פלאשפוינט (קומיקס)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
פלאשפוינט
Flashpoint
עטיפת החוברת Flashpoint Vol.2 #1 מיולי 2011, אמנות מאת אנדי קוברט, סנדרה הופ ואלכס סינקלייר.
עטיפת החוברת Flashpoint Vol.2 #1 מיולי 2011, אמנות מאת אנדי קוברט, סנדרה הופ ואלכס סינקלייר.
מידע קומיקס
יוצר ג'ף ג'ונס
אנדי קוברט
סוגה קרוס-אובר עריכת הנתון בוויקינתונים
תקופת פרסום מקורית מאי 2011 – ספטמבר 2011 (כ־17 שבועות ו־5 ימים)
סינדיקציה DC קומיקס
מסת"ב מסת"ב 1-4012-3337-6
ארץ מקור ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
מספר החוברות 11 (מבוא)
5 (סדרה ראשית)
56 (חוברות קשורות)
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

פלאשפוינטאנגלית: Flashpoint) היא מיני סדרת קומיקס ואירוע קרוסאובר אשר פורסמה בין מאי לספטמבר 2011 על ידי חברת DC קומיקס. הסדרה העיקרית נכתבה על ידי ג'ף ג'ונס ואוירה על ידי אנדי קוברט. עם סיומה, המיני סדרה שינתה באופן קיצוני ביותר את המצב הקיים ביקום DC, מה שהוביל לאתחול מחודש של החברה בספטמבר 2011.

הסדרה מציגה יקום DC שונה מהמוכר, שבו רק פלאש, קיד פלאש ובוסטר גולד יודעים אודות ההבדלים המשמעותיים שהתרחשו בקו הזמן, ביניהם הפיכתו של סייבורג לגיבור בעל שם עולמי, החזקתו של סופרמן בידי הממשלה וכן גרסת באטמן בדמותו של תומאס ויין, שמעביר את ימיו כמנהל בתי קזינו.

האירוע הוא חלק מאנתולוגיית "המשבר" הכוללת את "המשבר בעולמות האינסופיים", "שעת אפס: משבר בזמן", "משבר זהות", "המשבר האינסופי", "המשבר האחרון" ו"התכנסות".

עלילות קשת הסיפור עובדו לסרט האנימציה "ליגת הצדק: פרדוקס פלאשפוינט", שיצא ב-30 ביולי 2013. העונה השלישית של סדרת הטלוויזיה "הפלאש" עוסקת באירוע זה.[1]

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בארי אלן מתעורר יום אחד ומגלה שהוא נמצא בקו זמן חלופי שבו האזרח קור הוא הגיבור הגדול ביותר של העיר סנטרל סיטי, שאמו חיה ושאביו הנרי מת מהתקף לב לפני שלוש שנים, ובנוסף שהפלאש, ליגת הצדק וסופרמן לא קיימים.

בגות'אם סיטי, באטמן זורק פושע מבניין לפני שהוא מתעמת עם סייבורג. השניים מנהלים דיון יחד עם קבוצת גיבורי-על בנוגע לקרב שניהלו האטלנטים של אקווהמן והאמזונות של וונדר וומן. קרב זה גרם לחורבן ולמותם של אלפים באירופה המערבית, אשר הוטבעה בידי האטלנטים מלבד האיים הבריטיים, שנכבשו בידי האמזונות. הגיבורים אינם מוצאים פתרון נראה לעין, והישיבה מתפזרת. בארי אלן מגיע למערת העטלף, היכן שבאטמן תוקף אותו. מתגלה כי באטמן הוא למעשה תומאס ויין, וכי בנו ברוס הוא האחד שמת במקום הוריו בקו זמן חלופי זה.[2][3][4]

