לדלג לתוכן

ממשלת ישראל השלושים וארבע

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף הממשלה ה-34)
ממשלת ישראל השלושים וארבע
ממשלת ישראל ה-34 בעת הקמתה, יחד עם נשיא המדינה ראובן ריבלין.
יושבים, מימין לשמאל: נשיא המדינה ראובן ריבלין וראש הממשלה בנימין נתניהו.
עומדים בשורה הראשונה, מימין לשמאל: אבי גבאי, יריב לוין, יובל שטייניץ, גילה גמליאל, נפתלי בנט, איילת שקד, מירי רגב, סילבן שלום, חיים כץ, דוד אזולאי
עומדים בשורה השנייה, מימין לשמאל: בני בגין, סגן השר יעקב ליצמן, זאב אלקין, אופיר אקוניס, משה כחלון, דני דנון, אריה דרעי, ישראל כ"ץ, משה יעלון, יואב גלנט, אורי אריאל ומזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט
מידע כללי
14 במאי 201517 במאי 2020 (5 שנים)
תחום שיפוט ישראלישראל ישראל
ראש ממשלה בנימין נתניהו
מפלגה שולטת הליכוד
סיעות הקבינט הליכוד
כולנו (2015-2019)
ש"ס
הבית היהודי (2019–2015)
יהדות התורה
ישראל ביתנו (2018–2016)
הימין החדש (2018-2019, 2019-2020)
איחוד מפלגות הימין (2019)
ימינה (2019, 2020)
הבית היהודי-האיחוד הלאומי (2019-2020)
מספר שרים 35 (בשיא: 24 בו זמנית)
הקבינט הקודם ממשלת ישראל השלושים ושלוש
הקבינט הבא ממשלת ישראל השלושים וחמש
אתר רשמי

ממשלת ישראל השלושים וארבע המכונה גם "ממשלת נתניהו הרביעית" הייתה ממשלת ישראל, בראשותו של בנימין נתניהו. הממשלה הושבעה וזכתה לאמון הכנסת העשרים ב-14 במאי 2015, בעקבות הבחירות לכנסת שנערכו כחודשיים קודם לכן.

בממשלה כיהנו, בשיא גודלה, מלבד ראש הממשלה, 22 שרים, מטעם שש הסיעות שהרכיבו את הקואליציה: הליכוד, כולנו, הבית היהודי (שבשלהי ימיה התפלגה לימין החדש, איחוד מפלגות הימין, ימינה והבית היהודי – האיחוד הלאומי), ש"ס, יהדות התורה וישראל ביתנו.

במהלך כהונתה כיהנו בתפקיד יושב ראש הקואליציה צחי הנגבי, דוד ביטן ודודי אמסלם, ובתפקיד ראש האופוזיציה יצחק הרצוג, ציפי לבני ושלי יחימוביץ'.

בשל המשבר הפוליטי בישראל, ממשלה זו היא בעלת תקופת הכהונה הארוכה ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל - מעל חמש שנים. זאת, עקב המשך כהונתה של הממשלה כממשלת מעבר, לאחר שלא הושבעה ממשלה חדשה בכנסת העשרים ואחת ובכנסת העשרים ושתיים. (קודם החזיקה בשיא ממשלת ישראל החמש עשרה).

תוצאות הבחירות לכנסת העשרים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
ערך מורחב – הבחירות לכנסת העשרים
מנדטים מספר קולות יו"ר הרשימה רשימה סימן מושב השוואה לכנסת היוצאת אחוז מכלל הקולות
30 985,408 בנימין נתניהו הליכוד מחל קואליציה 12Increase
23.40
24 786,313 יצחק הרצוג המחנה הציוני אמת אופוזיציה 3Increase[א]
18.67
13 446,583 איימן עודה הרשימה המשותפת ודעם אופוזיציה 2Increase[ב]
10.61
11 371,602 יאיר לפיד יש עתיד פה אופוזיציה 8Decrease
8.82
10 315,360 משה כחלון כולנו כ קואליציה חדש
7.49
8 283,910 נפתלי בנט הבית היהודי טב קואליציה 4Decrease
6.74
7 241,613 אריה דרעי ש"ס שס קואליציה 4Decrease
5.74
6[ג] 214,906 אביגדור ליברמן ישראל ביתנו ל הצטרפה לקואליציה במהלך כהונתה, ופרשה ממנה 7Decrease
5.10
6 210,143 יעקב ליצמן יהדות התורה ג קואליציה 1Decrease
4.99
5 165,529 זהבה גלאון מרצ מרצ אופוזיציה 1Decrease
3.93

הקמת הממשלה

[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשבוע שלאחר קיום הבחירות לכנסת העשרים קיים נשיא המדינה, ראובן ריבלין, סבב התייעצויות עם נציגי רשימות המועמדים שנבחרו לכנסת, בהתאם לחובתו לפי חוק יסוד: הממשלה. שש רשימות, המייצגות 67 מנדטים, המליצו על הטלת תפקיד הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו: הליכוד, כולנו, הבית היהודי, ש"ס, יהדות התורה וישראל ביתנו (שהחליטה בסופו של דבר לא להיכנס לממשלה). רשימות המחנה הציוני ומרצ המליצו על הטלת התפקיד על יצחק הרצוג. עם פרסום תוצאות הבחירות הרשמיות, ב-25 במרץ 2015, הטיל הנשיא על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה.

משלא הצליח נתניהו להקים ממשלה בתוך הזמן הקצוב על פי החוק, הוא קיבל, ב-20 באפריל 2015, ארכה של 14 ימים להקמתה[1].

נשיא מדינת ישראל ראובן ריבלין נותן ב-20 באפריל 2015, הארכת זמן של 14 יום לבנימין נתניהו להרכיב את הממשלה ה-34

ב-29 באפריל 2015 חתמו נציגי סיעת הליכוד על הסכמים קואליציוניים עם נציגי הסיעות כולנו ויהדות התורה[2]. בהסכם עם סיעת כולנו הושם דגש על כלים לפתרון בעיית הדיור וסוכם שהתיקים שיופקדו בידי כולנו יהיו: משרד האוצר לרבות מינהל התכנון, משרד הבינוי לרבות רשות מקרקעי ישראל, המשרד להגנת הסביבה ומשרת סגן שר נוסף. בהסכם עם סיעת יהדות התורה הושם דגש על חיזוק מעמדו ותקצובו של החינוך החרדי שאינו רשמי, ביטול חוק הגיור, ייזום רפורמת הסיעוד ומתן רפואת שיניים חינם לילדים, השבת קצבאות הילדים לרמתן ב־2013, הורדת הדרישה למיצוי כושר השתכרות לצורך קבלת הטבות ממשלתיות שונות, וביטול הסנקציות הפליליות בחוק השוויון בנטל. כמו כן, הופקדו בידי יהדות התורה משרת סגן שר הבריאות וראשות ועדת הכספים[3][4]. בהסכמים הקואליציוניים הליכוד הכניס סעיף מיוחד המחייב את כל סיעות הקואליציה לתמוך ברפורמות בשוק התקשורת שהממשלה תקדם, ואסור עליהן לתמוך בחוקים בנושא ששר התקשורת יתנגד אליהם[5][6].

