אדם וורלוק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אדם וורלוק
Adam Warlock
אדם וורלוק, כפי שהופיע על עטיפת החוברת Guardians of the Galaxy Vol.2 #17 מאוגוסט 2009, אמנות מאת מייק פרקינס.
אדם וורלוק, כפי שהופיע על עטיפת החוברת Guardians of the Galaxy Vol.2 #17 מאוגוסט 2009, אמנות מאת מייק פרקינס.
סוג גיבור-על
הוצאה לאור מארוול קומיקס
הופעה ראשונה Fantastic Four #66
(ספטמבר 1967)
יוצרים סטן לי
ג'ק קירבי
גילום הדמות ויל פולטר (שומרי הגלקסיה: חלק 3)
מידע
כינויים הוא, וורלוק, מאגוס, אדם מאגוס, מר סמית'
סטטוס פעיל
גזע אדם מלאכותי, ישות קוסמית
מין זכר
כוחות כוחות על-אנושיים, סיבולת גבוהה, תעופה, מניפולציה אנרגטית.
חבר לשעבר בקבוצה שומרי הגלקסיה
כנסיית האמת האוניברסלית
משמרת האינסוף (מנהיג)
המובלעת
דמויות קשורות
משפחה המובלעת (יוצרים)
איישה (תאומה גנטית)
האלה (אישיות טובה)
מאגוס (אישיות רעה)
סטאקאר אוגורד (אחיין)
אויבים תאנוס, שוכן הביניים, Man-Beast, אולטרון עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

אדם וורלוקאנגלית: Adam Warlock) הוא דמות בדיונית של גיבור-על שהופיעה בחוברות הקומיקס ביקום מארוול קומיקס. הדמות הופיעה לראשונה בחוברת Fantastic Four #66 מספטמבר 1967 ונוצרה על ידי הכותב סטן לי והמאייר ג'ק קירבי.

דמותו של וורלוק הופיעה בסדרות האנימציה על האוונג'רס, הגולש הכסוף ו"יחידת גיבורי העל". כמו כן, הוא הופיע בסרט אנימציה המבוסס על עלילת "כוכב הענק הירוק". נוסף לכך, דמותו של אדם הוזכרה בסרט הלייב אקשן "שומרי הגלקסיה: חלק 2", והופיעה בסרט "שומרי הגלקסיה: חלק 3" כחלק מהיקום הקולנועי של מארוול. את הדמות מגלם ויל פולטר.

ביוגרפיה בדיונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

יצירה, שינוי צורה ומוות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הבינה מלאכותית דמוית האנוש שכינויה "הוא" נוצרה בידי מדענים בארגון הדיקטטורי ששמו "המובלעת" ומרדה בהם. היא נמצאה מרחפת בחלל בפקעת הקפאה בידי הוד התפתחותו, שמכריז כי שמו של בן האנוש המלאכותי יוודע לעולם כ"וורלוק". הוא מגייס אותו למלחמתו ביצור מרושע מהארץ הנגדית ומעניק לו אבן אינסוף ירוקה שתעזור לו במאבקו. כאשר הוא מגיע לארץ הנגדית, הוא סובל מאמנזיה ונזכר רק שהוא נודע בשם "וורלוק". אחד מתוך ארבעת הצעירים שמוצאים אותו ומצטרפים למסעו חושב שזהו שם המשפחה שלו וקורא לו בשם הפרטי "אדם".

וורלוק מתנגד ל"כנסיית האמת האוניברסלית", אימפריה דתית בין-גלקטית עליה שולטת ישות בשם "המאגוס".[1] בעזרתם של פיפ הטרול,[2] שכירת החרב גאמורה[3] ומעבידה תאנוס, וורלוק מגלה שהמאגוס הוא עצמו מהעתיד, שנדחף לכדי שגעון באמצעות השימוש שביהלום הנשמה שלו.[4] וורלוק בוחר לשנות את קו הזמן שלו על ידי כך שהוא מבקר את עצמו בעתיד וגונב את נשמתו, בכך מונע מהמאגוס ומ"כנסיית האמת האוניברסלית" מלהתקיים.[5]

הוא לומד את דבר קיומן של חמש אבני אינסוף נוספות,[6] וכי תאנוס השיג ידו עליהן ומתכוון להשתמש בהן כדי לפוצץ את השמש של כדור הארץ. וורלוק חוזר לספינתו של תאנוס ומוצא שגאמורה גוססת ושמוחו של פיפ הושמד בידי תאנוס. הוא גונב את נשמותיהם כדי לסיים את סבלם, ומגייס את עזרתם של האוונג'רס, קפטן מארוול ומונדרגון כדי להילחם בתאנוס. כשתאנוס פוצע אנושות את וורלוק ומשאיר אותו למות, נשמתו נלקחת בידי האני האחר שלו.[7] הישויות הקוסמיות לורד כאוס ואדון הסדר מתערבות, וגורמות ליהלום לשחרר את נשמתו של וורלוק. כוחותיו של וורלוק מתעצמים מחדש, והוא הופך את תאנוס לאבן וחוזר ליהלום הנשמה. בתוך היהלום, וורלוק מוצא עולם שליו שבו הוא חי יחד עם פיפ, גאמורה ואחרים שנשמותיהם נגנבו.[8]

תחיה מחודשת[עריכת קוד מקור | עריכה]

