הספקטרום הרגשי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
פאנל מתוך החוברת Green Lantern Vol.4 #25 מינואר 2008, המציג את סוללות הכוח של חילות הצבעים. אמנות מאת אית'ן ואן סקייבר ואייבן רייז.

הספקטרום הרגשיאנגלית: Emotional Spectrum) הוא קונספט בדיוני של הספקטרום האלקטרומגנטי המתקיים ביקום DC של חברת DC קומיקס, ובעיקר בחוברות גרין לנטרן. צבעי הספקטרום הרגשי נרתמים כמקורות כוח בידי ארגונים בדיוניים שונים המחזיקים בטבעות כוח, כמו חיל הפקחים הירוקים, חיל הפקחים הכחולים ושבט אינדיגו.

הרעיון נוצר בידי הכותב ג'ף ג'ונס בין השנים 20072009 כהסבר מחודש למיתוס הגרין לנטרן, והוטמע בסדרות השונות במהלך סיפורי "הלילה האפל ביותר" ו"היום הבהיר ביותר".

צבעים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביקום DC, הספקטרום הרגשי מחולק לשבעה צבעי הקשת בענן, כאשר כל צבע מבטא רגש מסוים: זעם (אדום), תאוות בצע (כתום), פחד (צהוב), כוח רצון (ירוק), תקווה (כחול), חמלה (אינדיגו) ואהבה (סגול).[1][2][3][4][5]

בכנס קומיק-קון, סן דייגו בשנת 2009, ג'ונס תיאר את חזונו לגבי הספקטרום הרגשי כקונספט שהציג לראשונה בסוף הסיפור מלחמת חיל סינסטרו משנים 20072008, והמשיך לעצב אותו לקראת תחילתו של "הלילה האפל ביותר". הוא הסביר שהרעיון הוא משהו אותו הוא רואה כמוחשי ביותר, וכי הוא תוצר מורכבותם של הרגשות האנושיים.

לשני הרגשות בקצוות המרוחקים ביותר בספקטרום, הזעם והאהבה, קיימת השפעה חזקה ביותר על משתמשיהם.[6] ג'ונס מסביר שהזעם הוא הרגש שמתייחס לאינסטינקטים הקדמוניים להם זקוקה הדמות כדי לשרוד. במקרה של תגובת הילחם או ברח, זעם יהווה את גילומה של הלחימה. ג'ונס מרחיב ואומר כי האהבה היא הרגש הטהור ביותר, אך גם חזקה ומעוותת כמעט כמו הזעם. למרות שרגשות אלה מכניעים, אין הם שליליים אם משתמשים בהם בצורה נכונה. בעודו מתאר את יחסי הגומלין בין הרגשות השונים, ג'ונס מתאר את כוח הרצון (המרכזי בספקטרום) כבעל היכולת לשלוט ברגשות האחר ולגרום לו להתפתח כאינדיבידואל. התקווה מגלמת איכות רוחנית שצומחת מתוך מודעות שכזו, וחמלה (לדברי ג'ונס) היא רגש מורכב ונדיר הרבה יותר בחברה המודרנית של ימינו.

למרות שבמקור רק הפקחים הירוקים וסינסטרו השתמשו בספקטרום הרגשי, הקמתן של החילות סביב צבעי הספקטרום נחקרת בסיפורי "מלחמת חיל סינסטרו" ו"הלילה האפל ביותר". לפי אינדיגו-1, יקום DC היה שרוי בהתחלה בעלטה עד אשר האור החל להתחזק ולעמעם אותו. כאשר העלטה נלחמת חזרה, היא מנפצת את האור לשבעה צבעי הספקטרום הרגשי. בנוסף, הפקחים השחורים יובסו באמת אם חילות הפקחים יעבדו יחדיו. אם שבעת החילות יצליחו לעבוד במשותף, הם ייצרו מחדש את אורה הלבן של הבריאה וישמידו כליל את חיל הפקחים השחורים ואת מקור כוחם.[7]

