קילווג

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
גרין לנטרן
Kilowog
קילווג, כפי שנראה בחוברת Superman\Batman #29. אמנות מאת אית'ן ואן סקייבר.
קילווג, כפי שנראה בחוברת Superman\Batman #29. אמנות מאת אית'ן ואן סקייבר.
סוג גיבור-על
הוצאה לאור DC קומיקס
הופעה ראשונה Green Lantern Corps #201
(יוני 1986)
יוצרים סטיב אנגלהארט, ג'ו סטאטון
דיבוב מייקל קלארק דנקן, "גרין לנטרן"
מידע
שם אמיתי קילווג
כינויים הפקח האפל
סטטוס פעיל
מקצוע קצין, גיבור-על
כוחות טבעת הכוח הירוקה, גאון ברמה אינטלקטואלית, כוח וסיבולת-על.
חבר בקבוצה חיל הפקחים הירוקים
חבר לשעבר בקבוצה השומרים החדשים
ליגת הצדק בע"מ
דמויות קשורות
אויבים Arkillo עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

קילווגאנגלית: Kilowog) הוא דמות בדיונית של גיבור-על חייזרי המופיע כחבר חיל הפקחים הירוקים בחוברות הקומיקס גרין לנטרן של חברת DC קומיקס. הדמות הופיעה לראשונה בחוברת Green Lantern Corps #201 מיוני 1986, ונוצרה בידי הכותב סטיב אנגלהארט והמאייר ג'ו סטאטון. את דמותו בסרט הלייב אקשן "גרין לנטרן" מדבב השחקן מייקל קלארק דאנקן.

ביוגרפיה בדיונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

מקור[עריכת קוד מקור | עריכה]

קילווג הוא מדען הנדסה חייזרי מוכשר מכוכב הלכת בולובקס ויק (Bolovax Vik), הממוקם בסקטור 674. חזותו כשל חזיר, והוא עצום בגודלו וחייתי. הוא ידוע בקרב חיל הפקחים הירוקים כמאמן הראשי של חניכים חדשים. הוא עצמו אומן בידי גרין לנטרן בשם ארמיי (Ermey). במהלכו של אימון מפרך, ארמיי וקילווג עזרו לעצור מתקפה על חברי חיל נוספים יחד עם החניכים החדשים, כאשר אחד מהם היה הפושע לעתיד סינסטרו. ארמיי נפצע אנושות בקרב, ושיבח את קילווג בשל מעלותיו, מציין בכך שלקילווג יש את כל מה שנחוץ כדי להיות מנהיג. בנוסף לשירותו המכובד, קילווג העביר את מירב זמנו באימון חניכים חדשים בכוכב הלכת אואה על השימוש בטבעת הכוח. הוא שימש גם כמאמנו הראשון של האל ג'ורדן הצעיר, מחליפו של אבין סור מסקטור 2814 (כדור הארץ). קילווג וחניכו החדש התעמתו מול רוצחו של אבין סור, הפושע הבין-גלקטי ליג'יון, בסיפור שחר הברקת.

משבר[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך המשבר בעולמות האינסופיים, בולובקס ויק הושמד. הדבר השפיע עמוקות על קילווג, שגזעו חי בסגנון חיים קהילתי, וכעת הוא נותר האחרון. אולם, עם השמדת עולמו, הוא הצליח לשמר את כלל האוכלוסייה - המונה מיליונים - על ידי אגירת תמצית חייהם בטבעת הכוח שלו.

המשבר הביא לחלוקתם של שומרי היקום לסיעות. שישה מהם התפצלו מהקבוצה המקורית, וכמו אחיהם "המפקחים" יצרו חיל משלהם כדי להילחם בכוחותיו של אנטי-מוניטור. אולם, חמישה מהם נהרגו זמן קצר לאחר שגייסו את חבר החיל הראשון והיחיד גאי גרדנר, ומספרם החל להדלדל (רק 22 שומרים שרדו מתוך 36). החיל עצמו גם סבל אבדות. לבסוף, השומרים החליטו לסיים את תקופת מנהיגותם, ועזבו למימד אחר עם בנות זוגם הזאמארונות.

