אדם וורלוק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אדם וורלוק
Guardians of the Galaxy Vol 2 17 Adam Warlock.jpg
אדם וורלוק, כפי שהופיע על עטיפת החוברת Guardians of the Galaxy Vol.2 #17 מאוגוסט 2009, אמנות מאת מייק פרקינס.
מוציא לאור מארוול קומיקס
הופעה ראשונה Fantastic Four #66
(ספטמבר 1967)
יוצרים סטן לי
ג'ק קירבי
נתונים
סטטוס פעיל
חבר/ה לשעבר ב שומרי הגלקסיה
כנסיית האמת האוניברסלית
משמרת האינסוף (מנהיג)
המובלעת
כינויים בולטים הוא, וורלוק, מאגוס, אדם מאגוס, מר סמית'
קרובי משפחה
בולטים
המובלעת (יוצרים)
איישה (תאומה גנטית)
האלה (אישיות טובה)
מאגוס (אישיות רעה)
סטאר הוק (אחיין)
כוחות בולטים כוחות על-אנושיים, סיבולת גבוהה, תעופה, מניפולציה אנרגטית.

אדם וורלוקאנגלית: Adam Warlock) היה דמות בדיונית של גיבור-על שהופיעה בחוברות הקומיקס ביקום מארוול קומיקס. הדמות הופיעה לראשונה בחוברת Fantastic Four #66 מספטמבר 1967 ונוצרה על ידי הכותב סטן לי והמאייר ג'ק קירבי.

דמותו של וורלוק הופיעה בסדרות האנימציה על האוונג'רס, הגולש הכסוף ו"יחידת גיבורי העל". כמו כן, הוא הופיע בסרט אנימציה המבוסס על עלילת "ענק הכוכב". בסרטי הלייב אקשן "תור: העולם האפל" ו"שומרי הגלקסיה" הוצגה פקעת הדומה לזו של וורלוק במוזיאון של האספן. אושר רשמית כי הפקעת היא של וורלוק, לכן הוא צפוי להופיע באחד מסרטי היקום הקולנועי של מארוול.

ביוגרפיה בדיונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

יצירה, שינוי צורה ומוות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הבינה מלאכותית דמוית האנוש שכינויה "הוא" נוצרה בידי מדענים בארגון הדיקטטורי ששמו "המובלעת" ומרדה בהם. היא נמצאה מרחפת בחלל בפקעת הקפאה בידי הוד התפתחותו, שמכריז כי שמו של בן האנוש המלאכותי יוודע לעולם כ"וורלוק". הוא מגייס אותו למלחמתו ביצור מרושע מהארץ הנגדית ומעניק לו יהלום נשמה ירוק שיעזור לו במאבקו. כאשר הוא מגיע לארץ הנגדית, הוא סובל מאמנזיה ונזכר רק שהוא נודע בשם "וורלוק". אחד מתוך ארבעת הצעירים שמוצאים אותו ומצטרפים למסעו חושב שזהו שם המשפחה שלו וקורא לו בשם הפרטי "אדם".

וורלוק מתנגד ל"כנסיית האמת האוניברסלית", אימפריה דתית בין-גלקטית עליה שולטת ישות בשם "המאגוס".‏[1] בעזרתם של פיפ הטרול,‏[2] שכירת החרב גאמורה[3] ומעבידה תנוס, וורלוק מגלה שהמאגוס הוא עצמו מהעתיד, שנדחף לכדי שגעון באמצעות השימוש שביהלום הנשמה שלו.‏[4] וורלוק בוחר לשנות את קו הזמן שלו על ידי כך שהוא מבקר את עצמו בעתיד וגונב את נשמתו, בכך מונע מהמאגוס ומ"כנסיית האמת האוניברסלית" מלהתקיים.‏[5]

הוא לומד את דבר קיומן של חמישה יהלומי נשמות נוספות,‏[6] וכי תנוס השיג ידו עליהן ומתכוון להשתמש בהן כדי לפוצץ את השמש של כדור הארץ. וורלוק חוזר לספינתו של תנוס ומוצא שגאמורה גוססת ושמוחו של פיפ הושמד בידי תנוס. הוא גונב את נשמותיהם כדי לסיים את סבלם, ומגייס את עזרתם של האוונג'רס, קפטן מארוול ומונדרגון כדי להלחם בתנוס. כשתנוס פוצע אנושות את וורלוק ומשאיר אותו למות, נשמתו נלקחת בידי האני האחר שלו.‏[7] הישויות הקוסמיות לורד כאוס ואדון הסדר מתערבות, וגורמות ליהלום לשחרר את נשמתו של וורלוק. כוחותיו של וורלוק מתעצמים מחדש, והוא הופך את תנוס לאבן וחוזר ליהלום הנשמה. בתוך היהלום, וורלוק מוצא עולם שליו שבו הוא חי יחד עם פיפ, גאמורה ואחרים שנשמותיהם נגנבו.‏[8]

תחיה מחודשת[עריכת קוד מקור | עריכה]

כאשר תנוס משיג שוב את יהלומי הנשמות‏[9] וגונב את נשמתו של הגולש הכסוף.‏[10] הגולש משכנע את וורלוק, פיפ ואת גאמורה לעזוב את עולם הנשמות ולעזור להביס את תנוס.‏[11] תנוס מרכיב את ששת יהלומי הנשמות לתוך כפפת האינסוף, ו-וורלוק מוביל קבוצה של גיבורי הארץ נגדו.‏[12] הוא משיג את הכפפה,‏[13] אך בשימוע שנערך בין ישויות קוסמיות כמו אטרניטי וגלקטוס נמצא כי הוא לא ראוי בשל האיום כי יהפוך בסופו של דבר למאגוס.‏[14] הוא שומר את יהלום הנשמה לעצמו ונותן יהלום נשמה לפיפ הטרול, גאמורה, דראקס המשמיד, מונדרגון ותנוס שחזר למוטב – קבוצה שנקראה בשם "משמרת האינסוף.‏[15][16]

