לדלג לתוכן

שהאזאם! 2: זעם האלים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
שהאזאם! 2: זעם האלים
Shazam! Fury of the Gods
כרזת הסרט בעברית
כרזת הסרט בעברית
מבוסס על דמותו של שהאזאם מאת ביל פרקר וצ'. ק. בק
בימוי דיוויד פ. סנדברג עריכת הנתון בוויקינתונים
הופק בידי פיטר ספרן
ג'ף ג'ונס
תסריט הנרי גיידן, כריס מורגן עריכת הנתון בוויקינתונים
שחקנים ראשיים זאקרי לוי
אשר אנג'ל
ג'ק דילן גרייזר
פיית' הרמן
גרייס פולטון
איאן צ'אן
יובאן ארמנד
רייצ'ל זגלר
לוסי לו
הלן מירן
קופר אנדרוז
אדם ברודי
מוזיקה כריסטוף בק עריכת הנתון בוויקינתונים
צילום גיולה פדוס עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה ארצות הבריתארצות הברית ארצות הברית
חברת הפקה ניו ליין סינמה
DC Studios
The Safran Company
Mad Ghost Productions
חברה מפיצה אולפני האחים וורנר
הקרנת בכורה 17 במרץ 2023
משך הקרנה 120 דק' עריכת הנתון בוויקינתונים
שפת הסרט אנגלית
סוגה פעולה
גיבורי-על
הכנסות 102.4 מיליון דולר[1] (2023)
סרט קודם "שהאזאם" (2019)
www.shazam-movie.net
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

שהאזאם! 2: זעם האליםאנגלית: Shazam! Fury of the Gods) הוא סרט גיבורי-על אמריקאי, המבוסס על דמותו של שהאזאם מבית DC קומיקס. הסרט מהווה המשך לסרט "שהאזאם" משנת 2019, והוא הארבע עשרה בסרטי היקום הקולנועי של DC. הסרט בוים על ידי הבמאי דייוויד פ. סנדברג, עם תסריט מאת הנרי גיידן וכריס מורגן, ומככבים בו זאקרי לוי ואשר אנג'ל, לצדם של ג'ק דילן גרייזר, אדם ברודי, פיית' הרמן, גרייס פולטון, איאן צ'אן, יובאן ארמנד, רייצ'ל זגלר, קופר אנדרוז, לוסי לו והלן מירן.

הסרט עלה לאקרנים ב-16 במרץ 2023, תחת הפצתם של אולפני האחים וורנר.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחרי כליאתו של ד"ר סיבאנה, ילדי האומנה ממשיכים להתגורר ביחד בלי לספר להורי האומנה שהם גיבורי על. בילי באטסון לא מוצא את המקום שלו, עדיין מפחד להינטש, ועדיין לגמרי בעניין של וונדר וומן. הגיבורים ממשיכים לנסות ולהציל את פילדלפיה מצרות, אבל בשל הצלחתם החלקית זוכים לכינוי בתקשורת - "הפילדלפיה פיאסקוס".

בנות אטלס מתגוררות בעולמן נטול הקסם בשל המכשף. הספרה (השולטת בכוח היסודות) וקליפסו (השולטת בכוח המחשבה) מצליחות לפרוץ למוזיאון האקרופוליס בכדור הארץ ולשדוד משם את המטה ששבר בילי בזמן הקרב מול סיבאנה. הן כולאות את המכשף, ובכוח המחשבה שלה קליפסו מכריחה אותו לומר "שהאזאם" - ובכך לשחזר את המטה - שהיה בעבר שייך לאטלס ושמסוגל לשאוב כוחות מאלים ולהעניק אותם לאחרים. המכשף בשארית כוחותיו מבצע קסם כדי להבין איך זה קרה - והקסם מצביע על בילי באטסון כאחראי, המכשף מתאכזב מהבחירה שלו בבילי.

