פפר פוטס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
רסקיו
וירג'יניה "פפר" פוטס בחליפת השריון רסקיו, כפי שהופיעה על עטיפת החוברת Superior Iron Man #9 מיוני 2015. אמנות מאת מייק צ'וי
וירג'יניה "פפר" פוטס בחליפת השריון רסקיו, כפי שהופיעה על עטיפת החוברת Superior Iron Man #9 מיוני 2015. אמנות מאת מייק צ'וי
סוג גיבור-על
הוצאה לאור מארוול קומיקס
הופעה ראשונה Tales of Suspense #45
(ספטמבר 1963)
יוצרים סטן לי
דון הק
גילום הדמות גווינת' פאלטרו ("איירון מן", "איירון מן 2", "הנוקמים", "איירון מן 3", "ספיידרמן: השיבה הביתה","הנוקמים: מלחמת האינסוף" ו"הנוקמים: סוף המשחק")
מידע
שם אמיתי וירג'יניה "פפר" פוטס-הוגאן
כינויים פפר פוטס, הרה, מאדאם מאסק, רסקיו
סטטוס פעיל
מקצוע מזכיר
כוחות כרסקיו:
כוח-על, זמן תגובה ורפלקסים מוגברים, יכולת שליטה על שדות מגנטיים
חברה בקבוצה "סטארק רסיליאנט" (יו"ר)
חברה לשעבר בקבוצה "סטארק אינטרנשיונל"
"פתרונות סטארק"
"סטארק מיזמים" (יו"ר)
"תעשיות סטארק"
היוזמה
דמויות קשורות
משפחה הארולד הוגאן (בעל לשעבר, מת)
קליי הוגאן (גיס לשעבר)
ג'יימי קארלסון (בן חורג)
מרקוס קומאר (ארוס לשעבר)

וירג'יניה "פפר" פוטסאנגלית: Virginia "Pepper" Potts) היא דמות בדיונית המופיעה בחוברות הקומיקס איירון מן ביקום מארוול קומיקס. דמותה הופיעה לראשונה בחוברת Tales of Suspense #45 מספטמבר 1963 ונוצרה על ידי הכותב סטן לי והמאייר דון הק.

פפר פוטס משמשת כמזכירתו ומושא אהבתו של טוני סטארק, גיבור-העל הידוע בזהות איירון מן. בשנת 2007 - לאחר קשת הסיפור הנרחבת "מלחמת האזרחים" - פפר הצטרפה ל"יוזמת חמישים המדינות" תחת שם הקוד הרה, ולאחר שניתנה לה חליפת שריון משלה נטלה את שם הקוד רסקיו (הצלה) בחוברת Invincible Iron Man #14.

את דמותה של פפר פוטס מגלמת השחקנית גווינת' פאלטרו בסרטי היקום הקולנועי של מארוול: "איירון מן", "איירון מן 2", "הנוקמים", "איירון מן 3", "הנוקמים: מלחמת האינסוף", "הנוקמים: סוף המשחק", ואף בהופעת קמע ב"ספיידרמן: השיבה הביתה".

ביוגרפיה בדיונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

וירג'יניה פוטס, הנקראת בשם החיבה "פפר" (Pepper, פלפל) בשל נמשיה והשיער הג'ינג'י שלה, התקבלה כמזכירתו של טוני סטארק לאחר שתיקנה טעות בחישוב בהנהלת החשבונות שלו. היא מאוהבת בסתר בטוני, ובשל כך היא עונה לעוקצניותו של הארולד "האפי" הוגאן, נהגו ועוזרו האישי של סטארק, בהערות ארסיות. דבר זה מעמיד את השלושה במרכזו של משולש אהבים רומנטי כבר מההתחלה. למשך זמן מה, פפר מעוניינת באיירון מן, והיא אינה מודעת לעובדה שאיירון מן וטוני סטארק אחד הם. אולם, היא מתאהבת בסופו של דבר בהוגאן ונישאת לו בסתר.

