויים מכמה תחומים. להזכירכם, הפרס הראשון עומד על 3,000 ש"ח ושלושה נוספים יהיו בסך 2,000 ש"ח כל אחד. בברכת הצלחה לכל המשתתפים, Ldorfmanשיחה 23:55, 12 באפריל 2015 (IDT)

קריטריון לזכות הצבעה[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת ויקיפדיה:הצבעה#קריטריון לזכות הצבעה 08:42, 8 במאי 2015 (IDT)

אנציקלופדיה תלמודית[עריכת קוד מקור]

באתר ויקישיבה יש מגוון ערכים המתומצתים מתוך האנציקלופדיה הנ"ל(שהיא האנציקלופדיה המהימנה והמקיפה ביותר למושגים תלמודיים) תחת השם "מיקרופדיה תלמודית", ערכים אלו יכולים להיות מאוד מועילים ( לדוג', אני מעריך שיש שם לפחות חצי מהערכים החסרים בויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם הלכה, השאלה היא מה גבולות זכוית היוצרים (האם אפשר פשוט לעשות העתק הדבק תוך ציון זכויות יוצרים), מישהו יודע? נ.ב. אני לא בטוח שהשאלה הזו מתאימה לכאן, אם למישהו יש מיקום יותר טוב - שיגידUhbcrd451 - שיחה 14:49, 19 באפריל 2015 (IDT)

מתאימה לדלפק ייעוץ. למעשה הרשיון שם לא כולל שימוש מסחרי, ולכן לא מתאים לנו. זה חבל, אבל זו אחת ממטרות ויקיפדיה, ואולי גם הגופים המסחריים המממנים את פעילותה בתרומותיהם. ביקורת - שיחה 15:44, 19 באפריל 2015 (IDT)
לא שאלה. יש איסור על הפרת זכויות יוצרים. יש איסור על העתקת תוכן המוגן בזכויות יוצרים. נקודה. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 15:55, 19 באפריל 2015 (IDT)
יש שם רשיון פתוח כלשהו, ועל זה הוא שאל. על כך עניתי. ביקורת - שיחה 15:57, 19 באפריל 2015 (IDT)
ראיתי לנכון להוסיף לאחר התשובה הטכנית שלך תגובה נחרצת להצעה "לעשות העתק הדבק תוך ציון זכויות יוצרים". ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 13:30, 20 באפריל 2015 (IDT)
@Uziel302: לא הבנתי מה אתה אומר בדיוק, ולמה אתה מתכוון ב"תגובה נחרצת". אם ויקישיבה הייתה מתפרסמת תחת רישיון תואם, בהחלט היה מותר לעשות "העתק הדבק" משם לכאן, ובלבד שבמקום מתאים יהיה ייחוס למקור (לא מאד שונה מתרגום תוכן מוויקיפדיות בשפות אחרות, רק קצת יותר קל משום שנחסך הצורך לתרגם). זה יכול להיות דף השיחה, אבל בהחלט אפשר לשקול גם להוסיף תבנית שתופיע בגוף הערך ותאמר משהו כמו "חלק מהמידע בדף זה הועתק מויקישיבה בהתאם לרישיון". הקוץ היחיד באליה הזו היא העובדה המצערת שוויקישיבה לא משתמש ברישיון תואם מספיק (הם משתמשים בגרסה ה"לא מסחרית" של הרישיון). כדאי לדעתי לפנות אליהם ולהציע/לבקש שישנו את הרישיון בו הם משתמשים. בדומה, מותר להשתמש ב"העתק/הדבק" מכל מקור שמפורסם תחת רישיון תואם לוויקיפדיה, וכמובן במקרים שהמידע שוחרר לרשות הכלל. קיפודנחש 23:47, 20 באפריל 2015 (IDT)
לא אמרתי שאין מצבים שמותר לעשות בהם העתק הדבק. השואל העלה אפשרות להעתיק תוכן ולציין שהוא מוגן בזכויות יוצרים, הוא בכלל לא רמז על רשיון חופשי כלשהו. לכזו שאלה יש צורך במענה חד משמעי ולא תשובה מגומגמת. למעשה הטקסטים המדוברים יצאו כספר עצמאי [1] שהועלה שם באישור. סביר להניח שבעלי הזכויות לא ויתרו על זכויותיהם אלא רק התירו שימוש, בדומה לספרים אחרים שהועלו ומוחרגים בדף העוסק בזכויות יוצרים באתר. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 00:29, 21 באפריל 2015 (IDT)
קיפודנחש, אני מסופק אם הרב אחיקם קשת היה תורם את קובץ יסודות וחקירות שלו לוויקישיבה, אם היה להם רישיון כמו אצלנו. יש גם יתרונות בשימוש ברישיון שאינו מאפשר הפצה מסחרית. בברכה, גנדלף - 00:51, 21/04/15
כאשר משה רבנו אמר "מי יתן כל עם ה' נביאים", הוא לא הוסיף "לא כולל שימוש מסחרי". דוד שי - שיחה 04:17, 21 באפריל 2015 (IDT)

ניסוח שגוי ב"הידעת" של היום (19 באפריל)[עריכת קוד מקור]

"פולין נחשבה עד המאה ה-20 כמקום נוח ליהודים" - זה ניסוח מטעה בעליל. היו ליהודים זמנים יפים בפולין, אבל היו גם צרות גדולות, הרבה לפני המאה ה-20.

בפרעות חמלניצקי (המאה ה-17) נחרבה כשליש מקהילת פולין. מסוף המאה ה-18, לאחר שפולין בותרה בין שכנותיה, נכללו רוב יהודי פולין בחלק הרוסי, וסבלו מיחס מפלה (כולל גיוס כפוי ל-25 שנות שירות בצבא, הגבלות על עיסוקים רבים, ועוד) ופוגרומים מזדמנים. לפרטים נוספים ראו יהדות פולין.

יש לנסח מחדש, ובינתיים להחליף בהידעת אחר, בעיניי זה ממש צורם. דב ט. - שיחה 16:19, 19 באפריל 2015 (IDT)

פשוט מאד לתיקון. תיקנתי. ביקורת - שיחה 16:29, 19 באפריל 2015 (IDT)
תודה לך. דב ט. - שיחה 18:16, 19 באפריל 2015 (IDT)

מאיץ החלקיקים ובריאת העולם[עריכת קוד מקור]

בשבת 16/5/2015 בשעה 20:00 'מוצ"ש תרבות' -הרצאה מרתקת של פרופ' גיורא מיקנברג בנושא " מאיץ החלקיקים ובריאת העולם" - הכניסה ללא עלות .

ההרצאה תתקיים ברמת השרון, רחוב יבנה 102, בבית "דרכי נעם".

פרופ' גיורא מיקנברג _ אחד מבכירי המדענים הישראליים - עמד שנים רבות בראש קבוצת המחקר שחיפשה את ה"היגס" בניסוי "אופאל" ב-CERN. לאחר מכן עמד בראש קבוצת המחקר שבנתה את גלאי המיואונים בניסוי אטלס - אחד משני הניסויים שבהם התגלה בסופו של דבר החלקיק "האלוהי".

ה"היגס" הוא אבן הבנייה האחרונה שהייתה חסרה בתיאוריית "המודל הסטנדרטי", המתארת את מבנה החומר ביקום.

--‏Yoavd‏ • שיחה 09:08, 12 במאי 2015 (IDT)

מיזם כדורסל[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם,
בעקבות הפלייאוף הבא עלינו לטובה פתחנו מיזם במטרה לשפר, לשפץ ולכתוב ערכים הקשורים לנושא. כולם מוזמנים לתרום וכולם יכולים לתרום (יש ערכים שלא מצריכים ידע בספורט כמו אולמות ומיליארדרים שמחזיקים בבעלותם קבוצות). ההרשמה בחינם. ‏ישרוןשיחה 13:12, 20 באפריל 2015 (IDT)

הסתרת הודעות שגיאה של המערכת ממשתמשים אנונימיים[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת ויקיפדיה:ויקיפד#הסתרת הודעות שגיאה של המערכת ממשתמשים אנונימיים ערן - שיחה 08:51, 8 במאי 2015 (IDT)

Nominations are being accepted for 2015 Wikimedia Foundation elections[עריכת קוד מקור]

This is a message from the 2015 Wikimedia Foundation Elections Committee. Translations are available.

Wikimedia Foundation logo - vertical (2012-2016).svg

Greetings,

I am pleased to announce that nominations are now being accepted for the 2015 Wikimedia Foundation Elections. This year the Board and the FDC Staff are looking for a diverse set of candidates from regions and projects that are traditionally under-represented on the board and in the movement as well as candidates with experience in technology, product or finance. To this end they have published letters describing what they think is needed and, recognizing that those who know the community the best are the community themselves, the election committee is accepting nominations for community members you think should run and will reach out to those nominated to provide them with information about the job and the election process.

This year, elections are being held for the following roles:

Board of Trustees
The Board of Trustees is the decision-making body that is ultimately responsible for the long term sustainability of the Foundation, so we value wide input into its selection. There are three positions being filled. More information about this role can be found at the board elections page.

Funds Dissemination Committee (FDC)
The Funds Dissemination Committee (FDC) makes recommendations about how to allocate Wikimedia movement funds to eligible entities. There are five positions being filled. More information about this role can be found at the FDC elections page.

Funds Dissemination Committee (FDC) Ombud
The FDC Ombud receives complaints and feedback about the FDC process, investigates complaints at the request of the Board of Trustees, and summarizes the investigations and feedback for the Board of Trustees on an annual basis. One position is being filled. More information about this role can be found at the FDC Ombudsperson elections page.

The candidacy submission phase lasts from 00:00 UTC April 20 to 23:59 UTC May 5 for the Board and from 00:00 UTCApril 20 to 23:59 UTC April 30 for the FDC and FDC Ombudsperson. This year, we are accepting both self-nominations and nominations of others. More information on this election and the nomination process can be found on the 2015 Wikimedia elections page on Meta-Wiki.

Please feel free to post a note about the election on your project's village pump. Any questions related to the election can be posted on the talk page on Meta, or sent to the election committee's mailing list, board-elections -at- wikimedia.org

On behalf of the Elections Committee,
-Gregory Varnum (User:Varnent)
Coordinator, 2015 Wikimedia Foundation Elections Committee

Posted by the MediaWiki message delivery on behalf of the 2015 Wikimedia Foundation Elections Committee, 05:03, 21 April 2015 (UTC) • TranslateGet help

אפשר תרגום? (אגב, זה לא יפה לא להודיע בשפה המקומית, הם עושים ככה בכל הויקיפדיות?)Uhbcrd451 - שיחה 00:32, 24 באפריל 2015 (IDT)
מדובר בהודעה בנוגע לפתיחת תקופת הגשת המועמדויות לחבר הנאמנים של קרן ויקימדיה ושל ועדת חלוקת המענקים שלה. אני מתרגם עכשיו.
הם (ועדת המתנדבים שמרכזת את הבחירות) השתדלו לעודד תרגום של ההודעות בדפי הנהלים עצמם (הקישור שבכותרת), אך עד כה לא היתה הרבה היענות מצד מתנדבים דוברי עברית. ההודעה הספציפית לעיל נשלחה בלחץ זמן, משום מה, ולכן לא היה די זמן לתרגמה עד כה. Ijon - שיחה 00:57, 24 באפריל 2015 (IDT)
אה, ומי שרוצה ויכול לעזור לתרגם למען עמיתינו, יש הרבה עבודה. Ijon - שיחה 00:57, 24 באפריל 2015 (IDT)
התחלתי, אך לא אספיק להשלים את המלאכה בזמן. אשמח מאוד אם חברים אחרים יסייעו. Ijon - שיחה 12:14, 26 באפריל 2015 (IDT)

פיזיקה בוויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

מכון ויצמן פרסם ספר בשם "אל מרחבי היקום ולעומק האטום - 100 אבני דרך בחקר הפיסיקה במכון ויצמן למדע". גרסת PDF מלאה של הספר זמינה להורדה מאתר המכון. בעיון בספר הפריע לי שבשום מקרה לא ניתן קרדיט אישי - כל תגלית מיוחסת ל"מדעני המכון" ול"חוקרי המכון", בלי לנקוב בשמם של החוקרים. זו בעיה שלא אוכל לתקן (וכנראה יש מאחוריה שיקול עריכה שנסתר מעיני). עניין נוסף שהטריד אותי הוא השאלה: האם ויקיפדיה העברית מכסה כיאות את כל 100 הנושאים שבהם עוסק הספר? אני חושש שהתשובה לכך שלילית, ולכן אני מזמין את הפיזיקאים שבינינו לעבור על הספר ולהשלים את החסר. לא צריך להידחף, יש מספיק משימות לכולם. דוד שי - שיחה 11:08, 24 באפריל 2015 (IDT)

יש גם את הספר שלהם על כימיה (באנגלית). כאן. ביקורת - שיחה 11:15, 24 באפריל 2015 (IDT)
אני מניח שיש שם מספיק ערכים לתחרות הפיזיוויקי הבאה. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:50, 26 באפריל 2015 (IDT)

פרופסור/פרופסורית[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת ויקיפדיה:לשון#פרופסור/פרופסורית 08:54, 8 במאי 2015 (IDT)

נחיצות קטגוריה:מונחונים[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת ויקיפדיה:כתיבת מונחון#נחיצות קטגוריה:מונחונים

ביכורי מאי[עריכת קוד מקור]

ה-1 במאי כאן, ומבשר את תחילתו של חודש בעל מספר מועדים סמליים, ביניהם שבועות, הקשור לפינת הביכורים שלנו. כותבי הביכורים החודש הם משתמשים שאולי יצא לחלקנו להכיר:
דיידרים נעים ההליכות, העוסק ללא לאות בשיפור ערכי מוזיקה פופלרית, מספר על דרכו בוויקיפדיה ויעלי 1, הדואגת לקבל את פניהם של כותבים טריים בברכה, חולקת עם הקוראים מספר תובנות וויקיפדיות. כל זאת ועוד, החודש בוויקיפדיה:ביכורים. אופק כחול - ביבר הזכוכית 11:00, 1 במאי 2015 (IDT)

בחזרה לערכים החסרים: ויקיפדיה:מסדר ניקיון/ערכים חסרים ב[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת ויקיפדיה:מסדר ניקיון/ערכים חסרים ב

עריכת התגיות של גרסאות[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת ויקיפדיה:דף גרסאות קודמות 22:58, 18 במאי 2015 (IDT)

יצירת תבנית ערך על בסיס ערך באנגלית[עריכת קוד מקור]

כפי שהוותיקים ביניכם שמו לב (אני יכול לפחות לקוות :-), אני לא ממש עורך בוויקיפדיה בעברית בשנים האחרונות, הגם שאני משתדל לתרום למיזם בדרכים אחרות. בכל מקרה, לאחרונה נתקלתי ביכולת חביבה שמופיעה לאחר שפותחים את ויקיפדיה בפרסית ולאחריה את ויקיפדיה באנגלית. מופיע כפתור "tofawiki!" בשורה העליונה שמצליח ליצור תבנית בסיסית על סמך ויקיפדיה באנגלית (למשל למצוא את הערכים שיש להם מקבילה בפרסית מתוך "ראו גם"). כפתור כזה יכול להיות שימושי מאוד גם בוויקיפדיה בעברית. טרול רפאים - שיחה 21:53, 1 במאי 2015 (IDT)

בטוח שלא הדלקת איזה גאדג'ט? אני לא רואה כלום. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:02, 1 במאי 2015 (IDT)
אני בטוח שלא הפעלתי, נכנסתי עם כרום, הדבר היחיד שעשוי להיות שונה זה שיש לי פרסית על המחשב. טרול רפאים - שיחה 11:14, 2 במאי 2015 (IDT)
טרול רפאים, גם אני לא רואה את זה. זה עובד גם כשאתה גולש בצורה אנונימית (Private mode בדפדפן)? (רק לוודא שזה לא הרחבה כלשהי)
משתמש:Amire80 זה נשמע כמו פייצ'ר שימושי שאפשר להוסיף להרחבת התרגום? ערן - שיחה 19:39, 2 במאי 2015 (IDT)
זה כבר קיים בהרחבת התרגום, ובקרוב מאוד היא תופעל גם בעברית וגם בפרסית ולטוב ולרע תייתר את הכפתור הזה. מתי זה „בקרוב מאוד”? יש סיכוי שבמאי, וזאת תהיה ממש פאדיחה אם זה לא יקרה לפני ויקימניה. מי שתוהה על מה לעזאזל אני וערן מדברים, יקבל פרטים מלאים בשבוע–שבועיים הקרובים. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 22:48, 2 במאי 2015 (IDT)
את הפרומו כבר קיבלנו לפני זמן מה. ביקורת - שיחה 23:20, 2 במאי 2015 (IDT)
לפעמים אומרים לי שאני טוב בשיווק, אין לי מושג למה. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 00:56, 7 במאי 2015 (IDT)
טוב, אני שמח לראות שהעניין מוכר :-) טרול רפאים - שיחה 22:25, 3 במאי 2015 (IDT)

מיזם חינוך באר שבע[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם.
זו השנה השניה שאנו מפעילים את מיזם החינוך בבאר שבע. בקצרה: המיזם הוא שיתוף פעולה של עמותת ויקמדיה ישראל עם מנהל החינוך בעיריית באר שבע, ועם משרד החינוך.
ממאפייני המיזם - גודלו ורמת שיתופי הפעולה בו. לא מדובר על סדנת כתיבה בכיתה אחת באופן חד פעמי, אלא על מסלול לימודי שנתי (בשיתוף משרד החינוך והרשות המקומית) של כיתות ט' מצטיינים, מסלול המקיף עיר שלמה - 10 כיתות בעשרה בתי ספר, ומגיע לכ-370 תלמידים בשנה. הערכים נכתבים בקבוצות של ארבעה תלמידים, ומתלווים אליהם מחקר, איסוף מקורות, וכתיבה במסגרת הלימודים.
אתמול (יום ו' 1.5.15) קיימנו את סדנת העריכה הראשונה, במקיף ג' בבאר שבע. מצורפת רשימת הערכים שהועלו בסדנה הראשונה. (בעוד שבועיים תתקיים סדנה בבית ספר נוסף, וכן הלאה). להזכירכם: את הערכים כתבו (במהלך שנת הלימודים) תלמידים בכיתה ט', בני 14-15 (!). נודה לכם אם תעברו על הטיוטות ותסייעו בהגהה ובוויקיזציה.

בברכה, דני וגארפילד, מפעילי המיזם. Danny-wשיחה 12:23, 2 במאי 2015 (IDT)

יפה מאד, מגיע לכם פרח על ההשקעה והמאמץ. שיהיה בהצלחה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 19:45, 2 במאי 2015 (IDT)

דלפק הייעוץ וטיוטות[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת ויקיפדיה:העברת דפי טיוטה#דלפק הייעוץ וטיוטות 00:05, 22 במאי 2015 (IDT)

מיקום של הזוכים בריצת מרתון[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים#מיקום של הזוכים בריצת מרתון

Wikimedia Foundation Funds Dissemination Committee elections 2015[עריכת קוד מקור]

Wikimedia Foundation RGB logo with text.svg

This is a message from the 2015 Wikimedia Foundation Elections Committee. Translations are available.

Voting has begun for eligible voters in the 2015 elections for the Funds Dissemination Committee (FDC) and FDC Ombudsperson. Questions and discussion with the candidates for the Funds Dissemination Committee (FDC) and FDC Ombudsperson will continue during the voting. Nominations for the Board of Trustees will be accepted until 23:59 UTC May 5.