מנהיגי חילות הפקחים, כפי שהם נראים על עטיפת החוברת Blackest Night #6 מפברואר 2010, אמנות מאת אייבן רייז
 • חיל הפקחים האדומים - סיפור המקור של חיל הפקחים האדומים הוצג כחלק מאלמנטים עלילתיים הסובבים את "חמש האינוורסיות". החיל הוצג לראשונה בחוברת Final Crisis: Rage of the Red Lanterns, והוקם בידי הפקח האדום הראשון, אטרוסיטוס. חברי החיל מתוארים כ"מפלצות" בידי ג'ונס, ורובם חסרי הגיון וחייתיים בהתנהגותם.
 • הסוכן הכתום - המשתמש היחידי באורה הכתום של תאוות הבצע הוא דמות בשם לארפליז, אותה מכנים שומרי היקום בשם "הסוכן הכתום". ג'ונס תיאר את יצירתו זו כאחת המועדפות עליו.[8] הסוכן הכתום מככב בקשת סיפור רבת כותרים באותו שם, ונודע כי ביכולתו לגנוב את זהויותיהם של אלה אשר הרג ולהופכם למבני אנרגיה כתומים מהם הוא יוצר את חיל הפקחים הכתומים שלו.[9]
 • חיל סינסטרו - אלמנטים עלילתיים מתוך "גרין לנטרן: לידה מחדש" ו"מלחמת חיל סינסטרו" מרחיבים על טבעת הכוח הצהובה של סינסטרו כאבטיפוס לקבוצה רחבה יותר. נקבע כי הצבע הצהוב מקבל את כוחו מהפחד, כמקבילה הטבעית ליכולתם של הפקחים הירוקים להתגבר על הפחד.[10][11]
 • חיל הפקחים הירוקים - כוח משטרתי בין-גלקטי שהוקם ומונהג בידי שומרי היקום. חברי החיל מונעים בידי כוח הרצון ויוצרים מבני אנרגיה ירוקים באמצעות טבעות הכוח שלהם.
 • חיל הפקחים הכחולים - טבעת הכוח הכחולה הראשונה נוצרת בידי שומרי היקום גאנטת וסאיד בסוף הסיפור "מלחמת חיל סינסטרו", בו מצוין כי רגש התקווה הוא מקור הכוח של הצבע. חברי החיל מסוגלים לבצע יכולות בסיסיות ביותר כתעופה והפעלת שדה כוח. מתגלה כי רק בנוכחותו של פקח ירוק מתפתחים כוחותיהם, וזאת משום שרגש התקווה הוא כלום ללא כוח הרצון המתלווה אליו.[12]
 • שבט אינדיגו - ג'ונס היה חשאי בכל הנוגע לחשיפת פרטים אודות שבט אינדיגו, והדבר תואם לכך שאור האינדיגו של החמלה הוא החמקני ביותר ביקום DC.[13] השבט נחשף לראשונה במלואו בחוברת Blackest Night: Tales of the Corps #1, והוא מציג את היכולת להשתגר ממקום למקום ולתעתק את יכולותיהם של החילות האחרים.
 • כוכבות הספיר - כוכבות הספיר הן חיל המתבסס על פי נבלת-על באותו שם. החיל הוא הבא שמוצג לאחר חיל סינסטרו, בקשת הסיפור The Mystery of the Star Sapphire, שבה הזאמארונות (בנות זוגם של שומרי היקום) יוצרות טבעות כוח וסוללות כוח המונעות בידי רגש האהבה. קרול פריס, כוכב ספיר לשעבר, הוזמנה בידי החיל לשמש כמנהיגת החיל החדש.[14]
 • חיל הפקחים השחורים - חיל המורכב כולו מגופות גיבורי-על מתים שהוחזרו לחיים בידי היד השחורה. החיל מייצג את כוח המוות וחבריו מבקשים לשים קץ לכל החיים ביקום DC.
 • חיל הפקחים הלבנים - כוח החיים אשר נוצר משילוב כוחותיהם של שבעת חילות הפקחים השונים של הספקטרום הרגשי. חברי החיל הנבחרים מסוגלים להחזיר לחיים את אלה אשר מתו בעבר.

ישויות הרגש[עריכת קוד מקור | עריכה]

ישויות הרגש של הספקטרום הרגשי, כפי שהופיעו על עטיפת החוברת Green Lantern Emerald Warriors #10 מיולי 2011, אמנות מאת גארי פרנק.