פפר והוגאן עוזבים את "תעשיות סטארק" להרי הרוקי ולאחר מכן לקליבלנד, שם הם מאמצים ילדים כאשר הם מגלים שאינם יכולים להביא ילד לעולם, והשניים נעלמים מעלילת הכותרים המרכזית. לאחר שפפר נחטפת בידי יריבו של סטארק, אובדיה סטיין, היא אומרת לסטארק להתרחק מחייהם. אולם, פפר והוגאן מתגרשים והיא מתחילה לנהל מערכת יחסים עם חבר למכללה.

כאשר סטארק חוזר בעקבות אירועי "הגיבורים נולדים מחדש", פפר והוגאן מצטרפים לחברתו החדשה של סטארק, "פתרונות סטארק", והופכים לדמויות מרכזיות בשנית. לאחר זמן מה, היא והוגאן מחדשים את מערכת היחסים ביניהם ונישאים מחדש, ואף שוקלים להרות ילד משלהם. טוני מפקיד בידיה שלט רחוק מיוחד שמאפשר את השבתתו של שריון איירון מן. אולם, פפר נלכדת, עוברת עינויים ונאלצת למסור את השלט. הטראומה ממאורע זה גורמת לה להפיל את תינוקה שטרם נולד. איירון מן הצליח לטפל באירוע, אך נותר מלא רגשות אשם על כך שהעמיד אותה בכזו סכנה. לאחר שהאפי הוגאן סובל מפציעות חמורות בעקבות הקרב בינו לבין הספיימאסטר באירועי "מלחמת האזרחים", פפר מבקשת מטוני שיכבה את המכונה ששומרת על הוגאן בחיים בעזרת כוחות האקסטרמיס שלו. העמודים האחרונים בחוברת Invincible Iron Man Vol. 4 #14 מראים את מותו לכאורה של הארולד "האפי" הוגאן, ואין זה ידוע אם סטארק הסכים לבקשתה או שמדובר במוות טבעי.

המסדר[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר אירועי מלחמת האזרחים של מארוול, פפר מצטרפת ליוזמת חמישים המדינות כחברת 'המסדר', קבוצת גיבורי-על הנתונה לחסותה של ממשלת ארצות הברית ואשר פועלת בקליפורניה. היא נוטלת את שם הקוד הרה, על שם האלה היוונית ומשתמשת בציוד ובטכנולוגיה מתקדמים כדי לנטר אחר משימות הקבוצה. עם מיזוגו של 'המסדר' עם היוזמה, סטארק מציע לפפר משרה בקבוצת הפרויקטים המיוחדים ב"תעשיות סטארק", והיא מסכימה.

איירון מן הבלתי מנוצח[עריכת קוד מקור | עריכה]

פפר פוטס חוזרת לשמש כמזכירתו של טוני סטארק. כאשר זיק סטיין, בנו של אובדיה סטיין, גורם לפיצוץ במהלך מסיבה שנערכה לכבוד סטארק בטאיפיי, פפר נלכדת מתחת לחורבות ונפצעת מרסס. היא סובלת ממספר רב של פציעות פנימיות ואינה מסוגלת לשרוד ניתוח ממושך. אי לכך, סטארק מחבר אלקטרומגנט חזק (בדומה למגנט "כור הקשת" שבסרט הקולנוע) לחזה שלה, בכך למעשה הופך את פפר לקיבורגית, התלויה באחזקתו של האלקטרומגנט כדי לשמרה בחיים[1].

פפר שורדת את התהליך, אך אין זה ברור כלל אם האלקטרומגנט ניתן להסרה. בנוסף, גופה של פפר מחוזק בקיברנטיקה ושדרוגים נוספים לאלקטרומגנט, והיא חוששת שהיא מאבדת את אנושיותה והופכת לכלי נשק. סטארק אומר לה שהטכנולוגיה אינה מיוצרת על ידי "תעשיות סטארק" ואינה מותאמת לשמש ככלי נשק, אלא מעוצבת לפי סוללה חדשה פרי פיתוחו של דני ראנד, גיבור-העל הקורא לעצמו איירון פיסט. מנוחמת בידי עובדה זו, פפר מקבלת את השינוי אותו עברה ומסתגלת ליכולותיה המגנטיות החדשות, כולל גלישה על חוטים מגנטיים[2].