The Funds Dissemination Committee (FDC) makes recommendations about how to allocate Wikimedia movement funds to eligible entities. There are five positions on the committee being filled.

The FDC Ombudsperson receives complaints and feedback about the FDC process, investigates complaints at the request of the Board of Trustees, and summarizes the investigations and feedback for the Board of Trustees on an annual basis. One position is being filled.

The voting phase lasts from 00:00 UTC May 3 to 23:59 UTC May 10. Click here to vote. Questions and discussion with the candidates will continue during that time. Click here to ask the FDC candidates a question. Click here to ask the FDC Ombudsperson candidates a question. More information on the candidates and the elections can be found on the 2015 FDC election page, the 2015 FDC Ombudsperson election page, and the 2015 Board election page on Meta-Wiki.

On behalf of the Elections Committee,
-Gregory Varnum (User:Varnent)
Volunteer Coordinator, 2015 Wikimedia Foundation Elections Committee

Posted by the MediaWiki message delivery 03:45, 4 May 2015 (UTC) • TranslateGet help

תרגום מקוצר:
ערן - שיחה 08:00, 5 במאי 2015 (IDT)

תעמולת בחירות[עריכת קוד מקור]

לדעתי, מן הראוי שכל מי שהוויקיפדיה העברית חשובה לו, יצביע למען בחירתו של איציק ל-FDC. רוצו להצביע! ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 08:31, 5 במאי 2015 (IDT)

תודה עובד :) --‏ Itzike שיחה 22:18, 8 במאי 2015 (IDT)

New Wikipedia Library Accounts Available Now (May 2015)[עריכת קוד מקור]

Apologies for writing in English, please help translate this into your local language. Hello Wikimedians!

The TWL OWL says sign up today!

Today The Wikipedia Library announces signups for more free, full-access accounts to published research as part of our Publisher Donation Program. You can sign up for new accounts and research materials from:

 • MIT Press Journals — scholarly journals in the humanities, sciences, and social sciences (200 accounts)
 • Loeb Classical Library — Harvard University Press versions of Classical Greek and Latin literature with commentary and annotation (25 accounts)
 • RIPM — music periodicals published between 1760 and 1966 (20 accounts)
 • Sage Stats — social science data for geographies within the United States (10 accounts)
 • HeinOnline — an extensive legal research database, including 2000 law-related journals as well as international legal history materials (25 accounts)

Many other partnerships with accounts available are listed on our partners page, including Project MUSE, JSTOR, DeGruyter, Newspapers.com and British Newspaper Archive. Do better research and help expand the use of high quality references across Wikipedia projects: sign up today!
--The Wikipedia Library Team 01:12, 5 במאי 2015 (IDT)

We need your help! Help coordinate Wikipedia Library's account distribution and global development! Please join our team at Global our new coordinator signup.
This message was delivered via the Mass Message tool to The Wikipedia Library Global Delivery List
תרגום מקוצר: נוספו עוד הקצאות למנויים חינם ולגישה מלאה לספריות וירטואליות שיכולים לעזור לכם למצוא מקורות ומידע על נושאים שאתם כותבים עליהם בוויקיפדיה. תוכלו למצוא מידע נוסף ולבקש חשבון כזה מתוך הקישורים לעיל. ערן - שיחה 08:04, 5 במאי 2015 (IDT)
גלגמש, בראנד, שמחה וליעד עשויים להתעניין במיוחד בגישה ל-Loeb Classical Library, שמכילה תרגום לאנגלית לצד מקור. מספר המנויים קטן, אז כדאי למהר. Ijon - שיחה 12:31, 5 במאי 2015 (IDT)
תודה, אך אני לא זקוק למנוי כזה. אני בלאו הכי לא מבין יוונית או לטינית כך שאני תמיד מסתפק בתרגום מוכן וכאלה יש המון באינטרנט אז אין לי צורך במנוי מסודר. גילגמש שיחה 14:27, 5 במאי 2015 (IDT)


הסתרת תבניות ניווט[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת ויקיפדיה:מסגרות מוסתרות 23:01, 28 במאי 2015 (IDT)

אורנוס/אורון ונפטון/רהב[עריכת קוד מקור]

בשיחה:נפטון כתבתי ב-2010 את הדברים הבאים, ביחס לבקשה לשנות את שם ערך ל"רהב": "לא משנים שם מוכר, נפוץ ומושרש מימים ימימה בשם שספק את "יתפוס" ואינו מוכר ל-99% מהאוכלוסייה. איננו באים לחנך או להמציא מציאות אלא לתאר אותה. אם בעוד מאה שנה כל ילד יכיר את רהב, נשנה. Ranbar - שיחה 08:13, 8 בינואר 2010 (IST)" לא חלפו מאה שנים, חלפו חמש, ובתי הלומדת בבית ספר יסודי משתמשת בשמות "רהב" ו"אורון" באופן חופשי. לדעתי יש מקום לשנות את השם הראשי של הערך (כמובן, עם הפניה מהשמות הלועזיים כנהוג). Ranbarשיחהבואו לתיאטרון - תהנו מהמזגן 11:53, 5 במאי 2015 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד (ולא רק משום שהייתי אחד המציעים (הרבים) של "רהב" כשהאקדמיה ביקשה את עזרת הציבור.) Face-smile.svg Ijon - שיחה 12:29, 5 במאי 2015 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד חזק- אני רוצה לנפנף קצת בתארים (אהבתי את זה שמישהו כאן האשים אותי בזה): אני עוסק בכוכבי לכת על בסיס יומי. אורנוס ונפטון במקרה הם משהו שאני עוסק בו היום (עד שעה 20:00 בערך. ואז עובר לצדק). אני יכול להעיד שאף פעם לא שמעתי אף מרצה או איש אקדמיה אומר את המילה "רהב" ו"אורון". המונחים לא קיימים באקדמיה. אולי יש פרויקט להחדיר מונחים אלא לדור הצעיר. אבל כל עוד חוקרים לא משתמשים במונח זה, הוא ישמע כמו "שחרחוק" או "לגלגשת". Corvus-TAU - שיחה 12:36, 5 במאי 2015 (IDT)
(רק הערה: לפני כמאה שנה, העלו טיעונים שקולים לשלך נגד השימוש במלה "תאוצה", שבה לא השתמש אף מדען שכיבד את עצמו, במקום אקסלרציה, או "תגובה" במקום "ריאקציה" המכובדת. במלים אחרות, לאו דווקא מן המדענים מגיע שינוי לשוני. מפי עוללים, לעומת זאת... :)) Ijon - שיחה 12:51, 5 במאי 2015 (IDT)
כשאני אשמע דוקטור אומר "רהב" ללא חיוך, אז דעתי תשתנה. כל עוד הילדים לא הגיעו לאקדמיה, נשאר עם השם הישן והטוב. Corvus-TAU - שיחה 19:05, 5 במאי 2015 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד חביב מאוד, אבל עדיין השימוש גם בציבור הכללי ולא האקדמי אינו מתקרב ולו במעט לשימוש ב"נוגה" לעומת "ונוס", ב"צדק" לעומת "יופיטר" וכיו"ב. אביעדוסשיחה 12:41, 5 במאי 2015 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד כקודמי, טוב לדעת שמתחיל שינוי, אבל עד שהוא לא יחלחל ויהיה מוכר ובשימוש נרחב יותר, לא צריך להחליף. בריאן - שיחה 13:52, 5 במאי 2015 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד עד שיוכח שהשם חדר לשיח היומיומי המיינסטרים. ‏DGtal‏ - שיחה 13:56, 5 במאי 2015 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד אני לא מתייחס לזה עם חיוך, אבל אלו מילים שיקח להן זמן. כשבתך תלמד באוניברסיטה, כולם מסביבה יזכרו את השמות החדשים מבית הספר, שמתחיל ללמד את זה עכשיו. אז יהיה טעם לשחמוש בהן. מתי בפעם האחרונה נכנסתם לפאב וביקשתם רדפן? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:10, 5 במאי 2015 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגדאני תלמיד, ודי צעיר (בן 13), ומעולם לא השתמשתי בשמות אלו בבית הספר. שמזןשיחהערכי בראבו • 19:49, 5 במאי 2015 (IDT)

Symbol oppose vote.svg נגד אז תמכתי בשינוי והטיעון שלך שכנע אותי ומנחה אותי מאז גם בנושאים אחרים כאן בויקיפדיה. לעניות דעתי השינוי לא תפס עדיין בקרב הציבור. אם וכאשר, נדבר שוב. GHA - שיחה 20:06, 5 במאי 2015 (IDT)

או קיי. נמתין. (-: Ranbarשיחהבואו לתיאטרון - תהנו מהמזגן 20:14, 5 במאי 2015 (IDT)

סיור ויקיפדיה:אלף מילים לדלית אל-כרמל ועספיא ביום שישי הקרוב ה-8 במאי[עריכת קוד מקור]

ביום שישי ה-8 במאי יתקיים סיור של אלף מילים לדלית אל-כרמל ועספיא. המדריך הוא ג'אבר אבו רוכון מעוספיא. אתם מוזמנים להצטרף ולהירשם כאן. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 17:39, 6 במאי 2015 (IDT)

#100wikidays[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם,

רציתי להביא לידיעתכם פרופיל וראיון בבלוג הקרן (באנגלית) עם ואסיה אטנאסובה, ויקיפדית מבולגריה, שהגתה רעיון לאתגר אישי -- לכתוב ערך חדש בכל יום, במשך 100 ימים רצופים. היא התחילה לבד, אבל אחרים שאבו השראה והצטרפו, כל אחד בויקיפדיה שלו, ועד כה נכתבו במסגרת המיזם כ-850 ערכים.

אינני אוהב להעיד על עיסתי, אבל אציין, ולו בשל גילוי נאות, שגם אני הצטרפתי, ובנוסף קבעתי לעצמי שכל 100 הערכים יהיו על נשים. תוכלו לראות את רשימת הערכים בדף המשתמש שלי. Ijon - שיחה 00:37, 7 במאי 2015 (IDT)

👍אהבתי כל הכבוד. יואב נכטיילרשיחה 10:20, 7 במאי 2015 (IDT)
כל הכבוד, ובכל זאת שתי הערות:
 • העיקרון "אחד המרבה ואחד הממעיט ובלבד שיכוון לבו לשמים" (תלמוד בבלי, מסכת ברכות, דף ה', עמוד ב') יפה גם אצלנו.
 • כתיבת ערכים היא החלק ה"יוקרתי" של פעילות בוויקיפדיה, אבל ראוי לתת לא פחות כבוד לאלה העוסקים בשיפור הקיים: בניטור, בעריכה, בהרחבה, בעיצוב, בקטלוג וכו'.
ויקיפדים, כל הכבוד לכולכם! דוד שי - שיחה 14:22, 9 במאי 2015 (IDT)

גרפים של וגה[עריכת קוד מקור]

הרחבה חדשה מוסיפה יכולת נחמדה מאוד לוויקיפדיה - אפשורת לייצר גרפים יפים ומגוונים מנתונים. דוגמאות נחמדות שמדגימות את השימוש נמצאות במשתמש:Matanya/ארגז חול ודוגמאות מורכבות יותר מופיעות בדף הבית של פרויקט וגה שמאפשר את הגרפים האלו (למשל: גרף עמודות, רשת ענן מילים ומפות). חוזקות יפות של ההרחבה:

 • ניתן לטעון נתונים דינמיים - ניתן להשתמש בנתונים דינמיים, למשל {{עוגת קטגוריות}} מציגה גרף עוגה עבור קטגוריות על פי גודלן (קרדיט לc:User:Bawolff על הרעיון) בהתבסס על שאילתא לAPI.
 • ניתן לעשות מניפולציות על נתונים - ניתן להמיר נ"צ גאוגרפיים לנקודות ציון במפה בצורה טבעית, או ליצור צביעה של מדינות לפי גודל האוכלוסייה, או לא לצבוע (לסנן) מדינות שלא חברות בגוש היורו וכו'.
ערן - שיחה 07:27, 7 במאי 2015 (IDT)


שארלוט או שרלוט?[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת ויקיפדיה:תעתיק שמות#שארלוט או שרלוט? 21:05, 3 ביוני 2015 (IDT)

סיור אלף מילים לעיר העתיקה בירושלים[עריכת קוד מקור]

ביום שישי, 29 במאי, יתקיים סיור אלף מילים לעיר העתיקה בירושלים. אמנם כבר ביקרנו ברובע הנוצרי של העיר, אולם נבקר בה שוב, במטרה לצלם בעיקר את התושבים החיים בה ואת הציבעוניות שלה. את הסיור תעביר תמר הירדני, הטובה במדריכות ירושלים. תשומת הלב כי בסיור תשתתף גם לילה טרטיקוב, מנכ"לית קרן ויקימדיה ונציגים נוספים של הקרן, ולכן הסיור יערך בשפה האנגלית. הרשמה לסיור. דרור - שיחה 23:46, 7 במאי 2015 (IDT)

חברים, מדוע לא נרשמים לסיור מדהים עם תמרה? חוששים מהשפה האנגלית? לא לדאוג. יהיה תרגום לעברית. דרור - שיחה 08:58, 12 במאי 2015 (IDT)

ערכים על אירועים שנתיים בעלי עניין[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת ויקיפדיה:מדריך לעיצוב דפים (עונה בספורט) 01:19, 3 ביוני 2015 (IDT)

קטגוריה:משתמש:barak228[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת ויקיפדיה:קטגוריה. גילגמש שיחה 11:11, 6 ביוני 2015 (IDT)

עקרונות וקווים מנחים ליצרת ערכי מאחזים[עריכת קוד מקור]

הדיון נתקע עד כמה ששמתי לב. העברתי אותו לארכוב בדף שיחה (שיחה:רשימת מאחזים). גילגמש שיחה 11:13, 6 ביוני 2015 (IDT)

הרשאת הוספה והסרת תגיות[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם, כפי שחלקם יודע, נוספה לאחרונה אפשרות לעריכת תגיות. מדובר על התגיות שנמצאות בתקצירי העריכה כמו "חשד למילים בעייתיות", "חזרות", "אות סופית באמצע מילה" ועוד. זה היה קיים לפני כן - מה שנוסף זה אפשרות להוסיף תגיות בדיעבד, לאחר שמירת העריכה. כך למשל, ניתן להוסיף לגרסאות מסויימות את התגית "עריכה בתשלום" או להסיר תגית של מילים בעייתיות כאשר בעריכה אין מילים בעייתיות ועוד. נכון לעכשיו כל משתמש רשום יכול להוסיף ולהסיר תגיות. ההרשאה נקראת changetags וניתן לראות אותה במיוחד:רשימת הרשאות לקבוצה. לדעתי לא נכון לתת הרשאה זו לכולם כי היא יכולה לשמש לרעה למשל עם מסמנים עריכה כ"עריכה בתשלום" כל אחד יכול להסיר את התיוג הזה. כמו כן כל משתמש רשום יכול להסיר את התיוג של מילים בעייתיות - מה שיקשה על המנטרים. לכן לדעתי הרשאה זו צריכה להינתן בוודאות למנטרים, כחלק מתפקיד המנטר, ואולי גם לבדוקי עריכות אוטומטיים. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:01, 11 במאי 2015 (IDT)

זה אכן יקשה מאד על המנטרים, זה מגדיל את נפח הפעילות המצריכה ניטור, הרי יצטרכו לנטר את "יומן שינוי התגיות", או איך שזה נקרא. ביקורת - שיחה 09:18, 11 במאי 2015 (IDT)
אני מבין מדוע ברוב הוויקיפדיות כולל האנגלית, שאינן נעזרות במנגנון בקרת השינויים, יש צורך בפיצ'ר של עריכת תגיות בשביל למנוע בדיקה של אותה עריכה 'חשודה' שוב ושוב. אבל אצלנו המנטר הראשון שיבדוק את העריכה המתוייגת, יסמן אותה כבדוקה, ואז כבר אין משמעות לתגית. אך עכשיו בלי ששאלו אותנו, גרסת התוכנה הנחיתה עלינו את הפיצ'ר הזה. בשביל שלא יגרום נזק, לדעתי יש להגביל את השימוש בו כמה שיותר, נניח רק לבוטים (וכשפסח חל בראש חודש Face-smile.svg). לגבי תיוג עריכות בתשלום, סליחה אבל זה לא ממש פרקטי. סתם אנונימי שהוא עורך בתשלום לא יצהיר על כך וגם לא יהיו לו הרשאות כלשהן. עורך ותיק עשוי להצהיר על כתיבה בתשלום, אבל כנראה רק בהקשר של כתיבת ערך, ואז אין תועלת בתייוג כל עריכה בנפרד, ולא שווה להתעסק עם כל הבעיות הטכניות שזה יגרום. בברכה, גנדלף - 09:56, 11/05/15
חיפשתי בקישור ולא ראיתי את ההרשאה הזאת האם תוכל לכוון במדויק?. לעצם העניין, אני חושבת שההרשאה הזאת בעייתית, כי עורכים יכולים להסיר התראות כמו "חשד למילים בעייתיות" שמשמות את המנטרים. אז עדיף לתת הרשאה זאת רק למנטרים. אני לא רואה שימשו רב בהרשאה הזאת. ואני מסכימה עם גנדלף שאין כל משמעות לנושא תיוג עריכה בתשלום. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 11:19, 11 במאי 2015 (IDT)
@גנדלף: כל אחד (כל משתמש רשום) יכול לשים תג על כל עריכה של מישהו אחר ולא רק על שלו. אז גם אם לא יצהיר על גרסה שהיא עריכה בתשלום, מישהו אחר יעשה זאת. סימון בצורה כזו גרסאות שנערכו בתשלום היא פתרון לבעיה שעלתה. איך לסמן ערך שרק חלקים ממנו נכתבו בתשלום. שימוש בתגים לסימון גרסאות יכול להיות פתרון. השאלה האם זה פתרון טוב או לא, תלוי רק בשימוש שאנו נעשה או לא נעשה.
@hanay: נתתי את השם המדויק להקל על החיפוש (צריך לוודא שאין רווח בסוף מילת החיפוש כדי למצוא). בכל מקרה זה נמצא בקבוצה האחרונה, קבוצת "משתמשים". יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:08, 11 במאי 2015 (IDT)
מה שכתב משתמש:גנדלף למעלה לחלוטין לא רלוונטי. גנדלף לא מבין את הצורך בתגיות - לגיטימי. אולי אפילו הצדק עמו ואין בהן כל צורך. בפועל, אנחנו משתמשים בתגיות, לאו דווקא לצורך ניטור. הצורך בעריכת התגיות זה משהו שהופיע כדרישה/בקשה בבגזילה לפני יותר משש שנים (ממש לא כמו שנדמה לגדנלף בתור תחליף מוזר ל"מערכת בקרת שינויים"), ונדון בהרחבה רבה, כשהמימוש הנוכחי מנסה לתת מענה לכל הצרכים שעלו בדיון ההוא. לעצם הנושא שהעלה משתמש:יונה בנדלאק בתחילת הדיון: באופן עקרוני, אני Symbol oppose vote.svg נגד הגבלות מסוג זה, עד שמופיעות דוגמאות קונקרטיות של משתמשים שעשו באפשרות הזו שימוש לרעה. עד אז, צריך להניח כוונה טובה, ולתת לפיצ'ר גישה לכולם. אם יש דוגמאות של שימוש לרעה, אפשר לדון בדרכים למנוע זאת, כשהגבלת הפיצ'ר למפעילים (או למנטרים, או ל"בדוקי עריכות" וכן הלאה) היא האפשרות הפחות רצויה, ויש להשתמש בה רק אם אין ברירה. קיפודנחש 21:09, 11 במאי 2015 (IDT)
בנוגע לסימון עריכות בתשלום, צורה זו לא שונה עקרונית מסימון בדף השיחה באמצעות תבנית: בשני המקרים משתמש עשוי שלא להצהיר על כך, אבל ההנחה היא שכן יעשה זאת מתוך הגינות ובהתאם לכללים שנקבעו. יחד עם זה סימון של גרסה מסוימת יכול להיות עדיף - אפשר לראות דוגמה לכך בעמרי פדן שם הערך לא נכתב בתשלום, אבל נעשו בו עריכות בתשלום שמסומנות בדף הגרסאות הקודמות.
אני לא חושב שצריך להגביל את ההרשאה לסימון גרסאות מעבר לבדוקי עריכות אוטומטית. ערן - שיחה 23:01, 11 במאי 2015 (IDT)
ערן, לא הבנתי את תשובתך, היום הרשאת הסימון של עריכות בדוקות קיימת ממנטר ומעלה. האם אתה מציע להעביר הרשאה זאת לבדוקי עריכות אוטומטית? אם כן, אתה מרחיב את הדיון מעבר לתגיות. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 11:22, 12 במאי 2015 (IDT)
להבנתי ב"סימון גרסאות" הוא התכוון ל"תיוג גרסאות". יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:34, 12 במאי 2015 (IDT)
אכן, אני מתכוון לסימון גרסה בתגית כמו סימון עריכה כעריכה בתשלום. ערן - שיחה 18:21, 12 במאי 2015 (IDT)
מכיוון שכל הדיון הזה היה בכלל רעיון שלי, אין לי אלא להצביע בעד. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:44, 13 במאי 2015 (IDT)

מיזם עריכה לשונית[עריכת קוד מקור]

שלום, אני מקווה שהגעתי למקום הנכון. הייתי פעיל-עבר בוויקיפדיה אך לאחורנה כבר לא ממש. אני לומד במסלול תעודה לעריכה לשונית בבר אילן. הצעתי לאחראית על המסלול לבצע כמטלת בונוס עריכה של ערכים בוויקיפדיה. מדובר על עריכה לשונית בעיקר. בקבוצה יש כ-40 סטודנטים (לא כולם יהיו מעוניינים להשתתף, וייתכן שחלק יעדיפו לעבוד בזוגות). יש מצדה התעניינות כללית ברעיון.

