גרין לנטרן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
גרין לנטרן
Green Lantern
עטיפת האוגדן Green Lantern: The End מאוקטובר 2013, אמנות מאת דאג מנק. למעלה בכיוון השעון: האל ג'ורדן, ג'ון סטוארט, קייל ריינר, סיימון באז וגאי גרדנר.
עטיפת האוגדן Green Lantern: The End מאוקטובר 2013, אמנות מאת דאג מנק. למעלה בכיוון השעון: האל ג'ורדן, ג'ון סטוארט, קייל ריינר, סיימון באז וגאי גרדנר.
סוג גיבור-על
הוצאה לאור DC קומיקס
הופעה ראשונה All-American Comics #16
(יולי 1940)
יוצרים ביל פינגר, מרטין נודל (סקוט)
ג'ון ברום, גיל קיין (ג'ורדן, גרדנר)
דניס אוניל, ניל אדמס (סטוארט)
רון מארץ, דאריל בנקס (ריינר)
רוי תומאס, ג'רי אורדוויי (ג'ייד)
גילום הדמות ראו #אזכור במדיות אחרות
מידע
שם אמיתי אלן סקוט
האל ג'ורדן
גאי גרדנר
ג'ון סטוארט
קייל ריינר
סיימון באז
ג'סיקה קרוז
ג'ייד
כינויים הפקח הירוק, הפנס הירוק, השומר הירוק
סטטוס פעיל
נטייה טוב
כוחות מצויד בטבעת מיוחדת המעניקה לעונד אותה כוחות רבים הפועלים בעזרת כוח המחשבה והרצון. בין היתר תעופה, יכולת מסע בזמן, כוחות טלפתיים, יצירת שדה כוח וקרינה, אפשרות להפוך לבלתי נראה
כלי נשק טבעת עוצמה ירוקה
חברוּת בקבוצה חברת הצדק של אמריקה (סקוט)
ליגת הצדק (ג'ורדן, גרדנר, ג'ייד)
חיל הפקחים הירוקים (ג'ורדן, גרדנר, סטוארט, ריינר, באז)
השומרים החדשים (ריינר)
חברוּּת לשעבר בקבוצה ליגת הצדק (סטוארט, ריינר, באז)
הטיטאנים הצעירים (ריינר)
חיל הפקחים האדומים (ג'ורדן, גרדנר)
חיל סינסטרו, חיל הפקחים הכחולים (ריינר)
שבט אינדיגו (סטוארט)
חיל סינסטרו, חיל הפקחים הכחולים, חיל הפקחים הכתומים (ג'ורדן)
חיל הפקחים הירוקים, אאוטסיידרס, חברת הצדק של אמריקה (ג'ייד)
שחמט (סקוט)
אזרחות ארצות הבריתארצות הברית ארצות הברית
דמויות קשורות
אויבים פאראלקס
כריכת החוברת הראשונה של גרין לנטרן

גרין לנטרןאנגלית: Green Lantern, גם "הפקח הירוק") הוא שמן של מספר דמויות בדיוניות, גיבורי-על שמופיעים בחוברות קומיקס של חברת DC קומיקס. הפקח הירוק הראשון (אלן סקוט) נוצר על ידי הכותב ביל פינגר והמאייר מרטין נודל והופיע לראשונה בחוברת All American Comics #16 מיולי 1940.

כל פקח ירוק מחזיק בטבעת כוח מיוחדת שמעניקה למשתמש בה שליטה מוחלטת על העולם הגשמי כל עוד יש לו כוח רצון וסיבולת לענוד אותה. בשעה שכוחות הטבעת של הפקח הירוק מתור הזהב היו מונעים בכוח הקסם, טבעותיהם של הבאים אחריו היו פרי יצירתם הטכנולוגית של שומרי היקום היושבים בכוכב הלכת "אואה" (Oa), שהעניקו את הטבעות רק לאלה שהיו באמת ראויים לענוד אותן, בני אנוש מכדור הארץ וחייזרים מכל רחבי היקום כאחד. כל אותם יחידים הרכיבו כח משטרתי בין-גלקטי הידוע בשם חיל הפקחים הירוקים.

חיל הפקחים הירוקים ושומרי היקום נושאים דמיון רב לעדשאים ולבני אריסיה מסדרת ספרי "העדשאי", שנכתבו על ידי אדוארד אלמר סמית'. "בני אריסיה" העניקו את כוח העדשה רק לאלה הראויים ביותר לענוד אותה, העדשאים, כדי להילחם נגד כוחות הרוע של האֱדוריאנים. במיני סדרה Green Lantern Corps מתחילת שנות ה-80 חלקו כבוד לסדרת "העדשאי" בכך שהציגו שני חברים בחיל הפקחים הירוקים בשם אֱדור ואריסיה.

במסגרת חברותם בקבוצות גיבורי העל חברת הצדק של אמריקה וליגת הצדק, חברי הפקחים הירוקים של סקטור הארץ נהפכו לחברים טובים לגיבורי-העל הנושאים את השם פלאש, כאשר החברויות הנודעות ביותר הן בין אלן סקוט לג'יי גאריק (הפלאש של תור הזהב), בין האל ג'ורדן לבארי אלן (הפלאש של תור הכסף), ובין קייל ריינר לוולי וסט (הפלאש של העידן המודרני).

הקומיקס זכה למספר פרסים במשך השנים, בין היתר לסיפורים No Evil Shall Escape My Sight משנת 1970, ו-Snowbirds Don't Fly משנת 1971. דמותו של הפקח הירוק (האל ג'ורדן) מדורגת במקום ה-41 ברשימת גיבורי-העל הגדולים של כל הזמנים, לפי מגזין אמפייר.[1]

היסטוריה פרסומית[עריכת קוד מקור | עריכה]

תור הזהב[עריכת קוד מקור | עריכה]

עמוד ראשיNuvola apps kpdf2.svg
ראו גם – תור הזהב של הקומיקס

הפקח הירוק נוצר על ידי הכותב ביל פינגר והאמן מרטיל נודל, והופיע לראשונה ביולי 1940 בחוברת All-American Comics #16 בידי "All-American Publications", שמאוחר יותר אוחדה ביחד עם שתי חברות נוספות ל-DC קומיקס. הפקח הירוק הראשון היה אלן סקוט שקיבל לרשותו פנס מתכת. מתוכו הוא יוצק טבעת שהעניקה לו מגוון גדול של כוחות. מגבלות הטבעת דרשו שהיא תיטען כל 24 שעות ושאינה יכולה להשפיע על עץ.