ב-4 במאי חתמו הליכוד וש"ס על הסכם קואליציוני. על פי ההסכם קיבלה ש"ס את תיקי הכלכלה, הדתות, הנגב והגליל, וכן את ועדת החינוך וּשני סגני שרים[7].

ב-6 במאי, היום האחרון לארכה, כשעה ורבע לפני תום המועד להרכבת הממשלה, הודיע נתניהו לנשיא כי עלה בידו להרכיב ממשלה צרה בת 61 ח"כים, הכוללת את המפלגות: הליכוד, כולנו, הבית היהודי, ש"ס ויהדות התורה. ההסכם הקואליציוני בין הליכוד לבית היהודי נחתם למחרת. על פי ההסכם, הבית היהודי קיבלה את תיקי החינוך, המשפטים, החקלאות, וכן את ראשות ועדת השרים לענייני חקיקה, והועדה למינוי שופטים, תפקיד סגן שר הביטחון הממונה על המינהל האזרחי, ראשות ועדת החוקה, חוק ומשפט ואחריות על החטיבה להתיישבות.

מפלגת יש עתיד עתרה לבג"ץ בעקבות מינוי חבר הכנסת יעקב ליצמן לסגן שר הבריאות ללא שר מעליו, וכן על הרכבת ממשלה המונה 20 שרים ולא 18, בניגוד למגבלה שיש עתיד העבירה בכנסת הקודמת[8]. בג"ץ דחה את העתירות ואפשר לליכוד למנות את ליצמן לסגן שר וכן לתקן את החוק ולהגדיל את מספר השרים בממשלה. עם זאת, ב-23 באוגוסט קבע בג"ץ כי ליצמן לא יוכל להמשיך לכהן כסגן שר הבריאות במעמד שר[9], מה שהוביל למינויו כשר הבריאות. בהמשך תוקן החוק לאפשר סגן שר במעמד שר כשהשר הוא ראש הממשלה.

ב-14 במאי הביעה הכנסת אמון בממשלה החדשה[10], ובאותו יום הושבעה הממשלה במליאת הכנסת.

ציוני דרך ומדיניות

[עריכת קוד מקור | עריכה]

הממשלה שהוקמה ב-14 במאי כללה 20 שרים, בהם שני שרים ללא תיק, בנוסף לראש הממשלה שהחזיק בכמה תיקים. בממשלה כיהנו כשרות בעת הקמתה שלוש נשים, לעומת הממשלה ה-33, בה היו בעת הקמתה 21 שרים, מתוכם ארבע שרות. ב-26 במאי 2016 נחתם הסכם הקואליציוני עם ישראל ביתנו ומספר השרות עלה לארבע.

קווי היסוד של הממשלה:[11]

 • לעם היהודי זכות בלתי ניתנת לערעור למדינה ריבונית בארץ ישראל, מולדתו הלאומית וההיסטורית.
 • הממשלה תקדם את התהליך המדיני ותחתור לשלום עם הפלסטינים ועם כל שכנינו, תוך שמירת האינטרסים הביטחוניים, ההיסטוריים והלאומיים של ישראל. אם יושג הסכם זה, הוא יובא לאישור הממשלה והכנסת, ואם יהיה בכך צורך על פי דין, למשאל עם.
 • הממשלה תפעל באופן אקטיבי כדי לבצר את הביטחון הלאומי, ולהקנות ביטחון אישי לאזרחיה תוך מאבק נחרץ ונחוש באלימות ובטרור.
 • הממשלה תפעל להוזלת יוקר המחיה בכל התחומים לרבות, ובעיקר, בתחומי הדיור, המזון והאנרגיה.
 • הממשלה תפעל בנחישות לצמצום הריכוזיות והגברת התחרות במשק הישראלי, בין היתר, במגזר הבנקאי, חברות הביטוח ובתי ההשקעות במטרה להוזיל את השירותים שמקבל האזרח ולאפשר אשראי זול ונגיש יותר לעסקים קטנים ובינוניים.
 • הממשלה תפעל לקידום ההכשרה המקצועית וההשכלה במקצועות הטכנולוגיים לשם מתן מענה הולם לצרכים העדכניים של התעשייה בישראל כגורם צמיחה מרכזי במשק.
 • הממשלה תפעל לצמצום הפערים בחברה הישראלית תוך מתן שוויון הזדמנויות בחינוך, חיזוק מערכת הבריאות, קידום נשים ובני מיעוטים, טיפול בקשישים, מלחמה בעוני והגברת הסיוע לשכבות החלשות באוכלוסייה.
 • הממשלה תציב כיעד לאומי את פיתוח הפריפריה הגאוגרפית והחברתית בישראל. הממשלה תפעל לתיעדופן במתן השירותים השונים, הכול במטרה ליצור שיוון הזדמנויות לאזרחיה, ללא קשר למקום מגוריהם או מעמדם הכלכלי-חברתי.
 • הממשלה תעמיד את החינוך במרכז סדר העדיפות הלאומי ותפעל לקידום רפורמות במערכת החינוך.
 • הממשלה תשים דגש על קידומם של סטודנטים, חיילים ובני נוער ותסייע ככל יכולתה לנוער וצעירים בסיכון.
 • הממשלה תפעל לשילובם של בעלי מוגבלויות מכל סוג שהוא בחיי החברה, תוך סיוע בחינוכם ותעסוקתם ותדאג לצרכיהם הבסיסיים של אלה שאינם מסוגלים לקיים את עצמם.
 • הממשלה תפעל להגברת הסיוע למשפחות להם ילדים בגיל הרך.
 • הממשלה תעמיד את נושא העלייה והקליטה בראש מעייניה ותפעל בנחרצות להגברת העלייה מכל מדינות תבל.
 • הממשלה תשמור על צביונה היהודי של המדינה ומורשת ישראל, וכן תכבד את הדתות והמסורות של בני דתות אחרות במדינה, בהתאם לערכי מגילת העצמאות.
 • הממשלה תפעל לשינוי שיטת הממשל על מנת להגביר את המשילות והיציבות השלטונית ותקדם רפורמות בתחום הממשל לשיפור היציבות והמשילות.
 • הממשלה תפעל לביצור שלטון החוק בישראל.
 • הממשלה תפעל להגנה על איכות הסביבה בישראל, לשיפור איכות החיים של תושבי המדינה ולהשתתפות ישראל במאמץ הגלובלי בנושא אקלים וסביבה.
 • הממשלה תפעל למען חיזוק הנגב והגליל.

מהחלטות הממשלה

[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2017 הוחלט, שיוּתר לְמנות במשרדי ממשלה שֶמונים יותר מ-150 עובדים מִשנה למנכ"ל כמשרת אמון של המנכ"לים, דהיינו, כמינוי פוליטי של השר[12].

ב-9 באוקטובר 2018 הודיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון על מינויו של פרופסור אמיר ירון לנגיד בנק ישראל עם סיום כהונתה של קרנית פלוג. ב-18 בנובמבר 2018 הממשלה אישרה את מינויו[13].

ב-26 באוקטובר 2018 המליץ שר הביטחון אביגדור ליברמן, בהסכמת ראש הממשלה בנימין נתניהו[14], למנות את אלוף אביב כוכבי לרמטכ"ל ה-22 של צה"ל[15]. ב-25 בנובמבר 2018 אישרה הממשלה את מינויו[16].

