לדלג לתוכן

הטיטאנים הצעירים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הטיטאנים הצעירים
הטיטאנים הצעירים, כפי שהופיעו על עטיפת החוברת Teen Titans Vol.6 #31 מאוגוסט 2019, אמנות מאת אלכס גארנר.
הטיטאנים הצעירים, כפי שהופיעו על עטיפת החוברת Teen Titans Vol.6 #31 מאוגוסט 2019, אמנות מאת אלכס גארנר.
סוג קבוצת גיבורי-על
הוצאה לאור DC קומיקס
הופעה ראשונה תור הכסף של הקומיקס:
The Brave and the Bold #54
(יולי 1964)
לאחר פלאשפוינט
Teen Titans Vol.4 #1
(ספטמבר 2011)
יוצרים בוב הייני, ברונו פרמיאני
מארב וולפמן, ג'ורג' פרז (הטיטאנים הצעירים החדשים)
מידע
סטטוס פעילה
בסיס ניו יורק (1980-91, 1999-02)
סן פרנסיסקו (2003-היום)
מגדל הטיטנים
חברוּת בקבוצה קיד פלאש, החץ האדום, קראש, ראונדהאוס
חברוּּת לשעבר בקבוצה אטום (ריי פאלמר), אקווגירל (טולה), אקווגירל (לורנה מארקז), טמפסט, ארסנל, ביסט בוי, בונקר, גברת מאדים, גרין לנטרן (קייל ריינר), דאמאג', החיפושית הכחולה, הנץ והיונה, וונדר גירל (קאסי סנדמארק), דונה טרוי, נייטווינג, סולסטייס, סופרבוי, סופרגירל (מטריקס), סטארפייר, סייבורג, ספידי (מיה דירדן), ג'סי קוויק, קיד דוויל, קיד פלאש (בארט אלן), קיד פלאש (וולי וסט), קפטן מארוול הבן, ראבאג'ר, הברדס האדום, רובין האדום, רובין (דמיאן ויין), רייבן
דמויות קשורות
אויבים דת'סטרוק, Psimon, סופרבוי פריים, Blackfire, Brother Blood, Brotherhood of Evil, H.I.V.E., Terror Titans, Trigon, Damien Darhk, Antithesis, Gizmo, Jericho עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

הטיטאנים הצעיריםאנגלית: Teen Titans) היא קבוצת גיבורי-על בדיונית שמופיעה בחוברות הקומיקס של חברת DC קומיקס. כפי שנרמז משם הקבוצה, היא מורכבת מגיבורי-על מתבגרים. גלגולה הראשון של הקבוצה הופיע כ"ליגת הצדק הצעירה" בחוברת The Brave and the Bold #54 מיולי 1964 ונוצרה בידי הכותב בוב הייני והמאייר ברונו פרמיאני. חברי הקבוצה כללו את רובין (דיק גרייסון), קיד פלאש (וולי וסט) ואקוולאד, שותפיהם של חברי ליגת הצדק באטמן, פלאש ואקוומן, בהתאמה. בחוברת מספר 60 הצטרפו לקבוצה וונדר גירל וספידי, שותפיהם הצעירים של וונדר וומן והחץ הירוק, כאשר ספידי החליף את מקומו של אקווהלאד בקבוצה.

הקבוצה בגלגולה השני,"הטיטאנים הצעירים החדשים", הפכה להצלחה מסחרית בתחילת שנות ה-80 של המאה ה-20, הודות לסיפורים מורכבים יותר תחת כתיבתו של מארב וולפמן ואיורו של ג'ורג' פרז. לחברי הקבוצה המקוריים רובין, וונדר גירל וקיד פלאש הצטרפו סייבורג, סטארפייר, רייבן וחבר פטרול האבדון לשעבר ביסט בוי. לקראת אמצע שנות ה-90 של המאה ה-20 החלה הרצה חדשה של סדרת הכותרים, תחת הנהגתו של אטום. סדרת כותרים חדשה שהחלה בספטמבר 2003 צירפה לחברים סייבורג, סטארפייר, ביסט בוי ורייבן את סופרבוי, רובין האדום, קיד פלאש השני ווונדר גירל השנייה.