נודל רצה לקרוא לגיבורו במקור "אלאן לאד", אטימולוגיה מכוונת ל"אלאדין", שהייתה לו מנורת קסמים וטבעת קסמים משלו, אך חברת DC קומיקס לא אהבה את משחק המילים משום שחשבה שהשם טפשי ומסיח את דעת הקורא.

הפקח הירוק היה דמות פופולרית בשנות ה-40, וכיכב לצד פלאש ו-וונדר וומן בסדרת החוברות Comic Cavalcade, בנוסף לסדרה משלו. הוא היה חבר בחברת הצדק של אמריקה בחוברות All Star Comics. לאחר מלחמת העולם השנייה, פופולריות הקומיקס דעכה, והסדרה בוטלה בחוברת מס. 38 (יוני 1949).

תור הכסף[עריכת קוד מקור | עריכה]

עמוד ראשיNuvola apps kpdf2.svg
ראו גם – תור הכסף של הקומיקס

בסוף שנות ה-50, DC קומיקס הצליחה להחיות מחדש את גיבוריה במה שנודע כתור הכסף של הקומיקס. במקום להחזיר את אותן דמויות, החברה עיצבה אותן מחדש בדמותם של גיבורים חדשים. בעקבות החייאתו מחדש של הפלאש בחוברת Showcase #4 (אוקטובר 1956), גם הפקח הירוק החדש הוצג ב-Showcase #22 (ספטמבר-אוקטובר 1959).

הפקח הירוק השני הוא האל ג'ורדן, טייס ניסוי שניתנה לו טבעת הכוח בידי חייזר גוסס, אבין סור, והוא הפך לחבר בחיל הפקחים הירוקים, כוח משטרתי בין-גלקטי המפוקח על ידי שומרי היקום. כוחן של הטבעות היה עמיד בפני כל שדבר שאינו צהוב, וזאת בעקבות פגם טבעי בטבעת. יצירתו של ג'ורדן הייתה מתוך מטרה להפוך את הדמות לבדיונית יותר – רצונו של העורך הראשי ג'וליוס שוורץ, שהיה מחובבי הז'אנר המדע בדיוני. ג'ורדן היה הפקח הירוק הראשון שהייתה לו משפחה. הוא נוצר על ידי הכותב ג'ון ברום והמאייר גיל קיין.

האל ג'ורדן היה החבר המייסד של ליגת הצדק וגם הוא כיכב בסדרה משלו, החל מאוקטובר 1965. הוא פגש את קודמו מתור הזהב, שנקבע כי חי ביקום מקביל בארץ-2, הנפרד מעולמו של ג'ורדן. שני הפקחים הירוקים הפכו לחברים טובים ולעיתים קרובות עזרו אחד לשני. ג'ורדן גם חבר לבארי אלן, ושניהם הופיעו לסירוגין בחוברות הקומיקס. ברום וקיין הוסיפו במרץ 1968 את דמותו של הפקח הירוק השלישי, גאי גרדנר.

תור הארד והעידן המודרני[עריכת קוד מקור | עריכה]

עמוד ראשיNuvola apps kpdf2.svg
ראו גם – תור הארד של הקומיקס, העידן המודרני של הקומיקס

עם חוברת מס. 76 (אפריל 1970), הסדרה שינתה כיוון עלילתי קיצוני. העורך הראשי שוורץ עבד יחד עם הכותב דניס אוניל והמאייר ניל אדמס מתוך מטרה להוסיף רובד מציאותי יותר מאשר פנטזיה גרידא. הם ציוותו את דמותו של החץ הירוק לפקח הירוק ושם הכותר שונה מ-Green Lantern ל-Green Lantern co-starring Green Arrow. שניהם ערכו מסעות ברחבי אמריקה ונתקלו בבעיות אמיתיות, שלעיתים עמדו בניגודיות לאופיין של שתי הדמויות – הפקח הירוק היה איש החוק הנוקשה, בעוד החץ הירוק הוא איקונואיסט ליברלי. במהלך הרצה זו פורסם הסיפור Snowbirds Don't Fly בחוברות מס. 85 ו-86, שבו דמותו של ספידי, שותפו של החץ הירוק, פיתחה התמכרות להרואין ונאלצה לפרוש. לבסוף, הסדרה בוטלה לאחר 14 חוברות בלבד משום שלא זכתה להצלחה מסחרית.

הסדרה זכתה למספר חידושים, בין היתר להוספתו של ג'ון סטוארט בידי אוניל ואדמס בדצמבר 1971, לשינוי שם הכותר ל-Green Lantern Corps בתחילת שנות ה-80, להוספתה של ג'ייד בידי רוי תומאס וג'רי אורדוויי בספטמבר 1983, ובעקבות המשבר בעולמות האינסופיים משנת 1986 גם להוספת דמותו של קייל ריינר בידי הכותב רון מארץ והמאייר דאריל בנקס בינואר 1994. באותה תקופה ריינר החליף את ג'ורדן כפקח ירוק במיני סדרה "דמדומי הברקת". לפי עלילת החוברות, דעתו של ג'ורדן נטרפה עליו בעקבות השמדת עירו, ואישיותו נשלטה בידי ישות הפחד פאראלקס שאחראית להשמדת חיל הפקחים הירוקים ולהריגתם של שומרי היקום ושל קילווג, אחד הפקחים הירוקים החייזריים. ג'ורדן הוחזר לחיים במיני סדרה משנת 2004 "גרין לנטרן: לידה מחדש", חלק ראשון בטרילוגיה שהמשיכה ב"מלחמת חיל סינסטרו" משנת 2007 והסתיימה בסיפור "הלילה האפל ביותר" משנת 2009. טרילוגיה זו הציגה לראשונה ביקום DC את קיומו של הספקטרום הרגשי ואת חילות הצבעים השונים, שחייבים להתלכד יחדיו במלחמה נגד כוח גדול יותר. נכון לאותה תקופה, כל ארבעת הפקחים הירוקים כיכבו בסדרות משלהם – ג'ורדן כיכב בכותר הראשי Green Lantern, ריינר וסטוארט ב-Green Lantern Corps וגרדנר ב-Green Lantern: Emerald Warriors ("לוחמי הברקת").

