לדלג לתוכן

סטאטור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
העוקצת
Cassandra Lang
קאסי לאנג, כפי שהופיעה על עטיפת החוברת Astonishing Ant-Man #6 ממרץ 2016, אמנות מאת מארק ברוקס.
קאסי לאנג, כפי שהופיעה על עטיפת החוברת Astonishing Ant-Man #6 ממרץ 2016, אמנות מאת מארק ברוקס.
סוג גיבור-על
הוצאה לאור מארוול קומיקס
הופעה ראשונה כקסנדרה לאנג:
Marvel Premiere #47
(אפריל 1979)
כסטאטור:
Young Avengers #6
(ספטמבר 2005)
כעוקצת:
Astonishing Ant-Man #6
(מאי 2016)
יוצרים דייוויד מיצ'ליני
ג'ון ביירן
מידע
שם אמיתי קסנדרה אלינור "קאסי" לאנג
כינויים קאסי, הנערה הענקית, בת הנמלים, טיטאן, אשת הנמלה החדשה, סטאטור
סטטוס פעיל
מקצוע גיבור-על
כוחות שינוי גודל בהתאם לרצונה
חברה לשעבר בקבוצה האוונג'רס הצעירים
האוונג'רס העוצמתיים
האוונג'רס הסודיים (מלחמת אזרחים)
G.R.A.M.P.A
אזרחות ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
דמויות קשורות
משפחה סקוט לנג ופגי ריי (הורים)
בלייק בורדיק (אב חורג)
רות לאנג (דודה מצד האב)
קארל (דוד מצד האם)
אויבים הופ פים עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

קסנדרה "קאסי" לאנגאנגלית: Cassandra "Cassie" Lang) היא דמות בדיונית של גיבורת-על המופיעה בחוברות הקומיקס האוונג'רס הצעירים ואיש הנמלה ביקום מארוול קומיקס. הדמות הופיעה לראשונה בחוברת Marvel Premiere #47 מאפריל 1979, ונוצרה על ידי הכותב דייוויד מיצ'ליני והמאייר ג'ון ביירן.

דמותה של קאסי לאנג הופיעה ב"האוונג'רס: סדרת האנימציה". הדמות הופיעה בסרטי היקום הקולנועי של מארוול "אנטמן" ו"הנוקמים: סוף המשחק" בגילומן של אבי ריידר פורטסון ואמה פורמן, בהתאמה. הדמות שבה להופיע בסרט "אנטמן והצרעה: קוונטומאניה", הפעם בגילומה של השחקנית קתרין ניוטון.

ביוגרפיה בדיונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתו של איש הנמלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סטאטור הוא האלטר אגו של קסנדרה אלינור "קאסי" לאנג, בתו של סקוט לאנג/איש הנמלה. בילדותה, קאסי סבלה ממחלת לב נדירה. אביה פרץ לביתו של הנרי פים וגנב את ציוד איש הנמלה, שבו השתמש כדי להציל את דוקטור אריקה סונדהיים משבי של חברת קרוס תעשיות טכנולוגיות. הוא הציל את סונדהיים, שריפאה את קאסי.

בבגרותה, קאסי חלמה להיות גיבורה כמו אביה, ובגלל זהותו כאיש הנמלה פגשה גיבורים רבים אחרים. כאשר אביה הצטרף לארבעת המופלאים כמחליפו של ריד ריצ'רדס, קאסי עברה איתו למלון ארבע החירויות, שם החלה במערכת יחסים רומנטית עם בנו המאומץ של דוקטור דום, קריסטוף ורנרד. לאחר שהארבעה נעלמו, אביה הצטרף לקבוצת גיבורים להשכרה וקאסי הפעילה בטעות את הסופר אדפטויד וקיבלה חזיונות של העתיד. הקבוצה ניצחה את הסופר-אדפטויד, וגרמה לקאסי לרצות להיות גיבורת-על.

לאחר גירושי הוריה, אביה הצטרף לאוונג'רס וקאסי באה בעקבותיו לאחוזת האוונג'רס. היא יצרה קשר חזק עם חבריו לקבוצה (כדוגמה, התייחסה לאיירון מן כ"הדוד טוני"), וחשפה את עצמה לחלקיקי פים פעם אחר פעם כדי להפוך לגיבורה כמו אביה. אמה לקחה משמורת עליה, ונישאה שנית לקצין המשטרה בלייק בורדיק. אמה ובורדיק נטרו טינה לגיבורי-על, לכן דאגו לקאסי והגבילו את ביקוריה לאביה. כאשר אביה של קאסי נהרג, קאסי הסתגרה בתוך עצמה וריבים החלו בינה לבין אמה ואביה החורג. קאסי רצתה לברוח ללוס אנג'לס כדי להצטרף לקבוצת Runaways, אך התוודתה לג'סיקה ג'ונס כי התחרטה לטובת האוונג'רס הצעירים.