היסטוריה פרסומית[עריכת קוד מקור | עריכה]

הטיטאנים הצעירים, כרך ראשון (1966–1978)[עריכת קוד מקור | עריכה]

רובין (דיק גרייסון), קיד פלאש (וולי וסט) ואקוולאד - שותפיהם הצעירים של באטמן, פלאש ואקוומן התקבצו יחדיו לראשונה בחוברת The Brave and the Bold #54 (יולי 1964) כדי להילחם בנבל-על השולט במזג האוויר בשם מיסטר טוויסטר. כשש חוברות לאחר מכן, ביולי 1965, הצטרפה לקבוצה אחותה הצעירה של וונדר וומן, דונה טרוי, הידועה בכינוייה וונדר גירל. הקבוצה קיבלה כותר משלה (Teen Titans #1) בפברואר 1966 לאחר שהופיעה בחוברת Showcase #59 מדצמבר 1965.

במקור, הקבוצה נחלצה לעזרתם של בני נוער ברחבי העולם. שותפו הצעיר של החץ הירוק (רוי הרפר) מופיע בתפקידי אורח לפני שמצטרף רשמית לקבוצה בחוברת מספר 19. אקווהלאד עוזב את הקבוצה אך מופיע בהופעות אורח יחד עם חברתו אקווגירל. כמו כן, חבר פטרול האבדון לשעבר ביסט בוי מופיע בהופעות אורח אך אינו מתקבל לקבוצה עקב גילו הצעיר מדי. צמד האחים הנץ והיונה מופיעים בחוברת מספר 21.

התמה העיקרית בכותרי הקבוצה של אותה תקופה נגעה בלקיחת אחריות ונטילת תפקידים שהיו עד כה מנת חלקם של גיבורי-העל הבוגרים והמנוסים. הסדרה חקרה נושאים של גזענות ומחאות נגד מלחמת וייטנאם. קשת סיפור שהחלה בחוברת מספר 25 (פברואר 1970) הביאה להשלכות בעקבות מותו של אקטיביסט, מה שגרם לקבוצה לפקפק בשליחותם. כתוצאה ישירה, חברי הקבוצה נטשו את זהויותיהם הסודיות כדי לעבוד במשרות רגילות, אך עד מהרה חזרו לפעילות. סדרת הכותרים בוטלה לבסוף לאחר 43 חוברות בפברואר 1973.

סדרת הכותרים המשיכה בפרסום בנובמבר 1976, אך נאבקה לשמור על מיקוד. כמה סיפורים בתקופה זו הציגו גיבורת-על אפרו-אמריקנית בשם קרן ביצ'ר דאנקן, הידועה בזהות במבלבי ואת הצגת הקבוצה "טיטנים מערב" הכוללת את באטגירל, הנשר הזהוב ודואלה דנט, שנודעה בזהות "בתו של הג'וקר". הסדרה בוטלה לאחר 9 חוברות בלבד בפברואר 1978, כאשר חבריה התבגרו ונפרדו לדרכיהם השונות.

הטיטאנים הצעירים החדשים (1980–1996)[עריכת קוד מקור | עריכה]

חוברת DC Comics Presents #26 הציגה קבוצה של טיטאנים חדשים אשר במרכזם החברים המייסדים רובין, וונדר גירל וקיד פלאש. החוברת שבאה בעקבותיה, The New Teen Titans #1 (נובמבר 1980), הציגה מחדש את ביסט בוי בזהותו כצ'יינג'לינג, את נער המכונה סייבורג, את סטארפייר החייזרית ואת האמפתית האפלה רייבן, שמקימה מחדש את הקבוצה כדי להילחם באביה השד טריגון האיום.

