לדלג לתוכן

ראגנארוק (קומיקס)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ראגנארוק
ראגנארוק, כפי שהוא מופיע בחוברת Dark Avengers #189 מפברואר 2013, אמנות מאת ג'ו קווינון
ראגנארוק, כפי שהוא מופיע בחוברת Dark Avengers #189 מפברואר 2013, אמנות מאת ג'ו קווינון
סוג נבל-על
הוצאה לאור מארוול קומיקס
הופעה ראשונה Civil War #3
(יולי 2006)
יוצרים מארק מילר
סטיב מקניבן
מידע
שם אמיתי תור בן אודין (כפיל)
כינויים שם קוד: ברק, "תור", קלור, שייקספיר בפארק
סטטוס פעיל
כוחות כוח על-אנושי, מהירות על-אנושית, סיבולת על-אנושית, אריכות ימים, תעופה, הקרנת אנרגיה, מניפולציה על מזג האוויר.
חבר בקבוצה האוונג'רס האפלים
חבר לשעבר בקבוצה S.H.I.E.L.D
היוזמה
ת'נדרבולטס
דמויות קשורות
משפחה טוני סטארק (יוצר)
ריד ריצ'רדס (יוצר)
תור בן אודין (תבנית גנטית)

ראגנארוקאנגלית: Ragnarok, על שם ראגנארוק) הוא דמות בדיונית של נבל-על קיבורג המופיעה בחוברות הקומיקס האוונג'רס האפלים ביקום מארוול קומיקס. הדמות הופיעה לראשונה בחוברת Civil War #3 מיולי 2006, ונוצרה על ידי הכותב מארק מילר והמאייר סטיב מקניבן.

ביוגרפיה בדיונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

כאשר תור האמיתי נעדר ונחשב למת במהלך אירועי "מלחמת אזרחים", טוני סטארק משתמש באסופה משיערותיו, ויחד עם ריד ריצ'רדס והנרי פים יוצר שיבוט DNA של האל האסגרדי, ומשלב אותו יחד עם הטכנולוגיה של "תעשיות סטארק". מעשם של סטארק, ריצ'רדס ופים מביא ליצירתו של כפיל קיבורג, הנשלח לקרב מול גיבורי-על המתנגדים לחוק רישום העל-אנושיים, ומחייב אותם לחשוף את זהותם הסודית.[1] הקרב יוצא מכלל שליטה כאשר הכפיל רוצח גיבור-על הידוע כגוליית, לאחר מכן יוצא הכפיל לרדוף אחר יתר המתנגדים לחוק. בעקבות כך, ריצ'רדס מכבה אותו באמצעות פקודה קולית, ומנתח את מוחו לבל הטעות תחזור על עצמה.[2] תור החדש חוזר לקרב הסופי בין הכוחות המתפלגים, אך מובס כאשר הרקולס וסטורם מרוצצים את גולגולתו בעזרת המקבת שלו בטענה כי עצם קיומו מהווה עלבון לבן אודין האמיתי.[3] בסופו של דבר, נלקחים שרידיו של תור החדש למחקר וניסויים במעבדה.

במהלך אירועי "פלישה סודית", נגלה כי הנרי פים, אשר עזר ליצור את הכפיל, היה למעשה מתחזה מגזע הסקרול החייזרי משני הצורה. פים הניח בשרידיו של הכפיל תוכנית למקרה חירום אם הפלישה תיכשל. אם קוד מיוחד - אותו רק המתחזה יודע - לא יוכנס למערכת מדי 18 שעות, הכפיל יתעורר. וכך, עם מותו של המתחזה, תוכנית זו התבצעה. הכפיל התעורר והאמין כי הוא תור האמיתי, ולאחר מכן איים על ברון פון בליצשלאג - ראש הצוות המדעי במחנה האמונד - להחזיר לעצמו את המקבת שלו ושם לעצמו למטרה להשמיד את "יוזמת האוונג'רס",[4] ונוטל את שם הקוד "ראגנארוק", בתואנה כי "יביא לקיצו של הכל". ראגנארוק נעצר רק בזכות התערבותו של פון בליצשלאג, שכוחותיו החשמליים היו חסינים לברקיו של ראגנארוק. פון בליצשלאג הראה לראגנארוק תצלומים של יצירתו, והראה לו כי תור האמיתי חזר והקים מחדש את אסגרד מעל שמי העיר. ראגנארוק נגעל מכך ורואה במעשו כביזוי זכרה של אסגרד. לאחר מכן, עוזב ראגנארוק את מחנה האמונד, זאת כדי להתעמת מול תור,[5] הקרב בין השניים נערך בסוף אירועי "מצור", ובסופו הביס תור את ראגנארוק בקלות.[6]

בהמשך, נורמן אוסבורן מורה לארגון A.I.M לבנות מחדש את ראגנארוק, כדי שזה האחרון יצטרף לגלגולה השני של קבוצת האוונג'רס האפלים שאותה הוא מקים.[7] ראגנארוק נבנה מחדש תחת שלטונו של אוסבורן, ונשלח להתעמת עם קבוצת האוונג'רס החדשים.[8] ראגנארוק מגיע לעימות עם האוונג'רס החדשים כשהוא סובל מפציעות רבות, הוא מובס בעימות וכמעט נהרס על ידי ספיידרמן ווולברין.[9] בהמשך, מופיע ראגנארוק מחדש, זה בתור חבר בקבוצת ת'נדרבולטס.[10] מאוחר יותר, עוזב ראגנארוק את קבוצת ת'נדרבולטס וחובר בשנית לאוונג'רס האפלים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Civil War #3, September 2006
  2. ^ Civil War #4, October 2006
  3. ^ Civil War #7, January 2007
  4. ^ Avengers: The Initiative #21, February 2009
  5. ^ Avengers: The Initiative #22, April 2009
  6. ^ Thor #610, July 2010
  7. ^ New Avengers Vol.2 #18, January 2012
  8. ^ New Avengers Vol.2 #20, March 2012
  9. ^ New Avengers Vol. 2 #21, April 2012
  10. ^ Thunderbolts #175, August 2012