אנג'לה (קומיקס)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אנג'לה
אלדריף אודינסדוטיר, כפי שהופיעה בחוברת Thor Vol.5 #8 מדצמבר 2018, אמנות מאת קארי אנדרוז.
אלדריף אודינסדוטיר, כפי שהופיעה בחוברת Thor Vol.5 #8 מדצמבר 2018, אמנות מאת קארי אנדרוז.
סוג גיבור-על
הוצאה לאור אימג' קומיקס (מרץ 1993-דצמבר 2000)
מארוול קומיקס (מרץ 2013 ואילך)
הופעה ראשונה אימג' קומיקס:
Spawn #9
(מרץ 1993)
מארוול קומיקס:
Age of Ultron #10
(יוני 2013)
יוצרים ניל גיימן
טוד מקפרלן
מידע
שם אמיתי אלדריף אודינסדוטיר (אלדריף בת אודין)
סטטוס פעיל
כוחות כוחות על-אנושיים, יכולת תעופה, אריכות ימים.
חברה לשעבר בקבוצה שומרי הגלקסיה
דמויות קשורות
משפחה אודין ופריגה (הורים)
תור (אח למחצה)
לוקי (אח מאמץ)
בלדר (אח)
לאוסה (אחות)

אנג'להאנגלית: Angela) היא דמות בדיונית של גיבורת-על המופיעה בחוברות הקומיקס ביקום מארוול קומיקס. במקור, הדמות הופיעה לראשונה תחת הפצתה של חברת אימג' קומיקס בחוברת Spawn #9 ממרץ 1993 ונוצרה על ידי ניל גיימן וטוד מקפרלן. לאחר מאבק משפטי בין גיימן למקפרלן על זכויות הדמות, בו זכה גיימן, הוא הציג אותה מחדש לתוך יקום מארוול כאסגרדית ואחותו למחצה של תור בחוברת Age of Ultron #10 מיוני 2013, באיורו של ג'ו קסאדה.

במקור, אנג'לה הייתה מלאכית וציידת ראשים שנשלחה על ידי גן עדן כדי להילחם בספון. היא ניסתה להרוג אותו בפגישתם הראשונה, אך הובסה למרות ניסיונה הרב. מאוחר יותר הוא נחלץ לעזרתה כאשר היא הועמדה למשפט בגן עדן, והעיד על כך שהיא קיבלה רשות להרוג אותו. הם נלכדו יחד בממד כיס, שבו גלימתו של ספון הגנה עליו מפני נשקיה של אנג'לה. יכולתו המיסטית של ספון לעצב מחדש את המציאות גרמה להם לחזור מממד הכיס, ולמחוק את האפשרות שלה להשתמש בנשקיה נגדו. עם חזרתם לכדור הארץ, השניים החלו במערכת יחסים רומנטית. דמותה נהרגה בקרב נגד השד מלבולג'יה.

במהלך אירועי עידן אולטרון, מתברר שאנג'לה נמשכה לתוך יקום מארוול. מתוך זעם ובלבול, אנג'לה הסתערה לעבר כדור הארץ, אך נתקלה בקבוצת שומרי הגלקסיה. במהלך המיני סדרה "החטא הקדמון" מתברר כי אנג'לה היא בתו של אודין ואחותם של תור ולוקי, אשר "נהרגה" כפעוטה בעת מלחמתה של אסגרד בממלכה העשירית. פשע נתעב זה גרם לאודין לנתק את הממלכה העשירית מיתר תשע הממלכות כעונש על מעשיה. תור למד אודות קיומה של אחותו כאשר נחשף לסודותיו של אואטו הצופה, והתעמת עם אמו בנוגע לקיומה. יחד עם לוקי, הוא עורך מסע לממלכה העשירית כדי ללמוד דברים נוספים על אחותו האבודה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]