ציפורי הטרף

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ציפורי הטרף
Birds of Prey Vol 2 8.jpg
קבוצת ציפורי הטרף, כפי שהיא מופיעה על עטיפת החוברת Birds of Prey Vol.2 #8 ממרץ 2011, אמנות מאת סטנלי לאו.
הוצאה לאור DC קומיקס
הופעת בכורה Birds of Prey: Black Canary\Oracle #1
(יוני 1996)
יוצרים צ'אק דיקסון
ג'ורדן ב. גורפינקל
גרי פרנק
נתונים
מצב פעילה
בסיס דירות פלטינום
לשעבר מגדלי דלטן, מטרופוליס ומגדל השעון של גות'אם, גות'אם סיטי
חברי צוות בולטים מהעבר
הקנרית השחורה, באטגירל, הציידת, קאטוומן, הנץ והיונה, הוקגירל, פויזן אייבי, ליידי בלאקהוק, פאוור גירל, ג'ודו מאסטר, ברדה הגדולה, ליידי שיווה, ויקסן, קטאנה, סטארלינג, אליס השחורה, ג'יפסי, מיספיט, סטריקס, קונדור, מנהאנטר

ציפורי הטרףאנגלית: Birds of Prey) היא קבוצה בדיונית של גיבורות-על המופיעה בחוברות קומיקס ביקום DC קומיקס. הקבוצה הופיעה לראשונה בחוברת Birds of Prey: Black Canary\Oracle #1 מיוני 1996, אם כי החלה בפרסום מחזורי בינואר 1999 והיא נוצרה בידי הכותבים צ'אק דיקסון וג'ורדן ב. גורפינקל והמאייר גרי פרנק. הסדרה עוצבה ברובה (החל מגיליון 56 ועד 108) על ידי הכותבת זוכת הפרסים גייל סימון. היא אוירה על ידי מגוון ממאיירי DC, הבולט שבהם היה אד בניס, אך גם ג'ו בנט וגרג לנד.

הסדרה עוקבת במרביתה אחר שלוש נשים שהופיעו בעבר כדמויות משנה במותגי קומיקס אחרים של DC: ברברה גורדון, לשעבר באטגירל, היא מנהיגת החבורה בתפקידה החדש כאורקל; דיינה לאנס היא הקנרית השחורה, לשעבר חברה בליגת הצדק ושותפה לעלילות סופרמן, וונדר וומן והחץ הירוק; והלנה ברטינלי היא הציידת, ספק גיבורת-על ספק פורעת חוק, שעבדה בעבר עם וכנגד באטמן.

קבוצת הגיבורות החלה עובדת מתוך מגדל שעון ישן בגות'אם סיטי, עירו של באטמן. בעקבות אירועי עלילה שונים הן עקרו למגדלי דלטן במטרופוליס (עירו של סופרמן) והחל מ-2008 לדירות פלטינום בקליפורניה. עם התקדמות העלילה הצטרפו מספר רב של גיבורות קומיקס (חלקן הופיעו כדמויות משנה במותגים אחרים) על בסיס זמני: זינדה בלייק (ליידי בלאקהוק); מיספיט, ברדה הגדולה, קטאנה, ג'ודומאסטר, מנהאנטר, ג'יפסי, ליידי שיווה, צ'שייר, קאטוומן ורבות אחרות. בין הגברים הבודדים שצורפו לעלילה נכללים נייטווינג, החץ הירוק, סאוונט וחברו קראוטה, באטמן (בהופעות אורח נדירות), ויילדקט והמפקח גורדון, אביה של ברברה.

מרבית גליונות הסדרה כללו את אורקל וקנרית שחורה כמפעילה וסוכנת-שדה, עם ציידת בתפקיד שדה חלקי (לרוב הוזעקה במפתיע לחילוץ מצרה לא צפויה). החל מגליונות מאוחרים (80+) הצטרפה ליידי בלאקהוק לתפקיד מלא של טייסת וסוכנת-שדה.

