לדלג לתוכן

ויקיפדיה:כיכר העיר/ארכיון 151

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.

לראש הדף
לתחתית הדף

גדעון סער מתפטר - ומוביל לערכים חדשים אצלנו[עריכת קוד מקור]

התפטרותו של סער הובילה לכתיבתו של הערך ניסים ואטורי. אני מניח שגם יפעת שאשא-ביטון תתפטר כדי לרוץ בפלטפורמה אחרת שאינה הליכוד, אז הבא בתור הוא שבח שטרן. אם מיכל שיר תלך עם סער, אז הבא בתור איוב קרא. מתייג את עמיחי שאחראי על ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/נבחרי ציבור פוטנציאליים. לפחות משהו טוב אחד יוצא מהבחירות האלה - יצירת ערכים חדשים בוויקיפדיה העברית. ניב - שיחה 21:40, 9 בדצמבר 2020 (IST)

הידד, ולפני בחירות יש נוהג של התפטרויות בקרב כאלה שמאסו מפוליטיקה Nirvadel - שיחה 21:48, 9 בדצמבר 2020 (IST)
כמובן שיש כבר טיוטה ראשונית על שבח שטרן. מעניין מה יקרה נמשיך אחרי איוב קרא. יש את מטי יוגב (להבדיל ממוטי יוגב, ואחריה יהודה גליק ונורית קורן ואז זאב פליישמן. ‏עמיחישיחה 22:20, 9 בדצמבר 2020 (IST)
ולחשוב שבתקשורת הצהירו שאיוב קרא נבחר במקום לא ריאלי... גם שרן השכל (למרות הכחשותיה) מועמדת להצטרף לסער. לגבי שאשא ביטון, היא חריגה משום שהיא חברת מפלגת כולנו ולכן סביר להניח שאם תחבור לסער היא פשוט תתפצל מסיעת הליכוד לסיעה עצמאית ותבחר שלא להתפטר. peledy - שיחה 23:10, 9 בדצמבר 2020 (IST)
מה אתם אומרים על כך שלפי הסקרים, שלוש המפלגות הגדולות משתייכות למחנה הימין, כשהמפלגה הגדולה ביותר מגוש השמאל עומדת על 15 מנדטים, וגם היא מנסה לברוח מתיוגה כשמאל? peledy - שיחה 23:12, 9 בדצמבר 2020 (IST)
שהשמאל פשט את הרגל שמיה רבהשיחה • כ"ד בכסלו ה'תשפ"א • 23:14, 9 בדצמבר 2020 (IST)
שהשמאל צריך מיתוג מחדש, לחזור אל המיינסטרים ולהשיב לימין באותו המטבע של דה־לגיטמציה אם צריך. אבל מה אני יודע, זו הפעם הרביעית שמקדימים בחירות ואני שוב לא יכול להצביע (רק ב־8 במאי ימלאו לי 18 אביבים). אוף. ניב - שיחה 23:30, 9 בדצמבר 2020 (IST)
ניב לא הפסדת כלום, ההתלבטות מה לשים והחרטה אחר כך קשה הרבה יותר מאי השתתפות במשחק המטופש הזה קריצה שמיה רבהשיחה • כ"ד בכסלו ה'תשפ"א • 23:36, 9 בדצמבר 2020 (IST)
השמאל נרצח בהסכמי אוסלו ומאז לא שב (הרצח של רבין לא חיסל את השמאל והניצחון של נתניהו ב־96 היה למרות הרצח ולא בגלל הרצח כמו שהיטיב לדעת פרס). השמאל צריך להבין שאין פרטנר אמיתי בצד השני, שאבו מאזן הגזען ומכחיש השואה לא יעשה איתנו שלום ושבסך הכל אש"ף זו הגרסה החילונית של חמאס, כששתיהן תנועות לאומניות, אנטישמיות ופנאטיות, שאינן מאמינות בשלום או בדמוקרטיה. ההתעקשות של השמאל לוותר לפלסטינים בלי לקבל תמורה במקביל לוויתור ישראלי על ביטחון (כמו ויתור על בקעת הירדן למשל), היא הסיבה שהשמאל נמצא באופוזיציה. peledy - שיחה 16:37, 10 בדצמבר 2020 (IST)
אמנון אברמוביץ' אמר ובצדק - הבחירות יהיו מסיבה שהשמאל לא מוזמן אליה. לגבי השמות שעולים כאן - לדעתי אנחנו רצים רחוק מדי. הדבר הזה יסתיים באיוב קרא (שבח שטרן וקרא יכנסו לשבועות הספורות של הכנסת הזו). דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 17:00, 10 בדצמבר 2020 (IST)
אם יהיה איחוד בשמאל (כחול לבן 2), מדובר במצב הפיך. להערכתי, נתניהו עוד לא קיבל החלטה אם להגיע לפשרה ויחליט על כך בהתאם לסקרים הקרובים שייערכו, לאחר שפסטיבל גדעון סער, שינסה להישאר בכותרות על ידי צירוף שחקנים חדשים למפלגתו, ייגמר. peledy - שיחה 17:04, 10 בדצמבר 2020 (IST),
קשה לי להאמין שבנט וסער יעברו שניהם (או אחד מהם) את תקרת ה־15 מנדטים. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 17:10, 10 בדצמבר 2020 (IST)
@אנונימי מדי כלומר אתה אומר שאם השמאל לא יישר את דעותיו לדעה של הימין הוא לא יחזור לשלטון? ס.ג'יבלי - שיחה - הצטרפו למיזם סין 11:08, 11 בדצמבר 2020 (IST)
לא, אני אומר שהשמאל צריך להכיר במציאות ובכך שאש"ף אינה תנועה מתונה אלא תנועה לאומנית, אנטישמית ופנאטית. כלכלית, השמאל יותר פופולרי דווקא בישראל. peledy - שיחה 11:37, 11 בדצמבר 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

לסער יש סיכוי נהדר לעבור את חמישה עשר המנדטים, משום שהוא מסוגל לקבל את קולות הימין הרך שמתנגד לנתניהו, שחונים כיום אצל בנט וגנץ. כמו כן, המצביעים הללו סולדים מיאיר לפיד ומבוגי. אני מניח שאני משתייך לבייס הזה. peledy - שיחה 17:42, 10 בדצמבר 2020 (IST)

ציפורים על העץ. אם סער יצליח לעבור את אחוז החסימה כשהוא רץ מול נתניהו, זה יהיה הישג מרשים. קצת חבל שאחרי הישג כזה האוזר והנדל יפרשו ממפלגתו, אבל אלה הם החיים. דוד שי - שיחה 20:08, 10 בדצמבר 2020 (IST)
מדוע אתה חושב כך? האוזר והנדל בסך הכל רצו לקיים את מה שהבטיחו לציבור ונשבעו שלא יעשו - ממשלה בתמיכה הרשימה המשותפת האנטי-ציונית (שזה כידוע המרכיב היחיד המחבר בין ארבע המפלגות המרכיבות אותה). כחול לבן הבטיחה אחדות ללא נתניהו אבל ברור לכולם שהדבר לא היה ניתן להשגה. השאלה הייתה מה יותר חשוב - להחליף את נתניהו ולוותר ויתורים מפליגים לרשימה אנטי-ציונית או לוותר לנתניהו ולדבוק באופי הציוני של המדינה. האוזר והנדל בחרו באפשרות השנייה, כפי שהתחייבו קודם. peledy - שיחה 20:39, 10 בדצמבר 2020 (IST)
ליברמן (שידוע שאני לא מחסידיו, איש ימין עמוק עמוק עמוק שמשום מה מוגדר על ידי נתניהו כשמאלני ציוני רק בגלל שהוא לא מלקק לו יותר) צייץ משפט מאוד נכון "העולם על פי נתניהו: ליברמן - שמאל. גדעון סער - שמאל. מנסור עבאס - ימין" - אז בינתיים נתניהו הוא זה שנותן אשראי לאדם שתנועתו בצפון המדינה הוכרזה כארגון בלתי חוקי - ואין הבדל רציני בין התנועה האסורה בצפון לתנועתו של עבאס בדרום. נתניהו היה עורק למרצ אם הדבר היה מעניק לו עוד קנדציה בשלטון. נתניהו הוא כפוי טוב בעניין של הערבים ומוטב שישתוק כי כבר לפני שנה הוא שלח את זוהר ואת נתן אשל לדבר עם עבאס, גם כאן נתניהו נתפס על חם. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 22:05, 10 בדצמבר 2020 (IST)
אגב - הנדל והאוזר לא שווים כלום במנדטים לפי כל סקר בחצי שנה האחרונה ולכן יש שחקנים שבאמת ישנו את המשחק ויתקרבו למה שהגדרתי תקרה (שאשא ביטון, חיים ביבס, כרמל שאמה הכהן ובכירי ליכוד ממלכתיים) דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 22:07, 10 בדצמבר 2020 (IST)
לי, בניגוד לנתניהו, יש עקרונות ברורים, וממשלה הנתמכת על ידי מפלגה אנטי-ציונית סותרת את עקרונותיי. שאמה הכריז שיישאר בעיריית רמת גן, ביבס תומך של נתניהו ולכן אין סיכוי שיחבור לסער ושאשא ביטון מעדיפה להמתין להכרזה על בחירות על מנת להשאיר את כל הדלתות פתוחות. ליברמן הוא אופרטוניסט, כמו נתניהו, שמוכן לשתף פעולה עם הרשימה המשותפת על מנת להקים ממשלה ללא נתניהו, ואני מקווה שסער אינו כזה. peledy - שיחה 23:17, 10 בדצמבר 2020 (IST)
אני יודע, הוא אמר אפילו שהוא מאוד רוצה לתמוך בסער ולהיות לו לעזר - הוא הבטיח לתושביו שהוא מסיים את הכהונה השנייה ולא עוזב באמצע (יש לו קצת פחות משנה עד הבחירות המקומיות). לא אמרתי שאתה ביביסט שמוכן למכור חלקים מישראל העיקר מלך ישראל ה־5 (והראשון אחרי שלמה) ישאר בשלטון. אתה אדם שהיה מצביע לליכוד של בגין או שמיר. אגב - לא אמרתי שכל האנשים האלו נכנסים לסירה אבל כן אמרתי שהם ימנעו את הטביעה שלה. מדברים גם על יוסי כהן אבל אני בספק לגביו דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 10:44, 11 בדצמבר 2020 (IST)
אם שאשא-ביטון תתפטר אז שטרן או קרא יכנסו, אגב אנונימי - אני יודע שאתה אדם עם אידולוגיה מסודרת, אפילו שהימין (סליחה, הצד הביביסטי של המפה ) שבו מאמין נתניהו הוא למעשה ימין-מרכז אני מעדיף שיבוא לי איזה אדם לא ריאלי (מצטער - ארץ ישראל השלמה היא כל כך לא ריאלית שזה עצוב) שיגיד "שתי הגדות שלנו!" ולא יהיה איזה זגזגן מעצבן. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 16:30, 15 בדצמבר 2020 (IST)
נתניהו הוא בעיני מרכז-שמאל. אני דווקא תומך בהיפרדות מהפלסטינים אבל יותר קרוב לפתרון כמו פתרון האמירויות שמכיר במציאות. peledy - שיחה 03:19, 16 בדצמבר 2020 (IST)

"הארץ": ניסים וטורי שמחליף את סער תיקן את הערך שלו בוויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

הכותרת ב"הארץ": "חבר הליכוד שיחליף את סער בכנסת מחק פרסומים על דוקטורט שקיבל ממוסד לא מוכר ניסים ואטורי הציג את עצמו כדוקטור במודעות פוליטיות ובתצהיר לבית המשפט, בעת שהכריז על פשיטת רגל בגלל חוב של 2.4 מיליון שקל. בשנה האחרונה מחק מדף הוויקיפדיה שלו את התואר וביקש מפייסבוק להוריד עמוד שבו הוצג כבעל דוקטורט". (העיתון מפנה לעריכה הזו שלו. אין לי טענות לפרסום של "הארץ", אם כי אין ספק שלו היה מדובר בח"כ ערבי, או מהשמאל הקיצוני, צבועיי "הארץ" לא היו מפרסמים את זה (והם ממש לא הצבועים היחידים, משני צידי המפה). אגסי - שיחה 13:00, 11 בדצמבר 2020 (IST)

למה להשמיץ, אגסי? אולי זכור לך ש"הארץ" חשף את "פרשת חשבון הדולרים", למשל.
ייתכן שהגיע הזמן לפתוח קטגוריה:בעלי תואר דוקטור מהאוניברסיטה הבינלאומית לעסקים ומשפטים. דוד שי - שיחה 20:54, 11 בדצמבר 2020 (IST)
רבין לא היה שמאל קיצוני, וזה היה בתקופה אחרת, לפני 43 שנה. לא רק שהם לא חושפים שום דבר שלילי נגד ערבים ושמאל קיצוני, הם מסתירים מהקוראים חשיפות של אחרים לגביהם, כל עוד זה לא כותרות ראשיות אצל כל האחרים. אגסי - שיחה 22:16, 11 בדצמבר 2020 (IST)
משתמש:אגסי, זה לא נכון, ויש הרבה דוגמאות לכך. למשל, התחקיר של שרון שפורר על עבירות מין של רועי ארד פורסם מיד גם בעיתון עצמו, בו ארד היה מועסק. למשל, חשיפת אי סדרים במכללה האקדמית הערבית לחינוך (מקור). הטענות שלך הן האשמות שווא חסרות בסיס. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 13:34, 14 בדצמבר 2020 (IST)
אין לך אף דוגמה. מצאת כתבה אחת מ־2016 וגם היא עוסקת בזכאי כאמל שהוא דרוזי. ב"הארץ" תמצא לכול היותר כתבות נגד ערבים שתומכים בציונות כמו לוסי אהריש. אולי כחריג הם פרסמו איזה פוסט של איש ימין מוכר נגד ערבים. ככול הנראה לא תמצא כתבת תחקיר אחת נגד התנהלות הרשימה המשותפת, או הרש"פ והחמאס בנוגע לשחיתות, הפרת זכויות האדם נשים ולהט"ב. אגסי - שיחה 16:51, 14 בדצמבר 2020 (IST)
משתמש:אגסי, אלה השמצות חסרות בסיס. ברור שכל הדברים שכתבת כוסו בעיתון, אבל בגלל שהטענות שלך הן מהסוג של "לך תוכיח שאין לך אחות" אז אני לא אוכל לתת לך דוגמאות, כי שום דבר לא ישכנע אותך. אני יכול רק לומר שאף עיתון לא מפרסם כתבות תחקיר כמו למשל הכתבה הארוכה והמקיפה שהארץ פרסם היום, על חיסונים נגד קורונה, בה יש תשובות ל־34 שאלות בנושא הזה מפי חוקרים, רופאים ומסמכים רשמיים יש חיסון לקורונה: האם הוא בטוח ומהן תופעות הלוואי? המומחים עונים, באתר Haaretz הארץ. כל מי שקורא גם עיתונים ישראליים אחרים יכול להרגיש את ההבדל ברמה. רק הג'רוזלם פוסט מתקרב אליו. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 20:37, 14 בדצמבר 2020 (IST)
ברור שלא מצאת כלום בשום חיפוש. בתחום הפוליטיקה הם רמאים ללא ספק (וגם אחרים). עוסקים בהטעיית הקוראים מדי יום. מסתירים מידע ואין להם שום ביקורת על השמאל הקיצוני, הערבים ובארצות הברית על הדמוקרטים. מי שקורא רק "הארץ" יכול לחשוב שהמשטרים של הרש"פ חמאס ואיראן עדיפים על ממשלת ישראל וממשל טראמפ. אגסי - שיחה 20:45, 14 בדצמבר 2020 (IST)
אגסי עזמי בשארה הוא יוצא נוער הגבעות? האם הדברים הללו "טקס הענקת מגן ההוקרה לעזמי בשארה לא היה אירוע מתגרה. זהו שלב נוסף, סטיכי, הממחיש כיצד הפלסטינים בישראל מזדהים – בטבעיות גמורה — עם טרוריסטים מבני עמם, שמנסים לקעקע את קיומה של מדינתם" הם ברכות? (ותראה את הכותרת שאפילו אותי הטעה והייתי בטוח שאני אראה דברי הלל על עוד מחבלון תוצרת כנסת ישראל), וזו כתבה על חלפן שעזר לבשארה, כאן מדובר על העלבת עובד ציבור תוצרת חנין זועבי, זו כתבה על איזה תשובה רהט ששרף למוות את אשתו, כתבה על האי-גינוי של פיגוע בו נרצחו שוטרים דרוזים (2 ציפורים במכה אחת), הלבנת כספים לחמאסינקים. ויש עוד המון דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 20:54, 14 בדצמבר 2020 (IST)
נו באמת, הראשון זה פוסט של אורח איש ימין מוכר. והאחרים אלה דיווחיים שפורסמו בכל התקשורת הישראלית, כך שאי אפשר להסתיר אותם. אגסי - שיחה 21:06, 14 בדצמבר 2020 (IST)
זה לא "פוסט אורח". לישראל הראל יש בעיתון טור שבועי קבוע, וכך גם היה למשה ארנס, שפרסם מאמרים בעיתון ממש עד יום מותו. הארץ מפרסם בקביעות מאמרי דעה של אנשי ימין, כמעט בכל יום, בהם נוה דרומי ואישים פוליטיים ידועים. אבל אל תבלבלו את אגסי עם עובדות. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 21:53, 14 בדצמבר 2020 (IST)
כאן הם מפרסמים כתבה שממש מספר שעות בודדות לפני הפרסום היו אסורות לפרסום - בכתבה לא מדברים על השמלה החדשה והיפה של ראשת ה־CIA של טראמפ אלא על קצין וחייל נהרגו בחדירת מחבלים באזור עין השלושה. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 21:59, 14 בדצמבר 2020 (IST)
גבי, הטענה הייתה שהם לא מפרסמים תחקירים שליליים, לא שאין אצלם אף טור דעה ימני. נרו יאירשיחה • כ"ח בכסלו ה'תשפ"א • 22:10, 14 בדצמבר 2020 (IST)
מעניין אם מדובר בחבר הכנסת הראשון שעורך בוויקיפדיה. בר 👻 שיחה 11:04, 14 בדצמבר 2020 (IST)
תסתכל על העריכה האחרונה מהבוקר בערך על חבר הכנסת לשעבר אילן שלגי. ‏עמיחישיחה 12:17, 14 בדצמבר 2020 (IST)
מן הסתם רוב דוברי העברית החיים שיש להם ערך ניסו להשפיע עליו, בעצמם או בעזרת אחרים. אם יימצא פוליטיקאי שלא נגע באצבע קטנה בערך שלו זה יהיה שווה כותרת. במקרה הספציפי ואטורי לא ניפח את מעמדו אלא הפחית אותו בהתאם למציאות. נרו יאירשיחה • כ"ח בכסלו ה'תשפ"א • 17:39, 14 בדצמבר 2020 (IST)
הויקפדיה העברית פועלת מ-2003 או 2004 אם הבנתי נכון. עברו 8! כנסות מאז 2003. זה יותר מ־120X8 בגלל החוק הנורווגי סביר להניח שלא מעט מהם ערכו תחת כתובת אנונימית. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 20:49, 14 בדצמבר 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

דזרט הביא כמה דוגמאות, ויש עוד המון דוגמאות. מצחיק שאגסי טען שהארץ מסתיר חילוקי דעות או פרשיות שקשורות למפלגות ערביות, כאשר אלה מתפרסמות בו חדשות לבקרים ובשאר העיתונים צרצרים. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 23:00, 14 בדצמבר 2020 (IST)

