משבר בארץ-X

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
משבר בארץ-X
Crisis on Earth-X
קרוסאובר של יקום החץ
Crisis on Earth-X poster.png
הכרזה הרשמית עבור הקרוסאובר
תאריכי שידור 2728 בנובמבר 2017
שפה אנגלית
תסריט אנדרו קרייסברג
מארק גוגנהיים
סופרגירל
פרק 8 (עונה 3)
תאריך שידור מקורי 27 בנובמבר 2017
בימוי לארי טנג
החץ
פרק 8 (עונה 6)
תאריך שידור מקורי 27 בנובמבר 2017
בימוי ג'יימס במפורד
הפלאש
פרק 8 (עונה 4)
תאריך שידור מקורי 28 בנובמבר 2017
בימוי דרמוט דאונס
אגדות המחר
פרק 8 (עונה 3)
תאריך שידור מקורי 28 בנובמבר 2017
בימוי גרגורי סמית'

משבר בארץ-Xאנגלית: Crisis on Earth-X) הוא אירוע הקרוסאובר הרביעי המתקיים ב"יקום החץ" הכולל בתוכו את הסדרות "החץ", "הפלאש", "אגדות המחר" ו"סופרגירל" המשודרים ברשת "The CW". אירוע הקרוסאובר מחולק לארבעה חלקים (חלק אחד לכל סדרה), כשהחלקים הראשון והשני עלו לשידור ב-27 בנובמבר 2017, ואילו החלקים השלישי והרביעי עלו לשידור ביום המחרת, ב-28 בנובמבר.

הפקת ופיתוח הקרוסאובר החלה בדצמבר 2016, מיד עם שידור אירוע הקרוסאובר הקודם, "הפלישה!". בספטמבר 2017, יחד עם הפקת העונות הנוכחיות של סדרות "יקום החץ" לשנת 2017, כותרתו של אירוע הקרוסאובר, "משבר בארץ-X", נחשף, וצוין כי אלמנטים מסדרת הרשת המונפשת "לוחמי החירות: הריי" יהוו חלק מהקרוסאובר, יחד עם הופעת לייב אקשן של הריי.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

רקע[עריכת קוד מקור | עריכה]

עם חתונתם של בארי אלן ואייריס וסט, כל הגיבורים מיקום החץ מגיעים אל סנטרל סיטי על מנת להשתתף בטקס הנישואין, אך כשהטקס מופרע על ידי פולשים נאצים ופשיסטים יחד עם קבוצה של נבלים בהנהגתם של אוברגירל (כפילתה המרושעת של קארה זור-אל / סופרגירל), החץ האפל (כפילו המרושע של אוליבר קווין / החץ הירוק) והפלאש ההפוך, שלהם אג'נדה קטלנית, מארץ-X - בו המפלגה הנאצית ניצחה במלחמת העולם השנייה וכבשה את העולם - נאלצים אוליבר קווין, בארי אלן, קארה דנברס ושרה לאנס להתאחד ויחד עם עזרתם של חבריהם: קפטן קור, פליסיטי סמוק, אייריס וסט, אלכס דנברס והריי, להנהיג את קבוצותיהם אל מאבק אפי מול אוברגירל, החץ האפל והפלאש ההפוך, אשר יקבע את עתיד כדור הארץ ואת עתיד האנושות.

עלילת הקרוסאובר[עריכת קוד מקור | עריכה]

כדור ארץ מקביל הנקרא ארץ-X נתון תחת משטר נאצי עולמי בשליטת פיהרר, קשת מסתורי המכונה "החץ האפל", שאחראי אישית לדיכוי המתנגדים. העלילה מתחילה כאשר החץ האפל מגיע אל אחד מבסיסי המתנגדים לו, שם הוא הורג את "המגן" וגונב מכשיר מסתורי מהבסיס. על ארץ-1, כל חבריהם של בארי אלן ואייריס וסט, כולל קארה דנברס ואחותה המאמצת אלכס מארץ-38, מתקבצים בסנטרל סיטי על מנת להשתתף בחתונתם. במעבדות "ס.ט.א.ר", האריסון ולס, סיסקו ראמון וקייטלין סנואו חושפים בפני מרטין שטיין וג'פרסון ג'קסון סרום שהם פיתחו שנועד להשפיע על מטריצת הפיירסטורם ולהפריד פיזית ומנטלית בין השניים; עם זאת, ג'פרסון מסרב לוותר על הזכות להיות אגדה. בארוחת החזרה לחתונה, אוליבר קווין, בהשפעתו והשראתו של בארי, מציע מחדש נישואים לפליסיטי סמוק וזאת האחרונה מסרבת להינשא לו, אך בטעות חושפת זאת בפני כולם ופוגעת באוליבר. במהלך טקס החתונה, האירוע נקטע על ידי פולשים נאציים מארץ-X, בראשות החץ האפל ואשתו, אוברגירל. לאחר שקארה פוצעת את אוברגירל במהלך הקרב בכנסייה, הפולשים הנאציים נסוגים, אך שרה לאנס ואלכס מצליחות לשבות את פרומתאוס, סגנם של החץ האפל ואוברגירל. לאחר שנסוגו, החץ האפל ואוברגירל - שמתגלים ככפיליהם המרושעים של אוליבר וקארה - נפגשים עם איאוברד ת'ון, היריב המושבע של בארי, שמתגלה כחי לאחר שהוציא את עצמו מנקודת זמן בעתיד בה הוא עדיין לא מת על ידו או על ידי האגדות, והשלושה דנים בצעדיהם הבאים.