בקיץ 2018 החליטה הממשלה (החלטה מס' 3866) על הקמת קו המוביל הארצי ההופכי להזרמת מים מותפלים מהים התיכון לכנרת. שלב א' של הפרויקט הסתיים ב-27 בדצמבר 2022 בהשקעה שנאמדת בכמיליארד ש"ח.

אירועים עיקריים

[עריכת קוד מקור | עריכה]

פעולות עיקריות

[עריכת קוד מקור | עריכה]

מעקב אחר החלטות הממשלה הביצועיות

רפורמות שהוכרזו

[עריכת קוד מקור | עריכה]

מינוי בכירים

[עריכת קוד מקור | עריכה]

סיעות הקואליציה

[עריכת קוד מקור | עריכה]
סיעה מושבים בכנסת שרים בממשלה משרדי השרים משרדי סגני השרים כניסה לממשלה יציאה מן הממשלה
הכנסת העשרים
הליכוד 30 17 משרד ראש הממשלה, משרד האנרגיה, משרד הביטחון, המשרד לביטחון הפנים, משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה, משרד החוץ, משרד ירושלים ומורשת, משרד הכלכלה והתעשייה, משרד המדע והטכנולוגיה, משרד המודיעין, המשרד לנושאים אסטרטגיים והסברה, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, משרד העלייה והקליטה, משרד הפנים, המשרד לשוויון חברתי, המשרד לשיתוף פעולה אזורי, משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, משרד התיירות, משרד התקשורת ומשרד התרבות והספורט המשרד להגנת הסביבה, משרד החוץ, המשרד לשיתוף פעולה אזורי, משרד הבינוי והשיכון 14 במאי 2015 30 באפריל 2019
כולנו 10 5 משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון, המשרד להגנת הסביבה ומשרד הכלכלה והתעשייה משרד ראש הממשלה
הבית היהודי 5[ד] 3 משרד החינוך, משרד החקלאות ופיתוח הכפר, משרד המשפטים ומשרד התפוצות משרד הביטחון
ש"ס 7 3 משרד הכלכלה, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, משרד הפנים והמשרד לשירותי דת משרד האוצר, משרד הפנים, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל
יהדות התורה 6 1 משרד הבריאות משרד הבריאות[ה], משרד החינוך
ישראל ביתנו 5[ו] 2 משרד הביטחון ומשרד העלייה והקליטה 25 במאי 2016 18 בנובמבר 2018
הימין החדש 3 2 משרד החינוך, משרד המשפטים ומשרד התפוצות 30 בדצמבר 2018 30 באפריל 2019
הכנסת העשרים ואחת
הליכוד 34[ז] 15 משרד ראש הממשלה, משרד האנרגיה, משרד הביטחון, המשרד לביטחון הפנים, משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה, משרד החוץ, משרד ירושלים ומורשת, משרד המדע והטכנולוגיה, משרד המודיעין, משרד המשפטים, המשרד לנושאים אסטרטגיים והסברה, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, משרד העלייה והקליטה, המשרד לשוויון חברתי, המשרד לשיתוף פעולה אזורי, משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, משרד התיירות, משרד התקשורת ומשרד התרבות והספורט משרד החוץ 30 באפריל 2019 3 באוקטובר 2019
ש"ס 8 2 המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, משרד הפנים והמשרד לשירותי דת משרד האוצר, משרד הפנים, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל
יהדות התורה 8 0 משרד הבריאות[ה], משרד החינוך
איחוד מפלגות הימין 5 2 משרד החינוך ומשרד התחבורה והבטיחות בדרכים
כולנו 4 3 משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון ומשרד הכלכלה והתעשייה
אח"י 1[ח] 0 משרד הביטחון 2 ביוני 2019
הכנסת העשרים ושתיים
הליכוד 32 15 משרד ראש הממשלה, משרד האוצר, משרד האנרגיה, משרד הביטחון, המשרד לביטחון הפנים, משרד הבינוי והשיכון, משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה, משרד החוץ, משרד ירושלים ומורשת, משרד הכלכלה והתעשייה, משרד המדע והטכנולוגיה, משרד המודיעין, משרד המשפטים, המשרד לנושאים אסטרטגיים והסברה, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, משרד העלייה והקליטה, המשרד לשוויון חברתי, המשרד לשיתוף פעולה אזורי, משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, משרד התיירות, משרד התקשורת ומשרד התרבות והספורט משרד הביטחון 3 באוקטובר 2019 17 במאי 2020
ש"ס 9 2 משרד הפנים, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, המשרד לשירותי דת משרד האוצר, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים
יהדות התורה 7 1 משרד הבריאות משרד החינוך
ימינה[ט] 7 2 משרד החינוך, משרד התחבורה והבטיחות בדרכים 10 באוקטובר 2019
הבית היהודי - האיחוד הלאומי 4 2 משרד החינוך, משרד התחבורה והבטיחות בדרכים 10 באוקטובר 2019 17 במאי 2020
הימין החדש 3 1 משרד הביטחון 12 בנובמבר 2019

מספר חברי הכנסת החברים בקואליציה:

הרכב הממשלה

[עריכת קוד מקור | עריכה]

בממשלה זו כיהנו 21 שרים חדשים – יואב גלנט, איילת שקד, חיים כץ, אופיר אקוניס, דני דנון, יעקב ליצמן, דוד אזולאי, יריב לוין, גילה גמליאל, זאב אלקין, אלי כהן, איוב קרא, מירי רגב, אבי גבאי, יצחק וקנין, יפעת שאשא-ביטון, אמיר אוחנה, רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ', דודי אמסלם וציפי חוטובלי.

14 שרים כיהנו בעבר כשרים בממשלה – בנימין נתניהו, סופה לנדבר, צחי הנגבי, בני בגין, משה כחלון, אביגדור ליברמן, אריה דרעי, גלעד ארדן, משה יעלון, אורי אריאל, יובל שטייניץ, נפתלי בנט, סילבן שלום וישראל כ"ץ.

פער בין כהונותיהם של שרים שונים באותו המשרד, משמעו מילוי מקום על ידי ראש הממשלה
תקופת כהונה של שר במשרד כוללת גם את התקופה בה הוא כיהן כמ"מ באותו המשרד

(כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"ה בניסן ה'תשע"ט | 14 במאי 2015 - 30 באפריל 2019)

הליכוד כולנו הבית היהודי ש"ס יהדות התורה ישראל ביתנו הימין החדש
משרד שם סיעה כהונה
שרי הממשלה
משרד ראש הממשלה ראש הממשלה

בנימין נתניהו

הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 14 במאי 2015 – 30 באפריל 2019
משרד האוצר משה כחלון כולנו כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 14 במאי 2015 – 30 באפריל 2019
משרד האנרגיה יובל שטייניץ הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 14 במאי 2015 – 30 באפריל 2019
משרד הביטחון משה יעלון הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – י"ד באייר ה'תשע"ו 14 במאי 2015 – 22 במאי 2016
אביגדור ליברמן ישראל ביתנו כ"ב באייר ה'תשע"ו – י' בכסלו ה'תשע"ט 30 במאי 2016 – 18 בנובמבר 2018
ראש הממשלה

