ישראל דוד שלזינגר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אין תמונה חופשית

הרב ישראל דוד שלזינגר (נולד בסביבות שנת תשכ"ד) הוא רב, דרשן וראש קהילת שערי תפילה במונסי שבניו יורק.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולד בשנת תשכ"ד לרב שמואל עקיבא מרגליות יפה שלזינגר, אב בית דין בשטרסבורג. למד בישיבת לוצרן אצל הרב יצחק דב קופלמן ונחשב לתלמיד מובהק שלו. בימים נוראים היה נוסע אליו לישיבתו ומתפלל לפני העמוד חלק מתפילות ראש השנה ויום כיפור.

חמיו הוא הרב אהרן פישר מבורו פארק. בימי החול הוא לובש חליפה קצרה, כנהוג אצל היקים, אך בשבת לובש שטריימל וקפוטה.

קהילתו[עריכת קוד מקור | עריכה]

הרב שלזינגר מוסר עשרות שיעורים בשבוע. עם הזמן פתחו לו אוהדיו בית כנסת משלו עם 400 מקומות ישיבה. שם בית הכנסת הוא 'שערי תפילה', על שם עיסוקו הנמרץ בענייני תפילה. בני קהילתו דבוקים בו ומתייעצים עמו תכופות.

מוכר כדרשן מצוין, בעל יכולת לרתק קהל במשך שעות, להעביר מסרים בצורה נעימה ומשכנעת ולהמחיש לשומעיו את רגשותיו ומחשבותיו. הרב שלזינגר נוהג לתקוף רבות את העיסוק במנהגים טפלים במקום בעיסוק בעיקר, כמו אכילת מאכלי חלב בשבועות לעומת קבלת התורה בחג השבועות.

בין שיעוריו ניתן למנות את השיעור היומי בגפ"ת בעיון, השיעורים ביום ראשון בערב על תפילה ובמנחת חינוך, השיעור ביום חמישי בערב בפרשת שבוע והשיעור בצהרי שבתות הקיץ על פרקי אבות. בשיעורי המוסר משתתפים כ-500 אנשים. מלבד המשתתפים הקבועים, אלפים שומעים את הקלטות שיעוריו בקול הלשון ובדיסקים שנמכרים בריכוזים חרדיים בכל העולם.

את השיחות האישיות עם בני קהילתו הוא מקיים בשפה האנגלית, אך את דרשותיו ושיעוריו מוסר ביידיש כצוואת החתם סופר שלא למסור שיעורים בשפת המדינה.

מספריו[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]