לדלג לתוכן

הקטור האמונד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הקטור האמונד
Hector Hammond
הקטור האמונד, כפי שהוא מופיע בחוברת Green Lantern: Rebirth #6, אמנות מאת אית'ן ואן סקייבר.
הקטור האמונד, כפי שהוא מופיע בחוברת Green Lantern: Rebirth #6, אמנות מאת אית'ן ואן סקייבר.
סוג נבל-על
הוצאה לאור DC קומיקס
הופעה ראשונה Green Lantern Vol.2 #5 (אפריל 1961)
יוצרים ג'ון ברום, גיל קיין
גילום הדמות פיטר סארסגארד עריכת הנתון בוויקינתונים
מידע
כינויים אופידיאן
סטטוס פעיל
מקצוע מדען
כוחות טלפתיה, טלקינזיס, קריאת מחשבות, אינטלקט ברמה גאונית
חבר בקבוצה החברה הסודית של נבלי-העל
חבר לשעבר בקבוצה חיל הפקחים הכתומים
כנופיית רויאל פלאש
אזרחות ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
דמויות קשורות
אויבים האל ג'ורדן עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

הקטור האמונדאנגלית: Hector Hammond) הוא דמות בדיונית של נבל-על המופיע בחוברות הקומיקס של חברת DC קומיקס, בעיקר בגרין לנטרן וליגת הצדק. הדמות הופיעה לראשונה בחוברת Green Lantern Vol.2 #5 מאפריל 1961 ונוצרה על ידי הכותב ג'ון ברום והמאייר גיל קיין. את דמותו בסרט הלייב אקשן "גרין לנטרן" מגלם פיטר סארסגארד.

ביוגרפיה בדיונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקטור האמונד הוא פושע הנמלט מהחוק כאשר הוא מוצא חלקיקי מטאור ביערות. לאחר שהבחין שהקרינה מהמטאור גורמת לצמחייה מסביב לגדול במהירות, האמונד מחליט לחטוף ארבעה מדענים ולחשוף אותם להשפעות המטאור. הקרינה גורמת להאצת האינטלקט שלהם, אך גם גורמת לתופעת לוואי המחלישה את כוח רצונם. האמונד מאלץ את המדענים להמציא בשבילו המצאות מחוכמות, אותם הוא מוכר למטרות רווח.

עד מהרה, האמונד הופך לסלבריטאי עשיר עקב ממונו ההולך וגדל. חבר חיל הפקחים הירוקים האל ג'ורדן מבקש מחברו הוותיק טום קלמקו לנטול את זהות הגרין לנטרן בשעה שהוא חוקר על האמונד. הוא יוצר טבעת כוח ירוקה ותלבושת עבור קלמקו כדי לשטות בהאמונד. האמונד חוטף את קלמקו - כאשר אינו מודע להיותו חיקוי - וגונב את טבעת הכוח. ג'ורדן מתעמת מול האמונד בקרב בין טבעות הכוח אשר מסתיים רק כאשר האנרגיה בטבעת הכוח של האמונד אוזלת, מה שמביא ללכידתו בידי ג'ורדן והשבת המדענים לסרותם.

האמונד חוזר בחוברת Justice League of America #14 מספטמבר 1962, כאשר הוא ברח מהכלא וחושף את עצמו בכוונה להשפעות המטאור. הקרינה גורמת למוחו לגדול לממדים עצומים, מעניקה לו יכולות מנטליות וכן אלמותיות. אולם, גופו מאבד יכולת תנועה והוא גם מאבד את יכולת הדיבור. כשהוא אינו יכול לזוז, האמונד עדיין מצליח להשפיע על מוחם של אחרים בעזרת כוחותיו המנטליים. הוא מנסה לגנוב את טבעת הכוח הירוקה, אך ג'ורדן מורה לטבעת להתרוקן מכוח אם תעזוב את אצבעו.

האמונד אחראי להקמתה של כנופיית הרויאל פלאש השנייה בחוברת Justice League of America #203 מיוני 1982. הם מובסים בידי ד"ר מרטין סטיין - שפועל בזהות כפולה יחד עם רונלד ריימונד כפיירסטורם - במישור האסטרלי. הוא גם אחראי להשכחת קיומם של חברי ליגת הצדק בסיפור Justice Leagues משנת 2001.

בנוסף להאל ג'ורדן, האמונד לחם גם נגד אלן סקוט וקייל ריינר.

