הקומנדו המייללים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הקומנדו המייללים
הקומנדו המייללים, כפי שהופיע על עטיפת החוברת Sgt. Fury and his Howling Commandos #1 ממאי 1963, אמנות מאת ג'ק קירבי.
הקומנדו המייללים, כפי שהופיע על עטיפת החוברת Sgt. Fury and his Howling Commandos #1 ממאי 1963, אמנות מאת ג'ק קירבי.
סוג קבוצת גיבורי-על
הוצאה לאור מארוול קומיקס
הופעה ראשונה קבוצה מקורית:
Sgt. Fury and his Howling Commandos #1
(מאי 1964)
צוות של S.H.I.E.L.D:
Nick Fury's Howling Commandos #1
(דצמבר 2005)
חברה צבאית פרטית:
Secret Warriors #4
(יולי 2009)
צוות חיסול:
Punisher Vol.9 #1
(אפריל 2014)
הקומנדו המייללים החדשים:
S.H.I.E.L.D. Vol.3 #6
(יולי 2015)
יוצרים סטן לי, ג'ק קירבי (מקורית)
קית' גיפן, אדוארדו פרנסיסקו (צוות של S.H.I.E.L.Dׂ)
בריאן מייקל בנדיס, ג'ונתן היקמן (חברה צבאית פרטית)
נייתן אדמונדסון, מיץ' גירדס (צוות חיסול)
מארק וייד, פול רנו (הקומנדו המייללים החדשים)
מידע
סטטוס לא פעיל (המקורית וחברה צבאית פרטית)
פעיל (צוות של S.H.I.E.L.Dׂ, יחידת חיסול והקומנדו המייללים החדשים)
בסיס קבוצה מקורית: בסיס של חברת אבל (לשעבר)
צוות של S.H.I.E.L.D: אזור 13, שממת פיין
חברה צבאית פרטית: אין
חברוּת בקבוצה צוות של S.H.I.E.L.D:
וורוולף (מנהיג), דאם דאם דוגאן, הקוף המכה, מאנפיביאן, יצור-אדם, אורגו, ג'ספר סיטוול, אבומיניישן צעיר, ערפדית הלילה
פושעים:
סיידוינדר, הרובי האדום, מאיירס
הקומנדו המייללים החדשים:
זומבי, המומיה החי, יצור-אדם, המפלצת של פרנקנשטיין
חברוּּת לשעבר בקבוצה צוות מקורי
ניק פיורי, דאם דאם דוגאן, גייב ג'ונס, איזי כהן, דינו מאנלי, אריק קוניג, האנס קרלוס, פרד ג'ונס, ג'ורג' סטונוול, ג'רי לארקין, ג'וניור ג'וניפר, ג'ים מוריטה, רוברט רלסטון, דווין וילסון, פרסיבל פינקרסטון
צוות של S.H.I.E.L.D
בלייד, גרוט, שטאנה, הלסטורם, סאסקואץ', המפלצת של פרנקנשטיין, איש הגורילה, המומיה החי, זומבי, קליי קוורטרמיין, לילית דרייק
חברה צבאית פרטית
ניק פיורי, דאם דאם דוגאן, ג'ון גארט, ג'ספר סיטוול, גייב ג'ונס, אריק קוניג ורבים אחרים

הקומנדו המיילליםאנגלית: Howling Commandos) היא קבוצה בדיונית שהופיעה בחוברות הקומיקס ביקום מארוול קומיקס. הקבוצה הופיעה לראשונה בחוברת Sgt. Fury and his Howling Commandos #1 ממאי 1964, ונוצרה על ידי הכותב סטן לי והמאייר ג'ק קירבי. הקבוצה הורכבה בעיקר מחיילים לשעבר וסוכני S.H.I.E.L.D, פרט לצוות מיוחד של S.H.I.E.L.D שהורכב ברובו מיצורים על-טבעיים.

הקבוצה המקורית כללה את ניק פיורי, דאם דאם דוגאן, גייב ג'ונס וחיילים רבים אחרים. בנוסף לקבוצה המקורית, הוקמו שתי קבוצות נפרדות: קבוצה תחת השגחתה של סוכנות S.H.I.E.L.D, וקבוצה אחרת שהוקמה מסוכני S.H.I.E.L.D שסירבו להצטרף לארגון H.A.M.M.E.R של נורמן אוסבורן ומסוכני H.A.M.M.E.R עריקים. הקבוצה המקורית הוקמה בימי מלחמת העולם השנייה, ונלחמה ארגון הידרה המרושע ובמדינות הציר. הקבוצה המקורית נלחמה לצד קפטן אמריקה ובאקי בארנס. קומנדו אחר הוא צוות חיסול שנשלח לחסל את המעניש, ואחר הוא צוות שני של סוכנות S.H.I.E.L.D.