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

אורקל[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – באטגירל

ברברה גורדון הוצגה כדמות משנה בקומיקס של באטמן, תחילה כבתו המאומצת של מפקח המשטרה ג'יימס גורדון ומיד לאחר מכן כבאטגירל הראשונה. הופעת הבכורה שלה בקומיקס הייתה ב-1965, בחוברת Detective Comics #359, תחת הכותרת "The Million Dollar Debut of Batgirl". היא לחמה בצוות עם באטמן ורובין, ונחשבה כאחת מדמויות המפתח הבולטות בתור הכסף של הקומיקס. כשהסירה את תלבושת באטגירל, ניהלה גורדון חיים פרטיים והחזיקה בעבודה כספרנית. בסיפור "באטמן: הבדיחה ההורגת" היא נורתה בביתה על ידי הג'וקר, בעודה בבגדיה האזרחיים. בעקבות הירי היא סבלה מפציעה בעמוד השדרה שהותירה אותה משותקת מהמותניים ומטה. גורדון נאלצה לוותר על זהותה כבאטגירל, כשהיא רתוקה לכסא גלגלים. בהמשך החליפו אותה בתפקיד זה נשים אחרות שעטו תלבושות דומות. כאשר יצאה החוברת Suicide Squad #23 בשנת 1989, הוצגה ברברה מחדש כאורקל, אשפית מחשבים המסוגלת לאכן כל מידע. בתפקידה זה היא סייעה לבאטמן וגיבורי על אחרים לאתר, לתפוס ואף להרשיע פושעים שונים בגות'אם. מאוחר יותר היא ביססה צוות קבוע של לוחמות סביבה, שהפך להיות ציפורי הטרף.

ביקום DC שלאחר אירועי "פלאשפוינט", ברברה גורדון השיגה מחדש את התנועה ברגליה ושבה לזהותה כבאטגירל.

הקנרית השחורה[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – הקנרית השחורה

דיינה לאנס היא הקנרית השחורה השנייה - אמהּ, דיינה דרייק-לאנס, הייתה הקנרית השחורה בתקופת תור הזהב של הקומיקס, יחד עם ליגת הצדק המקורית. לאחר שכתוב מחודש בשנת 1983, בו מרבית מדמויות DC קיבלו היסטוריה חדשה, היא החלה להלחם בפשע בעקבות הבטחה שמסרה לאביה, שהיה בלש במשטרת גות'אם. היא החלה להתאמן באמנויות לחימה ואגרוף על מנת להחליף את אמה כקנרית השחורה - כולל התלבושת בה התפרסמה, גרבוני רשת ומחוך שחור. דיינה ירשה את כוחה המיוחד של אמה - צרחת הקנרית, שמאפשרת לה לשבור מכשולים ולהפיל יריבים, ויחד איתו התקבלה לליגת הצדק החדשה. במהלך פעילותה כקנרית השחורה החדשה, החלה לאנס בקשר רומנטי עם החץ הירוק, שנגמר באכזבה (עד ל-2007, בו הוא חודש). במהלך תקופה זו היא גם איבדה את צרחת הקנרית שלה בעקבות חטיפה ועינויים. כשנראה כי יכולותיה של לאנס לא יועילו עוד בליגת הצדק, ברברה גורדון נורתה והפכה, בלית ברירה, לאורקל. היא ביקשה את עזרתה של לאנס והקימה יחד איתה את צוות ציפורי הטרף הבסיסי ביותר, בו גורדון נותנת הנחיות ממרומי מגדל השעון בגות'אם, ולאנס נלחמת בנבלים ברחובות העיר. מוקדם במרוצת הסדרה, דיינה לאנס יצאה לפרק זמן קצר עם ראס-אל-גול, סיפור שהחזיר לה את צרחת הקנרית ואף ריפא את פצעיה מאירוע החטיפה שעברה. היא נשארת עם צוות ציפורי הטרף עד לסיום האוגדן "Perfect Pitch", בו היא מאמצת ילדה קטנה ומנסה לחזור לחיים נורמליים.