השאלה היא האם אתם מעוניינים להרים דבר כזה. צריך לגבש קבוצה של ערכים שהם ערכים טובים בסך הכל אך זקוקים לשיפור לשוני (אציין שיש הרבה ערכים בוויקיפדיה שאינם מסומנים כבעייתיים אך עדיין יש מה לשפר בהם). צריך לשמור על היקף סביר. לא ערכים של חצי עמוד אבל גם לא ערכים באורך הגלות. אין חובה בהכרח לשדך ערך ספציפי לסטודנט או לזוג, אפשר גם להגיד שכולם עובדים על כל הערכים שייבחרו ובסוף יקבלו את הבונוס בהתאם לטיב עבודתם.

אז מה אתם אומרים?

Urilei - שיחה 02:02, 12 במאי 2015 (IDT)

הרעיון אדיר, לדעתי. מצבם של ערכים רבים בוויקיפדיה בעברית גרוע מבחינה לשונית, וערכים לא מעטים נמצאים במצב ממש מחפיר. אפילו הערכים המומלצים לא תמיד "נקיים" מבחינת עריכה לשונית.
לדעתי היה רצוי לעשות זאת במסגרת שונה במקצת מהרגיל אצלנו ל"מיזם כתיבה אקדמית": באופן טיפוסי, מיזמי כתיבה אקדמית מייצרים ערכים חדשים, כך שהמשכיות אינה בהכרח דבר קריטי. לעומת זאת, מיזם כמו שאתה מציע כאן, שמטרתו לשפר בצורה שיטתית ערכים קיימים, כדאי שלא יהיה מוגבל בטווח הזמן לשנה אקדמית: במילים אחרות, אם יקום מתישהו בוויקיפדיה "מועדון הבוחרים הזעצערים" (בדומה, נניח, ל"מועדון הרובה והמקלדת", "חבורת אוילר" וכדומה), כדאי שתהיה דרך לסמן ערכים שעברו טיפול (ומתי), וכן שקים לזרוק בהם ערכים שזקוקים לטיפול וכדומה. בקיצור, מה שאני מנסה לומר הוא שהרעיון מצוין, לדעתי, אבל כדאי לבנות למיזם הזה תשתיות לא זמניות, בנות קיימא, שיאפשרו גם לאנשים מחוץ למיזם האקדמי לקחת חלק, וכן להפעיל מיזם אקדמי דומה בשנים הבאות בצורה שלעבודה תהיה המשכיות. קיפודנחש 02:43, 12 במאי 2015 (IDT)
הרעיון מבורך. אין צורך לגבש קבוצה של ערכים הזקוקים לשיפור לשוני, משום שאני סבור שכל ערך יפיק תועלת משיפור כזה. אני ממליץ לא לעסוק בערכים המסומנים לעריכה או לשכתוב, משום שבאלה הבעיה גדולה יותר, ושיפור לשוני לא יפתור אותה. דוד שי - שיחה 05:33, 12 במאי 2015 (IDT)
מצטרף, יש בין הערכים לשכתוב כאלו שמפורטת בהם הבעיה של ערבוב משלבי שפה, כתיבה לקויה וכדומה. בעיה אפשרית שיש לתת עליה את הדעת, לעתים אינו דומה סגנון העריכה הלשונית המתאים למאמר לזה המתאים לערך אנציקלופדי. באם המטלה תכלול יותר מאשר כללי לשון בסיסיים, יתכן שסטודנט שיודע היטב את כללי העריכה הלשונית אך איננו בקי די הצורך בסגנון הרווח כאן, יקח כמודל להשוואה ערך שאינו טוב מהבחינה הזו. ביקורת - שיחה 08:42, 12 במאי 2015 (IDT)
משלב לשוני נמוך הוא דגל אדום, המסייע לקורא לדעת שהערך חסר חשיבות. אל תפתחו במיזם של סילוק שלטי אזהרה אם אינכם יכולים לסתום את הבורות באותה עת. עוזי ו. - שיחה 11:03, 12 במאי 2015 (IDT)
יוזמה מבורכת. גם אני ממליץ לסטודנטים להתמקד בערכים טובים, ואפילו במומלצים, מה שמבחינתם ירשים יותר כמטלה אקדמית. אתמול התחלתי לקרוא את קרב קרני חיטין ונחרדתי לגלות שפסקה אחת כוללת את השילוש: "תחת פיקודו הישיר נמצא צבא הממלכה שהיווה כמחצית מכל הכוחות הנוצריים שהשתתפו בקרב. המחצית השנייה הייתה נתונה לפיקוד שני ראשי המסדרים [...] הצבא הנוצרי הורכב משני גורמים עיקריים: צבא הממלכה וצבא המסדרים. כחצי מהצבא הורכב מכוחות המסדרים. [...] בדרך כלל מעריכים את עוצמת המסדרים כשווה לעוצמת הממלכה". (ראו עריכה[2] שביצעתי לשיפור המצב.) גם יחסי אישות (הלכה), שהוא מומלץ חדש יחסית המוכר לי, זקוק לדעתי להגהה מקיפה.
לנוחות הסטודנטים וכלל הוויקיפדים המתמחים בתחום, אני מציע לשקול יצירת תבנית תחזוקה עבור {{עריכה לשונית}}, שתונח רק על ערכים ראויים מבחינת מצבם הכללי. בברכה, גנדלף - 14:06, 12/05/15
רעיון מצוין! גילגמש שיחה 14:49, 12 במאי 2015 (IDT)
אורי, הרעיון נראה לי מצוין. כיום כמעט ואין משתמשים שבקיאים ברזי עריכת הלשון. שמזןשיחהערכי בראבו • 20:54, 13 במאי 2015 (IDT)

טוב, קראתי את כל הדברים, ואני אפילו מסכים שאין צורך/טעם להגביל את המיזם לקבוצת ערכים ספציפית, אך מנקודת מבטם של הסטודנטים, יש צורך כזה והוא מהותי מאוד. אין בעיה להגדיר שהם רשאים ומוזמנים לערוך ערכים נוספים, אך בשביל לתחום את הפרויקט חשוב לבחור קבוצה מוגדרת של 40-50 ערכים. להגיד לסטודנטים סתם "כנסו לוויקיפדיה ותתחילו לערוך" זה לגמרי באוויר, והרוב המוחלט פשוט לא יעשו את זה וחבל. אז אפשר לגבש מיזם עם תבנית מסודרת? Urilei - שיחה 12:46, 14 במאי 2015 (IDT)

אני מצטרף למשבחי הרעיון. אשר לערכים, אם זה לא כ"כ משנה, ואין רצון מיוחד דווקא ברשימה מגוונת, אז אפשר פשוט לקחת את רשימת מדינות אירופה הריבוניות. יש שם כ-50 ערכים שכולם עונים על הדרישה, לא קצרים מאד, לא כאורך הגלות, בלי תבניות עריכה ושכתוב (אולי למעט חריג או שניים), וללא עומס של מונחים מקצועיים שיקשה על העבודה למי שאינו בקיא. יתרון חשוב נוסף - הם בין הערכים הנצפים ביותר ולכן התועלת שבהשבחתם גדולה ביותר. דב ט. - שיחה 13:23, 14 במאי 2015 (IDT)
לי דווקא ממש אין בעיה עם הרעיון, אבל מדובר פה בחוסר גיוון די חמור... טוב, אני אקח את הפרויקט ואנסה לגבש רשימת ערכים תוך כמה ימים. Urilei - שיחה 18:38, 14 במאי 2015 (IDT)

שינוי מדיניות המחיקה[עריכת קוד מקור]

עבר לדף שיחה. גילגמש שיחה 11:10, 6 ביוני 2015 (IDT)

מיחזור הצעה ישנה - הרשאה חדשה "עורך תבניות"[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת ויקיפדיה:עורך תבניות.

Wikidata: Access to data from arbitrary items is coming[עריכת קוד מקור]

(Sorry for writing in English)

When using data from Wikidata on Wikipedia and other sister projects, there is currently a limitation in place that hinders some use cases: data can only be accessed from the corresponding item. So, for example, the Wikipedia article about Berlin can only get data from the Wikidata item about Berlin but not from the item about Germany. This had technical reasons. We are now removing this limitation. It is already done for French Wikisource and Dutch Wikipedia. Your project is one of the next ones:

 • 18. May: Farsi Wikipedia, English Wikivoyage, Hebrew Wikipedia
 • 1. June: Italian Wikipedia, all remaining Wikisource

We hope to have it rolled out nearly everywhere by the end of June 2015.

We invite you to play around with this new feature if you are one of the people who have been waiting for this for a long time. If you have technical issues/questions with this you can come to d:Wikidata:Contact the development team.

A note of caution: Please be careful with how many items you use for a single page. If it is too many pages, loading might get slow. We will have to see how the feature behaves in production to see where we need to tweak and how.

How to use it, once it is enabled:

Cheers Lydia Pintscher 18:19, 13 במאי 2015 (IDT)

מישהו יכול לתרגם, לפחות את הפואנטה? Mbkv717שיחה • כ"ד באייר ה'תשע"ה • 20:35, 13 במאי 2015 (IDT)
מעכשיו בדף של רומא אפשר יהיה לקרוא לא רק ידע שהצטבר בוויקינתונים על העיר, כמו מספר התושבים או תמונת דגל, אלא מדפים אחרים, כמו, נגיד, מדף של איטליה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:40, 13 במאי 2015 (IDT)
ואיזה מידע רלוונטי כבר יהיה שם? יש באיטליה נתון של אוכלוסיית בירה? Mbkv717שיחה • כ"ד באייר ה'תשע"ה • 20:43, 13 במאי 2015 (IDT)
רשימת העמים? אקלים? עוד מלא דברים? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:49, 13 במאי 2015 (IDT)
אבל עובדה שאלו דפים נפרדים. מה שמתייחס לאיטליה לא מתייחס בהכרח לרומא. למעשה הדוגמאות שהבאת מבהירות את זה. ברוב הארצות יש כמה אקלימים, והרכב דמוגרפי יכול להשתנות מאזור לאזור, או מאזור ספציפי למדינה שלמה. Mbkv717שיחה • כ"ד באייר ה'תשע"ה • 20:52, 13 במאי 2015 (IDT)
Im-yahoo.svg אז אל תשתמש בזה, אף אחד לא יכריח אותך. אבל אם כן יצטרכו, זה קיים. לעולם אסור להתלונן על הוספת פונקציונליות, גם אם זה אפשרות להכין קפה באמצעות תבנית:עיר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:55, 13 במאי 2015 (IDT)
תחשוב על מיון עולם החי. בויקינתונים הוחלט שבערך יהיה רק מידע על קטסון האב ולכן בערך ניתן לקבל מידע רק על רמה אחת למעלה. החל מיום שני ניתן יהיה לעלות במעלה הרמות עד לממלכה ובכך בעצם ניתן יהיה לקבל את כל המידע הזה מוויקינתונים. בכל מקרה, זו הערה טכנית שאומרת שניתן לקבל מידע בכל פריט בויקינתנוים ולא רק מפריט שמקושר אליו. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:03, 14 במאי 2015 (IDT)

החל מיום שני הקרוב, 18 במאי, ניתן יהיה להציג בוויקיפדיה נתונים מוויקינתונים שלא באים ישירות מהדף המקושר מוויקינתונים אלא מדף אחר. יכולת זו תאפשר לגשת לפריטי מידע קרובים ולהעשיר תבניות. כך לדוגמה אם תבנית מדינה ניגשת לדף המתאים בוויקינתונים ויודעת להציג את שם עיר הבירה, כעת ניתן יהיה לגשת גם לדף הנתונים על עיר הבירה ולהוציא את הנ"צ שלה ומספר התושבים, או לגשת לדף הנתונים של נשיא של מדינה ולבדוק על פי המין האם להציג "נשיא" או "נשיאה". יכולת זו היא כלי חזק ושימושי מאוד כדי ליצור תבניות מידע חכמות ועשירות במידע, אך חשוב להשתמש בה בזהירות שכן היא עשויה להיות אטית ולהשפיע לרעה על זמן הטעינה של דף. ערן - שיחה 21:06, 13 במאי 2015 (IDT)

Hey :) This has now been enabled. I hope you'll do great things with it and that it will make your work here easier. If you encounter any problems please let me know. --Lydia Pintscher (WMDE) - שיחה 13:47, 19 במאי 2015 (IDT)

פסקת הפתיח של ערכי תאריכים עבריים[עריכת קוד מקור]

אני כבר ממעט לכתוב כאן, אבל זה דיון שרלוונטי ללמעלה מ-350 ערכים, אז המקום לקיים אותו הוא כאן. הערכים על התאריכים העבריים, אשר אם אני לא טועה נוצרו על ידי בוט, נפתחים בצורה הבאה:

[תאריך] הוא היום ה[מספר סודר של היום] בחודש ה[מספר סודר של החודש] בשנה העברית, למניין החודשים מתשרי, והוא החודש ה[מספר סודר חלופי של החודש] למניין החודשים מניסן.

הדגשה לא במקור

מבחינה תחבירית המשפט הזה בעייתי. המילה "והוא" כביכול מתייחסת לחודש, אבל לאור מבנה המשפט מתבקש שהיא מתייחסת לתאריך, וזה כמובן הופך את המשפט לשגוי. מלבד זאת, קצת מוזר שהקישור לשם החודש נמצא רק בתבנית לוח השנה שליד. לכן אני מציע את הנוסח הבא ומציע שפעולה זו תבוצע על ידי בוט לרשימת ערכי התאריכים. "[תאריך] הוא היום ה[מספר סודר של היום] בחודש [שם החודש עם קישור], החודש ה[מספר סודר של החודש] בשנה העברית למניין החודשים מתשרי והחודש ה[מספר סודר חלופי של החודש] למניין החודשים מניסן."

נקודה שנייה באותו עניין היא שאם הערכים הללו כתובים לפי תבנית מסוימת, שכוללת גם את ההשתייכות לקבוצת ימים (למשל, "לא אדו ראש") ואת פרשת בר המצוה של ילד שנולד בתאריך זה, אז מוזר שישנם ערכים שלא כתובים לפיה. ראו א' בתשרי לעומת א' בחשוון ולעומת א' באב. מישהו רוצה להרים את הכפפה ולדאוג לנוסח אחיד? חג שמח, Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • כ"ח באייר ה'תשע"ה • 10:36, 17 במאי 2015 (IDT)

הפתיח עד מניין החודשים (שאת ניסוחו אתה רוצה לשנות) נמצא בתבנית אחת. הימים בהם לא יחול אותו היום נמצא בתבנית אחרת {{לא אדו}}. שם ניתן להוסיף את הימים הרלוונטיים אבל אני לא בטוח שנכון לאמר שא' חשוון שיש לקבוצה "לא אגו" ולכן אין טעם להוסיף אותו שם. בנוגע לפרשת הבר מצווה מדובר על טסקט חופשי שנוסף לתאריך ולא על תבנית. בהחלט ראוי לדון האם יש טעם בכיתוב הזה ואם כן, ליצור תבנית מתאימה לכל התאריכים (אם כי בגלל האפשרות של שנה מעוברת מי שנולד בחודשים ניסן, אייר יכול לקרוא אחת מ-4 פרשות לפי השנה. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:05, 17 במאי 2015 (IDT)

עריכות מרובות בנושאים מקראיים[עריכת קוד מקור]

בשעות האחרונות יש הצפה חריגה של עורכים חדשים שמבצעים עריכות משמעותיות בערכים מקראיים. אינני יודע מה הסיבה לכך. אבקש את תשומת לב המנטרים והמפעילים לבדיקת העתקות, עריכות בעייתיות וכו'. ‏nevuer‏ • שיחה 15:26, 17 במאי 2015 (IDT)

בינתיים נראה שכל העריכות מועתקות. ‏nevuer‏ • שיחה 15:37, 17 במאי 2015 (IDT)

Wikimedia Foundation Board of Trustees elections 2015[עריכת קוד מקור]

Wikimedia Foundation logo - vertical (2012-2016).svg

This is a message from the 2015 Wikimedia Foundation Elections Committee. Translations are available.

Voting has begun for eligible voters in the 2015 elections for the Wikimedia Foundation Board of Trustees. Questions and discussion with the candidates for the Board will continue during the voting.

The Wikimedia Foundation Board of Trustees is the ultimate governing authority of the Wikimedia Foundation, a 501(c)(3) non-profit organization registered in the United States. The Wikimedia Foundation manages many diverse projects such as Wikipedia and Commons.

The voting phase lasts from 00:00 UTC May 17 to 23:59 UTC May 31. Click here to vote. More information on the candidates and the elections can be found on the 2015 Board election page on Meta-Wiki.