באירועי "מלחמת האינסוף" ו"מסע הצלב האינסופי", וורלוק שואב את הטוב והרע מתוך ישותו בזמן שבו החזיק ברשותו את כפפת האינסוף, מה שמותיר אותו כישות לוגית בלבד. האספקטים המוסריים של אישיותו לובשים צורה פיזית – החצי הרע הופך לגלגול מחודש של המאגוס, בזמן שהחצי הטוב הופך לאלה. וורלוק נעזר בצבא של גיבורי-על כדי להביס כל אחד בתורו וסופג אותם לתוך יהלום הנשמה. לאחר מכן, משמרת האינסוף נלחמת כדי להגן על יהלום הנשמה מישות עוצמתית שאין לה נשמה משל עצמה. מעט לאחר מכן, יהלומי האינסוף נגנבים והקבוצה מתפרקת.‏[17] וורלוק מחפש אחריהם ומוצא כי קיים יהלום נשמה שביעי.

באירועי "תהומות האינסוף", וורלוק נולד מחדש חזרה ביקום מארוול בגוף חדש כדי לעזור לגיבורי-העל יחד עם תנוס להלחם בכפילים של הטיטאן המטורף. הוא מופיע בזמן כדי לשכנע את תנוס לוותר על לב היקום ועוזר לו לכפר על עוונותיו.

השמדה: כיבוש[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – השמדה: כיבוש

וורלוק יוצא מכלל פעולה על ידי הדף של נשמות שנהרגו במהלך מלחמת ההשמדה, ונכנס בשנית לפקעת הקפאה. גיבורות-העל קוואזר ומונדרגון מעירות אותו מתוך תקווה שהוא יעזור לאימפריית הקרי להלחם בגזע הפלנקס הפולשני. עם הבסתו, וורלוק מסכים להצטרף לסטאר לורד בקבוצה חדשה של שומרי הגלקסיה.‏[18] בניסיון לתקן נזק למרחב הזמן, וורלוק הופך למאגוס,‏[19] והוא נהרג מעט לאחר מכן.‏[20] הפקעת שלו נשארת תחת השגחתה של קבוצת "המשמידים".‏[21] עם זאת, הוא מתגלה בחיים.‏[22]

כוחות ויכולות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתור הישות שכינויה "הוא", הדמות מחזיקה בכוחות, מהירות וסיבולת על-אנושיים וכן יכולת לתפעל אנרגיה קוסמית כהקרנה אנרגטית, תעופה או ריפוי עצמי (דרך יצירתה של פקעת לשימור עצמי והתחדשות). אולם, וורלוק הקריב את מרבית כוחותיו על ידי כך שבקע מוקדם מהצפוי מהפקעת כדי להגן על הוד התפתחותו מפני התקפה. כפיצוי, הוד התפתחותו העניק לו יהלום נשמה.‏[23] היהלום מכיל תודעה משל עצמו ומציג תכונות של רעב בלתי מתכלה לאנרגיות החיים של יצורים אורגניים. היהלום מכיל יקום כיס משלו שמאכלס את כל הנשמות שהיהלום אי פעם לקח לעצמו. הגרסה האחרונה של "וורלוק" השתמשה בקסם קוונטים ויכולה להפעיל מניפולציה על אנרגיה, ליצור שדות כוח, לבצע טלפורטציה ממקום למקום, לערוך מסעות הגדולים ממהירות האור וכן לגלות חורי תולעת ותופעות חריגות אחרות בחלל.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Strange Tales #178, February 1975
 2. ^ Strange Tales #179, April 1975
 3. ^ Strange Tales #180, June 1975
 4. ^ Warlock #9, October 1975
 5. ^ Warlock #11, February 1976
 6. ^ Marvel Team-Up #55, March 1977
 7. ^ Avengers Annual #7, 1977
 8. ^ Marvel Two-in-One #2, 1977
 9. ^ The Thanos Quest #2, 1990
 10. ^ Silver Surfer Vol.3 #43, November 1990
 11. ^ Silver Surfer Vol.3 #46, February 1991
 12. ^ The Infinity Gauntlet #3, September 1991
 13. ^ The Infinity Gauntlet #6, December 1991
 14. ^ Warlock and the Infinity Watch #1, February 1992
 15. ^ Warlock and the Infinity Watch #2, March 1992
 16. ^ Warlock and the Infinity Watch #19, August 1993
 17. ^ Warlock and the Infinity Watch #42, August 1995
 18. ^ Guardians of the Galaxy Vol.2 #1, July 2008
 19. ^ Guardians of the Galaxy Vol.2 #17-19, October-December 2009
 20. ^ The Thanos Imperative #1, August 2010
 21. ^ Earthfall #4, February 2012
 22. ^ Thanos: The Infinity Revelation #1, October 2014
 23. ^ Marvel Premiere #1, April 1972
מארוול קומיקס
כותבים ומאיירים: בריאן מייקל בנדיססטן ליטוד מקפרלןג'ק קירביכריס קלרמונטאלכס רוס