בריונים ממשיכים להציק לפרדי בבית הספר, הפעם בגלל אן, נערה חדשה ויפה שמחבבת אותו ומקדישה לו תשומת לב. כשפרדי ואן נפגשים אחרי הלימודים על גג בית הספר, ופרדי מנסה להרשים את אן ולהכיר לה את ה"חבר שלו" קפטן "כוח על" - מסתבר שאן היא בתו השלישית של אטלס, אנתיאה, השולטת בכוח הציר. הכוח של פרדי נלקח ממנו על ידי המטה. כשבילי והאחרים באים להציל אותו, הספרה ואחיותיה חוטפות את פרדי, טסות משם איתו על גג בית הספר, והספרה סוגרת את פילדלפיה במחסום לא עביר. בילי ושאר גיבורי העל מתכנסים ב"צוק הנצח" ושם בילי מציע ליזום פגישה עם בנות אטלס, לחטוף את אחת מהן ואז לנסות לשחרר באמצעותה את פרדי ואת העיר.

פרדי נכלא עם המכשף, שמסביר לו שאין דרך לברוח מהכלא של בנות אטלס. בנות אטלס חוקרות את פרדי, שמגלה יכולת עמידות כלפי הקסם של קליפסו ומסרב להסגיר את זהויות חבריו. פרדי והמכשף נכלאים בבור עליו שומר לאדון הדרקון שמחדיר אימה בלב אנשים. אנתיאה מבריחה אותם, ומספרת להם איך לצאת מהמבוך בו הם כלואים. הספרה נפגשת עם בילי, היא מזלזלת בו ומתרעמת על כך שהכוחות של אבא שלה התגלגלו בשכמותו. הוא אומר לה שהיא לא לקחה בחשבון את האחים שלו - שאז מופיעים בדמות גיבורי על. היא אומרת לו שלא לקח בחשבון את אחיותיה. במהלך הקרב, הכוחות נלקחים גם מפדרו. בילי, דרלה ומרי מצליחים בסוף ללכוד את הספרה וכולאים אותה בצוק הנצח - אבל מסתבר שהכל היה מתוכנן והספרה רצתה להילכד בכדי להגיע לצוק הנצח שם נמצא "זרע החיים" - תפוח עץ שיכול להחזיר את הקסם לממלכה שלהן. היא גונבת את התפוח וחוזרת לממלכה שלה. פרדי והמכשף עומדים לצאת מהמבוך כשהם רואים את הספרה נכנסת עם התפוח - והמכשף אומר שאסור לתת לה לשתול אותו. פרדי מנסה להתגנב כדי לגנוב את התפוח בזמן שבנות אטלס מתווכחות איפה לשתול אותו - האם בממלכה שלהן ע"מ שתשתקם (אנתיאה) או בעולם בני האדם, כנקמה (קליפסו) - אבל רגע לפני שהוא מצליח הוא מתגלה. בילי והאחרים מגלים בדיוק אז את הדלת שמחברת בין העולמות ומצילים אותו. קליפסו מצליחה לקחת את התפוח ולברוח עם המטה רכובה על גב הדרקון, לכדור הארץ.

הילדים (רובם עדיין בחליפות גיבורי על) מגיעים ומספרים להורי האומנה שלהם את האמת על עצמם וכולם בורחים מהבית למגרש מכוניות נטוש רגע לפני שהדרקון מחריב את הבית. בקרב שמתחולל נלקחים הכוחות גם משאר גיבורי העל למעט מבילי באטסון. קליפסו שהצליחה לפגוע קשה בהספרה, מצליחה לקחת את הכוחות מאנתיאה. בילי מאוכזב מעצמו ובטוח שגם המכשף מאוכזב מהבחירה בו כגיבור על אבל המכשף אומר לו שהבחירה הייתה נכונה. בילי חוזר להיות נער בשביל אם האומנה שלו ולאחר חיבוק ממנה - יוצא להילחם בקליפסו.

קליפסו שותלת את התפוח המוזהב באדמת האצטדיון, העץ צומח ומתוכו בוקעות שלל מפלצות מיתולוגיות - הרפיות, קיקלופים, מנטיקורים ועוד.