הקבוצה הופיעה בסרט הלייב אקשן "קפטן אמריקה", שם כללה את סטיב רוג'רס, באקי ברנס, דאם דאם דוגאן, גייב ג'ונס, ג'ים מוריטה, ג'יימס מונטגומרי פלאשוורת' וז'ק דרניר. הקומנדו המייללים של S.H.I.E.L.D הופיע באולטימייט ספיידרמן: סדרת האנימציה, וכלל את בלייד, זאב הלילה, המומיה החי, הדבר האנושי, המפלצת של פרנקנשטיין והאיש הבלתי נראה. הקומנדו המקורי הופיע באקס-מן: סדרת האנימציה ובוולברין והאקס-מן.

היסטוריה פרסומית[עריכת קוד מקור | עריכה]

סטן לי אמר כי הסדרה היא תוצר התערבות שלו עם מרטין גודמן, שטען כי הוא וג'ק קירבי יוכלו למכור הרצת קומיקס אפילו עם הכותרת הגרועה ביותר שהם יכולים להמציא. לי הרחיב טענה זו בראיון משנת 2007:

קודם כל, הכותרת הייתה ארוכה - שש מילים. "המייללים" היא מילה ארוכה, וגם המילה "קומנדו". בחרנו את הכינוי "הקומנדו המייללים" על שם הנשרים הצורחים מצבא ארצות הברית, ואני אהבתי את הצליל של המילים. אז חשבתי שיהיו לנו את הקומנדו המייללים.

[1]

מאייר הקומיקס ג'ון סוורין נזכר, כי ג'ק קירבי ביקש ממנו לעזור בהרצת קומיקס "המתקיימת באירופה בימי מלחמת העולם השניה; הגיבור של ההרצה יהיה חייל מוזר המעשן סיגר, סוג של קיד קומנדו מבוגר".

ההרצה עוקבת אחר יחידה מובחרת במלחמת העולם השנייה שהוצבה באנגליה, וזכתה לכינוי "הקומנדו המייללים". תחת הנהגתו של קפטן סאם סויר, סמל ניק פיורי הוביל את היחידה המושלבת מבחינה גזעית ואתנית. בשנות ה-60 המוקדמות, לי היה חייב לשלוח תזכורת למפריד הצבע במפעל הדפוס, כדי לאשר שגייב ג'ונס הוא אפרו-אמריקאי. הסדרה רצה במשך 167 חוברות, וסימן אינדיקציית זכויות היוצרים היה רק Sgt.Fury לאור הכותרת הארוכה. לאחר שבע חוברות באיורו של ג'ק קירבי, המאייר דיק איירס החל לאייר את חוברות ההרצה ושתי חוברות שנתיות. ג'ון סוורין הצטרף מאוחר יותר, ובחוברות #44-#46 השתתפו גם טום סאטון והרב טרימפ. הצוות רוי תומאס וגארי פרידריך החליפו את לי ככותב. דיק איירס ציין, כי סטן לי עזב את הקומנדו המייללים לטובת ז'אנר גיבורי-העל שצבר תאוצה, והפך את מארוול קומיקס לרווחית יותר. אף על פי שהסדרה התמקדה במלחמת העולם השנייה, יחידת הקומנדו לחמה גם במלחמת וייטנאם.

Sgt. Fury #45 נקט עמדה מוסרית גבוהה: גארי פרידריך מתחיל עם סיפורי "מאהב מלחמה"... ואז עבר לקטעי "מה המלחמה יכולה לעשות?". ואז (חוברת #51) נכנסה טרגדיה, בצורה של קרוב משפחה השבוי בידי הגסטפו של אדולף היטלר; נאמנות ואמון, בתור שבוי-מלחמה במחנה (חוברת #57). סוחר שלום (Peacemonger) כסרבן מצפוני בחוברת #64; רמיזה לחייו של אדי סלוביק בחוברת #75, גבר המנסה לתאם בין ספורט למלחמה בחוברת #81, ועיתונאי בחוברת #110 המתמודד עם השאלה: הייתכן כי אדם ייוותר על חייו?

[2]

האמנות של איירס במיטבה כללה איורי תקריב עדינים, המעורבבים עם משבצות גדולות, ולעיתים סיפקה מעין סינמסקופ לכותב. ההרצה רצה במקביל לשתי סדרות דומות: "קפטן סאבאג' והפושטים", ו"קומבט קלי". להרצה יצאו שבע חוברות שנתיות, כשבחוברת השנייה הקומנדו נכח בפלישה לנורמנדי, וברביעית היה פלאשבק בו מתואר הקרב על הבליטה.