אתחול מחודש[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברת DC הריצה מחדש את כותרי גרין לנטרן החל מספטמבר 2011 כחלק מאתחול נרחב של כותרי החברה. בסדרה זו מככבים ג'ורדן וסינסטרו כפקחים ירוקים, לאחר שזה האחרון נבחר במפתיע לענוד מחדש את טבעת הכוח הירוקה בסוף אירועי "מלחמת הפקחים הירוקים". בנוסף לסדרה הראשית, גרדנר וסטוארט מככבים ב-Green Lantern Corps, וריינר מככב בסדרה חדשה בשם Green Lantern: The New Guardians ("השומרים החדשים").

ביוגרפיה בדיונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

הגרין לנטרן של תור הזהב[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלן סקוט[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-blue.svg ערך מורחב – אלן סקוט

ההיסטוריה של הפקח הירוק החלה לפני אלפי שנים, כאשר מטאור מיסטי של להבה ירוקה נחת על כדור הארץ בסין הקדומה. הקול שבקע מן הלהבה ניבא שהיא תכה שלוש פעמים: פעם אחת להעניק מוות (מות יוצר הפנסים שהתיך את המתכת הירוקה של המטאור ויצר ממנו את הפנס), פעם אחת להביא חיים (מטופל במוסד לחולי נפש שעיצב את הפנס לעיצוב יותר מודרני, הוחזר לשפיות על ידי הפנס וזכה לחיים חדשים) ופעם אחת להביא כוח. בשנת 1940, הפנס הירוק נפל לידיו של אלן סקוט, מהנדס רכבות צעיר. בעקבות התמוטטות גשר של מסילת רכבת, הפנס הדריך את אלן כיצד לעצב טבעת מתוך המתכת שתעניק לו כוחות מופלאים. אלן קיבל את הכוחות, אימץ לעצמו חליפת גיבור על והתחיל את דרכו כלוחם בפשע ולמען הצדק. הוא היה אחד ממקימי חברת הצדק של אמריקה (קבוצה מוקדמת של ליגת הצדק שנלחמה במלחמת העולם השנייה).

הגרין לנטרן של תור הכסף[עריכת קוד מקור | עריכה]

האל ג'ורדן[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-blue.svg ערך מורחב – האל ג'ורדן

האל ג'ורדן היה טייס דור שני לטייסי ניסוי. כוח הפקח הירוק ניתן לו מחייזר גוסס בשם אבין סור, שחלליתו התרסקה בכדור הארץ. אבין סור חיפש באמצעות הטבעת את הפקח הירוק המתאים שיחליף אותו – "אדם ישר שנולד ללא פחד", ומצא שניים מתאימים – גאי גרדנר וג'ורדן, שהיה קרוב יותר למקום ההתרסקות. סיפור מקורו של ג'ורדן סופר מחדש במיני סדרה "שחר הברקת". הוא היה מהמייסדים של ליגת הצדק, והחל מאמצע העשור הראשון של המאה ה-21 היה אחראי למגזר כדור הארץ יחד עם ג'ון סטוארט. ג'ורדן הוא גם חבר בחיל הפקחים הירוקים.

בזמן אירועי שעת אפס: משבר בזמן בתחילת שנות ה-90, ג'ורדן איבד את שפיותו והשמיד את חיל הפקחים הירוקים ואת סוללת הכוח הראשית. בשנים הבאות הדמות, שידועה כעת בשם "פאראלקס", זעזעה רבות את יקום DC. אולם, כאשר השמש של כדור הארץ הייתה בסכנה באירוע הקרוסאובר הלילה האחרון, ג'ורדן השתמש בשארית כוחותיו כפקח ירוק שהיו עדיין בשליטתו כדי להצית מחדש את השמש, שאורה נחלש. בסיפור גרין לנטרן: לידה מחדש נודע כי ג'ורדן היה נתון תחת השפעתה של ישות חייזרית טפילה בשם פאראלקס, שנכלאה בעבר בסוללת הכוח הראשית בידי שומרי היקום. מאוחר יותר, ג'ורדן חוזר מקברו בתור הספקטר, רוח נקמתו השמיימית של אלוהים. בעזרת כוח רצונו בלבד, ג'ורדן שחרר את אחיזתו של פאראלקס עליו, חוזר לחיים (כעת צעיר יותר), ושב לחובותיו כפקח ירוק בדיוק בזמן לעזור לקייל ריינר ולחץ הירוק במלחמתם נגד סינסטרו. ג'ורדן מוביל את חיל הפקחים הירוקים בקרב נגד פאראלקס וכליאתו ומצליח להסיר את הפגם הטבעי שבסוללת הכוח הראשית (הצבע הצהוב). תחייתו של האל ג'ורדן הייתה בעצם ירית הפתיחה להתפתחות המשבר האינסופי של DC.

ג'ורדן הוא כעת אחד מהפקחים הירוקים המוצבים בסקטור 2814, יחד עם ג'ון סטוארט, והוא הביס את סינסטרו במלחמת חיל סינסטרו. באירועי הלילה האפל ביותר, ג'ורדן מתחבר לששת חילות הפקחים בעת מלחמת האור. הוא מוצא עצמו נלחם נגד רבים מחבריו ואויביו המתים, שהוחיו מחדש כפקחים שחורים, בשליטתו של הנבל נקרון. ג'ורדן מצוות לבארי אלן, שאף הוא חזר לחיים באירועי פלאש: לידה מחדש, ואף צריך לשתף פעולה עם אויבים כסינסטרו, אטרוסיטוס, לארפליז וקרול פריס (אהובתו לשעבר) וכן בני ברית כסיינט ווקר ושבט אינדיגו.

הגרין לנטרן של תור הארד[עריכת קוד מקור | עריכה]

גאי גרדנר[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-blue.svg ערך מורחב – גאי גרדנר

גאי גרדנר היה הבחירה השנייה להחליף את אבין סור בסקטור הארץ 2814, ונשמר כתגבור להאל ג'ורדן, במידה וזה יאבד מכוחו. למשך השנים הבאות שכב גרדנר בתרדמת לאחר שאירעה לו טרגדיה וסוללת כוח התפוצצה לו בפנים. במהלך המשבר בעולמות האינסופיים, שומרי היקום התפצלו לסיעות, ואחת מינתה את גרדנר (שאך זה התעורר מתרדמתו) לאלופהּ הבלתי מעורער. השנים בהן שכב בתרדמת הותירו את גרדנר מעורער נפשית, והוא החל לעבור שינויים רבים. בקרב בינו לבין ג'ורדן על השלטון בסקטור 2814, גרדנר הפסיד ולקח לרשותו את טבעת הכוח הצהובה של סינסטרו, שטעינתה הייתה אפשרית לא בזכות פנס המתכת כי רק על ידי קרבות עם פקחים ירוקים אחרים. בטרם שבו אליו כוחות הפקח הירוק, ולאחר שסינסטרו השיב את שליטתו על הטבעת הצהובה, גרדנר ערך מסע בעקבות כוחות אחרים, שעוררו בתוכו כוחות חייזריים מסתוריים. גרדנר הוא אחד מחברי משמר הכבוד של חיל הפקחים הירוקים, והוא עוזר לאמן מגויסים חדשים.