כאשר סטארק מואשם בפלישת גזע הסקרול משנה הצורה, נורמן אוסבורן משתלט על סוכנות S.H.I.E.L.D ומחליף אותה בארגון משלו, H.A.M.M.E.R. סטארק ומריה היל מפוטרים יחד עם שאר עובדי S.H.I.E.L.D. סטארק מבין שאוסבורן מבקש לגלות את זהותם של גיבורי-העל, לכן הוא מחליט לרדת למחתרת עם מריה ולמחוק את המידע מזכרונו. הוא ממנה את פפר ליו"ר "תעשיות סטארק" וסומך רק עליה שתשבית את החברה בהיעדרו. היא מגלה במשרדו של סטארק חדר סודי ובו חליפת שריון המותאמת במיוחד בשבילה. כאשר אוסבורן מוציא צו מעצר נגד טוני סטארק ושולח צוותים להשתלט על "תעשיות סטארק", פפר משתמשת בחליפת השריון ונמלטת בעצמה ממעצר[3].

בשעה שפפר מתאמנת בשימוש בשריון החדש, ומונחית בידי הבינה המלאכותית שנבנתה בדמותו של אדווין ג'רוויס (משרתו של סטארק, שמנהל איתו תקשורת מתמדת בחליפת איירון מן), רעידת אדמה גדולה מתרחשת והיא מצילה קבוצת תלמידים ממש לפני שבית הספר מתמוטט עליהם. הדבר גורם לארגון H.A.M.M.E.R לאתר אותה, ואוסבורן פוקד על הפלתו של מטוס נוסעים רק כדי לגלות את יכולותיה של חליפת השריון של פפר. פפר מצליחה לתפוס את המטוס, אך כאשר היא מנחיתה אותו בשלום בשדה התעופה הקרוב, היא נעצרת בידי סוכני H.A.M.M.E.R. היא נחקרת בידי אוסבורן, ואומרת כי כל מפרט השריון חוקי וכי העיצובים חופשיים לשימוש כולם. כמו כן, היא מתעקשת שאינה יודעת את מקום הימצאו של סטארק. למרות שאוסבורן מאיים על שלום קרוביה אם היא תפריע לחיפושו אחר סטארק, אחרי שיחרורה היא יוצאת לחפש את טוני בעצמה[4].

כאשר פפר נפגשת עם הרופא שהשתיל בחזה שלה את האלקטרומגנט, ג'רוויס מודיע לה על פיצוץ ממגורה ועל בקשת הצלה מיידית, מה שנותן השראה לפפר לקרוא לעצמה בשם הקוד "רסקיו" (Rescue, הצלה). לאחר מתן עזרה וסיוע, היא עושה את דרכה לרוסיה, שם היא מוצאת את טוני. בתחילה, סטארק אינו מזהה את חליפת השריון אותו עיצב עבורה - בגלל המצב המנטלי החמור בו הוא שרוי - והוא מתקיף את פפר בחושבו כי מדובר בנשק שנשלח על ידי אוסבורן[5]. לבסוף, סטארק מזהה את פפר ועוצר את מתקפתו. השניים נלכדים ומעונים בהמשך בידי הנבלית מאדאם מאסק, שנשכרה בידי אוסבורן למצוא את סטארק. למרות שמאסק הייתה אהובת ליבו של סטארק בעבר, הוא בוחר בפפר על פניה. פפר - בחליפת השריון "רסקיו" - מבקשת מסטארק שיברח בשעה שהיא ומאסק נלחמות אחת בשניה[6].