צוות של S.H.I.E.L.D[עריכת קוד מקור | עריכה]

בחוברת Nick Fury's Howling Commandos #1 מדצמבר 2005, שנכתבה על ידי קית' גיפן ואוירה על ידי אדוארדו פרנסיסקו, מוקם צוות חדש של הקומנדו המייללים. הקוסם רב העוצמה מרלין מוצא את עצמו נרדף על ידי סוכנות S.H.I.E.L.D, והופך את בריטניה לארץ הלקוחה מסיפורי פנטזיה. יחידת קומנדו מייללים חדשה של S.H.I.E.L.D, המורכבת בעיקר מיצורים על-טבעייים כשטאנה, בלייד וזאב הלילה, עוצרת אותו. כינויה הלא-רשמי של הקבוצה הוא יחידת הבלימה העל-טבעית של S.H.I.E.L.D.

חברה צבאית פרטית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בחוברת Secret Warriors #4 מיולי 2009, שנכתבה על ידי בריאן מייקל בנדיס ואוירה על ידי ג'ונתן היקמן, מוצג צוות נוסף של הקומנדו המייללים. לאחר פירוק סוכנות S.H.I.E.L.D בסוף אירועי פלישה סודית, רוב סוכני S.H.I.E.L.D קיבלו הזדמנות להצטרף לארגון H.A.M.M.E.R המחליף של נורמן אוסבורן, אך לא כולם הצטרפו. סוכני S.H.I.E.L.D שסירבו להצטרף יצרו צוות של הקומנדו המייללים משלהם, כחברה צבאית פרטית, וניסתה להיות סלקטיבית. כאשר ניק פיורי יצר קשר עם גלגול זה של הקומנדו המייללים, הוא הציע להם לתקוף יחד עם צוות הלוחמים הסודיים שלו את ארגון H.A.M.M.E.R, כשהיעד הראשון שלהם הוא נושאת המטוסים המרחפת של הארגון. לאחר הקרב, שכלל תקיפה של ארגון הידרה, רוב סוכני H.A.M.M.E.R ערקו לשורות הקומנדו החדש, שפורק בחוברת Secret Warriors #28 מספטמבר 2011.

צוות חיסול[עריכת קוד מקור | עריכה]

צוות חיסול להשכרה זה כולל את סיידוינדר, הרובי האדום ומאיירס, אשר קיבלו על עצמם כל משימה שהיא וכתוצאה מכך חבר הצוות באזקיל נהרג.[3] הם הושכרו לחסל את המעניש בלוס אנג'לס,[4] והשתמשו בבעל הברית שלו טאגס כפיתיון ונלחמו בו ברכבת תחתית. המעניש הביס אותם, אך נפצע בגבו מקליע.[5] כאשר החלו להשתמש בשאר קרוביו כפיתיון, הם הצליחו ללכוד אותו אך המעניש שכנע את מנהיגם לשחרר אותו.[6] במהלך אירועי "מלחמות סודיות", הם שכנעו את המעניש למלא משימה בתיכרית, בה נהרג[7] אך נראה בחיים לאחר שחזור ארץ-616.[8]

הקומנדו המייללים החדשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

סוכן S.H.I.E.L.D פיל קולסון הרכיב צוות על-טבעי חדש של הקומנדו המייללים, וזאת לאחר שמגפה מיסטית הפכה את רוב המין האנושי לחסרי הבינה. הקבוצה כוללת את המפלצת של פרנקנשטיין, המומיה החי, יצור-אדם וזומבי. הם התעמתו עם דורמאמו והביסו אותו, אך נלכדו במימד האפל.[9] לאחר אירועי "מלחמות סודיות", מארוול קומיקס מתכננת לפרסם הרצה המתמקדת בקבוצה זו בכתיבת פרנק ברבייר ובאיורו של ברנט סקונובר אך בעלת חברי קבוצה חדשים, והם גוגאם, היט-מאנקי, יצור-אדם, מאנפיביאן, זאב הלילה, דאם דאם דוגאן, אלזה בלודסטון וגרסה צעירה של אבומיניישן.[10]

גרסאות אחרות של הקומנדו המייללים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אולטימייט קומנדו[עריכת קוד מקור | עריכה]

בחוברת Ultimate X-Men #65 מינואר 2006, כחלק מיקום אולטימייט מארוול, מופיע צוות של הקומנדו המייללים בהנהגתו של ניק פיורי, הנלחם לצד וולברין והאקס-מן נגד אחוות המוטאנטים. קומנדו אחר של ניק פיורי הורכב מהמעניש, פלקון, דאם דאם דוגאן, הרקולס, דני "הרוח" קטץ'/איש המכונה, אביגיל בראנד, אמיל בלונסקי וסטאטור.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Fast Chat: Stan Lee
  2. ^ Lovece, Nimbus #3
  3. ^ Punisher Vol.9 #13
  4. ^ Punisher Vol.9 #1
  5. ^ Punisher Vol.9 #6
  6. ^ Punisher Vol.9 #16
  7. ^ Punisher Vol.9 #19-20
  8. ^ Daredevil/Punisher: Seventh Circle Infinite Comic #1
  9. ^ S.H.I.E.L.D. Vol.3 #6
  10. ^ Howling Commandos Of S.H.I.E.L.D. Launched By Frank Barbieri And Brent Schoonover