ליגת הצדק - הדור הבא

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
צדק צעיר
Young Justice Title.jpg
סוגה גיבורי-על, ילדים, הרפתקאות
יוצרים ברנדון וייטי, גרג וויסמן
מדבבים במקור ג'סי מקרטני, קרי פייטון, ג'ייסון ספיזק, נולאן נורת', דניקה מק'קלר, סטפני למלין, לייסי שאבר, קריספין פרימן, עודד פר.
מדבבים בעברית דניאל מגון, תום שוורצברג, איטן גרינברג, לירון לב, אורי אומנותי, לורן סביר, שירה נאור, טליה ברקאי
ארץ מקור ארצות הברית
מספר עונות 2
מספר פרקים 46
הפקה
אורך פרק 22 דקות
שידור
רשת שידור קרטון נטוורק
רשת שידור בישראל ערוץ הילדים
תקופת שידור מקורית 26 בנובמבר 201016 במרץ 2013

צדק צעיראנגלית: Young Justice) היא סדרת אנימציה אמריקאית אשר שודרה בין השנים 2010-‏2013 ברשת קרטון נטוורק. בפברואר 2013 החלה העונה הראשונה להיות משודרת בישראל בערוץ הילדים, ומתחילת ינואר 2014 משודרת עונתה השנייה. למרות שמה, הסדרה אינה מתבססת לגמרי על סדרת הקומיקס מאת פיטר דייוויד, אלא מהווה אדפטציה ליקום DC כולו, עם התמקדות בגיבורי-על מתבגרים המרכיבים צוות חשאי, ואשר משמשים כמקביליהם של חברי ליגת הצדק הבוגרים.

הפרק הפותח את הסדרה זכה בפרס אמי על הישגים בתחום האנימציה.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברי הקבוצה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דיק גרייסון/רובין - דיק גרייסון, בנו המאומץ בן ה-13 של באטמן, פועל כרובין בעונה הראשונה של הסדרה. בעונה השנייה, המתרחשת כחמש שנים לאחר מכן, גרייסון פועל תחת הזהות נייטווינג. הוא מנהיג את הקבוצה ומאמנה, בעוד טים דרייק פועל כרובין. גרייסון לוקח חופשה ללא תשלום לאחר הקרבתו של וולי. גרייסון לא מחזיק בשום כוחות-על, לעומת זאת, הוא לוחם קרב פנים אל פנים מיומן, טקטיקן וגאון טכנולוגי.
 • קאלדור'אם/אקווהלאד - נער בן 16 ובן חסותו של אקווהמן, שמשמש כמנהיג הקבוצה בעונה הראשונה. בעונה השנייה, אקווהלאד הוא החפרפרת של גרייסון בארגונו של אביו, בלאק מנטה, כדי לחדור אל ארגון "האור" ולגלות מי הוא שותפו המסתורי. עם סיום המשימה הוא חוזר לשמש כמנהיג הקבוצה. הוא בעל כוח מוגבר ויכולת לנשום ולשרוד מתחת למים, שאופיינית לתושבי אטלנטיס. הוא גם בעל היכולת ליצור מבני מים מוצקים באמצעות שימוש בכשפי מים והיכולת לייצר ולספוג חשמל.
 • וולי וסט/קיד פלאש - וסט הוא צעיר פלרטטן ובדחן המחזיק בכוחות של מהירות-על, אם כי לא באותה רמה כמו מורו הרוחני פלאש. בעונה השנייה, וסט ויתר על מקומו בליגה. הוא נמצא במערכת יחסים עם ארטמיס, ושניהם לומדים ביחד בקולג'. למרות זאת, הוא חוזר באופן זמני לשרת כגיבור בפרקים "קשרי דם", "מפגש פסגה" ו"סוף משחק". בפרק "סוף משחק", וסט מת ובזכותו ניצל כדור הארץ מחורבן, וסט מותיר אחריו את ארטמיס ומשפחתו לבדם. בארט אלן הופך להיות הקיד פלאש החדש כדי להמשיך את מורשתו של וולי.
 • קונר קנט/סופרבוי - סופרבוי הוא שיבוט צעיר של סופרמן (מאוחר יותר מתגלה כשיבוט היברידי של סופרמן ולקס לות'ור) שנוצר על ידי פרויקט קדמוס. שוחרר מכלאו על ידי קיד פלאש, אקוולאד ורובין. למרות שאין לו את כל יכולותיו של סופרמן, הוא מחזיק בכוח על-אנושי, יכולת זינוק גבוהה, חסינות, שמיעת על, ראיית על וראיית אינפרה אדום. סופרבוי הוא בדרך כלל זועף ועצבני, ושונא שאומרים לו מה לעשות. באמצעות מגנים מיוחדים שנוצרו על ידי לקס, סופרבוי יכול לדכא את ה-DNA האנושי שלו כדי לקבל גישה מלאה ליכולות המלאות של סופרמן, אך זה מגיע במחיר של כעס מוגבר ואובדן כבד של רציונליות. נמצא בקשר רומנטי עם מגאן במהלך העונה הראשונה.
 • מגאן מורס/גברת מאדים - אחייניתו של הצייד ממאדים וגיבורת-על חסרת ניסיון. כילידת מאדים כמו דודהּ, היא מחזיקה בכוחות טלפתיה, טלקינזיס, שינוי צורה מוגבל ותעופה. בעונה הראשונה נמצאת בקשר רומנטי עם סופרבוי. בעונה השנייה יכולה לעבור דרך מוצקים ולשנות צורה באופן בלתי מוגבל, נמצאת בקשר רומנטי עם לגון בוי. בעלת טלפתיה טלפתיה חזקה יותר משל דודה.
 • ארטמיס קרוק/טיגריס - קשתית הקבוצה והעוזרת הצעירה של החץ הירוק. הבת של נבל-העל ספורטסמאסטר ואחותה של נבלת-העל צ'שייר. חברתו של קיד פלאש. באמצע העונה השנייה היא מתחזה למתה ומשמשת כחפרפרת אצל בלאק מנטה.
 • זטאנה - בתו של חבר ליגת הצדק זטארה (הפך לדוקטור פיית), שעוזרת לקבוצה מדי פעם עד אשר היא מצטרפת אליהם כחברה מן המניין. כמו אביה, זטאנה מחזיקה בכוחות קסם, וכשפיה נאמרים במהופך. בינה לבין גרייסון מתחילה מערכת יחסים בתקופה שבין שתי העונות, ובמהלכה היא מצטרפת לליגת הצדק.
 • רוי הרפר/ספידי/החץ האדום/ארסנל - רוי הרפר הוא בנו המאומץ של החץ הירוק, והוא משמש כקשת הקבוצה כמו ארטמיס. כמו רובין וארטמיס, גם לו אין כוחות-על, אך הוא מיומן מאוד בשימוש בחץ וקשת. היה חבר גם בליגת הצדק. נאמר לו בידי ונדל סאבאג' כי הוא שיבוט של פרויקט קדמוס בדומה לסופרבוי, והוא הושתל כחפרפרת בידי קבוצת "האור". בעונה השנייה הוא עומד בפני התמוטטות עצבים, ועורך חיפוש אחרי רוי הרפר האמיתי (שנחטף והיה קפוא בטיבט). רוי הרפר המקורי הפך לארסנל אחרי מפגש עם לקס לות'ור שנתן לו זרוע ביונית.
 • רוקט - העוזרת של אייקון, הצטרפה לצוות בסוף העונה הראשונה, בעונה השנייה היא וזטאנה מצטרפות לליגה.

