לדלג לתוכן

נקרון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
נקרון
נקרון, כפי שהוא נראה בחוברת Blackest Night #4, אמנות מאת אייבן רייז.
נקרון, כפי שהוא נראה בחוברת Blackest Night #4, אמנות מאת אייבן רייז.
סוג נבל-על
הוצאה לאור DC קומיקס
הופעה ראשונה Tales of the Green Lantern Corps #2
(יוני 1981)
יוצרים מייק ו. באר, לן ויין, ג'ו סטאטון
מידע
כינויים אדון המתים
סטטוס פעיל
כוחות שואב את כוחו מנשמות ורוחות המתים וכן מפקד עליהם.
חבר בקבוצה חיל הפקחים השחורים

נקרוןאנגלית: Nekron) הוא דמות בדיונית של נבל-על המופיעה בחוברות הקומיקס של חברת DC קומיקס, בעיקר בגרין לנטרן. הדמות הופיעה לראשונה בחוברת Tales of the Green Lantern Corps #2 מיוני 1981 ונוצרה על ידי צמד הכותבים מייק ו. באר ולן ויין והמאייר ג'ו סטאטון.

נקרון הוא התגלמות המוות, והוא האנטגוניסט במהלך אירועי הלילה האפל ביותר מהשנים 20092010.

ביוגרפיה בדיונית

[עריכת קוד מקור | עריכה]

נקרון הוא התגלמות בדיונית של המוות ושולט בתחום הסמוך לגיהנום אך גם גובל בכור המצרף והלימבו של יקום DC. זהו המקום שבו נשמות המתים מחכות בזמן מעברן לעיר הכסופה או לגיהנום. נקרון שואב את כוחו מנשמות ורוחות אלה שמתו. לאחר שקרונה, המדען מאואה, הומר לאנרגיה טהורה, אנרגיה זו הגיעה לממלכתו של נקרון מסיבה כלשהי, וקרע נפתח בין הממדים בשל הפרדוקס שבקיומו של אלמותי בממלכת המתים. או אז, קרונה חושק בעולם החיים שנמצא מול עיניו, אך הוא אינו יכול לעבור דרך הקרע, ונקרון יוצר אותו מחדש כאלמת בעל כוח בל יתואר. הוא מקבל מנקרון צבא אלמתים לרשותו ונשלח להרוג את שומרי היקום כדי להרחיב את הקרע. קרונה משתף עמו פעולה משום שתוכניתו כוללת למוטט את היקום וליצור אותו מחדש כרצונו. תוכניתו זו גם תיתן לקרונה הזדמנות לראות את היקום ברגע לידתו.

למרות שמתקפה זו היא חזקה דיה לרסק את המורל של חיל הפקחים הירוקים, הגרין לנטרן האל ג'ורדן מצליח לאסוף את חבריו לחיל ולהתקיף את קרונה באנרגיה שנותרה בטבעות הכוח שלהם. נקרון מובס כאשר ג'ורדן נכנס לממלכת המוות ומזמן את נשמות חברי החיל המתים למרוד נגדו. המעשה נותן לשומרי היקום מספיק זמן כדי להגלות את קרונה לעולם המתים ולסגור את הקרע מאחוריו, כשג'ורדן נותר לכוד בפנים. אבין סור, קודמו של ג'ורדן בתפקיד הגרין לנטרן של סקטור הארץ, עוזר בסופו של דבר לג'ורדן להימלט מהממלכה.

הופעותיו המאוחרות

[עריכת קוד מקור | עריכה]

קפטן אטום נתקל בנקרון, אותו הוא מתאר כ"המוות כיריב אולטימטיבי". בלאק רייסר, אל והאווטאר של המוות, מתואר כ"המוות כבלתי נמנע". דמות המוות עצמה מתוארת כ"המוות כשחרור, כחסד וחמלה". קפטן אטום שואב כוח מהשדה הפיזיקלי, מביס את נקרון, ומבקר את אשתו המנוחה.

מאוחר יותר, נקרון נלחם בשד נבירוס בעקבות השמדת מגדל הגורלות של גיבור-העל מתור הזהב דוקטור פיית, חבר חברת הצדק של אמריקה.

קייל ריינר נתקל בנקרון כאשר זה כמעט ונכנס לעולם החיים עם עלייתה של הפעילות העל-טבעית. פעילות זו העניקה לנקרון הזדמנות להשתלט על כל חברי החיל המתים, ששימשו כצבאו וכעוגן שלו ליקום. ריינר גרם בסופו של דבר לנסיגתו של נקרון חזרה למימד שלו לאחר ששחרר את הפקחים המתים מאחיזתו. הקרע נאטם לאחר הבסתו.