במעבדות "ס.ט.א.ר", פרומתאוס, שמתגלה ככפילו המרושע של טומי מרלין, מתאבד על ידי גלולות ציאניד מתוך נאמנות למשטר הנאצי. הארי מגלה כי באמצעות חקר העולמות המקבילים הוא גילה כי ארץ-X הוא עולם דיסטופי שבו המשטר הנאצי הם אלו שניצחו את בעלות הברית במלחמת העולם השנייה. בינתיים, החץ האפל, אוברגירל ות'ון גונבים מחברת מחקר מנסרה ומקור כוח המכונה פריזמה. במקביל, פלוגה נאצית חודרת אל מעבדות "ס.ט.א.ר" ושובים את צוותו של אוליבר, יחד עם הארי, קייטלין, סיסקו ומיק רורי. לאחר שלחמו מול החץ האפל, אוברגירל, ת'ון וחייליהם, אוליבר, בארי, שרה, שטיין, ג'פרסון ואלכס מועברים למחנה ריכוז על ארץ-X, בעוד קארה מועברת למעבדות "ס.ט.א.ר", שם אוברגירל והחץ האפל חושפים בפניה כי אוברגירל גוססת כתוצאה מספיגת יתר של קרינה סולארית. השלישייה מתכננת להשתמש במנסרה על מנת ליצור אור שמש אדום מלאכותי שיכול להחליש את קארה ולאפשר השתלת לב מקארה לאוברגירל.

במחנה הריכוז, הגיבורים מוצאים להורג על ידי כפילו המרושע של קוונטין לאנס, המשמש כמפקד מחנות הריכוז, אך הקבוצה ניצלת על ידי ריי טריל ובן זוגו, ליאו (שהוא כפילו של לאונרד סנארט). בעוד ת'ון מתכונן לניתוח השתלת הלב באוברגירל וקארה, אייריס ופליסיטי משתפות פעולה על מנת להציל את חבריהם משבי. גנרל וין שוט (כפילו של וין שוט מארץ-38), שהוא מנהיג לוחמי החירות של ארץ-X, נחוש בדעתו להשאיר את החץ האפל ואת האוברגירל על ארץ-1 על ידי השמדת שער המעבר של הנאצים, אך הגיבורים משכנעים אותו לתת להם אולטימטום של שעה. בעודו מתחזה לחץ האפל, אוליבר מגלה כי נשק יום הדין של הנאצים נגד ארץ-1 הוא ספינת זמן הנקרא "הוולנרייטר", הדומה לוויבריידר, ספינת הזמן של האגדות. אוליבר מאפשר לספינת הזמן להיכנס אל כדור הארץ-1 על מנת למנוע מהכיסוי שלו להתגלות, אך הוא נחשף בסופו של דבר כאשר הוא מסרב להרוג את כפילתה של פליסיטי, שנאסרה במחנה ריכוז בשל יהדותה. הגיבורים נאלצים להיאבק במקביל מול הטורנדו האדום, אנדרואיד שנשלח על ידי גנרל שוט להשמיד את השער, ומול הכוחות הנאציים, שפוצעים אנושות את מרטין, שמצליח לפתוח את שער המעבר בחזרה אל ארץ-1.