ילדי האומנה מחוסרי הכוחות, המכשף, והורי האומנה יוצאים לעזרת התושבים בזמן שהמפלצות משתוללות ברחבי הכיפה. בעזרת סטיב - העט המכושף - והמכשף הם מבינים שיצורי המיתולוגיה פוחדים מהיצורים הכי אימתניים - חדי קרן. הם מצליחים לאתר כאלו במערה ודרלה מצליחה לרתום אותם לעזרתם בעזרת סוכריות סקיטלס. בילי מבין שהמטה אוגר אנרגיית כשפים וכוחות (בדומה לסוללה) ומבין איך לנצח את קליפסו, והוא מבקש את עזרת הספרה הגוססת. היא מצמצמת את הכיפה כך שתכלול רק את בילי, הדרקון וקליפסו. בקרב שמתחולל, הכיפה והמטה מושמדים, עץ החיים נהרס, הדרקון נהרג, גם קליפסו, וגם בילי באטסון. קוברים אותו בצער בארץ המשתקמת של אנתיאה, והמכשף נמצא שם עם המטה מחוסר הכוחות (שכן אין אלים שיפעילו אותו), כשוונדר וומן, מגיעה ומפעילה את המטה - ובילי חוזר לחיים. שאר ילדי האומנה מקבלים את כוחותיהם בחזרה. בילי מנסה "להתחיל" עם וונדר וומן שמתעלמת ממנו באלגנטיות, ואומרת לו להמשיך "להציל את העולם".

בסצנה האחרונה בסרט, לבית שהולך ונבנה מחדש של הורי האומנה ובו יושבים כולם לארוחת ערב (בה משתתפת גם אנתיאה שהחליטה בזמן שיקום ארצה לעבור לכדור הארץ להיות עם פרדי) מגיע המכשף לקחת את המטה הטעון, ומעניק לבילי את שם גיבור העל שלו - "שהאזאם".

בסצנה הראשונה שבאמצע הכתוביות מגיעים שני סוכנים ("יחידת המתאבדים", "פיסמייקר") מטעם אמנדה וולר לגייס את שהאזאם לחברת הצדק. הוא מסכים, עד שמבין שהדמיון בשם לליגת הצדק יכול לבלבל. הוא מחפש שמות נרדפים, ומתלהב מהשם "הנוקמים".

בסצנה השנייה שבסוף הכתוביות, רואים את ד"ר סיוואנה מדבר עדיין עם הזחל (מיסטר מיינד) שמבטיח לשחרר אותו, לאחר שיסיים משהו קטן אחרון ומסתלק משם.

צוות השחקנים והדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

כמו כן, גל גדות מופיעה בסרט בתור וונדר וומן בהופעת אורח.[10]

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פיתוח[עריכת קוד מקור | עריכה]

פיתוחו של סרט המשך לסרט "שהאזאם" החל זמן קצר לאחר עלייתו של הסרט לאקרנים באפריל 2019, כשהוכרז על שובם של התסריטאי הנרי גיידן, הבמאי דייוויד פ. סנדברג והמפיק פיטר ספרן לפיתוח והפקת סרט ההמשך.[11] עד אז, מישל בורת חתמה על חוזה לגילום דמותה של ליידי שהאזאם לסרט המשך אחד לפחות.[5] ביוני, זאקרי לוי אישר את השתתפותו וחשף שכתיבת התסריט החלה והצילומים עתידים להתחיל באמצע שנת 2020.[12] בדצמבר, אולפני האחים וורנר חשפו שסרט ההמשך יעלה לאקרנים ב-1 באפריל 2022, ואישרו את מעורבותם של סנדברג, לוי וגיידן, ושחלק גדול מאנשי צוות ההפקה של הסרט הראשון עתיד לחזור גם כן.[2] באפריל 2020, נודע על החלטתם של אולפני האחים וורנר לדחות את תאריך עליית הסרט לאקרנים ל-4 בנובמבר 2022 בעקבות התפרצות מגפת הקורונה בארצות הברית.[13]