הלילה האפל ביותר

[עריכת קוד מקור | עריכה]
ערך מורחב – הלילה האפל ביותר

באירועי "הלילה האפל ביותר", נקרון מתגלה כאחראי ליצירת טבעות הכוח השחורות, המחיות מחדש את המתים, והוא עובד במשותף עם שומרת היקום סקאר והיד השחורה. הוא גם אחראי לכליאתו של אנטי-מוניטור בכוכב הלכת ריוט לאחר אירועי מלחמת חיל סינסטרו. כאשר כוחם של הפקחים השחורים מגיע למאה אחוזים, נקרון עולה ממעמקי האדמה מחוץ לעיר הולדתו של ג'ורדן קוסט סיטי. בנוסף, הוא מתגלה כאחראי להחייאתם המחודשת של גיבורי-על מהעבר. על ידי כך ש"עזר" להם להיוולד מחדש, הוא מעניק לעצמו מקבץ קטן של "סוכנים סמויים". הוא יוצר טבעות כוח שחורות הנאחזות בסופרמן, וונדר וומן, קיד פלאש, החץ הירוק, סופרבוי, דונה טרוי, איש החיה ואייס, והופך אותם לפקחים שחורים. האל ג'ורדן ובארי אלן גם הם מסומנים כמטרה, אך הם חומקים מגורל זה לאחר שאלן מצרף את ג'ורדן למסע בזמן ומבטל את כוחן של הטבעות השחורות שלהם.

לפי הפקחית השחורה ג'ין לורינג, כאשר שומרי היקום רתמו לראשונה את הספקטרום הרגשי, נקרון נוצר מתוך הלא-כלום לפני יצירת היקום כמנגנון הגנה, כשומר האופל. ניתנה לו צורה מוחשית לפי ראיית החיים את המוות, והוא צעד עם צבא המתים שלו בדרכו לכבוש את רעבונו הבלתי נדלה. הוא אינו יצור חי אלא אווטאר של האפלה מראשיתו של היקום. הדבר נותן לו חסינות מזעמו השמיימי של הספקטר, שכן אין לו כל נשמה שאותה אפשר לשפוט.

נקרון מתחיל לחשוף את תוכניתו. הוא ופקחיו השחורים הודפים את שומרי היקום הכנועים לאזור שומם בו סמל מסוים נכתב בדם. הוא משסף את גרונו של אחד משומרי היקום בשעה שהיד השחורה מניח את איבריו הפנימיים במרכז הסמל. לאחר שהוא כותש את האיברים עם החרמש שלו, הוא מזמן את "הישות" - אור לבן שקיבל צורה גשמית. כאשר הוא מכה בישות, כל יצור חי ביקום זועק מכאבים, מכיוון שהישות היא זו שהולידה את החיים עצמם ואשר כל היצורים החיים הגיעו ממנו. הוא מתעתד להרוג את הישות ולפיכך את כל קיום החיים, אך תוכניתו עולה בתוהו כאשר סינסטרו מתמזג עם הישות והופך לפקח לבן.

כישלון נוסף בתוכניתו מגיע כאשר חילות הפקחים מגיעים לכוכב הלכת זנשי ומצליחים להשמיד את אלפי הטבעות השחורות המחזיקות את שבריו. כשהכוכב קורס, נקרון זועק מכאב ומנסה להרוג את סינסטרו, אך זה האחרון מרפא את פצעיו בכוח הטבעת הלבנה ונשבע להחזיר לנקרון כגמולו.

בקרב המתחולל לאחר מכן, ישות החיים נוטשת את סינסטרו לאחר שהיא מסרבת להיות מונעת בידי האגו שלו, ומתמזגת עם האל ג'ורדן. ג'ורדן מפנה את כוחה של הישות הלבנה לעבר היד השחורה - קשרו של נקרון לעולם החי, מה שגורם לו להיוולד מחדש. או אז, היד השחורה מקיא מתוכו טבעת כוח לבנה, שנכנסת בסוללת הכוח השחורה ומחייה את אנטי-מוניטור, שבתורו מתקיף את נקרון. נקרון מחזיר אותו ליקום האנטי-חומר. היד השחורה משחרר תריסר טבעות כוח לבנות נוספות, שמחפשות פקחים שחורים - גיבורים ונבלים כאחד - ומחיות אותם מחדש כפקחים לבנים. נקרון מגורש בשנית, והפעם ג'ורדן ואלן משערים כי המוות יהיה עתה קבוע, כעת כשתוכניתו של נקרון נכשלה.

כוחות ויכולות

[עריכת קוד מקור | עריכה]

גבולות כוחותיו של נקרון אינם ידועים. ג'ף ג'ונס תיאר אותו ככוח האפל העוצמתי ביותר ביקום DC. יש לו את היכולת להקים לתחייה את המתים, להרוג יצורים חיים (אפילו את שומרי היקום) בעזרת מגע בלבד, לירות פרצי ברקים שחורים ולגדול ללא מגבלה. יש לו את האפשרות להילחם בישויות אוניברסליות כישות החיים.

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]