בארץ-1, אייריס, פליסיטי, קארה, והאחרים ניצלים על ידי הגיבורים שחזרו ועל ידי ה"אגדות". על הוויבריידר של האגדות, שטיין משתמש בסרום על מנת להפריד את מטריצת הפיירסטורם ולהציל את ג'פרסון ממוות לפני שהוא עצמו נפטר מפצעיו. אבלים ממותו, כל הגיבורים, בראשותו של החץ הירוק, מכריזים מלחמה על החץ האפל, אוברגירל וכוחותיהם. לאור בקשתו של שטיין, ג'פרסון מספר למשפחתו את מה שעלה בגורלו. על הוויבריידר, ליאו פוגש את מיק ומספר לו כי כפילו מארץ-X נספה במהלך הצלת שוטרים משרפה. הנאצים תוקפים את סנטרל סיטי, וקרב הרסני מתפתח בין הגיבורים לבין הנאצים. במהלך הקרב עם קארה, הקרינה הסולארית של אוברגירל מתעצמת, עד כדי סכנת התפוצצות גרעינית. כמוצא אחרון, קארה נושאת אותה לחלל, שם היא מתפוצצת. לאחר מכן, אוליבר הורג את החץ האפל, אשר נותר המום ואבל על מות אשתו. במקביל, בארי מכניע את ת'ון, אך נמנע מלהרגו - ובכך ממשיך את הקרב הנצחי שלהם. הארי, שמטיס את הווייבריידר, מצליח להרוס את ספינת הזמן של הנאצים בעזרתן של קילר פרוסט, ויקסן וזארי. לאחר שהביסו את הנאצים, הגיבורים עורכים למרטין לוויה שקטה, שלאחריה קארה ואלכס חוזרות לארץ-38, והאגדות חוזרות להגן על מרחב הזמן. ליאו, שמחליט להישאר בארץ-1 למשך זמן מה, מבטיח לריי שהוא יחזור אליו. לאחר שנפרדו מכל חבריהם, בארי ואייריס מחליטים שוב להינשא. בעצתו של אוליבר, בארי מחיש את ג'ון דיגל, שהוסמך לערוך נישואין. לפני הטקס המאולתר, פליסיטי חושפת בפני אוליבר כי היא שינתה את דעתה לגבי נישואין. העלילה מסתיימת כשג'ון עורך את נישואיהם של בארי ואוליבר עם אייריס ופליסיטי (בהתאמה).

אנסמבל השחקנים והדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראשי ומשני[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמות שחקן פרק
סופרגירל החץ הפלאש אגדות המחר
קארה זור-אל / קארה דנברס / סופרגירל מליסה בנויסט ראשי אורח
קארה זור-אל / אוברגירל (ארץ-X)
אלכס דנברס קיילר לי ראשי אורח
וין שוט ג'רמי ג'ורדן ראשי
גנרל שוט (ארץ-X) אורח
ג'ימי אולסן / המגן (ארץ-X) מיחד ברוקס ראשי
מון-אל כריס ווד ראשי
האנק הנשו / ז'ון ז'ונס / הצייד ממאדים דייוויד היירווד ראשי
אוליבר קווין / החץ הירוק סטיבן אמל אורח ראשי אורח
אוליבר קווין / החץ האפל (ארץ-X)
פליסיטי סמוק אמילי בט ריקרדס אורח ראשי אורח
פליסיטי סמוק (ארץ-X) אורח
ג'ון דיגל / ספרטן דייוויד רמזי אורח
קרטיס הולט / מיסטר טריפיק אקו קלום ראשי אורח
רנה רמירז / כלב פרא ריק גונזלס ראשי אורח
דיינה דרייק / הקנרית השחורה ג'וליאנה הרקבי ראשי אורח
בארי אלן / הפלאש גרנט גאסטין אורח ראשי אורח
אייריס וסט אלן קנדיס פאטון אורח ראשי אורח
קייטלין סנואו / קילר פרוסט דניאל פאנאבייקר אורח ראשי אורח
סיסקו ראמון / וייב קרלוס ואלדז אורח ראשי אורח
האריסון ולס טום קוואנו אורח ראשי אורח
איאוברד ת'ון / הפלאש ההפוך
ג'ו וסט ג'סי ל. מרטין אורח
וולי וסט / קיד פלאש קיינן לונסדייל אורח
שרה לאנס / הקנרית הלבנה קייטי לוטץ אורח ראשי
מיק רורי / גל חום דומיניק פרסל אורח ראשי
מרטין שטיין / פיירסטורם ויקטור גרבר אורח ראשי
ג'פרסון "ג'קס" ג'קסון / פיירסטורם פראנז דרמה אורח ראשי
ריי פאלמר / אטום ברנדון ראות' ראשי
נת'ניאל "נייט" הייווד / סטיל ניק זאנו ראשי
אמאיה ג'יווה / ויקסן מייסי ריצ'רדסון-סלרס ראשי
זארי תומאז טאלה אש ראשי
לאונרד "ליאו" סנארט / אזרח קור (ארץ-X) ונטוורת' מילר אורח
ריי טריל / הריי ראסל טובי אורח
לילי שטיין כריסטינה ברוקאטו אורח אורח
קלריסה שטיין איזבלה הופמן אורח אורח
מטאלו (ארץ-X) פרדריק שמידט (דיבוב) אורח
הטורנדו האדום (ארץ-X) הנפשה ממוחשבת אורח