On behalf of the Elections Committee,
-Gregory Varnum (User:Varnent)
Volunteer Coordinator, 2015 Wikimedia Foundation Elections Committee

Posted by the MediaWiki message delivery 17:20, 17 May 2015 (UTC) • TranslateGet help

עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי מאחזים - הצעה להצבעה בפרלמנט[עריכת קוד מקור]

העברתי לדף ההצבעה. (שיחת ויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/רשימת מאחזים). גילגמש שיחה 11:19, 6 ביוני 2015 (IDT)

הצעת עריכה בתשלום[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת ויקיפדיה:עריכה בתשלום. גילגמש שיחה 11:22, 6 ביוני 2015 (IDT)

שימור הפניות לתבניות שנמחקו[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת ויקיפדיה:מדיניות המחיקה. גילגמש שיחה 11:24, 6 ביוני 2015 (IDT)

קישור לדפי מובייל[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת ויקיפדיה:קישורים חיצוניים. גילגמש שיחה 11:25, 6 ביוני 2015 (IDT)

מיזם החינוך בבאר שבע - בקשת עזרה[עריכת קוד מקור]

עורכי ויקיפדיה יקרים!
מיזם החינוך בבאר שבע מתקדם. ברצוננו להציג בפניכם את התוצרים הראשונים של הפרויקט, מאת תלמידי כיתה ט' (בני 14-15), בבתי הספר מקיף ג' ומקיף טוביהו - בבאר שבע, שעברו סדנאות עריכה בשבועיים האחרונים (חלק מהערכים עלו בסוף השבוע למרחב הערכים):

עדיין בטיוטות:

כעת אנו זקוקים לעזרתכם בשני תחומים:
(א) - בהגהה ובוויקיזציה. אנא עברו על הערכים ועזרו.
(ב) - בהתנדבות לסדנאות העריכה.

בעניין זה, אנו נערכים לקראת סדנאות עריכה בבתי הספר הבאים:

 • מקיף ז' -כנראה 25/5 (תשובה סופית תינתן בהתאם לתשובות המתנדבים מוויקיפדיה)
 • מקיף רבין - 29/5 יום שישי (בין שמונה לאחת-עשרה בבוקר).
 • מקיף א' - 29/5 יום שישי (בין שמונה לאחת-עשרה בבוקר).
 • ביה"ס הטכני חיל האוויר - 31/5 או7/6 יום ראשון (בין 11:00 ל-13:00).
 • מקיף ו' - 2/6 (יום שלישי) (טרם נקבעה שעה).
 • מקיף רגר - ייתכן שבשבוע הבא או בשבוע לאחר מכן תקבע סדנה.

מדובר במיזם ענק (תלמידי שכבה שלמה - בעיר שלמה - כותבים בוויקיפדיה ונחשפים אליה), אך המצריך מתנדבים. במידה שאתם יודעים לכתוב בוויקיפדיה, יודעים להסביר, בעלי מזג נוח ויכולת להסביר לנוער בגיל 14-15, ואם יש לכם מוכנות להגיע לבאר שבע למספר שעות למטרה חשובה זו - אנא הצטרפו ותהיו שותפים למיזם גדול זה. אנא עזרו לנו.
אם אתם מוכנים להתנדב - אנא צרו קשר עם חן ספקטור, cspector-at-wikimedia.org.il , או עם שי כץ (רכזת המתנדבים החדשה מטעם העמותה) shai-at-wikimedia.org.il , או עם דני וקס danny.w2008-at-gmail.com .
תודה, גארפילד ודני. Danny-wשיחה 10:09, 25 במאי 2015 (IDT)

עקיפת כל החוקים החלים על עורכים בתשלום ברגע - סיבוב שני[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת ויקיפדיה:עריכה בתשלום. גילגמש שיחה 11:26, 6 ביוני 2015 (IDT)

השחתות מתמשכות מכיתות בהדרכה[עריכת קוד מקור]

ראו בבקשה את יומן החסימות הזה. זוהי כתובת אייפי של בית הספר "מקיף טוביהו" בבאר שבע, שממנה בוצעו הרבה מאוד השחתות, ובגינן נחסמה בשלוש השנים האחרונות עשרות פעמים. לכאורה היה נכון לחסום לתקופות ארוכות ולשכוח מהמזיקים האלה. בכל זאת החסימה שוחררה לא פחות מ-7 פעמים, משום שבאותו בית ספר ישנה סדנת הדרכה של ויקיפדיה. אני יודע שהסדנאות האלה מתקיימות בשל הרבה רצון טוב של ויקיפדים שרוצים להנחיל לדור הצעיר את הכתיבה בויקיפדיה, אף שאצלי זה מעלה את השאלה אם אנחנו כל כך מעוניינים שמי שהשחיתו כל כך הרבה יערכו אצלנו. אבל חשוב יותר: מילא לאפשר יצירת שמות משתמש כדי שיוכלו לערוך (ולהתפלל שלא ישחיתו גם דרכם). למה צריך לפתוח את הכתובת האנונימית, שהוכיחה שוב ושוב כי היא גורמת בעיקר נזק? נרו יאירשיחה • י' בסיוון ה'תשע"ה • 10:36, 28 במאי 2015 (IDT)

הי נרו, הבעיה עם החסימה המתמשכת זה שהיא לא מאפשרת למשתמשים רשומים להיכנס לחשבונם ויוצרת כלמני בעיות באפשרויות העריכה, במיוחד אצל משתמשים חדשים. שלא לדבר על אלו שמנסים לפתוח חשבון משתמש חדש (למרות שאנחנו מבקשים מהם בדרך כלל לפתוח מראש בבית, כדי להמנע מהעומס), ונדחים לחלוטין על ידי המערכת. איני יודע מדוע הכשלים הטכניים האלו קורים, אולם מרגע שהחסימה משתחררת, התלמידים מצליחים לפתוח טיוטות ולהתחיל במלאכת העריכה. אפשר להחזיר את הכתובת לחסימה ממושכת אחרי הסדנה. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 11:08, 28 במאי 2015 (IDT)
אם אתם מבקשים מהם לפתוח בבית, ונניח אחד או שניים שכחו - אפשר לפתוח לרגע ולסגור מיד. השאלה העיקרית היא למה משתמשים רשומים לא יכולים להיכנס לחשבון ואם אי אפשר לפתור את זה. אני מבין שהסדנה הזאת נמשכת לאורך זמן רב, כך שעד שמחזירים את החסימה בינתיים יש הרבה מאוד השחתות (שוב, תראה את יומן החסימות). נרו יאירשיחה • י' בסיוון ה'תשע"ה • 11:11, 28 במאי 2015 (IDT)
בגדול זו לא בעיה לחסום שוב מיידית אחרי הסדנה. סתם לא קרה כי הסדנאות קורות בימי שישי ובסופן כולם ממהרים לצאת. אם קורה שוב ששכחתי להחזיר חסימה אחרי סדנה - תפנה אלי, ואני אטפל בזה. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 11:51, 28 במאי 2015 (IDT)
אם כך - אני באמת חושב שאפשר לבקש מכל מעבירי הסדנאות שפותחים חסימה שיזכרו לסגור אותה בסוף ההדרכה. זה אנושי לשכוח פעם, אבל לפחות שיהיה ברור שיש כאן אחריות של מי שפתח, כי החסימה לא הגיעה במקרה, יש לה סיבה טובה. ואני מדגיש שהכתובת שהבאתי היא לא היחידה. זו תופעה. נרו יאירשיחה • י' בסיוון ה'תשע"ה • 12:15, 28 במאי 2015 (IDT)
אא"ט ניתן לחסום כתובת IP (או תחום) לעריכה אנונימית בלבד וללא הגבלה על יצירת חשבונות. בברכה, גנדלף - 13:09, 28/05/15
העריכות מבתי הספר הן בעיקר השחתות. את סדנאות העריכה צריך להעביר לסטודנטים ולא לתיכוניסטים (ובטח שלא לילדים מתחת לגיל 16). ‏ MathKnight (שיחה) 14:22, 28 במאי 2015 (IDT)
האביר צודק! "יצא שכרו בהפסדו".

בינתיים, בזמן שאנחנו מלהגים במזנון, המשיכו ההשחתות מהכתובת הנ"ל של מקיף טוביהו. האביר חסם אותה לחצי שנה, ואני תומך בזה, אבל ניסיון העבר מוביל לחשש סביר שהרבה קודם יבוא מישהו וישחרר. אני מכתב גם את משתמש:Deror avi שביצע את רוב השחרורים האמורים (ואגב, פניתי אליו כבר כמה פעמים בעניין הזה לדף השיחה שלו, ועדיין הבעיה ממשיכה). אני הייתי מוותר על ההדרכה במקיף טוביהו ובמקומות דומים. אם מישהו רוצה להמשיך בזה - לא אלחם נגדו, אבל אני כן מבקש שיקפיד לא לשחרר כתובות חסומות, ואם בכל זאת הוא משחרר כי זה הכרחי - לחסום מיד אחר כך. אני חושב שזו בקשה סבירה. נרו יאירשיחה • י' בסיוון ה'תשע"ה • 15:07, 28 במאי 2015 (IDT)

חברים, אם במדיניות רצוננו לעסוק ולא במקרה פרטני - יש לשקול פתרון שייתן מענה לצורך לעשות סדנאות עריכה בתיכונים מדי פעם, ויחד עם זאת להגן על ויקיפדיה מהשחתות.
לדעתי, כל כתובת איי.פי שזוהתה בוודאות ככתובת של בית ספר (היינו, שיש בה השחתות כל אימת שהיא פתוחה), יש לחסום לצמיתות. אין צורך בבירוקרט לעניין זה או לשיקול דעת. אולם, יחד עם זאת, יש להגביל את החסימה אך ורק לעריכה בוויקיפדיה ולא ליצירת חשבונות. (בכך אני תומך בהצעתו של גנדלף). גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 15:15, 28 במאי 2015 (IDT)
מה הטעם בחסימה, לצמיתות ולעולמי עד, כשאתם משחררים אותה, גם כן לצמיתות, שוב ושוב ושוב? זה מה ששאלתי מלכתחילה, אמרתי שאין לי בעיה עם יצירת חשבונות. נרו יאירשיחה • י' בסיוון ה'תשע"ה • 15:19, 28 במאי 2015 (IDT)
תומך בנרו. לא אכפת לי אם תקראו לזה מדיניות או סתם אחריות אישית של המדריך, אבל חובה להקפיד לחסום כתובת ששוחררה רק לצורך הדרכה. בריאן - שיחה 15:31, 28 במאי 2015 (IDT)
גם אני תומך בנרו אם זה לא היה מובן. אני חושב, בתור מי שהעביר סדנה שכזו כמה פעמים, שבעת סיום הסדנה יש תמיד לחץ לצאת מהכיתה בזריזות כדי שהמורה תוכל לנעול את חדר המחשבים. לכן אין הקפדה על חסימה מחדש. במידה ויש אופציה לפתוח חסימה לזמן קצוב (למשל ל-5 שעות), אני אשמח להשתמש בפונקציה כזו. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 15:38, 28 במאי 2015 (IDT)
אז אולי תעשו לעצמכם תזכורות. תנסו להתייחס ברצינות לבעיה הזאת, היא לא פחות חשובה מעצם קיום ההדרכה (וסליחה שאני כותב אליך בלשון רבים, כפי שכבר כתבתי, פניתי בעניין הזה כמה פעמים למעביר סדנאות אחר ובשורה התחתונה הוא פשוט התעלם והמשיך לשחרר לצמיתות). שאלה למשתמש:ערן, משתמש:IKhitron ושאר המומחים הטכניים, האם אין אפשרות טכנית של פתיחת שמות משתמש מכתובות אייפי חסומות? נרו יאירשיחה • י' בסיוון ה'תשע"ה • 16:21, 28 במאי 2015 (IDT)
מה זה "פתיחת שמות משתמש"? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:38, 28 במאי 2015 (IDT)
התכוונתי לפתיחת חשבון חדש, עריכה עם שם משתמש ולא ככתובת אנונימית. נרו יאירשיחה • י' בסיוון ה'תשע"ה • 18:02, 28 במאי 2015 (IDT)
ואיך תמנע מהמשחית לפתוח חשבון? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:05, 28 במאי 2015 (IDT)
לא אוכל למנוע, אבל קצת להקשות. משתמש:גארפילד, אולי באמת אפשר להחליט שמכתובת חסומה לא ייפתחו כתובות חדשות. מי שרוצה שיפתח בבית, ומי שלא יעשה זאת - שימצא משהו אחר לעשות באותו זמן. ואולי אקח עוד צעד אחורה: למה חייבים להדריך בבתי ספר המצטיינים בהשחתות? את שאר בתי הספר כבר מיציתם? מי קבע היכן יהיו הדרכות? נרו יאירשיחה • י' בסיוון ה'תשע"ה • 18:16, 28 במאי 2015 (IDT)
אולי באמת כדאי. לחסום חשבון כזה לצמיתות לעריכת אנונימיים ולפתיחת חשבונות חדשים, להודיע לשומעי הסדנאות מראש על הצורך להרשם בבית, ומי ששכח - מהלפטופ של מעביר הסדנה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:23, 28 במאי 2015 (IDT)
אפשר לבקש מתלמידים וסטודנטים שיפתחו חשבון בבית, אבל תמיד נמצא אותו אחד ששכח. אז אי אפשר למנוע זאת. כל מה שצריך לעשות הוא לחסום את החשבון לאחר ההדרכה. אפשר לעשות זאת גם מהבית. אני גם ממליצה לעשות פעולה חינוכית בבית הספר בנושא. אולי זה יעזור. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 18:29, 28 במאי 2015 (IDT)
חשוב להבהיר. אני נכחתי בשתי הדרכות לפחות, בהן התלמידים פתחו חשבון מראש ומסיבה לא ברורה, לא הצליחו להפעיל את החשבון שלהם ולפעמים גם לא יכלו להיכנס אליו בגלל החסימה. רק כששוחררה החסימה, הצליחו לערוך. בכל מקרה אני מסכים עם חנה ושאר הדברים שנאמרו. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 18:56, 28 במאי 2015 (IDT)
אפשר לשאול את השאלה ההפוכה: למה שבית ספר כזה ימשיך להיות חסום? אם כבר אנחנו בקשר עם בית הספר, להבהיר לבית הספר שאם יפסקו ההשחתות החסימה תוסר (איך? אם בית הספר חושב שהוא טיפל בבעיה, מסירים את החסימה לתקופת ניסיון). Tzafrir - שיחה 19:08, 28 במאי 2015 (IDT)
התשובה הובהרה כבר בתחילת הדיון: ההשחתות ממשיכות נון סטופ, כאילו אין מחר. לדעתי ההשחתות נעשות גם תוך כדי ההדרכה עצמה. זאת הרמה. נרו יאירשיחה • י' בסיוון ה'תשע"ה • 19:59, 28 במאי 2015 (IDT)
צריך רק לשים לב שבחסימה לא להפעיל את האפשרות של "חסימה של יצירת חשבונות". ערן - שיחה 22:59, 28 במאי 2015 (IDT)
מה שנראה לי, זה שלמשרד החינוך מספר מועט של כתובות, ומה שקורה זה חוסמים בית ספר אחד, ורבים אחרים נחסמים. כאשר מופעלת החסימה, גם התלמידים שיש להם חשבונות לא מצליחים לערוך (לא מדובר רק בפתיחת חשבונות), ולכן יש להסיר את החסימה. מה שגיליתי, זה שיש השחתות בזמן שהסדנא מתבצעת ולא על ידי התלמידים (זאת אומרת, כנראה יש כמה בתי ספר על אותה כתובת, ובעוד שהכיתה שלי יושבת ומקשיבה לי, ואף תלמיד לא נוגע במחשב, וזו כיתת המחשבים היחידה בבית הספר, נעשית השחתה בבית ספר אחר כנראה על אותה כתובת, ואז אף אחד מהתלמידים לא השחית אבל כולם נחסמו). המדובר בפרוייקטים מתמשכים. יש בבית ספר הנגיד בהרצליה כרגע כ-50 ויקיפדים צעירים ומתלהבים, שרוצים להמשיך ולערוך גם לא כמטלה בית ספרית, ולכן חשוב מצד אחד, אם משחיתים לחסום, ומצד שני, לאפשר להם לכתוב. מסקנתי היא, שמדובר בבתי ספר - לעשו חסימות קצרות טווח ולא חסימות לצמיתות - היינו שבוע יספיק. דרור - שיחה 23:34, 28 במאי 2015 (IDT)
"ויקיפדים צעירים ומתלהבים" - לא הבנתי. תוכל בבקשה להסביר?
דרור, המשחיתים הכי גרועים אצלנו הם בתי הספר, וזה טבעי. אני חושב שמלבדך כולם מסכימים שאין הצדקה להסתפק בחסימות קצרות טווח ולאפשר למשחיתים להמשיך להשתולל. אני מתקשה להאמין שבתי ספר שונים יושבים בו זמנית על אותה כתובת, זה מאוד לא סביר. וגם אני לא נלהב מההתלהבות של ילדים לכתוב בויקיפדיה. אם הם חייבים - שיכתבו מהבית. על כל פנים, אני חושב שיש כאן הסכמה כללית שכאשר אתה פותח חסימה - אתה מחויב לזכור להחזיר אותה מיד לאחר הסדנה. אם אתה שוכח את זה בקביעות ולא מסוגל למצוא פתרון לשכחה הזאת - אני הייתי מוותר על כל ההדרכה, גם כך איני בטוח בהצדקה שלה. נרו יאירשיחה • י"א בסיוון ה'תשע"ה • 11:01, 29 במאי 2015 (IDT)
אני עם דרור. יש משחיתים, אבל גם עורכים (לפחות פוטנציאליים). וגם אם הם מתחברים ממחשבם האישי: אולי זה דרך ה־wifi המקומי שמגיע מאותה הכתובת? אבל עוד שאלה: אם אני מנסה לערוך מבית ספר ונחסם, איך אני אמור לדעת מההודעה מה עלי לעשות כדי לתקן את המצב? השוו לדוגמה להליך ההסרה מרשימות שחורות בתחום אחר (אנ') (וכן, מדובר על רשימה גדולה בהרבה). הודעות שגיאה של דואר שנחסם בגלל רשימה שחורב כזו כוללות הצבעה לדף עם מידע נוסף. Tzafrir - שיחה 20:19, 29 במאי 2015 (IDT)
איש לא העלה בינתיים אפשרות של wifi. מה יותר משמעותי בעיניך, עורכים פוטנציאליים, או השחתות קבועות ודאיות? נרו יאירשיחה • י"ב בסיוון ה'תשע"ה • 22:26, 30 במאי 2015 (IDT)
יש פתרון יותר פשוט: להתחיל לפתוח תיקים פליליים לוונדליסטים האלה. אין סיבה שמה שלא מתקבל על קירות ברחבי העיר (או גני משחקים) יתקבל (בשינויים המתחייבים) כאן. אנחנו לא פח אשפה של כל מיני ונדליסטים משועממים (ולא משנה בכלל אם הם בבית ספר או לא). תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 22:49, 30 במאי 2015 (IDT)
דומה שטרם הוזכרה כאן הרשאת "יוצר חשבונות" (accountcreator), שנועדה לאפשר למחזיק בה (מעבירי סדנאות, בדרך כלל) ליצור חשבונות עבור אחרים. אני מחזיק בהרשאה כזו בויקיפדיה האנגלית, למשל, כדי להתמודד בדיוק עם חסימת IP אם מזדמן לי להרצות באיזה מוסד. היא מאפשרת לי ליצור למתעניינים חשבונות, בצורה יחסית מהירה ופשוטה. האם אין אנו עושים שימוש בהרשאה הזו אצלנו? זה עשוי לפתור את בעיית האחד או שניים ששכחו ליצור בבית. Ijon - שיחה 20:27, 29 במאי 2015 (IDT)
יש הרשאה כזאת. ראה גם ויקיפדיה:הדרכות. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 20:37, 29 במאי 2015 (IDT)
נו, וזה לא פתרון סביר? גארפילד? Ijon - שיחה 05:53, 31 במאי 2015 (IDT)
זה לא פתרון סביר כשאתה מדריך 40 תלמידים או 200 ואז אתה מבזבז שעה וחצי במקרה הטוב רק על רישום - ברוב המקרים שעה וחצי זה די אוכל את כל הזמן שיש לך עם התלמידים.
ההרשאה הזו מהווה פתרון סביר, כשיש לך שניים-שלושה אנשים להדריך וזמן מרווח לעבוד איתם. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 08:51, 1 ביוני 2015 (IDT)
סדנה ליותר מ-20 איש, ובפרט שמדובר בנערים, זה רעיון רע. קשה ללמד כיתה של יותר מ-20 איש ועוד יותר קשה להשגיח עליהם ולתת להם יחס אישי בשלב המעשי שכל אחד נמצא מול המחשב. ‏MathKnight-at-TAU שיחה 12:42, 1 ביוני 2015 (IDT)

מחיקת ערכים על בסיס דת וגזע[עריכת קוד מקור]

הדיון הזה נפתח בעקבות מקרה ספציפי, אך הוא מעורר שאלה עקרונית שנוגעת למדיניות ויקיפדיה
לכן מתאים לערוך אותו כאן.

