אקס-מן: סאגת אונסלוט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אונסלוט
Onslaught
אונסלוט, כפי שהופיע על עטיפת האוגדן X-Men: Onslaught - The Complete Epic Volume 1 מדצמבר 2007.
אונסלוט, כפי שהופיע על עטיפת האוגדן X-Men: Onslaught - The Complete Epic Volume 1 מדצמבר 2007.
סוג נבל-על
הוצאה לאור מארוול קומיקס
הופעה ראשונה X-Man #15
(מאי 1996)
יוצרים סקוט לובדל
מארק וייד
אנדי קוברט
מידע
כינויים צ'ארלי סיילוס, סר דייוויד הדגול.
סטטוס פעיל
כוחות כוח על-אנושי, סיבולת על-אנושית, טלפתיה, טלקינזיס, שליטה במגנטיות, שינוי מרקם המציאות
דמויות קשורות
משפחה צ'ארלס אקסבייר (איחוד)
מקס אייזנהארדט (איחוד)

אונסלוטאנגלית: Onslaught) הוא דמות בדיונית של נבל-על מוטאנט המופיעה בחוברות הקומיקס אקס-מן ביקום מארוול קומיקס. דמותו הופיעה לראשונה בחוברת X-Man #15 ממאי 1996, ונוצרה על ידי צמד הכותבים סקוט לובדל ומארק וייד והמאייר אנדי קוברט.

הדמות היא האויב הראשי באירוע קרוסאובר נרחב שהתרחש לראשונה בין יוני לאוקטובר 1996 בהשתתפות החוברות אקס-מן, אקס-פקטור, אקסקליבר, אקס פורס, Generation X, קייבל, איש אקס, וולברין, והשפעותיו ניכרו בחוברות האוונג'רס, ארבעת המופלאים, איירון מן, הענק הירוק, ספיידרמן, המעניש והגובלין הירוק.

עם השנים פורסמו מספר סיפורי המשך לדמותו של אונסלוט. מיני סדרת המשך בשם "אונסלוט נולד מחדש" פורסמה בין ינואר 2007 לפברואר 2008 למשך חמש חוברות, ובהשתתפותם של האוונג'רס, ארבעת המופלאים, לוקי ומכשפת השני. מיני סדרה שלישית בשם "אונסלוט חופשי" פורסמה בין אפריל ליולי 2011 למשך ארבע חוברות בהשתתפות האוונג'רס הסודיים וקבוצת אקס-מן בהופעת אורח. דמותו של אונסלוט צצה מחדש בהקדמה לאירועי "אוונג'רס ואקס-מן: הציר", שפורסמו בין אוקטובר 2014 לפברואר 2015.

סקירה פרסומית[עריכת קוד מקור | עריכה]

קיימת התייחסות ראשונית לדמות כאשר דמות החבויה בצללים בעלת בועת דיבור האופיינית לאונסלוט נראית כשהיא מדברת עם מיסטיק המפוחדת.[1] השם "אונסלוט" מוזכר לראשונה כאשר ג'אגרנוט הבלתי ניתן לעצירה מתרסק בהובוקן, ניו ג'רזי, לאחר שהוכה מספיק חזק בידי אונסלוט עד אשר זה האחרון העיף אותו לכל רוחבי המדינה.[2] הדמות עצמה מופיעה בזמן שהיא מתקשרת עם ג'ין גריי במישור האסטרלי.[3] בהמשך, אונסלוט כולא את ג'אגרנוט באבן הארגמן של סיטוראק (מקור כוחו של ג'אגרנוט) ומביס את האקס-מן.[4]

היצור התעתד לדבוק במטרתו של מגנטו להציל את גזע המוטאנטים ולהעניק להם שליטה על כדור הארץ. אולם, לאחר שחזה באמת מזכרונותיו של דארק ביסט אודות כדור הארץ הנמצא תחת שליטת המוטאנטים ("עידן אפוקליפס"), אונסלוט החליט כי גם למוטאנטים וגם לבני האדם אסור לשלוט, והוא התכוון להשמיד את שני הגזעים. אחרי שחטף את פרנקלין ריצ'רדס[5] ואת נייט גריי[6] וגזל מהם את כוחותיהם כדי להעצים את שלו ולשנות את חזותו הפיזית, אונסלוט נלחם באוונג'רס, ארבעת המופלאים, הענק הירוק והאקס-מן (ספיידרמן ניסה להתערב בקרב, אך היה עסוק בהדיפת זקיפי הסנטינל של אונסלוט).