ישויות הרגש הן מקבץ של יצורים ביקום DC שמהווים את התגלמותם הגשמית של הרגשות המרכיבים את הספקטרום הרגשי.[15] בכנס קומיק-קון, ג'ונס הבהיר כי לכל חיל יש ישות מקושרת משלו. עד לחוברת מספר 54 בכרך הרביעי של כותרי גרין לנטרן, כל שבעת ישויות הרגש נחשפו. למרות שחיל הפקחים השחורים (שהוצגו כאנטגוניסט ראשי בסיפור "הלילה האפל ביותר") מקבל את כוחו מהמוות מאשר מאורם של הרגשות בספקטרום הרגשי, חוברת מספר 43 גילתה כי מנהיגם (היד השחורה) הוא ישות דומה. זאת ועוד, בחוברת Blackest Night #7, נקרון מעלה ממעמקי כדור הארץ ישות נוספת שנודעת בשם "הישות". כמו היד השחורה, הישות אינה משתייכת לספקטרום הרגשי, אלא כי אם התגלמות האור הלבן שיוצרת חיים. בקשת הסיפור "היום הבהיר ביותר" התברר כי קרונה שמר על ישויות הרגש ופיתח חסינות מפני האורות השונים של הספקטרום הרגשי. בסוף קשת הסיפור "מלחמת הפקחים הירוקים", כל ישויות הרגש שוחררו משליטתו של קרונה לאחר שהאל ג'ורדן נלחם בו והרגו.

הקצב[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקצב[16] הוא התגלמותו של הזעם. הוא מקושר לאור האדום שבספקטרום הרגשי ודמותו היא כשל שור דמוני. הקצב נולד ביקום DC לאחר מעשה הרצח הראשון.[17] ראשו והקרניים שלו מדמים את חותמו של חיל הפקחים האדומים. ישות זו מוזכרת לראשונה בחוברת מספר 51 של הכרך הרביעי בכותר גרין לנטרן. אטרוסיטוס נדהם מכמות הזעם בה הוא חש מהספקטר, שהיה נתון באותה עת להשפעת טבעת הכוח השחורה. לאחר עימות עם פאראלקס, אטרוסיטוס מנסה לגייס את הספקטר כישות של החיל שלו. למרות שבתחילה הוא מושפע מהמדים ומאפיוני הפקח האדום, הספקטר מנער מעליו את השפעתם במהרה. הוא מסביר כי הוא זעמו של האל, וכי אינו שייך לאטרוסיטוס. אולם, הספקטר טוען שהתעמת מול "יצור הארגמן של הכעס", ומוסיף כי אטרוסיטוס יושמד אם ינסה לחפש את אותה ישות.

הקצב נמצא לבסוף בידי הספקטר ואטרוסיטוס, ונכלא בתוך סוללת הכוח של אטרוסיטוס, עד אשר קרונה הצליח ללכוד את הישות בעזרתו של אופידיאן, התגלמות תאוות הבצע. לאחר מכן, קרונה פלש לכוכב הלכת אואה וגרם לקצב להשתלט על שומר יקום בשם הרופה.

אופידיאן[עריכת קוד מקור | עריכה]

אופידיאן הוא התגלמות תאוות הבצע אשר מקושרת לאור הכתום של הספקטרום הרגשי. ישות זו דומה לנחש גדול אשר על מצחו מוטבע חותם החיל. בהופעתו הראשונה הוא מתואר כמי שנוצר כאשר היצור הראשון אכל את מה שאינו זקוק לו.[18] הישות נכלאה בסוללת הכוח הכתומה בידי לארפליז, והיא מסוגלת לתקשר עם האל ג'ורדן כאשר זה האחרון ענד את טבעת הכוח הכתומה באופן זמני.

לאחר שהקטור האמונד ברח מהכלא הוא הפך למארחו של אופידיאן. בזמן שקרונה גירש את ישות תאוות הבצע מהאמונד, היא התמזגה עם אחד משומרי היקום.

פאראלקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – פאראלקס

פאראלקס הא התגלמות הפחד, אשר נולד כאשר אחת מצורות החיים המוקדמות ביותר חשה באימה, והוא מקושר לאור הצהוב של הספקטרום הרגשי. מראהו כשל חרק, ופנים פיו מדמה את חותם חיל סינסטרו. בחוברת השלישית של גרין לנטרן: לידה מחדש, פאראלקס מתואר כישות של פחד בר קיימא שנולד משחר הקיום. פאראלקס יוצר פחד ופרנויה בכל ציוויליזציה עימה הוא נפגש, ומאיים ללכוד את היקום כולו במעגל אכזרי של פחד ואלימות. כדי למנוע מהדבר להתרחש, שומרי היקום לכדו את הישות במצב תרדמתי בסוללת הכוח הראשית הירוקה. עצם נוכחותו בסוללת הכוח הראשית גורמת ל"טומאה הצהובה" אשר מחלישה את טבעות הכוח של חברי החיל כנגד הצבע הצהוב. אולם, הוא מסוגל להשתלט על האל ג'ורדן בדמדומי הברקת כאשר עיר הולדתו הושמדה, וגורם לו לשחוט כמעט את כל חברי החיל.

בסיומה של קשת הסיפור "גרין לנטרן: לידה מחדש", ג'ורדן, קייל ריינר, ג'ון סטוארט, גאי גרדנר וקילווג נלחמים בפאראלקס ולוכדים אותו בשנית בסוללת הכוח הראשית. עם הבסתו, כל פקח ירוק מנוסה יכול להתגבר על החולשה הצהובה על ידי כך שהוא מזהה את הפחד העומד מאחוריה ומתגבר עליה.

בקשת הסיפור "מלחמת הפקחים הירוקים", פאראלקס היה הראשון מבין שבעת ישויות הרגש שנלכד בידי קרונה. כאשר קרונה פלש לאואה עם פאראלקס ושש הישויות הנוספות ונתן להם להשתלט על שומרי היקום, פאראלקס השתלט על סוללת הכוח הראשית, השיב את הטומאה הצהובה לתוכה והשתלט על כל הפקחים הירוקים פרט לג'ורדן, גרדנר, ריינר, סטוארט וגאנטת.

איון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – איון (קומיקס)

איון הוא התגלמות כוח הרצון, אשר נולד כאשר החיים נעו למסלולם הראשוני, והוא מקושר לאור הירוק של הספקטרום הרגשי. המאייר אית'ן ואן סקייבר תיאר את איון כלווייתן גדול ופרימיטיבי. איון מייצג את יציבותו של כוח הרצון, והוא משמש כתומך עבור מי שנבחר כמארחו. הוא מספק כוח בלתי ישוער תמורת מידת כוח הרצון של המארח.[19] דבר זה מהווה ניגוד גמור לפאראלקס, ששולט במארחו כדי להשליט פחד ויראה באחרים. ישותו של איון מככבת בסיפור "מלחמת חיל סינסטרו" והוא מוצג לראשונה כאשר סינסטרו מסיר אותו מתוך גופו של קייל ריינר. לישות קיימים מספר מאפיינים המוטבעים בידי שומרי היקום והחיל. חותם החיל מופיע על גבה של הישות, ותוספת בצורתה של דג שד הים מסתיימת בדמות פנס.[20]

לאחר שנלקחה מריינר, הישות נלכדת בידי אנטי-מוניטור, שעורך עליה ניסויים בכוכב הלכת המרושע קווארד.[21] היא ניצלת בידי קבוצה של פקחים ירוקים ומוחזרת לשומרי היקום, שמאחדים בין הישות לבין סודאם יאט, פקח ירוק טירון מכוכב דאקסאם. כל זאת כדי ליצור את הנשק המושלם נגד סופרבוי פריים.

אדארה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אדארה היא התגלמות התקווה והיא מקושרת לאור הכחול של הספקטרום הרגשי. דמותה כשל ציפור, וחותמו של חיל הפקחים הכחולים מוטבע על חזה. הוא נראה לראשונה באירועי "הלילה האפל ביותר", כאשר סינסטרו (כפקח לבן) מתעד את בריאתן של ישויות הרגש. אדארה נוצרה כאשר צורת החיים הראשונה כרעה לתפילה. עוד תועד כי היא נוצרה במהלכו של שיטפון.

פרוסליט[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרוסליט היא התגלמות החמלה והיא מקושרת לאור האינדיגו שבספקטרום הרגשי. לישות זו צורה כשל סילוניות בעלת ארבע זרועות. המשטח הפנימי שלה מכיל אפיונים הדומים לחותם שבט אינדיגו.