מגוחך להתכחש למציאות. הדוגמאות שלו בכלל לא סתרו את דבריי. מלכתחילה אמרתי שהארץ מפרסמים נגד הערבים והשמאל קיצוני רק מה שהתפרסם בכל כלי התקשורת. לעולם לא תחקיר ייחודי, ולעולם לא ידיעה שהתפרסמה בכלי תקשורת אחד בלבד, או בכלי התקשורת בימין בלבד. את הטורים של אנשי הימין כמו ארנס הם אף פעם לא צייצו בטוויטר שלהם. יש להם אפס ביקורת על הרשימת המשותפת ואפילו על החמאס ומנהיגיו. לגבי ארצות הברית זה אפילו יותר בולט, מפרסמים כל רכילות קלושה נגד טראמפ ומשפחתו וכלום נגד ביידן והדמוקרטים, למעט חריגים נדירים. אגסי - שיחה 23:58, 14 בדצמבר 2020 (IST)
אתה מוזמן להעיף מבט באתר הזירה - الساحة של הארץ. כותרות המאמרים ששם כרגע:
Tzafrir - שיחה 00:23, 15 בדצמבר 2020 (IST)
זו נישה שולית ואין בה כלום. ב־4 השנים האחרונות בעמוד הראשי של "הארץ" היו אלפי כותרות שליליות נגד ביבי, טראמפ ומשפחתו, וכמעט אפס נגד החמאס הרש"פ הרשימה המשותפת והדמוקרטים בארצות הברית. אגסי - שיחה 21:18, 15 בדצמבר 2020 (IST)
צפריר, ציינת כותרות של תחקירים שליליים? תחקירים של ממש, חשיפות, השקעה? אם לא, מה הטעם? נרו יאירשיחה • כ"ט בכסלו ה'תשפ"א • 21:49, 15 בדצמבר 2020 (IST)
תשובה לנרו יאיר ולאגסי ביחד. הטיעונים שלכם הם טיעוני סרק. עיתונות כוללת תחקירים וביקורת, בוודאי, אבל הגיוני שעיתון ישקיע יותר משאבים בתחקירים על גופי השלטון או בנושאים שחשובים לקוראים, מאשר במפלגות קטנות באופוזיציה. כדוגמה לתחקיר כזה הבאתי לעיל סקירה מדעית ומקיפה על חיסוני קורונה שנכתבה על ידי מדענים ופורסמה ככתבה ראשית. גם גילויי שחיתות בארגון שידוע מראש שהוא מושחת הן בגדר טחינת מים. כאשר מפלגת העבודה הייתה בשלטון, הארץ פרסם אינסוף תחקירים עליה ועל גופים שקשורים אליה. למשל, החגיגות הראוותניות ביום ההולדת ה־80 וה־90 של שמעון פרס פורסמו בהבלטה ובביקורתיות מופגנת. ככה זה כשאתה בשלטון - בודקים אותך בזכוכית מגדלת. כן, אם חבר כנסת ערבי יעיר הערה מינית בוטה כלפי מישהי זה גם יהיה מעניין ואני בטוח שהארץ לא יצנזרו ידיעה כזו, כפי שאתם לכאורה טוענים, אבל מבחינת חשיבות עיתונאית, היא תזכה לידיעה קטנה בעמוד 5. אבל אם חבר הכנסת הזה יהיה ממפלגת השלטון, ולא משנה אם היא מפלגת ימין או שמאל, אז אותו מקרה יזכה בכתבה בולטת בתחתית העמוד הראשון. ככה עובדת עיתונות. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 07:12, 16 בדצמבר 2020 (IST)
יתר על כן - הארץ לא מסתיר, ולמעשה מפרסם, שהאג'נדה שלו היא שמאלנית מובהקת. הוא לא שונה בדבר מדבר בסוגיה הזו. מתבקש שעיתון שמזדהה כשמאל יהיה מוטה שמאלה. גילוי נאות - אני ימני ו"הארץ" לעיתים קרובות מרתיח אותי, אבל הוא מראש לא מתיימר לכיסוי הוגן. !Σiη Stαlεzε אילן שמעוני - שיחה 08:02, 16 בדצמבר 2020 (IST)
אתה צריך להתנסח בצורה מדויקת יותר. האג'נדה היא לא "שמאלנית" אלא ליברלית או פרוגרסיבית, והטענה לאי כיסוי הוגן צריכה להיות טענה על חוסר איזון. בכל מקרה, אין בסיס לטענה לפיה העיתון נמנע מלערוך או לפרסם תחקירים שליליים על ארגוני שמאל. נכון, יכול להיות שהכיסוי קצת לא מאוזן, אבל לא בצורה קיצונית. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 08:20, 16 בדצמבר 2020 (IST)
כמובן זכותו של הארץ להיות מוטה שמאלה, רק כדאי לשים לב עד כמה הוא מוטה. כשמבינים את זה הדברים נכנסים לפרופורציות. מה לגבי תחקירים על מערכת המשפט? אני מניח שזה מיותר, אין שם בעיות. אולי אצל שופטים מתנחלים וכדומה, לא ביחס לרוב השופטים והפרקליטים, שהם מקצועיים נטו, בלי דעות פוליטיות, מצביעים מן הסתם כולם פתק לבן. נרו יאירשיחה • א' בטבת ה'תשפ"א • 20:08, 16 בדצמבר 2020 (IST)
נו, יש הטיה - אז יש הטיה. לא מוצא טעם להיות מריר לגביה. הוויכוח היחיד הוא מול אלה שטוענים שאין הטיה. !Σiη Stαlεzε אילן שמעוני - שיחה 20:25, 16 בדצמבר 2020 (IST)
Gabi S., נכתב בעיתון עצמו במבט לאחור ל"הארץ" של שנות ה־60 וה־70 ש"אז הארץ לא היה שמאל". לא ברור מאיפה הבאת את הקביעה "האג'נדה היא לא "שמאלנית" אלא ליברלית או פרוגרסיבית" אבל זו קביעה שגויה מהטעם שהבאתי לעיל. !Σiη Stαlεzε אילן שמעוני - שיחה 20:25, 16 בדצמבר 2020 (IST)
על סמך ציטוט עלום (שלא נמצא לו בסיס) אתה כבר החלטת, אבל מו"ל העיתון אומר אחרת "עמוס שוקן, האם אתה ציוני?": שאלות ותשובות עם מו"ל "הארץ", באתר Haaretz הארץ. גם הטענות על אי-ביקורת כלפי מערכת המשפט חסרות בסיס. עייפתי מלנסות להוכיח שאין לי אחות. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 20:31, 16 בדצמבר 2020 (IST)
גבי, כל ילד רואה כי "הארץ" מבקר רק שלטון שהוא אינו אוהב: של ביבי ושל טראמפ זכו לאלפי כותרות שליליות, אבל אפס ביקורת (למעט חריגים נדירים) על שלטון הרש"פ, החמאס, של מרקל, אובמה וגם בקרוב של ביידן. אגסי - שיחה 21:54, 16 בדצמבר 2020 (IST)
כאן הארץ כותבים שקרוב ל־50% מהאנשים לא מרוצים מהמדיניות של מרקל בעניין מהגרים (אם כי יש פה המון כתבות חיוביות - אני לא אומר שהארץ אומרים "חמאס.שמאל.חלש" אבל זה לא שהם מציגים רק עמדות ליברליות או משהו בסגנון אלא גם עמדות שמרניות יותר מדי פעם ופעם), כאן אומרים פעמיים אובמה נכשל, כאן מדברים על דו"ח נגד ממשל אובמה, כתבה של כמה שורות על פליטת פה שלו, כתבה על רומן שניהל אובמה במהלך הקמפיין שלו לסנאט האמריקאי, כאן משה ארנס מדבר על ההתעלמות של החמאס מהעזתים המסכנים - אני יכול להמשיך לנצח. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 12:55, 17 בדצמבר 2020 (IST)
אני מודה שעל כל כתבתי שתומכת בטראמפ, אומרת שהוא לא משהו אבל עדיף על קודמיו מצאתי כ־3 כתבות שאומרות הוא טוב לנתניהו ולא בהכרח לישראל, טוב לעצמו אבל כאן מדברים על זה שטראמפ טוב לתקשורת, כאן מישהו מדבר על אי הכרת התודה של טראמפ ואומר שמתייחסים רק לזה שהיה רע לאמריקה ולא לעובדה שהיה טוב לישראל. ושוב - אני יכול להמשיך לנצח. פשוט בשלב מסוים יגמר לי המכסה של ה־10 כתבות גם בדפדפן השני ואני אצטרך לקרוא רק לפי כותרות. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 13:02, 17 בדצמבר 2020 (IST)

שאלה על סטטיסטיקת צפייה[עריכת קוד מקור]

בדקתי את סטטיסטיקת הצפייה של ערך מסוים, ומתוך סקרנות בדקתי גם את סטטיסטיקת הצפייה של דף השיחה של הערך. להפתעתי גיליתי שדף השיחה של הערך הרבה יותר פופולרי מהערך עצמו. זה הגיוני? -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 23:15, 9 בדצמבר 2020 (IST)

איזה ערך זה? אם זה ערך שהיה עליו הרבה מחלוקת אז זה לא מפתיע. יאירשיחה 23:19, 9 בדצמבר 2020 (IST)
זה יהיה הגיוני על הערך על אמיר השכל אבל זה יהיה מוזר אם זה יקרה בשיחה:יניב פולישוק לשם המחשה. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 17:01, 10 בדצמבר 2020 (IST)
עוד יתברר שב־95% מהדפים, 95% מהצפיות הן של ויקיפדים. עוזי ו. - שיחה 22:04, 10 בדצמבר 2020 (IST)

הסכמי אברהם - המדינה הבאה[עריכת קוד מקור]

TheDesertboy, לאחר הצטרפותה של מרוקו, אני מעוניין להמשיך את ההימורים הנחמדים שלנו על המדינה הבאה שתצטרף. האם אתה מעוניין? (אם כמובן יש עוד ויקיפדים שזה מעניין אותם, גם אתם מוזמנים). peledy - שיחה 11:41, 11 בדצמבר 2020 (IST)

עומאן? שמעתי מהעיתונאי המוערך (אני אומר את זה על הרבה עיתונאים - אבל הם באמת טובים) אהוד יערי שג'יבוטי בעניין ובעיקר בסוד העניינים אז אולי הם. תקשיב אבסורד - גנץ ואשכנזי (שרי הביטחון והחוץ של המדינה) קיבלו שלשום (בערך יממה לפני הציוץ של טראמפ והמסיבה של נתניהו) עדכון על העניין מקושנר או/ו טראמפ. זו הפעם ה־5 שנתניהו לא מגלה להם אבל לפחות הפעם הבית הלבן הבין את הסכנה חסרת התקדים שטמונה באי הידיעה וסיפר להם. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 11:49, 11 בדצמבר 2020 (IST)
איני מתרגש מהמידור (כבר מתרגלים). לדעתי עומאן לא תצטרף בכהונת טראמפ, אלא אם כן טראמפ ייתן להם תמורה שעומאן תבין שלא תוכל לקבל בתקופת ביידן (כמו מרוקו, ולכן הופתעתי שמרוקו הצטרפה, לאחר שהבינה שביידן לא יכיר בריבונותה על הסהרה המערבית). בתקופת ביידן הפרו־איראני, עומאן לא תצטרף כנראה לנורמליזציה עם ישראל בשל החשש מאיראן בשתי חזיתות, ממזרח איראן והצי החזק של משמרות המהפכה וממערב החות'ים, כמו גם שעומאן מעוניינת לשמר את יחסיה הטובים עם איראן. ניז'ר וכנראה גם מאלי תצטרפנה לנורמליזציה ונראה כי מדובר שאלה של מתי ולא אם. מאוריטניה גם עשויה לנרמל את היחסים איתנו, ובמקרה שלה הכל עניין של לחצים, מאיראן וטורקיה מצד אחד (הלחץ הזה גרם להם לנתק את היחסים איתנו ב־2010) לעומת סעודיה ומרוקו מהצד השני. כעת הוזכר גם שמן של אינדונזיה וברוניי, כשלדעתי הסיכוי של אינדונזיה להצטרף גבוה יותר בשל הקשרים שנרקמו בעבר. יש גם סיכויים קלושים אולי לצרף את בנגלדש ואולי גם פקיסטן, אך לדעתי פקיסטן לא תצטרף בלי סעודיה בשל יחסיה הטובים עם איראן והרצון ללכת עם מעין מעצמה בעולם המוסלמי למהלך שכזה. peledy - שיחה 11:59, 11 בדצמבר 2020 (IST)
וואוו לאט לאט, קודם כל הייתי בטוח שכבר יש לנו יחסים עם מאורטניה אבל טוב לדעת שאין כבר. לגבי מאלי וניז'ר אני מסכים ואני לא אהיה בשוק אם הם יכנסו למסע הזה.. אינדונזיה היא מדינה שהיה ועדיין יש לנו הרבה איתה (ברוני זו מדינה מסכנה שהצליחה לאחר מסע מפרך וקשה לקבל עצמאות רק לפני 20 שנים לא? אינדונזיה היא המדינה המוסלמית הכי גדולה בעולם ואני מניח שהיא תהיה גיים צינצזר. היא תביא אחריה את כל המדינות הקטנות שמבינות שיהיה להן גב. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 12:23, 11 בדצמבר 2020 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: אתה שמח לדעת שאין לנו יחסים איתם? (קריצה הבנתי שלא). אינדונזיה אינה בת 20 אלא הכריזה על עצמאות שלוש שנים לפנינו. השאלה היא האם אינדונזיה תבין שיש לה אינטרס ברור לקיים יחסים עם ישראל ותבין שהיא יכולה לספוג מעט ביקורת פנימית וחיצונית נגד המהלך ופה זה ייגמר. peledy - שיחה 12:32, 11 בדצמבר 2020 (IST)
יש עוד מדינה קטנה ליד אינדונזיה שאולי היא זו שקיבלה עצמאות לא מזמן. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 12:27, 11 בדצמבר 2020 (IST)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה: אם כוונתך לברוניי, הנסיכות השמרנית שגובלת במלזיה, אזי ברוניי היא בת 36 שנים, מעט יותר ותיקה ממה שחשבת. peledy - שיחה 12:32, 11 בדצמבר 2020 (IST)
לא הבנתי אותי - אם כי גם אני טעיתי בשם המדינה, התכוונתי למזרח טימור שקיבלה עצמאות מאינדונזיה ב־2002 אחרי מסע עצמאות מייגע שכלל ג'נוסייד אכזרי, יכול להיות שיש לה יחסים איתנו - יש מדינות בודדות שאני תמיד מתבלבל בניהן ואלו הקטנות האלו דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 12:39, 11 בדצמבר 2020 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: טעות שלי, כן יש לנו יחסים עם מזרח טימור. הייתי בטוח שאין לנו לא עם ברוניי ולא עם מזרח טימור ולכן אמרתי שהשכנה הקטנה של אינדונזיה לא תעשה מעשה עצמאי ולא אהוד שכזה לבד אבל טעיתי דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 12:44, 11 בדצמבר 2020 (IST)
למזרח טימור הקתולית יש יחסים עם ישראל עוד מהקמתה, בניגוד לשכנותיה המוסלמיות. peledy - שיחה 12:44, 11 בדצמבר 2020 (IST)
יש נקודה שמטרידה אותי ואינה מדוברת מספיק בתקשורת. בסודאן מאיימים לחזור בהם מההסכם עם ישראל בשל האיטיות שבה מתנהל הליך חסינותה והסרתה מהמדינות תומכות הטרור. סודאן עברה שינוי מהותי עם הפלת משטר אל־בשיר ולא הגיוני שמשטר החדש יסבול מחטאיו של בשיר. סודאן חצתה את הקווים מציר הרשע עם איראן ועברה לציר הפרו־מערבי איתנו ועם סעודיה והאמירויות (כשעברה בדרך אצל הציר של טורקיה), והיא צריכה לקבל על זה פרס ולא עונש. אם חוק החסינות עבור סודאן ייפול, מדובר בבגידה של ארצות הברית במדינה שמנסה להתקרב אליה ובמסר ברור לעולם - לא בטוח שכדאי לכם להתקרב לארצות הברית כי לא בטוח שתרוויחו מכך. peledy - שיחה 12:57, 11 בדצמבר 2020 (IST)
בראש השלטון בסודן נמצאים אנשים שהיו ממנהיגי רצח העם בדארפור. Tzafrir - שיחה 15:42, 12 בדצמבר 2020 (IST)
נ.ב. מובן שמי שתוקע את ההליך הם כמובן הדמוקרטים שמנסים לפגוע בהישג ההיסטורי של הנשיא טראמפ, אבל חבל שמדובר בצ'אק שומר ובמננדז המתונים והנורמליים. peledy - שיחה 13:01, 11 בדצמבר 2020 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: זו נראית רשימה ארוכה אבל היא מתחילה להתקצר עם הזמן: ונצואלה, כווית, איראן, לבנון, סוריה, עיראק, ברוניי, בנגלדש, בהוטן, ג'יבוטי, אפגניסטן, אלג'יריה, אינדונזיה, לוב, קטר, תימן, עומאן, סומליה, איי קומורו, מלזיה, ערב הסעודית, תוניסיה, קובה, פקיסטן מאוריטניה וקוריאה הצפונית הן המדינות שלא מקיימות איתנו יחסים רשמיים. יש מדינות שכן קיימו איתנו בעבר יחסים דיפולמטים רשמיים אך היום לא והם איראן, ונצואלה, מאוריטניה, מאלי והמלדיביים, עומאן, קובה, ניז'ר וקטר. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 12:58, 11 בדצמבר 2020 (IST)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה: כאן מדברים על זה, וגם כאן. אני אכן שמעתי על החוק הזה, צ'אק שומר אדם שאני מאוד מעריך ואני מניח שהדבר היחיד שמונע ממנו הוא המדינה שאותה הוא מייצג היא הייתה הקורבן העיקרי של הניין אילבן דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 13:05, 11 בדצמבר 2020 (IST)
אז בוא נעבור על הרשימה הארוכה הזו - מדינות ציר הרשע - ונצואלה, קובה, איראן, סוריה, קוריאה הצפונית והמדינות שבהן איראן מפעילה מיליציות כמו תימן, עיראק ולבנון - לא ילכו לנורמליזציה עם ישראל במצב הנוכחי ולכן חבל לפנטז עליהן. אתייחס כעת למדינות שלא התייחסתי קודם - כווית תלך לנורמליזציה עם ישראל באיזשהו שלב, כנראה יד ביד עם סעודיה, אבל ייתכן שתלך לבד אם הדור הישן השולט כיום יוחלף. אבל אם סעודיה תלך, היא כנראה תיאלץ גם את כווית ללכת איתה. לגבי בהוטן, מדובר במדינה מבודדת שאין חשיבות, למעט סמלית, ביחסים איתם. לגבי אפגניסטן, ייתכן מאוד שהיא תצטרף לעגלת הנורמליזציה עקב לחץ של הנשיא טראמפ, משום שאפגניסטן היא מדינה שתלויה לחלוטין בארצות הברית, אם כי ייתכן חשש מהארגונים הסונים הקיצוניים החזקים שם. אלג'יריה ותוניסיה הרדיקליות כנראה תישארנה בצד, הראשונה גם בגלל ההכרה האמריקנית בסהרה המערבית כחלק ממרוקו והאחרונה סתם שונאת את ישראל. בלוב ישנה מלחמת אזרחים עקובה מדם, והשאלה לגבי נורמליזציה תלויה במנצח במלחמה הזו, אם כי כרגע אנו רואים תיקו ואין ממש הכרעה לאיזשהו צד. מצד אחד יש את הממשלה האסלאמיסטית בטריפולי שנתמכת על ידי ארדואן, והיא נחשבת לעוינת במיוחד עבור ישראל. לעומת זאת, ישנה ממשלה שנייה בבנגאזי של ח'ליפה חפתר, וממשלת חפתר נחשבת לקרובה יותר לישראל בשל בעלות בריתה מהמפרץ וכנראה גם בשל סיוע מודיעיני שמעבירה לה ישראל, כלומר אם חפתר ינצח במלחמת האזרחים, ישנו סיכוי לא מבוטל שנראה שלום בין ישראל ללוב. מלזיה כנראה לא תצטרף לנורמליזציה בשל האנטישמיות של הממשלה ושל ראשה בעבר (מאהאטיר מוחמד הארור). לעומת זאת, אני בהחלט רואה תרחיש שבו קומורו, סומליה והמלדיביים באות לנורמליזציה עם ישראל. ייתכן שקטר תלך לפני תום כהונת טראמפ לנורמליזציה עם ישראל על מנת לקבל נשק מתקדם. peledy - שיחה 13:22, 11 בדצמבר 2020 (IST)
אני לא מפנטז על מדינות כאלו, אני באתי להמשיך לפרט את הסיבות ליחסים ולמי אין סיכוי אבל היה לי איתך כבר כ־3 התנגשויות עריכה והתאיישתי. ציר הרשע הזה לא מעניין אותי ואתה מנחש מה דעתי על המשטרים שם שטובחים באנשים תמימים וסעודיה לידם היא שווייץ ובלי קשר לזכויות אדם - בעניין הזה אני מסכים איתך בכמעט כל מה שאמרת למעט העובדה שסומליה גם היא במלחמת אזרחים ולא תרוץ ליחסים איתנו. לדעתי המדינות היחידות שנראה בשנים הקרובות יחסים רשמיים איתן הן: עומאן, ג'יבוטי, ערב הסעודית, המלדיביים, מאוריטניה, מאלי, איי קומורו ובמידה והמלחמה בלוב (מלחמת אזרחים שנייה/שלישית) תגמר עם ניצחון של חפתר אז גם לוב. לגבי סעודיה - המלך שם במצב די מזעזע ואני לא אופתע אם יורש העצר שם יחגוג יום הולדת 38 שהוא כבר מלך סעודיה דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 13:47, 11 בדצמבר 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אני מקווה שהאל יגאל את המלך סלמאן מייסוריו ויביא שלום במזרח התיכון. שכחת להוסיף את כווית וניז'ר כנראה. ולגבי סומליה, המלחמה בדיוק הנקודה, שני הצדדים מחזרים אחרי ישראל ויעשו הרבה כדי לקבל ממנה סיוע. גורמים בכירים אומרים שכנראה מאוריטניה (מדינה ערבית בצפון מערב אפריקה שכבר חתמה איתנו על הסכם שלום ב־1999) היא המדינה הבאה. peledy - שיחה 18:51, 11 בדצמבר 2020 (IST)