בנימין נתניהו

הליכוד י' בכסלו ה'תשע"ט - כ"ה בניסן ה'תשע"ט 18 בנובמבר 2018 - 30 באפריל 2019
המשרד לביטחון הפנים יריב לוין הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – ז' בסיוון ה'תשע"ה 14 במאי 2015 – 25 במאי 2015
גלעד ארדן הליכוד ז' בסיוון ה'תשע"ה – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 25 במאי 2015 – 30 באפריל 2019
המשרד לנושאים אסטרטגיים והסברה
משרד הבינוי והשיכון יואב גלנט כולנו כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"ה בטבת ה'תשע"ט 14 במאי 2015 – 2 בינואר 2019
יפעת שאשא-ביטון כולנו ג' בשבט ה'תשע"ט – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 9 בינואר 2019 - 30 באפריל 2019
משרד הבריאות ראש הממשלה

בנימין נתניהו

הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – י"ח באלול ה'תשע"ה 14 במאי 2015 – 2 בספטמבר 2015
יעקב ליצמן יהדות התורה י"ח באלול ה'תשע"ה – י' בכסלו ה'תשע"ח 2 בספטמבר 2015 – 28 בנובמבר 2017
ראש הממשלה

בנימין נתניהו

הליכוד י' בכסלו ה'תשע"ח – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 28 בנובמבר 2017 – 30 באפריל 2019
המשרד להגנת הסביבה אבי גבאי כולנו

לא כיהן בכנסת

כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"ג באייר ה'תשע"ו 14 במאי 2015 – 31 במאי 2016
זאב אלקין הליכוד כ"ו בתמוז ה'תשע"ו – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 1 באוגוסט 2016 – 30 באפריל 2019
משרד ירושלים ומורשת י"ד בסיוון ה'תשע"ה – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 1 ביוני 2015 – 30 באפריל 2019
משרד החוץ ראש הממשלה

בנימין נתניהו

הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – י"ב באדר א' ה'תשע"ט 14 במאי 2015 – 17 בפברואר 2019
ישראל כץ הליכוד י"ב באדר א' ה'תשע"ט – כ"ה בניסן ה'תשע"ט (מ"מ) 17 בפברואר 2019 - 30 באפריל 2019 (מ"מ)
משרד המודיעין כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 14 במאי 2015 – 30 באפריל 2019
משרד התחבורה והבטיחות בדרכים
משרד החינוך נפתלי בנט הבית היהודי כ"ה באייר ה'תשע"ה –כ"ה בניסן ה'תשע"ט 14 במאי 2015 – 30 באפריל 2019
משרד התפוצות הימין החדש
משרד החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל הבית היהודי כ"ה באייר ה'תשע"ה –כ"ה בניסן ה'תשע"ט 14 במאי 2015 – 30 באפריל 2019
משרד הכלכלה והתעשייה אריה דרעי ש"ס כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"א בחשוון ה'תשע"ו 14 במאי 2015 – 3 בנובמבר 2015
ראש הממשלה

בנימין נתניהו

הליכוד כ"א בחשוון ה'תשע"ו – כ"ו בתמוז ה'תשע"ו 3 בנובמבר 2015 – 1 באוגוסט 2016
משה כחלון כולנו כ"ו בתמוז ה'תשע"ו – כ"ד בטבת ה'תשע"ז 1 באוגוסט 2016 – 22 בינואר 2017
אלי כהן כולנו כ"ד בטבת ה'תשע"ז – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 22 בינואר 2017 – 30 באפריל 2019
משרד המדע והטכנולוגיה דני דנון הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – י"ב באלול ה'תשע"ה 14 במאי 2015 – 27 באוגוסט 2015
אופיר אקוניס הליכוד י"ח באלול ה'תשע"ה – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 2 בספטמבר 2015 – 30 באפריל 2019
משרד המשפטים איילת שקד הבית היהודי כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 14 במאי 2015 – 30 באפריל 2019
הימין החדש
משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים חיים כץ הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 14 במאי 2015 – 30 באפריל 2019
משרד העלייה והקליטה זאב אלקין הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"ב באייר ה'תשע"ו 14 במאי 2015 – 30 במאי 2016
סופה לנדבר ישראל ביתנו כ"ב באייר ה'תשע"ו – י' בכסלו ה'תשע"ט 30 במאי 2016 – 18 בנובמבר 2018
מילוי מקום על-ידי יריב לוין
יואב גלנט הליכוד כ"ה בטבת ה'תשע"ט - כ"ה בניסן ה'תשע"ט 9 בינואר 2019 - 30 באפריל 2019
משרד הפנים סילבן שלום הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – ט"ז בטבת ה'תשע"ו 14 במאי 2015 – 27 בדצמבר 2015
אריה דרעי ש"ס א' בשבט ה'תשע"ו – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 11 בינואר 2016 – 30 באפריל 2019
המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 14 במאי 2015 – 30 באפריל 2019
המשרד לשוויון חברתי גילה גמליאל הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 14 במאי 2015 – 30 באפריל 2019
המשרד לשירותי דת דוד אזולאי

נפטר בכהונתו

ש"ס כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"א בחשוון ה'תשע"ט 14 במאי 2015 – 30 באוקטובר 2018
מילוי מקום על-ידי אריה דרעי
יצחק וקנין ש"ס כ"ד בטבת ה'תשע"ט - כ"ה בניסן ה'תשע"ט 1 בינואר 2019 - 30 באפריל 2019
המשרד לשיתוף פעולה אזורי ראש הממשלה

בנימין נתניהו

הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"ג באלול ה'תשע"ו 14 במאי 2015 – 26 בדצמבר 2016
צחי הנגבי הליכוד כ"ג באלול ה'תשע"ו – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 26 בדצמבר 2016 – 30 באפריל 2019
משרד התיירות יריב לוין הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 14 במאי 2015 – 30 באפריל 2019
משרד התקשורת ראש הממשלה

בנימין נתניהו

הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"ה בשבט ה'תשע"ז 14 במאי 2015 – 21 בפברואר 2017
מילוי מקום על-ידי צחי הנגבי
איוב קרא הליכוד ד' בסיוון ה'תשע"ז – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 29 במאי 2017 – 30 באפריל 2019
משרד התרבות והספורט מירי רגב הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"ג באייר ה'תש"ף 14 במאי 2015 – 30 באפריל 2019
ללא תיק איוב קרא הליכוד כ"ה בטבת ה'תשע"ז - ג' בסיוון ה'תשע"ז 23 בינואר 2017 - 29 במאי 2017
אופיר אקוניס הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – י"ח באלול ה'תשע"ה 14 במאי 2015 – 2 בספטמבר 2015
זאב בנימין בגין הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – י"ד בסיוון ה'תשע"ה 14 במאי 2015 – 1 ביוני 2015
צחי הנגבי הליכוד כ"ב באייר ה'תשע"ו - כ"ג באלול ה'תשע"ו 30 במאי 2016 - 26 בדצמבר 2016
סגני השרים
משרד ראש הממשלה ירון מזוז הליכוד ג' בשבט ה'תשע"ו – כ"ט בתמוז ה'תשע"ו 13 בינואר 2016 – 4 באוגוסט 2016
מיכאל אורן כולנו כ"ט בתמוז ה'תשע"ו – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 4 באוגוסט 2016 – 30 באפריל 2019
משרד האוצר יצחק כהן ש"ס א' בסיוון ה'תשע"ה – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 19 במאי 2015 – 30 באפריל 2019
משרד הביטחון אלי בן דהן הבית היהודי א' בסיוון ה'תשע"ה – י"ד באייר ה'תשע"ו

