האוונג'רס האפלים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
האוונג'רס האפלים
קבוצת האוונג'רס האפלים, כפי שהופיעה על עטיפת החוברת Dark Avengers #1 ממרץ 2009, אמנות מאת מייק דאודטו ג'וניור, מרקו ג'ורג'ביק ואדי גרנוב.
קבוצת האוונג'רס האפלים, כפי שהופיעה על עטיפת החוברת Dark Avengers #1 ממרץ 2009, אמנות מאת מייק דאודטו ג'וניור, מרקו ג'ורג'ביק ואדי גרנוב.
סוג קבוצת נבלי-על
הוצאה לאור מארוול קומיקס
הופעה ראשונה Dark Avengers #1
(מרץ 2009)
יוצרים בריאן מייקל בנדיס
מייק דאודטו ג'וניור
מידע
סטטוס לא פעיל
בסיס הבסיס הסודי של ארגון H.A.M.M.E.R
חברוּּת לשעבר בקבוצה

סוכן ארצות הברית, נורמן אוסבורן, גורגון, דאקן, איי אפאיק, טוקסיק דוקסי, הארי אוסבורן, מונסטון, ילד מארוול, סקאאר, ראגנארוק, הסנטרי, ארס, טריקשוט, בולזאיי, העקרב, סופריה

(ראו פירוט בהאוונג'רס - דמויות)
דמויות קשורות
אויבים The New Avengers עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

האוונג'רס האפליםאנגלית: Dark Avengers) הייתה קבוצה בדיונית של נבלי-על שהופיעה בחוברות הקומיקס האוונג'רס ביקום מארוול קומיקס. הופעתה הראשונה הייתה בחוברת Dark Avengers #1 ממרץ 2009, והיא נוצרה על ידי הכותב בריאן מייקל בנדיס והמאייר מייק דאודטו ג'וניור.

את הקבוצה הקים נורמן אוסבורן במהלך אירועי "שלטון אפל". אוסבורן - שמוכר כאויבו הגדול ביותר של ספיידרמן בזהותו הגובלין הירוק - הוא כעת נבל לשעבר שחזר למוטב וכאות הוקרה על הדיפת פלישתם של גזע הסקרול באירועי "פלישה סודית", קיבל מהממשלה מנהיגות על סוכנות S.H.I.E.L.D, אותה שינה מן היסוד לארגון חתרני בשם H.A.M.M.E.R, כאשר אסופת נבלי-על משמשת כעושי דברו ומתפקדת כאנטיתזה לקבוצת האוונג'רס.

חברי הקבוצה הם חברי קבוצת ת'נדרבולטס לשעבר, והם כללו בתחילה את דאקן כוולברין, נו-ואר כקפטן מארוול, מונסטון כגברת מארוול, בולזאיי כהוקאיי, מאק גארגן כספיידרמן, ארס והסנטרי. אוסבורן עצמו נוטל את הזהות "איירון פטריוט", ועוטה על עצמו חליפת שריון בנוסח איירון מן, אך צבועה בצבעי אדום-כחול-לבן כשל קפטן אמריקה. הקבוצה עושה את דרכה למדינה הבדיונית לאטבריה, כדי להציל את הנבל דוקטור דום מידיה של מורגן לה-פיי.[1] עם שובם, אוסבורן נאלץ להתמודד עם הופעתו הטלוויזיונית של רונין, שהזכיר לציבור את מעשיו הנפשעים של אוסבורן וכי אין לסמוך עליו.[2]

בקרוסאובר עם אירועי "אקס-מן: אוטופיה", האוונג'רס האפלים מגיעים לסן פרנסיסקו כדי להנחיל משטר צבאי ולפזר מהומות של קבוצות אנטי-מוטאנטיות. כדי לעשות זאת, אוסבורן מקים למורת רוחם של האוונג'רס האפלים את קבוצת אקס-מן האפלים, הכוללת את מיסטיקפרופסור אקס), דאקןוולברין), המלכה השחורה, נאמור, מסווה ופגיון, אומגה ומימיקאנג'ל).[3] לאחר שאמה פרוסט, נאמור, מסווה ופגיון בוגדים בקבוצה, אוסבורן נשבע לנקום באקס-מן.[4]