אורח[עריכת קוד מקור | עריכה]

סופרגירל

החץ

הפלאש

אגדות המחר

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פיתוח[עריכת קוד מקור | עריכה]

אירועי הקרוסאובר של "יקום החץ" מתרחשים באופן שנתי, מאז שדמותו של בארי אלן הוצגה בעונתה השנייה של "החץ", כהכנה לפיתוח סדרת בת בשם "הפלאש". לאחר שדמותו של בארי אלן הוצגה לראשונה ב"החץ", אירוע הקרוסאובר הראשון של היקום התרחש בעונתה השלישית של "החץ" ועונתה הראשונה של "הפלאש" והוא נקרא "הפלאש נגד החץ". אירוע הקרוסאובר השני, "גיבורים מתגייסים", התרחש בעונתה הרביעית של "החץ" ועונתה השנייה של "הפלאש" ואף שימש כפיילוט עבור הסדרה "אגדות המחר" ועלילתו כללה את איחוד הדמויות מ"החץ" ו"הפלאש" על מנת להקים צוות שישוטט ברחבי הזמן ויגן עליו. אירוע הקרוסאובר השלישי, "הפלישה!", התרחש בעונתה החמישית של "החץ", עונתה השלישית של "הפלאש" ועונתה השנייה של "אגדות המחר" ושל "סופרגירל", שאז הופיעה לראשונה ביקום החץ לאחר שהפקת הסדרה עברה מ-"CBS" ל-"The CW". בינואר 2015, הצהיר נשיא רשת "The CW", מארק פדוביץ', על כוונה לקיים אירוע קרוסאובר של יקום החץ בכל עונה של כל סדרה.

התכנון לקרוסאובר החל בדצמבר 2016, כאשר ונדי מריקל, השואו-ראנרית של "החץ", אמרה: "אנחנו באמת עושים את זה, תאמינו או לא, יש קונספט למה שאנחנו רוצים לעשות עבור הקרוסאובר של השנה הבאה. בפברואר 2017, התכנון החל ליצור הצלבה דו-כיוונית אמיתית בין הסדרות. מכיוון שכל סדרה חודשה לעונה נוספת חודש קודם לכן, היא אפשרה למפיקים להתחיל בבניית לוחות הזמנים להפקה כדי להשיג את המטרה הזו. המפיק בפועל, אנדרו קרייסברג, אמר כי "אחד הדברים הגדולים שלמדנו מ["גיבורים מתגייסים"], שהפך את ["הפלישה!"] לקל יותר, היה בניית ימים קבועים מראש לצילומים. הקושי הכי גדול של הקרוסאוברים הוא הזמינות של שחקנים, מפני שהסדרות מתקדמות הלאה. אתה בעצם מלהטט בין לוחות זמנים של ארבע סדרות. במאי, אישר פדוביץ' כי אין בכוונתו לשלב את "ברק שחור" באירוע הקרוסאובר הנוכחי, שכן הוא היה לא חלק מיקום החץ באותה תקופה, והוא יהיה אמור להופיע לראשונה באמצע 2018.

כתיבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המפיק הבכיר, מארק גוגנהיים, ציין כי "כמה שהיה קשה להתעלות ולהגיע לטופ עם האיום החוצני של ["הפלישה!"], כך הקרוסאובר השנה נועד להגביר את ההימור הרגשי ואת השינויים הרגשיים". באוגוסט, גרג ברלנטי, מפיק בכיר נוסף, אמר כי "בשנה שעברה הייתה לנו פלישה מן המאדים, אתה לא יכול להתעלות על דבר כזה, כי זה משהו שהוא אפי מבחינת רוחב יריעת ההפקה שלו. השנה הקרוסאובר יתמקד יותר בשינויים אישיים יותר ולא בסצנות אקשן ענקיות. השנה הדילמות של הגיבורים תהיינה אמיתיות יותר, רגשיות יותר."[1] ופדוביץ' אף ציין כי הקרוסאובר יכלול "רומנטיקה באוויר".