אנונימי מדי ודזרט, איך אתם אוהבים לשער ולהעלות ספקולציות... זה משהו מיוחד ניב - שיחה 00:04, 12 בדצמבר 2020 (IST)

ניב, זה ממש נחמד! לך יש ניחושים? peledy - שיחה 00:30, 12 בדצמבר 2020 (IST)
נראה שמדובר בבהוטן. ג'נסקט - שיחה 17:52, 12 בדצמבר 2020 (IST)
אכן, TheDesertboy, יש כעת נורמליזציה עם בהוטן. בניגוד להסכמים האחרים, כאן מדובר בהישג עקיף ולא ישיר של הנשיא טראמפ, שיצר אווירה של נרמול עם ישראל ולכן בהוטן הצטרפה לעגלה. סעודיה לוחצת על מדינות ערביות נוספות להצטרף על מנת להכין את הקרקע ולכן כווית, מאוריטניה, עומאן, ג'יבוטי וקומורו נראות כמו אופציות ריאליות. גם מדינות לא ערביות כמו פקיסטן, אינדונזיה (שהחלה לחשוק בנורמליזציה) וניז'ר בדרך להצטרף אל העגלה. כמו שאומר הנשיא טראמפ - THE BEST IS YET TO COME!‏ peledy - שיחה 18:02, 12 בדצמבר 2020 (IST)
אכן כן, אם כי יחסי בהוטן–ישראל לא ממש היו חשובים לישראל. PRIDE! - שיחה 18:04, 12 בדצמבר 2020 (IST)
Euro know, אין צורך להיות חמוצים. אכן בהוטן אינה בעלת משמעות חשובה אבל יש לקבל בזרועות פתוחות כל מי שמעוניין להתקרב אלינו, בטח כשבהוטן מנרמלת את היחסים איתנו לפני הדוד סם. peledy - שיחה 18:15, 12 בדצמבר 2020 (IST)
על פי ההיסטוריה, היה ניתן לעשות את היחסים גם לפני הרבה שנים (ב־1994–1995 נודע על הקשר הראשון בין בהוטן לישראל). בגלל איזשהי סיבה והתקדמות איטית, לא היו איתה יחסים עד היום (אני לא חושב שזה באמת קשור לסכסוך הישראלי-ערבי). PRIDE! - שיחה 18:19, 12 בדצמבר 2020 (IST)
בהוטן היא מדינה שאינה נורמלית ומתנהלת די מוזר מבחינת יחסי חוץ, ללא קשר לסכסוכים שלנו. עלינו לברך על הנורמליזציה איתם שהגיע כרגע בזכות אווירת הנורמליזציה שיצר הנשיא טראמפ ולעבור למדינה הבאה, הימור שלי - אינדונזיה או מאוריטניה. peledy - שיחה 18:27, 12 בדצמבר 2020 (IST)
הקדימו אותי - בהוטן היא מדינה שלא קשורה להסכמי אברהם, היא מדינה שמרבית תושיבה מאמינים בבודהיזם והיא מוטציה ביחסי חוץ. את זה אי אפשר לקשר לטראמפ. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 18:48, 12 בדצמבר 2020 (IST)
לבהוטן אין יחסים דיפלומטיים עם ארצות הברית, עם סין ועם רוסיה, אבל יהיו לה איתנו. מעניין מה נתנו להם בתמורה? צוללות? בברכה. ליש - שיחה 18:57, 12 בדצמבר 2020 (IST)
אולי F35 בשביל לרסק מקדש שמיועד להריסה, אל תזלזל בהם... דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 19:03, 12 בדצמבר 2020 (IST)
אנונימי - אני שלא אמרת את זה בכוונה או ברצינות אבל אני שונא את המילה חמוצים, בגלל המילה הזו ביביסטים או אנשי ימין קיצוני הפכו אותי מאדם פטריוט שרצה להתגייס לצבא ל"חמוץ עוכר ישראל" - נתניהו כל כך אוהב לדבר שבסוף לא קולטים שהוא באמת עושה משהו. איך אפשר לראות אדם באור חיובי אם הוא אומר "גנץ. שמאל. חלש" "אכלו לי, שתו לי - תפרו לי" אבל מאוחרי הקלעים הוא נוסע לעומאן ונפגש עם איזה מנהיג מוסלמי במאלי באישון לילה. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 19:07, 12 בדצמבר 2020 (IST)
TheDesertboy, תתפלא אבל גם במשרד החוץ מסכימים איתי, משום שנוצר אפקט דומינו של הכרה בישראל ויצירת קשרים איתה (אבל הפעם מדובר בקשר עקיף כאמור ולא בקשר ישיר). בניגוד להסכמים הקודמים עם מדינות ערב, הפעם השושבינים הם הודו וראש ממשלתה נרנדרה מודי, שרשם לטובתו הישג דיפלומטי נאה ואולי גם מעוניין בנשק מישראל (למיטב ידיעתי ישראל היא ספקית הנשק השנייה של הודו אחרי רוסיה). בנוגע להערה על החמוצים, אל תיקח אותה ברצינות, זה היה בצחוק ומשתמשים בה משני הכיוונים, ואני חושב שגם Euro know הבין שאמרתי חמוצים כהלצה ותו לא. peledy - שיחה 22:23, 12 בדצמבר 2020 (IST)
השאלה אם זה בגלל שבוהטן לא מוכרת לישראלים כמו מרוקו או בחריין או שזה היה גם אצלם במקום הראשון בצפיות. טראמפ מחר יהיה עסוק בדבר אחד וזה הצבעת חבר האלקטורים, הוא מאוד לא יחבב את התוצאה - השאלה שלי היא איך הם יצביעו, האם זו תהיה הצבעה בזום? הצבעה שכל אחד נכנס לחדר בתורו ונמצא בחדר רק עם כמה מפקחים ופקיד? קפסולות? אולי בכלל יאבדו את זה סופית ויצביעו כמו שהצביעו ב־2016? דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 15:42, 13 בדצמבר 2020 (IST)
אגב ברור לי שלא אמרת את זה ברצינות וכתבתי זאת בשורה הראשונה - רק אמרתי לך שהמילה הזו מרתיחה אותי שאנשים אומרים אותה ברצינות. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 15:44, 13 בדצמבר 2020 (IST)

ההסכם עם ישראל הקפיץ את בהוטן למקום הראשון בצפיה בוויקפידיה העברית מרחוק עם מעל 39 אלף צפיות. אגסי - שיחה 15:14, 13 בדצמבר 2020 (IST)

המזרח התיכון הוא אולי המפסיד הגדול ביותר מבחינת ביידן - כשהסונים היחידים שתכו בביידן הם הפלסטינים, וכך ניתן להבין את הבידוד שהם נמצאו בו בתקופת טראמפ. לו טראמפ היה נבחר, אני בטוח שהסכמי הנורמליזציה היו ממשיכים והיינו מגיעים גם לסעודיה ואולי לפקיסטן, ואולי גם איראן עם משטר חדש הייתה מצטרפת. peledy - שיחה 16:45, 13 בדצמבר 2020 (IST)

עדיין - גם אם (ויש משהו בדבריך) יגרום לפלסטינים להיות על הבמה והדבר יהיה הרבה יותר איטי ופחות חגיגי, טראמפ כבר באמצע העשור השמיני לחייו והוא מתנהג כמו ילד בן 4 שלקחו לו את השמיכי או שלא הביאו לו את הטוש שרצה לצייר איתו. אני מאוד מאוד מקווה שהוא יבין שאפילו שהוא לא מרוצה מהתוצאות (דבר לגיטימי והגיוני - אף אחד לא ירקוד אם יודיעו שהפסיד בדבר כלשהו) זה לא מצדיק לבנות קרקס ולהכריז על ריצה לנשיאות שהיריב שלו מושבע, הוא יכול להכריז על עכשיו (כמו שהכריז ביום הבחירות או ביום שאחריו ב־2016 שירוץ גם ב־2020 אין דבר שמונע ממנו לעשות זאת), הוא יכל לעשות זאת בחודש ושבוע שעברו מיום הבחירות והוא יכול לעשות זאת בחודש ו6 ימים הקרובים אבל זה יהיה ילדותי, מגוחך וממש חזירי לגנוב את ההצגה ככה. לגבי סעודיה אני מסכים אבל לגבי איראן - בשנייה שהמשטר יקרוס העם יחפוץ בכל מדינה שתפתח לו דלת ותעזור לו לשפר את המצב הגועל נפש שנמצאת איראן. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 16:57, 13 בדצמבר 2020 (IST)
זכותו להכריז על ריצתו לנשיאות בהשבעת ביידן, הוא עשה את זה גם ביום השבעתו שלו. אני בטוח שעם משטר חדש, איראן הייתה מתקרבת לארצות הברית ועושה שלום עם ישראל, כי העם מאס במדיניות הניכור מהמערב וגם אוהב את ישראל וארצות הברית. peledy - שיחה 17:27, 13 בדצמבר 2020 (IST)

די לכיבוש המערבי[עריכת קוד מקור]

מפתיע אותי שאף אחד לא שם לב למשמעות הרחבה כל כך של הצעד של טראמפ: הכרה בריבונות מרוקו בסהרה המערבית. בניגוד לדעת הקהילה הבינלאומית. כלומר: מעכשיו צרפת אינה התומכת היחידה של מרוקו מבין המעצמות, וארצות הברית מצטרפת אליה. האם מדינות ערב מכירות בסיפוח הזה בניגוד לדעת עמדת הקהילה הבינלאומית? או שאולי מה שמותר במערב אסור במזרח? Tzafrir - שיחה 15:46, 12 בדצמבר 2020 (IST)

Tzafrir, האם צרפת מכירה בריבונות המרוקנית בסהרה? ככל הידוע לי האיחוד האירופי מתנגד נחרץ לריבונות הזו. peledy - שיחה 15:56, 12 בדצמבר 2020 (IST)
ארצות הברית לא מכירה בריבונות ישראל בפועל בשטחים, אבל מונעת החלטות במועצת הביטחון נגדה. כך גם צרפת מול מרוקו בסהרה המערבית. Tzafrir - שיחה 18:24, 12 בדצמבר 2020 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: אני די בטוח שמרוקו (למעט ההכרה בסהרה המערבית החשובה) מעוניינת גם להצטרף לסעודיה ולישראל בציר בוושניגטון נגד איראן, שתומכת בחזית הפוליסריו. peledy - שיחה 22:15, 12 בדצמבר 2020 (IST)
העולם עדיין לא השתחרר לגמרי מהאימפריאליזם, התקדים הזה יצור תוהו ובוהו ופתאום חצי האי קרים, הגדה המערבית, ג'אמו וקשמיר (מדינה) ועוד ועוד - שלא לדבר על הטיבטים המסכנים שלצערי לנצח יהיו תחת שלטון שהוא יורש ראוי של האימפריה היפנית וגרמניה הנאצית. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 18:50, 12 בדצמבר 2020 (IST)
דזרט, לא ציפיתי ממך לקרוא ליהודה ושומרון כשטח שנכבש באימפריאליזם. שטח בעל קשר הדוק כל כך לעם היהודי אינו אימפריאליזם (לטעמי גם קרים וקשמיר אינן נשלטות מאימפריאליזם אבל ניחא). האימפריאליזם שמתרחש היום הוא ההשלתטות של סין באפריקה ושל רוסיה בסוריה, או מה שאיראן עושה במזרח התיכון, אבל ישראל אינה מדינה אימפריאליסטית. peledy - שיחה 22:15, 12 בדצמבר 2020 (IST)
אחדד את דבריי - אבל התכוונתי לשטחים שבמחלוקות. אמרתי לך כמה פעמים - הסינים הם יורשים ראויים לגרמניה הנאצית והתיאור "מדינה אימפריאליסטית" קטן עליהם. לישראל יש קשר ליהודה ושומרון אבל אגיד שוב - השטחים האלו הם שטחים במחלוקת, סהרה המערבית כמו הרשות הם שריד של האימפריאליזם - היו צריכים לתת גם לפלסטינים (שיעשו שם כבר מהפכה, יבינו כמה המשטר שם אידיוטי ויבינו שאנחנו אולי פרטנר שלא מוותר על כל דבר אבל פרטנר רציני שהיה שמח שהשכנה שלו ממזרח וחלק מהמערב לא תהיה אפריקה הדור הבא אלא שהרצועה תהיה סינגפור מזרח תיכונית (אם לא החמאס זה היה יכול להיות יעד ריאלי). סהרה המערבית הם בכלל מסכנים כי בהם אף אחד לא מכיר בניגוד למספר לא קטן של מדינות שמכירות ברשות. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 23:35, 12 בדצמבר 2020 (IST)
אגב - אם זה היה תלוי בפוטין - הוא היה בונה ברית מועצות משדורגת ומוסיף גם מדינות נכשלות כגוון סוריה (או מה שנשאר ממנה) וקובה אז הוא מסתפק בחצי האי קרים, הוא היה שמח גם לחלקים מהאיים בצפון יפן, לאיים אמריקאים בגבול עם אלסקה, את בלארוס ועוד ועוד אבל הוא לא טמבל ויודע שהוא לעולם לא יקבל יותר מחצי האי קרים ועוד כמה איים בודדים דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 23:38, 12 בדצמבר 2020 (IST)
הרשות היא שריד של ייבוא ארגון טרור מנודה בתמימות פושעת של ממשלה ישראלת מתוניסיה ללב הארץ והחזרתו למיינסטרים. אם אתה שואל אותי, היה צריך להפציץ את הספינה של ערפאת עוד כשהוא עזב את לבנון ב־1982 אבל זה כבר סיפור אחר. רוב הציבור הישראלי מעוניין בהיפרדות מהפלסטינים אבל מתנגד נחרצות לתת שטחים ביהודה ושומרון לארגון טרור. פתרון האמירויות היצירתי הוא פתרון שבהחלט עשוי לעבוד, במיוחד כשכמעט אין פלסטינים שנוסעים מג'נין לבית לחם או לחברון. peledy - שיחה 23:43, 12 בדצמבר 2020 (IST)
כמעט אין פלסטינים שנוסעים מג'נין לבית לחם או לחברון? מה? בר 👻 שיחה 10:57, 14 בדצמבר 2020 (IST)
הם אינם מתערבבים. אין כמעט קשרי נישואין בין חמולות בג'נין לחמולות בחברון. ברגע שנסתלק הם יילחמו אחד בשני, או אפילו ייתכן שהם יילחמו אחד בשני ברגע שאבו מאזן יסתלק. peledy - שיחה 16:17, 14 בדצמבר 2020 (IST)
אבו מאזן ישלוט עד מותו, שנראה מתקרב, שעון החול יגמר בשנים הקרובות. אני לא אופתע אם הוא והמלך הסעודי ימותו בשנתיים וחצי הקרובות. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 19:38, 14 בדצמבר 2020 (IST)
אם שניהם ימותו באותו יום, זה יהיה אחד הימים המשמחים בתולדות מדינת ישראל, ואולי הכי משמח אם גם המשטר האיראני הארור ייפול גם באותו יום. peledy - שיחה 20:53, 14 בדצמבר 2020 (IST)
לא נוסעים ולא מתחתנים זה מעט שונה. אפילו קידר לא טוען שהם לא נוסעים, אלא רק לא מתחתנים. לצערי גם לטענה הזו שלו לא מצאתי סימוכין. בנוגע לנבואה שיום אחרי הם ילחמו אחד בשני, אתה יודע למי ניתנו הנבואות. בר 👻 שיחה 02:22, 15 בדצמבר 2020 (IST)
החברה הערבית מורכבת מחמולות ושבטים, כך זה עובד גם באיחוד האמירויות ובמדינות אחרות. האימפריאליזם האירופי יצר "עמים" ו"לאומיות" שאין ביניהם דבק חזק מספיק על מנת ליצור עם אמיתי, ולכן נוצר הכאוס שאנחנו רואים בלוב, תימן, סוריה, עיראק, לבנון ומדינות ערביות ואפריקניות נוספות. peledy - שיחה 15:44, 15 בדצמבר 2020 (IST)
ובכל המדינות האלו האזרחים עוברים בין ערים שונות. לא ברור למה אתה חושב שהפלסטינים לא. על כל פנים, הקולוניאליזם הביא לעולם גם מדינות כמו ירדן, שאין בה כאוס. מה שמבהיר שאין טעם להתנבא בעניין. בר 👻 שיחה 23:33, 15 בדצמבר 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

שראיתי את השנה הפסיכית הזו הבנתי שכמעט הכל אפשרי אבל אפילו אם יש סיכוי שאבו מאזן והמלך סלמאן ימותו באותו יום לא כולם יפלו ביחד (אני דווקא חשבתי על הפרש של כמה חודשים ספורים ). המשטר האיראני יכול ליפול גם בקיץ הקרוב - השאלה היא האם יש למתנגדי השלטון תוכנית מאוחדת? מהפכה לא תצליח באופן שככל הנראה הביאו אותה אם היא לא תהיה את התוכנית ליום שאחרי. האם המתנגדים יסכמו על שאה חדש? אולי משהו כמו הבריטים עם מלך סמלי וראש ממשלה/נשיא ביצועי? אגב אנונימי זה מובן מאליו אבל עדיין מרגיש צורך לציין זאת – כמו שאמרו על החיסול של הפאפא של הגרעין האיראני "כן יאבדו כל אויביך" אני בטוח שנתניהו, בכירי משרד הביטחון ואפילו סתם איזה עובד חברת חשמל לא יבכו שתהיה הודעה של "הפיכה באיראן" או "יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס נפטר בגיל XX הלילה". תן לכל אחד מהם את הזמן שלהם (רק אל תבנה על נסראללה כי הוא רק בן 60קריצה). ימים יגידו מי ימות ראשון. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 12:59, 15 בדצמבר 2020 (IST)

נסראללה ואסד היום חרדים לחייהם, משום שמבכירי ציר ההתנגדות נותרו רק הם אחרי החיסולים של פח'רי-זאדה וסולימאני. היות שאתה צודק שאין הנהגה אופוזיציונית סדורה, לדעתי על ממשל טראמפ/ביידן להקים ממשלה גולה ולדחוף להסכמות בין ארגוני האופוזיציה על מנת להדיח את המשטר הנוראי בטהראן. peledy - שיחה 15:44, 15 בדצמבר 2020 (IST)
הייתי בטוח יש שם עוד טיפה בכירים, נסראללה לא יוצא מהבונקר בסוף יהפוך לנו לערפד ... דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 16:24, 15 בדצמבר 2020 (IST)
אולי הבא שינקנקו אותו יהיה סלאמי ( היה מתבקש). peledy - שיחה 17:27, 15 בדצמבר 2020 (IST)
העלה לי חיוך על הפנים, אכן זה היה מתבקש דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 19:05, 15 בדצמבר 2020 (IST)
TheDesertboy, שמח שהצלחתי להעלות לך חיוך על הפנים. מקווה שגם גופם של המלך סלמאן או אבו מאזן. peledy - שיחה 03:21, 16 בדצמבר 2020 (IST)
אפילו שיורש העצר הסעודי נראה להרבה אנשים "מודרני" (והוא לא איש מערות כמו שאר המלכים הסעודים, הוא הרבה שליטים בעולם המערבי והעולם השני שחלילה לנשים ולנוצרים יהיו זכויות כלשהן - הוא הביא לא מעט שינויים מרעננים לממלכה הישנה הזו), הוא אדם מאוד מערבי ומבין לא פחות אם לא יותר מאביו את שינוי מערך הכוחות בעולם אבל ויש אבל גדול - ג'מאל ח'אשוקג'י, לוג'יין אל-הד'לול, עזיזה אל-יוסף ואימן אל נאפג'אן ועוד המון פעילים פולייטים שלא זכו לתהילה כזו אחרי מותם מתו סתם, נרצחו או הוצאו להורג בדם קר שחושש מכל פיפס שיגידו עליו. אני לא מוריד מערכו של אדם - שכן רוצה לחמם מנועים בשביל להעביר את סעודיה מחברה שמתאימה לסוף המאה ה־19 ותחילת המאה ה־20 למאה ה־21 אבל שיעלה לשלטון. סעודיה נמצאת הרבה שנים בשפל טרגי ומגוחך ברשימת מדד חופש התקשורת (וגם אנחנו - ככל הנראה בגלל התקיפות הפוליטיות של התקשורת או בכלל הדם הרע שיש בין הצדדים והאיבה גורמת לכך שאנחנו גם לא במיקום מושלם אבל אני קופץ מדבר לדבר וחבל). הוא יכול אם הוא רוצה להביא את סעודיה לדירוג טוב יותר. איך נזכרתי ביורש העצר שאתה מדבר על לנקנק אנשים?נזכרתי במה שעשו לח'אשוקג'י דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 14:46, 16 בדצמבר 2020 (IST)
קשה לי לבוא לטענות לבן סלמאן, משום שחוץ מישראל, כולם מחסלים יריבים פוליטיים, מארדואן ועד חמינאי. לישראל אין שום זכות יתר לפסול שותפות בגלל ענייני זכויות אדם, משום שאנחנו במאבק קיומי נגד כוחות סונים ושיעים קיצוניים, וחוץ מהם יש גם ארגונים לאומניים בארצנו ששואפים להשמיד אותנו. peledy - שיחה 15:30, 16 בדצמבר 2020 (IST)
לצערנו זה ככה, איזה מזל שאני רוצה להיות עיתונאי (היו לי ימים שרציתי אולי אולי פוליטיקה אבל החרא החולני והמזעזע הוא לא בשבילי) בישראל - השאלה מה יקרה אם יציעו לי להיות שליח של אחד מערוצי החדשות באזור סעודיה אבל כן).. המזרח התיכון כולו (אנחנו עוד מקרה טוב יחסית) לא מצטיין בשמירה על זכויות האדם. למעשה מרבית מדינות אסיה (גם שם אנחנו במקרה טוב יחסית) הן לא אור לגויים בעניין זכויות אדם. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 16:18, 16 בדצמבר 2020 (IST)
אנחנו באופן טוב יחסית לכלל העולם. איזה עוד צבא מתקשר לתושבי בניין באזור של האויב (ברצועת עזה) ואומר לתושבים: צאו, אנחנו הולכים להפציץ את הבניין? נאט"ו לא נהגו ככה בקוסובו או במקומות אחרים. peledy - שיחה 17:18, 16 בדצמבר 2020 (IST)
זה כי נאט"ו בקוסובו העדיפו לוותר על המטרה כליל אם יש בה אזרחים. דניאל 19:37, 16 בדצמבר 2020 (IST)
איזו עוד צבא מפנה בשרירותיות יישובים ואמר להם להתפנות תוך 10 דקות? ס.ג'יבלי - שיחה - הצטרפו למיזם סין 19:40, 16 בדצמבר 2020 (IST)
אנונימי - ככה צריכה לעשות כל מדינה שמכבדת את עצמה ואת זכויות האדם. אני אפילו לא צריך להסביר לך שהילדים, הנשים, האחים או החברים של כל המחבלים האלו לא אשמים שיש להם בן משפחה או חבר רוצח. נאט"ו לא היה שובר את הראש על זה ומסתכן בזה (בנינו, זה מאוד מוסרי אבל מהראייה הצבאית - האם לא חשבו על העובדה שהם יגידו לבן המשפחה?), לא אמרתי שאנחנו במצב רע בעולם - אבל הדגשתי שבמזרח התיכון עצמו אנחנו במקום הכי טוב אפילו שזה לא כזה קשה להיות מוסרי יותר מאיראן או סעודיה - אבל הבנת, אבל יש מדינות שעדיין במקום טוב יותר מאיתנו. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 12:45, 17 בדצמבר 2020 (IST)