בחורבותיה השטופים של פריז, דת'סטרוק מנהיג כנופיית פיראטים בחיפוש אחר בתו רוז וילסון. הקיסר אקווהמן, שדוקר את דת'סטרוק בחזהו, תוקף אותו ואת צוותו, שכולל את סונאר, אייסיקל ופני חימר. סונאר מצליח להסיר חלק מהקלשון מחזהו של דת'סטרוק ולרפא אותו. בחזרה באחוזת ויין, בארי מנסה להסביר לתומאס על זהותו הסודית כפלאש ועל מערכת יחסיו עם ברוס ויין. זכרונו של בארי מתחיל ליישר קו באופן ספונטני עם קו הזמן החלופי, והוא מבין שיקום פלאשפוינט הוא אינו ממד אלטרנטיבי, אלא אותו אחד שלו. טבעתו של בארי משחררת את תחפושתו של הפלאש ההפוך איאוברד ת'ון, וגורמת לו להאמין שאויבו הוא זה שאחראי לשינוי ההיסטוריה. בארי מחליט ליצור מחדש את התאונה שהעניקה לו את כוחותיו בניסיון לבטל את הנזק שנגרם בידי ת'ון, אבל הניסיון הראשון שלו מותיר אותו מלא כוויות קשות.[5]

בלונדון, סטיב טרבור מחכה להפגש עם לויס ליין אך הוא מותקף בידי וונדר וומן והאמזונות. היא תופסת אותו בצווארו עם לאסו האמת שלה ומתחילה לחקור אותו. הוא מסביר כי נשכר כדי להוציא את ליין מארץ האמזונות ניו תמיסרה בגלל שהיא נשלחה לאסוף מידע עליהן עבור סייבורג. נשיא ארצות הברית מיידע את סייבורג שסטיב טרבור שלח מסר לתנועת המחתרת, אך מסר זה יורט בגלל בוגד בקרב הגיבורים שסייבורג ניסה לגייס. סייבורג משוחרר מתפקידו בדיוק כשאשת האלמנטלים מסתננת למפקדה. בינתיים בניו תמיסרה, ליין נפגשת עם המחתרת.

מכת ברק נוספת מחזירה לאלן את כוחותיו ואת בריאותו. הוא מסיק שהפלאש ההפוך שינה את ההיסטוריה כדי למנוע את הקמתה של ליגת הצדק. הוא גם לומד שקאל-אל נלקח למעצר בידי "פרויקט: סופרמן". פלאש, באטמן וסייבורג מצטרפים למאבק כדי לעצור את וונדר וומן ואקווהמן. השלושה מוצאים את סופרמן כשהוא במצב חלוש ביותר וחיוור במתקן הפרויקט ומבינים כי ייתכן והוא היה כלוא בתא מאז ילדותו ולא ראה בן אנוש מעולם. לאחר שניצל, סופרמן עף מהמקום בבהלה באמצעו של קרב עם השומרים, ומשאיר מאחור את השלושה בביבים. הם ניצלים בידי אשת האלמנטלים,[6] וזכרונותיו של פלאש ממשיכים להשתנות.

הנשיא מכריז על כישלונו של סייבורג לאחד את גיבורי העולם ועל כניסתה של ארצות הברית למלחמת האטלנטים/אמזונות. פלאש, באטמן, סייבורג ואשת האלמנטלים מתפרצים לוועידה כדי לבקש את עזרתה של משפחת מארוול. באטמן מבקש מבילי בטסון להשתמש בברקיו כדי למנוע מזכרונותיו של פלאש להמשיך ולהשתנות. בילי רואה את זכרונותיו של המקביל לו ביקום DC הרגיל. הקבוצה שומעת אודות התקיפה האווירית הכושלת על אנגליה באמצעות ציי המטוסים הבלתי נראים של האמזונות. האל ג'ורדן הוא הקורבן הראשון, וגל שיטפון ענק תוצר האטלנטים מאיים על ניו תמיסרה. פלאש אומר לבאטמן שאם הוא ייכשל בעצירתו של ת'ון, העולם ישמיד את עצמו. למרות מחאותיו, באטמן מצטרף לפלאש בעוד הקבוצה עושה את דרכה לניו תמיסרה. המכשפת מצטרפת אליהם בדרך. וונדר וומן ואקווהמן נלחמים אחד בשני כאשר הקבוצה מגיעה אליהם.