כ"ב באייר ה'תשע"ו – כ"ה בניסן ה'תשע"ט

19 במאי 2015 – 22 במאי 2016

30 במאי 2016 – 30 באפריל 2019

משרד הבינוי והשיכון ז'קי לוי הליכוד כ"ח בסיוון ה'תשע"ה – י' בכסלו ה'תשע"ט 15 ביוני 2015 – 18 בנובמבר 2018
משרד הבריאות יעקב ליצמן יהדות התורה א' בסיוון ה'תשע"ה – י"ח באלול ה'תשע"ה

כ"ג בטבת ה'תשע"ח – כ"ה בניסן ה'תשע"ט

19 במאי 2015 – 2 בספטמבר 2015

10 בינואר 2018 – 30 באפריל 2019

המשרד להגנת הסביבה ירון מזוז הליכוד כ"ט בתמוז ה'תשע"ה – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 4 באוגוסט 2016 – 30 באפריל 2019
משרד החוץ ציפי חוטובלי הליכוד א' בסיוון ה'תשע"ה – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 19 במאי 2015 – 30 באפריל 2019
משרד החינוך מאיר פרוש יהדות התורה א' בסיוון ה'תשע"ה – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 19 במאי 2015 – 30 באפריל 2019
משרד הפנים ירון מזוז הליכוד כ"ח בסיוון ה'תשע"ה - א' בשבט ה'תשע"ו 15 ביוני 2015 – 11 בינואר 2016
משולם נהרי ש"ס ג' בשבט ה'תשע"ו – כ"ט באלול ה'תשע"ז

ז' בתשרי ה'תשע"ט – כ"ט בטבת ה'תש"ף

13 בינואר 2016 - 20 בספטמבר 2017

27 בספטמבר 2017 - 30 באפריל 2019

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ז' בתשרי ה'תשע"ט – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 27 בספטמבר 2017 - 30 באפריל 2019
משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים א' בסיוון ה'תשע"ה – א' בשבט ה'תשע"ו 19 במאי 2015 – 11 בינואר 2016


(כ"ה בניסן ה'תשע"ט – כ"ג באייר ה'תש"ף | 30 באפריל 2019 – 17 במאי 2020)

הליכוד ש"ס יהדות התורה איחוד מפלגות הימין כולנו ימינה הבית היהודי - האיחוד הלאומי הימין החדש
משרד שר סיעה כהונה
שרי הממשלה
משרד ראש הממשלה ראש הממשלה

בנימין נתניהו

הליכוד כ"ה בניסן ה'תשע"ט – כ"ג באייר ה'תש"ף 30 באפריל 2019 – 17 במאי 2020
משרד האוצר משה כחלון כולנו כ"ה בניסן ה'תשע"ט – כ"ג באייר ה'תש"ף 30 באפריל 2019 – 17 במאי 2020
הליכוד
משרד האנרגיה יובל שטייניץ הליכוד כ"ה בניסן ה'תשע"ט – כ"ג באייר ה'תש"ף 30 באפריל 2019 – 17 במאי 2020
משרד הביטחון ראש הממשלה

בנימין נתניהו

הליכוד כ"ה בניסן ה'תשע"ט – כ"ג באייר ה'תש"ף 30 באפריל 2019 - 12 בנובמבר 2019
נפתלי בנט הימין החדש י"ד בחשוון ה'תש"ף - כ"ג באייר ה'תש"ף 12 בנובמבר 2019 – 17 במאי 2020
ימינה
המשרד לביטחון הפנים גלעד ארדן הליכוד כ"ה בניסן ה'תשע"ט – כ"ג באייר ה'תש"ף 30 באפריל 2019 – 17 במאי 2020
המשרד לנושאים אסטרטגיים והסברה
משרד הבינוי והשיכון יפעת שאשא-ביטון הליכוד כ"ה בניסן ה'תשע"ט – כ"ג באייר ה'תש"ף 30 באפריל 2019 - 17 במאי 2020
כולנו
משרד הבריאות ראש הממשלה

בנימין נתניהו

הליכוד כ"ה בניסן ה'תשע"ט – א' בטבת התש"ף 30 באפריל 2019 – 29 בדצמבר 2019
יעקב ליצמן יהדות התורה א' בטבת ה'תש"ף – כ"ג באייר ה'תש"ף 29 בדצמבר 2019 – 17 במאי 2020
המשרד להגנת הסביבה זאב אלקין הליכוד כ"ה בניסן ה'תשע"ט – כ"ג באייר ה'תש"ף 30 באפריל 2019 – 17 במאי 2020
משרד ירושלים ומורשת
משרד החוץ ישראל כץ הליכוד כ"ה בניסן ה'תשע"ט – כ"ג באייר ה'תש"ף 30 באפריל 2019 - 17 במאי 2020
משרד המודיעין
משרד החינוך נפתלי בנט הימין החדש

לא נבחר לכנסת

כ"ה בניסן ה'תשע"ט – א' בסיון ה'תשע"ט 30 באפריל 2019 – 4 ביוני 2019
רפי פרץ איחוד מפלגות הימין כ"ה בניסן ה'תשע"ט – כ"ג באייר ה'תש"ף 23 ביוני 2019 – 17 במאי 2020
ימינה
הבית היהודי – האיחוד הלאומי
משרד החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל עצמאי

לא ח"כ

כ"ה בניסן ה'תשע"ט – י"ז בחשוון התש"ף 30 באפריל 2019 – 15 בנובמבר 2019
צחי הנגבי הליכוד כ"ג בטבת ה'תש"ף - כ"ג באייר ה'תש"ף 20 בינואר 2020 - 17 במאי 2020
המשרד לשיתוף פעולה אזורי כ"ה בניסן ה'תשע"ט – כ"ג באייר ה'תש"ף 30 באפריל 2019 – 17 במאי 2020
משרד הכלכלה והתעשייה אלי כהן כולנו כ"ה בניסן ה'תשע"ט – כ"ג באייר ה'תש"ף 30 באפריל 2019 – 17 במאי 2020
הליכוד
משרד המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס הליכוד כ"ה בניסן ה'תשע"ט – כ"ג באייר ה'תש"ף 30 באפריל 2019 – 17 במאי 2020
משרד המשפטים איילת שקד הימין החדש

לא נבחרה לכנסת

כ"ה בניסן ה'תשע"ט – א' בסיון ה'תשע"ט 30 באפריל 2019 – 4 ביוני 2019
אמיר אוחנה הליכוד ב' בסיוון ה'תשע"ט - כ"ג באייר ה'תש"ף 5 ביוני 2019 - 17 במאי 2020
משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים חיים כץ הליכוד כ"ה בניסן ה'תשע"ט – י"ז באב ה'תשע"ט 30 באפריל 2019 – 18 באוגוסט 2019
ראש הממשלה