צילום[עריכת קוד מקור | עריכה]

צילומי ארבעת הפרקים החלו ב-22 בספטמבר 2017. החלק הראשון של הקרוסאובר, שמתקיים ב"סופרגירל", מבוים על ידי לארי טנג, החלק השני, שמתקיים ב"החץ", מבוים על ידי ג'יימס במפורד, החלק השלישי, שמתקיים ב"הפלאש", מבוים על ידי דרמוט דאונס והחלק הרביעי, שמתקיים ב"אגדות המחר", מבוים על ידי גרגורי סמית'.

פסקול[עריכת קוד מקור | עריכה]

בלייק נילי, המלחין העיקרי של כל ארבע הסדרות, הלחין במשך שמונה ימים את הפסקול עבור הקרוסאובר, שאורכו שעתיים וחצי, באולפן ההקלטות "The Bridge" שבגלנדייל, קליפורניה.

שידור[עריכת קוד מקור | עריכה]

כרזת הטיזר שיצאה עבור הקרוסאובר, באיורו של המאייר ואמן הקומיקס פול ג'ימנז.
את ההשראה עבור הכרזה, ג'ימנז לקח מחוברת הקומיקס "Justice League #207", שבעצמה הייתה אירוע קרוסאובר.

הקרוסאובר שודר עם חלקו הראשון, בפרק של "סופרגירל" ששודר ב-27 בנובמבר, ומיד אחריו הוקרן החלק השני, בפרק של "החץ", שעבר באופן חד פעמי משידור בימי חמישי לשידור ביום שני. חלקים השלישי והרביעי של הקרוסאובר שודרו יום לאחר מכן, ב-28 בנובמבר, ב"הפלאש" ו"אגדות המחר". נשיא "The CW", מארק פדוביץ', אמר על שידור הקרוסאובר: "הקרוסאובר של שנה שעברה היה השבוע המוצלח ביותר בהיסטוריה של רשת "The CW". השנה, חשבנו שהסדרות "הפלאש" ו"אגדות המחר" גם ככה משודרות באותו יום, אז מדוע שלא נצרף ל"סופרגירל" את "החץ" באופן חד פעמי ונהפוך את הקרוסאובר למיני סדרה של שני לילות. אמרנו שננסה ונראה איך זה יעבוד. אולי בשנה הבאה נחזור שוב לפורמט של ארבעה לילות".[1]

שיווק[עריכת קוד מקור | עריכה]

אמן הקומיקס, פול ג'ימנז, יצר עבור הקרוסאובר כרזת טיזר בהשראתה של חוברת הקומיקס "Justice League #207" של "ליגת הצדק", שבעצמה הייתה אירוע קרוסאובר. קדימונים עבור הקרוסאובר שודרו ברשת ובטלוויזיה לאורך כל חודש נובמבר, כשב-20 בנובמבר, נחשף הטריילר המלא עבור הקרוסאובר.

מדיה ביתית[עריכת קוד מקור | עריכה]

כל ארבעת הפרקים, יחד עם פרק מאחורי הקלעים מיוחד שנקרא "אל תוך הקרוסאובר: משבר בארץ-X", הופצו על גבי Blu-ray ו-DVD באזור 1 יחד עם שאר עונתה השישית של "החץ" ב-14 באוגוסט 2018, עם עונתה הרביעית של "הפלאש" ב-23 באוגוסט, עם עונתה השלישית של "סופרגירל" ב-18 בספטמבר ועם עונתה השלישית של "אגדות המחר" ב-25 בספטמבר. ארבעת הפרקים שוחררו יחד ב-DVD נפרד ב-3 בספטמבר 2018 באזור 2 וב-5 בספטמבר באזור 4. בניגוד לאירוע הקרוסאובר הקודם, "הפלישה!", פרקיו של "משבר בארץ-X" לא הופצו כסרט אחד ושלם; כל פי גוגנהיים, הסיבה לכך נבעה מסיבות חוקתיות הנוגעות למתן קרדיט.

ביקורת[עריכת קוד מקור | עריכה]

כשהוא דיבר על כל אירוע הקרוסאובר בשלמותו, הכתב ג'סי סצ'דין מהאתר "IGN" חש כי "בסופו של דבר, 'משבר בארץ-X' הציב סטנדרט גבוה יותר ממה שהקרוסאוברים האלו יכולים להשיג מאז 'הפלישה!' של שנה שעברה". הכתב סקוט מנדלסון מ"פורבס" אמר ש"'משבר בארץ-X' היה סרט הרבה יותר טוב של ליגת הצדק מאשר הסרט האמיתי על ליגת הצדק ובמובנים רבים היה טוב יותר או לפחות שווה לאירועי הקרוסאובר הכי טובים של היקום הקולנועי של מארוול". הכתב רוב ליין מ-"Den of Geek" חשב שאירוע הקרוסאובר היה "הקרוסאובר הטוב ביותר עד כה", ואמר ש"הוא מציע רעיונות חדשים במקביל לשירות המעריצים, ושהאפקטים המיוחדים מאחורי הקלעים גרמו לתקציב הטלוויזיוני המוגבל להרגיש כמו תקציב של סרט מאסיבי."

