מלחמת המלכים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מלחמת המלכים
War of Kings
עטיפת החוברת War of Kings #1 ממאי 2009, אמנות מאת ברנדון פיטרסון, סנדו פלוריאה וכריס סוטומיור.
עטיפת החוברת War of Kings #1 ממאי 2009, אמנות מאת ברנדון פיטרסון, סנדו פלוריאה וכריס סוטומיור.
מידע קומיקס
יוצר דן אבנט, אנדי לנינג, צ'סטר סבולסקי, כריסטופר יוסט
סוגה קומיקס
תקופת פרסום מקורית מרץ 2009 – אוגוסט 2009 (כ־22 שבועות)
סינדיקציה מארוול קומיקס
מסת"במסת"ב [[מיוחד:משאבי ספרות חיצוניים/הדרך למלחמת המלכים:
מסת"ב 0-7851-3967-2
שומרי הגלקסיה ספר 1:
מסת"ב 0-7851-3339-9
שומרי הגלקסיה ספר 2:
מסת"ב 0-7851-4127-8
מלחמת המלכים:
מסת"ב 0-7851-3542-1
התעלות:
מסת"ב 0-7851-4170-7
נובה:
מסת"ב 0-7851-4066-2|הדרך למלחמת המלכים:
מסת"ב 0-7851-3967-2
שומרי הגלקסיה ספר 1:
מסת"ב 0-7851-3339-9
שומרי הגלקסיה ספר 2:
מסת"ב 0-7851-4127-8
מלחמת המלכים:
מסת"ב 0-7851-3542-1
התעלות:
מסת"ב 0-7851-4170-7
נובה:
מסת"ב 0-7851-4066-2
]]
ארץ מקור ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
שפת המקור אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
מספר החוברות 36
האתר הרשמי
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

מלחמת המלכיםאנגלית: War of Kings) הוא אירוע קרוסאובר ביקום מארוול שפורסם על ידי חברת מארוול קומיקס בין מרץ לאוגוסט 2009 למשך 36 חוברות. את המיני סדרה הראשית כתבו דן אבנט ואנדי לנינג. העלילה מתמקדת במלחמה אותה הוביל הקיסר וולקן מאימפריית השי'אר נגד אימפריית הקרי בהנהגתם של הבלתי אנושיים. דמויות נוספות המשתתפות בסיפור כוללות את גלדיאטור והמשמר המלכותי וקבוצות שומרי הגלקסיה, סטארג'אמרס, חיל נובה ודארקהוק.

סיפור זה מהווה חלק מסיפורים שהחלו באירועי "השמדה" משנים 20052007, "השמדה: כיבוש" משנים 20072008, ונמשכו באירועי "ממלכת המלכים" משנת 2010 ו"הציווי של תאנוס" משנים 20102011.

סקירה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עם סוף אירועי הפלישה הסודית, חזיז שחור מלכם של הבלתי אנושיים חוזר יחד איתם לאימפריית הקרי כדי לקבל את ירושתם החוקית כשליטי הקרי. הוא מארגן אירוסין בין רונאן המאשים לבין קריסטל כדי לקרב בין שני הגזעים, לסיים סכסוכים ישנים וליצור הגנה נגד יריבים משותפים. אולם, הבלתי אנושיים נקלעים לסכסוך עם הקיסר וולקן ותוכנית ההתרחבות שלו לאימפריית השי'אר, אשר מתקיף אותם באמצע החתונה. כתוצאה מכך, הבלתי אנושיים והקרי מתקיפים חזרה את אימפריית השי'אר.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקיסר וולקן מתכנן תוכנית שאפתנית לכבוש את יקום מארוול.[1] גלדיאטור מהמשמר המלכותי של השי'אר מוביל את המתקפה על הבלתי אנושיים. בעוד קריסטל ממשפחת המלוכה של הבלתי אנושיים ורונאן המאשים עומדים להינשא כדי לאחד את הבלתי אנושיים עם הקרי, הם מותקפים בידי גלדיאטור והמשמר המלכותי. גלדיאטור מתעמת עם חזיז שחור ומביס אותו בעזרת רעש לבן. המשמר גם לוכד את הנסיכה לילנדרה, הקיסרית לשעבר של הש'יאר, שמצדדת לטובתם של הבלתי אנושיים והקרי. רונאן נופל גם הוא כשהוא מנסה לעזור לקריסטל. גלדיאטור אומר שהם אמרו את דברם, והמשמר המלכותי עוזב. מדוזה צועקת שהשי'אר ישלמו בדמם על מה שעשו.