הציידת[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – הציידת

הלנה רוזה ברטינלי היא בתו של אחד מראשי משפחות הפשע של גות'אם. לאחר שאויביו של אביה חטפו והתעללו בה בהיותה בת שש, היא הורחקה מחוג המשפחה להגנתה שלה וצוות לה שומר ראש. בגיל 19 היא חזרה רק כדי לראות את שארית משפחתה נטבחת על ידי משפחות פשע יריבות. סיפור יסוד זה שונה לחלוטין בגרסה שיצאה בשנת 2000, בה ברטינלי מגלה משולש אהבים בין משפחות הפשע כמניע להרג משפחתה. על פי סיפור המקור של הדמות שיצא ב-1989, היא נדרה לסיים את שלטונן של משפחות הפשע בגות'אם ולטובת העניין הפכה לפורעת חוק. מרבית סיפורי העלילה שלה נסבו סביב מאבקה מול באטמן, שסירב לקבל את דרכיה האלימות להשגת מטרתה. היא הצטרפה לצוות ציפורי הטרף החל מהאוגדן "Of Like Minds", בו קנרית שחורה נפלה למלכודת של הנבל סאוונט והיה צורך לחלצה. אף על פי שאורקל, המקורבת לבאטמן, חשדה בציידת ובדרכיה האלימות, היא נאלצה לסמוך עליה. באוגדנים הבאים הצרפה ציידת למשימות מחוץ לגות'אם, והחל מפרישתה של קנרית שחורה הפכה לסוכנת שטח קבועה של ציפורי הטרף. היא לבשה מספר חליפות, רובן בגוונים של כחול וסגול עם צלב לבן על החזה, וכוללות גלימה ארוכה ומסיכה. כלי נשקה המועדף הוא רובה קשת, היורה חצים קטנים, ולטובתו היא חוגרת אמתחת ונדן סביב מותניה.

דמויות משנה בולטות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ליידי בלאקהוק[עריכת קוד מקור | עריכה]

זינדה בלייק הייתה האישה הראשונה ביחידת הטייס הבדיונית "הבלאקהוקס", שטסה כחלק מבעלות הברית במלחמת העולם השנייה. היא הופיעה במגוון חוברות קומיקס, לרוב תחת מותג Blackhawk (החל מחוברת 133, שיצאה ב-1957), ומרבית העלילות התרחשו בסביבת שנות ה-40 של המאה ה-20. בעקבות אירוע הקרוסאובר "שעת אפס: משבר בזמן" שפורסם ב-1994, היא הועברה לזמן המודרני ולהמשכיות הנוכחית של DC. על פי הסיפור Between Dark and Dawn, היא נטשה את חברת התעופה המצליחה שהקימו ממשיכיה של קבוצת ה"בלאקהוקס" עם מטוס ייחודי שפותח בה, דגם ה-Citation X. מאוחר יותר המטוס נחנך על ידי אורקל תחת השם Aerie One והפך לבסיס המעופף של ציפורי הטרף. טייסת מחוננת ומאז הצטרפותה לציפורי הטרף היא טסה במגוון כלי טיס מודרניים, כולל מסוקים.

ליידי שיווה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סנדרה וו-סאן הופיעה כדמות של מתנקשת-על כחלק מעלילון Richard Dragon, Kung Fu Master (לראשונה בגיליון 5), כאויבת של ריצ'רד דראגון, תחת הכינוי ליידי שיווה. הדמות נוצרה על ידי דניס אוניל וריק אסטרדה. היא מתמחה ברציחות בידיים חשופות ואמנויות לחימה שונות, ונחשבה במהרה כנבלית בעולם באטמן. על פי דעתה של קנרית שחורה, שיווה היא המתנקשת המסוכנת ביותר בעולם (שיווה עצמה החזיקה בדירוג דומה). שיווה הופיעה במסגרת ציפורי הטרף החל מהאוסף Sensei and Student, במהלכו הציעה לקנרית שחורה להיות המתלמדת שלה. במהלך אירועי Perfect Pitch הצטרפה שיווה לחבורת ציפורי הטרף כסוכנת שטח, בעוד קנרית שחורה נסעה לכפר הולדתה של שיווה כדי להתלמד באמנויות הלחימה. ליידי שיווה חזרה מאוחר יותר לסייע לאורקל במספר מקרים בודדים (לרוב ללא הזמנה), אך לא המשיכה כסוכנת שטח.

סאוונט[עריכת קוד מקור | עריכה]

בריאן דורלין הוא בן תפנוקים שניסה להפוך להיות גיבור-על בגות'אם, ומוקדם מאוד גורש משם על ידי באטמן, לאחר שהציג חוסר בשיקול-דעת ומוסר. מאוחר יותר הוא הפך לנבל המתמחה באיתור מידע סודי וסחיטה של בעלי הון שונים. כחלק מתאוות הנקם על העלבון שספג, ניסה דורלין למצוא את זהותו של באטמן ואת זו של אורקל. מלווה בשומר-ראש אישי, סוכן ק.ג.ב. לשעבר בשם קראוטה, הציב סאוונט מלכודת לקנרית שחורה וחטף אותה למטרות מיקוח. שחרורה הובטח לאורקל בתמורה לזהותו של באטמן. מהלך אירועים אלו תוארו באוסף Of Like Minds, שבסופו הצליחה ציידת לשחרר את קנרית שחורה ולהביא את סאוונט וקראוטה לדין. מאוחר יותר החליטה אורקל לגייס את סאוונט, לאחר שהראה כי הוא מסוגל להציג חמלה ונמנע (ככל שהיא ידעה) מהרג. סאוונט וקראוטה הפכו להיות חברי צוות חלקיים בציפורי הטרף, כשקראוטה מהווה כוח תקיפה וסאוונט כוח עזר במחשוב. במהלך כל האירועים התברר כי סאוונט סובל ממחלת נפש המקשה עליו לתפוס את המציאות, במיוחד בהקשרים של מעבר הזמן. הוא הסתייע בטיפול תרופתי ובסיעוד מצד קראוטה. נרמז מספר פעמים כי מסירותו של קראוטה לאדונו נובעת מאהבה בלתי ממומשת.

