כוח הטיטאנים! חיים בסרט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
כוח הטיטאנים! חיים בסרט
Teen Titans Go! To the Movies
כרזת הסרט בישראל
כרזת הסרט בישראל
מבוסס על סדרת אנימציה בעלת אותו השם
בימוי ארון הורוואת
פיטר רידה מישיל
הופק בידי ארון הורוואת
מייקל ג'לניק
פגי רגן
ברוס טים
פיטר רידה מישיל
ויל ארנט
תסריט מייקל ג'לניק וארון הורוואת'
עריכה ניק קנוויי
שחקנים ראשיים סקוט מנוויל
גרג סיפס
קארי פייטון
טרה סטרונג
הינדן וואלץ'
קריסטן בל
ויל ארנט
מדבבים גרג קייפס (ביסט בוי)
ג'ימי קימל (באטמן)
ניקולס קייג' (סופרמן)
הלסי (וונדר וומן)
ליל יאכטי (ג'ון סטיוארט)
ויל ארנט (דת'סטרוק)
קריסטן בל (Jade Wilson)
הינדן וולק (סטארפייר)
סקוט מנוויל (רובין)
קארי פייטון (סייבורג)
טרה סטרונג (רייבן, סופרגירל)
דיוויד קיי
פאטון אוסוולט עריכת הנתון בוויקינתונים
מוזיקה ג'רד פייבר
מדינה ארצות הברית
חברת הפקה DC Entertainment
האחים וורנר אנימציה
חברה מפיצה האחים וורנר[2]
שיטת הפצה וידאו על פי דרישה, direct-to-video עריכת הנתון בוויקינתונים
הקרנת בכורה ארצות הבריתארצות הברית 27 ביולי 2018
ישראלישראל 2 באוגוסט 2018
משך הקרנה 88 דקות
שפת הסרט אנגלית
סוגה סרט פעולה, סרט בסוגת ספרות עלילה ספקולטיבית, סרט לכל המשפחה, סרט קומדיה, סרט מוזיקלי עריכת הנתון בוויקינתונים
תקציב 10 מיליון דולר[1]
הכנסות 52.1 מיליון דולר[1]
הכנסות באתר מוג'ו wbanimation62018
סרט הבא לא ידוע
www.teentitansgo-movie.com
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

כוח הטיטאנים! חיים בסרטאנגלית: Teen Titans Go! To the Movies, בתרגום חופשי: "הטיטאנים הולכים לקולנוע") הוא סרט גיבורי על קומי מונפש מ-2018 בהפקת האחים וורנר המבוסס על סדרת האנימציה כוח הטיטאנים מבית DC קומיקס. הסרט נכתב והופק על ידי מפתחי הסדרה - מייקל ג'לניק וארון הורוואת, ובוים על ידי מפיקי הסדרה - פיטר רידה מישיל וארון הורוואת. עלילת הסרט לוקחת חלק במהלך עונת הסדרה החמישית.[דרוש מקור][מפני ש...]

בסרט מדבבים סקוט מנוויל, גרג סיפס, קארי פייטון, טרה סטרונג והינדן וואלץ', כל אחד את דמותו המקורית בסדרה. לשורות הדיבוב הצטרפו[3] קריסטן בל, ויל ארנט, ניקולס קייג', ג'ימי קימל, הלסי וליל יאכטי. הסרט יצא לאקרנים ב-27 ביולי 2018 בקנדה ובארצות הברית,[4] ובישראל הסרט יצא ב-2 באוגוסט של אותה שנה.[5] הסרט הצליח בקופות, כיסה בשבוע הראשון את 10 מיליון הדולר שהושקעו בתקציבו, הכניס 29.6 מיליון דולר בצפון אמריקה ו-52 מיליון דולר בכל העולם. הסרט הצליח גם בביקורות, קיבל ציון 91% ב-rottentomatoes[6] וקיבל שבחים על ההומור, הרפרורים והדיבוב בשפת המקור.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בג'אמפ סיטי, הטיטאנים הצעירים מגיעים לעצור את איש הבלון. כשהוא אינו מזהה אותם, הטיטאנים מתחילים לשיר ראפ ומציגים את עצמם במקום להילחם באיש הבלון. הסחת דעת זו גוררת את התערבותם של כמה מחברי ליגת הצדק - סופרמן, גרין לנטרן ווונדר וומן. הם מבקרים את הטיטאנים על התנהגותם הילדותית וחסרת האחריות כגיבורי-על, ומעלים כהוכחה לכך את העובדה שעוד לא נעשה על הטיטאנים עיבוד קולנועי באורך מלא.