מניעיהם של נבלי-העל באותה תקופה היו מורכבים, במיוחד של דת'סטרוק, שכיר חרב שלוקח על עצמו חוזה להרוג את הטיטאנים כדי להשלים משימה אותה בנו ראבאג'ר לא הצליח להשיג. הדבר הוביל לקשת הסיפור הידועה ביותר באותה תקופה, "חוזה יהודה" (The Judas Contract), שבה נערה פסיכופתית בעלת כוחות הרסניים לתימרון חומרים בשם טרה מסתננת לשורות הטיטאנים במטרה להשמידם. בסיפור זה, דיק גרייסון נטל את זהות נייטווינג, וולי וסט נטש את זהותו כקיד פלאש, והוצגה דמותו של ג'ריקו, בן נוסף של דת'סטרוק.

סיפורים משפיעים נוספים מאותה תקופה כוללים את "אימתו של טריגון" משנים 19841985, שבו רייבן נאבקת להישאר נאמנה לקבוצה למרות שבדמה זורם דמו של טריגון אביה הדמוני, שמנסה להשתלט על כדור הארץ; "יום בחיי", המתאר יום טיפוסי בחיי חברי הקבוצה; "מי היא דונה טרוי?", המציג את מקורה של וונדר גירל ו"אנו נאספים כאן היום", המציג את חתונתה של דונה טרוי. מהדורה מוגבלת שפורסמה בשנת 1982 (Tales of the New Teen Titans) תיארה בפרוטרוט את סיפור הרקע של חברי הקבוצה סייבורג, רייבן, צ'יינג'לינג וסטארפייר.

האקס-מן והטיטאנים הצעירים החדשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

כותר "הטיטאנים הצעירים החדשים" היווה את תשובתה של חברת DC לחבורת Uncanny X-Men של חברת מארוול קומיקס, שכן שתי סדרות הכותרים הציגו חברי קבוצה חדשים משכבות אוכלוסייה שונות שמאבקיהם הפנימיים היו לעמוד התווך של הכותרים, כמו גם מלחמותיהם נגד נבלי-על. שתי הקבוצות נפגשו באירוע קרוסאובר משנת 1982 בשם "אפוקוליפס עכשיו", שציוות את נבלי-העל דארקסייד, דת'סטרוק והפניקס האפלה נגד שתי הקבוצות.

הטיטאנים הצעירים החדשים, כרך שני[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 1984 חל בלבול במיספורה של סדרת הכותרים של הטיטאנים הצעירים החדשים, כחלק מהרצה כפולה שכללה גם את חוברות לגיון גיבורי-העל ואת "באטמן והאאוטסיידרס". כתוצאה מכך, פורסמו גיליונות כפולים - ראשית בכריכה מהודרת ואיכותית לחנויות מובחרות ולאחר מכן בכריכה רגילה לדוכני העיתונים. כותר The New Teen Titans #1 פורסם מחדש בשם Tales of the Teen Titans (כותר שונה מהמהדורה המוגבלת של שנת 1982), בד בבד עם הרצתו של כרך חדש - The New Teen Titans Vol.2 #1. שני הכותרים פורסמו במקביל למשך שנה עד לביטולו של הכותר הראשון בחוברת מספר 91. פרז עזב את הסדרה לאחר 5 גיליונות, ואותו החליפו חוזה לואיז גרסיה-לופז ואדוארדו ברטו. בזמן שמארב וולפמן הפסיק לכתוב את הכותר באופן זמני, נטל את מלאכת הכתיבה פול לויץ, ובאמתחתו נכתבו מספר סיפורים אודות נבל-העל בראדר בלוד. עם שובו של וולפמן בחוברת מספר 50 (1994), שם הכותר שונה ל-The New Titans, היות שחברי הקבוצה לא היו עוד צעירים.

חוברת מספר 50 הציגה סיפור מקור חדש לוונדר גירל, וקשריה לוונדר וומן נותקו בעקבות שכתובים שנעשו לדמות הודות לאירועי המשבר בעולמות האינסופיים. הסדרה הציגה מספר דמויות חדשות ושינתה באופן קיצוני דמויות ותיקות. חברי הקבוצה באותה עת כללו את אימפולס, גרין לנטרן, סופרגירל, רוז וילסון, דאמאג', פאנטזם, פּאנט'ה, כוכב אדום, מיניון ובייבי ויילדביסט. כתוצאה מכך, החבורה שסיימה את ההרצה בחוברת 130 דמתה מעט מאוד לחבורה שהחלה בשנות ה-80.