משפחת מארוול מתאחדת לכדי קפטן רעם, שתוקף את וונדר וומן. נדמה כי הוא עומד בפני ניצחון עד אשר המכשפת מתגלה כמרגלת אמזונית מהמחתרת, ומשתמשת בקסם שלה להחזיר את משפחת מארוול לצורתה האנושית. פנתסיליאה, אחת האמזונות שהייתה ממשתפי הפעולה במלחמת האטלנטים/אמזונות, הורגת את בילי בטסון, מה שיוצר פיצוץ עז שמשתק את כוחות ההתנגדות.

בחורבות האסון, ת'ון מופיע בפני פלאש[7] ומודיע לו שיצר שלא במתכוון את קו הזמן החלופי לאחר שנסע אחורה בזמן בניסיון למנוע ממנו להרוג את אמו. בארי משך לתוכו את כל כח המהירות כדי לעצור את ת'ון, ושינה את קו הזמן על ידי שכתוב ההיסטוריה של בני בריתו. ת'ון מאתחל את הריטוטים הפנימיים של בארי ומאפשר לו להזכר בכך. לדברי ת'ון, פעולות אלו הפכו אותו לפרדוקס אנושי והוא יותר לא הזדקק לקיומו של בארי, מה שאיפשר לו להרוג את הפלאש מבלי למחוק את עצמו מהקיום בשל קרבת הדם ביניהם. ת'ון המשיך להתעמר בבארי עם הידע שלו עד אשר באטמן הרג אותו. בעיצומו של הקרב, סופרמן מגיע לפתע ומתחיל לעזור לגיבורים בכך שהוא נוחת בעוצמה על המכשפת ומרסק אותה. תומאס מתעקש שבארי יחזיר את ההיסטוריה לקדמותה כדי לבטל את מותם של מיליונים. בינתיים, סייבורג מאתר פעילות סייסמית שלדבריו תשמיד את העולם, וגלי שיטפון מתחילים להגיע. פלאש יודע כעת את נקודת המפנה שבגללה השתנתה ההיסטוריה, והוא משחזר את קו הזמן. כשהוא נכנס לזרם הזמן, תומאס הגוסס מודה לו על כך שהעניק לבנו הזדמנות נוספת ונותן לבארי מכתב הממוען לברוס. לאחר מכן, בארי נפגש עם אמו ונפרד ממנה לשלום.

במסעו חזרה בזמן, בארי מתמזג עם מקבילו הצעיר יותר במהלך ניסיונו לעצור את ת'ון. הוא מבחין בעובדה שהוא יכול לחזות בשלושה קווי זמן – יקום DC, יקום ורטיגו ויקום ויילדסטורם, ושלושתם מתמזגים ויוצרים יקום DC מחודש. מאוחר יותר, בארי מתעורר באותו אופן כמו בתחילת אירועי פלאשפוינט, כשהוא זוכר את מאורעות קו הזמן החלופי. הוא מאמין כי הכל עבר על מקומו בשלום, ונזכר במכתב שתומאס ויין העביר לבנו. הוא נותן אותו לברוס, שעדיין נשאר באטמן בקו הזמן הנוכחי. ברוס נרגש מאוד מהקרבתו של אביו כדי להבטיח את שלום חייו של בנו. הוא דומע לאחר קריאת המכתב ומביע את תודתו לבארי על כך שיידע אותו על האירועים שהתרחשו לפני שקו הזמן אותחל מחדש.[8]

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בארי אלן/פלאש

האיש המהיר ביותר בחיים. הדמות הראשית באירועי "פלאשפוינט" ואחת הבודדות אשר זוכרת את קו הזמן המקורי.

איאוברד ת'ון/הפלאש ההפוך

פרופסור איאוברד "זום" ת'ון משמש בתור הכלי העלילתי שמניע את קו הזמן "פלאשפוינט". שלא כמו בארי, ת'ון מחזיק במלוא כוחותיו.