במהלך הקרנת הבכורה של סרטו של באטמן, רובין שוגה ומניח שיהיה עליו סרט, וגורר לעג מקהל הגיבורים. ביחד עם חבריו לקבוצה, רובין מבין שכדי שיופק סרט עליו ועל הטיטאנים עליהם למצוא אויב מושבע. לא רחוק משם, סלייד פורץ למעבדות ס.ט.א.ר כדי לגנוב קריסטל. הקבוצה מגיעה ומנסה לעצור אותו, אך הוא מביס אותם בקלות ולועג להם.

ביום שלמחרת, ביסט בוי, סטארפייר, סייבורג ורייבן מכינים סרט כדי לעודד את רובין, אבל הוא מכבה את הסרט באמצע ומכריז שהם ילכו להוליווד כדי שיכינו עליהם סרט. כשהם מגיעים לאולפני האחים וורנר, הם פוגשים בבמאית הקולנוע ג'ייד וילסון, שאחראית לכל סרטי גיבורי-העל שמופקים עתה. היא מסרבת לבקשת הטיטאנים לסרט, ומסבירה שתסכים להכין עליהם סרט רק אם הם היו גיבורי-העל היחידים בעולם. הטיטאנים מבינים אותה באופן מילולי ולכן חוזרים בזמן כדי לדאוג שאף גיבור על מלבדם לא ייווצר, אבל הדבר הורס את ההווה, ולכן הטיטאנים חוזרים שוב בזמן כדי לבטל את הבלאגן שיצרו ולהחזיר את המציאות לקדמותה.

סלייד מגיע לתעשיות וויין כדי לטעון את הקריסטל באנרגיה והטיטאנים מגיעים לעצור אותו, והפעם מצליחים להילחם בו. הם מאחסנים את הקריסטל במקום מאובטח, אבל סלייד בורח, ומחליט לגרום לקרע בקבוצה.

למחרת, ג'ייד מזמינה את הטיטאנים להוליווד ומודיעה שהיא תכן עליהם סרט לאור הקרב האחרון שלהם עם סלייד - שהוכיח שהם גיבורים. בזמן שג'ייד לוקחת את רובין לסיור בסט, רייבן, ביסטבוי, סייבורג וסטארפייר חומקים החוצה וזורעים הרס בשאר הסטים של גיבורי-העל. הם מוצאים מכשיר שמכונה "יום הדין" ומנסים להרוס אותו, אבל ג'ייד מגיעה ומסבירה שהשם הלא מוצלח הוא בעצם ראשי תיבות למכשיר חדש שהיא מכינה שיאפשר להקרין בשידור חיי את סרטיה בכל רחבי העולם. היא מודיעה שאין בכוונתה יותר להכין סרט על כוח הטיטאנים, אבל תהיה מוכנה להכין סרט על רובין לבדו, אם יסכים. רובין מסכים ללא היסוס, ועוזב את חבריו לקבוצה, שמאחלים לו הצלחה.

רובין ממשיך להכין את הסרט יחד עם ג'ייד, ובסצנה האחרונה שיש לצלם בתוך מגדל הטיטאנים, ג'ייד חושפת שהיא בעצם סלייד בתחפושת. הוא גונב את הקריסטל חזרה, ומספר לרובין שתוכניתו הייתה ליצור כל כך הרבה סרטי גיבורי על כדי לדאוג שהגיבורים יהיו עסוקים ולא יפריעו לבנות את נשק יום הדין שלו, מכשיר שיכול לשלוט על מוחותיהם של תושבי העולם ויאפשר לו לכבוש את העולם. סלייד מפוצץ את בניין הטיטאנים כשרובין בתוכו, אבל רובין מצליח להחלץ מהבניין. על גבי ההריסות, רובין קורא לחבריו בקשר ומתנצל, והם מגיעים וסולחים לו.

בהקרנת הבכורה של "רובין: הסרט", הטיטאנים מגיעים וחושפים את סלייד, אבל זה מפעיל את נשק יום הדין ובכך משתלט על מוחותיהם של כל שאר גיבורי-העל, ושולח אותם להשמיד את הטיטאנים. רובין יוצא למרדף אחר סלייד בזמן ששאר הקבוצה מעסיקה את גיבורי העל. סלייד מצליח להשתלט על מוחו של רובין, ואומר לו לתקוף את חבריו. הקבוצה מראה לו את שאר הסרט שהכינו עבורו, ורובין מצליח לצאת משליטת סלייד. סלייד נלחם בטיטאנים עם רובוט ענקי, הקבוצה מנצחת אותו בעזרת שיר הראפ שלה, והוא צוחק ונעלם. הטיטאנים מצליחים להשמיד את הקריסטל ולהוציא את שאר הגיבורי מטראנס השליטה המוחית של סלייד. הגיבורים מברכים את הטיטאנים על גבורתם, ורובין מודה שהוא למד שהוא צריך להישאר נאמן לעצמו, ושאינו צריך סרט כדי להיות גיבור.