בנימין נתניהו

הליכוד י"ז באב ה'תשע"ט - כ"ט בטבת התש"ף 18 באוגוסט 2019 - 26 בינואר 2020
אופיר אקוניס הליכוד כ"ט בטבת ה'תש"ף - כ"ג באייר ה'תש"ף 26 בינואר 2020 - 17 במאי 2020
משרד העלייה והקליטה יואב גלנט הליכוד כ"ה בניסן ה'תשע"ט - כ"ג באייר ה'תש"ף 30 באפריל 2019 - 17 במאי 2020
משרד הפנים אריה דרעי ש"ס כ"ה בניסן ה'תשע"ט – כ"ג באייר ה'תש"ף 30 באפריל 2019 – 17 במאי 2020
המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל
המשרד לשוויון חברתי גילה גמליאל הליכוד כ"ה בניסן ה'תשע"ט – כ"ג באייר ה'תש"ף 30 באפריל 2019 – 17 במאי 2020
המשרד לשירותי דת יצחק וקנין ש"ס

לא ח"כ

כ"ה בניסן ה'תשע"ט - כ"ג באייר ה'תש"ף 30 באפריל 2019 - 17 במאי 2020
משרד התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כץ הליכוד כ"ה בניסן ה'תשע"ט – כ' בסיוון ה'תשע"ט 30 באפריל 2019 – 23 ביוני 2019
בצלאל סמוטריץ' איחוד מפלגות הימין כ' בסיוון ה'תשע"ט – כ"ג באייר ה'תש"ף 23 ביוני 2019 - 17 במאי 2020
ימינה
הבית היהודי – האיחוד הלאומי
משרד התיירות יריב לוין הליכוד כ"ה בניסן ה'תשע"ט – כ"ג באייר ה'תש"ף 30 באפריל 2019 – 17 במאי 2020
משרד התפוצות נפתלי בנט הימין החדש

לא נבחר לכנסת

כ"ה בניסן ה'תשע"ט – א' בסיון ה'תשע"ט 30 באפריל 2019 – 4 ביוני 2019
ראש הממשלה

בנימין נתניהו

הליכוד א' בסיון ה'תשע"ט - כ"ד בטבת ה'תש"ף 4 ביוני 2019 - 21 בינואר 2020
ציפי חוטובלי הליכוד כ"ד בטבת ה'תש"ף - כ"ג באייר ה'תש"ף 21 בינואר 2020 - 17 במאי 2020
משרד התקשורת איוב קרא הליכוד

לא ח"כ

כ"ה בניסן ה'תשע"ט – כ"ג בסיון ה'תשע"ט 30 באפריל 2019 – 26 ביוני 2019
דודי אמסלם הליכוד כ"ח בסיוון ה'תשע"ט - כ"ג באייר ה'תש"ף 1 ביולי 2019 - 17 במאי 2020
משרד התרבות והספורט מירי רגב הליכוד כ"ה בניסן ה'תשע"ט – כ"ג באייר ה'תש"ף 30 באפריל 2019 – 17 במאי 2020
סגני השרים
משרד האוצר יצחק כהן ש"ס כ"ה בניסן ה'תשע"ט – כ"ג באייר ה'תש"ף 30 באפריל 2019 – 17 במאי 2020
משרד הביטחון אלי בן דהן הליכוד כ"ה בניסן ה'תשע"ט– ד' בתשרי ה'תש"ף 30 באפריל 2019 – 3 באוקטובר 2019
אח"י
משרד הבריאות יעקב ליצמן יהדות התורה כ"ה בניסן ה'תשע"ט – א' בטבת ה'תש"ף 30 באפריל 2019 – 29 בדצמבר 2019
משרד החוץ ציפי חוטובלי הליכוד א' בסיוון ה'תשע"ה – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 19 במאי 2015 – 30 באפריל 2019
משרד החינוך מאיר פרוש יהדות התורה כ"ה בניסן ה'תשע"ט – כ"ג באייר ה'תש"ף 30 באפריל 2019 – 17 במאי 2020
משרד הפנים משולם נהרי ש"ס כ"ה בניסן ה'תשע"ט – כ"ט בטבת ה'תש"ף 30 באפריל 2019 - 26 בינואר 2020
המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל
משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים ב' בשבט ה'תש"ף – כ"ג באייר ה'תש"ף 28 בינואר 2020 – 17 במאי 2020

חילופי שרים וסגני שרים וסיום כהונה:

תפקיד השר/ סגן השר היוצא עילת סיום התפקיד השר/ סגן השר הנכנס
שם סיעה סיום כהונה שם סיעה תחילת כהונה
השר לביטחון פנים יריב לוין הליכוד 25 במאי 2015
ז' בסיוון ה'תשע"ה
מסירת התיק לגלעד ארדן גלעד ארדן הליכוד 25 במאי 2015
ז' בסיוון ה'תשע"ה
שר בלי תיק זאב בנימין בגין הליכוד 1 ביוני 2015
י"ד בסיוון ה'תשע"ה
התפטר[51] לא מונה מחליף
שר המדע, הטכנולוגיה והחלל דני דנון הליכוד 27 באוגוסט 2015
י"ב באלול ה'תשע"ה
מונה לשגריר ישראל באו"ם אופיר אקוניס הליכוד 2 בספטמבר 2015
י"ח באלול ה'תשע"ה
סגן שר הבריאות יעקב ליצמן יהדות התורה 2 בספטמבר 2015
י"ח באלול ה'תשע"ה
פסיקת בית המשפט העליון שאסרה על מינוי סגן שר כשר בפועל לא מונה מחליף
שר הבריאות בנימין נתניהו הליכוד מינוי שר במשרה מלאה יעקב ליצמן יהדות התורה 2 בספטמבר 2015
י"ח באלול ה'תשע"ה
שר הכלכלה אריה דרעי ש"ס 3 בנובמבר 2015
כ"א בחשוון ה'תשע"ו
העברת סמכויות שר הכלכלה לראש הממשלה, לשם קידום מתווה הגז[52] בנימין נתניהו הליכוד 1 בפברואר 2016
כ"ב בשבט ה'תשע"ו
שר הפנים סילבן שלום הליכוד 27 בדצמבר 2015
ט"ו בטבת ה'תשע"ו
התפטר[53] אריה דרעי ש"ס 11 בינואר 2016
א' בשבט ה'תשע"ו
שר הביטחון משה יעלון הליכוד 22 במאי 2016
י"ד באייר ה'תשע"ו
התפטר כמחאה על העברתו הצפויה מתפקיד שר הביטחון[54] אביגדור ליברמן ישראל ביתנו 30 במאי 2016
כ"ב באייר ה'תשע"ו
שר העלייה והקליטה זאב אלקין הליכוד 30 במאי 2016
כ"ב באייר ה'תשע"ו
כניסת ישראל ביתנו לממשלה סופה לנדבר ישראל ביתנו 30 במאי 2016
כ"ב באייר ה'תשע"ו
השר להגנת הסביבה אבי גבאי כולנו 31 במאי 2016
כ"ג באייר ה'תשע"ו
התפטר[55] משה כחלון (מ"מ) כולנו 5 ביוני 2016
כ"ח באייר ה'תשע"ו
משה כחלון (מ"מ) כולנו 1 באוגוסט 2016
כ"ו בתמוז ה'תשע"ו
מינוי שר במשרה מלאה זאב אלקין הליכוד 1 באוגוסט 2016
כ"ו בתמוז ה'תשע"ו
שר הכלכלה והתעשייה בנימין נתניהו הליכוד שינוי בחלוקת התפקידים משה כחלון כולנו
השר לשיתוף פעולה אזורי 26 בדצמבר 2016
כ"ו בכסלו ה'תשע"ז
מינוי שר במשרה מלאה צחי הנגבי הליכוד 26 בדצמבר 2016
כ"ו בכסלו ה'תשע"ז
שר הכלכלה והתעשייה משה כחלון כולנו 23 בינואר 2017
כ"ה בטבת ה'תשע"ז
מינוי שר במשרה מלאה אלי כהן כולנו 23 בינואר 2017
כ"ה בטבת ה'תשע"ז
שר התקשורת בנימין נתניהו הליכוד 21 בפברואר 2017
כ"ה בשבט ה'תשע"ז
מינוי ממלא מקום צחי הנגבי (מ"מ) הליכוד 21 בפברואר 2017
כ"ה בשבט ה'תשע"ז
צחי הנגבי (מ"מ) הליכוד 21 במאי 2017
כ"ה באייר ה'תשע"ז
תום 3 החודשים המותרים בחוק למילוי מקום שר איוב קרא הליכוד 29 במאי 2017
ד' בסיוון ה'תשע"ז
שר הבריאות יעקב ליצמן יהדות התורה 28 בנובמבר 2017
י' בכסלו ה'תשע"ח
התפטר[56] בנימין נתניהו הליכוד 5 בפברואר 2018
כ' בשבט ה'תשע"ח
השר לשירותי דת דוד אזולאי ש"ס 14 באוקטובר 2018
ג' חשון ה'תשע"ט
נבצרות על פי המלצת היועץ המשפטי לממשלה בשל מחלה[57] אריה דרעי (מ"מ) ש"ס 14 באוקטובר 2018
ג' חשון ה'תשע"ט
שר הביטחון אביגדור ליברמן ישראל ביתנו 18 בנובמבר 2018
י' כסלו ה'תשע"ט
התפטר[58] בנימין נתניהו הליכוד 17 בדצמבר 2018
ט' בטבת ה'תשע"ט
שרת העלייה והקליטה סופה לנדבר ישראל ביתנו התפטרה עקב פרישת סיעתה מהקואליציה יריב לוין (מ"מ) הליכוד 9 בינואר 2019
ג' בשבט ה'תשע"ט
סגן שר הבינוי והשיכון ז'קי לוי הליכוד נבחר לראשות עיריית בית שאן[59] לא מונה מחליף
השר לשירותי דת אריה דרעי (מ"מ) ש"ס 1 בינואר 2019
כ"ד בטבת ה'תשע"ט
מינוי שר במשרה מלאה[60] יצחק וקנין ש"ס 1 בינואר 2019
כ"ד בטבת ה'תשע"ט
שר הבינוי והשיכון יואב גלנט כולנו 2 בינואר 2019
כ"ה בטבת ה'תשע"ט
פרש ממפלגתו[61] יפעת שאשא-ביטון כולנו 9 בינואר 2019
ג' בשבט ה'תשע"ט
שר העלייה והקליטה יריב לוין (מ"מ) הליכוד 9 בינואר 2019
ג' בשבט ה'תשע"ט
מינוי שר במשרה מלאה יואב גלנט הליכוד 9 בינואר 2019
ג' בשבט ה'תשע"ט
שר החוץ בנימין נתניהו הליכוד 17 בפברואר 2019
י"ב באדר א' ה'תשע"ט
מינוי ממלא מקום ישראל כץ הליכוד 29 במאי 2019
כ"ד באייר ה'תשע"ט
סגן השר להגנת הסביבה ירון מזוז הליכוד 30 באפריל 2019
כ"ה בניסן ה'תשע"ט
לא נבחרו לכנסת ה-21 לא מונה מחליף
סגן שר במשרד רה"מ מיכאל אורן כולנו
שרת המשפטים איילת שקד הימין החדש

לא נבחרה לכנסת

4 ביוני 2019
א' בסיון ה'תשע"ט
פוטרה אמיר אוחנה הליכוד 5 ביוני 2019
ב' בסיון ה'תשע"ט
שר התפוצות נפתלי בנט הימין החדש

לא נבחר לכנסת

פוטר בנימין נתניהו הליכוד 27 באוקטובר 2019

כ"ח בתשרי ה'תש"ף

שר החינוך רפי פרץ איחוד מפלגות הימין 23 ביוני 2019

כ' בסיוון ה'תשע"ט

שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כץ הליכוד 23 ביוני 2019

כ' בסיוון ה'תשע"ט

התפטר בצלאל סמוטריץ' איחוד מפלגות הימין
שר התקשורת איוב קרא הליכוד 24 ביוני 2019
כ"א בסיוון ה'תשע"ט
התפטר[62] דודי אמסלם הליכוד 1 ביולי 2019
כ"ח בסיוון ה'תשע"ט
שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים חיים כץ הליכוד 18 באוגוסט 2019
י"ז באב ה'תשע"ט
התפטר מהממשלה עקב כתב אישום נגדו[63] בנימין נתניהו הליכוד 17 בנובמבר 2019

י"ט בחשוון ה'תש"ף

סגן שר הביטחון אלי בן-דהן אח"י 3 באוקטובר 2019
ד' בתשרי ה'תש"ף
לא נבחר לכנסת ה-22 אבי דיכטר הליכוד 23 באוקטובר 2019
כ"ג בתשרי ה'תש"ף
שר הביטחון בנימין נתניהו הליכוד 12 בנובמבר 2019
י"ד בחשוון התש"ף
מינוי שר במשרה מלאה[64] נפתלי בנט הימין החדש 12 בנובמבר 2019
י"ד בחשוון התש"ף
שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל עצמאי
לא ח"כ
15 בנובמבר 2019
י"ז בחשוון התש"ף
התפטר לבקשת ראש הממשלה צחי הנגבי הליכוד 20 בינואר 2020

כ"ג בטבת ה'תש"ף

שר הבריאות בנימין נתניהו הליכוד 27 בדצמבר 2019
כ"ט בכסלו התש"ף
התפטר מתפקידי השר בהם החזיק עקב הגשת כתב אישום נגדו יעקב ליצמן יהדות התורה 29 בדצמבר 2019
א' בטבת התש"ף
שר התפוצות 1 בינואר 2020

ד' בטבת ה'תש"ף

ציפי חוטובלי הליכוד 21 בינואר 2020
כ"ד בטבת ה'תש"ף
שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים אופיר אקוניס הליכוד 26 בינואר 2020
כ"ט בטבת ה'תש"ף
סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי הליכוד 21 בינואר 2020
כ"ד בטבת ה'תש"ף
מונתה לשרת התפוצות[65] לא מונה מחליף
סגן שר הפנים ופיתוח הפריפריה, הנגב והגליל משולם נהרי ש"ס 26 בינואר 2020

כ"ט בטבת ה'תש"ף

מונה לסגן שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים לא מונה מחליף
שר התיירות יריב לוין הליכוד 17 במאי 2020
כ"ג באייר ה'תש"ף
התפטר לקראת התמודדותו על תפקיד יו"ר הכנסת לא מונה מחליף קבוע

ב-25 במאי 2015 הושבע גלעד ארדן לשר לביטחון הפנים ולשר לעניינים אסטרטגיים[66].