גרדנר עזר בהגנה על כוכב הלכת אואה בזמן אירועי הלילה האפל ביותר. בחוברת Greeen Lantern Corps #43 הוא נכנע לזעמו לאחר מותו הזמני של קייל ריינר והופך לפקח אדום.

ג'ון סטוארט[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-blue.svg ערך מורחב – ג'ון סטיוארט (קומיקס)

ג'ון סטוארט היה ארכיטקט ולוחם בחיל הנחתים לשעבר ממוצא אפרו-אמריקני שנבחר להחליף את גרדנר ככוח תגבור להאל ג'ורדן לאחר שגרדנר היה נתון בתרדמת. ג'ורדן התנגד לגיוסו של סטוארט לחיל הפקחים הירוקים בטענה שהיו לו קשיים בקבלת מרות מדמויות סמכותיות כשומרי היקום. בהמשך ג'ורדן עזב את תפקידו לזמן מסוים, שבו סטוארט החליפו. לאחר השמדת חיל הפקחים הירוקים בידי פאראלקס, ג'ון סטוארט הוביל את הכוח המשטרתי "דארקסטארס". הוא החליף את מקומו של ריינר לאחר שזה עזב את כדור הארץ, גם כמגן סקטור 2814 יחד עם האל ג'ורדן וגם כחבר בליגת הצדק.

הגרין לנטרן של העידן המודרני[עריכת קוד מקור | עריכה]

קייל ריינר[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-blue.svg ערך מורחב – קייל ריינר

בעקבות השמדת חיל הפקחים הירוקים ושומרי היקום פרט לאחד, גאנטת – אחרון שומרי היקום שנשאר – גאנטת בוחר בקייל ריינר, מעצב גרפי צעיר, להיות הפקח הירוק האחרון וברשותו טבעת הכוח האחרונה. קייל לא נבחר על ידי מועצת שומרי היקום בכוכב הלכת "אואה" כמו קודמיו ואינו נחשב לאמיץ כהאל ג'ורדן, אך זה לא הפך אותו לפחות טוב והוא לא נפל במאומה מקודמיו. הוא נודע בקרב תושבי אואה כ"נושא הלפיד", והוכיח עצמו פעמים רבות בזכות עצמו וכחלק בליגת הצדק. במהלך המיני סדרה דמדומי הברקת, ריינר ספג לתוכו את כל כוחות חיל הפקחים הירוקים והפך לישות הכמעט-אלוהית איון, מה שאיפשר לו להשיב על כנו את כל מה שהאל ג'ורדן כפאראלקס החריב – להדליק מחדש את הלהבה הירוקה באואה, ובזאת בעצם להציל את חיל הפקחים הירוקים ולהחיות את שומרי היקום. בדיעבד נודע, כי ריינר נבחר על ידי גאנטת משום שידע מהו פחד והוא קיבל טבעת כוח הנטולה מהשפעתו של הצבע הצהוב כדי להשתלט על פאראלקס. או אז, ריינר לימד את חברי החיל להתגבר על הפחד ולכלוא את פאראלקס.

בזמן מלחמת חיל סינסטרו, ריינר – המאוחד עם איון – נכלא בידי חיל סינסטרו, ופאראלקס השתלט עליו. האל ג'ורדן מצליח להצילו מכלאו ומאחיזתו של פאראלקס. לאחר שפאראלקס נכלא בארבע סוללות הכוח של הפקחים הירוקים מכדור הארץ, גאנטת וסאיד מציעים לריינר להפוך שוב לחבר מן המניין, והוא מסכים. כעת גם חבר משמר הכבוד ועוטה מדים חדשים, ריינר שב לחובותיו כפקח ירוק וצוות לגאי גרדנר. לאחרונה, ריינר מת בהגנה על כוכב הלכת אואה שהותקף על ידי חיל הפקחים השחורים. הוא מוחזר לחיים בידי כוכב הספיר, שמאחדת את ליבו עם לב אהובתו, סוראניק נאטו.

הגרין לנטרן שלאחר פלאשפוינט[עריכת קוד מקור | עריכה]

סיימון באז[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-blue.svg ערך מורחב – סיימון באז

בהמשכיות "ה-52 החדשים" שלאחר אירועי "פלאשפוינט" הוצגה דמותו של סיימון באז. באז הוא מוסלמי-אמריקני ממוצא לבנוני המתגורר בפרברי דטרויט בעיר דירבורן, מישיגן. הוא הופיע לראשונה בחוברת החינמית The New 52! FCBD #1 לפני שהשתתף במלואו בסיפור "עליית הצבא השלישי" בחוברת Green Lantern #0 בכתיבתו של ג'ף ג'ונס. בסיפור זה, הוא נתפס בידי המשטרה לאחר שהשתתף במרוצים לא חוקיים עם רכב גנוב שמחוברת אליו פצצה מחומשת. בזמן שתוחקר על ידי השלטונות, טבעת הכוח של סינסטרו בחרה בבאז כמחליפו כאשר האל ג'ורדן וסינסטרו נרצחו ככל הנראה בידי שומרי היקום בזמן שנלחמו נגד היד השחורה.

ליגת הצדק איתרה בסופו של דבר את באז וחבריה ביקשו לדעת כיצד טבעת הכוח הגיעה לרשותו. באטמן ניסה לנטרל אותו על ידי כך שניסה להסיר את טבעת הכוח מידו של באז, אך מנגנון ההגנה שבטבעת מנע זאת.[2] בעקבות אירועי "זעמו של הפקח הראשון", אמנדה וולר וסטיב טרבור הציעו לבאז הזדמנות להצטרף לקבוצת "ליגת הצדק של אמריקה" בתמורה לזיכויו. לאחר "מלחמת השילוש", גאי גרדנר וחיל הפקחים האדומים נהפכו למגיני סקטור החלל 2814, וסיימון נבחר לשגריר הפקחים הירוקים של הארץ בידי האל ג'ורדן. לאחר קרב ממושך עם הפקח הראשון, נודע כי סיימון באז ימשיך לאמן את הגרין לנטרן הנשית הראשונה של כדור הארץ, ג'סיקה קרוז.