הטיטאנים הצעירים באור הזרקורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

כאשר כותרי הטיטאנים הצעירים התחרו עם כותרי האקס-מן על פופולריות, סדרת כותרים חדשה (Teen Titans Spotlight On) פורסמה באוגוסט 1986 ושמה דגש יותר על חברי הקבוצה כאינדיבידואלים. הסדרה רצה למשך 21 גיליונות והסתיימה באפריל 1988.

צוות הטיטאנים (1992–1994)[עריכת קוד מקור | עריכה]

סדרת כותרים העוסקת בצוות הטיטאנים (Team Titans) נכתבה בידי מארב וולפמן ואוירה בידי טום גרומט בין השנים 19921994. צוות הטיטאנים היה אחת ממאה קבוצות שנשלחו בחזרה בזמן כדי למנוע את לידתו של לורד כאוס, בנם של דונה טרוי וטרי לונג. משימתם הייתה להרוג את דונה טרוי ההרה בטרם עמדה ללדת. הקבוצה מנתה את מיראג', קילוואט, רדווינג, טרה, דאגון, פרסטור ג'ון ובטליון.

הטיטאנים הצעירים, כרך שני (1996–1998)[עריכת קוד מקור | עריכה]

כרך שני לקבוצת הטיטאנים הצעירים החל באוקטובר 1996 תחת כתיבתו של דן ג'ורגנס ואיורו של ג'ורג' פרז. אטום, שהפך לצעיר בעקבות אירועי שעת אפס: משבר בזמן, הנהיג קבוצת טיטאנים חדשה למשך 24 חוברות, כאשר ארסנל הפך למורה הרוחני שלה לקראת מחצית הדרך. הסדרה הסתיימה בספטמבר 1988.

הטיטאנים, כרך ראשון (1999–2002)[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקבוצה הוחייתה מחדש במיני סדרה בת שלוש חוברות בשם JLA\Titans: The Technis Imperative, והציגה מחדש את כל הדמויות שהיו חברות בקבוצה במשך השנים, כולל את שובו של סייבורג. המיני סדרה הובילה להרצתה של סדרת כותרים בשם The Titans בכתיבתו של דייוויד גרייסון ממרץ 1999. גלגול זה של הקבוצה מנה מבחר של חברי קבוצה מקוריים כמו נייטווינג, פלאש, טרויה, ארסנל וטמפסט; את סטארפייר, סייבורג וצ'יינג'לינג מ"הטיטאנים הצעירים החדשים"; דאמאג' מ"הטיטאנים החדשים" של שנת 1994 וארג'נט מקבוצת "הטיטאנים החדשים" של שנת 1996, נוסף לחברה חדשה בשם ג'סי קוויק. הרצת החוברות נמשכה עד לחוברת מספר 50.

צדק צעיר (1998–2003)[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתקופה שבין הכרך השני של הטיטאנים הצעירים לבין הטיטאנים, הורכבה קבוצה חדשה בשם "צדק צעיר", המונה את הדור החדש של גיבורי-העל המתבגרים: סופרבוי, רובין השלישי, אימפולס, וונדר גירל (קאסי סנדמארק), סיקרט וארואט (Arrowette). שתי הסדרות הסתיימו במיני סדרה בת שלושה חלקים בשם Titans\Young Justice: Graduation Day ("טיטאנים/צדק צעיר: סיום הלימודים").

הטיטאנים הצעירים, כרך שלישי (2003–2011)[עריכת קוד מקור | עריכה]

הרצה מחודשת של הטיטאנים הצעירים החלה בשנת 2003 בכתיבתו של ג'ף ג'ונס, תוך שילוב חברים מקבוצות העבר, כולל "צדק צעיר". ג'ונס כתב את 45 הגיליונות הראשונים, ואותו החליפו אדם ביצ'ן (#46-49), שון מק'קיבר (#50-71), בריאן ק. מילר (#72-74), פלישיה הנדרסון (#75-76, #79-87) וג'יי טי קרול (#77-78, #88 ואילך).