בארט אלן/קיד פלאש

נכדו של בארי אלן. בארט מתעורר במאה ה-31 בתא הקפאה של ברייניאק ומגלה שהעולם מסביבו השתנה.

תומאס ויין/באטמן

האביר האפל. במציאות חלופית זו של פלאשפוינט, תומאס ויין הוא באטמן, ולא בנו ברוס, שמת במקום הוריו כילד. האישיות של תומאס ויין הרבה יותר מחושבת ומקורקעת למציאות, הוא מסתמך מעט מאוד על טכנולוגיה ויש לו נטייה חזקה להרוג פושעים מאשר להביאם לצדק.

ויקטור סטון/סייבורג

במציאות זו שבה העולם לא מכיר כלל את סופרמן, ויקטור סטון הוא גיבור-העל הגדול ביותר של אמריקה. סייבורג מנסה לארגן מחתרת של גיבורי-על נגד כוחותיהם של אקווהמן ווונדר וומן, שפעולותיהם האלימות ממשיכות להתרחב ולפלוש ללאומים אחרים בעולם ולגרום להשמדה טוטאלית.

הנסיכה דיאנה/וונדר וומן

נסיכת האמזונות. במציאות החלופית של "פלאשפוינט", הנסיכה דיאנה היא שרת מלחמה אשר כבשה את הממלכה המאוחדת, והיא מצויה בסכסוך קטלני עם אקווהמן שמסכן את שלום העולם.

המלך אורין/אקווהמן

אורין, המלך של שבעת הימים. הוא מוביל את האטלנטים במלחמה עקובה מדם נגד האמזונות אחרי שדיאנה הרגה את מירה אשתו.

מייקל קרטר/בוסטר גולד

כשכדור הארץ נכנס לקו הזמן החלופי עקב סכסוך מתמשך עם פלאש והפלאש ההפוך, בוסטר גולד הוא היחיד מלבד פלאש שזוכר את קו הזמן המקורי.

בין הגיבורים הנוספים שמופיעים ביקום חלופי זה נמנים קפטן רעם, האזרח קור, אבין סור, האל ג'ורדן, קאל-אל, קבוצת "שבעת הסודיים" (זטאנה, רייבן, שייד, האיש המשתנה, אמתיסט, מכשפת, אברה קדברה ומיינדוורפ), חברי "הקרקס הנודד של היילי" (דיק גרייסון, דוקטור פיית ודדמן בין היתר), כמו גם האזרחים אוליבר קווין, לויס ליין, ורטיגו וגנרל נתניאל אדם.

רשימת הנבלים המופיעים בסיפור בנוסף לפרופסור זום כוללת את הציידת, סטארפייר, הוקגירל, גארת', ברייניאק, דת'סטרוק, רוז וילסון, פני חימר, הג'וקר, מאסטר המראות, טריקסטר ואשף האוויר.

דמויות נוספות שמופיעות ואשר תפקידן העלילתי קטן הן אדם השחור, אדם-עטלף, ג'ימי אולסן, אורכידאה שחורה, אטרוסיטוס, אשת האלמנטלים, ג'יי גאריק, ג'יימס גורדון, גאי גרדנר, הארווי דנט, הקטור האמונד, ויליאם האנד, רוי הרפר, האש, הדחליל, החיפושית הכחולה, הטורנדות האדומים, וולי וסט, ז'ון ז'ונס, ג'ייסון טוד, לקס לות'ר, מאדאם קסנדו, מיסטר פריז, מיסטר טריפיק, נקרון, סולומון גרנדי, ג'ון סטוארט, סינסטרו, ריי פאלמר, קרול פריס, פויזן אייבי, פיירסטורם, פיירפליי, אוסוולד קבלפוט, קילווג, קילר קרוק, ראס-אל-גול ושומרי היקום.

ביבליוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • Time Masters: Vanishing Point #1–6
 • The Flash #8–12
 • Flashpoint #1–5
 • Booster Gold #44–47
 • Flashpoint: Batman Knight of Vengeance #1–3
 • Flashpoint: Deadman and the Flying Graysons #1–3
 • Flashpoint: Citizen Cold #1–3
 • Flashpoint: Deathstroke & the Curse of the Ravager #1–3
 • Flashpoint: Legion of Doom #1–3
 • Flashpoint: The Outsider #1–3
 • Flashpoint: Abin Sur - The Green Lantern #1–3
 • Flashpoint: Project: Superman #1–3
 • Flashpoint: Frankenstein & the Creatures of the Unknown #1–3
 • Flashpoint: Secret Seven #1–3
 • Flashpoint: Emperor Aquaman #1–3
 • Flashpoint: Wonder Woman and the Furies #1–3
 • Flashpoint: Lois Lane and the Resistance #1–3
 • Flashpoint: Kid Flash Lost #1–3
 • Flashpoint: The World of Flashpoint #1–3
 • Flashpoint: Hal Jordan #1–3
 • Flashpoint: Grodd of War #1
 • Flashpoint: Reverse-Flash #1
  • Flashpoint: Green Arrow Industries #1
  • Flashpoint: The Canterbury Cricket #1