הרכב הקבוצה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקבוצה הראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמות שם אמיתי הצטרפות ראשונה תיאור הדמות
איירון פטריוט נורמן אוסבורן Dark Avengers #1
(מרץ 2009)
מנהיג לשעבר של הקבוצה. נלכד בחוברת מספר 16. עיצב מחדש את חליפת השריון של סטארק כדי לייצג הן את איירון מן והן את קפטן אמריקה. הצטרף מחדש בחוברת New Avengers #18 לאחר שקיבל את כוחותיו של הסופר-אדפטואיד. נלכד בשנית וכעת נמצא בתרדמת.
"ספיידרמן" מאק גארגן נלכד בחוברת מספר 16. הפך חזרה לעקרב לאחר שחליפת ונום נלקחה בידי הממשלה.
"גברת מארוול" קרלה סופן נלכדה בחוברת מספר 16 והצטרפה לקבוצת ת'נדרבולטס של לוק קייג' בחוברת Thunderbolts #144. הצטרפה מחדש לקבוצה בחוברת Dark Avengers #184.
"הוקאיי" לסטר נלכד בחוברת מספר 16. נהרג בידי דרדוויל בחוברת Shadowland #1.
"וולברין" אקיהירו בנו הפסיכופתי של וולברין. התחמק מהנסיונות ללכוד אותו. מת בחוברת Uncanny X-Force #34.
"קפטן מארוול" נו-ואר עזב את הקבוצה בחוברת מספר 6 והצטרף לקבוצת האוונג'רס.
ארס נהרג בחוברת Siege #2 בידי הסנטרי.
הסנטרי רוברט ריינולדס ערק בחוברת Siege #3 לפני שנהרג בידי תור בחוברת לאחר מכן.

הקבוצה השנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמות שם אמיתי הצטרפות ראשונה תיאור הדמות
"הענק הירוק" סקאאר New Avengers #18
(נובמבר 2011)
גויס בידי אוסבורן בעת ששהה בארץ הפראית. סוכן כפול העובד בחשאי עבור קפטן אמריקה.
"הוקאיי" בארני בארטון גויס לאחר שמותו בבית החולים בוים בידי אוסבורן.
"ספיידרמן" איי אפאיק אל העכבישים דרום אמריקני. פגש לראשונה באוסבורן בחוברת Osborn #1. השתנה באמצעות חומר בלתי ידוע לדמוי אנוש בעל שש זרועות בדומה לספיידרמן בגרסת חליפתו השחורה.
"מכשפת השני" ד"ר ג'וּן קובינגטון ביולוגית וגנטיקאית. פגשה לראשונה באוסבורן בחוברת Osborn #1 בעקבות המצור על אסגרד.
"תור" ראגנארוק קיבורג המוחזק ומתוקן בידי ארגון A.I.M שבתמיכתו של אוסבורן. תוקן בזמן כדי לעזור לאוונג'רס האפלים להילחם באוונג'רס החדשים.
"גברת מארוול" דיידרה ונטוורת' הובילה קבוצת H.A.M.M.E.R לאחר כליאתו של אוסבורן. הובסה ונלכדה בידי האוונג'רס החדשים בחוברת New Avengers #13. שוחררה בידי אוסבורן במהלך בריחתו בחוברת New Avengers #16.1.
"וולברין" טומי שישידו נלחם בוולברין ונהרג על ידו בחוברת Wolverine #31. הוחיה מחדש בידי ארגון היד בחוברת Secret Warriors #2.
לוק קייג' לוק קייג' Dark Avengers #175 המנהיג הנוכחי של הקבוצה בעקבות תבוסתו של אוסבורן ובזמן היעדרותם של חברי ת'נדרבולטס בזמן.

הקבוצה השלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמות שם אמיתי הצטרפות ראשונה תיאור הדמות
סוכן ארצות הברית ג'ון ווקר Dark Avengers #185
(מרץ 2013)
הסוהר לשעבר של מתקן הכליאה "רפסודה", שנסחף יחד עם יתר האוונג'רס האפלים למציאות חלופית. ממשיך בתפקידו כסוכן ארצות הברית לאחר שהוזרק לו נסיוב מעבדתי של סימביוט ונום, שיוצר מחדש את צלעותיו החסרות.
"קפטן מארוול" קרלה סופן מקבלת את חזותו של קפטן מארוול כתוצאה מכישוף של דוקטור סטריינג' ממציאות חלופית.
"הענק הירוק" סקאאר
"תור" ראגנארוק
"הוקאיי" בארני בארטון
"ספיידרמן" איי אפאיק
"מכשפת השני" ד"ר ג'וּן קובינגטון

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Dark Avengers #1-6, March-August 2009
  2. ^ New Avengers #50
  3. ^ Dark Avengers/Uncanny X-Men: Utopia #1, August 2009
  4. ^ Dark Avengers #8, October 2009