חברי הקבוצה בהרצה זו דומים לאלה שבהרצתו של מארב וולפמן משנות ה-80, כאשר לסייבורג, סטארפייר וביסט בוי מצטרפים סופרבוי, רובין השלישי, וונדר גירל השנייה וקיד פלאש השני. ג'ונס התכוון גם לצרף את דמותו של סטאטיק מסדרת האנימציה כח חשמלי, אך לא הורשה לכך מסיבות משפטיות. רייבן הצטרפה מחדש לקבוצה החל מחוברת מספר 12, וכן ספידי חדשה מצטרפת החל מחוברת Green Arrow #46. סטארפייר עזבה את הקבוצה לטובת קבוצת האאוטסיידרס. במהלך קשת הסיפור "אינסיידרס" של חוברות #24-25, סופרבוי נתון לשליטתו של לקס לות'ר ומתקיף את הקבוצה, מה שמוביל לעזיבתו עד לאירועי המשבר האינסופי של שנת 2005. הסדרה החדשה ממקמת את הקבוצה בסן פרנסיסקו אשר בחוף המערבי, ומגדל הטיטנים החדש מכיל היכל תהילה לכל חברי הקבוצה הנופלים.

במהלך השנה שלאחר המשבר האינסופי, הרכב הקבוצה חווה מספר טלטלות ומצטרפים חברים חדשים רבים, שמרביתם לא מחזיקים מעמד כתוצאה מהיעדרה של מנהיגות ראויה או של תמיכה מספקת משאר החברים. רובין חוזר לקבוצה, בשעה שוונדר גירל פרשה והחלה ללחום באחוות הרשעים. עקבותיה של סטארפייר אבדו לאחר מסעה לחלל, מיקומה של רייבן אינו ידוע, וביסט בוי עזב את הקבוצה חזרה לפטרול האבדון החדש. ספידי וקונור הוק תקועים על אי בודד. קיד פלאש התבגר והפך לפלאש הרביעי. סייבורג נפגע ונותר לא פעיל לאחר שהותו בחלל, אך מאז תוקן וקיבל יכולות חדשות. לחבורה מצטרפים קיד דוויל ובתו של דת'סטרוק רוז וילסון, הידועה בכינויה ראבאג'ר.

רובין, קיד דוויל וראבאג'ר מקימים מחדש את הקבוצה יחד עם וונדר גירל, סייבורג, רייבן, החברה החדשה גברת מאדים וג'ריקו, שהוחיה מחדש. רובין מציין בפני וונדר גירל שהוא מאמין כי רייבן תוכל להחיות את סופרבוי באותה מידה שהחייתה את ג'ריקו, אך רייבן אומרת שאינה יכולה לעשות זאת משום שנשמתו של סופרבוי המשיכה הלאה. מצבה לזכרו מוקמת מחוץ למגדל הטיטנים. ללא ידיעת חבריו לקבוצה, רובין ניסה לשבט את סופרבוי בחשאי, עד אשר וונדר גירל גילתה את המעבדה.

הקבוצה התמודדה מול "טיטאנים מזרח" - קבוצה יריבה בהנהגתו של דת'סטרוק, שחבריה כללו את אינרציה, דואלה דנט, באטגירל הרביעית, ריסק, סאן גירל, מאץ' (שיבוט של סופרבוי) ואניגמה, בתו של איש החידות. דת'סטרוק תמרן את חברי "טיטאנים מזרח" לתועלתו על ידי שיחודו של ריסק, סימומה של באטגירל, והזרקת תרכובת סם לאינרציה המגבירה את מהירותו. רובין מרפא את באטגירל, ויחד עם דואלה דנט, שערקה, עוזרים להביס את קבוצתו של דת'סטרוק. בספירה לאחור לאירועי המשבר האחרון, גם דואלה דנט וגם בארט אלן נהרגים והקבוצה מתארגנת מחדש. סייבורג עוזב את הקבוצה, סופרגירל מצטרפת והחיפושית הכחולה מוזמן להתאמן במגדל הטיטנים.