סיפורו של מימ[עריכת קוד מקור]

אז אני ראיתי ביוטיוב סרטון כלשהו ואז קפצה לי הגאונות הזו - ממש כאן. כמה מימס אתם מכירים כאן? אני בערך 70 מתוך ה־100. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 08:09, 15 בדצמבר 2020 (IST)

הכל, אם בדקתי נכון. הייתי מת על השטויות האלו בעבר. היום פחות, אבל זה עדיין מעלה בי חיוך להיזכר בכולם. יאירשיחה 18:28, 15 בדצמבר 2020 (IST)
חסרים יותר מדי דברים קלאסים. הנה 300 מהם (Reupload לצערינו כי יוטיוב מחקו את הסרטון המקורי מלפני עשור+). ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 20:18, 15 בדצמבר 2020 (IST)
עשור - וואו זה באמת ישן (תכלס 2011, לא להאמין שעוד רגע 2021. קשה לי להאמין שאני חוגג בשנה קרובה 20 אני מרגיש בקושי 16 ). אבל עדיין 2011 זה לא כזה חדש. אין מימס של טראמפ דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 21:03, 15 בדצמבר 2020 (IST)

סקר – בני גנץ[עריכת קוד מקור]

כיצד יפעל בני גנץ בבחירות, ומה יהיו השלכות המהלך? לבלוב 🎧 • ב' בטבת ה'תשפ"א • אשרי המאמין23:29, 16 בדצמבר 2020 (IST)

אם יתמודד עצמאית[עריכת קוד מקור]

לא יעבור את אחוז החסימה[עריכת קוד מקור]

 1. ס.ג'יבלי - שיחה - הצטרפו למיזם סין 08:44, 17 בדצמבר 2020 (IST)
 2. אם לא יפרוש, אז בהחלט... לבלוב 🎧 • ה' בטבת ה'תשפ"א • אשרי המאמין23:42, 19 בדצמבר 2020 (IST)

יקבל תוצאה חד ספרתית[עריכת קוד מקור]

 1. גנץ הוא מלח הארץ. הוא לא רהוט, הוא לא נואם מוכשר כמו ביבי וסער ולפיד, והוא לא פוליטיקאי משופשף. אבל אף על פי שהוא הפר את הבטחות הבחירות שלו ושרף גשרים חיוניים, הוא העניק לנו ממשלה יציבה (יחסית, כן? זו ממשלה גרועה, אבל היא עדיפה על ממשלת מעבר בת שנה וחצי) ואני חושב שיש הרבה בוחרים שלא ישכחו לו את זה. 8-6 מנדטים זו לחוסן לישראל/כחול לבן היא אפשרות ריאלית. ניב - שיחה 23:33, 19 בדצמבר 2020 (IST)
 2. ניב צודק. להערכתי אולי גנץ יתחזק עוד טיפה משום שלדעתי רבים ממצביעי לפיד בסקרים יבינו שיאיר לפיד אינו המנהיג האולטימטיבי אלא פשוט שחקן ותו לא, שאין לו ממש יכולות להנהיג. peledy - שיחה 22:26, 20 בדצמבר 2020 (IST)
  לעומת שניכם אני חושב שהאדם כבר ראה פוליטיקה אכזרית ממה שהיא באמת, מפטריוט ולוחם אמיתי על המדינה חצי עם (אותו לא החרים, לא אמר לחילים - אתם תגנו רק על הלא-ביביסטים) לעוכר ישראל, לתומך בטרור, למשתפ איראני ומה לא. הוא היה משתתף בבחירות אם הוא היה עובר את זה (תכלס רק אדם כמו נתניהו מעביר מספר אנשים עינויים כאלו) מול אדם אחר הוא היה מנסה להתמודד ולזכות ב7 מנדטים שהיה מצליח להביא מאנשים שלא רואים את לפיד כמשיח. כמו שאמרתיל למטה גנץ הוא "אדם פטריוט שנפל לקסמיו של נוכל פוליטי ואלוף העולם בהפרד ומשול, הוא תמים אבל יודע שמוטב לו לפרוש" דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - יום טוב 12:05, 21 בדצמבר 2020 (IST)
  קשה לי לראות תסריט שבו יאיר לפיד מקבל את המנדטים שחוזים לו הסקרים כאשר הוא מכריז על ריצה לראשות הממשלה. השאלה לאן תהיה הזליגה, בתוך גוש השמאל, כלומר לגנץ, או מחוצה לו, כלומר לסער. להערכתי, הם יישארו בתוך הגוש. peledy - שיחה 20:33, 21 בדצמבר 2020 (IST)

יקבל תוצאה דו ספרתית[עריכת קוד מקור]

יפרוש מהחיים הפוליטיים[עריכת קוד מקור]

כן[עריכת קוד מקור]

 1. בברכה. ליש - שיחה 08:53, 17 בדצמבר 2020 (IST)
 2. אדם פטריוט שנפל לקסמיו של נוכל פוליטי ואלוף העולם בהפרד ומשול, הוא תמים אבל יודע שמוטב לו לפרוש דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 12:36, 17 בדצמבר 2020 (IST)
 3. מקווה שיהיה לו שכל שלא להתבזות לבלוב 🎧 • ה' בטבת ה'תשפ"א • אשרי המאמין23:40, 19 בדצמבר 2020 (IST)
 4. אם למד את הלקח. אדם חסר עמוד-שדרה, נטול יושרה בסיסית, שהתגלה בקלונו בחודשים האחרונים. שלומית קדם - שיחה 21:10, 29 בדצמבר 2020 (IST)

לא[עריכת קוד מקור]

יחבור למפלגה אחרת[עריכת קוד מקור]

יש עתיד[עריכת קוד מקור]

הבית היהודי[עריכת קוד מקור]

לא[עריכת קוד מקור]
 1. זו בדיחה? זה כמו הסיכוי שיאיר לפיד יערוק לליכוד דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 12:38, 17 בדצמבר 2020 (IST)

תקווה חדשה[עריכת קוד מקור]

לא יקרה[עריכת קוד מקור]

אחר[עריכת קוד מקור]

המרוץ אחר העדכניות[עריכת קוד מקור]

לפני שמונה וחצי חודשים התחלף מנכ"ל IBM, תאגיד רב־לאומי שמעסיק כ־350,000 עובדים, בהם אלפים בישראל. רק אתמול עודכן פרט זה בוויקיפדיה העברית. ליתר דיוק: בתיבת המידע התעדכן פרט זה עוד קודם לכן, משום שנשאב מוויקינתונים, אבל בגוף הערך הוא עודכן רק אתמול. נדמה לי שזה לא מקרה בודד, אלא מקרה שמעיד על חולשה שלנו במה שנוגע לערכי כלכלה, ובפרט ערכי כלכלה עולמית. דוגמה יותר קיצונית: לפני חמש שנים התפצלה חברת HP לשתי חברות: HP אנטרפרייז (המוכרת בשם HPE) שמתמקדת במגזר העסקי, ומספקת לו שרתים, שירותים ותוכנה, ו־HP Inc שמתמקדת במגזר הצרכני, ומספקת לו מחשבים ומדפסות. המידע על הפיצול מופיע בערך היולט פקארד, אבל ערכים על שתי החברות החדשות, שבכל אחת מועסקים יותר מ־50,000 עובדים, טרם נכתבו. אפשר להיכנע ולהכיר בכך שבנושאים אלה על הקורא להסתמך על ויקיפדיה האנגלית, ואפשר אולי להפנות יותר מאמצים לכיוון זה, על חשבון אחדים מדיוני הסרק שמושקע בהם מרץ רב. דוד שי - שיחה 05:48, 17 בדצמבר 2020 (IST)

יש המון ערכים חסרים או כתובים חלקית בנושאים רבים נוספים, לא רק חברות טכנולוגיות אלא גם כלכלה, למשל מקלט מס תאגידי (אנ'), מרכז פיננסי מחוץ למדינה (אנ'), מדדי אי-שוויון בהכנסה (אנ'), שחיקת בסיס והסטת רווחים (אנ'), ברומטר השחיתות העולמי (אנ') והאסכולה האמריקאית (אנ'), וכן ערכים שקשורים לאקולוגיה ואיכות הסביבה (למשל ניהול משאבים סביבתי (אנ')) ואפילו להקות פופ ורוק שהיו פופולריות בשנות השמונים (למשל Inspiral Carpets (אנ') או New Model Army (אנ')). נראה שבקהילת העורכים בעברית לא כל כך מתעניינים בנושאים האלו. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 16:25, 17 בדצמבר 2020 (IST)
משתמש:דוד שי ראה שיחה:הרצל עוזר יאצקין52 - שיחה 21:48, 17 בדצמבר 2020 (IST)
אני מתחיל לחזור על עצמי. דוד שי - שיחה 04:18, 18 בדצמבר 2020 (IST)
(חוזר זמנית מנמנום ממושך). מהתרשמותי, ובעבר עשיתי כמה ניסיונות לבדוק אותה בצורה יותר שיטתית, רוב מכריע של ערכי ויקיפדיה לא יורחבו וגם לא יתעדכנו. ערך טיפוסי קם ועולה, מתייצב, וננטש לגורלו, לפחות לכמה שנים.
עובדות אטומיות כמו החלפת מנכ"ל יהיה אפשר לתקן בעזרת כלי חצי-אוטומטי שמזהה ומתריע על שינוי בתבנית. לעומת זאת סעיף כמו איטליה#כלכלה (בערך שזוכה ל־320 צפיות ביום, כלומר עמוק בליבה, פי 9 מ IBM) יישאר תקוע עם טבלה שמסתיימת ב־2009, יכיל סעיף רחב מדי על משבר 2008 וייחתם בעדכון מ־2012. זה לא בגלל דיוני סרק. הרוב המכריע של המאמץ מושקע בערכים חדשים ולא במשימה הקשה יותר וכנראה מתגמלת פחות של עדכון הקיים. דב ט. - שיחה 13:47, 26 בדצמבר 2020 (IST)
אוסיף גם שזו לא בעיה מיוחדת לוויקיפדיה העברית, מנכ"ל IBM למשל לא עודכן גם בוויקיפדיות אחרות שבדקתי. בהונגרית, הפולנית והפורטוגזית הוא לא עודכן, בספרדית ובצרפתית כן (אם כי לא בתבנית) - בכל זאת יש להן פי כמה דוברים מאשר לנו. דב ט. - שיחה 14:08, 26 בדצמבר 2020 (IST)

כתבה של שילה פריד ב"בשבע" האחרון על ויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

ראיתי כתבה באתנחתא האחרון (גיליון 924) על ויקיפדיה. מוזמנים לקרוא (אין לי פה קישור, הגיליון עוד לא הועלה לאתר שלהם). עמד - שיחה 10:42, 17 בדצמבר 2020 (IST)

שילה פריד, אנציקלופדיה מהלכת, באתר ערוץ 7, 17 בדצמבר 2020. בברכה, ידידיה צבאןשיחה • ב' בטבת ה'תשפ"א • 12:12, 17 בדצמבר 2020 (IST)
כתבה גרועה למדי, שמתמקדת באריכות בשאלת האמינות של ויקיפדיה, תוך העלאת קביעות של הבל. כן, האמינות של "בשבע" היא לא משהו. דוד שי - שיחה 19:52, 17 בדצמבר 2020 (IST)
דוד שי, קצת פירוט לא יזיק להבנת דבריך... (איזה קביעות הבל?) עמד - שיחה 00:02, 18 בדצמבר 2020 (IST)
כדי שלא יתקיים בנו דבר ירמיהו הנביא, ”וַיֵּלְכוּ אַחֲרֵי הַהֶבֶל וַיֶּהְבָּלוּ”, לא ארחיב בעניין זה, אבל פטור בלא כלום אי אפשר: נחוצה בורות מעורבת בסנוביות כדי לכתוב "מרצים רבים באקדמיה ובעולם המחקר לא רואים בוויקיפדיה כלי שנכון להסתמך עליו". דוד שי - שיחה 04:12, 18 בדצמבר 2020 (IST)
אני מסכימה עם דוד שי. זאת כתבה מאד גרועה, למשל בהתייחסות למקרה של אסתר חיות. הכתב ציטט לחלוטין את קלמן ליבסקינד. לו היה טורח להיכנס לדף שיחה:אסתר חיות ורואה את מה שכתבתי שם כשהתייחסתי לכתבה של קלמן ליבסקינד (הייתי מעורבת בתחקיר שלו לכתבה, וקלמן התעלם מדברים חשובים שאמרתי לו), אולי היה כותב משהו מדויק. וזה שבכלל קרא לי ויקיפד ולא ויקיפדית, מראה עד כמה שילה פריד שטחי. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 04:32, 18 בדצמבר 2020 (IST)
הביקורת שמושמעת על העיתונאי בדף זה מוגזמת. כן הוא מוטה, בדיוק כפי שעיתונאי ב"הארץ" אם היה כותב, היה מוטה לצד ההפוך. בסך הכל זו כתבה טובה ומותר שתהיה על ויקיפדיה ביקורת. אודי - שיחה 11:46, 18 בדצמבר 2020 (IST)
The devious diesel הבעיה בכתבה היא בעיקר אי דיוקים, אפילו לא הצליח לקרוא לי ויקיפדית, וקרא לי ויקיפד בכתבה. מראה (לכאורה) שהעיתונאי לא עשה תחקיר בעצמו בוויקיפדיה, אלא העתיק מכתבות של עיתונאים אחרים. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 21:29, 18 בדצמבר 2020 (IST)
ללא התייחסות לכתבה, האתר החדשותי הזה, לפי דעתי, לא אמין בכלל. PRIDE! - שיחה 00:24, 19 בדצמבר 2020 (IST)
ברור, כי הוא ימני... עמד - שיחה 19:42, 19 בדצמבר 2020 (IST)
כן, לגמרי, כי האמת היא שכל המרצים בעולם ממש מעריצים את ויקי וסומכים עליה בוודאות מוחלטת... דוד, מדהים שגם בגילך אתה יודע לשעשע כל כך.. יושב אוהל - שיחה 21:16, 23 בדצמבר 2020 (IST)
אני מציע שתקרא את ויקיפדיה:ודע מה שתשיב ואת ויקיפדיה:אמינות, ואחר כך תמשיך להשתעשע. דוד שי - שיחה 02:58, 24 בדצמבר 2020 (IST)

שלום לחבריי הויקיפדים, לאלו ממכם שיצא לדבר איתי או לראות אותי בדיונים יודע כמה אני אוהב פוליטיקה, אני התלבטתי האם להציע את הרעיון שאני תכף אציג. אני חושש שהרעיון הזה יוליד ריבים מיותרים, דם רע וטינה אבל אולי אתם תהיו יותר אופטימים או תראו את זה באופן פחות פסימי ממני (או אפילו ריאלי). כאשר בדקתי סתם ככה תרומות של ויקיפדים חסומים ונתקלתי בנדנד ראיתי שהוא היה מאוד פעיל בדף שנקרא "משתמש:נדנד/ויקיפדיה:בחירות 2019", בדף הזה היו דיבורים, סקרים, ספקולציות וכל דבר אחר שהיה קשור לבחירות אפריל 2019. האם יש כאן ויקיפדים שירצו להשתתף ברעיון דומה שאני אפתח לקראת הבחירות במרץ? תודה מראש. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 12:34, 17 בדצמבר 2020 (IST)

וכתבתי את זה עוד לפני שראיתי את הסקר למעלה שעושה לי תיאבון לדבר דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 16:48, 17 בדצמבר 2020 (IST)

אני ארצה להשתתף ס.ג'יבלי - שיחה - הצטרפו למיזם סין 16:42, 17 בדצמבר 2020 (IST)
למרות שאני די מתעניין בפוליטיקה, אני לא בעד לערוך בדפי ויקיפדיה, ויכוחים פוליטיים שאינם קשורים לוויקיפדיה, ואינם מועילים לוויקיפדיה, אלא רק להפך, הם גורמים לבזבוז זמן, לריבים למחנאות ולחשדנות הדדית. אגסי - שיחה 18:18, 17 בדצמבר 2020 (IST)
תודה על הביקורת הכנה אגסי. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 18:21, 17 בדצמבר 2020 (IST)
TheDesertboy, חכה שתראה את הדף הזה. הוא ישן בהחלט, ואני רוצה להודות לשמיה רבה ובן עדריאל שעזרו לי למצוא את הדף. ניב - שיחה 01:25, 21 בדצמבר 2020 (IST)
ניב תראה את הפסקה החדשה בדף, משתמש:Segal/ראש הממשלה המוערך#הצבעה מחודשת - 2020. נתחיל מחר דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - יום טוב 12:01, 21 בדצמבר 2020 (IST)
אם זה ייפתח (למרות ש...) אני אשתתף 🌞 לבלוב 🎧 • ה' בטבת ה'תשפ"א • אשרי המאמין23:46, 19 בדצמבר 2020 (IST)

צלמים יהודים ומלחמות[עריכת קוד מקור]

שמתי לב לצירוף מקרים מעניין. צלמים יהודים תפסו את הצילומים המפורסמים ביותר, בכמה וכמה מלחמות.

בר 👻 שיחה 18:54, 19 בדצמבר 2020 (IST)

מבחינתי הכי גאווה זו התמונה של הדגל הסובייטי והתמונה של יום הניצחון על היפנים. גם השאר מרשימים מאוד ולא יזיק להכחיל את התמונה של דספור דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - יום טוב 19:37, 19 בדצמבר 2020 (IST)
התמונה של דספור הועלתה רק לפני 9 חודשים לוויקישיתוף. לא בקי בחוקים ובכללים לגבי חוקיות העלאתה. צריך לזכור שצולמה בקוריאה וחוקי דרום קוריאה חלים עליה. אודי - שיחה 08:00, 20 בדצמבר 2020 (IST)
לפי מה שאני רואה התמונה של דספור פורסמה לראשונה באה"ב. בשונה מישראל כאן חלים חוקי אה"ב. Geagea - שיחה 16:57, 25 בדצמבר 2020 (IST)

לקראת עונת האירוויזיון המתקרב, המיזם חודש! מוזמנים להירשם ולתרום למיזם! בברכה, ברק אברגיל ~ דברו איתי 22:20, 19 בדצמבר 2020 (IST)

סקר חוויית שותפים גלובלי - מטעם קרן ויקימדיה העולמית[עריכת קוד מקור]

קרן ויקימדיה העולמית יצאה בימים אלו בסקר חוויית שותפים גלובלי בקרב chapters/thematic organizations/user groups - שתכליתו להכיר מקרוב את החוויות הספציפיות של החברים והחברות במרחבים הקהילתיים שלהם, ולהבין באמצעות המידע שיאסף, את תפיסותיהם לגבי האקלים החברתי במקומות השונים במונחים של דמוגרפיה, תחומי מיקוד פרוגרמטיים, מודעות למשאבים קהילתיים וכן את הצרכים והיכולות של כל קהילה.

