הענק האדום

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הענק האדום
Hulk Vol 2 30.1.jpg
הענק האדום, כפי שהוא מופיע על עטיפת החוברת Hulk Vol.2 #30 ממרץ 2011, אמנות מאת גבריאל הארדמן.
מוציא לאור מארוול קומיקס
הופעה ראשונה כגנרל רוס:
The Incredible Hulk #1(מאי 1962)
כענק האדום:
Hulk Vol.2 #1
(ינואר 2008)
יוצרים סטן לי
ג'ק קירבי
נתונים
שם אמיתי תדאוס "ת'נדרבולט" רוס
סטטוס פעיל
חבר/ה לשעבר ב האלקבסטרס
האוונג'רס
חיל האוויר של ארצות הברית
קוד אדום (מייסד ומנהיג)
אינטליג'נסיה
שביעיית סטארק
אופנדרס
ת'נדרבולטס (צוות תקיפה, (מנהיג)
כינויים בולטים גנרל רוס, ת'נדרבולט, הענק, המלך האדום, זאקס
קרובי משפחה
בולטים
בטסי רוס (דודה, מתה)
קארן לי רוס (אשה, מתה)
בטי רוס (בת)
גלן טאלבוט (גיס לשעבר)
ברוס באנר (גיס לשעבר)
כוחות בולטים כוחות על-אנושיים, מהירות על-אנושית, סיבולת על-אנושית, יכולת ריפוי עצמי, ספיגת אנרגיה, הפקת חום.

הענק האדוםאנגלית: Red Hulk) הוא דמות בדיונית של אנטי גיבור המופיעה בחוברות הקומיקס הענק הירוק ביקום מארוול קומיקס. דמותו הופיעה לראשונה בחוברת The Incredible Hulk #1 ממאי 1962 ונוצרה על ידי הכותב סטן לי והמאייר ג'ק קירבי.

הענק האדום הוא האלטר אגו של גנרל תדאוס "ת'נדרבולט" רוס, קצין בצבא ארצות הברית המשמש כיריבו של הענק הירוק. הוא אביה של בטי רוס. רוס היה מנהל הפרויקט הצבאי "פצצת גמא" שבו באנר נלכד בפיצוץ ומקבל את תכונותיו של הענק. רוס מתנדב באופן אישי להרוג את המפלצת ורודף אחריו באובססיביות. בתחילה הוא אינו מודע למצבו הרפואי של באנר, אולם כאשר נודעת לו האמת, הא רודף גם אחריו. בשנת 2008, רוס הופיע בדמותו של הענק האדום, אליו שינה צורה כדי להלחם בצורה טובה יותר ביריבו.

דמותו של ת'נדרבולט רוס מדורגת במקום ה-71 ברשימת מאה נבלי-העל הגדולים של כל הזמנים, לפי אתר IGN[1]. דמותו עובדה למספר סדרות אנימציה, ביניהן האוונג'רס: סדרת האנימציה, ארבעת המופלאים והענק הירוק וסוכני ר.י.ס.ו.ק. את דמותו של גנרל רוס גילמו בסרטי הלייב אקשן "הענק" ו"הענק הירוק" השחקנים סם אליוט וויליאם הרט, בהתאמה.

ביוגרפיה בדיונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

גנרל תדאוס רוס הוא קצין בחיל האוויר האמריקני, שאחראי על פרויקט פצצת הגמא של המדען ברוס באנר. בתו, בטי, מתאהבת במדען הצעיר, מה שמגביר את סלידתו של רוס מברוס. כשברוס משנה את צורתו לענק הירוק, הגנרל מקדיש שנים רבות מחייו לתפיסתו. אובססיבי ללכידתו, הוא בוגד בממשלה ומקים צוות לתפיסת הענק הכולל אותו ואת הנבלים מודוק, המנהיג ואבומיניישן. לאחר מכן, בחתונתם של ברוס ובטי, הוא מנסה להרוג את ברוס אך יורה בטעות בריק ג'ונס.

