סופרבוי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סופרבוי
Superboys.jpg
גרסאות שונות של סופרבוי, כפי שהופיעו על עטיפת חוברת Superboy vol.4 #61 מאפריל 1999, אמנות מאת טום גרומט.
מוציא לאור DC Comics
הופעה ראשונה More Fun Comics #101
(ינואר-פברואר 1945)
יוצרים ג'רי סיגל, ג'ו שוסטר
נתונים
שם אמיתי קאל-אל/קלארק קנט
קון-אל/קונר קנט
סטטוס פעיל
חבר/ה ב הטיטאנים הצעירים (קונר קנט)
חבר/ה לשעבר ב לגיון גיבורי-העל
צדק צעיר
יחידת המתאבדים
כוחות בולטים כוח על, מהירות על, נשיפת על, שמיעת על, ראיית על כולל קרני רנטגן, יכולת תעופה.

סופרבויאנגלית: Superboy) הוא שמם של מספר גיבורי-על בדיוניים מיקום DC קומיקס, כולם התגלמות של סופרמן כנער.

הסופרבוי הראשון וכנראה הידוע ביותר הוא סופרמן בשנותיו כמתבגר בעל כוחות-על בעיירת מגוריו סמולוויל, החי בזהות בדויה תחת השם קלארק קנט. הדמות הוצגה במספר סדרות קומיקס משנות ה-40 ועד שנות ה-80 של המאה ה-20, שהניבו מגוון של דמויות כמו לאנה לאנג, אהובתו של סופרבוי, ג'ונתן ומרתה קנט (הוריו המאמצים) וכמו כן את בני בריתו של סופרבוי, לגיון גיבורי-העל החוזרים בזמן לתקופתו.

בשנת 1985, בעקבות "המשבר בעולמות האינסופיים", DC קומיקס שינתה את סיפור הרקע סופרמן, כך שהוא מעולם לא אימץ זהות בדויה עד התבגרותו. שינוי זה גרם, למעשה, למחיקתו של סופרבוי מההיסטוריה הרשמית הנוכחית של סופרמן.

למרות זאת, דמותו של סופרבוי עובדה לסדרת טלוויזיה בשנים 1988-1992. סדרת הטלוויזיה "סמולוויל", ששודרה בשנים 2001-2011, עוסקת בקלארק קנט כמתבגר ומכילה רבים מהמאפיינים של הקומיקס "סופרבוי".

בשנת 1993 יצאה לאור קשת הסיפור "שלטונם של הסופרמנים", שהציגה את סופרבוי כשיבוט שנוצר בפרויקט קדמוס לאחר מותו של סופרמן מ-DNA של סופרמן ושל בן אנוש. במהלך הסדרה התגלה שזהו למעשה DNA של לקס לות'ור, אויבו הגדול של סופרמן, שניסה בדרך זו ליצור לעצמו סוכן בקהילת גיבורי העל.

על פי סמולוויל, שמו של סופרבוי הוא אלכסנדר/קונור קנט, "קון-אל". קונור קנט היה אמור להיות למעשה שיבוט של לקס לות'ור שנוצר על ידי ליונל לות'ור. ליונל הפך את קונור להיות 50% לקס ו-50% סופרמן (קלארק) כדי שיהיה לו את כוחותיו.

בשלל העולמות המקבילים ביקום של DC קומיקס הופיעו גם כמה סופרבוי מקוי-זמן שונים ומיקומים מקבילים, שהידוע מביניהם הוא סופרבוי פריים - גרסה פסיכוטית ואכזרית של סופרבוי, ואשר היה האנטגוניסט הראשי במיני סדרה המשבר האינסופי.

דמותו של סופרבוי מדורגת במקום ה-83 ברשימת גיבורי-העל הגדולים, לפי אתר IGN[1].

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

DC קומיקס
כותבים ומאיירים: אד בניסג'ף ג'ונסאית'ן ואן סקייברמארק ויידג'ף לואבג'ף למיראלן מורפרנק מילרג'רי סיגלגייל סימוןבוב קייןג'ו שוסטר