אקוולאד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אקוולאד
אקוולאד (ג'קסון הייד), כפי שהופיע על עטיפת החוברת Aquaman Vol.8 #62 מאוקטובר 2020, אמנות מאת רובסון רוחה.
אקוולאד (ג'קסון הייד), כפי שהופיע על עטיפת החוברת Aquaman Vol.8 #62 מאוקטובר 2020, אמנות מאת רובסון רוחה.
סוג גיבור-על
הוצאה לאור DC קומיקס
הופעה ראשונה גרסת תור הכסף של הקומיקס:
Adventure Comics #269
(פברואר 1960)
גרסת היום הבהיר ביותר:
Brightest Day #4
(יוני 2010)
לאחר פלאשפוינט:
Aquaman Vol.7 #42
(ספטמבר 2015)
הופעה אחרונה גרסת תור הכסף של הקומיקס:
Blackest Night #2
(אוקטובר 2009)
יוצרים רוברט ברנשטיין, רמונה פריידון (גארת')
ג'ף ג'ונס, אייבן רייז (ג'קסון הייד)
מידע
שם אמיתי גארת'
קאלדור'אהם/ג'קסון הייד
כינויים טמפסט (גארת')
סטטוס פעיל
כוחות כוח על-אנושי, שחייה במהירות על-קולית, יכולת נשימה מתחת למים, תימרון זרמי ים, יצירת מערבולות מים, שינוי טמפרטורת המים, טלפתיה עם חיי הים.
חבר בקבוצה הטיטאנים (גארת')
הטיטאנים הצעירים (ג'קסון)
חבר לשעבר בקבוצה משפחת אקוומן, חיל הפקחים השחורים, הטיטאנים הצעירים (גארת')
דמויות קשורות
משפחה דייוויד הייד (אב)

אקוולאדאנגלית: Aqualad) הוא דמות משנה בדיונית של גיבור-על המופיעה בחוברות הקומיקס אקוומן והטיטאנים הצעירים ביקום DC קומיקס. אקוולאד הראשון - גארת' - הופיע לראשונה בתור הכסף של הקומיקס בחוברת Adventure Comics #269 מפברואר 1960 ונוצר על ידי הכותב רוברט ברנשטיין והמאיירת רמונה פריידון. אקוולאד השני - "קאלדור" קאלדור'אהם - הופיע לראשונה בסדרת האנימציה "ליגת הצדק - הדור הבא", ונכתב לתוך הקומיקס תחת השם ג'קסון הייד בחוברת Brightest Day #4 מאוגוסט 2010 בידי הכותב ג'ף ג'ונס והמאייר אייבן רייז.

ביוגרפיה בדיונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

לפני שנים רבות, המלך טאר והמלכה ברה הפכו לשליטים על שאייריס - עיר הבירה של מושבות אידיאליסטיות בעמק החבוי. קבוצת קיצוניים מתוכם רצחו את המלך וגירשו את המלכה ההרה לפוסידוניס, עיר הבירה של אטלנטיס, היכן שהיא ילדה את בנה גארת' סגול העיניים. תושבי אטלנטיס בעלי האמונות הטפלות קבעו שגארת' היה נחות מבחינה גנטית עקב כך וגירשו אותו לחוף נטוש הרחק מאטלנטיס. אולם, הוא הצליח לשרוד והתחבר לאקוומן, מלך אטלנטיס שגם הוא גורש מממלכתו. גארת' הפך לשותפו הצעיר ובן טיפוחיו של אקוומן, והוא נושא את אותם כוחות-על כמו מורהו הרוחני, כמו נשימה מתחת למים ותקשורת עם עולם החי שגדל מתחת לפני הים. הוא מחזיק בכוח על-אנושי ובמהירות גבוהה שמאפשרת לו לנוע במרחבי האוקיינוס העצומים בקלות יחסית, ובנוסף לעמוד בפני הלחצים הגדולים של מעמקי האוקיינוס. בתור טמפסט, הוא מחזיק ביכולות מיסטיות המאפשרות לו שליטה בטמפרטורת המים ובלחות שמסביבו, כמו גם הפקת פרצי אנרגיה רבי עוצמה מעיניו. כבנו המאומץ של נסיך אטלנטיס, גארת' נאלץ מדי פעם לרשת את מקומו של אקוומן בזמן היעדרו ולמלוך על הממלכה התת-ימית באחריות ותבונה רבה. בשנים האחרונות הוא תיפקד כשגריר אטלנטיס בעולם היבשה עד אשר נהרג באירועי "הלילה האפל ביותר" של שנת 2009 והוחזר לחיים כחבר בחיל הפקחים השחורים.

ג'קסון הייד הוא נער אפרו-אמריקני מסילבר סיטי, ניו מקסיקו שלמד מהוריו לפחד ממים מאז ילדותו. התברר שהוריו לא רצו שיתקרב לאזורי החוף כדי שהוא לא יאותר בידי הוריו האמיתיים, וגם משום שהפיזיולוגיה שלו משתנה כאשר הוא מתקרב למקורות מים. הוא שמר על סודו במשך שנים, שיקר לחברתו על כך שפחד מטביעה ושאינו יודע לשחות, וסוד הקעקועים המסתוריים שעל גופו נשמר ממנו מאז לידתו. באירועי "היום הבהיר ביותר", סוללת כוח לבנה נוחתת בסילבר סיטי וכשהיא מתחילה לדבר לגיבורים דדמן והנץ והיונה, הקעקועים שעל זרועו הימנית של ג'קסון מתחילים לזהור. הוא מגלה לראשונה את כוחותיו במהלך סופת גשמים ומתחיל לשלוט במי הגשמים, כשקעקועיו ועיניו זוהרים. בזמן זה מתגלה כי יש לו זימים וידי קורים, שמנטה שחורה הוא למעשה אביו האמיתי ושיש לו חיבור מסתורי למרה.

הופעות בסדרות טלוויזיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אקוואלד הוא מהדמויות הראשיות בסדרת האנימציה ליגת הצדק - הדור הבא, שם הוא מופיע כבן חסותו של אקוומן ועונה לשם קאלדור'אם.

עיבוד הלייב אקשן הראשון של אקוולאד - בדמותו של גארת' - היה בסדרת הטלוויזיה "טיטאנים" בגילומו של השחקן דרו ואן אקר.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך זה הוא קצרמר בנושא קומיקס. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.