קונסטריקטור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
פרנק שליכטינג
פרנק פיין כקונסטריקטור, כפי שהופיע בחוברת Venom Vol.2 #37 מספטמבר 2013, אמנות מאת קים ג'סינטו.
פרנק פיין כקונסטריקטור, כפי שהופיע בחוברת Venom Vol.2 #37 מספטמבר 2013, אמנות מאת קים ג'סינטו.
סוג נבל-על
הוצאה לאור מארוול קומיקס
הופעה ראשונה פרנק פיין:
Incredible Hulk #212
(יוני 1977)
קונסטריקטור השני:
Infamous Iron Man #7
(יוני 2017)
יוצרים לן ויין, סאל בוסימה וארני צ'אן (פרנק פיין)
בריאן מייקל בנדיס, אלכס מאליב (קונסטריקטור השני)
מידע
שם אמיתי פרנק פיין
קונסטריקטור השני
כינויים פרנק שליכטינג
סטטוס לא פעיל (פיין), פעיל (קונסטריקטור השני)
כוחות ללא כוחות-על
צמד סלילי זרוע קיברנטים עשויים ויברניום וחשמליים.
חברוּת בקבוצה צבא הפשע של הברדס (קונסטריקטור השני)
חברוּּת לשעבר בקבוצה אדוני הרשע, יוזמת הצללים, S.H.I.E.L.D, קבוצת השישה, ארבעת המפחידים, סינדיקט הרשע, "התאגיד", שותף של סייברטות', עבד עבור ג'סטין האמר, וייפר ומונטנגרו
דמויות קשורות
משפחה מיה פיין (גרושה)
מיה פיין (בת)
איימי פיין (אחות, מתה)
רייצ'ל לייטון (ארוסה)
קונסטריקטור השני (בן)

קונסטריקטוראנגלית: Constrictor, מילולית: "החונק") הוא דמות בדיונית של נבל-על המופיעה בחוברות הקומיקס ביקום מארוול קומיקס. הדמות הופיעה לראשונה בחוברת Incredible Hulk #212 מיוני 1977, ונוצרה בידי הכותב לן ויין והמאיירים סאל בוסימה וארני צ'אן.

קונסטריקטור הוא האלטר אגו של פרנק פיין, סוכן סוכנות הביון S.H.I.E.L.D שנשלח להסתנן כסוכן סמוי בארגון פשע בשם "התאגיד". פיין חומש בזוג סלילי זרוע בעלי יכולת חישמול והעשויים ממתכת הוויברניום. תחת הזהות הבדויה "פרנק שליכטינג", פרנק הסתנן לשורות הארגון, אך סבל מהתמוטטות עצבים חמורה ופצח בקריירת פשע כנבל-על. במשך השנים, פיין הצטרף למספר צוותים, ונהיה נבלם של גיבורי-על רבים. בנו של פיין החליף את אביו בזהות הקונסטריקטור, לאחר שאביו פרש מחיי הפשע ונפטר ממחלה.

ביוגרפיה בדיונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

סוכנות S.H.I.E.L.D ולאחריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כמעט דבר אינו ידוע על שנותיו המוקדמות של פרנק פיין. ידוע שכשהצטרף לארגון S.H.I.E.L.D היה אב לבת בשם מיה פיין. לאחר שעבד בסוכנות זמן מה, הוא התבקש להסתנן לשורותיו של ארגון פשע בשם "התאגיד". פרנק קיבל שריון חזה דמוי-נחש וחסין כדורים וכן זוג סלילי מתכת מחושמלים המחוברים לזרועותיו (לאחר מכן, נחשף שהשוטים מופעלים באמצעות מערכת מיוחדת הממוקמת במעין ברדס החסין לאנרגיות שיבוש). תחת השם הבדוי פרנק שליכטינג והזהות "קונסטריקטור", פרנק הסתנן לתוך הארגון, אך סבל מהתמוטטות עצבים חמורה ופצח בקריירת פשע. כתוצאה מעריקתו, סוכנות S.H.I.E.L.D גרמה לבתו להאמין כי הוא מת. כקונסטריקטור, פרנק נלחם בענק הירוק וניסה להתנקש בחיי חברו בשם ארגון "התאגיד". לאחר מכן, "התאגיד" שלח אותו להתנקש בחייו של קפטן אמריקה, אך הוא נלכד בהתמוטטות מערה בידי סוכנות S.H.I.E.L.D וחולץ משם על ידי קפטן אמריקה.

לאחר פירוקו של "התאגיד", פרנק עבד כפושע ומתנקש עצמאי, ונלחם בגיבורי-על רבים, ביניהם קפטן אמריקה, איירון פיסט, לוק קייג', ספיידרמן והדבר. הוא אף חבר לנבלי-על כדוגמת סייברטות' ווייפר. פרנק הוזמן לאגודת הנחשים של קינג קוברה, אך סירב להצעתם וניסה להסגיר אותם לידי האוונג'רס. אנקונדה נקמה בו על כך, ובעודו מתאושש בבית החולים, הוא כמעט נהרג על ידי "אימת השאול" במסווה של אחות. לאחר שלוק קייג' וניק פיורי חשפו את זהותו הקודמת, פרנק העדיף לשמור על זהותו הבדויה כדי שבתו תמשיך להאמין שהוא מת.