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ "THE FLASH" SEASON 3 DESCRIPTION RETRACES BARRY'S PATH TO "FLASHPOINT"
 2. ^ Flashpoint #1, May 2011
 3. ^ Flashpoint: Batman Knight of Vengeance #2, June 2011
 4. ^ Flashpoint: Batman Knight of Vengeance #3, July 2011
 5. ^ Flashpoint #2, June 2011
 6. ^ Flashpoint #3, July 2011
 7. ^ Flashpoint #4, August 2011
 8. ^ Flashpoint #5, August 2011
DC קומיקס
דמויות
סופרמן ג'ימי אולסןפרי וייטלאנה לאנגלויס לייןסופרבוי (קון-אל)סופרגירלסטילבלאדספורטביזארוברייניאקגנרל זודדומסדייהמכחידלקס לות'רמונגולמטאלומיסטר מיקסזפיטליקסופרבוי פרייםסייבורג סופרמן
באטמן
(דמויותסיפורים)
באטגירלבאטוומןג'יימס גורדוןדיק גרייסוןהציידתדמיאן וייןאלפרד פניוורת'קסנדרה קייןנייטווינגספוילרעזראלקאטוומןרוביןרובין האדוםאדם-עטלףאיש החידותאנרכיהבייןדדשוטדו-פרצוףהארלי קוויןהאשהברדס האדוםהג'וקרהדחלילהכובען המטורףהמסיכה השחורההפינגוויןהפיתוםמיסטר פריזסולומון גרנדיהוגו סטריינג'פויזן אייביפיירפלייפני חימרקילר קרוקראס-אל-גולהבאטמן שצוחק
וונדר וומן אנטיופההיפוליטההרקולסוונדר גירלסטיב טרבורדונה טרויאטה קנדיארסמקסוול לורדסירסיצ'יטה
גרין לנטרן
(הספקטרום הרגשי)
אבין סוראיוןאריסיהסיימון באזהאל ג'ורדןג'יידגאי גרדנרחיל הפקחים הירוקיםחיל הפקחים הכחוליםג'ון סטוארטאלן סקוטקרול פריסקילווגקייל ריינרשומרי היקוםאטרוסיטוסהקטור האמונדהיד השחורהחיל הפקחים האדומיםלארפליזנקרוןסינסטרופאראלקסקרונהשבט אינדיגו
פלאש בארט אלןבארי אלןג'יי גאריקוולי וסטמקס מרקוריג'סי צ'יימברסג'וני קוויקאברה קדברהאשף האוויראינרציהגורילה גרודגל חוםדוקטור אלכימיההחלילןזוםטופטריקסטרמאסטר המראותפרופסור זוםקפטן בומרנגקפטן קור
אקוומן אטלנהאקווגירלאקוולאדמירהאדון האוקיינוסאוכל נבלותאורקהמנטה שחורהסירנהקינג שארק
החץ הירוק מיה דירדןקונור הוקהקנרית השחורהרוי הרפרקונסטנטין דרייקוןהרוזן ורטיגומרליןאדי פיירסשאדו
קפטן מארוול מרי מארוולקפטן מארוול הבןאדם השחורסובק
האלים החדשים אוריוןביג ברדהמיסטר מיראקלגלוריוס גודפריגראני גודנסדארקסיידדווילאנסדסאדמטרוןסטפנוולףפראדמונים (עולם רביעיניו ג'נסיסהמקורקופסת אםמשוואת אנטי-חייםאפוקוליפס)
שונות אטוםאיש השעהאייקוןאנמי אייסבוסטר גולדבושידוביסט בויברק שחורג'ונה הקסג'ון קונסטנטיןדוקטור מידנייטדוקטור פייתהוקגירלהוקמןהחיפושית הכחולההחרק האורבהיצור מן הביצההנץ והיונההספקטרהצייד ממאדיםהשאלהוייבויילדקאטזטאנהחלוםמכשפתמיסטר טריפיקסאנדמןסטארפיירסייבורגפיירסטורםקטאנהראבאג'ררייבןריק פלאגשרףאל דיאבלואמנדה וולרדת'סטרוקונדל סאבאג'לובוסטפנוולףפיסמייקרפלסטיקקילר פרוסט
קבוצות-על
אאוטסיידרסהטיטאנים הצעיריםחברת הצדק של אמריקהחיותיחידת המתאבדיםלגיון גיבורי-העלליגת הצדק (דמויות)ליגת הצדק האפלסיירת האבדוןציפורי הטרףשאדופאקטWatchmen (יקום חלופי)
אירועים ביקום DC
שנות ה-30 קומיקס בלשים (מרץ 1937) • אקשן קומיקס מס' 1 (אפריל 1938)
שנות ה-80 המשבר בעולמות האינסופיים (אפריל 1985) • האביר האפל חוזר (פברואר 1986) • סופרמן: מה קרה לאיש המחר? (ספטמבר 1986) • באטמן: שנה ראשונה (פברואר 1987) • החץ הירוק: ציידי הקשת הארוכה (אוגוסט 1987) • בנו של השד (נובמבר 1987) • הבדיחה ההורגת (מרץ 1988) • מוות במשפחה (דצמבר 1988) • שחר הברקת (דצמבר 1989)
