טראקס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
טראקס
Terrax
טראקס הנאור האמיתי, כפי שהופיע בחוברת New Avengers Vol.3 #4 ממאי 2013. אמנות מאת סטיב אפטינג וריק מגיאר
טראקס הנאור האמיתי, כפי שהופיע בחוברת New Avengers Vol.3 #4 ממאי 2013. אמנות מאת סטיב אפטינג וריק מגיאר
סוג נבל-על
הוצאה לאור מארוול קומיקס
הופעה ראשונה Fantastic Four #211
(אוקטובר 1979)
יוצרים מארב וולפמן
ג'ון ביירן
מידע
שם אמיתי טירוס
כינויים כיפת האבן, טירוס הנורא, טראקס המאלף, טראקס הנאור האמיתי (ארץ-13054)
סטטוס פעיל (ארץ-616), לא פעיל (ארץ-13054)
גזע בירג'אן
מקצוע כרוז
כוחות כוח, סיבולת, עמידות ורפלקסים על-אנושיים
מניפולציית אדמה
יצירת שדות כוח
תעופה במהירות האור
שימוש בכוח הקוסמי של היקום
גרזן קוסמי
חבר לשעבר בקבוצה מבשריו של גלקטוס, אופנדרס, לגיון האל-מתים (טראקס מארץ-616)
הקאבאל (טראקס מ-13054)
דמויות קשורות
אויבים הגולש הכסוף, הלוחמים החדשים עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

טראקסאנגלית: Terrax) הוא דמות בדיונית של נבל-על המופיע בחוברות הקומיקס ארבעת המופלאים ביקום מארוול קומיקס. דמותו הופיעה לראשונה בחוברת Fantastic Four #211 מאוקטובר 1979 ונוצרה על ידי הכותב מארב וולפמן והמאייר ג'ון ביירן.

טראקס הוא האלטר-אגו של טירוס, בירג'אן שכיהן כשליט העיר-מדינה של כוכב הלכת בירג'. הוא נבחר בידי גלקטוס כמבשרו, ושלח אותו אל ארבעת המופלאים והובס. טירוס שונה לטראקס, זכה לכוחות-על ולגרזן קוסמי מיוחד ונסע עם גלקטוס לכדור הארץ. טירוס תקף את ארבעת המופלאים, אך הובס בידי הלפיד האנושי. כמבשר, טירוס מצא לגלקטוס יותר כוכבי לכת משאר המבשרים, וזאת כי השווה מציאת כוכבי לכת לכיבוש. לעיתים הוא אף טבח באוכלוסיית הכוכבים עם כוחותיו. גלקטוס האמין כי חוסר מוסרו של טירוס יועיל לו, אך הוא שגה: בעוד שאר המבשרים היו נאמנים, טירוס היה מרדן. בהזדמנות שנקרתה לו, טירוס ברח לכוכב לכת, עליו השתלט והכריז על עצמו כאל. כשגלקטוס זימן את המבשרים, טירוס הסתתר בתוך חור שחור, אך נמשך חזרה בידי דאזלר לשירותו של גלקטוס. אופיו המרדני של טירוס לא דוכא, והוא ברח - הפעם לכדור הארץ. הוא הרחיף את מנהטן, והתמקח עם ארבעת המופלאים בתמורה לחיי התושבים. גלקטוס הופיע, הפשיט את טירוס מכוחותיו, וגרם לו להתרסק. טירוס שרד, ונלקח לבית חולים ללא ידיעת ארבעת המופלאים והאוונג'רס.

דוקטור דום חיפש חייל נגד ארבעת המופלאים גילה שטירוס שרד, חטף אותו ללאטבריה וריפא אותו. טירוס קיבל כוח קוסמי מוגבל מדום, יצא לניו יורק והביס את ארבעת המופלאים בקניון. טירוס תיעב את העובדה שהוא רק חייל, ושיתק את דום בשריונו שלו. הגולש הכסוף הופיע כדי להציל את חבריו, ונלחם בטירוס. מתברר כי הכוח של דום החזיק אותו בחיים, מה שגרם לטירוס להתפוגג בגלל הפרשי הכוח וצריכת הכוח הקוסמי של דום. טירוס חזר לצורה פיזית בדפי "הלוחמים החדשים", ונלחם נגדם. טירוס הובס כשהגיבורים הבינו כי צורתו איננה יציבה, וכי הוא צריך קשר רציף עם כדור הארץ. טירוס הופיע שוב, וזאת כאשר שוחזר בידי מדענים שרצו את כוחותיו לעצמם. הוא השתמש בגוף מארח, ונלחם בלוחמים החדשים ובארבעת המופלאים. טירוס חזר לשירותו של גלקטוס, הפעם נגד המבשר לשעבר מורג. לאחר שמורג הובס, טירוס לקח את גרזנו. מורג חזר לקחת את גרזנו, והם נלחמו עד שנלכדו - לצד גלדיאטור ובטא ריי ביל - בידי טיראנט. בקרב נגד תאנוס, הארבעה שוחררו.

לאחר קרב עם הגולש הכסוף ונובה (מפיסטו המחופש), טירוס הסתתר עד שצץ בחוברת "הסנטרי". הוא הופיע באירועי "השמדה", נתפס בידי כוחותיו של אניהילוס ונמלט עם הסקרול פייבוק. טירוס מצא עולם הנשלט בידי טפיל חללי, אותו הוא הורג לבסוף מחריב את הכוכב. הוא נלקח בידי הגראנדמאסטר כדי להצטרף לקבוצת "אופנדרס" שמטרתה להילחם בענק הירוק. בפרולוג לאירועי "אוונג'רס נגד אקס-מן", טירוס נראה בכוכב הולדתו, כשחבר בחיל נובה מופיע ומזהיר אותו ואת התושבים מכוח הפניקס. טירוס נלחם בנובה, ונהרג כשכוח הפניקס הגיע. במהלך אירועי "מארוול החדשה והשונה", טירוס נראה בחיים ונתקל בדראקס המשמיד כאשר זה התרסק בכוכב לכת לא מוכר לו. טירוס נעשה לחברו, ואמר לדראקס כי הוא ככל הנראה הוחיה בידי האנרגיה רבת העצמה של כוח הפניקס.

ביקום ארץ-13054, טירוס התקיים כטראקס, הנאור האמיתי. כאשר יקומו נכנס להתנגשות עם יקום ארץ-616, קבוצת האילומינטי הופיעה, נתקלה בו והחלה בקרב. טראקס הובס, נלקח לארץ-616 ונכלא בנקרופוליס ואקאנדה סמוך לתאה של ברבור שחור. לבסוף, הוא וברבור שחור שוחררו בידי נאמור כדי שיצטרפו לקאבאל שלו, שמטרתו להשמיד יקומים המתנגשים עם ארץ-616. טראקס הנאור האמיתי נמחץ למוות בידי גרסת עולם-המלחמה של גלקטוס באירועי "מלחמות סודיות".

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]