גרסה עתידית של הקבוצה, "טיטני המחר", מצטרפת ללקס לות'ר בניסיונה לשנות את ההווה כדי שיתאים לעתידה. חברי הקבוצה מונים את קונר קנט כסופרמן, טים דרייק כבאטמן, קאסי סנדמארק כוונדר וומן, בארט אלן כפלאש, מגאן מורז כהציידת ממאדים, אדי בלומברג כהשד האדום, רייבן כדארק רייבן, גארת' כאנימל מן ולורנה מארקז כאקווה וומן. במהלך הקרב, מקבילתה של גברת מאדים מהעתיד מגלה את הסיבה שעומדת מאחורי נסיונותיו של חיל סינסטרו לכבוש את היקום. לאחר שטיטאני המחר נעלמים, הטיטאנים הצעירים מצטרפים ללחימה נגד חיל סינסטרו.

קיד דוויל נלכד בידי הנבל דרדבולט, והקבוצה מותקפת במגדל הטיטנים על ידי "טיטני הטרור" בהנהגתו של הנבל מלך השעונים. ראבאג'ר גורמת להשמדתו של מגדל הטיטנים בניסיון לאלץ את הנבלים לגלות לה את מיקומו של קיד דוויל, ומגאן משחררת אותו משליטתו המחשבתית של מלך השעונים. לאחר מכן, טיטאני הטרור מובסים הודות לעזרתם של רובין, וונדר גירל והחיפושית הכחולה. לאחר הקרב, קיד דוויל נוטל את זהות השד האדום וגברת מאדים עוזבת את הקבוצה במפתיע.

בעקבות קשת הסיפור Batman: R.I.P, רובין מחליט לעזוב את הקבוצה עד להודעה חדשה ומשאיר את הקבוצה בהנהגתה של וונדר גירל. לאחר קרב עם בראדר בלוד, השד האדום מאבד את כוחותיו כשבלוד ספג אותם לתוכו. גברת מאדים חוזרת יחד עם גיבורי-על נוספים, המתקבלים לקבוצה החדשה, שכעת מונה את וונדר גירל, החיפושית הכחולה, השד האדום, קיד אטרניטי, סטאטיק, אקווה גירל, גברת מאדים ובומבשל. בחוברת מספר 74, השד האדום נהרג לאחר שהציל את העיר מאיש רדיואקטיבי שאיים להתפוצץ. חוברת לאחר מכן, ביסט בוי חוזר לקבוצה, ורייבן חוזרת בחוברת #76. לאחר חזרתם לחיים של קיד פלאש וסופרבוי, גם הם מצטרפים מחדש בחוברת מספר 81.

במהלך אירועי הלילה האפל ביותר, מספר טיטאנים מתים מואנשים חזרה לחיים כחברי חיל הפקחים השחורים. קבוצת חירום מורכבת לאחר היעדרותם של חברי הקבוצה, ומגינה על מגדל הטיטנים. אותה חבורה מונה את דונה טרוי, סייבורג, וונדר גירל, סטארפייר, ביסט בוי, קיד פלאש והנץ והיונה החדשים. בקרב, הנץ החדשה נהרגת לאחר שקודמה, כעת פקח שחור, קורע את ליבה מעליה.

בחוברת מספר 83, החיפושית הכחולה עוזב את הקבוצה ומצטרף לקבוצת ליגת הצדק הבינלאומית החדשה בקשת הסיפור Justice League: Generation Lost. הכותב ג'יי טי קרול אחראי על מלאכת הכתיבה החל מחוברת מספר 88, באיורה של ניקולה סקוט, כשהקבוצה מונה את סופרבוי, וונדר גירל, קיד פלאש, רייבן, ביסט בוי וראבאג'ר. בעקבות משימה למימד חלופי, הקבוצה נותרת שסועה, כאשר בומבשל ואקווה גירל נעדרים, גברת מאדים נותרת בתרדמת וסטאטיק מאבד את כוחותיו. הוא עוזב יחד עם סייבורג למעבדות קדמוס כדי למצוא דרך להשיב אליו את כוחותיו, וגברת מאדים נלקחת לבדיקה רפואית. דמיאן ויין, בנו של ברוס ויין, מצטרף לקבוצה בחוברת מספר 89, ובהמשך מחליף אותו טים דרייק, הידוע בכינויו "רובין האדום".