לאחרונה הועלתה הצעה לפיה ערכים על יישובים לא חוקיים יהודיים יימחקו (למעט מקרים נדירים), ואילו ערכים על יישובים לא חוקיים מקבילים, בהם מתגוררים בדואים או פלסטינים וכו', יוכלו להיכתב ללא כל סייג.
האם מדיניות ויקיפדיה מתירה להעלות הצעות כאלה? בן נחום - שיחה 23:06, 30 במאי 2015 (IDT)
חדל מן הסנסציה. להעלות הצעות מותר תמיד. Ijon - שיחה 05:51, 31 במאי 2015 (IDT)
אתה בטוח?
מותר למשל להעלות הצבעה ש"יימחקו כל הערכים על יישובים ערבים בארץ ישראל? בן נחום - שיחה 08:20, 31 במאי 2015 (IDT)
אין צורך בדיון הזה, להציע אפשר הכל, כל העסק הזה סתם מטריח את הקהילה Uhbcrd451 - שיחה 09:10, 31 במאי 2015 (IDT)
השאלה היא טרולית לחלוטין, אבל אני עונה לה בכל זאת: אין הגבלות על העלאת הצעות. ‏DGtal‏ - שיחה 09:26, 31 במאי 2015 (IDT)
תודה על ההבהרה, רק חבל שהיא נעשתה בצורה מגעילה. בן נחום - שיחה 09:46, 31 במאי 2015 (IDT)

"אין לקצר כ-'ויקי'"[עריכת קוד מקור]

לדעתי, הכלל הזה ראוי גם לוויקיפדיה העברית. כמצוין בו, "ויקי" הינו מונח כללי המתאר סוג אתר או תוכנה. למעשה, קיימים המון אתרי ויקי. לכן, ההתייחסות לכל אחד מהם בשם "ויקי" אינה תקנית, והדבר עשוי להיות צורם למשתמש אינטרנט מנוסה. לג רואיל - שיחה 18:34, 31 במאי 2015 (IDT)

נראה מתאים לכיכר העיר ולא למזנון. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 19:03, 31 במאי 2015 (IDT)
גם לא למזנון, וגם לא לגיטימי - ממתי אנחנו ממשטרים איך אנשים מתנסחים כאן? אתר הויקי הראשון והחשוב ביותר, בסדרי גודל, הוא ויקיפדיה. בתור "משתמש אינטרנט מנוסה" עד-מאוד, ברור לי לחלוטין למה הכוונה כאשר מישהו אומר "ויקי". כל הגורמים האחרים שיש להם ויקי בשם, יכולים להשתמש בשם מלא - כמו שפריז יש רק אחת, ולכל האחרות קוראים "פריז, טקסס", או "פריז, אוהיו". עופר קדם - שיחה 02:03, 1 ביוני 2015 (IDT)
ויקי היא בכלל חברה שלי, שקרויה כך על שם סבתה ויקטוריה, מה פתאום מדברים עליה כשרוצים לדבר על אנציקלופדיה? סדר שיהיה כאן! דוד שי - שיחה 06:02, 1 ביוני 2015 (IDT)
אכן לא צריך לעשות מזה ענין, אבל למען הדיוק יש לתקן: הויקי הראשון הוא כמובן הויקי של וורד קנינגהם, ממציא רעיון הוויקי, שעסק באיסוף ודיון בדפוסים של פיתוח תוכנה. Ijon - שיחה 10:56, 1 ביוני 2015 (IDT)
אכן, תודה על ההבהרה (התכוונתי בקונטקסט של אתרי ויקימדיה למיניהם). עופר קדם - שיחה 19:32, 1 ביוני 2015 (IDT)


ביכורי יוני כאן![עריכת קוד מקור]

חודש יוני הגיע ובוויקיפדיה:ביכורים מתארחים כמה ויקיפדים ותורמים לנו מדעותיהם, מחשבותיהם והתרשמותם: Setareh1990 מספרת על תחילת דרכה במיזם ועל תכנוניה להמשך, Yoav95179 מרחיב על מספר פרוייקטים בנושא בעלי חיים שהוא מקדם ודריה הותיקה מהללת מספר ויקיפדים מוכרים שאתם וודאי מכירים... בואו לקרוא! אופק כחול - ביבר הזכוכית 01:32, 1 ביוני 2015 (IDT)

תודה רבה אופק, אני תמיד אוהב לקרוא את פינת הביכורים ואת עושה עבודה נהדרת בתחזוקתה Face-smile.svg גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 08:59, 1 ביוני 2015 (IDT)
תודה לך גארפילד, הפרגון הקבוע שלך ושל אחרים בדפי השיחה של הכותבים תורם המון למיזם לדעתי, וכמובן הכל לא היה אפשרי לולא הכותבים המוכשרים שוויקיפדיה התברכה בהם Face-smile.svg אופק כחול - ביבר הזכוכית 00:18, 3 ביוני 2015 (IDT)

גיוס קולות לאור היום[עריכת קוד מקור]

Archway פונה באופן אישי לוויקיפדים ומבקש מהם לשנות את הצבעתם. ראו שיחת משתמש:בריאן#הצבעה או שיחת משתמש:Gilgamesh#הצבעה. לתומי חשבתי כי פעילות זו נאסרה כבר מזמן, אבל הוא גורס "אזכירך כי זה לא עניינך וכי אין זה "גיוס קולות"". אז זה בפירוש כן ענייני וכן עניין הקהילה ולכן אני מעלה זאת כאן. מזה כשבוע מתנהלת כאן פעילות "גיוס קולות" בהצבעות ועכשיו היא הרימה ראש לדפי שיחה באופן פרטני. אם לא נעצור את הנגע הזה כאן ועכשיו הוא יתפשט ויחזור אחרי שכבר הצלחנו לבער אותו. מה דעת החברים והחברות? בורה בורה - שיחה 11:44, 1 ביוני 2015 (IDT)

לדעתי פעילות פוליטית בוויקיפדיה והצבעה ממניעים פוליטיים (לא אנציקלופדיים), גם אם מתרצים אותה ב"הצבעת מחאה", זה דבר רע ופסול. יש רק בעיה אחת, מדובר בקרחון ומה שאנו רואים בדפי שיחה זה רק החלק שמעל פני המים - 90 אחוזים מהפעילות הפסולה מתנהלים באפיקים, שאינם גלויים לקוראי הוויקיפדיה. בברכה. ליש - שיחה 11:55, 1 ביוני 2015 (IDT)
מסכים עם בורה בורה, מדובר בגיוס קולות ויש לעצור זאת בהקדם האפשרי, בלי קשר לפוליטי או לא פוליטי. (שימנשמע?) 1.. 2.. צא! 11:57, 1 ביוני 2015 (IDT)
בעיני דווקא הפעילות הזו מקובלת - כיוון שהיא נעשית לאור יום ובשקיפות מלאה. מה שלא מקובל אלו קמפיינים מחוץ לוויקיפדיה ברשתות חברתיות או בטלפונים. אני חושב שגם אני מדי פעם פניתי לכמה אנשים כדי שיביעו את דעתם בהצבעה כזו או אחרת בדפי השיחה שלהם. לכן אני חושב שמעשיו של ארצ'ווי מקובלים. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 11:57, 1 ביוני 2015 (IDT)
גארפילד, שקיפות לא מכשירה את המעשה. אני מניח שהפניות שלך נעשו למומחים או מביני עניין ולא כמו שנעשה כאן. אין לנו יכולת לעקוב ולנטר אחרי פעילויות חוץ ויקיפדיות אבל לפחות שהבית ישאר נקי. ולליש, אין אנו חוקרי כליות ולב. כל אחד מצביע איך שבא לו, ואל לנו לפרש את מניעיו. בורה בורה - שיחה 12:14, 1 ביוני 2015 (IDT)
לא פעם הוחלט שפנייה למספר רב של ויקיפדים בדפי שיחתם אינה מקובלת - לשם כך יש את המזנון. אם זאת פניה למספר ויקיפדים בודדים (בודדים באחדות ולא בעשרות) אינה פעולה אסורה גם אם לא מומלצת. בכל מקרה, דיון במקרה מסוים איו מקומו במזנון. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:32, 1 ביוני 2015 (IDT)
מן הראוי לציין שכאשר פניתי למשתמשים על גבי דף הצבעה על מחיקת ערך (לא במזנון ולא בדפי שיחה) לשנות את הצבעתם, בורה בורה מיהר לפסול את מעשיי ואף הוציא עלי שם לשון הרע. הוא איננו יכול לרחוץ בנקיון כפיו. יואב ר. - שיחה 12:40, 1 ביוני 2015 (IDT)
יונה, זה כאן לא בשל המקרה העכשווי אלא כהבנה של מותר / אסור. יש החושבים שפניות אלה אינן ראויות כלל, והנה, אתה וגארפילד דווקא מכשירים. בורה בורה - שיחה 12:45, 1 ביוני 2015 (IDT)
יואב, אני קונסיסטנטי. מלכתחילה הייתי נגד מסע שכנועים זה או אחר ואמרתי שכל אחד יצביע על פי הבנתו. לשם מה בקשת מאחרים לשנות את הצבעתם? ראית פעילות כזאת בהצבעות אחרות? בורה בורה - שיחה 12:47, 1 ביוני 2015 (IDT)
זה בהחלט נעשה בעבר ולדעתי פניה כזו בגוף ההצבעה היא לגיטימית. בוודאי להתנגדות שלך אין שום קשר לעובדה שהגיוס מתייחס לערך שאתה רוצה שהוא יימחק (המצביעים הערבים נעים בכמויות אדירות לקלפי). יואב ר. - שיחה 12:51, 1 ביוני 2015 (IDT)
תוכל לתת דוגמה להצבעה בה נעשתה פעילות כזאת נמרצת לשכנוע? בורה בורה - שיחה 12:54, 1 ביוני 2015 (IDT)
אני לא אטרח לחפש לך תקדים. יואב ר. - שיחה 12:55, 1 ביוני 2015 (IDT)
כי אין. אם היה, היית מוצא אותו כהוכחה ל"זה בהחלט נעשה בעבר". בורה בורה - שיחה 13:01, 1 ביוני 2015 (IDT)
אני מוכן לצורך העניין לצאת מהנחה שאין תקדים. עדיין בעיני פניה כזו היא לגיטימית, במיוחד לאור נסיבות הההצבעה. אציין שאתה מנסה להסיט את הנושא מהמניע הפסול שלך לכל הדיון הזה. לו גיוס הקולות היה לכיוון הנראה לך אני בטוח שהיית מעלים עין. יואב ר. - שיחה 13:08, 1 ביוני 2015 (IDT)
נו, אתה כבר פסלת את הדיון בטענה שאין לך הוכחה אליה... אני לא גייסתי קולות ולא טרחתי להתעניין בהצבעה הזו עד שבאמת ה"גועל נפש" שם עבר את גבולות הטעם הטוב. וגם אז, לא עשיתי את המעשים הפסולים שנעשים שם עכשיו, ובקשות מאנשים לשנות את דעתם. הצבעתי, הגבתי שם 3 פעמים, וזהו. בורה בורה - שיחה 13:20, 1 ביוני 2015 (IDT)
חברים די לריב. זה קורה בכל הוויקיפדיות: חגיגה של דמוקורטיה- הצבעות מסביב לשעון, מחנאות וגיוס קולות ובובות קש ואפילו ישיבות פרלמנט. זה לא פחות חשוב מלכתוב אינצקלופדיה. אגסי - שיחה 13:22, 1 ביוני 2015 (IDT)
בובות קש זה לא פחות חשוב מלכתוב אנציקלופדיה? זו באמת העמדה שלך?! נרו יאירשיחה • ט"ו בסיוון ה'תשע"ה • 10:13, 2 ביוני 2015 (IDT)

מסתבר שלמרות גילי המופלג והמתקדם אני עדיין מצליח להפעיל את הזיכרון פה ושם. הדיון הזה כלל מעורבות ישירה של מספר מומחים לחרחור מהומות (וקדמה לו גם הצבעה הזויה. אויש, ההיסטוריה הזאת. תמיד חוזרת על עצמה, הלא כן?). למרבה השמחה חלק מהפרובוקטורים שם נזרקו או זרקו את עצמם מכאן. אחד חזר מאז שוב ושוב בתחפושות שונות (ובכל פעם חזר לסורו כנאמר במשל העקרב), והנה נתקענו עם הדיון האווילי הזה. לתפארת ויקיפדיה העברית! תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 11:59, 2 ביוני 2015 (IDT)

איך בדיוק הברברת / קשקשת הזו של ברוקולי קשורה לדיון שפתחתי - לא אבין. בימים האחרונים הוא טוחן תחת כל עץ רענן את הגיגיו. כנראה קם השבוע על צד שמאל. מעניין שהמחקן הנצחי דווקא הצביע בעד השארת נאום הקומץ. הצבעה פוליטית כבר אמרנו? בורה בורה - שיחה 01:59, 3 ביוני 2015 (IDT)
כשאדלר (בתחפושתו הנוכחית) רואה שהמהומה שניסה לגרום לא הצליחה, והוא נכשל בכפיית עמדתו, מיד ירוץ (הפעם תחת שם אחר) לחולל עוד מהומה במזנון. לא זו אף זו - הוא קובל בריש גלי ממש על ההתנהגות שזה עתה ביצע בעצמו. אוי, הצדיקות היתרה הזאת. מעניין מתי הוא עבר את ויקיפדיה:צדיק נולד. ראינו את זה אז, ומקבלים פה שכפול מדויק של אותה פרשה. גדול מכלילני ויקיפדיה, שמעולם לא החמיץ הזדמנות לגרור להצבעות מגוחכות ומטופשות בעליל נגד עיניהם המשתאות של חברי הקהילה, מכה בפעם המי-יודע-כמה. עוד מהומה לתפארת ויקיפדיה העברית. מגיסטר כבר עמד היטב על מאפיינים מטרידים אלה, בדברים נוקבים ומדויקים להפליא. הפתרון היחיד הוא לחסום, לחסום, ולחסום. כל בובת קש. יש לאסור פעילות של בובות קש לחלוטין. פה זה לא תיאטרון בובות. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 07:07, 3 ביוני 2015 (IDT)

דווח על פגישה מענינת[עריכת קוד מקור]

ראש הממשלה, בנימין נתניהו נפגש עם נשיאת קרן ויקימדיה העולמית, לילה טריטיקוב. בפגישה דנו השניים בדרכים בהן ניתן לשלב את אתרי ויקימדיה בחינוך ועוד.

רה"מ נתניהו ציין בפגישה שאביו, פרופ' בן ציון נתניהו ז"ל, היה העורך הראשי של האנציקלופדיה העברית בשנות החמישים.

מבזק NRG: NRG חדשות, 15:33, 01/06/15

--‏Yoavd‏ • שיחה 16:15, 1 ביוני 2015 (IDT)

האם אנחנו יכולים לבקש מאנשי ויקיפדיה העולמית להמנע מפגישות עם פוליטיקאים ישראלים עד שהם ישחררו את הזכויות על אנציקלופדיה חינוכית והאנציקלופדיה לחקלאות. לחילופין, כשהם מגיעים לפגישה שידרשו את שחרור הזכויות. למה הפוליטיקאים צריכים לקבל את הכותרות בחינם ולא לתת כלום תמורת הפגישה? עדירל - שיחה 19:46, 1 ביוני 2015 (IDT)
חבל מאוד שלא הנחינו את לילה טרטיקוב שבפגישתה עם נתניהו תבקש ממנו תמונה חופשית באיכות טובה של אבא שלו, כי התמונה הנוכחית פשוט מביכה. דוד שי - שיחה 06:13, 2 ביוני 2015 (IDT)
עדירל או מישהו, תהיו מוכנים להציג לפני ועדת המדע למשל, את היתרונות הגלומים עבור המדינה בפעולה לשחרור הזכויות (אנחנו צריכים שחרור שמתאים גם לשימוש מסחרי, וזה לא מובן מאליו)? למשל: הסברה ישראלית. הנחה שבעתיד יתורגמו חלק מהערכים הללו לשפות זרות וזה יעשה שיווק לחקלאות הישראלית במקרים בהם יש התייחסות מקומית באנציקלופדיה, וכדומה. ביקורת - שיחה 12:36, 2 ביוני 2015 (IDT)
אני חושב שטריטיקוב צדקה. כשפוגשים שליט לא מבקשים ממנו שיטפל בדברים קטנים, מבקשים ממנו דברים גדולים ומהותיים. ‏DGtal‏ - שיחה 12:51, 2 ביוני 2015 (IDT)
אני אשמח להציג את הנושא בפני ועדת המדע אם אפשר לארגן דבר כזה. הטענות שהבאת אינן טובות. לא מודבר בהסברה ישראלית ולא שום דבר אחר. סתם לקחת משהו שאין בו כל ערך למדינה ונרקב במחסנים ולתת לציבור להשתמש בו. מבחינתי זו סיבה מספיק טובה. וזה לא עניין קטן. מדובר על שתי אנציקלופדיות עם אלפי ערכים שסתם נרקבים ללא כל תועלת. עדירל - שיחה 12:55, 2 ביוני 2015 (IDT)
אני פועל לארגן דבר כזה, אבל תחשוב על טיעונים "כדאיניקים" לפחות לשלב המקדים, כי סוף סוף בפוליטיקאים עסקינן. ביקורת - שיחה 13:07, 2 ביוני 2015 (IDT)
אנחנו נערוך מסיבת עיתונאים גדולה בו נשבח נפאר ונרומם כל חבר כנסת / שר שיעזור לנו בשחרור זכויות על האנציקלופדיות הנ"ל. בנוסף, שמם יתווסף לערכים של האנציקלופדיות כמי שפעלו לשחרר את הזכויות למען הציבור. עדירל - שיחה 15:40, 2 ביוני 2015 (IDT)
שלא יצפו ליותר מדי הנחות בערכים, בסוף הם עוד יתעצבנו עלינו וייקחו את הזכויות חזרה (גם חוקי יסוד אפשר לתקן במהירות הבזק, כידוע). נרו יאירשיחה • ט"ו בסיוון ה'תשע"ה • 21:40, 2 ביוני 2015 (IDT)

בידי מי הזכויות ולמה הנושא לא נזכר בערכים? מגדל יוני שלום - שיחה 21:55, 2 ביוני 2015 (IDT)

הזכויות בידי המדינה ושותפים למיניהם שחייבים טובה או שניים למדינה. למה שזה יוזכר בערכים? עדירל - שיחה 22:17, 2 ביוני 2015 (IDT)
אם הויקיפדיה יוזמת מהלך לשחרור הזכויות זה ראוי לאזכור. מגדל יוני שלום - שיחה 22:21, 2 ביוני 2015 (IDT)

ארכוב דפי שיחה ומיתון התבטאויות[עריכת קוד מקור]

שלום, בעיון בדף השיחה של הערך איילת שקד פוגשים שם ישר את הכותרת "ערך זה הועמד למחיקה והוחלט להשאירו". בנוסף על ההפניה לדיון המחיקה, יש בדף השיחה עצמו דין ודברים ארוך מאוד על חשיבות הערך, ובהן התבטאויות שהיה מן הראוי לנסחן אחרת. בדומה, גם ב דף השיחה של הערך סתיו שפיר נמצא אותו אופי דיון (שם גם מחקו את הערך, והחזירו אותו ועוד).