בסצנה שאחרי הכתוביות, הטיטאנים הצעירים מהטיטאנים (סדרת הטלוויזיה של 2003–2006) מופיעים על המסך, ומספרים לצופים שהם מצאו דרך חזרה (רמז לסרט שיצא שנה לאחר מכן).

דיבוב[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמות מדבב/ באנגלית מדבב/ת בעברית תפקיד בסרט
רובין סקוט מנוויל (אנ') דניאל מגון מנהיג הטיטאנים
סטארפייר הינדן וואלץ' אורלי תגר חברת הטיטאנים
ביסט בוי גרג סיפס (אנ') דורון בן עמי חבר הטיטאנים
סייבורג קארי פייטון (אנ') צביקה פורמן חבר הטיטאנים
רייבן טרה סטרונג רונה בקרמן חברת הטיטאנים
סלייד וילסון ויל ארנט אסף פריינטא האנטגוניסט
ג'ייד וילסון קריסטן בל הילה סורג'ון פישר סלייד וילסון במסווה במאית
וונדר וומן הולסי אורנה כץ גיבורת על חברת ליגת הצדק
סופרמן ניקולס קייג' רודיה קוזלובסקי גיבור על חבר ליגת הצדק
גרין לנטרן מיילס מקולום אורי דרור גיבור על חבר ליגת הצדק
באטמן ג'ימי קימל ניר פרידמן גיבור על חבר ליגת הצדק
סטן לי סטן לי אורי דרור קמאו

אזכורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט מאזכר דמויות קומיקס רבות, סדרות גיבורי על, סרטי גיבורי על אחרים ועוד יצירות מהתרבות הפופולרית:

 • הילד ברוס ויין והוריו יוצאים מאולם קולנוע שמציג את הסרט המסכה של זורו.
 • וונדר וומן אומרת לטיטאנים שלקח זמן, אבל סוף סוף הוציאו סרט בכיכובה.
 • רובין חולם חלום שבו באטמן מציג אותו לפני גיבורי העל האחרים כששיר מתנגן ברקע, זה אזכור לפתיח של "מלך האריות".
 • סטן לי, המנכ"ל של מארוול קומיקס באותם ימים, מופיע פעמיים בסרט כדמות מצוירת בדיבובו ומצהיר על אהבתו להופעות קמע.

הפצה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט יצא לאקרנים ב-27 ביולי 2018 בארצות הברית[7] וב-2 באוגוסט 2018 בישראל.[5]

הכנסות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט גרף 29.6 מיליון דולר בארצות הברית ובקנדה, ו-22.3 מיליון דולר בשאר העולם, כלומר סכום כולל של 52 מיליון דולר אל מול תקציב הפקה המוערך ב-10 מיליון דולר.[1] בארצות הברית ובקנדה, הסרט יצא במקביל למשימה בלתי אפשרית: התרסקות, ולכן צפו שירוויח רק 14 מיליון דולר מ-3,188 בתי הקולנוע בסוף השבוע הפותח שלו, עם צפי מקסימלי ל-19 מיליון דולר.[8][9] עם זאת, אחרי שהסרט הרוויח 4.6 מיליון דולר ביומו הראשון, הציפיות הונמכו ל-10 מיליון דולר, כאשר הרווח הסופי היה 10.5 מיליון דולר, והוא סיים במקום החמישי בקופות.[10]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ 1 2 3 Teen Titans Go! To the Movies, IMDb, ‏November 22, 2018
 2. ^ וראייטי, Film releases, ‏אורכב מהמקור ב-12.6.2018
 3. ^ Brian Truitt, Exclusive: Nicolas Cage plays Superman, Halsey is Wonder Woman in 'Teen Titans GO!', USA TODAY, ‏2018-03-12 (באנגלית אמריקאית)
 4. ^ ג'ף ספריי, Teen Titans Go! all systems go for silver screen debut, Syfy Wire, ‏15 בינואר 2018
 5. ^ 1 2 גלובוס מקס, כוח הטיטאנים! חיים בסרט
 6. ^ Teen Titans GO! to the Movies (באנגלית), נבדק ב-2022-09-18
 7. ^ "Warner Bros. Announces Teen Titans Go! To The Movies for 2018, and More Movie News". נבדק ב-15 בינואר 2018. {{cite news}}: (עזרה)
 8. ^ DAVE MCNARY, Box Office: ‘Mission: Impossible – Fallout’ Shooting for $60 Million-Plus Launch, וראייטי, ‏9.7.2018
 9. ^ Anthony D'Alessandro, Nancy Tartaglione, ‘Mission: Impossible – Fallout’ Targets Possible $135M+ Global Record Opening For Tom Cruise Franchise, Deadline, ‏25.7.2018
 10. ^ Anthony D'Alessandro, ‘Mission’ Accomplished: ‘Fallout’ $61M+ Opening Reps Record For Tom Cruise Franchise – Sunday, Deadline, ‏29.7.2018