דמויות נוספות מהעונה השנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ביסט בוי - ילד אנרגטי, פעיל וירוק שיכול להפוך לכל חיה על פני כדור הארץ הודות לנסיוב שהזריקו לו הוריו. יכול "לרכוש" צורה של חיה על ידי שהייה קרובה לצדה ומגע עמה. חברה הטוב של מגן
 • בלו ביטל (החיפושית הכחולה) - ילד ממוצא ספרדי שמצא את השלד החיצוני של "הבלו ביטל" הקודם. עם השלד יכול לעוף, "לשלוף" תותחי אנרגיה/אולטרה סאונד/תפסי מתכת, להבי מתכת וכדורי ברזל. במהלך העונה גזע "המגיעים" (הגזע החייזרי שיצר את השלד שלו ושל גרין ביטל [תושב מאדים ששילב את כוחותיו הטבעיים עם השלד שלו]) משתלט על השלדים ורק על ידי שימוש בכשפים הליגה מצליחה להוציא אותם משליטת "המגיעים".
 • לגון בוי - מחליפו של אקווהלאד בצוות. יכול לנשום מתחת למים ולגדול לגודל עצום, נמצא בקשר רומנטי עם מגן במהלך העונה השנייה.
 • אימפולס - נכדו של בארי אלן משנת 2055 שהגיע לשנת 2015 (השנה שבה מתרחשת העונה השנייה) באמצעות מכונת זמן. מסוגל לרוץ במהירות שווה לזו של בארי אלן, "לרטוט" דרך מוצקים, לרוץ בניגוד לכוח המשיכה ולחוש דברים במהירות שבה הוא רץ. ילד שובב, חכם ואוהב לאכול. חברו של בלו ביטל.
 • טאי לונגשאדו - חברו הטוב של בלו ביטל. נחטף על ידי "המגיעים" ופיתח כוחות על הודות ל"מטגן". מסוגל לעטוף את עצמו בענק עשוי אנרגיה
 • סטאטיק - אחד מארבעת הילדים שנחטפו על ידי "המגיעים" ופיתחו כוחות על. פיתח כוחות-על חשמליים. יכול לירות ברקים כחולים מידיו, להשפיע על מכונות ולהפוך עצמים ממתכת לאלקטרומגנטים.