רוס נעצר, אך מגויס בידי סוכן S.H.I.E.L.D הבוגד קליי קוורטמיין להתמזג עם נבל בשם זאקס. הגנרל מקבל כוחות חשמל, שהופכים אותו לבלתי יציב מבחינה נפשית. רוס מבין שהוא טעה בנוגע לדעתו שהענק הוא מפלצת חסרת בינה, ולאחר קרב מטעניו החשמליים של זאקס יוצאים ממנו והוא חוזר למצבו הרגיל, אך רוס נהרג בטעות בידי ריק ג'ונס. בהמשך, גופתו נגנבת בידי המנהיג, שמקים לתחייה את רוס על מנת שיפקד על צבאו. בניגוד לכוונותיו, רוס יוצא משליטה ומפוצץ את הבסיס של המנהיג.

רוס מנסה לשנות את דרכיו, מתיידד עם הענק הירוק, אך לאחר שכמעט הרג את בתו הוא מחדש את מסע הציד שלו אחריו. בסיום אחד המרדפים הגנרל מתייאש, ומעביר את הפיקוד על מבצע הלכידה לידיו של גנרל רייקר, ורוס מעורב בעקיפין. אך כאשר רייקר לוכד את הענק ומענה אותו, רוס הורג את הגנרל ומשחרר את הענק. לאחר מכן הוא מקים יחידת קומנדו בשם האלקבאסטרס, שמטרתה להרוג את הענק.

הפיכה לענק האדום[עריכת קוד מקור | עריכה]

בקשת סיפורים שהחלה עם ענק מלחמת העולם ונמשכה בנפילת הענקים, הגנרל עובר תהליך בו הוא משנה את צורתו לענק האדום, אך עובר זמן עד שזהותו האמיתית מתגלה. הוא מחפש אחר הענק, וכתוצאה מכך הורג את אבומיניישן, משמיד את נושאת המטוסים המרחפת של S.H.I.E.L.D ומביס כמה גיבורי-על. לאחר שגרם לרעידת אדמה בסן פרנסיסקו שהביאה למותם של אלפים, הוא מובס בידי מאמץ משותף של הענק הירוק ותור. הוא נכלא, אך מחולץ בידי בתו בטי, שהפכה לענקית האדומה. בטי ורוס מאחדים כוחות עם דוק סמסון על מנת להרוג את הענק הירוק.

לאחר שהענק האדום נכלא במאגר גמא, ברוס באנר משריין לרוס מקום באוונג'רס, בעזרתו של קפטן אמריקה, וכשהגנרל נמלט הוא אכן מצטרף לקבוצה. במהלך קשת הסיפור הפחד עצמו, הוא, נאמור והענק הירוק אינם מצליחים לעצור את חבר ארבעת המופלאים הדבר, שכעת הפך לאנגריר שובר הנשמות, אך בקרב שני נגדו הענק האדום מפיל עליו את מגדל סטארק. בעקבות ההרס שהשאיר מאחוריו, הוא מודבק בוירוס טכנו-אורגני בידי קייבל. אולם, לאחר שרוס כמעט הורג אותו, קייבל שורף את הוירוס מבפנים, מה שגורם לגנרל להתעצבן ולהרוג את אחד מחבריו הטובים של קייבל.

במהלך אירועי אוונג'רס נגד אקס-מן, הענק האדום נלחם בקולוסוס, ובסיום הקרב הורס את המפקדה הראשית של האקס-מן. כשאיירון מן מפצל את כוח הפניקס לחמישה חלקים, הענק נוסע לאוטופיה ומנסה להתנקש בחייו של סייקלופס, אך הוא נתפס בידי אמה פרוסט, נלחם באקס-מן ומפסיד. במקום להורגו או לכלאו, האקס-מן שולחים אותו למפקדת האוונג'רס עם האות X חרוטה בחזהו. לאחר מכן הוא חוזר בקשת הסיפור עידן אולטרון.

בהרצה המחודשת של יקום מארוול "מארוול עכשיו!", הענק מופיע כמנהיג קבוצת ת'נדרבולטס הנוכחית.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מארוול קומיקס
כותבים ומאיירים: בריאן מייקל בנדיססטן ליטוד מקפרלןג'ק קירביכריס קלרמונטאלכס רוס