ג'סיקה קרוז[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'סיקה קרוז הוזכרה לראשונה בחוברת Green Lantern Vol.5 #20 בתור הגרין לנטרן הנשית הראשונה של כדור הארץ. קרוז היא אמריקנית ממוצא לטיני שנבחרה בעל כורחה לשמש כמארחת החדשה לטבעת וולטהום אחרי גסיסתה של טבעת הכוח. ליגת הצדק וסיימון באז עוזרים לה להבין את כוחותיה המקוללים, ומאוחר יותר היא נבחרת להפוך לגרין לנטרן ולהוביל יחד עם סיימון באז את ההרצה המחודשת של חברת DC, "לידה מחדש".

אחרים המחזיקים בנטל הפקח הירוק[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'ייד[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-blue.svg ערך מורחב – ג'ייד (קומיקס)

לאלן סקוט יש בת מנישואים קודמים בשם ג'ניפר-לין היידן, אשר מגלה כי היא חולקת בקשר המיסטי שהיה לאביה עם הלהבה הירוקה. בכך היא קיבלה את כוחות הפקח הירוק ובחרה להמשיך את דרכו של אביה תחת השם ג'ייד. מאז הופעתה לראשונה בספטמבר 1983, היא איבדה את כוחותיה מספר פעמים עד שלבסוף נבחרה להחליף את קייל ריינר כאשר זה עזב את כדור הארץ לכוכב הלכת אואה, מתוך מטרה להחיות את חיל הפקחים הירוקים ואת שומרי היקום. היא שימשה כחברת הפקחים הירוקים עד אשר ריינר חזר כאיון והשיב לה את החיבור לכוחות לב הכוכב. היא מתה במהלך אירועי המשבר האינסופי בניסיון לעצור את אלכסנדר לות'ר הבן מלהשמיד את היקום, ולפני מותה השיבה לריינר את כוחותיה.

באירועי הלילה האפל ביותר, שרידיה של ג'ייד מואנשים מחדש כפקחית שחורה לאחר שקיבלה לרשותה את טבעת הכוח השחורה. היא חוזרת לחיים בידי האל ג'ורדן, שהתאחד עם ישות החיים הלבנה יחד עם 11 פקחים שחורים נוספים.

ת'אאל סינסטרו[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-blue.svg ערך מורחב – סינסטרו

סינסטרו קיבל את טבעת הכוח הירוקה עם מותו של מוגו בסוף קשת הסיפור "מלחמת הפקחים הירוקים" של שנת 2011. דמותו מככבת לצד ג'ורדן באתחול המחודש של חברת DC שנעשה לכותרי החברה החל מספטמבר 2011.

כוחות ויכולות[עריכת קוד מקור | עריכה]

כל פקח ירוק עונד טבעת כוח שמסוגלת לייצר מגוון רחב של אפקטים, המוגבלים רק על ידי דמיונו של העונד אותה וכח רצונו. רף יכולותיה של טבעת הכוח נותר בלתי ידוע, והיא מתוארת כ"נשק העוצמתי ביותר בכל היקום", כאשר חולשתה היחידה היא בעונד אותה. סיפורים משנת 2006 שיכתבו את עניין חולשתה של הטבעת לצבע הצהוב, בציינם כי העונד את הטבעת זקוק רק להתגבר על הפחד ולהבינו כדי להתעלות מעל לחולשה זו.

טבעות הכוח הציגו את האפקטים הבאים בידי משתמשיהם:

 • יצירת מבנים מוצקים של אנרגיה ירוקה, שיכולים להשתנות בגודלם מהמיקרוסקופי לגדול והמורכב ביותר. הדבר יכול לעזור לעונד טבעת הכוח בשעת התקפה, הגנה או תפיסתן של מטרות (לפני המשבר, הטבעת הייתה מסוגלת להציג יכולות טלקינטיות ללא שימוש במבנים).
  • יצירת שדה כוח, מעין הילה המגנה על המשתמש בטבעת הכוח מהשפעותיו של ריק החלל. הדבר יוצר גם אטמוספירה הניתנת לנשימה. בניגוד לשנים קודמות, הטבעת אינה יכולה להגן על בעליה אוטומטית, אלא יש לצוות עליה לעשות כך.
  • יצירת חוצץ הגנה מנטלי כנגד תקשורת טלפתית ותמרון מרחוק.
  • הפיכת מטרות לבלתי נראות.
  • אורות וקרני אנרגיה בעוצמות ובצבעים שונים, כמו פלזמה הרסנית.
 • יכולות תנועה:
  • יכולת תעופה, במהירויות הגדולות ממהירות האור, אם כי הדבר גורם לדליפת אנרגיה מהירה יותר.
  • מעבר מיידי לאורכה של הגלקסיה ולמרחקים עצומים דרך חורי תולעת.
  • טלפורטציה (יכולת שלא הייתה בשימוש לאחרונה, ואינה מנת חלקם של הפקחים הירוקים של העידן המודרני).
  • מסע בזמן, אם כי יש צורך במספר טבעות כוח בשביל להשלים זאת.
 • הטבעות יכולות לשמש כמחשבים תבונתיים ולספק מידע דרך החיבור לספר של אואה. לטבעות יכולת לפתירת בעיות, אך הן אינן יכולות להחליט בשביל עצמן או לנקוט בשיטת פעולה בעצמן. על העונד אותן לתת את ההוראות לדרך הפעולה הנאותה.
  • תרגום של כמעט כל שפה (במקור, הדבר היה בר ביצוע בעזרת כוח הרצון, אך בעידן המודרני נכלל ביכולותיה המובנות של הטבעת).
  • תקשור בין עונדי הטבעות, ללא קשר למרחק ביניהם.
  • יכולות איבחון, מאפשר למשתמש לראות באמצעות רנטגן, לאבחן מחלות ולזהות עצמים.
 • כוחות מנטליים בשלבים שונים:
  • טלפתיה.
  • היפנוזה, כולל הקרנת מחשבותיה של המטרה על פני מפות מובנות.
  • יצירת רמות שונות של קרינה.
  • הכנסת בני אנוש למצב של תרדמת והוצאתם ממצב זה.
 • שינוי מצב צבירה של חומר ושל העונד את הטבעת.
  • מאפשר לעצמים ולמשתמש לשנות פאזה ולעבור דרך אובייקטים מוצקים.
  • הפיכת המשתמש או עצמים לבלתי נראים.
  • קצב ריפוי מואץ, טיפול והגנה נגד נגיפים ונשק ביולוגי ויכולת ניתוחית של איברי גוף ניזוקים. הליכים רפואיים מתקדמים יכולים להתבצע על ידי העונד את הטבעת בהתבסס על המידע הרפואי שברשותו. לפני המשבר, המשתמש יכול היה להחיות באופן מיידי איברים פגועים שלא היו בשימוש מזה שנים, כמו למשל לגרום לאדם שהיה רתוק למיטתו להלך בשנית.
  • יכולת שינוי צורה על ידי יצירת תחפושת הולוגרפית מסביב למשתמש.
  • מאפשר לספוג את המשתמש לתוך הטבעת עצמה, היכן שהוא יחיה ב"עולם פנימי" אותו יצר לעצמו ללא הגבלת זמן.
  • לפני המשבר, הטבעת יכלה לשנות את גודלן המולקולרי של ישויות (כולל כיווץ לרמה אטומית), לשנות שלב אבולוציוני או לעוות אזורים שונים בגוף.
  • לפני המשבר, המשתמש יכול היה להאניש עצמים דוממים ולאפשר למטרה לעשות ככל העולה על רוחו.
  • לפני המשבר, הטבעת יכלה ליצור מבנה של טבעת אותה יכלו לענוד אלה שאינם פקחים ירוקים למשך זמן מוגבל של ארבע שעות.
  • לפני המשבר, הטבעת יכלה לשכפל מספר עותקים של המשתמש, כשלכל עותק היו היכולות של המשתמש המקורי.
  • בסרט האנימציה "גרין לנטרן: טיסה ראשונה", סינסטרו יכול היה לחבר את קצות העצב שבמוחו של פושע מת על מנת לחלץ משם מידע, בדרך של דו-שיח.