קדם הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך כנס ה-DC FanDome הווירטואלי שנערך באוגוסט 2020, אושר באופן סופי שסנדברג ולוי ישובו להפקת סרט ההמשך, יחד עם אישור על שובם של אשר אנג'ל לגילום דמותו של בילי בטסון, של ג'ק דילן גרייזר לגילום דמותו של פרדריק "פרדי" פרימן ואדם ברודי כמקבילו הבוגר, של פיית' הרמן לגילום דמותה של דרלה דאדלי ומייגן גוד כמקבילתה הבוגרת, של גרייס פולטון לגילום דמותה של מרי ברומפילד, של איאן צ'אן לגילום דמותו של יוג'ין צ'וי ורוס באטלר כמקבילו הבוגר, ושל יובאן ארמנד לגילום דמותו של פדרו פנייה ודי ג'יי קוטרונה כמקבילו הבוגר.[3][4] במהלך הכנס, אף נחשף כי שם הסרט יהיה "Shazam! Fury of the Gods" (בתרגום חופשי: "שהאזאם: זעם האלים").[3] בספטמבר 2020, לוי הצהיר כי הצילומים יתחילו בתחילת שנת 2021.[4] באוקטובר 2020, הוחלט לדחות שוב את תאריך עליית הסרט לאקרנים, הפעם ל-2 ביוני 2023,[14] ובנובמבר 2020, מארק סטרונג, שגילם את דמותו של ד"ר תדאוס סיוואנה בסרט הקודם, הצהיר כי הוא עדיין "מחכה לשמוע" על שובו לסרט ההמשך, ושתהליך ההפקה נמצא בהקפאה עד שיינתנו פרוטוקולי בטיחות למניעת ההידבקות במגפת הקורונה.[15] בינואר 2021, גוד חשפה שצילומי הסרט עתידים להתחיל במאי 2021.[16] בפברואר, נחשף ליהוקה של רייצ'ל זגלר ל"תפקיד מפתח" שטרם פורסם, ונחשף שהתסריטאי כריס מורגן יהיה שותף לכתיבת התסריט והיוצר ג'ף ג'ונס ישמש כמפיק-שותף.[6] במרץ 2021, נודע על ליהוקה של הלן מירן לתפקיד האנטגוניסטית הראשית של הסרט, הספרה, שנוצרה במיוחד עבור הסרט, ונחשף שזגלר תגלם את אחותה.[7][9] באפריל 2021, דווח על ליהוקה לגילום אחותה הנוספת של הספרה.[8]

צילומים[עריכת קוד מקור | עריכה]

צילומי הסרט החלו באטלנטה, ג'ורג'יה, ב-27 במאי 2021.[16][17] במקור, הצילומים התעתדו להתחיל באמצע שנת 2020, אך נדחו בעקבות התפרצות מגפת הקורונה.[12][13] הצילומים הושלמו באוגוסט 2021.

הפצה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט עלה לאקרנים בארצות הברית ב-17 במרץ 2023, תחת הפצתם של אולפני האחים וורנר.[14] במקור, הסרט התעתד לעלות לאקרנים ב-1 באפריל 2022,[2] לפני שנדחה ל-4 בנובמבר 2022,[13] ומאוחר יותר, נדחה שוב ל-2 ביוני 2023, בעקבות התפרצות מגפת הקורונה.[14] הצצה ראשונה לסרט נחשפה במהלך כנס DC FanDome באוקטובר 2021. ב-10 במרץ 2022 הסרט נדחה שוב ל-16 בדצמבר 2022.[18]

פרסים ומועמדויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרס תאריך הטקס קטגוריה מועמד/ים תוצאה מקור
פרס פטל הזהב 9 במרץ 2024 הסרט הגרוע ביותר "שהאזאם! 2: זעם האלים" מועמדות [19]
השחקנית הגרועה ביותר הלן מירן מועמדות
שחקנית המשנה הגרועה ביותר לוסי לו מועמדות
התסריט הגרוע ביותר הנרי גיידן וכריס מורגן מועמדות

