המפסידנים (סרט)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
המפסידנים
The Losers
מבוסס על The Losers עריכת הנתון בוויקינתונים
בימוי סילבן וויט עריכת הנתון בוויקינתונים
הופק בידי ג'ואל סילבר, עקיבא גולדסמן עריכת הנתון בוויקינתונים
תסריט פיטר ברג, ג'יימס ואנדרבילט עריכת הנתון בוויקינתונים
שחקנים ראשיים ג'פרי דין מורגן
ג'ייסון פטריק
הולט מקלני
אוסקר חאנדה
פיטר מקדיסי
קולומבוס שורט
כריס אוונס
אידריס אלבה
זואי סלדנה
פיטר פרנסיס ג'יימס עריכת הנתון בוויקינתונים
מוזיקה ג'ון אוטמן
צילום סקוט קוון עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
חברת הפקה DC קומיקס, ורטיגו, Dark Castle Entertainment, Weed Road Pictures עריכת הנתון בוויקינתונים
חברה מפיצה האחים וורנר, נטפליקס עריכת הנתון בוויקינתונים
שיטת הפצה וידאו על פי דרישה עריכת הנתון בוויקינתונים
הקרנת בכורה 22 באפריל 2010 עריכת הנתון בוויקינתונים
משך הקרנה 97 דק' עריכת הנתון בוויקינתונים
שפת הסרט אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
סוגה סרט פעולה, סרט פשע עריכת הנתון בוויקינתונים
תקציב 25 מיליון דולר[1]
הכנסות באתר מוג'ו losers
www.the-losers.com
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

המפסידניםאנגלית: The Losers) הוא סרט פעולה אמריקאי משנת 2010, המהווה עיבוד קולנועי לסדרת חוברות קומיקס באותו שם, מבית קומיקס ורטיגו, שנכתבו מאת אנדי דיגל וג'וק. הסרט בוים על ידי סילבן ווייט, וכולל אנסמבל שחקנים, ביניהם: ג'פרי דין מורגן, זואי סלדנה, כריס אוונס ואידריס אלבה. הסרט זכה לביקורות מעורבות מצד המבקרים, והושווה לעיבוד הקולנועי המחודש של צוות לעניין, "צוות לעניין" שיצא לאקרנים זמן קצר לאחר הקרנת הבכורה של "המפסידנים".

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המפסידנים הם צוות מובחר של יוצאי הכוחות המיוחדים של ארצות הברית, בראשות קליי (ג'פרי דין מורגן) שהוקם על ידי רוק (אידריס אלבה), פוץ' (קולומבוס שורט), ג'נסן (כריס אוונס) וקוגר (אוסקר חאינדה). הצוות נשלח לבוליביה למשימת חיפוש והרס במתחם המנוהל על ידי ברון סמים. בעודם מציינים מטרה לצורך התקפה אווירית קרובה, המפסידנים מבחינים בילדי עבדים במתחם ומנסים להפסיק את ההתקפה, אך מנהלם, העונה בשם הקוד מקס (ג'ייסון פטריץ'), מתעלם מתחינותיהם.

בלית ברירה, המפסידנים נכנסים למתחם, מצילים את הילדים בהצלחה ותוך כדי הורגים את ברון הסמים. כשמסוק מגיע לאסוף אותם, מקס, משוכנע שהם יודעים יותר מדי, מורה להשמיד אותו, מבלי שהוא מודע לכך שהחליטו לחלץ את הילדים קודם. המפסידנים צופים בטיל שהורס את המסוק והורג 25 חפים מפשע. בידיעה שהמתקפה נועדה להרוג אותם, הם מזייפים את מותם ונתקעים בבוליביה, ללא הכספים והניירת הנדרשים כדי ללכת הביתה.

ארבעה חודשים אחר כך ניגשת לקליי עאישה (זואי סלדנה), אישה מסתורית שמציעה לו הזדמנות להרוג את מקס, שבו היא רוצה לנקום. קליי מקבל ועאישה דואגת לחזרה של הקבוצה לארצות הברית, שם הם ממשיכים לתקוף שיירה הנושאת כביכול את מקס, רק כדי לגלות שעאישה רימתה אותם לגנוב כונן קשיח עם סודותיו של מקס.

ללא גישה לקבצים, ג'נסן מסתנן לחברה שיצרה את הכונן וגונב אלגוריתם המאפשר לו לפצח את הקוד, ומגלה שהכונן מכיל אשראי של 400 מיליון דולר. בתמורה לכספים על שמו של מקס הוא מקבל לידיו פצצות קוליות ידידותיות לסביבה בעלות עוצמה של ראש נפץ גרעיני, המשתמשות בשדות קוליים כדי למחוץ את הסביבה. במעקב אחר הכסף לנמל לוס אנג'לס, המפסידנים מגלים את בסיסו של מקס ויוצרים תוכנית לתקוף ולהרוג את מקס.