עמותת ויקימדיה ישראל, מביאה סקר זה בפניכם - חברי הקהילה בכללותה ומבקשים מכם.ן להשתתף ולתרום מהתובנות שלכם/ן בנושאים המבוקשים.

לבקשתנו, הסקר תורגם לשפה העברית, על מנת לאפשר למגוון רחב של משתתפים.ות ליטול בו חלק. באמצעותו נוכל להרחיב את ההבנה לצרכים המקומיים שלנו, גם כאן פנימה וגם בהיבט הגלובלי של הקרן עצמה. אנא הקדישו זמן למילוי הסקר החשוב הזה (אנו מעריכים שמילויו יימשך בין 20–30 דקות).

קישורים ואופן ההשתתפות בסקר:

ישנן שתי אפשרויות להשתתפות:

 1. מענה אנונימי - קישור לסקר האנונימי
 2. מענה גלוי (עם שם משתמש ו/או כתובת מייל) אם הנכם מעוניינים להשיב באמצעות המייל, באופן גלוי - אתם מוזמנים לשלוח בקשה אל הקרן באמצעות הקישור לסקר הגלוי במענה לכך - הקרן תשלח אליכם לינק אישי. בחירה זו תאפשר לכם לחזור ולבדוק את תשובותיכם ו/או לשנות/להוסיף על הנכתב.

ההחלטה על כך נתונה לבחירתכם.ן

אנחנו בטוחים שלכל אחת ואחת מכם, על הידע שאתם מביאים עמכם ונסיונכם המגוון, יש רבות מה לתרום למהלך.

התגייסותכם.ן לכך חשובה לנו.

תודה רבה וחג שמח Gitit- WMIL - שיחה 11:42, 15 בדצמבר 2020 (IST)

Gitit- WMIL, בשאלה הראשונה נשאל "מהו שמה של הקבוצה או הארגון שאליו אתם משתייכים בוויקימדיה?". מבין האפשרויות שם, הדבר הכי קרוב אליי שאני יכול למצוא הוא "ויקימדיה ישראל", אבל אני לא חבר רשום בעמותה או משהו כזה. האם הסקר רלוונטי גם לוויקיפדים מהשורה? Mbkv717שיחה • כ"ט בכסלו ה'תשפ"א • 20:06, 15 בדצמבר 2020 (IST)
אז כן Mbkv717, הסקר פתוח גם לוויקיפדים מהשורה, ואתה צודק אני לא מבינה למה הם לא שמו גם אופציה כזו. בכל אופן תצטרך לבחור בשיוך לוויקימדיה ישראל רק כדי שיבינו מאיפה אתה... Gitit- WMIL - שיחה 13:12, 16 בדצמבר 2020 (IST)
@Gitit- WMIL אין במשוב אפשרות לאנשים בני פחות מ־18 (אני בן 12) ס.ג'יבלי - שיחה - הצטרפו למיזם סין 08:38, 16 בדצמבר 2020 (IST)
אני מניחה שמסיבות משפטיות ס.ג'יבלי הם פותחים את הסקר מגיל 18 Gitit- WMIL - שיחה 13:18, 16 בדצמבר 2020 (IST)
הנוסח כאן מעט מבלבל אותי, מצד אחד בשאלה כתוב "בחר/י את כל האפשרויות" אבל רק האפשרות "אני חווה קשיים משמעותיים בעת הליכה או עלייה במדרגות" רלוונטית במקרה שלי - על פי ההיגיון הבריא אני מילאתי את השאלה נכון אבל בשביל להיות בטוח אני שואל. מתנצל שאני נופל עם שאלה כזו אידיוטית דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 16:25, 16 בדצמבר 2020 (IST)
אני מסתבך כבר בשאלה הראשונה. למה אין איזה דרך נוחה לחפש את הקבוצה שלך? איפה בדיוק ויקימדיה ישראל בתוך הרשימה האינוספית הזו? בברכה, זאב קטןשיחה • א' בטבת ה'תשפ"א • 23:33, 16 בדצמבר 2020 (IST)
איפשהו באמצע של זה (היחידה שכתובה בעברית). PRIDE! - שיחה 23:36, 16 בדצמבר 2020 (IST)
כן, מצאתי. אפשר להקליד בעברית ויקי וזה אמור למצוא. בברכה, זאב קטןשיחה • א' בטבת ה'תשפ"א • 23:39, 16 בדצמבר 2020 (IST)
שגוי לספר שאתם מ"ויקימדיה ישראל" אם אינכן פעילים בעמותה עצמה. בדיקה חפוזה מראה שאפשר לא לענות על כל השאלת. השאלון מנג'ס טיפה עם "לא עניתם על כל השאלות", ומאפשר להמשיך לדף הבא אם אומרים לו. בדקתי כאנונימי, בלי לינקים. קיפודנחש 05:53, 4 בינואר 2021 (IST)

איך התפתחה השחיתות השלטונית במדינת ישראל ומדוע זה צריך להטריד אותנו[עריכת קוד מקור]

באתר כלכליסט. צחי לרנר - שיחה 19:03, 21 בדצמבר 2020 (IST)

גועל נפש. עצוב שחלק ניכר מכן זה לא ממניעים אידולוגים (למעט פייגלין וחלק מחברי הרשימה המשותפת). יש את לביא, סורקיס וכצלה שהורשעו על שלל דברים בהם דריסה של איזה פועל, רדיו פיראטי ואת גונן. את רמון, מרדכי, קצב שהורשעו על עבירות עם רקע מיני (שכולם כאן עשו עבירות ממש רעות) ואת ברכה וזועבי שתקפו/העליבו אנשים אבל הכותרות היא לא נכונה – היא צריכה להתייחס לפלילים בכללי ואז הגיוני להכניס את כולם לסירת השחיתות. עוד כ־5 שנים נראה האם "התשקורת הליברלית שרוצה להפיל את מלך ישראל" הצליחה להוסיף את נתניהו לרשימה הזו או האם הוא ניצח את כוחות האופל (ועל הדרך נדע האם שליחו של המשיח – להלן: אדון דוד ביטן שעל הדרך נאחל לו רק בריאות – יעזור לו לנצח וישתחרר גם הוא מכתב האישום ה"שקרי" נגדו). משום מה כהנא לא מופיע כאן וגם לא חיים כץ. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - יום טוב 19:24, 21 בדצמבר 2020 (IST)
מסכים. משום מה אין שום אזכור לתיק 2000. נראה שיש ניסיון להראות שכולם מושחתים (ואז מה הבעיה בעוד אשמת שוחד קטנה של איזה נוני). דרך אגב, דווקא עדות השקר של כצל’ה מפריעה לי מאוד: מדובר על בעל תפקיד ציבורי שמשקר תחת שבועה. באותה מידה ההרשעה של כץ אחר מפריעה לי: מילא זה שהוא עשה תאונה. קורה (גם לשלמה לביא ולמרדכי סורקיס). אבל הוא רימה בניסיון לחפות עליה, ולשם כך השתמש במעמדו: זוהי בדיוק שחיתות. באותה מידה איציק מרדכי חשב שמותר לו, בתור מפקד בכיר, לשלוח ידיים כרצונו. Tzafrir - שיחה 21:16, 21 בדצמבר 2020 (IST)
וואלה – לגבי כ"ץ אתה צודק. לגבי מרדכי אמרתי – הוא עבריין שעונשו היה כלום לעומת מה שעשה. אכן מדובר פה רבות אבל משםו מה מקורבי נתניהו – אכפת לי בדצמבר 2020 ממצבו המשפטי של פוליטיקאי אחד ויחיד – אני לא מצדיק איום של ליברמן על איזה ילד שקטן ממני במקרה הטוב ב־5 שנים. אני לא מצדיק את הסמים של שגב אבל – מה המטרה של הכתבה? להציג שנתניהו הוא חלק מתופעה פסולה שהיא "הטרנד העכשיווי והלגיטמי". הכי מכעיס הנשיא האנס ושר האינוס חנן אותו. מה הבא בתור – יעלו את כהנא מהאוב והוא ינצח בבחירות לנשיאות ויחליט לתת לו חנינה, אולי אולמרט יתן לו חנינה? למה נשיא צריך לתת לאנשים חנינה. הונתם/גנבתם/אנסתם/רצחתם? תאכל את הדייסה שבישלתם. הערעור לא התקבל? תכבדו את הפסיקה. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - יום טוב 21:22, 21 בדצמבר 2020 (IST)
יש רק שניים מתקופת מפא"י ושניהם הורשעו על דריסה. כנראה שעדיין לא הייתה שחיתות שלטונית בישראל עד 1977 והרעה החולה התחילה רק לאחר המהפך של הליכוד. איפה ישראל היפה והנקייה שהייתה פעם, לפני שגנבו למלח הארץ את המדינה? Liad Malone - שיחה 22:18, 21 בדצמבר 2020 (IST)
שחיתות הייתה בעולמנו מאז שאדם וחוה אכלו מפרי עץ הדעת, אבל רק "הליכוד" הביאה אותה לדרגת אידאולוגיה מרכזית של מפלגה. דוד שי - שיחה 06:56, 22 בדצמבר 2020 (IST)
ליעד – אני לא יודע אם אתה ציני אבל דוד צודק. השחיתות היא לא המצאה של מרכז הליכוד, פשוט המנהיג האחרון שלה לקח אותה צעד אחד קדימה והפך אותה לאידאולוגיה. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - יום טוב 09:03, 22 בדצמבר 2020 (IST)
הוא לא הפך שחיתות לאידאולוגיה. הרדיפה התקשורתית נגד נתניהו עוד מתחילת דרכו והעובדה שרק השנה הושג כתב אישום (לדעתי מוצדק אבל זה לא הדיון), גרמה לרבים להזדהות עם נתניהו בגלל הרדיפה התקשורתית, ומי כמו נתניהו יודע לזהות הזדמנויות פוליטיות. לליכוד היום אין אידאולוגיה, אלא פשוט רצון קיצוני וקנאי לשמור על המנהיג, שלדעת הליכודניקים אינו מושחת. ישנה שחיתות גם בפרקליטות, אז אלה שמדכאים כל ביקורת נגד הפרקליטות רואים בשחיתות כאידאולוגיה? לדעתי, ממש לא. peledy - שיחה 12:02, 22 בדצמבר 2020 (IST)
אם מחלטים לעשות שינוי אז אפשר לנסות למצוא מקום באמצע, לא לסרס את בתי המשפט והפרקילטות ובמקביל לא לסרס את המערכה הפוליטית. נתניהו משחק את משחק החתול והעכבר עם התקשורת, להקריא משפטים של 10 שניות בשביל שלא יוכלו לקטוע אותך זה היה ההתחלה. "הם מ פ ח ד י ם", אחרי זה לעשות סולחה עם התקשורת. כאן נתניהו עושה השוואה בין עיתונאים, שהתגייסו ואחד מהם עד היום סובל מפצעים מטנק שקרס ונשרף עליו לרב מחבלים ולמחבל. אבל כל כך הגיוני לעשות השוואה בין כתב משפטים ופרשן פוליטי שבסך הכל לא מלקקים לנתניהו לבין זוג איראנים שטובחים במתנגדי משטר, מאמנים קבוצות להשמיד את סעודיה, ישראל וארצות הברית. יש עוד אלפי פרסומים כאלו – אבל זה שיא השיאים. קח גם את זה, כאן נתניהו טוען שגנץ ימלא בתי קברות צבאיים ועל הדרך צילם חלקה צבאית, נחש מי היחיד שגינה את התשדיר? סער העיקר התקשורת רודפת אותו. המצפון לא פגש אדם כזה ומנסה לחפש אותו לשוב ולרדוף אחריו רק כדי לבדוק שהוא לא מדמיין. אני לא צריך להזכיר את קמפין "הם לא יחליטו" או את הדרישה של ביטן למתן את הפרשנויות של ליאל, הוא טען שהיא אומרת פרשנות שהיא אנטי-נתניהו אבל כל הקטע בתקשורת אמינה וכנה היא להגיד הכל בפרצוף וליאל היא לא אדם שתוקף בחצים מורעלים פוליטיקאים. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - יום טוב 12:58, 22 בדצמבר 2020 (IST)
כמה צפוי...המפלגה שהמציאה את השחיתות וההסתה והשרישה אותם עמוק בכל מנגנוני המדינה הפכה כיום למצפן מוסרי…געגועי לאותה תקופה בה הארץ הייתה מחולקת ל״טובים״ ו״פורשים״, בה היו כאלה שהחזיקו פנקס אדום וכאלה שלא, בה היו כאלה שעלו מהיבשת הנכונה וכאלה שלא, בה היו כאלה שהצביעו למפלגה הנכונה וכאלה שהצביעו ל״איש שליד חבר הכנסת בדר״, וכהנה וכהנה. דוד שי ודזרט, מאז קום המדינה לא הייתה מפלגה מושחתת ורקובה כמו מפא״י, ואפילו אם הליכוד יחזיק בשלטון 100 שנה הוא לא יתקרב לפרומיל מהשחיתות המפא״יניקית. לפני המהפך לא הייתה שחיתות, כי היא פשוט הייתה ממוסדת כחלק מאידאולוגית מפא״י + הכשר של בית משפט העליון (למשל עמוס בן-גוריון). אותו הדבר לגבי המנופפים בדגל "ההסתה" ו"הפילוג". אני לא מחבב את הליכוד, אבל להאשים את המפלגה ואת נתניהו ככאלו שהפכו את השחיתות לאידאולוגיה או כממציאי ההסתה והפילוג זה קשקוש. מנחם.אל - שיחה 13:20, 22 בדצמבר 2020 (IST)
אתה מכניס לי מילים לפה, איני תומך בלקפח אנשים שההבדל היחיד בנינו הוא שסבתי נולדה בפולין וסבתם נולדה במרוקו או בתימן. איני תומך בדמוקרטיה חד מפגלתית ואיני תומך בפנקס אדום – נתניהו לא המציא את הסתה אלא "רק" לקח אותו תחת חסותה. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - יום טוב 14:26, 22 בדצמבר 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

דזרט, לא האשמתי אותך לרגע בדברים הללו, החלק הראשון של דבריי ציין בסך הכול את "תקופת הזוהר" של מפא"י ומלח הארץ. החלק השני התייחס לטענה ש"נתניהו הפך את השחיתות לאידאולוגיה המרכזית של הליכוד". אז כפי שאמרתי, מפא"י הייתה מושחתת, מסיתה ופלגנית יותר מכל מפלגה בזמנה ולאחריה. בניגוד לטענות של גלובס, השחיתות השלטונית נמצאת דווקא בנסיגה מאז המהפך: לא עוד שחיתות ממוסדת עם הכשר של בית משפט העליון שמוסתרת מתחת לשטיח. והניסיון להדביק לנתניהו את תדמית "המסית" וה"מפלג" פשוט מגוחך (חפשו בגוגל מי אחראי לפנינים: "ולדימיר היטלר" ו"מפלגות נאציות ברחוב היהודי..."). מנחם.אל - שיחה 15:44, 22 בדצמבר 2020 (IST)