הטורף[עריכת קוד מקור | עריכה]

הטורף הוא התגלמות אהבה והוא מקושר לאור הסגול שבספקטרום הרגשי. מראהו כשל דינוזאור, כנראה טירנוזאור רקס או ולוצירפטור גדול. בהמשכיות מוקדמת של הקומיקס, הקרנה אנרגטית בשם "הטורף" הוצגה כמרכיב אישיותה של קרול פריס ומתפקדת כאנימה גברית לכוכב ספיר הנשית. בייאושה הרב לאחר שאיבדה את האל ג'ורדן, הטורף ניתק את עצמו לחלוטין ממנה לכדי דמות גברית המשקפת את האידיאלים שקרול רצתה בגבר. הטורף מתגורר בזאמארון, ולאחר שטבעות כוח שחורות האנישו את גופותיהם של בני הזוג אשר אהבתם הנצחית תיפעלה את כוכבות הספיר, זאמארון הושמד, והטורף שוחרר מכלאו הקריסטלי.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Green Lantern Vol.4 #28, April 2008
 2. ^ Final Crisis: Rage of the Red Lanterns #1, October 2008
 3. ^ Green Lantern: Rebirth #4, March 2005
 4. ^ Green Lantern Vol.4 #34, May 2009
 5. ^ Green Lantern Vol.4 #25, December 2007
 6. ^ Blackest Night #0, April 2009
 7. ^ Blackest Night #3, September 2009
 8. ^ The Eve of Blackest Night: Geoff Johns on Everything, Vanetta Rogers, July 3rd 2009 (הקישור אינו פעיל)
 9. ^ Green Lantern Vol.4 #40, May 2009
 10. ^ Green Lantern: Sinestro Corps Special #1, August 2007
 11. ^ Green Lantern Vol.4 #21, August 2007
 12. ^ Green Lantern Vol.4 #38, March 2007
 13. ^ Green into Black: Geoff Johns on the Night to Come, Vanetta Rogers, March 17th 2009(הקישור אינו פעיל)
 14. ^ Blackest Night: Tales of the Corps #2
 15. ^ Green Lantern Vol.4 #43, September 2009
 16. ^ Green Lantern Vol.4 #54, July 2010
 17. ^ Green Lantern Vol.4 #52, May 2010
 18. ^ Green Lantern Vol.4 #52, May 2010
 19. ^ Green Lantern/Sinestro Corps Secret Files and Origins, February 2008
 20. ^ Green Lantern Corps Vol.2 #17, December 2007
 21. ^ Green Lantern Vol.4 #23, November 2007
DC קומיקס
דמויות
סופרמן ג'ימי אולסןפרי וייטלאנה לאנגלויס לייןסופרבוי (קון-אל)סופרגירלסטילבלאדספורטביזארוברייניאקגנרל זודדומסדייהמכחידלקס לות'רמונגולמטאלומיסטר מיקסזפיטליקסופרבוי פרייםסייבורג סופרמן
באטמן
(דמויותסיפורים)
באטגירלבאטוומןג'יימס גורדוןדיק גרייסוןהציידתדמיאן וייןאלפרד פניוורת'קסנדרה קייןנייטווינגספוילרעזראלקאטוומןרוביןרובין האדוםאדם-עטלףאיש החידותאנרכיהבייןדדשוטדו-פרצוףהארלי קוויןהאשהברדס האדוםהג'וקרהדחלילהכובען המטורףהמסיכה השחורההפינגוויןהפיתוםמיסטר פריזסולומון גרנדיהוגו סטריינג'פויזן אייביפיירפלייפני חימרקילר קרוקראס-אל-גולהבאטמן שצוחק
וונדר וומן אנטיופההיפוליטההרקולסוונדר גירלסטיב טרבורדונה טרויאטה קנדיארסמקסוול לורדסירסיצ'יטה
גרין לנטרן
(הספקטרום הרגשי)
