לדלג לתוכן

סטארג'אמרס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
סטארג'אמרס
Starjammers
קבוצת סטארג'אמרס, כפי שהופיעה על עטיפת החוברת Uncanny X-Men #482 ממרץ 2007, אמנות מאת בילי טאן, דני מיקי ופרנק דרמטה.
קבוצת סטארג'אמרס, כפי שהופיעה על עטיפת החוברת Uncanny X-Men #482 ממרץ 2007, אמנות מאת בילי טאן, דני מיקי ופרנק דרמטה.
סוג קבוצת גיבורי-על
הוצאה לאור מארוול קומיקס
הופעה ראשונה Uncanny X-Men #107
(אוקטובר 1977)
יוצרים כריס קלרמונט, דייב קוקראם
מידע
סטטוס פעיל
בסיס ניידים בגלקסיית השי'אר
חברוּת בקבוצה קורסאייר
חפציבה
ראזה סכין-ארוכה
צ'וד
סיקורסקי
קר'ריי
חברוּּת לשעבר בקבוצה האבוק
פולאריס
מארוול גירל
ביינארי
פרופסור אקס
הקיסרית לילנדרה נראמני

סטארג'אמרסאנגלית: Starjammers) היא קבוצה בדיונית של פיראטי חלל המופיעה בחוברות הקומיקס אקס-מן ביקום מארוול קומיקס. הקבוצה הופיעה לראשונה בחוברת Uncanny X-Men #107 מאוקטובר 1977, והיא נוצרה בידי הכותב כריס קלרמונט והמאייר דייב קוקראם.

סיפורם של הסטארג'אמרס מתחיל עם כריסטופר סאמרס, טייס צבאי שחזר עם משפחתו מטיול באלסקה. לפתע, מטוסם הותקף ללא כל התרעה. קתרין אשתו קשרה את שני בניהם - סקוט ואלכס - למצנחים היחידים, ודחפה אותם אל מחוץ למטוס, בכך הצילה את חייהם. הבעל והאשה שוגרו ממטוסם אל ספינת חלל של גזע חייזרי מתקדם בשם השי'אר. מתברר כי הייתה זו משימת תצפית זואולוגית לצורך לכידתו של נושא מחקרי אנושי. השניים הובאו בפני שליט השי'אר ד'קאן, שלקח את קתרין להיות פילגשו ושלח את כריסטופר למכרות העבדים. לבסוף, כריסטופר נמלט ועשה את דרכו למגוריו של ד'קאן כדי להתנקש בחייו, אך הוא נלכד ונענש על ידי כך שנאלץ לחזות במותה של אשתו ולקיחתו בכוח של העובר שבבטנה. רוחו נשברה, והוא נשלח למחנות כרייה על כוכב לכת אחר.

בעת שביו, כריסטופר היה עד להכאתה של דמוית אנוש חתולית. הוא ניסה להתערב אך הוכא בעצמו. האשה נלקחה לתאי מעצר ובהמשך, כריסטופר הוביל כוח מצומצם של עבדים לשחרורה. הקבוצה נמלטה בספינת חלל של השי'אר, וכריסטופר נבחר לשמש כמנהיגם תחת שם הקוד שלו מימי הצבא, קורסאייר.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]


ערך זה הוא קצרמר בנושא קומיקס. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.