גלדיאטור והמשמר מתעמתים מול סנטוריונים מחיל נובה, שאותם הם מביסים בקלות. גלדיאטור מקבל הוראה מהקיסר למסור לידיו את לילנדה, אך הוא עוזב ומראה חוסר שביעות רצון מהוראה זו. בהמשך, קבוצת סטארג'אמרס תוקפים יחד עם חלק מחברי שומרי הגלקסיה את ספינתו של גלדיאטור כדי לחלץ את לילנדרה. רוקט ראקון ומארוול גירל מושכים אותו הרחק משדה הקרב, אך הוא מבין את התחבולה. הוא מביס את שאר חבורתם ולוכד את לילנדרה בטרם תוכל להימלט. היא מתחננת לעברו, אך שומר מלכותי נוסף מפריע לה באמצע תחינותיה ודורש שגלדיאטור יעשה כמצוותו של הקיסר להרוג אותה ואת האחרים.

אחוות הדורסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

טאלון - משתמש נוסף של שריון דארקהוק - מגיע לכדור הארץ ואומר למשתמש המקורי כריס פאוול שהוא חלק מארגון סודי שנועד להגן על היקום, ואשר נודע בשם "אחוות הדורסים". לאחר עידנים בהם הארגון הפסיק את פעילותו, רק דארקהוק וטאלון נותרו, ותפקידם כעת הוא להחזיר את האיזון של היקום על כנו. לרוע מזלו של כריס, טאלון שיקר לו, וכשכריס הפעיל את הזכרונות שבשריון נודע לו שאחוות הדורסים הם האנשים הרעים. אולם, טאלון כבר שאב את תודעתו של כריס מהשריון וזהות חדשה בשם "רייזור" עולה ומשתלטת על השריון.

טאלון ורייזור משיגים את מוט השליטה הקוסמי מקטסטרופוס. אולם, אישיותו של כריס לא הושמדה לגמרי, וחיזיון של אביו אומר לו שרוב מה שנאמר לו על השריון היה שקרי - ההיסטוריה הקודמת של השריון הומצאה בידי כריס עצמו, ואילו השריון הנוסף הוא למעשה תצורה נוספת שהשתלטה כדי להתגבר על בעיות שליטה בכעסים. הפסיכה של כריס משתחררת בבהלה מהכלא בו הייתה שבויה וכריס מוצא את עצמו ניצב על עץ גדול-ממדים שמכיל אלפי קמעות כמו שלו. הוא נתקל ביצורים דמויי-גרגוילים שמפצירים בו לחזור לכלא ממנו הגיע. בינתיים באזור השלילי, טאלון ורייזור מציעים לבלאסטאר את מוט השליטה הקוסמי בתמורה לעזרתו בהשפעה על תוצאותיה של מלחמת המלכים. טאלון מופיע בפני וולקן ואומר לו שאחוות הדורסים נוצרה כדי לשמור על חוזקו של האימפריום. הוא גם אומר לו שבלאסטאר עוזר לשי'אר ועל ההפיכה של לילנדרה בכוכב קאנדילאר. רייזור נראה לאחר מכן בקאנדילאר מחופש לאחד מגזע השי'אר. למרות שרייצ'ל סאמרס מצליחה לראות את צורתו האמיתית, הוא יורה בכמה מתושבי השי'אר לפני שהורג את לילנדרה.[2]

חיל נובה[עריכת קוד מקור | עריכה]

חיל נובה החדש אינו מאומן מספיק, והוא סובל אבדות כבדות בהתמודדותו מול המשמר המלכותי של השי'אר. כאשר אחיו של ריצ'רד ריידר, רובי, מנסה להציל חבר לחיל, הוא עצמו נקלע למצוקה ונדרש הצלה. נובה וסנטוריונים מנוסים יותר מצילים אותו ולוקחים את סטרונטיאן ואת ראבנוס תחת מעצר. טריטוריית הקרי שהייתה בשליטת ראבנוס עוברת ל"מלך" בלאסטאר.

שומרי הגלקסיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בניסיון למנוע את המלחמה ולעצור אותה, שומרי הגלקסיה מתפצלים לשתי קבוצות. הקבוצה בהנהגתו של רוקט ראקון מנסה לתקשר עם הקיסר וולקן, בעוד קבוצתו של סטאר לורד מנסה לפנות לבלתי אנושיים. אולם, שתי הקבוצות לא מצליחות לתווך בין הצדדים הלוחמים.

ביבליוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • X-Men: Kingbreaker #1-4
 • Secret Invasion: War of Kings
 • War of Kings #1-6
 • Guardians of the Galaxy vol 2, #8-10, #13-17
 • Nova vol 4, #23-29
 • War of Kings: Darkhawk #1-2
 • War of Kings: Ascension #1-4
 • War of Kings: The Savage World of Sakaar
 • War of Kings: Warriors #1-2
 • ?War of Kings: Who Will Rule

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ X-Men: Kingbreaker #1-4, February-May 2009
 2. ^ War of Kings #4-5