הדבר מוביל להקרבתם של רבים מגיבורי-העל שאינם מוטאנטים, אשר נכנסים לתוך גופו ומחלישים אותו מבפנים, ובכך מאפשרים לאקס-מן להשמידו לבסוף. לאחר הקרב, כל גיבורי-העל נחשבים למתים, מלבד פרנקלין ריצ'רדס, נייט גריי, קוויקסילבר, הענק (אשר הופרד פיזית מהאלטר אגו שלו, ברוס באנר), כפילו של מגנטו שנודע בשם ג'וזף וקבוצת האקס-מן.[7]

ביוגרפיה בדיונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

אונסלוט[עריכת קוד מקור | עריכה]

אונסלוט הוא ישות עוצמתית שנוצרה כתוצאה מאיחודם המחשבתי של פרופסור צ'ארלס אקסבייר ומגנטו, כאשר החלק האפל שבנשמתו של מגנטו זינק לתוך המקביל לו בנשמתו של אקסבייר. כאשר מגנטו קרע מוולברין את שלד האדמנטיום מעליו במהלך קרב בין קבוצת אקס-מן לקבוצת השוליות של מגנטו בסוף אירועי "משיכות קטלניות", אקסבייר השתמש בכוחותיו הטלפתיים כדי לכבות את מוחו של מגנטו, ובכך גורם לו להיכנס למצב קטטוני. על כוח הריפוי של וולברין נוצר עומס יתר במידה שגרמה לו להיכבות, ולא היה ברור אם הוא ישרוד. במהלך הקישור המחשבתי, רגשות הזעם, הצער והתשוקה לנקמה של מגנטו חדרו לתת-המודע של אקסבייר והתחברו עם הרגשות השליליים שצבר במהלך שלושים השנים האחרונות. אגרגציה זו הובילה להיווצרו של אונסלוט.

דמותו של אונסלוט נותרה רדומה למשך זמן מה. בהדרגה, תיסכולו של אקסבייר בנוגע לחלומו להרמוניה בין המוטאנטים לבני האדם החל להתגבר, והוחמר על ידי ההיסטריה האנטי מוטאנטית היום-יומית, על ידי מותם של מוטאנטים בידי וירוס הירושה, ועל ידי כישלונו האישי בניסיון להחזיר למוטב את סייברטות'. אקסבייר הגיע לנקודת שפל כאשר בני אדם שונאי מוטאנטים הרגו מוטאנטית צעירה על מדשאות בית הספר לצעירים מחוננים ע"ש אקסבייר, למרגלות הבסיס הסודי של קבוצת האקס-מן. היה זה באותו רגע שאונסלוט התעורר והחל להופיע בפני אחרים.

לאחר העימות עם ג'אגרנוט, אונסלוט פלש לבסיס זקיפי סנטינל הממומן בידי הממשלה. הוא הוריד את המידע על האנדרואידים ציידי המוטאנטים ומחק חלקים מזכרונותיהם של אלה העובדים במפעל. מעט לאחר מכן, כאשר התחבא במוחו של אקסבייר, הוא פגש באיש אקס רב-העצמה, ששלף את צורתו האסטרלית של אקסבייר מתוך המישור האסטרלי לתוך העולם האמיתי[8] ו"לימד" את אונסלוט דרך פעולותיו כיצד להימלט מהמישור האסטרלי ולנוע בחופשיות. לאחר שהשתלט על גופו ומחשבתו של אקסבייר, אונסלוט קרא לקבוצת האקס-מן. כאשר הם התנגדו לתוכניתו להפוך לחייליו במלחמה כוללת נגד האנושות, אונסלוט חשף את עצמו בפניהם וניסה להשמידם. בישופ נזכר בסיפורי ילדות שבהם בוגד מתוך הקבוצה הרג את האקס-מן, והבין כי מדובר באקסבייר עליו השתלט אונסלוט. הוא הציל את חבריו לקבוצה, וכשלקח את גופתו של אקסבייר עמו, אונסלוט נמלט.