שבועתם של הפקחים הירוקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שבועת הפקח הירוק בזמן הטענת הטבעת השתנתה במשך השנים, אולם שתי הגרסאות המפורסמות ביותר הן של אלן סקוט ושל האל ג'ורדן. יתר השבועות הן של חילות הצבעים (חיל סינסטרו, כוכבות הספיר, חיל הפקחים האדומים, חיל הפקחים הכחולים, הסוכן הכתום, חיל הפקחים השחורים), של פקחים ירוקים שונים מהעבר, של חיל אלפא לנטרן ושל סודאם יאט – הפקח הירוק ושומר היקום האחרון מהמאה ה-31, כפי שנראה במיני סדרה "לגיון שלושת העולמות".

...ואני אטיל את אורי מעל רוע אפל
משום שדברים אפלים אינם עומדים בכוחו של האור,
אורו של הפקח הירוק!

אלן סקוט, הפקח הירוק הראשון

.and I shall shed my light over dark evil...
For the dark things cannot stand the light,
!The light of the Green Lantern

באמצע שנות ה-40, השבועה נכתבה מחדש על ידי אלפרד בסטר והיא המאופיינת ביותר מאז תקופתו של האל ג'ורדן:

ביום בהיר, בליל אפל,
הרשע מעיני לא יסתתר,
כל אלו הסוגדים לרע,
השמרו מכוחי... כוחה הירוק של המנורה!

האל ג'ורדן ושאר חברי הפקחים הירוקים מאז

In brightest day, in blackest night,
No evil shall escape my sight
Let those who worship evil's might,
Beware my power...Green Lantern's light!

אזכור במדיות אחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

סדרות וסרטי אנימציה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סרטי קולנוע[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביבליוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כרכי הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • Green Lantern Vol.1 – סתיו 1941 – אוקטובר 1949, 38 גיליונות
 • Green Lantern Vol.2 – יולי 1960 – מאי 1988, 224 גיליונות
 • Green Lantern Corps Vol.1 – יוני 1986 – מאי 1988, 24 גליונות
 • Green Lantern Vol.3 – יוני 1990 – נובמבר 2004, 181 גיליונות
 • Green Lantern: Rebirth,‏ 6 גיליונות, דצמבר 2004 – מאי 2005
 • Green Lantern Vol.4 – יולי 2005 – אוקטובר 2011, 67 גיליונות
 • Green Lantern: Emerald Warriors Vol.1 – אוקטובר 2010 – אוקטובר 2011, 13 גליונות
 • Green Lantern Corps Vol.2 – אוגוסט 2006 – אוקטובר 2011, 63 גליונות
 • Green Lantern Corps Vol.3 – נובמבר 2011 – מאי 2015, 40 גליונות
 • Green Lantern: New Guardians Vol.1 – נובמבר 2011 – מאי 2015, 43 גליונות
 • Green Lantern Vol.5 – נובמבר 2011 – יולי 2016, 52 גליונות
 • Hal Jordan and the Green Lantern Corps Vol.1 – ספטמבר 2016 – אוקטובר 2018, 50 גליונות
 • Green Lanterns Vol.1 – אוגוסט 2016 – דצמבר 2018, 57 גליונות
 • The Green Lantern Vol.1 – ינואר 2019 – דצמבר 2019, 12 גליונות
 • Green Lantern: Blackstars Vol.1 - ינואר - מרץ 2020, 3 גליונות
 • The Green Lantern: Season Two Vol.1 - אפריל 2020 - מאי 2021, 12 גליונות
 • Green Lantern Vol.6 - יוני 2021 ואילך

