לדלג לתוכן

מוציא להורג (מארוול קומיקס)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מוציא להורג
Executioner
מוציא להורג (למעלה), כפי שהופיע על עטיפת החוברת Thor: God-Size Special #1 מפברואר 2009, אמנות מאת מרקו ג'ורג'ביק. מתחתיו משמאל לימין: תור ולוקי כנקבה וכזכר.
מוציא להורג (למעלה), כפי שהופיע על עטיפת החוברת Thor: God-Size Special #1 מפברואר 2009, אמנות מאת מרקו ג'ורג'ביק. מתחתיו משמאל לימין: תור ולוקי כנקבה וכזכר.
סוג נבל-על
הוצאה לאור מארוול קומיקס
הופעה ראשונה סקורג':
Journey into Mystery #103
(אפריל 1964)
דובואה:
Dark Reign: Dark Avengers #1
(יולי 2009)
יוצרים סטן לי, ג'ק קירבי (סקורג')
פול קורנל, מארק ברוקס (דובואה)
גילום הדמות קארל אורבן ("תור: ראגנארוק")
מידע
שם אמיתי סקורג'
דניאל דובואה
כינויים המרושע, האנס גרוברבלט
סטטוס לא פעיל (סקורג'), פעיל (דובואה)
כוחות סקורג':
כוח, עמידות, סיבולת, זמישות, מהירות ורפלקסים על אנושיים, אריכות ימים, רקמות עור צפופות, בעל גרזן קסום (המאפשר טרנספורמציה, טלפורטציה, ירי אש וקרח ותמרון שדות מגנטיים)
דובואה:
ללא כוחות על, אך לוחם וצלף מיומן
חבר בקבוצה דובואה:
אדוני הרשע (האדונים הצעירים)
חבר לשעבר בקבוצה סקורג':
שותף של מכשפת ולוקי, אדוני הרשע, לגיון האל-מתים, אינהרייר, אסגרדי הגלקסיה, בן ברית של המנדרין וקאסיולנה
דמויות קשורות
משפחה זלדה דובואה (אם)
אויבים תור עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

מוציא להורגאנגלית: Executioner) הוא דמות בדיונית של נבל-על שהופיע בחוברות הקומיקס תור והאוונג'רס הצעירים ביקום מארוול קומיקס. מוציא להורג המקורי הופיע לראשונה בחוברת Journey into Mystery #103 מאפריל 1964 ונוצר על ידי הכותב סטן לי והמאייר ג'ק קירבי. מוציא להורג השני הופיע לראשונה בחוברת Dark Reign: Dark Avengers #1 מיולי 2009, ונוצר על ידי הכותב פול קורנל והמאייר מארק ברוקס. מוציא להורג הוא האלטר אגו של סקורג', אסגרדי/ענק כפור שנעשה לשותפה המיתולוגי של אמורא המכשפת. כמותה, סקורג' לא מבוסס על המיתולוגיה הנורדית בדומה לשאר דמויות תור, אך בניגוד למכשפת לא ניתן ולו הסבר לכך.

סקורג' נולד ביוטונהיים לאלה אסגרדית וענק כפור, וזכה לכבוד כשנלחם נגד ענקי הסופה. סקורג' נעשה לשותפה של מכשפת, שנאלצה כמה פעמים להשתמש בכוחותיה כדי לשלוט בו. כשותפים, הם עבדו לעיתים קרובות בשליחות לוקי. הצמד נשלח להילחם בתור, בקרב במהלכו סקורג' הגלה את ג'יין פוסטר למימד אחר תמורת כניעתו של תור. תור נכנע, אך מכשפת הפכה את סקורג' לעץ, החזירה את פוסטר ושחררה את תור. הם חזרו לאסגרד, אך הוגלו לכדור הארץ בידי אודין והצטרפו כחברים מייסדים לאדוני הרשע של ברון זמו. סקורג' התחפש לעוזרו לשעבר של זמו ופיתה את קפטן אמריקה לקרב, וזאת בעוד מכשפת הסיתה את תור נגד שאר האוונג'רס. הוא עזר לזמו והביס את הקפטן, והמשיך בתפקידו כחבר בקבוצה. כאשר זמו גרם ליצירת וונדר מן, סקורג' הובס בידי וונדר מן שבדק את כוחותיו. סקורג' שמח לאיד כשזמו אמר שוונדר מן יהרג בתוך שבוע אלמלא תינתן לו תרופה, אך נלעג בידי וונדר מן. תכנון הקבוצה להרוג את האוונג'רס סוכל בידי וונדר מן, והקבוצה הובסה.

עם ובלי המכשפת, סקורג' נלחם באויבים רבים דוגמת בלדר, ארבעת המופלאים, הענק הירוק, הדפנדרס, דוקטור סטריינג', הדבר וסירטיר בין היתר. כאשר מכשפת התאהבה בהיימדל, סקורג' הצטרף לתור, בלדר ולוחמי ולהאלה למשימה בממלכת המתים הל, שם קבוצת נשמות נלכדה בידי מלקית' הארור וסורבה לחזור לכדור הארץ בידי הלה. למרות חששותיו, תור הניח לסקורג' להתלוות אליהם, אך הוא נעלם כאשר רוחה של מכשפת אמרה לו כי היימדל הרג אותה. כאשר גילה כי זו קוסמת משנת-צורה בשירות הלה, סקורג' המשיך בדרכו. לפתע, ספינת המתים נגלפאר הופיעה, והלה עצמה הציעה לסקורג' מקום כבוד אחרי שיוולד מחדש אחרי הראגנארוק. בזעמו על המניפולציה, סקורג' הקריב לכאורה את גרזנו כדי להרוס את נגלפאר, ולאחר שקיבל מלוחמי ולהאלה צמד רובי M16 הקריב את עצמו כדי להדוף את צבאות המתים.

בתחילה, סקורג' נשאר בהל, אך לאחר שתור בשריון "המשמיד" תקף את הל הובא לוואלהלה. הגראנדמאסטר צירף את רוחו ללגיון האל-מתים, זארקו איש המחר שלף אותו מרצף הזמן ושיסה אותו בתור. אודין גייס את סקורג' לעזור לת'נדרסטרייק נגד ג'קי לוקוס, ממשיך דרכו של סקורג' שמצא את גרזנו הקסום. מאוחר יותר, מכשפת תקפה את יגדראסיל עץ העולם כדי להחזיר את סקורג' מוואלהלה, אך נעצרה בידי תור, לוקי ובלדר בטענה שמעשיה פוגעים בזכרו.

בנה של נבלת-העל הנסיכה פיתון, דניאל דובואה, ירש את שמו כחבר בקבוצת האדונים הצעירים לצד סילבי לאשטון, מכשפת השנייה. סקורג' הופיע בסדרות האנימציה "יחידת גיבורי העל", האוונג'רס: סדרת האנימציה ואולטימייט ספיידרמן: סדרת האנימציה בנוסף לדמותו ברצועת תור שבסדרת שנות ה-60 "גיבורי מארוול". הוא הופיע בסרט האנימציה "הענק הירוק נגד תור", ובמשחקי הווידאו והפייסבוק "Marvel: Ultimate Alliance" ו-"Marvel: Avengers Alliance". את דמותו בסרט הלייב אקשן "תור: ראגנארוק" גילם השחקן קארל אורבן.

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]