כאשר תאנוס משיג שוב את יהלומי הנשמות[9] וגונב את נשמתו של הגולש הכסוף.[10] הגולש משכנע את וורלוק, פיפ ואת גאמורה לעזוב את עולם הנשמות ולעזור להביס את תאנוס.[11] תאנוס מרכיב את ששת יהלומי הנשמות לתוך כפפת האינסוף, ווורלוק מוביל קבוצה של גיבורי הארץ נגדו.[12] הוא משיג את הכפפה,[13] אך בשימוע שנערך בין ישויות קוסמיות כמו אטרניטי וגלקטוס נמצא כי הוא לא ראוי בשל האיום כי יהפוך בסופו של דבר למאגוס.[14] הוא שומר את יהלום הנשמה לעצמו ונותן יהלום נשמה לפיפ הטרול, גאמורה, דראקס המשמיד, מונדרגון ותאנוס שחזר למוטב – קבוצה שנקראה בשם "משמרת האינסוף.[15][16]

באירועי "מלחמת האינסוף" ו"מסע הצלב האינסופי", וורלוק שואב את הטוב והרע מתוך ישותו בזמן שבו החזיק ברשותו את כפפת האינסוף, מה שמותיר אותו כישות לוגית בלבד. האספקטים המוסריים של אישיותו לובשים צורה פיזית – החצי הרע הופך לגלגול מחודש של המאגוס, בזמן שהחצי הטוב הופך לאלה. וורלוק נעזר בצבא של גיבורי-על כדי להביס כל אחד בתורו וסופג אותם לתוך יהלום הנשמה. לאחר מכן, משמרת האינסוף נלחמת כדי להגן על יהלום הנשמה מישות עוצמתית שאין לה נשמה משל עצמה. מעט לאחר מכן, יהלומי האינסוף נגנבים והקבוצה מתפרקת.[17] וורלוק מחפש אחריהם ומוצא כי קיים יהלום נשמה שביעי.

באירועי "תהומות האינסוף", וורלוק נולד מחדש חזרה ביקום מארוול בגוף חדש כדי לעזור לגיבורי-העל יחד עם תאנוס להילחם בכפילים של הטיטאן המטורף. הוא מופיע בזמן כדי לשכנע את תאנוס לוותר על לב היקום ועוזר לו לכפר על עוונותיו.

השמדה: כיבוש[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – השמדה: כיבוש

וורלוק יוצא מכלל פעולה על ידי הדף של נשמות שנהרגו במהלך מלחמת ההשמדה, ונכנס בשנית לפקעת הקפאה. גיבורות-העל קוואזר ומונדרגון מעירות אותו מתוך תקווה שהוא יעזור לאימפריית הקרי להילחם בגזע הפלנקס הפולשני. עם הבסתו, וורלוק מסכים להצטרף לסטאר לורד בקבוצה חדשה של שומרי הגלקסיה.[18] בניסיון לתקן נזק למרחב הזמן, וורלוק הופך למאגוס,[19] והוא נהרג מעט לאחר מכן.[20] הפקעת שלו נשארת תחת השגחתה של קבוצת "המשמידים".[21] לאחר חורבן ושיחזור ארץ-616 בידי גרסה חלופית של וורלוק, שנעשית לטריבונל החי, וורלוק מוחיה לבקשתו של תאנוס.[22]

כוחות ויכולות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתור הישות שכינויה "הוא", הדמות מחזיקה בכוחות, מהירות וסיבולת על-אנושיים וכן יכולת לתפעל אנרגיה קוסמית כהקרנה אנרגטית, תעופה או ריפוי עצמי (דרך יצירתה של פקעת לשימור עצמי והתחדשות). אולם, וורלוק הקריב את מרבית כוחותיו על ידי כך שבקע מוקדם מהצפוי מהפקעת כדי להגן על הוד התפתחותו מפני התקפה. כפיצוי, הוד התפתחותו העניק לו יהלום נשמה.[23] היהלום מכיל תודעה משל עצמו ומציג תכונות של רעב בלתי מתכלה לאנרגיות החיים של יצורים אורגניים. היהלום מכיל יקום כיס משלו שמאכלס את כל הנשמות שהיהלום אי פעם לקח לעצמו. הגרסה האחרונה של "וורלוק" השתמשה בקסם קוונטים ויכולה להפעיל מניפולציה על אנרגיה, ליצור שדות כוח, לבצע טלפורטציה ממקום למקום, לערוך מסעות הגדולים ממהירות האור וכן לגלות חורי תולעת ותופעות חריגות אחרות בחלל.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Strange Tales #178, February 1975
 2. ^ Strange Tales #179, April 1975
 3. ^ Strange Tales #180, June 1975
 4. ^ Warlock #9, October 1975
 5. ^ Warlock #11, February 1976
 6. ^ Marvel Team-Up #55, March 1977
 7. ^ Avengers Annual #7, 1977
 8. ^ Marvel Two-in-One #2, 1977
 9. ^ The Thanos Quest #2, 1990
 10. ^ Silver Surfer Vol.3 #43, November 1990
 11. ^ Silver Surfer Vol.3 #46, February 1991
 12. ^ The Infinity Gauntlet #3, September 1991
 13. ^ The Infinity Gauntlet #6, December 1991
 14. ^ Warlock and the Infinity Watch #1, February 1992
 15. ^ Warlock and the Infinity Watch #2, March 1992
 16. ^ Warlock and the Infinity Watch #19, August 1993
 17. ^ Warlock and the Infinity Watch #42, August 1995
 18. ^ Guardians of the Galaxy Vol.2 #1, July 2008
 19. ^ Guardians of the Galaxy Vol.2 #17-19, October-December 2009
 20. ^ The Thanos Imperative #1, August 2010
 21. ^ Earthfall #4, February 2012
 22. ^ Thanos: The Infinity Finale, June 2016
 23. ^ Marvel Premiere #1, April 1972