הידרו-מן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הידרו-מן
Hydro-Man
הידרו-מן, כפי שהופיע בכרטיס אקשן פיגר The Classic Marvel Figurine Collection #163.
הידרו-מן, כפי שהופיע בכרטיס אקשן פיגר The Classic Marvel Figurine Collection #163.
סוג נבל-על
הוצאה לאור מארוול קומיקס
הופעה ראשונה Amazing Spider-Man #212
(ינואר 1981)
יוצרים דניס אוניל
ג'ון רומיטה הבן
מידע
שם אמיתי מוריס בנץ'
כינויים מורי
סטטוס פעיל
מקום לידה הברונקס עריכת הנתון בוויקינתונים
מקצוע פושע, מועסק, חבר צוות
כוחות יכולת שינוי צורה לצורות מים, שינוי גודל
חבר בקבוצה אואזיס ספרינג
חבר לשעבר בקבוצה ששת המרושעים, אדוני הרשע, ארבעת המפחידים, צבא הפשע של הברדס, סינדיקט הרשע, תריסר המרושעים, התאספות הרשע
אזרחות ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
דמויות קשורות
אויבים ספיידרמן עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

הידרו-מןאנגלית: Hydro-Man, איש המים) הוא דמות בדיונית של נבל-על המופיע בחוברות הקומיקס ספיידרמן ביקום מארוול קומיקס. דמותו הופיעה לראשונה בחוברת Amazing Spider-Man #212 מינואר 1981, ונוצרה בידי הכותב דניס אוניל והמאייר ג'ון רומיטה הבן.

הידרו-מן הוא האלטר-אגו של מוריס בנץ', עובד באוניית משא שנזרק מהספינה בטעות בידי ספיידרמן לאחר קרב נגד נאמור. במים להם הושלך בוצעו ניסויי קרינה רדיואקטיבית, אשר השפיעה על גופו והעניקה לו יכולת שינוי צורה למים. כאשר גילה זאת הוא יצא לנקום באחראים לכך, בהם ספיידרמן, ורדף אחריו דרך מקלחות, ביובים וצינורות כיבוי אש עד שהובס. הוא חבר לסאנדמן נגד ספיידרמן, ושניהם התמזגו ליצור בוצי אחד. הם הובסו בידי גז מיוחד שפורר את היצור, אך שניהם נפרדו ונמלטו בחיים. הוא הצטרף לצוותים שונים דוגמת תריסר המרושעים וארבעת המפחידים נגד ספיידרמן וגיבורי-על אחרים, בהם ארבעת המופלאים ומסווה ופגיון.

בנץ' הצטרף לאדוני הרשע של ברדס הארגמן נגד קבוצת ת'נדרבולטס, ולאחר מכן שיתף פעולה עם שוקר. הוא הצטרף לתריסר המרושעים של הגובלין הירוק, אך הקבוצה הובסה בכוחותיהם המשולבים של ספיידרמן, החתולה השחורה, איירון מן, קפטן אמריקה, ארבעת המופלאים, דרדוויל ויילוג'אקט. הוא נכלא בכלא "הרפסודה" וברח בבריחה ההמונית שארגן אלקטרו, וניסה להטביע את ג'סיקה דרו/ספיידרוומן, מאט מורדוק/דרדוויל, פוגי נלסון ולוק קייג'. הוא נראה לאחר אירועי "מלחמת אזרחים" מנסה לשדוד בית מכירה פומבית יחד עם שוקר ובומרנג, וברח יחד איתם כאשר ספיידרמן, וור משין וקומודו הגיעו. הם נמצאו בידי צוות הסקרלט ספיידרס בעלי שריונות איירון ספיידר, והובסו.

בנץ' הצטרף לארבעת המפחידים החדשים של מכשף נגד ארבעת המופלאים, ובמהלך הקרב, הוקפא באטמוספירה של טיטאן. הוא נראה חבר בצבא הפשע של הברדס והופיע באירועי "אי העכביש" כשנלחם בספיידרמן ובקבוצת בעלי הברית הצעירים. כאשר דוקטור אוקטופוס העביר את תודעתו לגופו של ספיידרמן, ספיידרמן בגופו של אוקטופוס שלח הודעה לנבלי-על שונים להביא את "ספיידרמן" אליו לכלא הרפסודה. בנץ' היה מהיחידים שהסכימו ויצאו אחר ספיידרמן, אך הוא נכלא בידי מנהל מעבדות הורייזן. מאוחר יותר התגלה כי הובגובלין המקורי העניק את אחת מתלבושותיו של בנץ' לפושע כדי שיעבוד אצלו, אך למעשה הוא לא קיבל שום כוחות-על.

בנץ' חזר באירועי "מארוול החדשה והשונה" ללא תלבושת כלל ובצורה נוזלית, ותכנן להטביע את ניו יורק במים מזוהמים אלמלא ישולם לו כופר מראש. ספיידרמן הופיע וכמעט וסיכל את מזימתו, אלמלא דדפול הופיע ולקח אותו מהמקום. מאוחר יותר, בנץ' נלחם בספיידרמן ובדדפול, וספיידרמן זרק את דדפול לתוך בנץ', גרם לפיצוץ רימוניו והביס אותו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]