שנות ה-90 מותו של סופרמן (אפריל 1993) • נפילתו של אביר (אפריל 1993) • דמדומי הברקת (ינואר 1994) • שעת אפס: משבר בזמן (ספטמבר 1994) • די.סי. נגד מארוול (אפריל 1996) • קץ הממלכה (מאי 1996) • הלילה האחרון (נובמבר 1996) • ליל כל הקדושים הארוך (דצמבר 1996) • שטח הפקר (מרץ 1999)
2000–2009 החץ הירוק: אשפת חיצים (אפריל 2001) • האש (אוקטובר 2002) • הבן האדום (יוני 2003) • זכות מלידה (ספטמבר 2003) • ליגת הצדק/האוונג'רס (ספטמבר 2003) • משבר זהות (יוני 2004) • גרין לנטרן: לידה מחדש (דצמבר 2004) • האיש הצוחק (פברואר 2005) • פשעי מלחמה (אוגוסט 2005) • המשבר האינסופי (דצמבר 2005) • להתמודד עם הפרצוף (מאי 2006) • מלחמת חיל סינסטרו (אוגוסט 2007) • החץ הירוק: שנה ראשונה (ספטמבר 2007) • המשבר האחרון (יולי 2008) • סאגת ניו קריפטון (דצמבר 2008) • הקרב על הברדס (מרץ 2009) • פלאש: לידה מחדש (אפריל 2009) • הלילה האפל ביותר (יוני 2009)
2010–2019 היום הבהיר ביותר (מאי 2010) • שובו של ברוס ויין (מאי 2010) • מלחמת הפקחים הירוקים (מרץ 2011) • פלאשפוינט (מאי 2011) • מות המשפחה (אוקטובר 2012) • התכנסות (אפריל 2015) • מלחמת רובין (דצמבר 2015) • לילות אפלים: מתכת (יוני 2017) • שעון יום הדין (נובמבר 2017)
ורטיגו
הלבלייזרWE3 ‏• Y: האיש האחרוןוי פור ונדטהטרנסמטרופוליטןסנדמן (הנצחייםחלוםלוציפרהקורינתי)פייבלספריצ'ר
עיבודים למדיות נוספות
אנימציה
סרטים ארוכים באטמן נגד דרקולהבאטמן נגד צבי הנינג'ההסיפור של באטמןסרט לגו באטמןהטיטאנים: צרות בטוקיוכוח הטיטאנים! חיים בסרטכוח הטיטאנים נגד הטיטאנים הצעיריםליגת DC סופר-פטס
הסרטים המקוריים של DC באטמן: האביר האפל חוזרבאטמן: הבדיחה ההורגתבאטמן: ליל כל הקדושים הארוך - חלק 1באטמן: ליל כל הקדושים הארוך - חלק 2באטמן: מתחת לברדס האדוםבנו של באטמןבאטמן נגד רוביןבאטמן: דם רעבאטמן: האשמותו של סופרמןסופרמן: הבן האדוםוונדר וומןוונדר וומן: השושלת ממשיכהליגת הצדק: מלחמהאי צדק
סדרות טלוויזיה הבאטמןגרין לנטרן: סדרת האנימציההטיטאניםכוח הטיטאנים! • ליגת הצדק - הדור הבאהארלי קווין
סדרות רשת ליגת הצדק בפעולהויקסןלוחמי החופש: הריי
סדרות וסרטים קשורים באטמן - הסדרה המצוירתסופרמן: סדרת האנימציהבאטמן: הדור הבאליגת הצדק: סדרת האנימציהבאטמן: מסכת התעתועיםבאטמן ומיסטר פריז: מתחת לאפסבאטמן הדור הבא: שובו של הג'וקר
לייב אקשן
סרטי קולנוע באטמן (1966)סופרמןסופרמן 2סופרמן 2 (הגרסה של ריצ'רד דונר)סופרמן 3סופרמן 4: השאיפה לשלוםסופרגירלהיצור מן הביצהחזרתו של היצור מן הביצהסופרמן חוזרבאטמן (1989)באטמן חוזרסטילבאטמן לנצחבאטמן ורוביןאישה חתולבאטמן מתחילהאביר האפלעלייתו של האביר האפלג'ונה הקסהמפסידניםגרין לנטרןהשומריםונדטהקונסטנטיןג'וקרבאטמן (2022)
היקום הקולנועי של DC איש הפלדהבאטמן נגד סופרמן: שחר הצדקוונדר וומןוונדר וומן 1984ליגת הצדקליגת הצדק (גרסת סניידר)יחידת המתאבדים (2016)יחידת המתאבדים (2021)ציפורי הטרף: והארלי קווין המהממתשהאזאםבלאק אדםשהאזאם! 2: זעם האליםאקוומןאקוומן והממלכה האבודההפלאשפיסמייקר
סדרות טלוויזיה סודותיה של איזיסאשת חילבאטמןהיצור מן הביצההברקלויס וקלארק: הרפתקאותיו החדשות של סופרמןמורשת העטלףאיי זומביגות'האםקונסטנטיןהחץהפלאשסופרגירלאגדות המחרברק שחורבאטוומןסופרמן ולויסטיטאניםסיירת האבדוןהיצור מן הביצהפניוורת'Y: האיש האחרוןסנדמן
כותבים ומאיירים: אד בניסאד ברובייקרג'ף ג'ונסאית'ן ואן סקייברמארק ויידג'ף לואבג'ף למיראלן מורגרנט מוריסוןפרנק מילרטוד מקפרלןפביאן ניצ'זהג'רי סיגלגייל סימוןגרדנר פוקסביל פינגרבוב קייןג'ו שוסטר