כעת כשהוא חופשי, אונסלוט יוצר לעצמו הקרנה מחשבתית בצורת ילד בשם צ'ארלס, כדי להרוויח את אמונו של פרנקלין ריצ'רדס, בנם של ריד ריצ'רדס וסוזן סטורם-ריצ'רדס. אונסלוט הצליח ללכוד את הילד למרות ניסיונות הצלה מצד הוריו. בהמשך הוא לוכד גם את איש אקס, ומתכוון להשתמש בכוחו הטלפתי כדי לקדם את תוכניותיו של אונסלוט להפוך את האנושות כולה לתודעה קולקטיבית אחת. אונסלוט חזר לניו יורק, תכנת את זקיפי הסנטינל למלא אחר פקודותיו וליצור מרחב הגנתי מסביב לעיר, ובכך לבודד את העיר מפני שאר העולם.

האקס-מן, ארבעת המופלאים והאוונג'רס מתעמתים עם אונסלוט. העימות הראשון עמו ועם כוחותיו הוביל להצלתו של אקסבייר, והנבל העוצמתי התקיים כאנרגיה הכלואה בשריון שלו. עימות שני ואחרון התרחש בסנטרל פארק. לאחר מספר ניסיונות כושלים לשחרר את איש אקס ואת פרנקלין ריצ'רדס מהשריון של אונסלוט, גיבורי-העל שבו למתקפה נוספת. חברת האקס-מן ג'ין גריי השתמשה בטלפתיה כדי לכבות את החלק הרציונלי של ברוס באנר ממוחו של הענק הירוק. כתוצאה מכך, הענק הירוק החזיק באינטליגנציה חייתית ובכוח בלתי יאמן. הוא נלחם באונסלוט וקרע מעליו את השריון שלו. פיצוץ האנרגיה העז שהתרחש הפריד בין ברוס באנר לענק הירוק, ואונסלוט נותר כישות אנרגטית טהורה, החסינה לכל מתקפה פיזית. לאחר מכן, אונסלוט משתמש בכוחו של פרנקלין ריצ'רדס כדי ליצור שמש שנייה שתשמיד את גיבורי-העל ואת מנהטן.

תור עף לתוך ישות האנרגיה ושיבש את צורתה. בראותם שכוחותיו של תור לא יספיקו כדי לעצור את אונסלוט האימתני, חברי האוונג'רס וארבעת המופלאים שאינם מוטאנטים נכנסים לתוך לשדה האנרגיה. האקס-מן לא יכלו לעשות כך, משום שלפי התאוריה, אם אונסלוט - ישות המגיעה ממקור מוטאנטי - השיג שליטה על מארח מוטאנט, הוא ייהפך לבלתי ניתן לעצירה. אונסלוט התפרק לגורמים, וככל הנראה הושמד, יחד עם הגיבורים אשר נכנסו לקרע האנרגטי. זקיפי הסנטינל הנותרים הוצאו מכלל פעולה, פרנקלין ואיש אקס ניצלו, ומנהטן חזרה למסלול חיים רגיל. מאוחר יותר התברר, כי האוונג'רס וארבעת המופלאים לא מתו, כפי שניתן היה להסיק מהאירועים שהתרחשו. במקום זאת, הגיבורים נולדו מחדש ביקום כיס שנוצר בידי פרנקלין. האוונג'רס וארבעת המופלאים חזרו ליקומם הרגיל מספר חודשים לאחר מכן, כשברשותם זיכרון עמום מזמנם ביקום הכיס.