אבין סוראיוןאריסיהסיימון באזהאל ג'ורדןג'יידגאי גרדנרחיל הפקחים הירוקיםחיל הפקחים הכחוליםג'ון סטוארטאלן סקוטקרול פריסקילווגקייל ריינרשומרי היקוםאטרוסיטוסהקטור האמונדהיד השחורהחיל הפקחים האדומיםלארפליזנקרוןסינסטרופאראלקסקרונהשבט אינדיגו
פלאש בארט אלןבארי אלןג'יי גאריקוולי וסטמקס מרקוריג'סי צ'יימברסג'וני קוויקאברה קדברהאשף האוויראינרציהגורילה גרודגל חוםדוקטור אלכימיההחלילןזוםטופטריקסטרמאסטר המראותפרופסור זוםקפטן בומרנגקפטן קור
אקוומן אטלנהאקווגירלאקוולאדמירהאדון האוקיינוסאוכל נבלותאורקהמנטה שחורהסירנהקינג שארק
החץ הירוק מיה דירדןקונור הוקהקנרית השחורהרוי הרפרקונסטנטין דרייקוןהרוזן ורטיגומרליןאדי פיירסשאדו
קפטן מארוול מרי מארוולקפטן מארוול הבןאדם השחורסובק
האלים החדשים אוריוןביג ברדהמיסטר מיראקלגלוריוס גודפריגראני גודנסדארקסיידדווילאנסדסאדמטרוןסטפנוולףפראדמונים (עולם רביעיניו ג'נסיסהמקורקופסת אםמשוואת אנטי-חייםאפוקוליפס)
שונות אטוםאיש השעהאייקוןאנמי אייסבוסטר גולדבושידוביסט בויברק שחורג'ונה הקסג'ון קונסטנטיןדוקטור מידנייטדוקטור פייתהוקגירלהוקמןהחיפושית הכחולההחרק האורבהיצור מן הביצההנץ והיונההספקטרהצייד ממאדיםהשאלהוייבויילדקאטזטאנהחלוםמכשפתמיסטר טריפיקסאנדמןסטארפיירסייבורגפיירסטורםקטאנהראבאג'ררייבןריק פלאגשרףאל דיאבלואמנדה וולרדת'סטרוקונדל סאבאג'לובוסטפנוולףפיסמייקרפלסטיקקילר פרוסט
קבוצות-על
אאוטסיידרסהטיטאנים הצעיריםחברת הצדק של אמריקהחיותיחידת המתאבדיםלגיון גיבורי-העלליגת הצדק (דמויות)ליגת הצדק האפלסיירת האבדוןציפורי הטרףשאדופאקטWatchmen (יקום חלופי)
אירועים ביקום DC
שנות ה-30 קומיקס בלשים (מרץ 1937) • אקשן קומיקס מס' 1 (אפריל 1938)
שנות ה-80 המשבר בעולמות האינסופיים (אפריל 1985) • האביר האפל חוזר (פברואר 1986) • סופרמן: מה קרה לאיש המחר? (ספטמבר 1986) • באטמן: שנה ראשונה (פברואר 1987) • החץ הירוק: ציידי הקשת הארוכה (אוגוסט 1987) • בנו של השד (נובמבר 1987) • הבדיחה ההורגת (מרץ 1988) • מוות במשפחה (דצמבר 1988) • שחר הברקת (דצמבר 1989)
שנות ה-90 מותו של סופרמן (אפריל 1993) • נפילתו של אביר (אפריל 1993) • דמדומי הברקת (ינואר 1994) • שעת אפס: משבר בזמן (ספטמבר 1994) • די.סי. נגד מארוול (אפריל 1996) • קץ הממלכה (מאי 1996) • הלילה האחרון (נובמבר 1996) • ליל כל הקדושים הארוך (דצמבר 1996) • שטח הפקר (מרץ 1999)
2000–2009 החץ הירוק: אשפת חיצים (אפריל 2001) • האש (אוקטובר 2002) • הבן האדום (יוני 2003) • זכות מלידה (ספטמבר 2003) • ליגת הצדק/האוונג'רס (ספטמבר 2003) • משבר זהות (יוני 2004) • גרין לנטרן: לידה מחדש (דצמבר 2004) • האיש הצוחק (פברואר 2005) • פשעי מלחמה (אוגוסט 2005) • המשבר האינסופי (דצמבר 2005) • להתמודד עם הפרצוף (מאי 2006) • מלחמת חיל סינסטרו (אוגוסט 2007) • החץ הירוק: שנה ראשונה (ספטמבר 2007) • המשבר האחרון (יולי 2008) • סאגת ניו קריפטון (דצמבר 2008) • הקרב על הברדס (מרץ 2009) • פלאש: לידה מחדש (אפריל 2009) • הלילה האפל ביותר (יוני 2009)