הייתי מציעה שני דברים:

 1. באם נשוא ערך שהיה בעבר גבולי / על סף הצעת מחיקה מקבל תפקיד שהוא לכל הדעות בר חשיבות (ח"כ, שר ועוד) הרי שכדאי לארכב את הדיונים הנ"ל בדף השיחה. (קצת מביך לראות היום בתחילת דף השיחה שכל הפיסקאות הראשונות הן כי אנשים חושבים שהערך לא חשוב מספיק)
 2. הייתי ממליצה לכל מי שמשתתף בדיוני החשיבות, למתן את התבטאויותיו, כיוון שמי יודע איך הם יראו בעתיד... (מעבר לעובדה שיש להזהר כאן בלשון הרע, וחלק מהדברים שנאמרו בלהט הדיון נראים לי כיום קצת גבוליים)

בברכה אמא של גולן - שיחה 13:53, 2 ביוני 2015 (IDT)

זה לא מביך, טבע העולם הוא שחשיבות צומחת עם השנים. עם זאת תמיד טוב למתן התבטאויות ואני לא חושב שתהיה התנגדות לארכוב דיונים ישנים. נרו יאירשיחה • ט"ו בסיוון ה'תשע"ה • 14:16, 2 ביוני 2015 (IDT)
השמטט את המשך המשפט. "ערך זה הועמד למחיקה ב-2011" - אז לא היתה חשיבות ועכשיו יש חשיבות. אני לא רואה בזה שום בעיה. בנוע לניסוח זה נכון בהרבה באוד דיונים אבל זה מה יש - אז שהמתדיינים ילמדו לדון בנועם. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:19, 3 ביוני 2015 (IDT)

מה הם החיים?[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת ויקיפדיה:מדריך לתרגום ערכים. גילגמש שיחה 11:36, 20 ביוני 2015 (IDT)

אישור על כפתור ה"תודה" בוויקיפדיה - האם ניתן להימנע מלחיצה כפולה?[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם,
כידוע לכם אחרי לחיצה על כפתור ה"תודה" החביב שלנו, יש עוד צורך לאשר בלחיצה נוספת שאתכם אכן בטוחים בכך שאתם רוצים לשלוח את התודה לאותו המשתמש. בעקבות הדיון ויקיפדיה:דלפק ייעוץ#תודה על עריכה, אני מבינה שיש חשיבות למודעות בנוגע לפן הפומבי של הפעולה. תהיתי האם יש דרך לתת לזה מענה בצורה יעילה יותר, שאינה מצריכה לחיצה כפולה באופן שמכביד על השימוש בכפתור המפרגן. לצורך העניין פניתי לMatanya, שלשמחתי אמר שמבחינה טכנית אין בעיה להסב את הכיתוב בכפתור ה"תודה" ל"שליחת תודה פומבית" (או משהו בסגנון) ובכך לבטל את הצורך באישור נוסף.
משום שזה שינוי שמשפיע על חוויית המשתמש של כולם, חשבתי שמן הראוי להציג אותו בפניכם קודם - אז מה אתם אומרים? בעד? נגד? יש לכם רעיונות יותר טובים? השמיעו קולכם Face-smile.svg Chenspec-WMIL - שיחה 17:43, 3 ביוני 2015 (IDT)

אני בעד. למרות שהקלות "תוזיל" קצת את התודה Face-smile.svg יעלי 1 - שיחה 18:24, 3 ביוני 2015 (IDT)5
אני לא מבינה את ההגדרה שליחת תודה פומבית. להבנתי התודה היא אישית ואחרים לא יודעים עליה למעט מקבל התודה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 18:49, 3 ביוני 2015 (IDT)
ה"פומביות" כאן. כל אחד יכול לראות רשימה מלאה של כל התודות ששלח משתמש X וכן את כל התודות שקיבל משתמש Y. נראה שלמרות שההודיה עצמה פומבית, רק למקבל התודה יש גישה לעריכה הספציפית עליה הודה המודה. לנושא הלחיצה הכפולה: זה לא היה כך בגרסה הראשונה של ה"תודה", והוכנס אחרי שעורכים רבים התלוננו על כך, כנראה משום שלחצו על "תודה" בטעות - זה די קרוב לקישוריות ביטול ושחזור. אם לוחצים בטעות על ביטול או שחזור ניתן לבטל את הביטול ולשחזר את השחזור, אבל תודה, משניתנה, היא בלתי חוזרת ולא ניתן "להתחרט" עליה, ולדרישת הקהילה נוסף הצורך באישור. קיפודנחש 19:04, 3 ביוני 2015 (IDT)
אני מעדיפה את המצב הנוכחי, בדיוק בגלל הסיבה שציין קיפודנחש, לפעמים קורה שהדפים קצת קופצים בטעינה ולא נעים לשלוח בטעות תודה. זכור לי שערן פעם כתב שיש לו גישה למידע אודות העריכה של התודות למרות שזה לא ביומן. ערן, אני זוכרת נכון? תוכל להסביר? אופק כחול - ביבר הזכוכית 21:46, 3 ביוני 2015 (IDT)
ביומן נכתב רק שם המשתמש השולח ושם המשתמש המקבל. (יש שדה של "דף", אבל הוא מפנה לשם המשתמש ולא לעריכה) ערן - שיחה 00:50, 4 ביוני 2015 (IDT)
נכון אבל לא כתבת שיש מאגר שזה נמצא בו ויש לך גישה אליו? אופק כחול - ביבר הזכוכית 08:34, 4 ביוני 2015 (IDT)
בחירה בהעדפות? כשברירת המחדל היא לחיצה כפולה, בגלל הסלולרים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:55, 3 ביוני 2015 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד מה שיגאל מציע. חזרתישיחה 23:05, 3 ביוני 2015 (IDT)
כמו יגאל. בורה בורה - שיחה 23:31, 3 ביוני 2015 (IDT)
כמו יגאל. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 06:58, 4 ביוני 2015 (IDT)
כמו יגאל. שמזןשיחהערכי בראבו • 08:45, 4 ביוני 2015 (IDT)
אני מעדיפה את המצב הנוכחי. קורה שלוחצים בטעות. לא נורא אם לוחצים פעמיים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 10:21, 4 ביוני 2015 (IDT)
גם אני מעדיף את המצב הנוכחי של לחיצה שנייה לאישור. יגאל אתה כבר מומחה בסקריפטים ולאור הביקוש שיש כאן, אולי תכתוב סקריפט שישנה את זה ללחיצה אחת, מי שירצה להתקין יוכל לעשות זאת. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:04, 4 ביוני 2015 (IDT)
גם אני בעד המצב הנוכחי עם הוספת אפשרות בחירה בהעדפות. בממוצע יש כ-40 תודות ביום, כך שנראה לי שהמצב הקיים אינו מכביד על רוב הוויקיפדים. אגסי - שיחה 11:37, 4 ביוני 2015 (IDT)
מכביד, רק אין לנו כח להתקשקש במזנון. משזה עלה, אני בעד פתרון בהעדפות. בורה בורה - שיחה 11:49, 4 ביוני 2015 (IDT)
גם אני בעד מתן אפשרות לקיצור ההליך. מת על המחשבה שאלו תהיינה הטעויות שלי. אופססס למה אמרתי לה תודה? אדיוט שכמותי. ביקורת - שיחה 12:25, 4 ביוני 2015 (IDT)
בתור מי שעורך ממכשירים ניידים ומכיר את התופעה של פספוס לחיצה חשוב לי שלא יהיה מצב שבמקום לבטל השחתה אני מודה על העריכה. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 19:28, 4 ביוני 2015 (IDT)
יונה ב.. אני כבר מומחה בלואה. אני לא מומחה, ולא רוצה להיות, ב-javascript, כי אני לא סובל את השפה הזאת, בגלל הבלגן במערכת הטיפוסים. אז צריך מישהו אחר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:50, 4 ביוני 2015 (IDT)
פתחתי את הבאג הזה. מתניה שיחה 15:23, 4 ביוני 2015 (IDT)

כמו יונה ב. «kotz» «שיחה» 15:45, 4 ביוני 2015 (IDT)

 • עריכה היא דבר פומבי לא פחות מתודה שמופיעה פומבית רק באיזה יומן שכוח אל, ובכל זאת כברירת מחדל אין צורך באשרור של עריכה. אני לא עורך מהמובייל, אבל כבר קרה לי שכתבתי שטות במרחב הערכים או בדף אחר בגלל לחיצה על "enter" בעיתוי לא מוצלח. תיקנתי מייד, אבל העריכה המביכה נותרה בהיסטוריה. האם בגלל זה ארצה להקליק לפני כל עריכה פעמיים? לא. לכן אני עם חן. אין לי בעיה שמישהו ייצר פיתרון אחר למי שגולש מMobile או שבחר אחרת בהעדפות. בברכה, גנדלף - 03:16, 07/06/15

Pywikibot compat will no longer be supported - Please migrate to pywikibot core[עריכת קוד מקור]

Sorry for English, I hope someone translates this.
Pywikibot (then "Pywikipediabot") was started back in 2002. In 2007 a new branch (formerly known as "rewrite", now called "core") was started from scratch using the MediaWiki API. The developers of Pywikibot have decided to stop supporting the compat version of Pywikibot due to bad performance and architectural errors that make it hard to update, compared to core. If you are using pywikibot compat it is likely your code will break due to upcoming MediaWiki API changes (e.g. T101524). It is highly recommended you migrate to the core framework. There is a migration guide, and please contact us if you have any problem.

There is an upcoming MediaWiki API breaking change that compat will not be updated for. If your bot's name is in this list, your bot will most likely break.

Thank you,
The Pywikibot development team, 19:30, 5 June 2015 (UTC)

בתחילת יולי צפוי להשתנות ה-API של ויקיפדיה, שינוי שישפיע על בוטים וסקריפטים שמשתמשים ב-API כדי לקבל רשימות שונות (למשל רשימות של ערכים שמכילים תבנית מסוימת, או רשימות של תבניות שנמצאות בדף וכו').
 • אם אתם בעלי בוטים או כתבים סקריפטים/גדג'אטים - רצוי לרפרף על הודעה בנושא.
 • אם אתם משתמשים בסקריפטים - שימו לב שלא מופיעות בעיות או התנהגויות שגויות של סקריפטים בתחילת יולי. אם סקריפט כלשהו לא יעבוד בצורה תקינה, אנא הפנו את כותב הסקריפט למידע בהודעה.
ערן - שיחה 14:16, 6 ביוני 2015 (IDT)

בקשה מהקהילה להחרגה זמנית מכלל שנהוג[עריכת קוד מקור]

שלום לכם. לפני זמן מה התקבלה בקהילה החלטה שלא משתמשים בלוכסן כדי להציג פועל כשלא ידוע מגדר של מבצע, כמו "משתמש:... הודה/הודתה לך על העריכה". אינני מתכוון לערער על ההחלטה הזאת או להעלות אותה מחדש לדיון. אבל אני מבקש שתאשרו להחריג אותה באופן זמני במקרה מאוד ספציפי. ביומנים (ובציטוטים שלהם בזמן העריכה של דפים) מופיע בדרך כלל בריאן מחק את הדף או אילילה מחקה את הדף. רק בהגנה על דפים זה לא עובד ככה. מופיע שוב ושוב כי "רחל1 הפעיל הגנה על הדף". ראו למשל כאן. הרבה לפניי ביקשו לתקן את זה ב-phabricator:T40116, לפני חצי שנה, אבל זה טרם תוקן. יכול להיות שזה יתוקן מחר או בעוד חמש שנים. אני מבקש מהקהילה רשות למרות הכלל הקיים לשנות באופן זמני, עד תיקון הבאג בפבריקטור, את הטקסט ל"הפעיל/ה הגנה", ובהתאם "ביטל/ה את ההגנה" ו"שינה/תה" את רמת ההגנה". תודה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:07, 7 ביוני 2015 (IDT)

לא רואה סיבה ממשית לא להיענות לבקשתך. חזרתישיחה 20:05, 7 ביוני 2015 (IDT)
Symbol support vote.svg בעדDGtal‏ - שיחה 11:50, 14 ביוני 2015 (IDT)
שבוע עבר ללא מתנגדים. תודה, אני הולך לתקן את זה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:29, 14 ביוני 2015 (IDT)
בוצע בוצע. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:40, 14 ביוני 2015 (IDT)

שינוי הקריטריונים לערכים על ספרים[עריכת קוד מקור]

עבר לדף שיחת דף המדיניות. גילגמש שיחה 11:38, 20 ביוני 2015 (IDT)

ראש ממשלה או השר הראשון?[עריכת קוד מקור]

האם מקובל לקרוא בוויקיפדיה לראש הרשות המבצעת במקומות מסויימים (סקוטלנד, ווילס) "ראש מממשלה", או "השר הראשון"?

מתוך ראש השרים: "ראשי הממשלות המקומיות של ויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד נקראים "השר הראשון" (First Minister), כדי להבדילם מראש ממשלת בריטניה". חזרתישיחה 19:57, 7 ביוני 2015 (IDT)
וזאת למרות שבתקשורת הישראלית התואר הנפוץ הוא "ראש ממשלה"? --Yoav shefer - שיחה 22:35, 7 ביוני 2015 (IDT)
כן, למרות שהמונח המקובל בעברית הוא ראש ממשלה - לא מדובר באותו תפקיד. ראש הממשלה הוא זה הבריטי. אפשר (בפעם הראשונה שהמונח מופיע) להוסיף קישור ו/או הסבר, ולהסתפק בכך. שמזןשיחהערכי בראבו • 18:27, 9 ביוני 2015 (IDT)

בקשה בפבריקטור להרשאה בתוכנת ויקימדיה - הצבעה[עריכת קוד מקור]

התקיים לא מזמן במזנון דיון על הרחבת ההרשאה של "עורכי ממשק" שיוכלו לערוך גם תבניות מוגנות כגון תבנית:עיר. ניתן לקרוא את הדיון המלא בשיחת ויקיפדיה:עורך תבניות.

משתמש:ערן אומר כי לצורך בקשה בפבריקטור צריך להציג הצעה במזנון שתזכה לקונצנזוס. כפי שתיאר זאת משתמש:יונה בנדלאק, "אין הגנה לרמה כזו. מדובר על הגנה על מרחב "מדיה ויקי" כולו שמאפשר רק לעורכי ממשק ולמפעילי מערכת לערוך שם".

על כן ההצעה היא להחיל רמת הגנה חדשה, protected template, ולהוסיף הרשאה templateeditor לקבוצה editinterface.". בורה בורה - שיחה 20:10, 7 ביוני 2015 (IDT)

ההצעה לא ברורה. כבר עכשיו עורכי ממשק יכולים לערוך דפי מדיה ויקי באמצעות הרשאת editinterface. אליסף · שיחה 20:36, 7 ביוני 2015 (IDT)
אבל הם לא יכולים לערוך תבניות מוגנות, כמו תבנית:עיר או תבנית:מדינה. ראה מה כתב יונה. לשם כך צריך בקשה נפרדת. בורה בורה - שיחה 20:53, 7 ביוני 2015 (IDT)
משתמש:יונה בנדלאק, תוכל לבאר קצת יותר? בורה בורה - שיחה 20:56, 7 ביוני 2015 (IDT)
אני חושב שהתבלבלת, בורה בורה. אין קשר בין מרחב מדיה ויקי שגם ככה פתוח לעורכי ממשק, לעריכת תבניות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:00, 7 ביוני 2015 (IDT)
אני ציטטתי את יונה. אם תוכל להבהיר, אנא באר. שורה תחתונה, יש לאפשר יכולות עריכה של תבניות מוגנות לעורכי ממשק וזה יאופשר רק לאחר תיקון בבפבריקטור. בורה בורה - שיחה 21:11, 7 ביוני 2015 (IDT)
אם חשוב לך להבין איפה נפלה התקלה - הראה לי איפה הוא דיבר, כי לא מצאתי בדף השיחה ההוא מילים שלו על המרחב. אם רק לתקן, אז התוכן של ההצעה שלך צריך להיות "להחיל רמת הגנה חדשה, protected template, ולהוסיף הרשאה templateeditor לקבוצה editinterface." יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:18, 7 ביוני 2015 (IDT)
מה הם הכללים לניהול הצבעה כזאת? הצבעת הסרת הרשאה למשל מנהלים באנגלית בדף ייעודי. גילגמש שיחה 21:27, 7 ביוני 2015 (IDT)
יגאל, קרא שוב את שיחת משתמש:ערן#שיחת ויקיפדיה:עורך תבניות. בכל אופן, תיקנתי את הנוסח כהצעתך. גילגמש, אני פעלתי כפי שערן הציע בדיון זה. בורה בורה - שיחה 21:29, 7 ביוני 2015 (IDT)
אני ממליץ לך להוסיף אחרי ההצעה הסבר קצר, משהו כמו "כלומר, בעל הרשאות עורך ממשק (שמוענקות על ידי ביורוקרט) יוכל לערוך תבניות בהגנה מלאה." כי אחרת כמעט אף אחד לא יבין על מה להצביע, בורה בורה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:33, 7 ביוני 2015 (IDT)
עשיתי כך. בורה בורה - שיחה 21:39, 7 ביוני 2015 (IDT)
לא ברור לי למה צריך את זה אבל תמכתי אם זה מה שנדרש. גילגמש שיחה 22:01, 7 ביוני 2015 (IDT)
התבקשתי לבאר. כיום עורך ממשק יכול לערוך את כל הדפים במרחב מדיה ויקי, שאינו ניתן לעריכה על ידי עורכים אחרים (מלבד מפעילי מערכת). ההצעה שהועלתה, שייבאו לכאן את הרשאת עורך תבניות, לא ממש קיבלה רוב ולכן הוחלט כי הרשאת עורך תבניות תנתן לעורכי ממשק ומי שמתעשק בתבניות יקבל הרשאת עורך ממשק. לכן בורה בורה הציע שאת ההרשאות יוסיפו לעורך ממשק ולבודדים שמתעסקים בתבניות שיוגנו תינתן הרשאת עורך ממשק. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:13, 8 ביוני 2015 (IDT)
למה האות e כתובה שלוש פעמים רצופות בתוך templateeeditor (צריך להיות templateeditor) ? ‏Setresetשיחה 22:28, 7 ביוני 2015 (IDT)
תוקן. בורה בורה - שיחה 22:34, 7 ביוני 2015 (IDT)

אני לא בטוח שכ"כ צריך רמת הגנה והרשאה נוספת, תבניות מוגנות למפעילים מוגנות בדרך כלל כי אלו תבניות בשימוש נרחב שלא צריכות להשתנות באופן תדיר ובשינוי בהן נדרש קונצנזוס. ערן - שיחה 07:50, 8 ביוני 2015 (IDT)

עברנו את השלב הזה בדיון הקודם. לא נמצא פתרון לסופר-משתמשים שאינם מפעילים וזה הפתרון היחידי שיש. בורה בורה - שיחה 07:58, 8 ביוני 2015 (IDT)
אתה מתכוון , בורה בורה, לאלו שקונים בסופר? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:24, 8 ביוני 2015 (IDT)

ההצעה[עריכת קוד מקור]

להחיל רמת הגנה חדשה, protected template, ולהוסיף הרשאה templateeditor לקבוצה editinterface."