חייו בכדור הארץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

לפני עזיבתם, שומרי היקום מודיעים לפקחים הירוקים כי החיל כעת עומד לניהולם, וכי הם אינם מוגבלים יותר לסקטור מסוים בחלל. כשהוא מוצא את עצמו נודד בין מערכות הכוכבים ללא עולם בית משלו, ולאחר שאינו נדרש יותר לשמש כמאמן בכוכב אואה, קילווג עובר לכדור הארץ יחד עם ג'ורדן ואחרים המחפשים לקבוע בו את מושבם. בתחילה, מראהו החייזרי של קילווג הפחיד את תושבי הארץ, אולם הוא עד מהרה הפך לסלבריטי לאחר שהביס את היד השחורה בקרב מעל אצטדיון אנהיים. הוא הוזמן בידי הק.ג.ב. להתגורר בברית המועצות, בעיקר משום שקהילת בולובקס ויק דמתה בארגונה לקומוניזם. במהלך שהותו שם, קילווג עזר ביצירתו של כוח גיבורי על בשם "הרוקט רדס" (Rocket Red Brigade). בסופו של דבר, קילווג התפכח מאשליותיו להפוך את ברית המועצות לבית שני לו ולמשטר הקומוניזם שלה.

במהלך הרפתקאותיו עם הפקחים הירוקים של הארץ, קילווג מצא כוכב לכת בסקטור 872 שמצא אותו מתאים לשמש כבולובקס ויק 2. הוא יצר מחדש את עולמו בזכות הידע האצור בטבעת הכוח שלו, אלא שעולם חדש זה הושמד בידי הגרין לנטרן העריק סינסטרו. הטראומה שנגרמה לקילווג עקב כך דחפה אותו לכדי שיגעון, אך הוא חזר לדרך הישר בזכות חברתו לחיל אריסיה, אליה ביטא את אהבתו. כמו כן, הוא נתמך בידי חברי חיל אשר התאמצו להיות בקרבתו, היות שידעו כי גזעו של קילווג חי בקבוצות.

מעט לאחר הרפתקה זו, חיל הפקחים הירוקים הושמד אף הוא כאשר הוא נבחר לשמש כמוציא לפועל של גזר דינו של סינסטרו בעוון פשעים נגד האנושות. הדבר הביא לתגובת שרשרת אשר ביטלה את כוחן של רוב טבעות הכוח הירוקות ושל סוללת הכוח הראשית באואה. קילווג חזר לכדור הארץ עם ג'ורדן והחל לעבוד עם ליגת הצדק בע"מ של מקסוול לורד.

דמדומי הברקת[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – גרין לנטרן: דמדומי הברקת

כאשר החיל החל להתרחב פעם נוספת, קילווג חזר לאואה כדי לאמן דור חדש של פקחים ירוקים. במהלך סיפור "דמדומי הברקת", פקחים ירוקים רבים נשלחו לעצור את ג'ורדן, שדעתו נטרפה עליו. האחרון שהתעמת מולו היה קילווג, שניסה למנוע ממנו לספוג את מלוא כוחה של סוללת הכוח הראשית, אך ללא הועיל. ג'ורדן השמיד את סוללת הכוח הראשית וקילווג התפורר מפרץ אנרגיה של טבעת הכוח של ג'ורדן. שומרי היקום הקריבו את חייהם בכך שאיחדו את כוח חייהם לכדי יצירתה של טבעת כוח אחרונה. שומר היקום האחרון שנותר היה גאנטת, שהעניק אותה לקייל ריינר.