2010–2019 היום הבהיר ביותר (מאי 2010) • שובו של ברוס ויין (מאי 2010) • מלחמת הפקחים הירוקים (מרץ 2011) • פלאשפוינט (מאי 2011) • מות המשפחה (אוקטובר 2012) • התכנסות (אפריל 2015) • מלחמת רובין (דצמבר 2015) • לילות אפלים: מתכת (יוני 2017) • שעון יום הדין (נובמבר 2017)
ורטיגו
הלבלייזרWE3 ‏• Y: האיש האחרוןוי פור ונדטהטרנסמטרופוליטןסנדמן (הנצחייםחלוםלוציפרהקורינתי)פייבלספריצ'ר
עיבודים למדיות נוספות
אנימציה
סרטים ארוכים באטמן נגד דרקולהבאטמן נגד צבי הנינג'ההסיפור של באטמןסרט לגו באטמןהטיטאנים: צרות בטוקיוכוח הטיטאנים! חיים בסרטכוח הטיטאנים נגד הטיטאנים הצעיריםליגת DC סופר-פטס
הסרטים המקוריים של DC באטמן: האביר האפל חוזרבאטמן: הבדיחה ההורגתבאטמן: ליל כל הקדושים הארוך - חלק 1באטמן: ליל כל הקדושים הארוך - חלק 2באטמן: מתחת לברדס האדוםבנו של באטמןבאטמן נגד רוביןבאטמן: דם רעבאטמן: האשמותו של סופרמןסופרמן: הבן האדוםוונדר וומןוונדר וומן: השושלת ממשיכהליגת הצדק: מלחמהאי צדק
סדרות טלוויזיה הבאטמןגרין לנטרן: סדרת האנימציההטיטאניםכוח הטיטאנים! • ליגת הצדק - הדור הבאהארלי קווין
סדרות רשת ליגת הצדק בפעולהויקסןלוחמי החופש: הריי
סדרות וסרטים קשורים באטמן - הסדרה המצוירתסופרמן: סדרת האנימציהבאטמן: הדור הבאליגת הצדק: סדרת האנימציהבאטמן: מסכת התעתועיםבאטמן ומיסטר פריז: מתחת לאפסבאטמן הדור הבא: שובו של הג'וקר
לייב אקשן
סרטי קולנוע באטמן (1966)סופרמןסופרמן 2סופרמן 2 (הגרסה של ריצ'רד דונר)סופרמן 3סופרמן 4: השאיפה לשלוםסופרגירלהיצור מן הביצהחזרתו של היצור מן הביצהסופרמן חוזרבאטמן (1989)באטמן חוזרסטילבאטמן לנצחבאטמן ורוביןאישה חתולבאטמן מתחילהאביר האפלעלייתו של האביר האפלג'ונה הקסהמפסידניםגרין לנטרןהשומריםונדטהקונסטנטיןג'וקרבאטמן (2022)
היקום הקולנועי של DC איש הפלדהבאטמן נגד סופרמן: שחר הצדקוונדר וומןוונדר וומן 1984ליגת הצדקליגת הצדק (גרסת סניידר)יחידת המתאבדים (2016)יחידת המתאבדים (2021)ציפורי הטרף: והארלי קווין המהממתשהאזאםבלאק אדםשהאזאם! 2: זעם האליםאקוומןאקוומן והממלכה האבודההפלאשפיסמייקר
סדרות טלוויזיה סודותיה של איזיסאשת חילבאטמןהיצור מן הביצההברקלויס וקלארק: הרפתקאותיו החדשות של סופרמןמורשת העטלףאיי זומביגות'האםקונסטנטיןהחץהפלאשסופרגירלאגדות המחרברק שחורבאטוומןסופרמן ולויסטיטאניםסיירת האבדוןהיצור מן הביצהפניוורת'Y: האיש האחרוןסנדמן
כותבים ומאיירים: אד בניסאד ברובייקרג'ף ג'ונסאית'ן ואן סקייברמארק ויידג'ף לואבג'ף למיראלן מורגרנט מוריסוןפרנק מילרטוד מקפרלןפביאן ניצ'זהג'רי סיגלגייל סימוןגרדנר פוקסביל פינגרבוב קייןג'ו שוסטר