אם ההצעה תאושר, בעל הרשאות עורך ממשק, המוענקות על ידי ביורוקרט, יוכל לערוך תבניות בהגנה מלאה שכיום רק מפעילים יכולים לערוך.

בעד להחיל רמת הגנה חדשה, protected template, ולהוסיף הרשאה templateeditor לקבוצה editinterface."[עריכת קוד מקור]

 1. בורה בורה - שיחה 20:10, 7 ביוני 2015 (IDT)
 2. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:33, 7 ביוני 2015 (IDT)
 3. גילגמש שיחה 22:01, 7 ביוני 2015 (IDT)
 4. עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 09:37, 8 ביוני 2015 (IDT)
 5. אני עדין חושב שעורך תבניות לא צריך להתעסק בהודעות מערכת ושעדיף הרשאות נפרדות לעורך ממשק ולעורך תבניות. כמ כן, הרשאת עורך ממשק ניתנת על ידי ביורוקרט אולם עורך תבניות היא הרשאה שאין מניעה שמפעיל מערכת יתן. אולם עד שיוחלט להפריד בין שתי ההרשאות - אני בעד ההוספה לקבוצת עורכי ממשק. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:13, 8 ביוני 2015 (IDT)
  הרשה לי להפנות את תשומת לבך, יונה ב., לכך שהענקת הרשאה כזאת פרושה שסומכים על הבן אדם לשחק עם המערכת, ואם הוא לא יודע לערוך הודעות מערכת זה לא אומר שיהרוס אותן בכוונה. קיבלתי את ההרשאה הזאת בזמנו ועד עכשיו אינני יודע לערוך מסננים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 11:29, 8 ביוני 2015 (IDT)
  האם לפי ראות עיניך כל מי שרשאי לערוך תבנית יהיה רשאי לערוך הודעות מערכת (זה לא אומר שהוא יעשה את זה אלא שאם הוא רוצה יש לו את האפשרות לכך)? יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:31, 8 ביוני 2015 (IDT)
  כל מי שאנו סומכים עליו מספיק שיערוך תבניות בהגנה מלאה, לא ישחיט בכוונה הודעות מערכת. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:31, 8 ביוני 2015 (IDT)
  @יונה בנדלאק: זה אותו הדבר כמו העובדה שכל מפעיל מערכת יכול לערוך את דפי ה-CSS ודפי ה-JS (כלומר סקריפטים, גאדג'טים ועיצובים) במרחב מדיה ויקי, למרות שאפשר לומר, בלי להסתכן יותר מדי, שלפחות 44.12% ממפעילי המערכת מעולם לא נגעו בסקריפטים או דפי CSS, ואינם מבינים בכך דבר. הרעיון כאן (והרעיון שעמד מאחרי הרשאת "עורך ממשק", דבר שיזמנו בוויקיפדיה בעברית ואינו קיים ברוב הוויקיפדיות), הוא שיש קבוצת משתמשים שמסיבה זו או אחרת לא מתאימים לתפקיד "מפעיל מערכת", אבל מתאימים לקבלת הרשאות גישה לממשק. כשאומרים "ממשק", אין הבדל עקרוני בין תבניות רגישות (בשימוש נרחב), מודולים שכתובים בלואה, דפי סקריפטים, דפי עיצוב, מסנני השחתות וכן הלאה - ההרשאה הזו אומרת "אנחנו סומכים עליך שלא תיגעי בדברים שאינך מבינה, ותעשי את הדבר הנכון בדברים שאת כן מבינה, בצד הטכני של ויקיפדיה". קיפודנחש 17:41, 11 ביוני 2015 (IDT)
  עקרונית אני מסכים איתכם רק בגלל שאת רשאת עורך ממשק יכול לתת רק ביורוקרט. לדעתי הרשאת עורך תבניות יכול לינתן גם על ידי מפעיל מערכת ולכן לדעתי ההרשאות צריכות להיות מופרדות. בכל מקרה, כרגע מדובר על 5 תבניות שמשתמש או שניים צריכים לערוך ואינם יכולים כך שזה לא נראה לי ממש משנה אם הם יקבלו את ההרשאות, וזו גם הסיבה שתמכתי. אם בעתיד יהיו יותר משתמשים שירצו לערוך תבניות שצריך הרשאה מיוחדת בשביל זה - העלה את סוגיית פיצול הרשאות מחדש. כרגע זה פתרון מספיק טוב. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:04, 12 ביוני 2015 (IDT)
 6. --‏Yoavd‏ • שיחה 10:17, 8 ביוני 2015 (IDT)
 7. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 13:21, 8 ביוני 2015 (IDT)
 8. Mbkv717שיחה • כ"א בסיוון ה'תשע"ה • 15:15, 8 ביוני 2015 (IDT)
 9. (שימנשמע?) 1.. 2.. צא! 16:19, 8 ביוני 2015 (IDT)
 10. בברכה, גנדלף - 01:37, 09/06/15
 11. שמזןשיחהערכי בראבו • 18:30, 9 ביוני 2015 (IDT)
 12. קיפודנחש 17:41, 11 ביוני 2015 (IDT)

נגד להחיל רמת הגנה חדשה, protected template, ולהוסיף הרשאה templateeditor לקבוצה editinterface."[עריכת קוד מקור]

החלטה[עריכת קוד מקור]

יש קונצנזוס רחב ומשמעותי ללא מתנגדים להחיל את רמת ההגנה חדשה. אבקש ממשתמש:קיפודנחש או משתמש:IKhitron לפתוח בקשה בפבריקטור ליישום ההחלטה הזו בהקדם האפשרי. תודה. בורה בורה - שיחה 06:19, 14 ביוני 2015 (IDT)

בערב. לא רוצה ויכוחים על כמה שעות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:55, 14 ביוני 2015 (IDT)
לא הספקתי אתמול. בוצע בוצע. phabricator:T102466. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:32, 15 ביוני 2015 (IDT)
תודה IKhitron. אנא עדכן כאשר הם בצעו זאת. בורה בורה - שיחה 18:43, 15 ביוני 2015 (IDT)
בוצע בוצע עורכי הממשק, אנא אשרו. מתניה שיחה 18:49, 16 ביוני 2015 (IDT)
אני רואה בהגנה על דף אפשרות להגנה לעורכי ממשק. שיניתי את תבנית:עיר - אבקש מעורכי ממשק (שאינם מפעילי מערכת) לבדוק שהם יכולים לערוך את התבנית. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:50, 17 ביוני 2015 (IDT)
תודה, מתניה. קיפודנחש או kotz, אנא נסו לערוך את {{עיר}} ותגידו כאן אם הצלחתם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:49, 17 ביוני 2015 (IDT)
כמו כן: יונה ב., אני חושב שצריך לעדכן את כל דפי המידע על ההרשאות, וגם דפי תיאור של מפעיל ושל עורך ממשק. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:49, 17 ביוני 2015 (IDT)
וגם, ערן, אני מניח שצריך ליצור תבנית מוגן תבניתית או משהו, כי עכשיו אפילו אין ציור של מנעול כחול בפינה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:49, 17 ביוני 2015 (IDT)

ביצעתי עריכה בתבנית עיר [3] ‏ «kotz» «שיחה» 14:18, 17 ביוני 2015 (IDT)

אופס - גם אני... קיפודנחש 19:10, 17 ביוני 2015 (IDT)
תודה לשניכם. ובכן, זה עובד. במקום אחר נבדקה אפשרות עריכה ללא הרשאות וזה אכן לא הצליח. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:16, 17 ביוני 2015 (IDT)

קביעת מדיניות לאי הוספת תארים לפני שמו של נשוא ערך[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת ויקיפדיה:תארים ודרגות#קביעת מדיניות לאי הוספת תארים לפני שמו של נשוא ערך 01:13, 4 ביולי 2015 (IDT)

יישובי עבר ויישובי הווה[עריכת קוד מקור]

לאחרונה עובר משתמש:אסף י-ם בין עשרות יישובים בארץ בהווה ומכניס להם מידע על יישובי עבר בעלי שם דומה. בחלק מהמקרים מדובר על יישובים שכלל אינם נמצאים באותם מקומות ואין ביניהם כל קשר למעט השם. כמדומני שגובשה מדיניות בעניין. האם מישהו יודע מה המדיניות ומה יש לעשות בעניין? עדירל - שיחה 00:15, 10 ביוני 2015 (IDT)

למה הכוונה "אין ביניהם כל קשר למעט השם"? אתה מתכוון למקרים שהיישוב החדש נקרא על שם היישוב הקדום? ראוי לציין זאת. ראובן מ. - שיחה 00:24, 10 ביוני 2015 (IDT)
שלום, הכוונה היא רק לשפר ערכים קיימים. השתדלתי להקפיד על זיקה ברורה בין היישוב הקדום והחדש. ככל שיש פערים בזיקה, אשמח שיוצפו ושהערכים יתוקנו בהתאם. אסף י-ם - שיחה 00:28, 10 ביוני 2015 (IDT)
לא הבנתי מה הבעיה. גילגמש שיחה 07:40, 10 ביוני 2015 (IDT)
חלק מהערכים שנערכו על ידי אסף ים הם במעקב שלי. לא ראיתי בעיה מהסוג שהצגת. אם בערך ספציפי אתה חושב שהקישור אינו רלוונטי, אז הדיון צריך להיעשות בדף השיחה של הערך הספציפי. לא במזנון. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 10:30, 10 ביוני 2015 (IDT)

דגל צה"ל[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:סמל ערן - שיחה 01:14, 4 ביולי 2015 (IDT)

תזכורת סיור אלף מילים ופיקניק ויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

מחר, ביום שישי 12 ביוני, יתקיים סיור אלף מילים לבארות בנגב (בקיבוץ עלומים, סמוך לאשקלון). נפגשים ב-10:00 בבוקר. אם טרם נרשמתם, אנא הרשמו כאן.

בנוסף, סיור אלף מילים בראש פינה נדחה ליום שישי, 14 באוגוסט (להרשמה כאן).

אני מזכיר כי ביום שישי, 10 ביולי יתקיים הפיקניק השנתי. מי שטרם נרשם - אנא הרשמו כאן. דרור - שיחה 16:03, 11 ביוני 2015 (IDT)

בינוויקי בשינויים אחרונים[עריכת קוד מקור]

מתי הורידו את הבינוויקי מהשינויים האחרונים? זאת ממש הרעת תנאים. ראובן מ. - שיחה 15:28, 12 ביוני 2015 (IDT)

יש לך אפשרות בתיבה למעלה "הצגת ויקינתונים", לחץ שם והופ, העניין סודר. ביקורת - שיחה 16:29, 12 ביוני 2015 (IDT)
לא לזה התכוונתי. התכוונתי שעד לא מזמן היית יכול להגיע מדף השינויים האחרונים של ויקיפדיה העברית ישירות לדף השינויים האחרונים בוויקיפדיה האנגלית. ראובן מ. - שיחה 00:07, 14 ביוני 2015 (IDT)
גם בויקיאנגלית לא רואים את הבינוויקי אבל פריט הויקינתונים הרלוונטי נראה על פניו תקין. מה שכן, גם בו שאלו לאיפה נעלמו הבינוויקי, אבל עוד לא ראיתי תשובה ברורה. מקווה שימצאו את הבאג בקרוב. ‏DGtal‏ - שיחה 11:48, 14 ביוני 2015 (IDT)

מה אני כבר מבקש? תחזירו לי את הגבינה שלי. אמיר? מתניה? ראובן מ. - שיחה 08:53, 19 ביוני 2015 (IDT)

כן באמת פגיעה נוראה, איומה, כמעט חצי פגיעה בציפור הנפש. ככה להוריד את הבינוויקי. גילגמש שיחה 08:56, 19 ביוני 2015 (IDT)
זה לא באג. אלה דפים מיוחדים, ובדרך־כלל אין קישורים כאלה בין דפים מיוחדים. היו קישורים כאלה שנדחפו לאחת מהודעות המערכת שמופיעות בדף השינויים האחרונים, ואני מחקתי את זה לפני שנה כמעט. שינויים אחרונים זה אחד הדפים הכי לא שימושיים לראות באנגלית, שכן יכולים להיות שם מאות כאלה בדקה.
אם הקהילה ממש מעוניינת, פשוט תוסיפו את זה חזרה, אבל זה בלתי־שימושי בעליל, וסתם מכביד על תחזוקה הודעות מערכת. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 10:30, 19 ביוני 2015 (IDT)
זה שימושי בשבילי. אני היחיד? אין לי שום עניין מיוחד בשינויים האחרונים של ויקיפדיה האנגלית, כמובן. אני פשוט נמצא הרבה בדף השינויים האחרונים בעברית, ואני רוצה להגיע משם במהירות ובקלות לוויקיפדיה האנגלית. זה היה שם קודם ולא הפריע לאיש. אנשים (לפחות אני) התרגלו שזה כך. למה לשנות סתם? ראובן מ. - שיחה 10:38, 19 ביוני 2015 (IDT)
גם לדעתי זה שימושי, בעד החזרה. אופק כחול - ביבר הזכוכית 10:43, 19 ביוני 2015 (IDT)
לי, נגיד, זה מפריע, כי העמסה של דברים מיותרים בהודעות מערכת מקשה על תחזוקתן, וזה משהו שאני עושה הרבה. יש בוויקיפדיה העברית כחמישים אלף ערכים שאין בהם קישור לאנגלית, והרי לא נוסיף את זה אליהם רק כדי שיהיה קישור לאנגלית.
למי שרוצה קישור זמין לוויקיפדיה האנגלית כל הזמן יש שני פתרונות מוצלחים בהרבה:
אלה הצעות טובות אבל קשה לשנות הרגלים, אתה יודע... בכל אופן, אם זה לא מפריע לאחרים שאין שם בינוויקי, לא אתעקש על העניין. ראובן מ. - שיחה 11:59, 19 ביוני 2015 (IDT)
אני נעזרתי בזה דווקא להגעה לשינויים אחרונים בוויקיפדיות אחרות (לא לשם הגעה לוויקיפדיות עצמן בצורה כלשהי אלא לשינויים האחרונים) ולכן זה כן מפריע לי. אין לי בעיה להשתמש בגאדג'ט כתחליף אבל לא כל כך הבנתי איך להשתמש בו - אם תוכל להסביר זה יהיה מעולה. אופק כחול - ביבר הזכוכית 20:08, 19 ביוני 2015 (IDT)

HTTPS by default[עריכת קוד מקור]

Hi everyone!

As previously discussed, the Wikimedia Foundation is deploying HTTPS by default, for better reader and editor privacy and security. This has finally been implemented on Hebrew Wikipedia. Most likely, it shouldn’t affect you at all. If you edit as registered user, then you already had to log in connected through HTTPS. We’ll keep an eye on this to make sure everything is working as it should. Do get in touch with us if you have any problems logging in or editing Wikipedia after this change or contact me if you have any other questions.

My apologies for writing in English, as well as any other problems with this message. I hope it's readable. Feel free to translate. /Johan (WMF) - שיחה 16:07, 12 ביוני 2015 (IDT)

Yet again sorry for writing in English. There's a blog post about the transition in English over here: https://blog.wikimedia.org/2015/06/12/securing-wikimedia-sites-with-https/
Johan (WMF) - שיחה 16:39, 12 ביוני 2015 (IDT)

קישורים לאתר ifeel[עריכת קוד מקור]

אתר ifeel שינה את מהותו, ועקב כך 165 הקישורים אליו אינם תקינים. בדרך כלל אלה קישורים לגרסה מקוונת של מאמרים בכתב עת מודפס, כגון "גליליאו", כך שאם ניתן מיקום מדויק בכתב העת, ניתן להעבירם, תוך ביטול הקישור, מהסעיף "קישורים חיצוניים" לסעיף "לקריאה נוספת". ראו דוגמה.
קישורים אחרים נדדו לאתר אחר, ובעזרת גוגל ניתן לתקנם.
קישורים שלא ניתן לתקן באחת משתי דרכים אלה, יש למחוק. דוד שי - שיחה 00:12, 13 ביוני 2015 (IDT)

תודה דוד, האם חסרה לנו עבודה שכל מיני גופים מוסיפים לנו קישורים שבורים? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 11:24, 13 ביוני 2015 (IDT)
תודה על ההודעה, דוד שי. תיקנתי את כל הקישורים (ממרחב הערכים) לאתר. דיידרים - שיחהפרוייקט טיילור סוויפט • 19:21, 14 ביוני 2015 (IDT)
יפה, תודה רבה. דוד שי - שיחה 20:08, 14 ביוני 2015 (IDT)
דיידרים, תודה רבה! Ravit - שיחה 23:30, 14 ביוני 2015 (IDT)

העורך החזותי - קו פרשת המים[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת ויקיפדיה:עורך חזותי. גילגמש שיחה 16:41, 8 ביולי 2015 (IDT)

מה היא דרישה למקור?[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת תבנית:מקור. גילגמש שיחה 16:42, 8 ביולי 2015 (IDT)


תחרות כתיבה חדשה![עריכת קוד מקור]

עבר לדף שיחת התחרות התשיעית. גילגמש שיחה 10:07, 26 ביוני 2015 (IDT)

עריכות מוטות בנוגע לחרדים בוויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחה:יהדות חרדית. גילגמש שיחה 16:45, 8 ביולי 2015 (IDT)


קישור של חלק מהמילה[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת עזרה:קישורים‎. גילגמש שיחה 16:44, 8 ביולי 2015 (IDT)

‎New Wikipedia Library Accounts Available Now (June 2015)‎[עריכת קוד מקור]

Hello Wikimedians!

The TWL OWL says sign up today!

Today The Wikipedia Library announces signups for more free, full-access accounts to published research as part of our Publisher Donation Program. You can sign up for new accounts and research materials from:

 • Taylor & Francis — academic publisher of journals. The pilot includes two subject collections: Arts & Humanities and Biological, Environment & Earth Sciences. (30 accounts)
 • World Bank eLibrary — digital platform containing all books, working papers, and journal articles published by the World Bank from the 1990s to the present. (100 accounts)
 • AAAS — general interest science publisher, who publishes the journal Science among other sources (50 accounts)

New French-Language Branch!

 • Érudit (en Francais) — Érudit is a French-Canadian scholarly aggregator primarily, humanities and social sciences, and contains sources in both English and French. Signups on both English and French Wikipedia (50 accounts).
 • Cairn.info (en Francais) — Cairn.info is a Switzerland based online web portal of scholarly materials in the humanities and social sciences. Most sources are in French, but some also in English. Signups on both English and French Wikipedia (100 accounts).
 • L'Harmattan — French language publisher across a wide range of non-fiction and fiction, with a strong selection of francophone African materials (1000 accounts).

Many other partnerships with accounts available are listed on our partners page, including an expansion of accounts for Royal Society journals and remaining accounts on Project MUSE, JSTOR, DeGruyter, Highbeam Newspapers.com and British Newspaper Archive. If you have suggestions for journals or databases we should seek access to make a request! Do better research and help expand the use of high quality references across Wikipedia projects: sign up today!
--The Wikipedia Library Team 22:08, 15 June 2015 (UTC)

We need your help! Help coordinate Wikipedia Library's account distribution and global development! Please join our team at our new coordinator signup.
This message was delivered via the Global Mass Message tool to The Wikipedia Library Global Delivery List
תרגום? Uhbcrd451 - שיחה 14:27, 18 ביוני 2015 (IDT)

גופן "אלף"[עריכת קוד מקור]

האם הגיע הזמן לעבור לגופן המתקדם ?