תוך כדי חקר הכונן, מגלה ג'נסן כי משימתם בבוליביה הייתה כיסוי כדי שמקס יוכל לחסל את ברון הסמים – שגילה את תוכניתו – וכי עאישה היא בתו של האיש, המבקשת לנקום על מותו. לאחר פיצוץ הכיסוי שלה, עאישה יורה בג'נסן בזרועו ונמלטת. מתוך אמונה שהיא עשויה לבגוד בהם, המפסידנים מחליטים להאיץ את התקפתם על בסיסו של מקס, רק כדי לגלות שהם נבגדים על ידי רוק שנלכד על ידי מקס וידו הימנית וראש מעגל האבטחה שלו, ווייד (הולט מקאלני).

כשהמפסידנים נלכדים לקראת הוצאה להורג, עאישה חוזרת ואורבת לקבוצה של מקס. בקרב הבא, קליי מאשר שהוא הרג את אביה של עאישה. רוק גונב את המטוס של מקס שטעון בכספו ומנסה להימלט. כשהמטוס של רוק נוסע במורד המסלול, ווייד לוקח אופנוע ונע אחריו כדי להשיב את כספו של מקס. קוגר יורה במנוע האופנוע, מה שגורם לווייד להיזרק למנוע הסילון ולאופנוע הבוער להיזרק אל תא הטייס של המטוס, שמתפוצץ והורג את רוק. לאחר מכן מקס הורג את המדען האחראי לפיתוח הפצצות לאחר שגילה שכוונתו האמיתית היא להשתמש בהם כדי לעורר סכסוך עולמי ולהשיג כוח.

בעוד ג'נסן, קוגר ועאישה עוזרים לפוץ', שנורה בשתי רגליו על ידי אחד המאבטחים של מקס, קליי רודף אחרי מקס למנוף, שם מקס אומר שהוא הפעיל פצצה שתחריב את לוס אנג'לס, וקליי יצטרך לבחור בין לבטל את ההפעלה או להרוג את מקס. קליי בוחר באפשרות הראשונה ומקס בורח, אך קליי מאשר שכעת הוא יודע כיצד נראה מקס ובקרוב ימצא אותו.

מקס בורח באוטובוס ונשדד על ידי שני בריונים. גורלו לאחר מכן נותר לא ידוע.

זמן קצר לאחר מכן, המפסידנים מסייעים לפוץ' להגיע לבית החולים בו אשתו ההרה יולדת את בנם ולהשתתף במשחק הכדורגל של אחייניתו בת ה-8 של ג'נסן.

שחקנים ודמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אידריס אלבה כקפטן ויליאם רוק – מומחה לפיצוץ ונטרול חומרי נפץ. הוא גם מומחה בלחימה בסכינים.[2]
 • זואי סלדנה כעאישה אל פאדהיל – אישה ילידת בוליביה המציעה סיוע באיתור מקס. לצורך התפקיד סלדנה עברה הכשרה בכלי נשק רבים ואימונים גופניים. השחקנית נדרשה להעלות כמה קילוגרמים למשקלה, מכיוון שהיא הייתה צפויה לשאת נשק במשך שמונה שעות ביום.[3]
 • ג'פרי דין מורגן כפרנקלין קליי – קצין בכוחות המיוחדים ומנהיג דה פקטו של הקבוצה.
 • כריס אוונס כקפטן ג'ייק ג'נסן – מומחה המודיעין של הצוות והאקר מחשבים.
 • קולומבוס שורט כסמל לינווד פוץ' פורטוס - מומחה בכלי נשק כבדים ותחבורה. לפעמים הוא מתייחס לעצמו בגוף שלישי תוך כדי דיבור.
 • אוסקר חאינדה כסמל קרלוס "קוגר" אלווארז – צלף הקבוצה. הוא מדייק בחיסולים ממרחקים ארוכים ובמהלך הסרט הוא מדבר לעיתים רחוקות.
 • ג'ייסון פטריץ' כמקס
 • הולט מקאלני כווייד טרוויס – יד ימינו ועוזרו של מקס.
 • פיטר מקדיסי בתפקיד ויקראם
 • פיטר פרנסיס ג'יימס כפאדהיל – סוחר סמים בוליביאני. אביה של עאישה.
 • טאני מק'ול כג'ולין – אשתו של פוץ'.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא המפסידנים בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Horn, John (22 באפריל 2010). "Movie Projector: 'Dragon' will breathe fire again". Los Angeles Times. Tribune Company. נבדק ב-9 במאי 2010. {{cite news}}: (עזרה)
 2. ^ "Idris Elba Talks "The Losers" During Interview". Comic Book Movie. 2 בנובמבר 2009. נבדק ב-13 במאי 2012. {{cite web}}: (עזרה)
 3. ^ Weintraub, Steve (25 במרץ 2010). "Zoe Saldana On Set Interview THE LOSERS – Read or Listen Here". Collider. נבדק ב-13 במאי 2012. {{cite web}}: (עזרה)