סדרת הטלוויזיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקומיקס עובד לסדרת טלוויזיה בתחילת העשור הראשון של המאה ה-21, ששודרה במקור ברשת The WB האמריקאית. הסדרה הציגה את סיפור הקבוצה תוך שינויים רבים. סיפור הרקע של אורקל נותר דומה למקור, אולם ציידת הפכה לבתו הלא-חוקית של באטמן מקאטוומן, והפגינה כוחות על-אנושיים כתוצאה מכך. הקנרית השחורה דיינה לאנס הוצגה כקוראת מחשבות בת-עשרה, ובמרבית פרקי הסדרה הייתה לא מודעת לכוחותיה כפי שבוססו בקומיקס, ואף לא השתמשה בשמה או בתלבושת המזוהה עמה.

הסדרה התרחשה בניו-גות'אם, עיר שנבנתה על הריסותיה של גות'אם בה פעל באטמן. על פי הסיפור באטמן פרש מספר שנים לפני תחילת מאורעות הסדרה, מה שהשאיר את אורקל כלוחמת כמעט בלעדית בפשע בעיר, ואחראית על חבורה מפותחת של מטא-אנושיים (Meta-Humans) - אנשים בעלי כוחות על שונים, רובם לא משרתים כסופר-גיבורים.

נבל-העל העיקרי בסדרה הייתה הארלי קווין, שהוצגה במרבית הפרקים בדמותה החלופית, ד"ר הארלין קווינזל. את החבורה ליווה אלפרד פניוורת', משרתו האישי של באטמן, שהיה דמות משנית בקומיקס של באטמן אך לא בזה של ציפורי הטרף. כמושא אהבה רומנטי לציידת, הוצגה דמות שלא הופיעה במקור - הבלש ג'סי ריס.

הסדרה לא זכתה להצלחה במדרוג והורדה כעבור 13 פרקים, בתום העונה. בישראל הוצגה הסדרה תחת השם "מורשת העטלף", בערוץ AXN.

סרט[עריכת קוד מקור | עריכה]

בנובמבר 2016, ציפורי הטרף המבוסס על הקומיקס ציפורי הטרף בתהליך הפקה עם כריסטינה הודסון בתור התסריטאית. צילומי הסרט יחלו בינואר 2019. בכיכובה ובהפקתה של מרגו רובי בתפקיד הארלי קווין, שחקניות נוספות הן: ג'ורני סמולט-בל בתפקיד הקנרית השחורה ומרי אליזבת' וינסטד בתפקיד הציידת. הסרט הוכרז כבר בשנת 2016 בעקבות הצלחתו היחסית של הסרט יחידת המתאבדים ומתחילה פורסם כי הסרט ייקרא "Gotham City Sirens". הסרט ייקרא "Birds of Prey" ועשוי לצאת לאקרנים ב-7 בפברואר 2020.[1][2][3]

ביבליוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • Birds of Prey (שנת 2002) - כולל את Black Canary/Oracle: Birds of Prey, Birds of Prey: Manhunt, Birds of Prey: Revolution, וסיפור קצר מתוך Showcase '96 #3.
 • Birds of Prey: Old Friends, New Enemies (שנת 2003) - כולל את Birds of Prey: Wolves, Bird of Prey: Batgirl ו-Birds of Prey #1 - 5.
 • Nightwing: The Hunt for Oracle - כולל את גליונות 20-21.
 • Batman: Officer Down - כולל גיליון מס' 27.
 • ?Batman: Bruce Wayne - Murderer - כולל חומרים מגליונות 39 - 40.
 • Batman: Bruce Wayne - Fugitive - כולל 41 ו- 43.
 • Birds of Prey: Of Like Minds (שנת 2004); (56 - 61).
 • Birds of Prey: Sensei & Student (שנת 2005); (62 - 68).
 • Birds of Prey: Between Dark & Dawn (שנת 2006); (69 - 75).
 • Birds of Prey: The Battle Within (שנת 2006); (76 - 85).
 • Birds of Prey: Perfect Pitch (שנת 2007); (86 - 90 וגליונות 92 - 95).
 • Birds of Prey: Blood and Circuits (שנת 2007); (96 - 103).
 • Birds of Prey: Dead of Winter (שנת 2008); (104 - 108).