אונסלוט נולד מחדש[עריכת קוד מקור | עריכה]

מיני סדרה בת חמש חוברות פורסמה בסוף 2006 לרגל חגיגות העשור לאירועי אונסלוט. המיני סדרה, שנקראה בשם Onslaught Reborn, נכתבה בידי ג'ף לואב ואוירה בידי רוב ליפילד. היא הציגה את שובו של נבל-העל ופתרה כמה מקצוות העלילה שנותרו פתוחות. אירוע זה מתרחש לאחר "עשירית" ו"מלחמת אזרחים".[9]

לאחר שמכשפת השני השתמשה בכוחותיה כדי לפשוט את מרבית המוטאנטים בכדור הארץ מכוחותיהם, הכוחות של צ'ארלס אקסבייר ומגנטו התנגשו והתמזגו יחדיו כדי ליצור את אונסלוט בשנית, אשר תודעתו ריחפה לאחר הבסתו. אונסלוט נשבע לנקום בפרנקלין ריצ'רדס הצעיר ובכל גיבור-על אותו תיעב. הוא הופיע כמפלצת מכוערת בעלת פני גולגולת, והשתלט בתחילה על הלפיד האנושי ועל מיסטר פנטסטיק (ריד ריצ'רדס, אביו של פרנקלין) בניסיון להרוג את פרנקלין. ניסיונו הופרע באמצעו בזכות התערבותם של האישה הבלתי-נראית (סוזן סטורם-ריצ'רדס, אמו של פרנקלין) והדבר, שמצילים את פרנקלין. פרנקלין נמלט לכדור הארץ המקביל, אך אונסלוט הגיע בעקבותיו.

כשאונסלוט הופיע בכדור הארץ המקביל, הוא הגדיל את ממדיו וקיבל מסכה דמוית זו של מגנטו. הוא נתקל בקבוצת האוונג'רס ונדמה היה כי הובס לאחר שנפל לאוקיינוס. במקום לדאוג לשובו של אונסלוט, האוונג'רס פקפקו באמינותו של פרנקלין, היות שטען כי הוא בנם של מיסטר פנטסטיק ושל האישה הבלתי-נראית (בכדור הארץ המקביל, השניים לא נשואים ואין להם ילדים). מעט לאחר מכן, תור הותקף בידי הענק הירוק, עליו השתלט אונסלוט, והשניים נאבקו יחדיו כדי לקבוע מי מהם חזק יותר. לאחר מכן, אונסלוט החליף בין הגופות והשתלט על תור, שפגע בענק בעזרת ברקיו. כשתור עמד לתקוף שוב, הוא הפיל את מקבתו, משום שאונסלוט לא היה ראוי לשאת אותו. בתגובה לכך, אונסלוט החליף חזרה גופות, וכהענק הכה בתור אל מחוץ לאטמוספירה. אונסלוט הותקף בידי האוונג'רס, שניצלו את ההזדמנות לפני שזה האחרון הרים את מקבתו של תור. קפטן אמריקה הורה ללפיד האנושי ולאיירון מן להציל את תור, באומרו להם כי יש ברשותם שישים שניות להצילו. הם מיהרו להציל אותו, וג'וני לקח את תור בחזרה לבניין בקסטר. מיסטר פנטסטיק הבין כי פרנקלין הוא באמת בנו. באמצעו של הקרב, קפטן אמריקה הורה להוקאיי למצוא את אונסלוט ומתעמת איתו לגבי העובדה כי וולברין מתחבא למעשה בתחפושתו של הוקאיי. האוונג'רס ממשיכים להילחם בענק הירוק, וקפטן אמריקה מושלך לתוך בניין. איירון מן תוקף את הענק במלוא המהירות מתוך האטמוספירה, ומקווה כי ברוס באנר יסלח לו על כך ביום מן הימים. הוא מכה בענק ומפיל אותו. הוא וקפטן אמריקה מתייעצים ביניהם לגבי הצעד הבא בו עליהם לנקוט, עד שלפתע אונסלוט משתלט על איירון מן ותוקף את קפטן אמריקה.