הטיטאנים, כרך שני (2008–2011)[עריכת קוד מקור | עריכה]

סדרת כותרים שנייה של הטיטאנים הצעירים החלה בהרצה באפריל 2008 בכתיבתו של ג'וד ויניק, והיא ממשיכה את הרפתקאות החבורה לאחר קשת הסיפור של "טיטאנים מזרח". חברי הקבוצה מונים את נייטווינג, פלאש, דונה טרוי, ביסט בוי, רייבן, סייבורג, החץ האדום וסטארפייר. לאחר סדרת התקפות של טריגון על חברי הקבוצה, סייבורג משתלט מחדש על אי הטיטאנים ומקים מפקדה בנהר המזרחי, כאשר בכוונתו להקים קבוצת טיטאנים מהחוף המזרחי. אולם, בעקבות תרגיל אימונים, כוח בלתי ידוע טובח בכל הקבוצה, כאשר רק סייבורג שורד את המתקפה. חברי הטיטאנים מהעבר ומההווה מותקפים בידי ישויות דמוניות בכל רחבי העולם, ורייבן, שחשה בנוכחותו של אביה הדמוני טריגון, קוראת לעזרתם של בני בריתה. מתברר כי טריגון אינו אחראי למתקפות אלא שלושת ילדיו ג'ייקוב, ג'ארד וג'סי - אחיה למחצה של רייבן - שהכינו את הקרקע לפלישתו השנייה לכדור הארץ. הטיטאנים עבדו יחדיו כדי למנוע מבניו של טריגון להחל את פלישתו של אביהם, ובעקבות כך, רייבן בחרה להישאר עם משפחתה המאמצת ולא עם משפחתה האמיתית. כמו כן, החץ האדום הצטרף מחדש (למרות שהוא ופלאש שמרו על חברותם גם בליגת הצדק), והטיטאנים היו לקבוצה מאוחדת בשנית.

הקבוצה מתמקמת במגדל הטיטנים ומחלימה מאירועים אחרונים שהתרחשו. רייבן מגלה לחברי הקבוצה שמאז פגשה באחיה היא מרגישה שהיא מאבדת שליטה חזרה לכוחותיו של אביה. היא נכנעת לצד האפל ובעזרת כוחות הטלפורטציה שלה נעלמת יחד עם אחיה. חברי הקבוצה מוצאים אותה, ובעזרת אבן חן הנושאת את תודעתה, משחררים אותה משליטתו של אביה. היא מותירה לכל אחד מהם קמע המאפשר לנקות את גופה מכל השפעה שלילית. לאחר מכן, ג'ריקו מופיע כשהוא שוכן בגופו של מאץ', כפיל של סופרבוי, ומבקש תחילה את עזרתם אך עד מהרה פונה נגדם. נייטווינג עוזב את הקבוצה לטובת אחריותו החדשה בגות'אם סיטי.

הטיטאנים: נבלים להשכרה (2010–2011)[עריכת קוד מקור | עריכה]

באירועי "היום הבהיר ביותר", סייבורג, דונה טרוי וסטארפייר עוזבים את הקבוצה לטובת ליגת הצדק, ודת'סטרוק משתלט על קבוצת הטיטאנים יחד עם המקועקע וחברת הטיטאנים לשעבר צ'שייר. מצטרפים אליהם סינדר - גיבורת-על אדמונית שיער המסוגלת לשלוט באש, אוסיריס - בעל כוחותיו של קפטן מארוול, שהוחזר לחיים לאחר אירועי הלילה האפל ביותר, וארסנל, זהותו החדשה של החץ האדום. הקבוצה נשכרת לרצוח את ריאן צ'וי, אטום השלישי, ולאחר מכן את לקס לות'ר בעקבות אירועי "מלחמת הסופרמנים", אך משימתם האחרונה התגלתה כמזימה לחשוף את זהותו של מתנקש נוסף.