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ 1 2 אלון רוזנבלום, הקרוסאובר הקרוב של ה-DC/CW בנובמבר, שני לילות, ארבעה פרקים, הרבה גיבורים, האתר "מולטיוורס", ‏4 באוגוסט 2017


DC קומיקס
דמויות
סופרמן ג'ימי אולסןפרי וייטלאנה לאנגלויס לייןסופרבוי (קון-אל)סופרגירלסטילבלאדספורטביזארוברייניאקגנרל זודדארקסיידדומסדייהמכחידלקס לות'רמונגולמטאלומיסטר מיקסזפיטליקסופרבוי פרייםסייבורג סופרמן
באטמן
(דמויותסיפורים)
באטגירלבאטוומןג'יימס גורדוןדיק גרייסוןהציידתדמיאן וייןאלפרד פניוורת'קסנדרה קייןנייטווינגספוילרעזראלקאטוומןרוביןרובין האדוםאדם-עטלףאיש החידותאנרכיהבייןדדשוטדו-פרצוףהארלי קוויןהאשהברדס האדוםהג'וקרהדחלילהכובען המטורףהמסיכה השחורההפינגוויןהפיתוםמיסטר פריזסולומון גרנדיהוגו סטריינג'פויזן אייביפיירפלייפני חימרקילר קרוקראס-אל-גולהבאטמן שצוחק
וונדר וומן אנטיופההיפוליטההרקולסוונדר גירלסטיב טרבורדונה טרויאטה קנדיארסמקסוול לורדסירסיצ'יטה
גרין לנטרן
(הספקטרום הרגשי)
אבין סוראיוןאריסיהסיימון באזהאל ג'ורדןג'יידגאי גרדנרחיל הפקחים הירוקיםחיל הפקחים הכחוליםג'ון סטוארטאלן סקוטקרול פריסקילווגקייל ריינרשומרי היקוםאטרוסיטוסהקטור האמונדהיד השחורהחיל הפקחים האדומיםלארפליזנקרוןסינסטרופאראלקסקרונהשבט אינדיגו
פלאש בארט אלןבארי אלןג'יי גאריקוולי וסטמקס מרקוריג'סי צ'יימברסג'וני קוויקאברה קדברהאשף האוויראינרציהגורילה גרודגל חוםדוקטור אלכימיההחלילןזוםטופטריקסטרמאסטר המראותפרופסור זוםקפטן בומרנגקפטן קור
אקוומן אטלנהאקווגירלאקוולאדמירהאדון האוקיינוסאוכל נבלותאורקהמנטה שחורהסירנהקינג שארק
החץ הירוק מיה דירדןקונור הוקהקנרית השחורהרוי הרפרקונסטנטין דרייקוןהרוזן ורטיגומרליןאדי פיירסשאדו
קפטן מארוול מרי מארוולקפטן מארוול הבןאדם השחורסובק
שונות אטוםאיש השעהאייקוןאנמי אייסבוסטר גולדבושידוביסט בויברק שחורג'ונה הקסג'ון קונסטנטיןדוקטור מידנייטדוקטור פייתהוקגירלהוקמןהחיפושית הכחולההחרק האורבהיצור מן הביצההנץ והיונההספקטרהצייד ממאדיםהשאלהוייבויילדקאטזטאנהחלוםמכשפתמיסטר טריפיקסאנדמןסטארפיירסייבורגפיירסטורםקטאנהראבאג'ררייבןריק פלאגשרףאל דיאבלואמנדה וולרדת'סטרוקונדל סאבאג'לובוסטפנוולףפיסמייקרפלסטיקקילר פרוסט
קבוצות-על
אאוטסיידרסהטיטאנים הצעיריםחברת הצדק של אמריקהחיותיחידת המתאבדיםלגיון גיבורי-העלליגת הצדק (דמויות)ליגת הצדק האפלסיירת האבדוןציפורי הטרףשאדופאקטWatchmen (יקום חלופי)
אירועים ביקום DC
שנות ה-30 קומיקס בלשים (מרץ 1937) • אקשן קומיקס מס' 1 (אפריל 1938)
שנות ה-80 המשבר בעולמות האינסופיים (אפריל 1985) • האביר האפל חוזר (פברואר 1986) • סופרמן: מה קרה לאיש המחר? (ספטמבר 1986) • באטמן: שנה ראשונה (פברואר 1987) • החץ הירוק: ציידי הקשת הארוכה (אוגוסט 1987) • בנו של השד (נובמבר 1987) • הבדיחה ההורגת (מרץ 1988) • מוות במשפחה (דצמבר 1988) • שחר הברקת (דצמבר 1989)