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Kroll, Justin (November 14, 2018). "Harley Quinn Spinoff 'Birds of Prey' Casts Cassandra Cain (EXCLUSIVE)". Variety. Retrieved November 15, 2018.
 2. ^ Drum, Nicole (August 6, 2018). "'Birds of Prey' Synopsis Reportedly Revealed". ComicBook.com. Retrieved December 6, 2018.
 3. ^ D'Alessandro, Anthony (September 26, 2018). "'Birds Of Prey' Cast: Mary Elizabeth Winstead Wins Role Of Huntress; Jurnee Smollett-Bell Is Black Canary". Deadline. Archived from the original on 2018-09-27. Retrieved September 26, 2018.
DC קומיקס
דמויות
סופרמן ג'ימי אולסןלאנה לאנגלויס לייןסופרבויסופרגירלסטילפרי וייטביזארוברייניאקגנרל זודדארקסיידדומסדייהמכחידלקס לות'רמונגולמטאלומיסטר מקסיזפטלקסופרבוי פרייםסייבורג סופרמן
באטמן
(דמויותסיפורים)
אלפרד פניוורת'באטגירלבאטוומןבאטווינגג'יימס גורדוןדמיאן וייןהארווי בולוקהעטלף השחורהציידתנייטווינגספוילרעזראלקאטוומןרוביןרובין האדוםאדם-עטלףאיש החידותאנרכיהבייןדדשוטדו-פרצוףהארלי קוויןהאשהברדס האדוםהג'וקרהדחלילהכובען המטורףהמסיכה השחורההפינגוויןהפיתוםמיסטר פריזסולומון גרנדיהוגו סטריינג'פויזן אייביפיירפלייפני חימרקילר קרוקראס-אל-גול
גרין לנטרן
(הספקטרום הרגשי)
אבין סוראיוןאלן סקוטאריסיהגאי גרדנרג'ון סטוארטג'יידהאל ג'ורדןחיל הפקחים הירוקיםחיל הפקחים הכחוליםסיימון באזקייל ריינרקילווגקרול פריסשומרי היקוםאטרוסיטוסהקטור האמונדהיד השחורהחיל הפקחים האדומיםלארפליזנקרוןסינסטרופאראלקסקרונהשבט אינדיגו
פלאש בארט אלןבארי אלןג'וני קוויקג'יי גאריקוולי וסטמקס מרקוריג'סי צ'יימברסאברה קדברהאשף האוויראינרציהגורילה גרודגל חוםדוקטור אלכימיההחלילןזוםטופטריקסטרמאסטר המראותפרופסור זוםקפטן בומרנגקפטן קור
החץ הירוק ספידיהקנרית השחורהקונור הוקרוי הרפרמרליןקונסטנטין דרייקוןשאדוהרוזן ורטיגו
קפטן מארוול מרי מארוולקפטן מארוול הבןאדם השחורסובק
שונות אטוםאיש השעהאייקוןאנמי אייסאקווהלאדאקוומןבוסטר גולדבושידוביסט בויברק שחורג'ונה הקסדוקטור מידנייטדוקטור פייתהוקגירלהוקמןהיצור מן הביצההנץ והיונההספקטרהצייד ממאדיםהשאלהוונדר גירלוונדר וומןוייבויילדקאטזטאנהחלוםמכשפתמיסטר טריפיקמירהסאנדמןסטארפיירסייבורגפיירסטורםקטאנהראבאג'ררייבןריק פלאגשרףאל דיאבלואמנדה וולרדת'סטרוקונדל סאבאג'לובוסטפנוולףפלסטיקצ'יטהקילר פרוסטקינג שארק
קבוצות-על
אירועים ביקום DC
שנות ה-30 אקשן קומיקס מס' 1 (אפריל 1938)
שנות ה-80 המשבר בעולמות האינסופיים (אפריל 1985) • האביר האפל חוזר (פברואר 1986) • באטמן: שנה ראשונה (פברואר 1987) • החץ הירוק: ציידי הקשת הארוכה (אוגוסט 1987) • בנו של השד (נובמבר 1987) • הבדיחה ההורגת (1988) • מוות במשפחה (דצמבר 1988) • שחר הברקת (דצמבר 1989)