מיני סדרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא גרין לנטרן בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ The 50 Greatest Comic Book Characters
 2. ^ Green Lantern Vol.5 #14, January 2013
 3. ^ Greg Berlanti’s Green Lantern Gets Series Order at HBO Max, Maggie Dela Paz, October 9th 2020
 4. ^ Jeremy Irvine on Intagram
 5. ^ Finn Wittrock to Star in ‘Green Lantern’ on HBO Max, James Hibberd and Leslie Goldberg, April 30th 2021
 6. ^ HBO Max's Green Lantern Has Reportedly Cast Its Sinestro, Math Erao, June 30th 2021
DC קומיקס
דמויות
סופרמן ג'ימי אולסןפרי וייטלאנה לאנגלויס לייןסופרבוי (קון-אל)סופרגירלסטילבלאדספורטביזארוברייניאקגנרל זודדארקסיידדומסדייהמכחידלקס לות'רמונגולמטאלומיסטר מיקסזפיטליקסופרבוי פרייםסייבורג סופרמן
באטמן
(דמויותסיפורים)
באטגירלבאטוומןג'יימס גורדוןדיק גרייסוןהציידתדמיאן וייןאלפרד פניוורת'קסנדרה קייןנייטווינגספוילרעזראלקאטוומןרוביןרובין האדוםאדם-עטלףאיש החידותאנרכיהבייןדדשוטדו-פרצוףהארלי קוויןהאשהברדס האדוםהג'וקרהדחלילהכובען המטורףהמסיכה השחורההפינגוויןהפיתוםמיסטר פריזסולומון גרנדיהוגו סטריינג'פויזן אייביפיירפלייפני חימרקילר קרוקראס-אל-גולהבאטמן שצוחק
וונדר וומן אנטיופההיפוליטההרקולסוונדר גירלסטיב טרבורדונה טרויאטה קנדיארסמקסוול לורדסירסיצ'יטה
גרין לנטרן
(הספקטרום הרגשי)
אבין סוראיוןאריסיהסיימון באזהאל ג'ורדןג'יידגאי גרדנרחיל הפקחים הירוקיםחיל הפקחים הכחוליםג'ון סטוארטאלן סקוטקרול פריסקילווגקייל ריינרשומרי היקוםאטרוסיטוסהקטור האמונדהיד השחורהחיל הפקחים האדומיםלארפליזנקרוןסינסטרופאראלקסקרונהשבט אינדיגו
פלאש בארט אלןבארי אלןג'יי גאריקוולי וסטמקס מרקוריג'סי צ'יימברסג'וני קוויקאברה קדברהאשף האוויראינרציהגורילה גרודגל חוםדוקטור אלכימיההחלילןזוםטופטריקסטרמאסטר המראותפרופסור זוםקפטן בומרנגקפטן קור
אקוומן אטלנהאקווגירלאקוולאדמירהאדון האוקיינוסאוכל נבלותאורקהמנטה שחורהסירנהקינג שארק
החץ הירוק מיה דירדןקונור הוקהקנרית השחורהרוי הרפרקונסטנטין דרייקוןהרוזן ורטיגומרליןאדי פיירסשאדו
קפטן מארוול מרי מארוולקפטן מארוול הבןאדם השחורסובק
שונות אטוםאיש השעהאייקוןאנמי אייסבוסטר גולדבושידוביסט בויברק שחורג'ונה הקסג'ון קונסטנטיןדוקטור מידנייטדוקטור פייתהוקגירלהוקמןהחיפושית הכחולההחרק האורבהיצור מן הביצההנץ והיונההספקטרהצייד ממאדיםהשאלהוייבויילדקאטזטאנהחלוםמכשפתמיסטר טריפיקסאנדמןסטארפיירסייבורגפיירסטורםקטאנהראבאג'ררייבןריק פלאגשרףאל דיאבלואמנדה וולרדת'סטרוקונדל סאבאג'לובוסטפנוולףפיסמייקרפלסטיקקילר פרוסט
קבוצות-על
אאוטסיידרסהטיטאנים הצעיריםחברת הצדק של אמריקהחיותיחידת המתאבדיםלגיון גיבורי-העלליגת הצדק (דמויות)ליגת הצדק האפלסיירת האבדוןציפורי הטרףשאדופאקטWatchmen (יקום חלופי)
אירועים ביקום DC
שנות ה-30 קומיקס בלשים (מרץ 1937) • אקשן קומיקס מס' 1 (אפריל 1938)
שנות ה-80 המשבר בעולמות האינסופיים (אפריל 1985) • האביר האפל חוזר (פברואר 1986) • סופרמן: מה קרה לאיש המחר? (ספטמבר 1986) • באטמן: שנה ראשונה (פברואר 1987) • החץ הירוק: ציידי הקשת הארוכה (אוגוסט 1987) • בנו של השד (נובמבר 1987) • הבדיחה ההורגת (מרץ 1988) • מוות במשפחה (דצמבר 1988) • שחר הברקת (דצמבר 1989)
שנות ה-90 מותו של סופרמן (אפריל 1993) • נפילתו של אביר (אפריל 1993) • דמדומי הברקת (ינואר 1994) • שעת אפס: משבר בזמן (ספטמבר 1994) • די.סי. נגד מארוול (אפריל 1996) • קץ הממלכה (מאי 1996) • הלילה האחרון (נובמבר 1996) • ליל כל הקדושים הארוך (דצמבר 1996) • שטח הפקר (מרץ 1999)
2000–2009 החץ הירוק: אשפת חיצים (אפריל 2001) • האש (אוקטובר 2002) • הבן האדום (יוני 2003) • זכות מלידה (ספטמבר 2003) • ליגת הצדק/האוונג'רס (ספטמבר 2003) • משבר זהות (יוני 2004) • גרין לנטרן: לידה מחדש (דצמבר 2004) • האיש הצוחק (פברואר 2005) • פשעי מלחמה (אוגוסט 2005) • המשבר האינסופי (דצמבר 2005) • להתמודד עם הפרצוף (מאי 2006) • מלחמת חיל סינסטרו (אוגוסט 2007) • החץ הירוק: שנה ראשונה (ספטמבר 2007) • המשבר האחרון (יולי 2008) • סאגת ניו קריפטון (דצמבר 2008) • הקרב על הברדס (מרץ 2009) • פלאש: לידה מחדש (אפריל 2009) • הלילה האפל ביותר (יוני 2009)
2010–2019 היום הבהיר ביותר (מאי 2010) • שובו של ברוס ויין (מאי 2010) • מלחמת הפקחים הירוקים (מרץ 2011) • פלאשפוינט (מאי 2011) • מות המשפחה (אוקטובר 2012) • התכנסות (אפריל 2015) • מלחמת רובין (דצמבר 2015) • לילות אפלים: מתכת (יוני 2017) • שעון יום הדין (נובמבר 2017)