ה-52 החדשים (2016-2011)[עריכת קוד מקור | עריכה]

גלגול הקבוצה עם דמיאן ויין כרובין, כפי שהופיעו על עטיפת החוברת Teen Titans Vol.3 #91 ממרץ 2011, אמנות מאת ניקולה סקוט.

הלידה מחדש של DC ‏(2020-2016)[עריכת קוד מקור | עריכה]

הופעות במדיות אחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעיבודים לטלוויזיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בין השנים 20032006 שודרה ברשת Cartoon Network תוכנית המצוירת "הטיטאנים" המבוססת על הקבוצה.

החל מאפריל 2013 משודרת תוכנית המצוירת הקומית "כוח הטיטאנים" המבוססת על הקבוצה. בישראל משודרת הסדרה בדיבוב לעברית מינואר 2015.

בעיבודים לקולנוע[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-2018 יצא לאקרנים סרט הקולנוע המצויר הקומי "כוח הטיטאנים! חיים בסרט" מבוסס על הקבוצה בגרסת התוכנית המצוירת הקומית "כוח הטיטאנים".

ביבליוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הטיטאנים הצעירים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • Teen Titans Vol.6 (דצמבר 2016-ינואר 2021, 47 חוברות, 4 חוברות ספיישל ו-2 שנתיות)
 • Teen Titans Vol.5 (ספטמבר 2014-נובמבר 2016, 24 חוברות, חוברת ספיישל ו-2 שנתיות)
 • Teen Titans Vol.4 (נובמבר 2011 - יולי 2014, 33 חוברות ו-3 שנתיות)
 • Teen Titans Vol.3 (ספטמבר 2003-אוקטובר 2011, 100 חוברות, 5 חוברות ספיישל ו-2 שנתיות)
 • Teen Titans Vol.2 (אוקטובר 1996-ספטמבר 1998, 24 חוברות, 5 חוברות ספיישל ו-1 שנתית)
 • Teen Titans Vol.1 (פברואר 1966-פברואר 1978, 53 חוברות)

שונות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • Teen Titans Go Vol.1 (ינואר 2004-יולי 2008, 55 חוברות)
 • Titans Vol.2 (יוני 2008-אוקטובר 2011, 38 חוברות)
 • Tiny Titans Vol.1 (אפריל 2008-מאי 2012, 50 חוברות)
 • Titans Vol.1 (מרץ 1999-אפריל 2003, 50 חוברות)
 • New Teen Titans Vol.2 (אוגוסט 1984-פברואר 1996, 131 חוברות)
 • Team Titans Vol.1 (ספטמבר 1992-ספטמבר 1994, 24 חוברות)
 • New Teen Titans Vol.1 (נובמבר 1980-יולי 1988, 91 חוברות)
 • Teen Titans Spotlight Vol.1 (אוגוסט 1986-אפריל 1988, 21 חוברות)

מיני סדרות ומהדורות מוגבלות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • Terror Titans #1-6 (דצמבר 2008-מאי 2009)
 • DC Special: Cyborg #1-6 (יולי-דצמבר 2008)
 • DC Special: Raven #1-5 (מאי-ספטמבר 2008)
 • Teen Titans: Year One #1-6 (מרץ-אוגוסט 2008)
 • DC Special: Return of Donna Troy #1-4 (אוגוסט-אוקטובר 2005)
 • Teen Titans\Outsiders #1-4 (דצמבר 2003–2005)
 • Titans\Young Justice: Graduation Day #1-3 (יולי-אוגוסט 2003)
 • Beast Boy #1-4 (ינואר-אפריל 2000)
 • Titans/Legion of Super-Heroes: Universe Ablaze #1-4 (ינואר-אפריל 2000)
 • JLA\Titans #1-3 (דצמבר 1998-פברואר 1999)
 • Tales of the New Teen Titans Volume 1 #1-4 (יוני-ספטמבר 1982)

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא הטיטאנים הצעירים בוויקישיתוף