פפר מביסה את מאסק, מתחזה לה ומסתננת לתוך ארגון H.A.M.M.E.R. היא מציגה בפני אוסבורן את שריון "רסקיו" כשלל הקרב. היא מתגלה בפני האלמנה השחורה ומריה היל, אותן היא מצילה ממגדל האוונג'רס, בשעה ששריון "רסקיו" מעלה וירוס לתוך מערכת ארגון H.A.M.M.E.R ומאפשר שליטה מחודשת בחליפות השריון שעל סיפון נושאת המטוסים המרחפת[7]. הן משיבות את הכונן הקשיח שסטארק ביקש ממריה היל להשיג לידיו של קפטן אמריקה[8]. כחלק מתוכנית האתחול מחדש של סטארק (שמוחו נכנס למצב של צמח), האלקטרומגנט שבחזה של פפר מוסר ומוחדר לתוכו.

על זכרונותיו של טוני סטארק להיות משוחזרים מתוך גיבוי שאותו עשה לפני שנים, מה שאומר שהוא אינו זוכר את מאורעות מלחמת האזרחים או את תפקידו לאחריה, כפועל יוצא מכך, הוא אינו זוכר גם את הרומן שניהל עם פפר. פפר שורדת את הסרת האלקטרומגנט מתוך החזה שלה, אך דורשת שאלקטרומגנט חדש יותקן במקומו. לאחר החלמתו המלאה של סטארק, הוא מעניק לה במתנה חליפת שריון חדשה של "רסקיו"[9].

כאשר ג'אסטין האמר, בתו של תעשיין הנשק ג'סטין האמר, משתמשת בחליפת שריון משלה - "פלדת דטרויט" - כדי לחבל בחברתו החדשה של סטארק, "סטארק רסיליאנט", פפר עוטה את שריון "רסקיו" ומצטרפת לוור משין בעזרתם לסטארק. כאשר הם מגלים כי "פלדת דטרויט" והיחידות הנלוות מתבייתים על טכנולוגיית ההדף, וור משין ורסקיו מכבים את עצמם, כולל את האלקטרומגנט שבחזה שלה, מה שמוביל אותה כמעט לחוויית סף מוות. במהלכה, ג'רוויס - המסווה את עצמו כ"האפי" הוגאן - שולח לפפר חיזיון מסתורי ואזהרה לעתיד לבוא[10].

כוחות ויכולות[עריכת קוד מקור | עריכה]

השתלים הקיברנטיים המוחדרים לחזה של פפר גורמים למספר שינויים פיזיים לגופה: הם מתקנים את ראייתה (היא נזקקה למשקפיים לפני כן), הגבירו את חילוף החומרים שלה, הפכו אותה לחזקה יותר, שיפרו את זמן התגובה והרפלקסים שלה, וכן העלו את רמת האינטלקט שלה. האלקטרומגנט העניק לה גם יכולת שליטה על שדות מגנטיים אשר בסביבתה, ואפילו את האפשרות לרחף באוויר במקרה אחד. בנוסף, היא מסוגלת למוסס כדורים בעזרתו.

חליפת השריון של פפר, Mark-1616, דומה לחליפת השריון של איירון מן ומסוגלת לעוף. היא כוללת את הבינה המלאכותית של ג'רוויס, שעוזרת לה בשעת הצורך. החליפה מותאמת אישית לביולוגיה של פפר ולשדרוגים הקיברנטיים אותם עברה[11]. אולם, מתוך כבוד לבקשתה של פפר שלא תהפוך לנשק, חליפת השריון אינה כוללת כלי נשק כלל והיא מותאמת להצלה וסיוע בלבד. החליפה כוללת את טכנולוגיית ההדף וגנרטורים של שדות מגנטיים המאפשרים לה לגרור משקל רב ומונעים בידי לוחות סולאריים[12].