בינתיים באחוזת האוונג'רס, ריקי ברנס מציעה דרך להביס את אונסלוט. היא משתמשת ברכבם הסילוני של ארבעת המופלאים כדי לשלוח גם אותה וגם את אונסלוט דרך מחסום האזור השלילי שנמצא במעבדתם של ארבעת המופלאים, ובכך היא לוכדת את השניים. פרנקלין חזר הביתה, ברנס מצאה את עצמה ביקום מארוול ואונסלוט נראה לאחרונה כשהוא מרחף מחוץ לכלא שבאזור השלילי.

אונסלוט חופשי[עריכת קוד מקור | עריכה]

ריקי ברנס - שכעת נטלה את זהות גיבורת-העל נווד - החלה לקבל סיוטים מוזרים שמקורם בג'ונגלים של דרום אמריקה, אך הדבר מתברר כמציאות כאשר חברה לקבוצת "בעלי הברית הצעירים", טורו, נחטף. מאוחר יותר, האוונג'רס הסודיים חוקרים קונצרן לייצור מערכות נשק בלתי חוקיות, ומגלים תוכניות עבור "פרויקט הכוח", מקור כוח חדש וקטלני שמפותח בחשאי ביערות הגשם הקולומביאנים. בעת חקירתם, חיה ואיש הנמלה מוצאים שמקור האנרגיה מגיע מהאזור השלילי. בעוד ריקי עושה מאמצים לאתר את מיקומו של טורו, היא מגיעה לחדר בקרה. שם היא שומעת את אותו קול זדוני מחלומותיה, שמבקש לחזור מהגלות שנכפתה עליו באזור השלילי - הישות הטלפתית אונסלוט, שחוזרת ליקום מארוול.

אונסלוט, שהשתלט על גופה של ברנס, מגלה כי ריקי האמיתית מתה למעשה באזור השלילי, והיא תוצר של הקרנה אנרגטית אותה יצר אונסלוט כדי להשתמש בכוח האנרגיה שבה כעוגן שיחזיר אותו ליקום הרגיל. עצם הגילוי שריקי נועדה לשרת את אונסלוט גורם לה להילחם בו מבפנים ולהוכיח כי הוא טועה. בסופו של דבר, היא מאלצת את גרביטי להרוג אותה כדי שאונסלוט לא יחזור וישמיד את כדור הארץ.

למרות העובדה שריקי מתה לכאורה, סטיב רוג'רס החל לקבל סיוטים בדומה לאלה של ריקי, מה שמרמז על כך שמספיק אנרגיה של נווד (ושל אונסלוט) שרדה וניצלה ממוות, וכעת מחפשת אחר דרך חדשה לחזור למציאות.

אונסלוט האדום[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – אוונג'רס ואקס-מן: הציר

לאחר מותו של אקסבייר באירועי "אוונג'רס נגד אקס-מן", שיבוט של הגולגולת האדומה גזל את מוחו וזכה לכוחותיו.[10] הגולגולת האדומה החל לבנות מחנות ריכוז למוטאנטים ובלתי אנושיים, ועורר בכך את חמתו של מגנטו ניצול השואה. מגנטו הכה את הגולגולת האדומה למוות, אך עורר בכך את אונסלוט, ששכן במוחו של אקסבייר והתמזג עם מארחו החדש לכדי "אונסלוט האדום".[11] אונסלוט האדום החל להפיץ גלי שנאה ואלימות טלפתיים ברחבי העולם, והדף את האוונג'רס והאקס-מן בקרב. מכשפת השני ודוקטור דום ניסו להביס אותו באמצעות כישוף היפוך, שישנה את מצפונו המוסרי ויאפשר לתודעתו של אקסבייר לשלוט בגוף המחודש - אך הכישוף יצא משליטה, והשפיע על כל גיבורי ונבלי-העל המעורבים.[12] אונסלוט עצמו נעלם, והגולגולת האדומה נהפך ל"גולגולת הלבנה", כאשר נרמז שאקסבייר שולט בגופו. הגולגולת הלבנה סייע לחברי האוונג'רס המדהימים לבטל את השפעת כישוף ההיפוך, וחזר למצבו הטבעי.[13]

