ורידיס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף ויאוליה (ישראל))
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ורידיס (לשעבר ויאוליה)
סוג חברה פרטית
מייסדים קבוצת ויאוליה, אורי שטרקמן
שנת הקמה 1993 בישראל
משרד ראשי הרצליה
שליטה בחברה Oaktree Capital Management
מוצרים עיקריים איסוף, אצירה, פינוי, מחזור, סילוק והטמנה של פסולת, התפלת מים, מתקני התפלה, מערכות מים וביוב, מתקני טיפול בשפכים, תכנון, הקמה ותחזוקה של מרכזי אנרגיה, התייעלות אנרגטית, תפעול תחנות כח, מתקני קוגנרציה ומפעלי ביומסה ואנרגיות מתחדשות
שווי שוק 450,000,000$
אנשי מפתח אריאל קפון (מנכ"ל)
עובדים למעלה מ 2000
http://veridis.co.il

וֶרִידִיס (ישראל) היא קבוצת שירותי איכות הסביבה בישראל, הפועלת משנת 1993. עד שנת 2015 הייתה חברת בת של קונצרן הענק הצרפתי ויאוליה. משנת 2015 קבוצת ורידיס ישראל נמצאת בבעלות קרן אוקטרי הבינלאומית (Oaktree Capital Management), ובינואר 2017 שינתה את שמה לקבוצת ורידיס. לחברה יש פעילות נרחבת בתחומי איכות הסביבה, מים ואנרגיה.[1] בשנת 2015 מונה אריאל קפון כמנכ"ל חדש לקבוצת ורידיס ישראל.[2]

ורידיס איכות הסביבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

Veolia-environment-logo.svg

ורידיס איכות הסביבה ישראל בע"מ, נוסדה בשנת 1993 והייתה הפעילות הראשונה של התאגיד בישראל, עסקה בשירותי איסוף, מיון ומחזור של פסולת ופתרונות ייחודיים לפסולת מסוכנת.[3] הפעילות של ורידיס איכות הסביבה בישראל כוללת בין השאר: ייצור אנרגיה מפסולת (קיטור מגזם, ביו גז מאשפה), מפעל לייצור RDF, הפעלת המטמנה הגדולה בישראל, מטמנת אפעה.

ורידיס מים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפעילות של ורידיס מים בישראל כוללת: תכנון פתרונות טכנולוגיים והקמת מתקני התפלה. החזקה של % 65 מחברת ההפעלה של מתקן התפלה אשקלון. תכנון פתרונות טכנולוגיים לטיפול בשפכים תעשייתיים ועירוניים בין השאר במפעלי נייר חדרה ומפעלי מפרץ חיפה. הפעלת מתקני טיפול בשפכים עירוניים, כדוגמת מתקן טיהור שפכים "איילון".

Logo Veolia Water.svg

ורידיס אנרגיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפעילות של ורידיס אנרגיה בישראל (באמצעות חברת דלקיה) כוללת: הקמה ותפעול של מתקני אנרגיה מתחדשת, הספקת שירותי אנרגיה מקיפים לעסקים, לתעשייה, לרשויות מקומיות ומוסדות ציבוריים. התקנת מערכות אלקטרו-מכניות. ניהול ותחזוקת מתקני אנרגיה. ניהול והחזקת מבנים.

פעילויות עבר[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויאוליה תחבורה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לוגו ויאוליה תחבורה
אוטובוסים של חברת קונקס באשדוד

ויאוליה תחבורה (ישראל) הייתה חברת תחבורה ציבורית השייכת לקונצרן הענק הצרפתי ויאוליה שנקרא בעבר קונקס. ברשות החברה כ-30,000 אוטובוסים ברחבי העולם ו-3,500 רכבות. עד שנת 2013 הפעילה החברה בישראל כ-300 אוטובוסים בכ-90 קווים, והסיעה למעלה מ-20 מיליון נוסעים בשנה.[4] כמו כן סיפקה החברה שירותי הסעות מיוחדים. ויאוליה החזיקה ב-5% ממניות סיטיפס, מפעילת הקו האדום של הרכבת הקלה בירושלים, אך עקב לחץ של גורמים פרו-פלסטיניים מכרה את חלקה לחברת אגד.[5] בספטמבר 2013 נרכשה כל הפעילות התחבורתית של החברה בישראל על ידי חברת אפיקים.

ויאוליה תחבורה החלה את פעילותה בישראל בשנת 2003 כחלק ממימוש החלטתו של משרד התחבורה להעברת קווי נסיעה של קואופרטיב אגד לחברות אחרות. מתחילת פעילותה של חטיבת התחבורה, נרשם גידול מתמיד במספר הנוסעים. החברה זכתה תחילה במכרזי משרד התחבורה להפעלת התחבורה הציבורית בערים אשדוד-יבנה ובטבריה. בטבריה הפעילה החברה את הקווים העירוניים והבין-עירוניים אולם ביבנה הפעילה החברה את הקווים העירוניים בלבד.

באוגוסט 2006 זכתה החברה במכרז להפעלת אשכול הקווים תל אביב-נתניה, והייתה צפויה להתחיל בהפעלתו לקראת סוף שנת 2006,[6] אולם הזכייה במכרז בוטלה עקב פגמים במכרז והצעה נמוכה יותר של נתיב אקספרס.[7] בחודש אוגוסט 2007 החלה החברה להפעיל גם את קווי האוטובוס העירוניים והבין-עירוניים במודיעין-מכבים-רעות במקום חברת מרגלית.

בשנת 2009 ויאוליה ישראל הציבה מכונות כרטוס לכרטיס "רב-קו".

בינואר 2010 החלה החברה להפעיל את קווי האוטובוס בעיר לוד, ובינה לבין תל אביב.[8] באוגוסט 2012 זכתה חברת קווים במכרז על אזור מודיעין. ויאוליה, שהפסידה בו, סיימה את פעילותה באזור בקיץ 2013.

בספטמבר 2013 נרכשה פעילות החברה על ידי חברת אפיקים, הפועלת באזור השומרון, שהתחילה להפעיל בהדרגה את שירותי התחבורה הציבורית של ויאוליה[9]. בכך למעשה הסתיימה פעילות חטיבת התחבורה הציבורית של ויאוליה בישראל.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא ורידיס בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]