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Invincible Iron Man #3, September 2008
 2. ^ Invincible Iron Man #4, September 2008
 3. ^ Invincible Iron Man #10, February 2009
 4. ^ Invincible Iron Man #13, May 2009
 5. ^ Invincible Iron Man #14, June 2009
 6. ^ Invincible Iron Man #16, August 2009
 7. ^ Invincible Iron Man #18, September 2009
 8. ^ Invincible Iron Man #19, October 2009
 9. ^ Invincible Iron Man #29, October 2010
 10. ^ Invincible Iron Man #32, January 2011
 11. ^ Invincible Iron Man #11, March 2009
 12. ^ Invincible Iron Man #12, April 2009
מארוול קומיקס
דמויות
קפטן אמריקה ג'יימס בארנסאיזאיה בראדליסוכן ארצות הבריתג'ק פלאגפלקוןפגי קרטרשרון קרטרנוודארנים זולאבאטרוק המזנקברון זמוברון סטרוקרדוקטור פאוסטוסהגולגולת האדומהוייפרולנטינה אלגרה דה לה פונטייןטאסקמאסטרטופר צהובמרסק הדגליםניוקסיןקוטונמאות'קרוסבונז
איירון מן
(דמויות)
איירון פטריוטאדווין ג'רוויסהאפי הוגאןמריה הילוור משיןפפר פוטסאיירון הארטאיירון מונגראיש הטיטניוםבליזארדדינאמו הארגמןג'סטין האמרהרוזן נפאריהויפלאשמאדאם מאסקמודוקמנדריןזיק סטייןפיקסררוח
תור אודיןאנג'להבטא ריי בילבלדרהיימדלהיפוליטההלוחמים שלושהולקיריהסיףג'יין פוסטרגור שוחט האליםהאיש הסופגהאיש הרדיואקטיביהלהלוקימוציא להורגמיסטר היידמכשפתמלקית' הארורסירטירראגנארוק
ספיידרמן
(דמויות)
הארי אוסבורןג'ון ג'יימסוןג'יי ג'ונה ג'יימסוןפלישיה הארדימרי ג'יין ווטסוןמיילס מוראלסגוון סטייסיסילבר סייבלסילקספיידרוומן (ג'סיקה דרוג'וליה קרפנטרמאטי פרנקליןספיידר-גוון)סקרלט ספיידרקייןפלאש תומפסוןאלקטרובומרנגדוקטור אוקטופוסהגובלין הירוקהובגובליןהידרו-מןהיורשיםהלטאההנשרהעקרבונוםזיקיתטומסטוןלילי הוליסטרמורביוסמיסטריומיסטר נגטיבסאנדמןקרייבן הציידקרנג'ראש פטישריינושוקר
ארבעת המופלאים האישה הבלתי-נראיתהגולש הכסוףהדברהלפיד האנושימיסטר פנטסטיקנובה (פרנקי ריי)אניהילוסגלקטוסדוקטור דוםטראקססופר סקרולקאנג הכובש
הענק הירוק ריק ג'ונסדוק סמסוןג'ניפר וולטרסליירהסקאארמרלו צ'נדלרבטי רוסת'נדרהאבומיניישןהמנהיגטיטניהמודוקת'נדרבולט רוס/הענק האדום
הנרי פים איש הנמלה (אריק אוגריידיסקוט לאנג) • ג'וקסטההצרעהויז'ןיילוג'אקטסטאטוראולטרוןדארן קרוס
קוסמי אדם וורלוקאיקריסגאמורהגברת מארוולגורגוןגלדיאטורגרוטדראקס המשמידחזיז שחוריונדומדוזהמונדרגוןמייג'ור ויקטורימנטיססם אלכסנדרסטארהוקסטאר לורדקארנאקקוואזרקסוויןקפטן יוניברסקפטן מארוול (מאר-וולמוניקה רמבוג'ניס-וולפילא-וולקהנ'נרנו-וארקרול דנברס)קרולינה דיןקריסטלרוקט ראקוןריצ'רד ריידרתנהאגו הכוכב החיגראנדמאסטרהאספןמונסטוןמקסימוסנביולהקוראת' הרודףקורבאקרונאן המאשיםתאנוס
על-טבעי אגתה הארקנסבליידגוסט ריידרדוקטור סטריינג'האביר השחורהעתיקברון מורדוג'ק-או-לנטרןדורמאמודרקולההברדסמפיסטושטאנה
גיבורי ונבלי רחוב איירון פיסטאלקטרהאקוג'. וו. ברידג'ג'סיקה ג'ונסדרדוויל (דמויות)נייג'ל היגינסהמענישבן יוריקלוק קייג'מון נייטמיסטי נייטמיקרוצ'יפמסווה ופגיוןפוגי נלסוןקולין וינגבולזאייברקודהג'יגסוגלדיאטורהאיש הסגולהינשוףהרוסיטיפואיד מריכמיסטרומיסטר היידנחש הפלדהניוקפיקסרקורנל סטוקסקינגפין
גיבורים צעירים איירון לאדאמדאוס צ'וגברת מארוול (קמלה קאן)גרטרוד יורקס ואולד לייסהאלקלינגהוקאיי (קייט בישופ)ויקאןויקטור מנצ'המולי הייזנובה (סם אלכסנדר)ניקו מינורוספידספידבולפטריוטצ'ייס סטייןקסוויןקרולינה דין
שונות איש המכונהארסדומיניק פורצ'וןהאלמנה השחורההווארד הברווזהוקאייהלקאטהסנטריהפנתר השחור (ואקאנדה)הרקולסויז'ן (ארקוס)וונדר מןזאוסילדת הסנאיכוכב אשלונה מקסימוףמוקינגבירדנאמורניק פיוריקווייקקפטן בריטניהרוניןשאנג-צ'ישוריאדם-קוףאמן החרבותאריק קילמונגרארקיידגרביטוןגרים ריפרהשומר האדוםטריקשוטיאבאט אומון טורוילנה בלובהקונסטריקטורקלוקרוספייר
קבוצות-על