כבר נבהלתי . בן-גוריון לא היה מלאך ולשונו לא הייתה הדבר הכי נעים בעולם, אבל אתה שוכח שמפלגת העבודה לא קיימת. השמאל חוסל בימי רבין וגופתו בותרה בימי ברק. אתה מדבר איתי על זוועות, שבאמת מחליאות אותי ואני חושב שהן נעות בין הסתה לחופש השיסוי אבל הן בין גורם פוליטי X לגורם פוליטי Y. נתניהו ב־14 שנות שלטונו סיפק לא פחות פנינות, אני חושב שבכלל לא נכנסת לאף אחד מהקישורים שלי (על השוואה בין עיתונאים לאנשי משמורת המהפכה, פרסום כרזות שעוקצות עיתונאים בכיכר העיר, את זה שהשמאל שכח להיות יהודי, את זה שהערבים נוהרים לקלפיות, שהפריקלטות והתקשורת עשו יד אחת כדי להפיל אותו, את זה שהמופתי של ירושלים בשנות ה־30 שכנע את היטלר לרצוח את היהודים ולא לגרש אותם, את זה שחסינות היא לא נגד הדמוקרטיה, חסינות היא אבן יסוד בדמוקרטיה, איך הוא ענה לאישה מסכנה בסך הכל שאלה למה להעביר את חדר המיון לעיר אחרת הוא ענה לה בלי בושה ""את פשוט לא מעניינת, את משעממת אותנו.") – יש לי עוד הרבה דברים בראש ועוד הרבה יותר דברים לחפש בגוגל. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - יום טוב 16:40, 22 בדצמבר 2020 (IST)
תגיד לי – האם נתניהו אשם בבחירות? מה גנץ רצה? – תקציב לשנה וחצי למדינה בקריסה ועל הדרך שיקיימו לו הבטחת בחירות. מה נתניהו רצה? תקציב לשבועיים, לסרס את שר המשפטים ולעשות מגה־פיגוע כלכלי (דגש על כלכלי, אני לא מאשים אותו בהרג אנשים אלא בסגירת עסקים, נפילת חברות) ולמה? כי להעביר תקציב זה לא טוב לו פוליטית ובטח שלא משפטית. המדינה בוערת, חבוטה ואחרי הקורונה נשאר אמנם עם בריאות פיזית טובה אבל נחזור לססטוס-קוו של 3 מדינות. מדינה יהודית-חרדית/מדינה שנוטה לימין (מפלגת מימד היקרה לא תאהב את הקישור של דתיים רק לימין אבל זה לא העניין). מדינה ערבית ומדינה חילונית. גם כלכלית נהיה במצב אנוש אבל הכלכלה הייתה במצב טוב לפני המגפה אז לא הענייין ואני אקצר את ההודעה כי היא מתארכת יתר על המידה. נשאר עם כנסת משותקת שהיא ברווז הגומי של הממשלה. איך אמר אידלמן שחיקה את נתניהו בארץ נהדרת באחד המערכונים? "עשיתי מהמשטרה שקרנים, משבכ פחדנים, מבגץ חתרנים, מהשמאל בוגדים, מהנכים פקקים, על הנשיא צרכים – עשיתי מחצי מהעם חמוצים". דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - יום טוב 16:54, 22 בדצמבר 2020 (IST)
למרבה הצער, הפסקה הזאת עוסקת בשחיתות שלטונית ולא בשאלה "מי אשם בבחירות" שזה נושא ארוך שלא לשמו הגבתי. וכפי שאמר קוויל ז"ל: "I have spoken" . מנחם.אל - שיחה 20:19, 22 בדצמבר 2020 (IST)
צודק ידידי. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - יום טוב 20:45, 22 בדצמבר 2020 (IST)
TheDesertboy, אי אפשר להתכחש לכך שהתקשורת מחפשת את נתניהו יותר מאחרים, גם אם אכן ביצע עבירות. דרך אגב, נתניהו הוא מגדולי המגנים על מערכת המשפט ו"פקידי השמאל" (כדבריו) והתגאה בכך פעמים רבות בעברו, אך ברגע שלשיטתו חש שנעשה לו שם עוול, הוא נזכר לדבר על הבעיה (לעשות קצת פחות.... בכל זאת מינה את ניסנקורן לשר משפטים בממשלתו). אני מתנגד לריסוק מערכת המשפט אולם אני תומך בכך שיהיו מנגנוני ביקורת על גופים בלתי נבחרים, שבמצב כזה יכולים לעשות ככל העולה על רוחם, והסדרה הנהדרת מנאייכ מראה היטב את הלך הרוח וסגירת התיקים במשטרה ובפרקליטות, משום שהמערכת לעולם לא תיפגע בעצמה. peledy - שיחה 22:39, 22 בדצמבר 2020 (IST)
ממליץ שלא לקחת לב סדרה המדגישה בכל פרק כי כל קשר בינה לבין המציאות מקרי בהחלט. בר 👻 שיחה 12:03, 23 בדצמבר 2020 (IST)
מבוסס על פרשת האחים פריניאן למיטב ידיעתי. ברור שהם כותבים את זה על מנת לצאת ידי חובה. יוצר הסדרה אמר בעצמו שזה מבוסס על חוויותיו כמתנדב במשטרה. peledy - שיחה 13:49, 23 בדצמבר 2020 (IST)
מתנדב במשטרה נחשף לדרגות כאלה של שחיתות? מסופקני. בר 👻 שיחה 13:57, 24 בדצמבר 2020 (IST)
מובן שלא, אבל ברור שגם השוטרים או המתנדבים הזוטרים ביותר, כפי שניתן לראות בסדרה, מבינים את האווירה ומבינים לאן הרוח נושבת. peledy - שיחה 21:00, 24 בדצמבר 2020 (IST)
אמנון אברמוביץ' אמר גם את זה. הוא הוא ממוקירי מערכת המשפט, הגן עליהם מכוחות זרים ורעים אבל בשנייה שהוא נחשד (לא הורשע ועוד לפני המשפט) הוא הפך אותם לחתרנים, את השוטרים לשקרנים. נתניהו עד 2015 פעל 100% על מנת להבטיח את עתידו הפוליטי, אבל מ־2015 עד 2019 זה היה 70% פוליטי ו30% משפטי. מ־2019 ועד ימינו הוא 100% משפטית. לא אמרתי שנתניהו הורשע אבל עצם היחס שלו לאנשים שהגישו כתב אישום לא בסדר. לא אמרתי שצריך לתת לאסתר חיות להיות שרת המשפטים בפועל אבל אם כבר מחליטים לעשות שינוי, שיעשו שינוי שישמור על העקרון של הפרדת הרשויות – בינתיים הכנסת הפכה לברווז הגומי של הממשלה אבל זה לאט לאט קורס. השאלה האם ברווז הגומי החדש יהיה בית המשפט. נתניהו רצה את טרופר במשפטים כי ידע שניסנקורן לא יוותר על כלום, אפילו על פיפס. אני לא מכחיש את העובדה שהתקשורת מחפשת אותו אבל הוא התחיל בזכותה והיא חצי ממנו – הוא חיית תקשורת ואם לא היה טוויטר, פייסבוק או טיקטוק הוא לא היה עם תדמית כמו הנוכחית. ככה זה גם טראמפ – חיית תקשורת לא פחות טובה שאם לא היה טוויטר הוא היה רודף אחריה עוד יותר כמו עכבר שמתגרה בחתול. אבל הוא טוען שהוא יחיד במינו – התקשורת חיפשה את אולמרט (כמו שצריך), חיפשה את קצב (כמו שצריך), חיפשה הרבה אנשים. אני לא חושב שאנשי התקשורת ברובם יצביעו מחל אבל זה לא אומר שגיא פלג נסראללה, אברמוביץ' חמינאי, בן כספית לא צריך לספוג כל כך הרבה הייט ובושה עם שלטים עצומים שבמקום לבנות איתם מחלפים הקימו איתם שלטים על מחלפים. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 11:58, 23 בדצמבר 2020 (IST)
הפתרון הוא פשוט שינוי השיטה במדינת ישראל, לשיטה שתחליש את שתי הרשויות החזקות המדינת ישראל – המבצעת והשופטת, ותחזק את הרשות המחוקקת על חשבון שתיהן. בן כספית שונא את נתניהו ופיתח כלפיו אובססיה (כספית הודה בכך בעצמו), והוא הופך כל אדם שרץ נגד נתניהו למשיח. לדעתי אין להשוות עיתונאים לאויבי ישראל ואין לשים אותם באותו שלט ועל ידי כך ליצור השוואה ביניהם אולם לתקוף בחזרה עיתונאים שתוקפים את נתניהו באופן חוזר ונשנה, זה לגיטימי. peledy - שיחה 13:49, 23 בדצמבר 2020 (IST)
כן, זכור לי שהוא הודה שהוא כזה. אני לא חושב שנתניהו צריך למחוא כפיים אחרי שפלג או כספית מדברים בגנותו - אבל כמו שאמרת ועל זה הסכמנו - יש דרך אמצע. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 12:54, 24 בדצמבר 2020 (IST)
TheDesertboy, מפתיע אותי שעוד לא דיברנו על הפרישה של אלקין מהליכוד. עזיבתו ודבריו התקיפים של אדם קרוב לראש הממשלה, שסומך עליו בשיחות עם פוטין או בניהול המשא ומתן הקואליציוני, נגד ראש הממשלה הפתיעו אותי מאוד. peledy - שיחה 12:57, 24 בדצמבר 2020 (IST)
אני מבין את הצעד של אלקין ובערך את הנאום. גם אם זה לא בכוונה נתניהו הפך את אלקין לבדיחה בממשלה הזו, אלקין לא טמבל ועל אף שאני לא מסכים כלל עם הדעות שלו - מגיע לו משהו ברמה שלו. לאלקין נשבר אבל הנאום הוא אמנם מוזר כי עד לא מזמן אלקין נחשב כאחד מהמקרובים הגדולים שלו אבל זה נאום שהוא טוב פוליטית. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 13:04, 24 בדצמבר 2020 (IST)
גדעון סער צירף אליו את אחד האנשים החכמים ביותר שיכל לצרף. אלקין הוא פוליטיקאי מחונן שיכול להיות משנה המשחק וגם נתניהו יודע את זה. מעניין אותי לראות איך נתניהו הולך לתקוף את סער. כרגע הוא תוקף אותו ואת בנט על כך שלא תהיה להם ממשלה ללא השמאל, אם כי נתניהו נתן לנציגי השמאל רוטציה, ממשלה פריטטית ואת משרד המשפטים. peledy - שיחה 21:00, 24 בדצמבר 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אמרתי, אלקין אדם חכם ומשרד המים עשה ממנו בדיחה - לא סתם אמרתי "מגיע לו משהו ברמה שלו". בינתיים סער + ליברמן הם הימין האנטי-ביביסיטי ובנט מזגזג (על פי הסקר הטרי הזה סער = 20 וליברמן = 7 ואם בנט יחליט אז תוסיף 11 (יחד 38, פלוס החרדים זה 53–54 ואז עדיין אין ממשלה) אבל יש 80 ומשהו ימים לבחירות אז הסקרים האלו לא אומרים כלום. אם בנט יחליט ללכת איתם אני לא בטוח שהחרדים ילכו עם נתניהו באופן עיוור אבל גם לא ירוצו לזרעות של סער. בתסריט יותר ריאלי זה נתניהו = 30 + 16-15 חרדים שאלו 46 בוודאות, סביר להניח שבנט יצטרף לנתניהו ולא לסער אז תוסיף 46 + 11 זה 57 אז אין הכרעה. המרכז-שמאל גוסס ומצטמק ל־6 של מרצ, 4 של גנץ,16 של לפיד + 11 של המשותפת שזה 37 מנדטים. ליברמן על 7 (סביר להניח שכחול לבן לא תרוץ והמנדטים יתפזרו למפלגות אחרות או תתפוס את מקומן מפלגת חולדאי/מפלגת עפר שלח. בכל מקרה הבחירות האלו יהיה משחק של הימין בוודאות אבל לפי הסקר הזה (שלא אומר כלום כי יש יותר מ80 ימים לבחירות) אבל נכון לעכשיו אין הכרעה. זה מאוד מצחיק כי גוש הימין-חרדים עצמו ולא גוש הביביזם הוא 63–64 אבל ליברמן וסער לא יצטרפו לממשלת נתניהו דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 14:23, 25 בדצמבר 2020 (IST)

אני רואה תסריט שבו סער יושב עם ליברמן, לפיד, בוגי, גנץ (אם יעבור את אחוז החסימה) ובנט, כי בסופו של דבר, כולם רוצים את נתניהו בחוץ וההבדל האידאולוגי ביניהם לא גדול ממהבדלים בין שלמה קרעי ואסף זמין שישבו באותה קואליציה. כרגע לפי הסקרים הקואליציה הזו מגיעה לכל היותר ל־60 מנדטים, מה שכידוע אינו מספיק להקמת ממשלה, ולכן השאלה היא האם החרדים יסכימו ללכת לממשלה שבה חברים לפיד וליברמן, משום שעם סער אין להם בעיה. peledy - שיחה 01:05, 26 בדצמבר 2020 (IST)
גנץ לא יתבזה ויפרוש, כמו שאמרתי לבנט וסער אין להם שום בעיה - אבל סער צריך גם את לפיד וליברמן בשביל קולאיציה. השאלה האם ליברמן (שבניגוד לנאמר - אמנם ישב עם החרדים אבל מאז ומתמיד היה ימין חילוני, הוא היה בודד בהיותו חילוני בהאיחוד הלאומי והוא אמנם ישב עם החרדים אבל לא עף עליהם. מה שכן יחסית "חדש" הוא השנאה שנוצרה בינו לבין נתניהו, שנאה שהחלה מהיותו יד ימינו של נתניהו, ליריב-שותף, לשותף וליריב. בקיצור השאלה האם ליברמן שונא את החרדים יותר מאת נתניהו, אצלי זו דילמה דומה. אני גר בעיר די דתית (חלק לא קטן ממנה לפחות) ובשכונה דתית-חילונית ושאני רואה חרדים אני באמת לא מבין איך הם מצביעים לליצמן. אנשים שרובם מאסו בעסקנות פוליטית, נמאס להם שההסתה נגדם ממשיכה והנציגים שלהם שותקים עליה רק כי הם קיבלו תקציבים, נמאס להם לשחק חתול ועכבר עם מפלגות חילוניות. בעיקרון שנאתי לנתניהו גדולה בהרבה אבל אני לא חבר כנסת ומנהיג מפלגה ולכן אני לא רלוונטי ((: - בכל מקרה פחות מעניין לדבר על תסריטים של עיתונאים או של המציאות בפועל - אשאל אותך, מה לדעתך יקרה?נתניהו לא ירקיע בסקרים והחרדים ינטשו אותו?אגב - עכשיו שאין גם העבודה–גשר מרצ (מפלגה שהצבעתי לה בלב שלם יותר מלהצביע מרצ - שלאט לאט נוטשת את הציונות) ולמחנה הדמוקרטי עם המפלגה של ברק - בלי ברק ) אין לי למי להצביע אבל אם רון חולדאי ירוץ יש לו את הקול שלי. זה שמאל ציוני שאני מחפש (ושמאל־שמאל, שכמו מרצ לא ישב עם סער כי הוא המשיח החדש). דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - שנה טובה! 18:11, 26 בדצמבר 2020 (IST)
אתה נשמע כמו מצביע קלאסי של מפלגת העבודה. אם המפלגה תתרומם בסקרים, האם תתמוך בה? בנוגע לליברמן, איני קונה את ההצגה שלו כאנטי-חרדי, משום שהוא ישב בממשלות רבות עם חרדים, קיים יחסים נהדרים איתם ואף סייע להעביר את תקציב הישיבות הגדול אי פעם, אבל אז החלה ההידרדרות בסקרים, והוא נזכר שהוא צריך להילחם באיזשהי קבוצה שנואה בבייס שלו, ומצא. בדיוק כפי שאיני קונה את ההצגה של כאנטי-חרדי, איני קונה את ההצגה כלוחם בשחיתות של נתניהו, אלא הוא בסך הכל רוכב על הגל שיסייע לו להוציא את נתניהו מהמשחק. peledy - שיחה 01:49, 27 בדצמבר 2020 (IST)
חד משמעית, הסברתי לך שבבחירות אפריל 2019 לא הייתה לי עדיין זכות הצבעה, בבחירות ספטמבר 2019 הצבעתי להמחנה הדמוקרטי כי ציפתי שהמפלגה תקבל טיפה יותר (אבל ידעתי שברק יכנס רק אם יהיו איזה 3–4 התפטרויות אם תהיה ממשלה וחוק נוורבגי ופרישות ובלה בלה) כי קיבלתי גם כמה חבר'ה של ברק שלא יקפצו מעל הפופיק עם הפלסטינים בניגוד למרצ אבל עם מרצ שתהיה טובה חברתית וסתיו שפיר (שהמפלגה הזו בעצם הייתה בפועל סתיו שפיר, יאיר גולן ומרצ - אבל עדיין קשה לי להגיד שאני מצביע למרצ - אם פעם היו לה מנהיגים טיפה יותר פטריוטים שאמנם התעסקו בפלסטינים אבל לא הפכו אותם למפעל חייהם היום זה לא ככה) - קיצר אני חייב לקצר כי כמעט כל הודעה שלי הופכת מגבעה לרכס הרים. כן - אם היא תעבור את האחוז החסימה, חד משמעית. אבל זה מצחיק. כאן וכאן מסבירים על הפרישה של פרץ שנובעת מרצון להישאר על המסך לפני הנשיאות (וואו!! כ-5 חודשים בלי משכורת שמנה או התעסקות בפוליטיקה וביזומות חברתיות - כל כך קשה).. בכל מקרה יש פרשנים ואפילו שלי יחימוביץ' שהיא מבינה בביצה המטופנת שלנו אמרה בתוכנית שלה עם הש"סינק הנחמד הזה גואטה משהו שהיא חושבת שאם חולדאי יראה שהמפלגה תתרומם בסקרים הוא יקפוץ על המציאה (העבודה אולי נראית כמו שלד אבל היא עדיין מותג - יש לה בית, מנגנון מפלגה והכל. אבל אם היא לא הוא ישקול לבנות עם עוד כמה אנשים מפלגה אחרת. את רון חולדאי אני מעריך, אם לרמטכ"ל ואיש מרכז כמו גנץ עשו רצח אופי ופשוט הרגו אותו אז חולדאי הוא טרף קל, למי אכפת שהוא היה טייס - הוא שמאל והרי שמאל זה חלש והם עוכרי ישראל. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - שנה טובה! 17:38, 27 בדצמבר 2020 (IST)
דזרט, מי ששחטו את גנץ היו התקשורת ומחנה יאיר לפיד (שזה בעצם די אותו דבר), כי בסקרים הראשונים שלאחר הקמת הממשלה, ניתן היה לראות שגנץ נתמך פי שניים מלפיד, אלא שאז החלה לעבוד מכונת התעמולה התקשורתית, ומצביעי השמאל עזבו את גנץ, ועם הצטרפותו של סער, גם מצביעי הימין. peledy - שיחה 20:24, 27 בדצמבר 2020 (IST)
TheDsertboy, מסתמן שהוקמה המפלגה שתקבל את הקול שלך - חולדאי וניסנקורן חוברים יחד. מה שלא הבנתי הוא מדוע חולדאי אינו משתמש בפלטפורמה של מפלגת העבודה, שבה הוא חבר וניסנקורן היה חבר עד הצטרפותו לחוסן לישראל. peledy - שיחה 15:05, 29 בדצמבר 2020 (IST)
כן - גם לי זה מוזר - אמרתי לך ואתה אמרת לי. העבודה אמנם 0 בסקרים אבל אם תביא אותה לכלכלן - הוא יגיד שאתה מטורף אם אתה רוצה לזרוק את זה לפח, כנ"ל אם תביא אותה לקמפיינר פוליטי. העבודה היא מותג, החל מהפתק "אמת", יש את המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה, יש ועידת מפלגה. תחשוב שמלבד חולדאי יש עוד ראשי רשויות מקומיות כמו רוביק דנילוביץ', עינת קליש-רותם, ישראל גל, רן קוניק, סימון אלפסי, מוטי ששון, עידו גרינבלום, יוסי ניסן, ליזי דלריצ'ה הם ראשי עייריה מכהנים מטעם העבודה שזה רק מעיד כמה המפלגה לא מתה. זה באמת מוזר ונראה לי שכמו תמיד מאז 2015 - הרשימות הסופיות עם הבשר יקבעו שיסגרו את הרשימות. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - שנה טובה! 16:09, 29 בדצמבר 2020 (IST)
אגב - כל הקטע במסיבת עיתונאים של גנץ היה להציג את ההישגים שלהם, המרכזי היה אמור להיות השמירה על שלטון החוק - אבל שהשומר הראשי יהיה במסיבת עיתונאים מקבילה זה טיפה בעייתי, בכל מקרה זו תהיה מסיבת העיתונאים האחרון של גנץ וכואב לי. העבודה שהוא התאבד פוליטית ועשה מעשה הכי לא פופולרי בציבור מעיד כמה בשבילו ישראל לפני הכל - אמנם אמרתי זאת כמה פעמים אבל גנץ יותר תמים משקרן, יותר תמים מנהנהתן ופחות פוליטיקאי מבן אדם. אני מקווה שהוא ימשיך להיות בגובה טוב וברמה שלו ברמה האזרחית. פוליטיקה אמנם מנתוקת מרגש במרבית המקרים אבל בתור אדם ששואב את זה כמו חמצן - המערכת הפוליטית הזו עברה את הקווים האדומים, גנץ לא הראשון, האחרון או היחיד שחווה את זה על בשרו. פוליטיקה צריכה להיות קשוחה אבל לא אכזרית. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - שנה טובה! 16:17, 29 בדצמבר 2020 (IST)
גם חולדאי ראש עיר מכהן מטעם העבודה, אבל ייתכן שהשם מפלגת העבודה הוא כבר נטל, בדיוק כפי שהתיוג שמאל הפך נטל (אפילו יחימוביץ' ב-2013 ברחה מהתיוג שמאל!!!!). לגבי גנץ, יש שמועות שהוא בדרך לחבור לימינה, אבל לפחות כרגע זה נראה כמו שקר של ניסנקורן. גנץ אינו יכול לחבור לימינה עם אנשי העבודה כמו טרופר, ביטון, גינזבורג, יזהר שי (שאינו איש עבודה אך מגדיר עצמו כשמאל-מרכז), שוסטר, וגם המרכזניקים במפלגה - גנץ, פרקש, מירב כהן, רון בן משה ופרידמן לא יתלהבו לחבור לימינה, כך שכאן נותר הפלג הימני הזעיר במפלגה, שכולל את תמנו-שטה (מרכז-ימין), שי-וזאן וינקלביץ'. peledy - שיחה 19:15, 29 בדצמבר 2020 (IST)
אמרתי שתחשוב שמלבד חולדאי - ולא גנץ לא יחבור לימינה, אני מאוכזב ממך שבכלל חשבת שזו אופציה. בכל מקרה מסיבת העיתונאים גרמה לי להזיל דמעה, סוף-סוף יש לי בית פוליטי. נקווה שהוא לא יפול לידיים עיונות. אגב גם ביטון וגם גינזבורג הם היו ראשי עיר מטעם העבודה ואני כמעט בטוח שגם שוסטר. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - שנה טובה! 20:46, 29 בדצמבר 2020 (IST)
נקווה שגורלו של חולדאי לא יהיה גורלה של מפלגת העבודה ואני גם חושב שהגורל יהיה שונה - "הבחירות האלה הן גם על ניהול וגם על ערכים", הצהיר חולדאי. "אתם חושבים שסער ואלקין הם אלה שמייצגים את הערכים שלכם או בנט וסמוטריץ'? יש אלטרנטיבה אמיתית, יש לכם בית, יש לכם מפלגה - מפלגת הישראלים. לא מפלגת המתחפשים שיגידו דבר אחד לפני הבחירות ואחריהן דבר אחר. אצלי הכל ברור - לא ליד, לא כמעט ולא בערך" ולפני זה הוא אמר ""הבעיה היא שהתרגלנו לקלקול, לפילוג, לשקר, לקומבינה ולשיתוק- זה נלקח מהכתבה הזריזה שהיה מילה במילה של הנאום של חולדאי + פרשנות של דפנה ליאל - אם אתה רוצה זה זה. בכל מקרה הוא צודק. צריך לשמור על הערכים, לא לתת את האצבע לאנשי ימין רק בשביל להפיל את נתניהו - אמנם הגיע הזמן לשבור את החומה אבל לא בכל מחיר. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - שנה טובה! 20:53, 29 בדצמבר 2020 (IST)
דזרט, לא האמנתי שגנץ יחבור לימינה - שים לב שכתבתי שמדובר כנראה בשקר של ניסנקורן. חולדאי באמת נאם כמו איש שמאל שמסרב להתחפש (מתאים באמת לעפר שלח, ולכן חיבור בין המפלגות, יחד עם העבודה, נראה טבעי), אבל השם שלו די מחק את תוכן הנאום. הישראלים נשמע כמו שם של עוד שם "מאחד" ו"שאפתני" של מפלגת מרכז כמו כחול לבן, יש עתיד, כולנו, תקווה חדשה או בקיצור עוד שם של מפלגה שאינו אומר דבר. peledy - שיחה 00:14, 30 בדצמבר 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

מסכים, היה צריך שם אחר אבל עפר שלח יודע וגם אתה יודע שהוא יודע שלבד הוא לא יכול אבל הוא הניח את התשתיות להחייאה של גוש השמאל - בכל מקרה עינב קאבלה הצטרפה עליהם - פירטת את הפלגים במפלגה כולל כולם למעט קאבלה ואשכנזי - אשכנזי הוא איש מרכז אבל קאבלה - מה היא לדעתך? דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - שנה טובה! 11:25, 30 בדצמבר 2020 (IST)

משום שהם בדרך החוצה. קאבלה היא בת ברית של ניסנקורן, קצת כמו מיכל שיר של סער. אין מנוס מחיבור של שלח והעבודה לחולדאי, ואולי גם של מרצ. בניגוד לימין, גוש השמאל יודע להתאחד ולהימנע מבזבוז קולותיו, ונתניהו שוב ינסה למצוא דרך למצוא פתרון לעוצמה יהודית ולבית היהודי (עוצמה לדעתי תפרוש או תתמודד עצמאית והבית היהודי וגשר יתמזגו לליכוד). שים לב שהשמאל ממשיך בקריסה שלו. נקודת הפתיחה של חולדאי בסקרים היא שמונה מנדטים בלבד! לשם השוואה, העבודה-גשר-מרצ פתחו עם נתון דו ספרתי (13 לדעתי). peledy - שיחה 14:09, 30 בדצמבר 2020 (IST) peledy - שיחה 14:05, 30 בדצמבר 2020 (IST)

כלת פרס רוטשילד, ועכשיו גם כלת פרס חיים למנחה (תרגום חופשי וגרוע שלי) של כתב העת נייצ'ר. כרגע אין ערך בוויקיפדיה. אם למישהו יש פנאי ומוטיבציה יש מקום להוסיף. משה פרידמן - שיחה 22:45, 21 בדצמבר 2020 (IST)