שנות ה-90 מותו של סופרמן (אפריל 1993) • נפילתו של אביר (אפריל 1993) • דמדומי הברקת (ינואר 1994) • שעת אפס: משבר בזמן (ספטמבר 1994) • די.סי. נגד מארוול (אפריל 1996) • קץ הממלכה (מאי 1996) • הלילה האחרון (נובמבר 1996) • ליל כל הקדושים הארוך (דצמבר 1996) • שטח הפקר (מרץ 1999)
2000–2009 החץ הירוק: אשפת חיצים (אפריל 2001) • האש (אוקטובר 2002) • הבן האדום (יוני 2003) • זכות מלידה (ספטמבר 2003) • ליגת הצדק/האוונג'רס (ספטמבר 2003) • משבר זהות (יוני 2004) • גרין לנטרן: לידה מחדש (דצמבר 2004) • האיש הצוחק (פברואר 2005) • פשעי מלחמה (אוגוסט 2005) • המשבר האינסופי (דצמבר 2005) • להתמודד עם הפרצוף (מאי 2006) • מלחמת חיל סינסטרו (אוגוסט 2007) • החץ הירוק: שנה ראשונה (ספטמבר 2007) • המשבר האחרון (יולי 2008) • סאגת ניו קריפטון (דצמבר 2008) • הקרב על הברדס (מרץ 2009) • פלאש: לידה מחדש (אפריל 2009) • הלילה האפל ביותר (יוני 2009)
2010–2019 היום הבהיר ביותר (מאי 2010) • שובו של ברוס ויין (מאי 2010) • מלחמת הפקחים הירוקים (מרץ 2011) • פלאשפוינט (מאי 2011) • מות המשפחה (אוקטובר 2012) • התכנסות (אפריל 2015) • מלחמת רובין (דצמבר 2015) • לילות אפלים: מתכת (יוני 2017) • שעון יום הדין (נובמבר 2017)
ורטיגו
הלבלייזרWE3 ‏• Y: האיש האחרוןוי פור ונדטהטרנסמטרופוליטןסנדמןפייבלספריצ'ר
כותבים ומאיירים
ג'ף ג'ונסמארק ויידג'ף לובג'ים ליג'ף למיראלן מורגרנט מוריסוןפרנק מילרג'רי סיגלגייל סימוןביל פינגרבוב קייןג'ו שוסטר
עיבודים למדיות נוספות
אנימציה
סרטים ארוכים Gen 13 •‏ Batman: Return of the Caped Crusadersבאטמן נגד דרקולהבאטמן האמיצים והנועזים וסקובי־דו!נינג'ה באטמןבאטמן נגד צבי הנינג'הבאטמן נגד דו פרצוףבאטמן: אביר גותאםסופרמן: מתקפת ברייניאקLEGO DC Super-Heroes - Super-Heroes Uniteהסיפור של באטמןLEGO Justice League vs Bizarro League •‏ LEGO Justice League - Attack of the Legion of Doom •‏ LEGO Justice League - Gotham City Breakout •‏ LEGO Justice League - Cosmic Clash •‏ LEGO Super Hero Girls - Brain Drain •‏ LEGO Flash •‏ LEGO Aquaman - Rage of Atlantis •‏ LEGO Super Hero Girls - Super Villain Highלגו גיבורי על משפחת באטמן: הסרטLEGO Shazamסרט לגו באטמןטיטאנים בטוקיוכוח הטיטאנים! חיים בסרטכוח הטיטאנים! נגד הטיטאנים הצעיריםכוח הטיטאנים! ספייס ג'אםTeen Titans Go and DC Superhero Girls - Mayhem in the Multiverse •‏ DC Superhero Girls: Superhero High •‏ DC Superhero Girls: Hero of the Year •‏ DC Superhero Girls: Legends of Atlantis •‏ DC Superhero Girls: משחקים אינטרגלקטייםליגת הצדק במלכודת הזמןליגת DC סופר-פטס