אילומינטיאקס-מןארבעת המופלאיםגיבורים להשכרהדפנדרסהאוונג'רס (דמויות)האוונג'רס המופלאיםהאוונג'רס הסודייםהאוונג'רס הצעיריםהבלתי אנושייםהלוחמים החדשיםהמשמידיםהנצחייםהקומנדו המיילליםוורבאונדנקסטווייבRunawaysשומרי הגלקסיה (הקבוצה המקורית)S.H.I.E.L.D. •‏ ששת הגיבורים הגדוליםאדוני הרשעארבעת המפחידיםהאוונג'רס האפליםהאוכפיםהידHYDRAהמסדר השחור •‏A.I.M.‎ששת המרושעיםת'נדרבולטס

אירועים ביקום מארוול
שנות ה-70 וה-80 מלחמת קרי–סקרול (יוני 1971) • מלחמות סודיות (מאי 1984) • מלחמות סודיות 2 (יולי 1985) • נולד מחדש (פברואר 1986) • טבח המוטאנטים (אוקטובר 1986) • נפילת המוטאנטים (ינואר 1988)
שנות ה-90 כפפת האינסוף (יולי 1991) • מבצע סופה גלקטית (מרץ 1992) • מלחמת האינסוף (יוני 1992) • מסע הצלב האינסופי (יוני 1993) • פלאות (ינואר 1994) • די.סי. נגד מארוול (אפריל 1996) • אונסלוט (מאי 1996)
שנות ה-2000 שושלת קאנג (יוני 2001) • ליגת הצדק/האוונג'רס (ספטמבר 2003) • מלחמה סודית (פברואר 2004) • האוונג'רס מתפרקים (אוגוסט 2004) • איירון מן: אקסטרמיס (ינואר 2005) • בית אם (אוגוסט 2005) • השמדה (מרץ 2006) • כוכב הענק הירוק (יולי 2006) • מלחמת אזרחים (יולי 2006) • מלחמת-עולם הענק הירוק (יולי 2007) • השמדה: כיבוש (אוגוסט 2007) • ספיידרמן: עוד יום אחד (ספטמבר 2007) • פלישה סודית (יוני 2008) • וולברין: לוגאן הזקן (יוני 2008) • שלטון אפל (דצמבר 2008) • מלחמת המלכים (מרץ 2009) • נפילת הענקים (מרץ 2009) • קפטן אמריקה: נולד מחדש (יולי 2009)
‏ 2010 ואילך ממלכת המלכים (ינואר 2010) • מצור (ינואר 2010) • מלחמת-עולם הענקים (פברואר 2010) • הציווי של תאנוס (יולי 2010) • ארץ הצל (ספטמבר 2010) • הפחד עצמו (מרץ 2011) • אוונג'רס נגד אקס-מן (אפריל 2012) • עידן אולטרון (מרץ 2013) • אינסופיות (אוגוסט 2013) • החטא הקדמון (אפריל 2014) • אוונג'רס ואקס-מן: הציר (אוקטובר 2014) • יקום העכביש (נובמבר 2014) • מלחמות סודיות (מאי 2015) • מלחמת הממלכות (אפריל 2019)