משה פרידמן יש ערך בוויקיפדיה אחרת? דרור - שיחה 16:13, 25 בדצמבר 2020 (IST)
Hanah Margalit. ‏Geagea - שיחה 16:48, 25 בדצמבר 2020 (IST)
חנה מרגלית. לכבוד זכייתה בפרס. סיון ל - שיחה 09:04, 30 בדצמבר 2020 (IST)

יום הולדת ויקי שלי[עריכת קוד מקור]

מחר היומ־הולדת-ויקי ה־16 שלי. התחלתי לערוך ב־26.12.2004. דרור - שיחה 14:04, 25 בדצמבר 2020 (IST)

וואו, זה אומר שאתה אחד הוותיקים ביותר שעדיין פעילים במיזם או הוותיקים בכלל. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - שנה טובה! 18:02, 25 בדצמבר 2020 (IST)
זה אומר שהתחלת לערוך כשנגמלתי מחיתולים. ניב - שיחה 14:47, 26 בדצמבר 2020 (IST)
כל אחד והמקרים שלו, אני התחלתי ללכת (: טיפוסי בהתחשב בבעיה הקטנה ברגליי. מזל טוב דרור – תחשוב שיש כאן עורכים שזה הגיל שלהם או שהם היו אז בגיל ינקות או ילדות. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - שנה טובה! 17:59, 26 בדצמבר 2020 (IST)
שתזכה לעוד שנים רבות בר 👻 שיחה 22:12, 26 בדצמבר 2020 (IST)
התחלת לערול כשהייתי בן 4 - ס.ג'יבלי - שיחה - הצטרפו למיזם סין 12:49, 27 בדצמבר 2020 (IST)
מזל טוב דרור יאצקין52 - שיחה 12:24, 27 בדצמבר 2020 (IST)
פרח בשבילך מזל טוב מאלו שבאו בעקבותיך קריצה אמא של גולן - שיחה 08:52, 28 בדצמבר 2020 (IST)
וואו! אתה כמעט בגיל של הוויקיפדיה, דרור. כל הכבוד להתמדה, ומ ז ל ט ו ב ! . Tmima5 - שיחה 08:14, 30 בדצמבר 2020 (IST)
מזל טוב דרור, מזל טוב לכולנו. פרט טריוויה חשוב (מגובה בדף הזה) דרור יצר למעלה מ-2% [!] מערכי ויקיפדיה (יותר מ-7,500 ערכים). ביקורת - שיחה 11:04, 30 בדצמבר 2020 (IST)

סרטון ויקיפדיה לכבוד ה-20 שנה: עזרה שלכם[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם,

כפי שציינו בעבר, אנחנו בעמותה עובדים על קמפיין יום ההולדת ה-20 של ויקיפדיה, ורואים בו הזדמנות להזכיר לעולם כמה ויקיפדיה משמעותית בחייהם :)

אחת הרעיונות שעלה, הוא ליצור סרטון ששובר אמיתות מקובלות שאין נכונות דרך ויקיפדיה, לכתוב את המיתוס המוכר ואז לעבור לערך בוויקיפדיה ששובר את המיתוס הזה. המטרה היא לחזק את מעמדה של ויקיפדיה כמקור ידע מיהמן.

לדוגמה למיתוסים שאינם נכונים שכולם מכירים:

 1. קולומבוס - לא גילה את אמריקה
 2. נפוליאון - לא היה נמוך
 3. אדיסון - לא ההמציא את הנורה החשמלית
 4. החומה הסינית - אי אפשר לראות מהחלל
 5. עטלפים - לא עיוורים
 6. לדגי זהב - אין זיכרון קצר

הרעיון הוא להכניס את כל אלה לסרטון שיופץ דרך הרשתות החברתיות, ובמקביל דרך הבנאר בוויקיפדיה (סנטרל נוטיס) שיופיע לכל מי שיכנס לאתר יראה את אחד המשפטים ואם ילחץ על הבאנר יגיע לסרטון המלא.

אז, נשמח לדעת מה דעתכם/ן על הקמפיין? אם יש הערות או מחשבות בבקשה כתבו.

ושנית, אם יש לכם/ן עוד רעיונות לאמיתות שאינן נכונות

תודה!! Gitit- WMIL - שיחה 14:36, 27 בדצמבר 2020 (IST)

ללא קשר - זה הזכיר לי את מה שקראנו בזמנו "הנפצות מש"קיות החינוך" כגון: אלי כהן לא גרם לסורים לנטוע אקליפטוסים (לא משנה מה כתוב בוויקידפיה באנגלית), מגח זה לא ראשי תיבות של "מרכבת גיבורי חיל", מאג זה לא ראשי תיבות של "מקלע אחיד גדודי" ומחנה נתן לא נקרא ע"ש נתן אלבז (לפחות לא בשום צורה רשמית, לא משנה כתוב בוויקיפדיה בעברית). Shannen - שיחה 11:35, 28 בדצמבר 2020 (IST)
תרנגול הודו לא נקרא בגלל הטעות של קולומבוס ס.ג'יבלי - שיחה - הצטרפו למיזם סין 12:41, 28 בדצמבר 2020 (IST)
אם לדעתך מחנה נתן לא קרוי על שם נתן אלבז אנא ספק מקור לכך (בערך יש מקור לכך שכן). המקום לדיון הוא, כמובן, דף השיחה (הלא קיים כרגע) של הערך. Tzafrir - שיחה 22:15, 28 בדצמבר 2020 (IST)
Tzafrir, יש מאבקים שאני לא נכנס אליהם. אפילו בסימוכין שהוצמדו ל"הוכחת השיום" של נתן אלבז כתוב ההפך. Shannen - שיחה 05:27, 29 בדצמבר 2020 (IST)
כאן זה לא המקום לדיון. אם יש לך מקורות טובים יותר מהמקור שמצוטט בנתן אלבז ומחנה נתן (אותו מקור: אתר הגבורה), אתה מוזמן לציינו בשיחה:נתן אלבז#מחנה נתן. Tzafrir - שיחה 08:45, 29 בדצמבר 2020 (IST)
הערך תרנגול הודו דווקא מוכיח הפוך מטענתך... ס.ג'יבלי Gitit- WMIL - שיחה 17:18, 3 בינואר 2021 (IST)
הערך דווקא מראה שהוא צודק. השם הצביע במקור על פנינייה שהגיעה למדינות שונות דרך סוחרים הודיים או אירופיים. Tzafrir - שיחה 01:38, 4 בינואר 2021 (IST)
לאדולף היטלר ---לא--- היו הורים יהודים, עמיר פרץ לא המציא את כיפת ברזל, ההגנה לא היה חלק מתנועת המרי, אדולף היטלר לא היה מי שהמציא את הפתרון הסופי. 2547119nirniki-שיחה 15:12, 28 בדצמבר 2020 (IST)
ההגנה בהחלט הייתה חלק מתנועת המרי העברי. אבל אני חושב שיש כבר מספיק דוגמאות. Tzafrir - שיחה 22:06, 28 בדצמבר 2020 (IST)
נראה לי שזה פוליטי מדי, אבל אכתוב בכל זאת - בנימין נתניהו אינו איש ימין. peledy - שיחה 01:19, 29 בדצמבר 2020 (IST)
אז מה הוא? ס.ג'יבלי - שיחה - הצטרפו למיזם סין 07:20, 29 בדצמבר 2020 (IST)
אתה צודק (זה פוליטי מדי). Tzafrir - שיחה 08:37, 29 בדצמבר 2020 (IST)
הוא איש מרכז, גם קלינטון הגדיר אותו כך, מי שחתם על הסכמי ואי וחברון, תמך בהתנתקות ותמך ביוזמת קרי, שסורבה בגלל התנגדות ירדנית ושל שר הביטחון יעלון, קשה לי להגדיר אותו ימין. peledy - שיחה 15:03, 29 בדצמבר 2020 (IST)
אני גם לא חושב שזה לגמרי לא נכון שתומאס אדיסון לא המציא את הנורה החשמלית. הנורה לא הומצאה בתהליך אחד. היא הומצאה ושופרה בתהליך ממושך. לאדיסון (או ליתר דיוק: למעבדות המחקר שלו) היה חלק לא מבוטל בתהליך הזה. אבל הוא גם המשיך אחריו (הכנסת השימוש בטונגסטן כחוט להט). תפישה שגויה שיש כאן היא שיש רגע המצאה בודד. לרוב התהליך הרבה יותר ממושך. אבל את זה אני לא יודע איך להעביר בשלושים שניות. Tzafrir - שיחה 08:52, 29 בדצמבר 2020 (IST)
מעולה!! חשבתי גם על הסלרי שאין לו ערך קלורי שלילי... עוד רעיונות? Gitit- WMIL - שיחה 13:34, 29 בדצמבר 2020 (IST)

הירח לא עשוי מגבינה, הארץ לא באמת שטוחה (סליחה, לא התאפקתי). אולי תשקלו להשתמש בכמה קטעי ויקיפדיה:הידעת?. שנילי - שיחה 13:44, 29 בדצמבר 2020 (IST)

קלומבוס כן גילה את אמריקה (לתושבי העולם הישן). Reuveny - שיחה 21:13, 29 בדצמבר 2020 (IST)

שמאלנים הם לא בוגדים 176.230.83.150 08:52, 30 בדצמבר 2020 (IST)

לג'ורג' וושינגטון לא היו שיניים מעץ. אכן היו לו שיניים תותבות, שהיו עשויות מכל מיני חומרים כגון עופרת, שנהב וזהב, אבל אין שום הוכחה ששיניו היו מעץ. המיתוס צץ כנראה כשאנשים ראו את אחד משחזורי שיניו, שעשויים היו להראות כעץ ישן ומוכתם. להרחבה: (George Washington's teeth). ולא, אובמה אינו מוסלמי והוא נולד בארצות הברית. ניב - שיחה 16:13, 30 בדצמבר 2020 (IST)
עוד מיתוס: מרי אנטואנט לא אמרה: "אםם אין להם לחם, שיאכלו עוגות". ניב - שיחה 14:25, 6 בינואר 2021 (IST)

העליתי את הערך שכתבתי על סוזנה השל. למעוניינים - היא תדבר היום בזום על אביה אברהם יהושע השל. הקישור בפייסבוק - כאן. (אני לא קשור לאירוע, סתם מתעניין). --ריהטא - שיחה 10:35, 29 בדצמבר 2020 (IST)

תודה על הערך, ריהטא. ביקורת - שיחה 11:05, 30 בדצמבר 2020 (IST)

לצלמי מורשת - קורס בתשלום[עריכת קוד מקור]

קורס העשרה של אוניברסיטת ת"א "לצלם בארץ ישראל". בתשלום לא סמלי shoshie8שיחה • ט"ו בטבת ה'תשפ"א • 09:02, 30 בדצמבר 2020 (IST)

הרכבת טסה 250 קמ"ש[עריכת קוד מקור]

באתר ישראל היום. צחי לרנר - שיחה 11:44, 30 בדצמבר 2020 (IST)

בלי ממשלה ובלי תקציב זה הכל אותיות פורחות באוויר (אבל אי אפשר לצפות מ"ישראל היום" שיגיד דבר כזה). דרור - שיחה 14:16, 30 בדצמבר 2020 (IST)
לא כי כשיש ממשלות ותקציבים משהו זז פה, מה? עמית - שיחה 14:20, 30 בדצמבר 2020 (IST)
בעולם של ביבי זו המציאות וכן יש שם אפילו תכנונים לאוטובוסים במהירות האור, אבל בזמן שאני עדיין רואה את המחלפים שהוא דיבר עליהם לפני בערך שנה (ואפילו כתבתי על כמה מהם מחלף אשדוד צפון ומחלף אשקלון צפון) - אבל רכבת?!וואו כנראה ביבי הוא שילוב של מרטי מק'פליי ובעלה הנוסע בזמן של האישה היפה, המשכילה והפ-ס-י-כ-ו-ל-ו-ג-י-ת כי הוא רכבות במהירות 260 קמ"ש ואני שנסעתי בתחילת השנה באותה מסילת שרציתי לבקר חברה בחיפה ראיתי רכבת זוחלת!! דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - שנה טובה! 16:25, 30 בדצמבר 2020 (IST)
הכל זה ביבי. רק לא יהיה ביבי יהיו רכבות ומחלפים וסוכריות וקונפטי ורוד, והחיים יהיו תותים ברוטב קרמל, איש תחת גפנו ותחת תאנתו ותשקוט הארץ ארבעים שנה. עמית - שיחה 18:25, 30 בדצמבר 2020 (IST)
החשיבות של הרכבות גבוהה יותר ממה שרבים נוטים לחשוב. חיבור הארץ בתשתיות רכבת תשפר לסייע את המסחר בישראל ותסייע לישראל להפוך לנקודת מסחר בינלאומית (הודות למיקום הנהדר שלנו וליציבות שלנו באזור זה), ותקל על אנשים שמעוניינים להגיע במהירות למרכז להגר לפריפריה (מה שיכול לסייע בהורדת מחירי הדיור), וחוץ מזה ישנו גם צעד מעשי של הפגנת ריבונות בארץ (ולכן יש לזרז תוכניות לחיבור רמת הגולן וגושי ההתיישבות לרכבות). peledy - שיחה 22:05, 30 בדצמבר 2020 (IST)
אני לא מזלזל בחשיבות של קווי רכבת ומחלפים - אפילו כתבתי על חלקם ערכים (מחלף אשדוד צפון, מחלף אשקלון צפון, כביש 200, כביש 561, כביש 423 כתבתי בעצמי, את תחנת הרכבת חריש ואת תוכנית הפיתוח של רכבת ישראל שיפרתי מאוד) ובכללי את תחילת הדרך שלי בוויקיפדיה עשיתי יחד איתם ובזכותם.. אבל זה לא רלוונטי לכתוב על משהו שיקרא הכי מוקדם ב-2024 או 2026. זה כמו שיכתבו לי על הרכבת הקלה בבאר שבע או למסילת עפולה-טבריה שעדיין בתכנון מאוד מקדים ויעשו השוואה להמסילה המזרחית החדשה שבשלבי הקמה או לרכבלית שבעוד כמה חודשיים תתחיל לפעול ותפתח לציבור הרחב בחצי השנה הקרובה, ישראל היום יודעים את זה טוב אבל משום מה בכל זאת מציינים פרויקט שיפתח בשנים שחלק מהסגל המבוגר של העיתון כבר יהיה גופה רקובה בקבר. בתור אדם בלי רכב שנוסע מאז שהוא בן 12 בתחבורה ציבורית אני רואה חשיבות לפיתוח התשתיות - גם בפריפריה אבל מה אכפת לי או לתושב רגבה על קו רכבת שיחבר בנינו (לשם הדוגמה) ויהיה מהיר מאוד אבל הוא יפתח לציבור רק בסוף העשור הנוכחי דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - שנה טובה! 10:31, 31 בדצמבר 2020 (IST)

הרשמו למפגש החורף[עריכת קוד מקור]

פורסם הלו"ז למפגש החורף הקרוב (17 בינואר בשעה 18:00). יש להרשם מראש. להרשמה. דרור - שיחה 16:59, 31 בדצמבר 2020 (IST)

כשידוען מתגאה בהשחתת הערך שלו[עריכת קוד מקור]

בפוסט הזה באינסטגרם. חן מזרחי נוהג להצטלם עם חוטיני וחושב שזה מצחיק. האמת היא שגם אני לפעמים צוחק מזה, אני עוקב ותיק שלו. אבל כשמשחיתים ערך בוויקיפדיה זה פחות מצחיק, וכשמושא הערך מעודד את ההשחתה - זה עוד יותר לא מצחיק. אני רוצה להאמין שמזרחי עצמו לא השחית את הערך כדי לקבל לייקים. שנה טובה, ניב - שיחה 21:08, 31 בדצמבר 2020 (IST)

אי אפשר לשלוח לו הודעת מייל על הסיטואציה הזאת? גם עם לאפי עשינו את זה בזמנו... Omer abcd - שיחה 23:30, 31 בדצמבר 2020 (IST)
מסתבר שזה הגיע גם לויקיפדיה:דיווח על טעויות. PRIDE! - שיחה 00:41, 1 בינואר 2021 (IST)
גיא הוכמן עושה את זה הרבה ;) ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 17:43, 3 בינואר 2021 (IST)

יצרתי ערך חדש[עריכת קוד מקור]

הועבר לדף וק:למ#יצרתי ערך חדש

ניכוס ארץ ישראל ל"מדינת פלסטין" בוויקיפדיה האנגלית[עריכת קוד מקור]

ערב טוב לכולם. בערך History of Palestine (אנ'), המקבילה האנגלית של הערך העברי היסטוריה של ארץ ישראל, מופיעה תבנית ובתוכה קישור ל"Palestine portal". לא הייתה לי בעיה אם הפורטל היה עוסק בנושאים הקשורים בארץ ישראל, כי ארץ ישראל בשפות אחרות אכן נקראת Palestine. הבעיה היא שהפורטל עוסק בישות הערבית המדינית-לכאורה הקוראת לעצמה State of Palestine. זה ניכוס של ארץ ישראל לישות הזאת ולה בלבד. אני מקווה שזה קשור לכאן, לא ידעתי איפה לכתוב על הבעיה. הפתרון הוא כמובן להסיר את התבנית - או להוסיף גם את התבנית של מדינת ישראל. תזכורת - שיחה 23:24, 31 בדצמבר 2020 (IST)

קודם כל כדאי להעיר על כך בדף השיחה של הערך בוויקיפדיה האנגלית. אחר כך לגשת לכותל המערבי ולשים פתק המבקש את התיקון, משום שבלי סיעתא דשמיא ספק האם התיקון המתבקש בוויקיפדיה האנגלית אכן יבוצע. דוד שי - שיחה 05:55, 1 בינואר 2021 (IST)
האנגלים האלו ממש מצחיקים. יצרו שני ערכי היסטוריה שונים לאותה הארץ: (History of Israel) ו־(History of Palestine). כל אחד משולב בקטגוריות, סדרות ערכים ופורטלים משלו. מעניין למה. אולי בגלל שיש קבוצה של אנשים שלא יכולים להסכים על שום דבר בקשר לארץ הזו. Tzafrir - שיחה 12:39, 1 בינואר 2021 (IST)
אפילו על הכנאפה אנחנו מצליחים לריב.. למה אף אחד לא מתייחס לקניידלעך כי הוא כל כך לא אהוד שזה "כל הקודם זוכה" ): דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - שנה טובה! 12:53, 1 בינואר 2021 (IST)

שנה טובה, 2021![עריכת קוד מקור]

לכל הוויקיפדים, שנה חדשה, בריאה ומאושרת! הרבה ערכים, חיסונים לכל וחסל לקורונה!שלומית קדם - שיחה 00:06, 1 בינואר 2021 (IST)

שנה טובה! או כמו שאומרים בקלינגונית: "!naDevvo' gaH' ngaSwI'lIjDaq ngaS", "הלוואי שהגאח יחליק בחלקלקות בגרונך!" (אימרת מזל טוב בקלינגונית) Ølafur lilíjours - שיחה 00:22, 1 בינואר 2021 (IST)
שנה אזרחית ושנת מס טובה לכולם! אגסי - שיחה 01:14, 1 בינואר 2021 (IST)
שנה טובה! xnet1234 - שיחה 02:28, 1 בינואר 2021 (IST)

וכעת לעבודה: עם תחילתה של שנה חדשה פגו זכויות היוצרים על תמונות שצולמו בישראל עד סוף 1970, זה הזמן להעשיר את ויקישיתוף ואת ערכי ויקיפדיה בתמונות שהשתחררו. גם בולי ישראל שהונפקו ב-1970 השתחררו, וניתן להעלותם לוויקישיתוף (יצרתי את commons:Category:1970 stamps of Israel, ונותר למלא אותה בתוכן, את הבולים ניתן לקחת מהאתר של התאחדות בולאי ישראל). בנוסף פגו זכויות היוצרים על יצירות של קטגוריה:ישראלים שנפטרו ב-1950, ולכן ניתן לצטט מהן ביתר הרחבה בערכים רלוונטיים (בערך על השיר "ניגונים", למשל, הבאתי כעת את השיר במלואו, במלאת 70 שנה לפטירתה של פניה ברגשטיין). דוד שי - שיחה 05:52, 1 בינואר 2021 (IST)

ואני כתבתי את הערך בוא אלי פרפר נחמד שהיה קודם הפניה תמוהה למשוררת. --ריהטא - שיחה 14:46, 1 בינואר 2021 (IST)
שנה טובה. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - שנה טובה! 12:55, 1 בינואר 2021 (IST)
התחלתי לשנות את "נכון ל-2020" ל"נכון ל-2021" כמובן במקרים בהם זה רלוונטי (נניח מי המנכ"ל, האם מועד הביצוע של משהו לא ידוע - יש דברים שעדיף לא לעדכן כי סביר להניח שהם השתנו אבל אין כרגע נתונים) דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - הצטרפו למיזם הפוליטי 13:58, 1 בינואר 2021 (IST)

שר הבריאות[עריכת קוד מקור]

בערך זה חסרות שתי תמונות של שרים בעבר ויש תמונה של אחד במדים. לא הגיוני שלמדינת ישראל אין תמונות שלהם. צריך למנות מתאם בין ויקי למדינה. 46.114.148.4

כבר מינו את שר הדיגיטל הלאומי, אתה מוזמן לפנות אליו בדואר רשום או בפקס.
קצת יותר ברצינות: מדינת ישראל שומרת היטב על התמונות שבבעלותה, ולא בקלות נותנת הרשאה לשימוש חופשי בהן. דוד שי - שיחה 09:49, 2 בינואר 2021 (IST)

ויקיפדים שמוכנים להתראיין לכתבה?[עריכת קוד מקור]

קיבלתי פנייה מכתב באוניברסיטה העברית שמעוניין לעשות כתבה על אמינות בוויקיפדיה. לשם הכתבה הוא מחפש ויקיפדים שיצא להם לערוך הרבה בנושאי הקורונה... ניסיתי להסתכל בהיסטוריית עריכות של הערך מגפת הקורונה אבל יש כל כך הרבה עריכות שכבר הלכתי לאיבוד.. אז אם יש פה עורכים שעורכים הרבה בערכי קורונה ומסכימים להתראיין אשמח אם תצרו איתי קשר כאן או במייל שמחובר ליוזר.