הסרטים המקוריים של DC באטמן: השנה הראשונהבאטמן: האביר האפל חוזרבאטמן: הבדיחה ההורגתבאטמן: ליל כל הקדושים הארוךבאטמן: מתחת לברדס האדוםבאטמן: תקיפה בארקהםבאטמן: נשמת הדרקוןבנו של באטמןבאטמן נגד רוביןבאטמן: דם רעבאטמן: האשבאטמן: רוצח באפלהסופרמן נגד דומסדיימותו של סופרמןשלטון הסופרמניםסופרמן בלי כבליםסופרמן נגד האליטהאולסטאר סופרמןסופרמן: הבן האדוםסופרמן/באטמן: אויבי הציבורסופרמן/באטמן: אפוקליפסהגרין לנטרן: אבירי האמרלדגרין לנטרן: הטיסה הראשונההטיטאנים הצעירים: חוזה יהודהוונדר וומןוונדר וומן: השושלת ממשיכהליגת הצדק נגד הטיטאנים הצעיריםליגת הצדק: אלים ומפלצותליגת הצדק: הגבול החדשליגת הצדק: אבדוןליגת הצדק: המשבר בשני כדורי הארץליגת הצדק: כס אטלנטיסליגת הצדק: מלחמהליגת הצדק: פרדוקס פלאשפוינטליגת הצדק האפלליגת הצדק האפל: מלחמת אפוקוליפסאי-צדקקאטוומן: על הכוונת ‏•‏‏ גרין לנטרן: היזהרו מכוחי
סרטים קצרים Chase Meסופרמן/שאזאם - בלאק אדםBatman - Strange Daysבאטמן - מוות במשפחהקונסטנטין - בית המסתוריןג'ונה הקסהחץ הירוקספקטרקאטוומןסרג'נט רוקדת'אדם סטריינג'פאנטום סטריינג'רהלוזריםקמנדיהחיפושית הכחולה
סדרות טלוויזיה אקוומןהבאטמןגרין לנטרן: סדרת האנימציההטיטאניםכוח הטיטאנים! • ליגת הצדק - הדור הבאהארלי קווין
סדרות רשת DC Super Friends ‏•‏‏ באטמן אנלימיטד ‏•‏‏ ליגת הצדק בפעולה ‏•‏‏ ליגת הצדק: מעשי אלים ומפלצות ‏•‏‏ DC Girls‎ Super Shorts ‏•‏‏ ויקסן ‏•‏‏ לוחמי החופש: הריי ‏•‏‏ אקוומן, המלך של אטלנטיס
סדרות וסרטים קשורים Timmverse/Diniverse באטמן: סדרת האנימציהסופרמן: סדרת האנימציההרפתקאות באטמן החדשותבאטמן: הדור הבאליגת הצדק: סדרת האנימציהליגת הצדק ללא גבולות: סדרת האנימציהStatic Shock •‏ The Zeta Project ‏•‏‏ באטמן: מסכת התעתועים ‏•‏‏ באטמן ומיסטר פריז: מתחת לאפס ‏•‏‏ באטמן: שובו של הג'וקר ‏•‏‏ באטמן: מיסתורין באטוומן ‏•‏‏ באטמן והארלי קווין ‏•‏‏ ליגת הצדק נגד חמשת הקטלניים ‏•‏‏ גותהאם גירלז ‏•‏‏ לובו
לייב אקשן
סרטי קולנוע באטמן (1966)סופרמןסופרמן 2סופרמן 2 (הגרסה של ריצ'רד דונר)סופרמן 3סופרמן 4: השאיפה לשלוםסופרגירלהיצור מן הביצהחזרתו של היצור מן הביצהסופרמן חוזרבאטמן (1989)באטמן חוזרסטילבאטמן לנצחבאטמן ורוביןאישה חתולבאטמן מתחילהאביר האפלעלייתו של האביר האפלג'ונה הקסהמפסידניםגרין לנטרןהשומריםונדטהקונסטנטיןג'וקרבאטמן (2022)
היקום הקולנועי של DC וונדר וומןוונדר וומן 1984ליגת הצדקליגת הצדק (גרסת סניידר)יחידת המתאבדים (2016)יחידת המתאבדים (2021)ציפורי הטרף והארלי קווין המהממתשהאזאםבלאק אדםשהאזאם: זעם האליםאקוומןאקוומן והממלכה האבודההפלאש ‏•‏‏ פיסמייקר
סדרות טלוויזיה סודותיה של איזיסאשת חילבאטמןהיצור מן הביצההברקלויס וקלארק: הרפתקאותיו החדשות של סופרמןמורשת העטלףאיי זומביגות'האםPowerlessקונסטנטיןהחץהפלאשסופרגירלאגדות המחרברק שחורבאטוומןסופרמן ולויסטיטאניםסיירת האבדוןהיצור מן הביצהפניוורת'Y: האיש האחרוןנעמיסנדמן