ליגת הצדק[עריכת קוד מקור | עריכה]

חלק מחברי הליגה הם המנטורים והמורים של הצוות, ביניהם נמנים קלארק קנט/סופרמן, ברוס וויין/באטמן, הנסיכה דיאנה/וונדר וומן, בארי אלן/פלאש, האל ג'ורדן/גרין לנטרן, ג'ון סטוארט/גרין לנטרן, גאי גרדנר/גרין לנטרן, ארתור קורי/אקווהמן, ז'ון ז'ונס/הצייד ממאדים, אוליבר קווין/החץ הירוק, קרטר הול/הוקמן, שיארה הול/הוקוומן, זטארה/דוקטור פיית, בילי בטסון/קפטן מארוול, ריי פאלמר/אטום, דיינה לאנס/הקנרית השחורה, נתניאל אדם/קפטן אטום, פטריק אובריאן/איש הפלסטיק, אוגוסטוס פרימן/אייקון, ג'פרסון פירס/ברק שחור וג'ון סמית'/הטורנדו האדום.

האור[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברה סודית של נבלי על הפועלת לנטרל את ליגת הצדק, כשבין חבריה נמנים ונדל סאבאג', ראס-אל-גול, לקס לות'ור, מלכת הדבורים, אדון האוקיינוס, המוח, קלריון הילד המכשף ובלאק מנטה (מחליף את אדון האוקיינוס בעונה השנייה מסיבות לא ידועות).

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביום העצמאות של ארצות הברית, רובין, ספידי, אקווהלאד וקיד פלאש - ארבעת עוזריהם הצעירים של באטמן, החץ הירוק, אקווהמן והפלאש, בהתאמה - מגיעים להיכל הצדק, מפקדתם של חברי ליגת הצדק. בהגיעם לספריית ההיכל, ספידי עוזב את המקום בזעם לאחר שמתברר להם כי הם לא יכולים להפוך לחברי הליגה. בזמן שחברי ליגת הצדק יוצאים לעצור את ווטאן המכשף מלחסום את השמש, רובין, קיד פלאש ואקווהלאד יוצאים לחקור את פרויקט קדמוס - פרויקט מחקר גנטי שנמצא בוושינגטון. הם מגלים שהפרויקט מייצר גנומורפים, יצורים שנוצרו מהנדסה גנטית, ואת סופרבוי, השיבוט הצעיר של סופרמן. ארבעת הצעירים מביסים את בלוקבסטר ומחריבים את בניין הפרויקט. למרות שסופרמן, באטמן, אקווהמן ופלאש אינם מרוצים מכך שהצעירים פעלו נגד הוראותיהם, הם מסכימים להרכיב צוות שעונה לפקודתם ושולחים אותם למשימות מתוך הר הצדק שברוד איילנד, מפקדתה הישנה של ליגת הצדק. במהלך העונה מתגלה שחברה סודית של נבלי-על בשם "האור" עומדת מאחורי פשעים, והיא כוללת את ונדל סאבאג', ראס-אל-גול, לקס לות'ור, אדון האוקיינוס, בלאק מנטה, המלכה B, המוח וקלריון (אדון הכאוס). קבוצה זו היא למעשה מועצת המנהלים של פרויקט קדמוס. בסוף העונה הראשונה מתגלה שהחץ האדום הוא שיבוט של ספידי המקורי ששובט על ידי האור. הוא מכניס את ליגת הצדק תחת השליטה של סאבאג'. הצוות מגלה את זה ומשחרר את הליגה משליטתו. בסוף הפרק האחרון מתברר שוונדר וומן, הצייד ממאדים, באטמן, סופרמן, הוקוומן וגרין לנטרן נעלמו למשך 16 שעות בלי שהצוות ידע איפה הם נמצאים.

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השנייה מתרחשת כחמש שנים לאחר מאורעות העונה הראשונה. הליגה מגלה שבזמן שנשלטה על ידי קבוצת "האור", סופרמן, באטמן, וונדר וומן, גרין לנטרן, הצייד ממאדים והוקוומן נלקחו לכוכב בשם רימבור במשך שש עשרה השעות שבהן נעדרו ויצרו לליגה שם רע בכל הגלקסיה. בסוף הפרק הראשון, חברי ליגת הצדק יוצאים לרימבור כדי לטהר את שמם. בינתיים, שאר הליגה מטפלת בפלישתו של גזע חייזרי בשם "המגיעים" לכדור הארץ. בהמשך מגיע נכדו של הפלאש מהעתיד, בארט אלן, שמאמץ לעצמו את הזהות אימפולס ועוזר לפלאש לטפל בנייטרון, תוצר ניסוי של חייזרים על אדם באמצעות מוטגן (גן מיוחד שמאפשר לפתח כוחות על בעקבות טראומה)בסוף אימפולס נתקע בזמן הנוכחי (שנת 2015). בפרק 9 אקווהלאד שותל פצצה חייזרית בהר הצדק שמחריבה אותו לגמרי. אף גיבור אינו נהרג אבל אימפולס, ביסט בוי והחיפושית הכחולה נחטפים ומובלים לחללית של "המגיעים" שמתבררים כשותף המסתורי של "האור". בסוף העונה, אקווהלאד וארטמיס חוזרים לליגה באופן רשמי ו-וולי וסט הקיד פלאש הנוכחי מקריב את עצמו כדי להציל את כדור הארץ מהרס מוחלט.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]