מקורו הסודי[עריכת קוד מקור | עריכה]

האמונד מופיע במיני סדרה Green Lantern: Secret Origin משנת 2008, המתארת מחדש את ימיו הראשונים של האל ג'ורדן כגרין לנטרן, כאשר הוא טוען שהוא החבר החדש של קרול פריס. אולם, הוא מתגלה כיועץ פרטי בחברת "פריס תעופה" וכי השניים יצאו לארוחת ערב לצורך עסקים. בשעה שהוא בוחן את חלליתו המרוסקת של אבין סור, האמונד מושפע מחלקיקי המטאור בכור החללית, מה שגורם למוחו לגדול ולפתח יכולות מנטליות. הוא קורא את מחשבותיהם של פריס וג'ורדן ומגלה את דבר קיומו כגרין לנטרן. יכולותיו המנטליות מונעות מג'ורדן להשתמש בטבעת הכוח שלו, והוא נעצר רק כאשר הגרין לנטרן לשעבר סינסטרו תוחם את ראשו בבועה אנרגטית המונעת כניסת חמצן למוחו. מתגלה כי האמונד רוצה בכוחות אלוהיים כדי לדרוש את נקמתו בהאל ג'ורדן/גרין לנטרן.

לאחר גרין לנטרן: לידה מחדש[עריכת קוד מקור | עריכה]

האמונד צץ מחדש כעת כשג'ורדן חזר לחיים באירועי גרין לנטרן: לידה מחדש. לאחרונה הוא השיב לעצמו את יכולת הדיבור ללא צורך בטלפתיה, לאחר שנתפס והיה נתון לניסויים בידי החייזרים אשר שלחו את המטאור שגרם להתפרצות כוחותיו.

האמונד מופיע במהדורה המיוחדת Villains United של אירועי המשבר האינסופי, כאשר הוא נמלט מהכלא יחד עם נבלי-על אחרים.

באירוע הקרוסאובר הלילה האפל ביותר, מחשבותיו של האמונד קוראות כי "פאראלקס מחזיק בו" מהכלא בבל ריב. קרונה - שומר יקום לשעבר - עוזר להאמונד לברוח מהכלא ולחפש אחר הישות אופידיאן הכלואה בסוללת הכוח הכתומה של לארפליז. האמונד תוקף את לארפליז וג'ורדן, ובמהלך הקרב בולע את סוללת הכוח הכתומה ומאפשר לאופידיאן להשתלט על גופו כשם שפאראלקס השתלט על ג'ורדן. בשעה שהם נמלטים מאופידיאן, לארפליז מודה כי לא היה כנה לחלוטין בנוגע לבעלות על סוללת הכוח הכתומה, וכי היחסים בינו לבין אופידיאן הם אנטגוניסטים והוא מאשים אותו בכל קורותיו. אופידיאן מציין שלארפליז הוא היחיד ביקום שיכל להתנגד לו, מה שאיפשר את כניעתו אליו, וכי עכשיו תורו להיכנע ולהיות נתון לשליטתו. אופידיאן מנסה לטרוף את לארפליז, אך ג'ורדן מציל אותו. לאחר מכן, תשוקותיו של האמונד מתגברים על אלה של אופידיאן, והוא יוצא לחפש אחר תשוקתו האולטימטיבית - קרול פריס.

מאוחר יותר, נראה כי אופידיאן שב להשתלט על האמונד כאשר הוא מצוות לקרונה ואף מנסה לעזור לשומר היקום העריק למצוא את ישות סוללת הכוח האדומה "הקצב". הוא נראה לאחרונה עושה את דרכו לכוכב הלכת ריוט, היכן שהוא יטהר את היקום מכל אותם חיים שאינם מאוזנים עם הספקטרום הרגשי.

כוחות ויכולות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקטור האמונד מציג במצבו המוטנטי יכולות מנטליות רחבות כמו טלפתיה, טלקינזיס ואינטלקט ברמה גאונית. הוא מסוגל לעיתים לספוג ולהדוף פרצי אנרגיה של טבעת הכוח הירוקה. בגרסאות מסוימות, גופו השתנה עד כדי כך שלא יכול היה ללכת וקשר את ראשו לכיסא מפאת משקלו הרב.

כמארחו של אופידיאן, להאמונד יש גישה לכוחות סוללת הכוח הכתומה, ללא כל צורך בטבעת כוח שתתפעל אותם.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]