מי שמעוניין להתנסות בו לבד, מסתבר שאפשר:

גלגל שיניים ליד "שפות" -> תצוגה -> גופנים -> "הורדת גופן כשזה נחוץ" -> לשים וי; "בחירת גופן עבור עברית" -> "Alef" -> החלת שינויים.

«kotz» «שיחה» 11:41, 18 ביוני 2015 (IDT)

מגניב, תודה. חוויה אחרת. זה הגופן שמשמש ב"אלכסון" אם אינני טועה, נכון? ביקורת - שיחה 12:15, 18 ביוני 2015 (IDT)
ניסיתי. לא כל כך אהבתי... יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:23, 18 ביוני 2015 (IDT)
אם לא אהבת כי קיבלת סחרחורת, זה די מובן, תנסה לקרוא עם זה ערך ותגדיל את הגופן ב-150% בערך, הסחרחורת תיעלם ואתה תהנה מאד. ביקורת - שיחה 10:03, 19 ביוני 2015 (IDT)
איפה מגדילים את הגופן? בהעדפות או בהגדרות במחשב שלי? Liad Malone - שיחה 12:59, 19 ביוני 2015 (IDT)
קונטרול ++ בדפדפן. מתניה שיחה 17:03, 22 ביוני 2015 (IDT)
תודה רבה. חוויה אחרת. שמזןשיחהערכי בראבו • 18:58, 23 ביוני 2015 (IDT)
איפה זה שפות? גילגמש שיחה 19:00, 23 ביוני 2015 (IDT)
בתפריט הימיני, איפה שכל הקישורים לערך בשפות האחרות, יש גם אייקון של גלגל, גילגמש
וביקורת, ניסיתי את מה שאמרת - יותר גרוע. אבל אני רגיל לקרוא את מה שאנשים כותבים במייל כשאני בצד השני של החדר, אז יכול להיות שזה רק אני. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:06, 23 ביוני 2015 (IDT)
לא אהבתי. העדפתי את הישן, הטוב, הנאמן והבדוק על פני החדש, המסוכן והבלתי נודע. גילגמש שיחה 21:56, 23 ביוני 2015 (IDT)

קצת פרטים על הגופן אלף. ועוד קצת פרטים. יזהר ברקשיחה • י"ב בתמוז ה'תשע"ה • 18:11, 28 ביוני 2015 (IDT)

כשהדף נטען הטקסט מופיע אצלי לשבריר שנייה בגופן אריאל ואח"כ מתחלף לאלף, וזה מעצבן ברמות. ראובן מ. - שיחה 14:02, 29 ביוני 2015 (IDT)

האקתון ירושלים 2016[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם, ויקימדיה ישראל זכתה לארח את ההאקתון האירופאי לשנת 2016. ההאקתון יתקיים, בלי נדר, בסוף השבוע הראשון של חודש אפריל 2016. ביום ראשון ה- 7.5 בשעה 18:00 נתכנס למפגש ראשון לקראת ההאקתון והקמת קהילת מפתחים ב- mediawiki. המפגש יתקיים במשרדי חברת presentense - רחוב הלל 14 קומה 4 בירושלים. המתעניינים והמתעניינות מוזמנים/ות. בבקשה עדכנו אם אתם מתכוונים להגיע למייל chen-at-wikimedia.org.il . תודה מיכל לסטר - שיחה 17:22, 18 ביוני 2015 (IDT)

"ביום ראשון ה- 7.5" - האם הכוונה ל-5 ביולי? "רחוב הלל 14" - בירושלים? דוד שי - שיחה 07:47, 19 ביוני 2015 (IDT)
www.presentense.org

14 Hillel St, 4th floor, Jerusalem, 94581, Israel

החמישי ביולי השנה הוא ביום ראשון. Nachum - שיחה 09:53, 19 ביוני 2015 (IDT)


תבנית חשיבות-הנמקה[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת תבנית:הבהרת חשיבות עם זמן. גילגמש שיחה 16:50, 8 ביולי 2015 (IDT)

הצעה לפתיחת מיזם כללים לתעתיק מפרסית[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת ויקיפדיה:כללים לתעתיק מפרסית

העברת ערכים טובים לטיוטה[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת ויקיפדיה:העברת דפי טיוטה

איפה איילת שקד?[עריכת קוד מקור]

מאות קישורים לאתר משרד המשפטים מתו. אם האקר פלסטיני היה עושה זאת, שקד כבר הייתה נכנסת באבי אביו, אבל מה עושים כאשר החשוד העיקרי הוא עובד של משרד המשפטים?

תיקנתי ערך אחד, אבל מי יושיע את כל יתר הערכים? דוד שי - שיחה 20:14, 23 ביוני 2015 (IDT)

הרעיון לפנות לשרת המשפטים, דווקא נשמע נכון. אולי לערב את הקודמת שכבר הייתה בתפקיד זה 4 פעמים, ועכשיו היא פחות עסוקה. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 22:49, 23 ביוני 2015 (IDT)
אני רואה שמדובר בכ-1,300 קישורים שבורים. יואב ר. - שיחה 23:05, 23 ביוני 2015 (IDT)
יש דרך לתקן עם בוט? ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 23:10, 23 ביוני 2015 (IDT)
לא כל הקישורים שבורים, יש מעטים שנותרו ללא פגע.
אני לא רואה דרך לתקן עם בוט, משום שאני לא רואה פונקציה שתעביר מכתובת ישנה לחדשה (אבל לא חיפשתי מספיק, אולי אפשרי תיקון של חלק מהקישורים). דוד שי - שיחה 07:14, 24 ביוני 2015 (IDT)
אם שוקלים פניה, כדאי לפנות לצוות אדמיניסטרטיבי של המשרד. אולי מנכ"ל המשרד ולא השרה. גילגמש שיחה 07:29, 24 ביוני 2015 (IDT)
איילת שקד סיימה להתראיין בגל"צ אולי עכשיו יהיה לה קצת זמן לזה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:50, 24 ביוני 2015 (IDT)

הצעה לסדר היום: ערכים בנושא חרדים בוויקיפדיה - נעילה קבועה[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחה:יהדות חרדית. גילגמש שיחה 13:53, 16 ביולי 2015 (IDT)

ערכים עם חשיבות בספק במרחב טיוטה[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת תבנית:הבהרת חשיבות עם זמן#ערכים עם חשיבות בספק במרחב טיוטה - העברה מהמזנון. גילגמש שיחה 13:44, 16 ביולי 2015 (IDT)

תרגום תוכן[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת ויקיפדיה:מדריך לתרגום ערכים. גילגמש שיחה 13:34, 9 ביולי 2015 (IDT)

תרגום תוכן פועל עכשיו[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת ויקיפדיה:מדריך לתרגום ערכים. גילגמש שיחה 13:34, 9 ביולי 2015 (IDT)

מתקפת איכות: אולימפיאדת ריו , והרחבת ערכי ברזיל[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת ויקיפדיה:מתקפת איכות/אולימפיאדת ריו דה ז'ניירו (2016). גילגמש שיחה 13:45, 16 ביולי 2015 (IDT)


בעיית בקרה בוויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת ויקיפדיה:אמינות. גילגמש שיחה 13:55, 16 ביולי 2015 (IDT)

מפגש קיץ[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם. אנו מזכירים על קיום מפגש הקיץ השנתי של ויקיפדיה בעוד שבועיים. אנא שריינו את המועד והגיעו. ואנא רשמו את עצמכם בדף, על-מנת שנוכל להתארגן עם כמות האוכל. נשמח לראותכם. דני. Danny-wשיחה 13:42, 27 ביוני 2015 (IDT)

ציר הזמן של להקה[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים#ציר הזמן של להקה

שימוש במילה "כיום" בהקשר למקומות גאוגרפיים[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת ויקיפדיה:לשון. גילגמש שיחה 13:58, 16 ביולי 2015 (IDT)

שינוי שם - מדד ת"א בלוטק 50[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחה:מדד תל אביב בלוטק

תרגום תוכן – עדכונים ל־30 ביוני[עריכת קוד מקור]

שלום,

תודה רבה לכל מי שניסה את „תרגום תוכן” עד עכשיו ולכל מי שכתב תגובות.

יש לי עדכון טכני בנושא, שאולי גם יבהיר מספר דברים למי שהיה מבולבל עד עכשיו.

אתמול תוקנו מספר באגים חשובים, שהעיקרי בהם הוא תמיכה בקישורים. עכשיו אפשר לסמן טקסט שכתבתם בעברית, ללחוץ על קישור בשפה הזרה שאתם מתרגמים ממנה, ואם קיים ערך מקביל בעברית, הקישור יתווסף לטקסט שבחרתם. זאת אחת התכונות העיקריות של כלי התרגום, אבל היה בה באג שבגללו עד אתמול קישורים רבים לא עבדו. עכשיו זה אמור להיות מתוקן.

יהיו עוד שיפורים רבים בתמיכה בקישורים בשבועות הקרובים, בהם הדגשה של קישורים שאפשר להעתיק אוטומטית לעברית, ואפשרות להוסיף קישור לכל דף, כולל קישור לדך שאינו קיים („אדום”).

שוב תודה לכל מי שמנסה, מתרגם, ושולח משוב. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 15:04, 30 ביוני 2015 (IDT)

היי! אני מאוד מברך על הכלי החדש, אבל לצערי כשניסיתי אותו אתמול, ואחרי עבודה רבה, הוא לא שמר לי את החומר. אני מתנצל, אך אני לא יכול לספק מידע מה עשיתי שזה קרה. אנסה עוד כמה זמן שוב Face-smile.svg. תודה רבה - ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 12:32, 1 ביולי 2015 (IDT)
Ovedc, קודם כול אני מתנצל!
תוכל לפחות לספר איזה ערך זה היה ובאיזה דפדפן השתמשת? --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 13:34, 1 ביולי 2015 (IDT)
היי אמיר, זה קרה גם לי, מבאס למדי... התנסיתי לראשונה בכלי כשכתבתי את ג'רמו, נהניתי מאוד ממנו, כל כמה דקות נראה היה שמתבצעת שמירה, אבל כשסיימתי את הכל כנראה הדגשתי משהו עם העכבר בקישורים החיצוניים, ופתאום זה קפץ לדף "תרגום חדש". כשניסיתי לחזור למה שכתבתי, מצאתי רק את הפסקה הראשונה שמורה מתורגמת... אם תוכל למצוא לי את שאר הפסקאות אשמח מאוד :) בעיה נוספת שהייתה אצלי היא שאחרי מספר הצלחות ביצירת קישורים פנימיים לאורך תרגום הערך, נוצרה לי רק אופציה ל"חיפוש מילה" בצד שמאל, ולא ניתן היה ליצור קישורים פנימיים יותר (יצרתי אותם לאחר הפרסום, ידנית). הדפדפן הוא כרום. Ravit - שיחה 23:17, 2 ביולי 2015 (IDT)

התקדמות בנושא קבלת תמונות מדובר צה"ל[עריכת קוד מקור]

שלום לכם, אני שמחה לבשר לכם שבעקבות פגישה שהתקיימה עם ראש ענף קשרי ציבור של יחידת דובר צה"ל יש סיכוי טוב שנתחיל לקבל תמונות בתהליך יותר קל. הפגישה התקיימה במשרדי ויקימדיה ישראל, בפגישה נכחו סא"ל לימור ראש הענף והיועצת המשפטית של היחידה, ומצידנו מיכל ואני. הם הודיעו לנו על נכונות להעביר תמונות בשני מסלולים:

 1. הם ישלחו אלינו תמונות לפי שיקול דעתם כמו שאנחנו מקבלים מדוברות נשיא המדינה.
 2. הם יאשרו תמונות לפי פנייה אליהם.

יש להדגיש שהם מאד זהירים בפרסום תמונות ברורות של פני חיילים ולכן אלה תמונות שלא יאושרו. דרך הפנייה אליהם עדיין לא סוכמה והנושא בטיפול. הרעיון הוא שאדם אחד ירכז את הפניות אליהם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 16:53, 30 ביוני 2015 (IDT)

תודה על מאמציי העוסקים במלאכה ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 17:05, 30 ביוני 2015 (IDT)
תחזקנה ידי כל העוסקים/ות במלאכה החשובה. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 19:44, 30 ביוני 2015 (IDT)
אני מודה מאוד ל חנה, מיכל והעמותה שהצליחו להגיע להסדר עם דובר צה"ל. בתור אחד שכותב ערכים רבים על צה"ל ואמצעי לחימה, ומאחר שאני גם עוקב אחרי ערוץ הפליקר הרשמי של צה"ל, אני מתנדב לטפל בדף שירכז את הפניות לתמונות ולפנות אליהם עם בקשות (אחרי שתסוכם איתם הדרך לפנייה). ‏ MathKnight (שיחה) 19:58, 30 ביוני 2015 (IDT)
תודה רבה לכם. העשרת ויקיפדיה בתמונות היא דבר חשוב ביותר. שמזןשיחהערכי בראבו • 16:38, 3 ביולי 2015 (IDT)

הסרת קישורים חיצוניים מתוך הערך[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת ויקיפדיה:בוט/בוט קשחצ#הסרת קישורים חיצוניים מתוך הערך

ביכורי יולי![עריכת קוד מקור]

הקיץ כבר כאן והחודש מתארחים בביכורים ובהילולים Barak228 ו-Botend. ‏Barak228 התיכוניסט מספר מעט על עצמו ועל תרומתו בכתיבת ערכים בתחום הגיאוגרפיה ומקווה לתורמים ומסייעים בתחום; Botend מספר על תחילת דרכו בוויקיפדיה ועל הערכתו לוויקיפדים רבים. זאת ועוד תוכלו לקרוא החודש בוויקיפדיה:ביכורים אופק כחול - ביבר הזכוכית 23:53, 30 ביוני 2015 (IDT)

תבנית כיוון[עריכת קוד מקור]

מה קרה לתבנית {{כ}}? כל הערכים הכוללים את התבנית מסומנים באדום עם המסר "נמצאה תבנית הקוראת לעצמה תבנית:כ" ואי אפשר לכתוב שמות ותאריכים עם טקסט באנגלית... (אפילו שורה כאן מעל הודעה זו) ‏TMagen‏ • שיחהתמכו במיזם ויקי נשים! 12:48, 1 ביולי 2015 (IDT)

תקלה חמורה בכל התבניות !!!
כמעט כל תבנית, וביניהם תבנית הערה מקבלת כעת הערה "נמצאה תבנית הקוראת לעצמה: תבנית כ". לדוגמה [1]
 1. ^ דוגמה להערה תקינה המופיעה באופן שגוי עקב התקלה (באג בלע"ז)

אנונימי/ת לא חתם/ה

בוט ההחלפות שינה את תבנית:כ. הבעיה תוקנה על ידי משתמש:Neukoln. הוספתי {{ללא בוט}} כך שבוט ההחלפות יתעלם מהתבנית. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:03, 1 ביולי 2015 (IDT)

קישורים לפייסבוק ולמדיה חברתית אחרת[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת ויקיפדיה:קישורים חיצוניים. גילגמש שיחה 14:02, 16 ביולי 2015 (IDT)

"על נשים ישראליות" - התוצאות[עריכת קוד מקור]

עבר ל-"על נשים ישראליות" - התוצאות - העברה מהמזנון. גילגמש שיחה 14:03, 16 ביולי 2015 (IDT)

לאלה שלא בטוחים אם יש לשתף תלמידים במיזם[עריכת קוד מקור]

את הערך באר שבע בתקופה העות'מאנית העלה תלמיד כיתה ט' בית ספר מקיף ז' בבאר שבע במסגרת מיזם ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/ויקיפדיה בחינוך - באר שבע שמובילים גארפילד ודני. זה ערך ראשון שהתלמיד העלה. הערך עבר מספר שיפורים קלים על ידי ויקיפדים, אבל העבודה שנעשתה היא מאד טובה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 19:11, 2 ביולי 2015 (IDT)

כל הכבוד. ערך מעניין. כל הכבוד גם לגארפילד ודני על הליווי. זה רק מוכיח שליווי טוב וצמוד חשוב גם לתלמידים וסטודנטים שרואים את התוצאות . ראינו כבר במקומותינו את התוצאות כאשר לא הייתה מטריה פדגוגית. מקווה שאותו תלמיד ימשיך לערוך בויקיפדיה.--ד.אלון - שיחה 19:30, 2 ביולי 2015 (IDT)
זאת דוגמה טובה לשיתוף פעולה פורה. כשיש ליווי ויקיפדי צמוד, המיזם מצליח. כשאין ליווי המיזם כושל. גילגמש שיחה 06:46, 3 ביולי 2015 (IDT)
אכן ערך מכובד. חייבים לשתף תלמידים במיזם. הם דור העתיד, וויקיפדיה מאוד זקוקה להם. אגסי - שיחה 17:49, 3 ביולי 2015 (IDT)
מצטרף למברכים. מי-נהר - שיחה 00:48, 7 ביולי 2015 (IDT)
גם אני מצטרפת למברכים SMirC-congrats.svg המון תודה לגארפילד ודני על ההשקעה הרבה, זו אכן דוגמה טובה לתוצרים האפשריים של שיתופי פעולה מוצלחים מול מערכת החינוךChenspec-WMIL - שיחה 12:47, 9 ביולי 2015 (IDT)
שמחה להצטרף למברכים על הערך האיכותי הזה SMirC-congrats.svg. כל הכבוד לגארפילד ולדני על הובלת המיזם המרשים, לחנה ושאר הוויקיפדים שהתגייסו לסייע בליטוש הערך ותקשרו יפה עם התלמידים, וכמובן גם לתלמיד משתמש:HabeliEl על הערך המושקע! מסכימה עם גילגמש: הדוגמה זו מלמדת איזו עבודה נפלאה יכולה להגיע מתלמידים, כשהם מלווים נכון על ידי מובילי מיזם ועל ידי חברי הקהילה בכלל. חשוב לפרסם את העבודה היפה הזו ולכן דאגנו לכתוב עליה באתר העמותה. יישר כוח, Shai-WMIL - שיחה 19:19, 14 ביולי 2015 (IDT)

הבהרת חשיבות מנוגדת לכללים, תקפה?[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת תבנית:הבהרת חשיבות עם זמן. גילגמש שיחה 14:04, 16 ביולי 2015 (IDT)

אחראים על פינת המומלצים[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת פורטל:ערכים מומלצים. גילגמש שיחה 15:34, 16 ביולי 2015 (IDT)

לאלה שלא בטוחים אם יש לשתף תלמידים במיזם[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/ויקיפדיה בחינוך - באר שבע. גילגמש שיחה 09:58, 18 ביולי 2015 (IDT)

קישורים לפסקאות ו-1000 ערכים פוטנציאלים לכתיבה[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת עזרה:קישורים. גילגמש שיחה 09:59, 18 ביולי 2015 (IDT)

צורת השם של קטגוריות[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת ויקיפדיה:קטגוריה‎. גילגמש שיחה 15:40, 16 ביולי 2015 (IDT)

קטגוריות על חיילי צה"ל לפי מגזר[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת קטגוריה:חיילי צה"ל. גילגמש שיחה 10:03, 18 ביולי 2015 (IDT)