ורטיגו
הלבלייזרWE3 ‏• Y: האיש האחרוןוי פור ונדטהטרנסמטרופוליטןסנדמןפייבלספריצ'ר
כותבים ומאיירים
ג'ף ג'ונסמארק ויידג'ף לובג'ים ליג'ף למיראלן מורגרנט מוריסוןפרנק מילרג'רי סיגלגייל סימוןביל פינגרבוב קייןג'ו שוסטר
עיבודים למדיות נוספות
אנימציה
סרטים ארוכים Gen 13 •‏ Batman: Return of the Caped Crusadersבאטמן נגד דרקולהבאטמן האמיצים והנועזים וסקובי־דו!נינג'ה באטמןבאטמן נגד צבי הנינג'הבאטמן נגד דו פרצוףבאטמן: אביר גותאםסופרמן: מתקפת ברייניאקLEGO DC Super-Heroes - Super-Heroes Uniteהסיפור של באטמןLEGO Justice League vs Bizarro League •‏ LEGO Justice League - Attack of the Legion of Doom •‏ LEGO Justice League - Gotham City Breakout •‏ LEGO Justice League - Cosmic Clash •‏ LEGO Super Hero Girls - Brain Drain •‏ LEGO Flash •‏ LEGO Aquaman - Rage of Atlantis •‏ LEGO Super Hero Girls - Super Villain Highלגו גיבורי על משפחת באטמן: הסרטLEGO Shazamסרט לגו באטמןטיטאנים בטוקיוכוח הטיטאנים! חיים בסרטכוח הטיטאנים! נגד הטיטאנים הצעיריםכוח הטיטאנים! ספייס ג'אםTeen Titans Go and DC Superhero Girls - Mayhem in the Multiverse •‏ DC Superhero Girls: Superhero High •‏ DC Superhero Girls: Hero of the Year •‏ DC Superhero Girls: Legends of Atlantis •‏ DC Superhero Girls: משחקים אינטרגלקטייםליגת הצדק במלכודת הזמןליגת DC סופר-פטס
הסרטים המקוריים של DC באטמן: השנה הראשונהבאטמן: האביר האפל חוזרבאטמן: הבדיחה ההורגתבאטמן: ליל כל הקדושים הארוך - חלק 1באטמן: ליל כל הקדושים הארוך - חלק 2באטמן: מתחת לברדס האדוםבאטמן: תקיפה בארקהםבאטמן: נשמת הדרקוןבנו של באטמןבאטמן נגד רוביןבאטמן: דם רעבאטמן: האשבאטמן: רוצח באפלהסופרמן נגד דומסדיימותו של סופרמןשלטון הסופרמניםסופרמן בלי כבליםסופרמן נגד האליטהאולסטאר סופרמןסופרמן: הבן האדוםסופרמן איש המחרסופרמן/באטמן: אויבי הציבורסופרמן/באטמן: אפוקליפסהגרין לנטרן: אבירי האמרלדגרין לנטרן: הטיסה הראשונההטיטאנים הצעירים: חוזה יהודהוונדר וומןוונדר וומן: השושלת ממשיכהליגת הצדק נגד הטיטאנים הצעיריםליגת הצדק: אלים ומפלצותליגת הצדק: הגבול החדשליגת הצדק: אבדוןליגת הצדק: המשבר בשני כדורי הארץליגת הצדק: כס אטלנטיסליגת הצדק: מלחמהליגת הצדק: פרדוקס פלאשפוינטליגת הצדק האפלליגת הצדק האפל: מלחמת אפוקוליפסחברת הצדק של אמריקה: מלחמת העולם II‏ • Injusticeקאטוומן: על הכוונתגרין לנטרן: היזהרו מכוחי
סרטים קצרים Chase Meסופרמן/שאזאם - בלאק אדםBatman - Strange Daysבאטמן - מוות במשפחהקונסטנטין - בית המסתוריןג'ונה הקסהחץ הירוקספקטרקאטוומןסרג'נט רוקדת'אדם סטריינג'פנטום סטריינג'רהלוזריםקמנדיהחיפושית הכחולה
סדרות טלוויזיה אקוומןהבאטמןגרין לנטרן: סדרת האנימציההטיטאניםכוח הטיטאנים! • ליגת הצדק - הדור הבאהארלי קוויןNoonan's
סדרות רשת DC Super Friendsבאטמן אנלימיטדליגת הצדק בפעולהליגת הצדק: מעשי אלים ומפלצותDC Girls‎ Super Shortsויקסןלוחמי החופש: הרייאקוומן, המלך של אטלנטיס
סדרות וסרטים קשורים Timmverse/Diniverse באטמן: סדרת האנימציהסופרמן: סדרת האנימציההרפתקאות באטמן החדשותבאטמן: הדור הבאליגת הצדק: סדרת האנימציהליגת הצדק ללא גבולות: סדרת האנימציהStatic Shock •‏ The Zeta Projectבאטמן: מסכת התעתועיםבאטמן ומיסטר פריז: מתחת לאפסבאטמן, הדור הבא: שובו של הג'וקרבאטמן: מסתורין באטוומןבאטמן והארלי קוויןליגת הצדק נגד חמשת הקטלנייםגותהאם גירלזלובו
לייב אקשן
סרטי קולנוע באטמן (1966)סופרמןסופרמן 2סופרמן 2 (הגרסה של ריצ'רד דונר)סופרמן 3סופרמן 4: השאיפה לשלוםסופרגירלהיצור מן הביצהחזרתו של היצור מן הביצהסופרמן חוזרבאטמן (1989)באטמן חוזרסטילבאטמן לנצחבאטמן ורוביןאישה חתולבאטמן מתחילהאביר האפלעלייתו של האביר האפלג'ונה הקסהמפסידניםגרין לנטרןהשומריםונדטהקונסטנטיןג'וקרבאטמן (2022)
היקום הקולנועי של DC:
קולנוע וטלוויזיה
איש הפלדהבאטמן נגד סופרמן: שחר הצדקוונדר וומןוונדר וומן 1984ליגת הצדקליגת הצדק (גרסת סניידר)יחידת המתאבדים (2016)יחידת המתאבדים (2021)ציפורי הטרף: והארלי קווין המהממתשהאזאםבלאק אדםשהאזאם: זעם האליםאקוומןאקוומן והממלכה האבודההפלאשפיסמייקר
סדרות טלוויזיה סודותיה של איזיסאשת חילבאטמןהיצור מן הביצההברקלויס וקלארק: הרפתקאותיו החדשות של סופרמןמורשת העטלףאיי זומביגות'האםPowerlessקונסטנטיןהחץהפלאשסופרגירלאגדות המחרברק שחורבאטוומןסופרמן ולויסטיטאניםסיירת האבדוןהיצור מן הביצהפניוורת'Y: האיש האחרוןנעמיסנדמן