אונסלוט אותר פעם נוספת על ידי פרנקלין ריצ'רדס ואיש המולקולה, שהשתמשו באנרגיה שלו כדי לבנות מחדש את המולטי-יקום אחרי חורבנו.[14]

כוחות ויכולות[עריכת קוד מקור | עריכה]

אונסלוט הוא ישות טלפתית, והוא בעל כוח פיזי ומנטלי נעלה ביותר. הוא מחזיק ביכולותיהם המשולבות של צ'ארלס אקסבייר, מגנטו, נייט גריי ופרנקלין ריצ'רדס. בשיא כושרו, אונסלוט מסוגל להשתמש בטלפתיה, טלקינזיס, הקרנה אנרגטית, איתור מיקומם של מוטאנטים, תפעול שדות מגנטיים וכן להשפיע על המציאות עצמה. בנוסף, הוא מסוגל להעצים את גודלו ואת כוחו הפיזי.

כוחותיו של אונסלוט מתעלים על רמת אומגה, הסטנדרטית למוטאנטים טלפתיים (לשם השוואה, צ'ארלס אקסבייר ובשלב מסוים גם אמה פרוסט הם מוטאנטים ברמת אומגה). בצורתו הראשונית - כאשר התמזג לתוך אקסבייר - הוא הציג מגוון רחב של יכולות כדוגמת כוח פיזי בלתי מוגבל, ולא היה ניתן להשמיד אותו. נדמה כי כוחותיו הטלפתיים של אונסלוט הם בלתי מוגבלים, והם מתעלים על אלה של אקסבייר. כוחו של אונסלוט עצום במיוחד במישור האסטראלי, היכן שיש לו כוחות כמעט אלוהיים. אפילו כוחותיה של ג'ין גריי היו חסרי תועלת כנגדו. כפי שהתגלה, יש ביכולתו להשתלט מנטלית על כל מי שיחפוץ, לשנות את תודעתם ולגרום להם להאמין שהם מישהו אחר. ביכולתו גם להקרין אנרגיות ברמות גבוהות.

לאחר שפיתח תודעה משל עצמו והוציא בפראות את אקסבייר מתוך המישור האסטראלי, אונסלוט התפתח לצורתו השנייה. כעת הוא נראה פחות ופחות דומה למגנטו ויותר כמו מפלצת קיברנטית. בצורה זו, כוחותיו כמעט אלוהיים, וכוללים את האפשרות להשתלט באופן מאסיבי על מספר דמויות (כמו למשל צבא זקיפי הסנטינל), ליצור ולשנות חומר כרצונו (יצירת העיר שלו וכן השמש השנייה שנועדה להשמיד את כדור הארץ), כמו גם ידע בלתי מוגבל (היות שסיכל בקלות ניסיון פלישה לעירו). כוחו העל-אנושי הגיע אף הוא לרמות בל יתוארו, עד כדי כך שהוא קרע מעל ג'אגרנוט את אבן הארגמן של סיטוראק, מקור כוחו, וזרק אותו לכל רוחבה של צפון אמריקה. בנוסף, הוא התעמת פנים מול פנים עם הענק הירוק אפילו לאחר שמוחו של הענק נמחק.

למשך זמן מה, היו לאונסלוט כוחות אלו כשעוד שמר על צורתו הראשונה, ורובן נבעו מאלה של נייט גריי ופרנקלין ריצ'רדס. בסופו של דבר, גופו האמיתי של אונסלוט התגלה כמסה אנרגטית טהורה, שהייתה חסינה בפני התקפות טלפתיות.

ביבליוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אונסלוט
Onslaught
מידע קומיקס
יוצר סקוט לובדל, מארק וייד, אנדי קוברט
תקופת פרסום מקורית יוני 1996 – אוקטובר 1996 (כ־123 ימים)
סינדיקציה מארוול קומיקס
מסת"בOnslaught:
ISBN 0-7851-2823-9
ISBN 0-7851-2824-7
ISBN 0-7851-2825-5
ISBN 0-7851-2826-3
Onslaught Reborn:
ISBN 0-7851-2191-9
Onslaught Unleashed:
ISBN 0-7851-5776-X
ארץ מקור ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
מספר החוברות Onslaught: 51
Onslaught Reborn: 5
Onslaught Unleashed: 4
אתר רשמי
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

Onslaught Prologue[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • Cable #32-33
 • Excalibur #99
 • Onslaught: X-Men #1
 • Uncanny X-Men #322, 333-334
 • X-Force #46, 52
 • X-Man #15-17
 • X-Men Vol.2 #46, #49-50, #53-54
 • X-Men Unlimited #11

Onslaught Phase 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • The Avengers #401
 • Cable #34
 • Fantastic Four #415
 • Uncanny X-Men #335
 • X-Man #18
 • X-Men Vol.2 #55

Onslaught Impact 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • Excalibur #100
 • Generation X #18
 • Incredible Hulk Vol.2 #444
 • Wolverine Vol.2 #104
 • X-Factor #125
 • X-Force #57

Onslaught Phase 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • Cable #35
 • Fantastic Four #416
 • Uncanny X-Men #336
 • X-Man #19
 • X-Men Vol.2 #56

Onslaught Impact 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • The Amazing Spider-Man #415
 • The Avengers #402
 • Generation X #19
 • Green Goblin #12
 • Incredible Hulk Vol.2 #445
 • Iron Man #332
 • The Punisher Vol.3 #11
 • Spider-Man #72
 • Wolverine Vol.2 #105
 • X-Factor #126
 • X-Force #58
 • X-Men Unlimited #12

Onslaught Epilogue[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • Onslaught: Epilogue #1
 • Onslaught: Marvel Universe #1
 • Uncanny X-Men #337
 • X-Men Vol.2 #57

Onslaught Reborn[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • Onslaught Reborn #1-5

Onslaught Unleashed[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • Onslaught Unleashed #1-4

תורגמו לעברית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אקס מן #2 (יוני 1997) - Uncanny X-Men #322
 • אקס מן #17 (ספטמבר 1998) - Uncanny X-Men #333
 • אקס מן #18 (אוקטובר 1998) - X-Men Vol.2 #53
 • אקס מן #19 (אוקטובר 1998) - Uncanny X-Men #334
 • אקס מן #20 (דצמבר 1998) - X-Men Vol.2 #54
 • אקס מן #21 (ינואר 1999) - Onslaught: X-Men #1
 • אקס מן #22 (מרץ 1999) - Wolverine Vol.2 #104

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ X-Men: Prime #1, "Racing the Night", July 1995
 2. ^ Uncanny X-Men #322, "Dark Walk", July 1995
 3. ^ X-Men Vol.2 #53, "False Fronts", June 1996
 4. ^ X-Men: Onslaught #1, August 1996
 5. ^ Fantastic Four #414, "Family Business", July 1996
 6. ^ X-Man #19, "Shades of Grey", September 1996
 7. ^ Onslaught: Marvel Universe #1, October 1996
 8. ^ X-Man #10, "Confrontation", December 1995
 9. ^ Onslaught's Assault Begins, Richard George, October 26th 2006
 10. ^ Uncanny Avengers #2, November 2012
 11. ^ Uncanny Avengers #25, October 2014
 12. ^ Avengers & X-Men: AXIS #4, November 2014
 13. ^ Avengers & X-Men: AXIS #8-9, December 2014
 14. ^ Future Foundation #3-5, October-December 2019