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא שהאזאם! 2: זעם האלים בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Rebecca Rubin, Box Office: ‘Shazam: Fury of the Gods’ Stumbles With $30 Million Opening Weekend, וראייטי, ‏19 במרץ 2023 (באנגלית)
 2. ^ 1 2 3 McClintock, Pamela; Kit, Borys (December 12, 2019). "'Shazam!' Sequel Lands April 2022 Release". The Hollywood Reporter. Archived from the original on June 11, 2020. Retrieved March 21, 2020.
 3. ^ 1 2 3 4 5 Ramos, Dino-Ray (August 22, 2020). "'Shazam!': Zachary Levi And Cast Reveal Title Of Sequel, Remain Tight-Lipped On Details – DC FanDome". Deadline Hollywood. Archived from the original on August 23, 2020. Retrieved August 22, 2020.
 4. ^ 1 2 3 4 5 Bonomolo, Cameron (September 6, 2020). "'Shazam! Fury of the Gods': Zachary Levi Confirms Plans for Early 2021 Shooting Start". Comicbook.com. Archived from the original on September 7, 2020. Retrieved September 7, 2020.
 5. ^ 1 2 Cohn, Paulette (April 15, 2019). "'Hawaii Five-0s Michelle Borth on How She Danced Her Way Into Her Role in 'Shazam!'". Parade. Archived from the original on April 16, 2019. Retrieved March 21, 2020.
 6. ^ 1 2 Gonzalez, Umberto (February 25, 2021). "'West Side Story' Star Rachel Zegler Joins 'Shazam: Fury of the Gods' (Exclusive)". TheWrap. Archived from the original on February 26, 2021. Retrieved February 25, 2021.
 7. ^ 1 2 3 Couch, Aaron; Kit, Borys (March 23, 2021). "'Shazam!' Sequel Enlists Helen Mirren as Villain". The Hollywood Reporter. Archived from the original on March 24, 2021. Retrieved March 24, 2021.
 8. ^ 1 2 Gonzalez, Umberto (April 12, 2021). "Lucy Liu Joins 'Shazam: Fury of the Gods' in Villain Role". TheWrap. Archived from the original on April 12, 2021. Retrieved April 12, 2021.
 9. ^ 1 2 Kroll, Justin (March 23, 2021). "'Shazam: Fury Of The Gods': Helen Mirren To Play Villain Hespera In Sequel". Deadline Hollywood. Archived from the original on March 23, 2021. Retrieved March 23, 2021.
 10. ^ גל גדות עושה קאמבק? וונדרוומן חוזרת למסכי הקולנוע, באתר אייס, 12 במרץ 2023
 11. ^ Gonzalez, Umberto (April 8, 2019). "'Shazam!' Writer Henry Gayden Will Return to Write Sequel (Exclusive)". TheWrap. Archived from the original on April 8, 2019. Retrieved March 21, 2020.
 12. ^ 1 2 Landrum Jr., Jonathan (June 14, 2019). "Zachary Levi's nerves growing before MTV Movie & TV Awards". Associated Press. Archived from the original on April 7, 2020. Retrieved March 21, 2020.
 13. ^ 1 2 3 D'Alessandro, Anthony (April 20, 2020). "'The Batman' Flies To Fall 2021, 'Sopranos' Prequel Moves To March & More As Warner Bros. Makes Release Date Changes Due To COVID-19 Climate". Deadline Hollywood. Archived from the original on April 20, 2020. Retrieved April 20, 2020.
 14. ^ 1 2 3 D'Alessandro, Anthony (October 5, 2020). "'The Batman' Flies To 2022 Post 'Dune' Drift, 'Matrix 4' Moves Up To Christmas 2021, 'Shazam! 2' Zaps To 2023 & More WB Changes – Update". Deadline Hollywood. Archived from the original on October 6, 2020. Retrieved October 5, 2020.
 15. ^ Radish, Christina (November 5, 2020). "Mark Strong on 'Temple,' 'Shazam 2', and Why He's Upset About the 'Dark Crystal' Cancellation". Collider. Archived from the original on November 5, 2020. Retrieved February 3, 2021.
 16. ^ 1 2 Perry, Spencer (January 29, 2021). "'Shazam! Fury of the Gods' Star Meagan Good Reveals Sequel Begins Filming in May". Comicbook.com. Archived from the original on January 30, 2021. Retrieved January 30, 2021.
 17. ^ Fraser, Kevin (May 27, 2021). "Shazam: Fury of the Gods has Already Started Filming". JoBlo.com. Archived from the original on May 28, 2021. Retrieved May 28, 2021.
 18. ^ Pedersen, Erik (9 במרץ 2022). "Warner Bros Release Dates: 'The Flash' & 'Aquaman' Moved To 2023; 'Wonka', 'Shazam' Sequel & Others Shift". Deadline Hollywood. ארכיון מ-9 במרץ 2022. נבדק ב-9 במרץ 2022. {{cite web}}: (עזרה)
 19. ^ J. Kim Murphy, Razzie Noms 2024: Chris Evans and Jennifer Lopez Up for Worst Actors; ‘Shazam 2’ and ‘Ant-Man 3’ Tie With 4 Nods, Variety, ‏2024-01-22 (באנגלית אמריקאית)