מסע הקסם המדעי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-dialog-question.svg חשיבותו האנציקלופדית של הערך אינה מובהרת בו, לדעת מניח/ת תבנית זו. אתם מוזמנים להרחיב את הערך על מנת להסיר את הספקות, או להסביר את חשיבותו בדף השיחה שלו.
מקובל להקצות לדיון פרק זמן של שבוע. אם במהלכו לא תובע תמיכה מנומקת בהשארת הערך בידי ויקיפד/ית עם זכות הצבעה, מלבד יוצר/ת הערך, הערך יימחק (התבנית הוצבה בתאריך 16.04.2018).
Merge-arrows-3.svg מתקיים דיון בו מוצע לאחד ערך זה עם הערך מכון ויצמן למדע.
אם אין התנגדויות, ניתן לאחד את הערכים שבוע לאחר הצבת התבנית.
מסע הקסם המדעי
סוג אתר מדע פופולרי
תאריך ההקמה 1998
בעלות מכון ויצמן למדע
לדף הבית של "מסע הקסם המדעי"

מסע הקסם המדעי הוא אתר חדשות מדע ישראלי מבית מכון ויצמן למדע, ומביא לציבור הרחב מידע על מחקרים הנערכים במכון ויצמן למדע.

מאז השקתו פורסמו באתר כ-3,000 כתבות מדע פופולרי, אלפי דימויים מדעיים ממעבדות מכון ויצמן למדע, וכן מאות סרטונים המתארים בפשטות מחקרים עכשוויים. מלבד מדע, מקדיש האתר מקום נרחב לתרבות ובפרט לחיבור בין מדע לאמנות עכשווית. לצד האתר בעברית, פועל גם אתר מדע פופולרי בשפה האנגלית – Weizmann Wonder Wander.

בתחילת 2016 עלתה לרשת הגרסה הנוכחית של האתר – "מסע הקסם המדעי – דור 4" – בעיצוב חדש ומונגש המותאם לטאבלטים ולסלולר[1]. גרסה זו תומכת גם בממשקי התוכן של רשת המסרים המיידיים וואטסאפ והרשתות החברתיות פייסבוק, טוויטר ו LinkedIn, והיא מביאה בפני הגולשים עדכונים שוטפים מהערוצים של מכון ויצמן למדע בפייסבוק, בטוויטר, באינסטגרם וביוטיוב.

"מסע הקסם המדעי" הוא הזרוע הדיגיטלית של המחלקה לתקשורת במכון ויצמן למדע, המפעילה מערכת של עורכים, כתבים, צלמים ואנשי תוכן והפקה נוספים בקמפוס של המכון ברחובות. עורך האתר ומייסדו הוא יבשם עזגד, מנהל המחלקה לתקשורת, דובר מכון ויצמן למדע ואוצר האמנות של המכון. האתר מתבסס בחלקו על תוכני רבעון המדע הפופולרי "המכון" אשר מביא חדשות ודיונים על מדע ותרבות בשפה ידידותית, חדשות על המצאות מדעיות ויישומים תעשייתיים ורפואיים שלהן, דיווחים על פעילויות ומגמות בתחום החינוך המדעי, מאמרים על ההיסטוריה של המדע וכן קומיקס מדעי. באתר משולבות גם כתבות וסקירות מ"שירת המדע" – שנתון לספרות, אמנות ומדע – ומפרסומים נוספים מבית מכון ויצמן למדע.

כל ההודעות לעיתונות של מכון ויצמן למדע מתפרסמות באתר בעברית ובאנגלית, ובהמשך מתורגמות גם לשפות נוספות, ובהן צרפתית, ספרדית, גרמנית ופורטוגזית.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]