פרנק הופיע כדמות משנה בסדרת החוברות של דדפול, בהן חלק דירה איתו ועם טיטניה. במהלך התקופה הלא נינוחה בה חיו ביחד, פרנק היה משוכנע כי טיטניה היא למעשה גבר, וצדק חלקית כשגילה שטיטניה היא למעשה אהובתו הוותיקה של דדפול, קופיקאט, שמסוגלת לשנות את צורתה. פרנק נעשה עובד זמני של ג'סטין האמר, אך כשפוטר עקב קיצוצים הגיב לכך בתקיפה אכזרית. בהמשך, קונסטריקטור חבר לגלגולה השביעי של קבוצת אדוני הרשע ואף בקבוצת ארבעת המפחידים של מכשף, כפי שהתגלה בסיפור בחוברות דדפול. בשלב מסוים הוא אחד משכירי החרב הרבים שנשלחו לחסל את אלכס היידן, שחשב בזמנו שהוא דדפול. היידן שבר את אפו של קונסטריקטור, ובאותו גיליון התברר שנעשה שימוש בסלילי הוויברניום של קונסטריקטור כדי לגרור את ריינו לנהר.

השיבה למוטב[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר שהותקף על ידי הרקולס, קונסטריקטור זכה במיליוני דולרים בתביעה נגדו. נייטהוק, מיליונר נוסף, שכנע את פרנק שכעת כשיש לו כסף רב אין לו צורך בקריירה כפושע. פרנק שומע לעצתו ומתחיל דף חדש ב"קבוצת השישה" מטעם סוכנות S.H.I.E.L.D. עם זאת, בטורניר פוקר למטרות צדקה שאורגן על ידי הדבר, הרקולס זכה במרבית מכספו חזרה. במהלך אירועי פלישה סודית, ידיו של קונסטריקטור נכרתו והוחלפו בזרועות מכניות. לאחר שחזר לחייו כגיבור, פרנק דאג לכך שכל משכורותיו יועברו לבתו.

היוזמה, מצור[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך מלחמת האזרחים של מארוול, קונסטריקטור זוהה כאחד מתוך 142 גיבורי-העל הרשומים כחלק מיוזמת חמישים המדינות. מאוחר יותר, הוא חבר ליחידת מבצעים מיוחדים של היוזמה תחת הנהגתו של הסוכן הממשלתי הנרי פיטר גייריץ'. נורמן אוסבורן גייס את קונסטריקטור ל"יוזמת הצללים", שם נעשה חבר קרוב של טאסקמאסטר. במהלך הקריירה שלו ביוזמה, הוא סיים את הכשרתו לתפקיד ניהולי והחל במערכת יחסים עם דיימונדבאק. במהלך בריחתו של אסיר, קונסטריקטור גילה כי דיימונדבאק למעשה מרגלת עבור קפטן אמריקה והאוונג'רס. עם זאת, היא עשתה כמיטב יכולתה כדי להוכיח שאהבתה אמיתית, ופרנק שמר על מעשיה בסוד מחשש שהיא תיפגע.

במהלך אירועי מצור, קונסטריקטור נלחם למען אוסבורן יחד עם קבוצת הנבלים שלו, והיה בקרבתה של אסגרד כאשר עירו הגדולה של תור נפלה על כדור הארץ. המחזה האחרון שלו מהאירוע היה דיימונדבאק רצה לעבר קפטן אמריקה. הוא הניח כי דיימונדבאק וקפטן אמריקה היו במערכת יחסים בעבר, וסבר כי היא איננה אוהבת אותו כלל. הוא נמלט מהמקום עם טאסקמאסטר, וחידש את חיי הפשע שלו.

ארקייד, העוג ומוות[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר מכן, קונסטריקטור השתתף במסיבת יום-ההולדת של ארקייד. קונסטריקטור טען כי ארקייד נעשה בלתי נסבל, והאחרון העיף אותו מהמסיבה. זמן לא רב לאחר מקרה זה, ארקייד רכש את פאב "החור" בבאגאליה, וקונסטריקטור ניסה לשדוד אותו. ברגע האחרון, ארקייד פיתה את קונסטריקטור ללחוץ על מלכודת פטיש ענק, שהיממה אותו. בהמשך, קונסטריקטור נשכר על ידי ראש פשע בשם "לורד האוגרים" כדי לחסל את סוכן ונום. פרנק עבד לצד לורד דת'סטרייק וג'ק-או-לנטרן, אך ונום נמלט באמצע המאבק ביניהם.

מאוחר יותר, קונסטריקטור החליט לפרוש מחיי הפשע, והחל לחיות בשלווה בזהותו הבדויה של פרנק שליכטינג יחד עם דיימונדבאק, שנעשתה לארוסתו. הוא לקה במחלה סופנית שאובחנה בשלב מאוחר, ולא יכל לקבל טיפול היות שלא היה לו ביטוח רפואי, ומת כתוצאה ממחלתו. בנו הממזר של פרנק אימץ את חליפתו של אביו כאות מחווה והוקרה, והצטרף לעולם הפשע כחבר בצבא הפשע של הברדס.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]