הפקח האפל[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברי חיל הפקחים הירוקים שנותרו בחיים כתוצאה מהמפגש עם ג'ורדן ואיבדו את טבעותיהם התגודדו יחדיו כ"אחוות הלהבה הקרה" ויצרו ישות תבונתית בשם "הפקח האפל" מהאנרגיה שנותרה מקילווג כדי שיצא בעקבותיו של ג'ורדן. כשג'ורדן הפך לספקטר, הוא שכנע את חברו טום קלמקו לתקן את עוולותיו כנגד חיל הפקחים הירוקים. קלמקו השתמש בטבעת הכוח הישנה של ג'ורדן כדי לבנות מחדש את אואה ואת סוללת הכוח הראשית. הדבר איפשר לרוחו הנוקמת של קילווג לנוח. זמן קצר לאחר מכן, נשמתו חזרה לחיים בידי ריינר וגאנטת.

החיל החדש[עריכת קוד מקור | עריכה]

חיל הפקחים הירוקים הוקם מחדש לאחר החייאתו מחדש של ג'ורדן, וקילווג שב לשמש כסמל אימונים לחניכים חדשים. בסיפור המשבר האינסופי, קילווג שיחק תפקיד מרכזי יחד עם קייל ריינר במלחמת ראאן-תאנאגאר. בחוברת Superman\Batman #30 משנת 2007, משתלט על קילווג כוח שהופך חייזרים בעלי כוחות לעוינים כלפי בני אדם. הוא מנסה להסיט את סופרמן מדרכו הישרה, אך אין הוא מצליח בכך. מתברר בהמשך שקילווג ושאר החייזרים מושפעים בידי היצור דספרו וצבא של חייזרים. האיום נוטרל במהרה בידי סופרמן ובאטמן.

בחוברת Green Lantern Corps #11, קילווג נדחף שוב למעשים נפשעים בידי כוכב הלכת התבונתי מוגו, שהושפע זמנית מהישות דספוטליס. הוא הופך לקסנופובי השונא את שומרי היקום והחיל. במהלך מלחמת חיל סינסטרו, קילווג היה בקו החזית בקרב נגד מוגו. כאשר הקרב עבר לכדור הארץ, הוא נלחם נגד ארקילו - מקבילו מחיל הפקחים הצהובים של סינסטרו. הוא הביסו והשמיד את טבעת הכוח שלו. לאחר הקרב, הוא נראה על הכוכב מוגו כשהוא סועד בחברתם של בני משפחתו, שנוצרו אנרגטית מטבעת הכוח שלו.

הלילה האפל ביותר[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – הלילה האפל ביותר

במהלך אירועי הלילה האפל ביותר, פולש לאואה שובל של טבעות כוח שחורות, שהופכות את חברי החיל המתים לפקחים שחורים. קילווג מותקף על ידי הפקח השחור ארמיי, שמתעמר בו על שלא מנע את מותו ושהציל את סינסטרו, בכך תלה את האשמה למותם של רבים בידי סינסטרו על קילווג. מאוחר יותר, הפקחים השחורים מנסים לספוג את כוחה של סוללת הכוח הראשית, וקילווג ושאר חברי החיל מנסים להגן עליה. לאחר מאורעות אלו, קילווג מחליט כי אין הוא מעוניין להמשיך בתפקידו כסמל אימונים ומעניק את הזכות לידי הרובוט סטל.

מלחמת הפקחים הירוקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – מלחמת הפקחים הירוקים

כאשר קרונה פותח במתקפה על חיל הפקחים הירוקים על ידי כך שהוא משחית את סוללת הכוח הראשית בעזרת פאראלקס, ישות הפחד הצהובה, קילווג הוא הפקח החייזרי היחיד שאינו מושפע מכך עקב ניסיונו הקודם עם הישות. אולם עד מהרה, קרונה מגלה את נסיבות התנגדותו ועונד לו בכוח טבעת.

בעקבות המלחמה, קילווג מנסה להתפטר מהחיל לאחר ששומרי היקום משחררים את האל ג'ורדן מתפקידו ומאפשרים לסינסטרו להמשיך ולתפקד כפקח ירוק. סאלאאק משכנע אותו לסגת מהחלטתו כיוון שהחיל יזדקק לכל העזרה שרק אפשר בעקבות השמדתו של כוכב הלכת מוגו, שהיה אחראי למציאת מגויסים חדשים לחיל הפקחים הירוקים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]