עיבודים למדיות נוספות
סרטי קולנוע המעניש (1989)קפטן אמריקה (1990)בליידדרדווילהענקהמעניש (2004)אלקטרהגוסט ריידרהמעניש: אזור מלחמהגוסט ריידר: רוח הנקמה6 גיבוריםהנוקמים: האיחוד ‏•‏‏ הנוקמים: האיחוד 2 ‏•‏‏ איירון מן הבלתי מנוצח ‏•‏‏ דוקטור סטריינג' ‏•‏‏ ארבעת המופלאים (2005)ארבעת המופלאים: עלייתו של הגולש הכסוףארבעה מופלאים (2015)
סרטי אקס-מן אקס-מןאקס-מן 2אקס-מן 3: המפלט האחרוןאקס-מן המקור: וולבריןאקס-מן: ההתחלהוולבריןאקס-מן: העתיד שהיהדדפולאקס-מן: אפוקליפסהלוגאן - וולבריןדדפול 2אקס-מן: הפניקס האפלההמוטנטים החדשים
סרטי ספיידרמן ספיידרמןספיידרמן 2ספיידרמן 3ספיידרמן המופלאספיידרמן המופלא 2ספיידרמן: ממד העכבישספיידרמן: ברחבי ממד העכביש
יקום ספיידרמן של סוני ונוםמורביוסונום 2קרייבן הציידמאדאם ובאל מוארטוונום 3
היקום הקולנועי של מארוול איירון מןהענק הירוקאיירון מן 2תורקפטן אמריקההנוקמיםאיירון מן 3תור: העולם האפלקפטן אמריקה: חייל החורףשומרי הגלקסיההנוקמים: עידן אולטרוןאנטמןקפטן אמריקה: מלחמת אזרחיםדוקטור סטריינג'שומרי הגלקסיה: חלק 2ספיידרמן: השיבה הביתהתור: ראגנארוקהפנתר השחורהנוקמים: מלחמת האינסוףאנטמן והצרעהקפטן מארוולהנוקמים: סוף המשחקספיידרמן: רחוק מהביתהאלמנה השחורהשאנג-צ'י ואגדת עשר הטבעותנצחייםספיידרמן: אין דרך הביתהדוקטור סטריינג' בממדי הטירוףתור: אהבה ורעםאנטמן והצרעה: קוונטומאניהשומרי הגלקסיה: חלק 3 (הקצרים של מארוול)
סדרות טלוויזיה (לייב אקשן ואנימציה) האוונג'רס: סדרת האנימציהאיירון מן: הרפתקאות משוריינותאקס-מן: סדרת האנימציהאקס-מן: הדור הבאוולברין והאקס-מןהענק הירוק (1996)האלק וצוות הריסוקסוכני S.H.I.E.L.D.הסוכנת קרטרדרדווילג'סיקה ג'ונסלוק קייג'איירון פיסטהמגניםהבלתי אנושייםבעלי היכולותגלימה ופגיוןספיידרמן: סדרת האנימציהספיידרמן ללא גבולותספיידרמן המדהיםספיידרמן וחבריו המדהימיםשומרי הגלקסיהספיידרמןספיידרוומןספיידי וחבריו המופלאים
כותבים ומאיירים: בריאן מייקל בנדיססטן ליטוד מקפרלןג'ק קירביכריס קלרמונטאלכס רוס