ובכללי אני מקבלת מידי פעם פניות מכתבים שרוצים לראיין ויקיפידים, אז מי שלא אכפת לו להתראיין בשמו שגם יגיד ואשמור לי את הפרטים עד הכתב הבא Gitit- WMIL - שיחה 14:06, 4 בינואר 2021 (IST)

היי Gitit- WMIL לא יצא לי לערוך ערכים שעוסקים בנגיף הקורונה אבל באופן כללי אני מוכן להתראיין לכתבות העוסקות בנושאים אחרים שנוגעים לויקיפדיה העברית בין היתר אני יכול להסביר איך אנחנו מנסים לשמור שויקיפדיה העברית תהיה אמינה. מלפני כמה שבועות נתקלתי בכתבה על ויקיפדיה בעיתון אתנחתא שבה הועברה ביקורת על כך שמכיוון שכולם יכולים לערוך בויקיפדיה אז יכולים לקרות מקרים שבהם הקוראים יכולים להתקל במידע לא נכון. בכתבה כלל לא צוין שיש ויקיפדיה שעוסקים הניטור השינויים שמתבצעים וזה חבל שדבר זה לא הוזכר מכיוון שאם אנשים ידעו שיש ויקיפדיה שזה תפקידם אולי חלק ממוסדות ההשכלה הגבוהה שלא מסכימים שהסטודנטים שלהם יסתמכו על ויקיפדיה בעבודות שלהם מכיוון שכולם יכולים לערוך אותה. כמו כן אשמח להתראיין לכתבות מכיוון שאני מאמין שאם יהיו יותר כתבות על ויקיפדיה העברית קהילת העורכים הקטנה והמצומצמת שלנו יכולה לגדול ודבר זה יכול להביא לשיפור עצום במצבה של ויקיפדיה העברית. בברכה: banba - שיחה - הצטרפו למיזם הפוליטי 14:19, 4 בינואר 2021 (IST)
היי banba אשלח לך מייל Gitit- WMIL - שיחה 14:24, 4 בינואר 2021 (IST)

מתי אנחנו נקבל אחד כזה?[עריכת קוד מקור]

בינה מלאכותית התבקשה להסביר למה אנשים לא צריכים לפחד ממנה. ונראה שהיא מספיק מתוחכמת כדי לכתוב בויקיפדיה (גם בדפי שיחה)--שלום1234321אפצישיחה • כ' בטבת ה'תשפ"א 14:27, 4 בינואר 2021 (IST)

מקווה שלא ניקח אם יוצע לנו. לפי המאמר נראה שהבינה המלאכותית הזו תכתוב ערכים גרועים. בעצם אפילו יותר גרוע: היא תכתוב ערכים גרועים שבמבט שטחי נראים טובים. H. sapiens - שיחה 20:18, 4 בינואר 2021 (IST)
לא תודה. ההתערבות האגרסיבית של הויקינתונים מספיקה לי בהחלט. עוד בוט אחד כזה ואבדנו. מנחם.אל - שיחה 20:35, 4 בינואר 2021 (IST)
טוב תמיד אפשר לעשות חניכה... אני מניח שניתן ללמד את הבוט הזה... Omer abcd - שיחה 20:39, 4 בינואר 2021 (IST)
צר לי לאכזב, אבל המאמר הנוכחי הוא כבר אחרי החניכה. אם אני מבין נכון זו תוכנה של למידה עמוקה. היא סרקה הרבה מאוד מאמרים, ולפי משלב השפה הגבוה שלה אני מנחש שגם אמרו לה מהם המאמרים הטובים יותר. מתוכם היא למדה איך נראה מאמר טוב, וצרפה יחד את אותם אלמנטים שנראים כעונים על השאלה שנשאלה. H. sapiens - שיחה 20:59, 4 בינואר 2021 (IST)
היה את הבוט בסובאנו ובשוודית שהיה די מצליח כזה, אם כי לא כזה ערך ארוך כזה (תמיד לקח פרמטרים מאתרים שונים, כמו למשל נאס"א). זכור לי שאותו בוט שפעל בסובאנו ובשוודית (בערך) עבד גם פה (אם כי, אם זכרוני לא מטעה לא הייתה הרשאה לבוט לאותו משתמש, והוא הפסיק לאחר זמן מה). PRIDE! - שיחה 13:31, 5 בינואר 2021 (IST)
רק אומר שבויקיאנגלית פועל כבר כמה שנים טובות הבוט המנטר המפורסם (ClueBot למי שמכיר) TheStriker - שיחה 13:42, 5 בינואר 2021 (IST)

טניה רוברטס לא מתה[עריכת קוד מקור]

אתמול פרסמו אמצעי התקשורת בעולם את הידיעה על מותה של השחקנית טניה רוברטס (דוגמה), ובעקבות זאת עודכנה ויקיפדיה האנגלית בעריכות אחדות שזו תחילתן, וסביר שכך עשו גם בשפות נוספות. כעבור יום דיווחו אמצעי התקשורת (דוגמה) שמקור הידיעה בטעות של הסוכן של רוברטס, ורוברטס חיה. ומה עם ויקיפדיה העברית? אצלנו הערך טניה רוברטס לא קיים, כך שלא השתתפנו בפדיחה זו. איחולי אריכות ימים ובריאות טובה לטניה רוברטס. דוד שי - שיחה 10:40, 5 בינואר 2021 (IST)

אכן חיפשתי אמש את הערך אודותיה כדי לעדכן... ‏עמיחישיחה 11:28, 5 בינואר 2021 (IST)
לפחות התמזל מזלנו. PRIDE! - שיחה 13:24, 5 בינואר 2021 (IST)
וכעת נודע שהיא נפטרה שעות אחדות לאחר שפורסמה הידיעה המוטעית על מותה. [1] תודה ללליב על יצירת הערך טניה רוברטס. דוד שי - שיחה 19:50, 5 בינואר 2021 (IST)

ככל הנראה דילוג של סטארשיפ SN9 מחר או מחרתיים[עריכת קוד מקור]

אילן שמעוני, בורה בורה, אמא של גולן, hagay1000, saifunny, Corvus, Eldad, Tshuva, Avishay, רונאלדיניו המלך, Byc63, Pixie.ca (בנושאים מסויימים) ‏בעלי הידע בחלל, ספייס X שיריינה שמים נקייים מטיסות למחר ומחרתיים. לפני זמן קצר בוצע ניסוי בעירה לבדוק אם נפתרה בעיית לחץ הדלק שהכשילה את נחיתת SN8, והתוצאה טובה (עברו ללחץ הליום במקום לחץ עצמי). !Σiη Stαlεzε אילן שמעוני - שיחה 06:11, 7 בינואר 2021 (IST)

עדכון על תבנית חדשה - משתמש חיסון קורונה[עריכת קוד מקור]

ערך מורחב – תבנית:משתמש חיסון קורונה
משתמש זה התחסן לנגיף הקורונה ואינו מאמין בקונספירציות נגדו.


הכיתוב הורוד על הרקע הירוק לא נראה טוב וכמעט ברור, כדאי לחשוב על שילוב צבעים אחר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:59, 11 בינואר 2021 (IST)

הצעתי גם חלופה לטקסט בדף השיחה, ובהחלט כדאי לחשוב על שינוי בצבעים. בכל אופן – לכו להתחסן, זה מציל חיים! מו סיזלאקהטברנה • לכו להתחסן, זה מציל חיים 15:47, 11 בינואר 2021 (IST)
Gilgamesh יעוף על זה. ניב - שיחה 17:36, 11 בינואר 2021 (IST)
גילגמש, לחסוך מדפי הויקיפדיה את תגובותיי מהפייסבוק? מו סיזלאקהטברנה • לכו להתחסן, זה מציל חיים 17:41, 11 בינואר 2021 (IST)
ביום חמישי אני מקבל את הזריקה השנייה, עדיין לא צמח לי זנב - אני מאוכזב. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 01:06, 12 בינואר 2021 (IST)
עדייןלא מספיק ברור. צריך לשנות את הצבעים. בעיני יותר ברור כיתוב כהה על רקע בהיר shoshie8שיחה • כ"ח בטבת ה'תשפ"א • 10:11, 12 בינואר 2021 (IST)
ערכתי את צבעי התבנית. כעת זה נראה הרבה יותר טוב לטעמי. מלך הגרגויליםנקודת המפגש11:49, 12 בינואר 2021 (IST)
אני כבשה גאה 🐑. מו סיזלאקהטברנה • לכו להתחסן, זה מציל חיים 15:44, 12 בינואר 2021 (IST)
לכו להתחסן, אבל בזהירות. במוקד החיסונים שהלכתי אליו חיסנו שבעה אנשים במקביל, כך שבכניסה אליו פגשתי את ששת אלה שהוזמנו יחד אתי, שבעת אלה שהוזמנו לעשר דקות מאוחר יותר, וגם אנשים שלא הוזמנו. במשך כל תשעת חודשי המגפה גם יחד הייתי בחברת פחות אנשים מאשר בעת שהגעתי להתחסן. הסדרן במקום אמנם ביקש מאתנו להתפזר ולשמור מרחק איש מרעהו, אבל לעשרים אנשים שרוצים לעבור דרך דלת אחת זה לא כך כל פשוט. בריאות ואושר לכולכם. דוד שי - שיחה 16:44, 12 בינואר 2021 (IST)
אכן תבנית נאה ביותר. גילגמש שיחה 10:30, 19 בינואר 2021 (IST)

ויקיפדיה תכריע[עריכת קוד מקור]

מייסד טלגרם מנפץ את המיתוסים הנפוצים על הפרטיות וההצפנה שלה. שימו לב לסוף: לדברי פאבל דורוב “עם 500 מיליון משתמשים וצמיחה מתמשכת, טלגרם הפכה לכאב ראש משמעותי עבור תאגיד פייסבוק. וכשהיא לא יכולה להתחרות עם טלגרם מבחינת פרטיות ואיכות, נראה שוואטסאפ עברה לפרסום סמוי: עורכי ויקיפדיה גילו לאחרונה כמה בוטים בתשלום שהוסיפו מידע מוטה לערך הוויקיפדיה של וואטסאפ”.
מסתבר שגם ענקיות הטכנולוגיה יודעות איפה באמת מכריעים את הדברים החשובים. הצורב - שיחה 22:21, 10 בינואר 2021 (IST)

מה שהמוחים הבינו כבר מזמן... דרדקשיחה • כ"ח בטבת ה'תשפ"א • 16:48, 12 בינואר 2021 (IST)

יעניין אתכם מיזם ממים בהקשרים ויקיפדיים? המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 14:21, 12 בינואר 2021 (IST)

רעיון נחמד. הנושא שנוי במחלוקת מבחינת חשיבות אנציקלופדית ויכול להיות שכמה מהערכים שייכתבו לא יתקבלו בטוב, אז כדאי לשים לב. יאירשיחה 14:24, 12 בינואר 2021 (IST)
לא התכוונתי מבחינת ערכים, מבחינת מורל ואווירה ויקיפדית (ברוח מיזם שירה ויקיפדית או הטילדה הרביעית). אבל אני מניח שבמקרים בהם באמת יש חשיבות אנציקלופדית שאין לה ספק (כמו Never Gonna Give You Up) אפשר גם את זה. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 14:26, 12 בינואר 2021 (IST)
אה, עוד יותר מגניב . יאירשיחה 14:26, 12 בינואר 2021 (IST)
אלו רק כמה פנינים שליקטתי:

שירים ויוצא בזה:

משחקי וידאו:

שונות:

HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 15:15, 12 בינואר 2021 (IST)
יפה מאוד. אני כבר רואה כאן כמה פנינים כמו פפה, ביצת האינסטגרם וכו'. אקים את המיזם. תודה! המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:20, 12 בינואר 2021 (IST)
מוזמנים להציץ במיזממים.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:30, 12 בינואר 2021 (IST)
איך אין כאן ערך על ALL STAR,PPAP וניין קאט - הם בטוח בעלי חשיבות, אנסה לכתוב עליהם ערך בסופ"ש אחרי שאהיה בבדיקות בתל השומר. גם לביצה ושוטינג סטרס ?צער.. דזרטשיחהנשיא חדש - תקופה חדשה - הצטרפו למיזם הפוליטי 16:48, 12 בינואר 2021 (IST)

שוטרים במרדף בלב העיר חיפה פותחים באש. הנהג נהרג.

אמיר אוחנה בתגובה

"בכל מקום שאדם בורח מהשוטרים הוא מסכן חיי אדם, אם זה שוטר או אזרח, לכן חייבים לפעול בנחישות ולעצור אותו כולל ירי במידת הצורך - כמו שנעשה כאן בחיפה, זו המשטרה שאנחנו רוצים."

שוטרים במרדף בשומרון מנגחים רכב. אחד הנוסעים נהרג.

אמיר אוחנה בתגובה

"האירוע הטראגי בו במהלך מרדף משטרתי מצא את מותו אהוביה סנדק ז"ל, והוא בן 17 בלבד. התוצאה הקשה אין בה די כדי להבין לעומק מה בדיוק קרה באירוע ומהם הלקחים והמסקנות שיש להפיק ממנו. טרם קיבלתי לידי את תוצאות הבדיקה המוסמכות."

חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 10:23, 13 בינואר 2021 (IST)

מסכים לחלוטין. אני רק רוצה לציין שגרסת המשטרה (עד כמה שידוע לי) לא מדברת על ניגוח מכוון אלא על התנגשות כתוצאה מנסיעה פראית של נהג חסר רשיון ברכב הנמלט, כשההרוג אינו חוגר את חגורת הבטיחות. אסף השני - שיחה 19:11, 13 בינואר 2021 (IST)
חנה, זה מעניין. אם אני זוכר נכון האשמת מהרגע הראשון את נערי הגבעות בכל הפרשה וגם קבעת שהם זרקו אבנים. האם את מאשימה באופן מידה גם את ההרוג בחיפה, שניסה לדרוס שוטר? נרו יאירשיחה • כ"ט בטבת ה'תשפ"א • 22:31, 13 בינואר 2021 (IST)
נרו יאיר, כמה לא מפתיע שאינך עונה לנושא שהעליתי והוא המוסר הכפול של אוחנה, ואתה מנסה להסב את הדיון עלי. תגובה קלאסית של נרו יאיר, שאני כבר מנוסה בה. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 03:47, 14 בינואר 2021 (IST)

שאלה טיפה מוזר, הרב קניבסקי בן 93, על פי קלטת (בערך) שיצאה לתקשורת באפריל/מאי האחרון הנכד שלו סיפר על הקורונה ועל רצון הממשלה לסגור את הכוללים/תלמודי התורה - ציפיתי שקניבסקי בגיל שכזה בכלל לא יבין מה קורה לו, אבל אז קלטתי - אם האדם כל כך מבוגר (וסביר להניח שחייו לא יאריכו יותר מדי, אם כי גיל 93 זה מאוד יפה) האם יש לו יורש?אם כן, איך אפשר לדעת מי הוא כבר כעת? דזרטשיחהנשיא חדש - תקופה חדשה - הצטרפו למיזם הפוליטי 19:13, 13 בינואר 2021 (IST)

דזרט, המקום לשאלות כאלו הוא כיכר העיר, תעביר בבקשה את השאלה לשם. יחיאל - שיחה 21:30, 13 בינואר 2021 (IST)
צודק, אעביר בהקדם. דזרטשיחהנשיא חדש - תקופה חדשה - הצטרפו למיזם הפוליטי 21:42, 13 בינואר 2021 (IST)
המקום הוא "הכה את המומחה". בגדול, החברה הליטאית המתנגדית בוחרת את רבותיה ללא מנגנון ירושה. בעוד בעבר הייתה ההנהגה הרבנית מקומית וקהילתית וניתן היה להוריש את משרת הרב בעיירה מסוימת (ירושת שררה תקפה הלכתית), המנהיגים הרוחניים בעשרות השנים האחרונות מנהיגים שלא מכח משרתם אלא מכח אישיותם. כמובן שאם אתה תלמיד חכם וגם 'בן של...' אתה יותר נחשף והסיכוי שישימו עליך עין גדול יותר. לכן, אף שתאורטית הגיוני מאד שאחד מבניו יסומן כיורש שלו, הוא לא יחזיק בידיו כח דומה לזה של אביו. יכבדו אותו מאד ותו לא. עם לכתו, ונאחל שזה יקרה עוד שנים רבות, יצוצו מוקדי כח אחרים. כמו שקרה אחרי לכתם של המנהיגים הקודמים. ביקורת - שיחה 22:52, 13 בינואר 2021 (IST)
אכן, לא ייחלתי למותו של קנייבסקי. שיאריך ימים ויגיע עד 120, רק בריאות למר קנייסבקי. דזרטשיחהנשיא חדש - תקופה חדשה - הצטרפו למיזם הפוליטי 03:00, 15 בינואר 2021 (IST)

בציבור הליטאי לא נפוץ שמנהיגות עוברת בירושה (בשונה מבחסידויות), אך בהחלט יש מקום לייחוס. אדם מיוחס יזכה ליותר תשומת לב ומקום בציבור אך לא דווקא יהפוך לגדול הדור. אני מאחלת לרב קנייבסקי שנים ארוכות וטובות בבריאות איתנה, ואגב, רבנים רבים זכו לחיים ארוכים בצלילות טובה. הדוגמאות הראשונות שעולות לי בראש הן הרב שטיינמן זצ"ל שנפטר בגיל 104, והרב אלישיב והרב שך זצ"ל ששניהם נפטרו בגיל 102 (אני לא בטוחה אבל כך זכור לי).יהודית1000 - שיחה

סמינר מקוון של המרכז לחקר ארגונים וניהול המשאב האנושי אשר יתקיים ביום רביעי ה-20.1.2021 בין השעות 16:00-17:30 באפליקציית זום.[עריכת קוד מקור]

סמינר מקוון של המרכז לחקר ארגונים וניהול המשאב האנושי אשר יתקיים ביום רביעי ה-20.1.2021 בין השעות 16:00-17:30 באפליקציית זום.

כולם מוזמנים!

הקישור לזום Meeting ID: 815 2819 1623

בסמינר ירצה: פרופ' עפר ארזי החוג למערכות מידע, אוניברסיטת חיפה

נושא ההרצאה: וויקיפדיה כמודל ארגוני

כיצד קהילות באינטרנט, כגון וויקיפדיה, מתארגנות בכדי לייצר מוצרים איכותיים? איך מתמרצים את המשתתפים בהעדר תשלום על העבודה? כיצד חברי הקהילה מתאמים את העבודה בהעדר מנגנוני ניהול ובקרה פורמאליים? ואיך מבטיחים את איכות המוצרים ללא מנגנוני אבטחת איכות מקובלים? התשובות לשאלות אלו יכולות ללמד על המודל הארגוני הייחודי של וויקיפדיה, כמו גם ליידע ארגונים אשר מבקשים לאמץ מודל ניהולי פתוח ושיתופי. --‏Yoavd‏ • שיחה 10:35, 14 בינואר 2021 (IST)

עריכה מספר מיליארד בוויקיאנגלית[עריכת קוד מקור]

היי. עריכה מאתמול: en:Special:Diff/1000000000. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:23, 14 בינואר 2021 (IST)

לא מפתיע לראות שבוצע על ידי אחד העורכים היותר כבדים בוויקי' האנגלית, Ser Amantio di Nicolao - כמעט 4M עריכות באנגלית בלבד מ-2013! (ועוד כמיליון ממקומות אחרים כמו ויקישיתוף וכו'); לשם השוואה דוד שי עדיין לא הגיע לחצי מיליון. וצחוק הגורל הוא שהערך בו זה נעשה, Death Breathing, הוא מועמד למחיקה כרגע. Mbkv717שיחה • א' בשבט ה'תשפ"א • 20:43, 14 בינואר 2021 (IST)