שנות ה-90 מותו של סופרמן (אפריל 1993) • נפילתו של אביר (אפריל 1993) • דמדומי הברקת (ינואר 1994) • שעת אפס: משבר בזמן (ספטמבר 1994) • קץ הממלכה (מאי 1996) • הלילה האחרון (נובמבר 1996) • ליל כל הקדושים הארוך (דצמבר 1996) • שטח הפקר (מרץ 1999)
שנות ה-2000 החץ הירוק: אשפת חצים (אפריל 2001) • הבן האדום (יוני 2003) • זכות מלידה (ספטמבר 2003) • ליגת הצדק/האוונג'רס (ספטמבר 2003) • משבר זהות (יוני 2004) • גרין לנטרן: לידה מחדש (דצמבר 2004) • פשעי מלחמה (אוגוסט 2005) •המשבר האינסופי (דצמבר 2005) • להתמודד עם הפרצוף (מאי 2006) • מלחמת חיל סינסטרו (אוגוסט 2007) • החץ הירוק: שנה ראשונה (ספטמבר 2007) • המשבר האחרון (יולי 2008) • סאגת ניו קריפטון (דצמבר 2008) • הקרב על הגלימה (מרץ 2009) • פלאש: לידה מחדש (אפריל 2009) • הלילה האפל ביותר (יוני 2009)
‏2010 ואילך היום הבהיר ביותר (מאי 2010) • באטמן: שובו של ברוס ויין (מאי 2010) • מלחמת הפקחים הירוקים (מרץ 2011) • פלאשפוינט (מאי 2011) • מות המשפחה (אוקטובר 2012) • התכנסות (אפריל 2015) • מלחמת רובין (דצמבר 2015)
עיבודים למדיות נוספות
סרטי קולנוע באטמן (1966)סופרמןסופרמן 2סופרמן 2: הגרסה של ריצ'רד דונרסופרמן 3סופרמן חוזרבאטמן (1989)באטמן חוזרבאטמן לנצחבאטמן ורוביןבאטמן מתחילהאביר האפלעלייתו של האביר האפלגרין לנטרןהשומריםונדטהקונסטנטין
היקום הקולנועי של DC: איש הפלדהבאטמן נגד סופרמן: שחר הצדקיחידת המתאבדיםוונדר וומןליגת הצדקאקוומןשהאזאםג'וקרוונדר וומן 1984ציפורי הטרף
סרטים מונפשים באטמן: האביר האפל חוזרבאטמן: מסכת התעתועיםבאטמן ומיסטר פריז: מתחת לאפסבאטמן: מתחת לברדס האדוםבאטמן: הבדיחה ההורגתבאטמן הדור הבא: שובו של הג'וקרבאטמן: מתקפה על ארקהם
יקום סרטי האנימציה המקוריים של DC: הבן של באטמןבאטמן נגד רוביןבאטמן: דם רעיחידת המתאבדים: כרטיס לעזאזלליגת הצדק: מלחמהליגת הצדק: כס אטלנטיסליגת הצדק האפלליגת הצדק נגד הטיטאנים הצעירים
סדרות טלוויזיה לויס וקלארק: הרפתקאותיו החדשות של סופרמןסמולווילבאטמןבאטמן - הסדרה המצוירתהבאטמןהברקליגת הצדק: סדרת האנימציההטיטאניםליגת הצדק - הדור הבאכוח הטיטאניםקונסטנטיןגות'האםלוציפרקריפטוןברק שחור
יקום החץ: החץהפלאשסופרגירלאגדות המחרבאטוומןויקסןלוחמי החופש: הריי • (משבר בארץ-Xעולמות אחרים)
DC Universe (אנ'): טיטאניםסיירת האבדוןהיצור מן הביצה
ורטיגו
כותבים ומאיירים: אד בניסג'ף ג'ונסאית'ן ואן סקייברמארק ויידג'ף לובג'ף למיראלן מורפרנק מילרג'רי סיגלגייל סימוןביל פינגרבוב קייןג'ו שוסטר