מלחמת אזרחים, יוזמת חמישים המדינות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – מלחמת אזרחים (קומיקס)

עם זאת, קאסי לא הייתה חלק מתוכנית האל-כשל של ויז'ן במקרה והאוונג'רס יתפרקו. קאסי וקייט בישופ התייצבו בשערי אחוזת האוונג'רס ונדחו. כאשר סירבו לתת לקאסי את ציודו של אביה, כעסה גרם לה לצמוח לגודל ענקי והיא התקבלה לקבוצה.

במהלך אירועי "מלחמת אזרחים", קאסי הצטרפה לקבוצת האוונג'רס הסודיים של קפטן אמריקה נגד חוק רישום העל-אנושיים. לאחר שגוליית נהרג בידי "תור" וויקאן נלכד, קאסי נרשמה והצטרפה ליוזמת חמישים המדינות. היא ואחרות נפלו לשליטת אדון הבובות, ואולצו להילחם בגברת מארוול לפני ששוחררו. אימוניה של קאסי במחנה האמונד הובילו לפגישה עם ממשיכו של אביה, אריק אוגריידי. במחשבה כי קאסי לא בטווח שמיעה, אוגריידי העיר הערות מזלזלות באביה, מה שהוביל לתגרה בה השניים נלחמו בצורותיהם הענקיות. הסקרול שהחליף את הנרי פים התערב, ולבסוף טאסקמאסטר סיים את הקטטה בכך שתקף את גידי האכילס שלהם וגרם להם להתרסק.

ויז'ן ביקר את קאסי במחנה האמונד במסווה איירון מן, ולאחר שהדפו את סוכני A.I.M., ויז'ן התוודה כי הוא מתחרה עם איירון לאד על ליבה. קאסי פצעה בטעות את אביה החורג, ולאחר שהביסה את האיש הגדל של קאנג הכובש, אשמתה גרמה לה להתכווץ יותר ויותר. לפני שהתכווצה לרמת אי-קיום, האוונג'רס הצעירים הצילו אותה והשלימה עם אחריותה בעזרת פטריוט.

פלישה סודית, מצור[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערכים מורחבים – פלישה סודית, מצור (קומיקס)

במהלך פלישת הסקרול, קאסי סייעה בקרב נגד גזע הסקרול הפולש, וניצחה את הסקרול של הנרי פים. במהלך אירועי "שלטון אפל", קאסי עזבה את היוזמה וחזרה לאוונג'רס הצעירים. היא וויז'ן זומנו בידי ויקאן לחורבות אחוזת האוונג'רס, וגויסו בידי מכשפת השני (למעשה לוקי בתחפושת) לקבוצת האוונג'רס העוצמתיים. למרות המתחים בינה לבין מכשפת השני בגלל מותו של אביה, קאסי נשארה בקבוצה. לבסוף, חוסר האמון של קאסי במכשפת השני חשף את מכשפת השני כלוקי. היא הגנה על אסגארד במצור עליה, וניסתה להתקבל כשמרטפית לבתם של לוק קייג' וג'סיקה ג'ונס ללא כל דאגה לתינוקת אלא רק כדי להצטרף לאוונג'רס החדשים, אך נדחתה.

הציר[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – אוונג'רס ואקס-מן: הציר

מאוחר יותר, קאסי הציעה לאתר את מכשפת השני ולהראות לה שוויקאן וספיד חיים, בתקווה שתבטל את אירועי בית אם ואת מותו של אביה. בשלב מסוים, איירון לאד החזיר את מכשפת השני והאוונג'רס הצעירים ליום בו אביה של קאסי נהרג. קאסי הצילה את אביה מנסיך הלבבות המתפוצץ, וכך גרמה לביטול מותו. מאוחר יותר, בקרב נגד דוקטור דום, דום הרג לכאורה את אביה, וכאשר ניסתה לנקום את מותו, נהרגה אף היא. בנטלי-23, שיבוט של מכשף, הציע כי בגלל חלקיקי פים, קאסי תקום לתחייה בצורה יונית בדומה לוונדר מן. במהלך אירועי "הציר", דום השתמש בכוחותיה של מכשפת השני על מנת להחיות את קאסי, במטרה לכפר על עוונותיו, והיא הופיעה בפתח ביתו של אביה. זאת ועוד, היא הוחייתה ללא כוחותיה, ולאחר שנחטפה בידי קרוספייר וכמעט נהרגה כאשר ניסתה לסייע לקייט בישופ בקרב נגד האימפריה הסודית, היא החליטה לפנות לברוקר הכוחות לקבלת כוחות-על חדשים. היא החליטה לשחזר את כוחותיה הישנים, וברוקר הכוחות העניק לה חליפה הדומה לזו של הצרעה בנוסף לקסדה הדומה לזו של אביה, וכינה אותה בשם-קוד חדש - "העוקצת".

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]