ב-1 ביוני 2015 נכנסה לתוקף התפטרותו של השר זאב בנימין בגין מהממשלה. בגין התבקש לפרוש לאחר מינוי השר גלעד ארדן, בשל חריגה ממכסת שרי הליכוד שנקבעה בהסכם הקואליציוני עם מפלגת כולנו[67].

ב-15 ביוני 2015 מונו חברי הכנסת ז'קי לוי וירון מזוז כסגני שרים מטעם הליכוד, ובכך גדל מספר סגני השרים בממשלה לתשעה[68].

ב-2 בספטמבר 2015 הושבעו שני שרים לתפקידם: יעקב ליצמן שחדל לכהן כסגן שר הבריאות ומונה לשר הבריאות בעקבות פסיקת בג"ץ, ואופיר אקוניס שכיהן כשר בלי תיק ומונה לשר המדע, הטכנולוגיה והחלל במקום דני דנון שהתפטר עקב בחירתו לשגריר ישראל באו"ם[69].

ב-1 בנובמבר 2015 הודיע אריה דרעי על התפטרותו מתפקיד שר הכלכלה, על מנת שבנימין נתניהו יקבל את סמכות שר הכלכלה להפעלת סעיף 52 לחוק ההגבלים העסקיים, ובכך תתאפשר הוצאתו לפועל של מתווה הגז[70].

בדצמבר 2015 פרש שר הפנים, סילבן שלום, מהחיים הפוליטיים, והתפטר מהממשלה ומהכנסת בעקבות פרשות הטרדה מינית שיוחסו לו[71].

ב-22 במאי 2016 שר הביטחון, משה יעלון, התפטר מהממשלה ומהכנסת בעקבות הודעת ראש הממשלה בנימין נתניהו שבכוונתו למנות את אביגדור ליברמן לשר הביטחון, ולמנות את יעלון לשר החוץ[54]. ההסכם הקואליציוני בין ישראל ביתנו לליכוד נחתם רשמית ב-25 במאי 2016[72], וב-30 במאי 2016 הושבעו השרים אביגדור ליברמן לשר הביטחון, סופה לנדבר לשרת העלייה והקליטה וצחי הנגבי לשר בלי תיק[73]. השר להגנת הסביבה אבי גבאי התפטר מתפקידו בשל השינויים בממשלה[74], וההתפטרות נכנסה לתוקף ב-31 במאי 2016. בעקבות התפטרות יעלון, סגן השר אלי בן דהן חדל מלכהן, אך מונה מחדש לתפקיד ב-1 ביוני 2016 תחת שר הביטחון אביגדור ליברמן.

ב-1 באוגוסט 2016 נערך סבב מינוים בממשלה. השר משה כחלון העביר לליכוד את המשרד להגנת הסביבה שזאב אלקין מונה אליו, ובתמורה קיבל את משרד הכלכלה[75].

ב-22 בינואר 2017 נערך סבב תיקים בממשלה. איוב קרא מונה לשר בלי תיק ואלי כהן מונה לשר הכלכלה[76].

ב-29 במאי 2017 איוב קרא מונה לשר התקשורת בעקבות פקיעת המינוי הזמני של צחי הנגבי ב-20 במאי[77].

ב-26 בנובמבר 2017 יעקב ליצמן התפטר מתפקיד שר הבריאות בעקבות משבר עבודות הרכבת בשבת[78]. התיק עבר לחזקת ראש הממשלה בנימין נתניהו.

ב-14 באוקטובר 2018 מונה אריה דרעי לממלא מקום השר לשירותי דת עקב נבצרותו של השר דוד אזולאי בשל מחלת הסרטן שבה חלה[79].

ב-14 בנובמבר 2018 הודיע אביגדור ליברמן על התפטרותו מתפקידו כשר הביטחון בשל תחושתו כי ממשלת ישראל נכנעה לטרור החמאסי בההסלמה בדרום ב-12 ו-13 בנובמבר אותה שנה[58]. במקביל, התפטרה גם שרת העלייה והקליטה סופה לנדבר, כחלק מפרישת מפלגת "ישראל ביתנו" מהקואליציה, צעד שצמצם את הקואליציה ל-61 חברי כנסת. בעקבות התפטרות ליברמן, סגן השר אלי בן דהן חדל מלכהן, אך מונה מחדש לתפקיד למחרת היום בו נכנסה ההתפטרות לתוקף (19 בנובמבר 2018).

ב-9 בינואר 2019 אישרה הכנסת את מינוי יפעת שאשא-ביטון לתפקיד שרת הבינוי והשיכון, ואת מינוי יואב גלנט לתפקיד שר העלייה והקליטה לאחר מעברו למפלגת הליכוד לקראת הבחירות לכנסת העשרים ואחת[80].

ב־2 ביוני 2019 פיטר ראש הממשלה נתניהו את השרים נפתלי בנט ואיילת שקד[81], והפיטורים נכנסו לתוקף ב-4 ביוני.

ב-5 ביוני 2019 מינה ראש הממשלה נתניהו את אמיר אוחנה לתפקיד שר המשפטים[82], בכך הפך אוחנה לשר ההומוסקסואל הראשון בתולדות מדינת ישראל.

ב-17 ביוני 2019 מינה ראש הממשלה נתניהו את רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' מאיחוד מפלגות הימין לתפקידי שר החינוך ושר התחבורה בהתאמה[83].

בסוף יוני 2019 התפטר איוב קרא ממשרד התקשורת[84]. נתניהו מינה את דודי אמסלם למלא את מקומו והוא נכנס לתפקידו ב-1 ביולי[85].

באוגוסט 2019 התפטר מהממשלה שר הרווחה חיים כץ, אשר הוגש נגדו כתב אישום[86]. נתניהו מילא את מקומו.

בנובמבר 2019 העביר נתניהו את תיק הביטחון לנפתלי בנט[87].

בנובמבר 2019 התפטר מהממשלה שר החקלאות אורי אריאל ובנימין נתניהו מילא את מקומו[88].

בסוף דצמבר 2019 התפטר נתניהו מתפקידו כשר הבריאות וסגן השר יעקב ליצמן מונה לשר בפועל[89].

בתחילת ינואר 2020 התפטר נתניהו ממשרד החקלאות, משרד התפוצות ומשרד הרווחה בהם החזיק והעבירם לצחי הנגבי, ציפי חוטובלי ואופיר אקוניס בהתאמה. משולם נהרי הועבר לתפקיד סגן שר הרווחה[65].

ב-12 במאי 2020 התפטר מהממשלה שר התיירות יריב לוין כדי להתמודד על תפקיד יושב ראש הכנסת[90], ההתפטרות נכנסה לתוקפה ב-17 במאי ולא מונה לו מחליף קבוע עד ליום השבעת הממשלה ה-35.


קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
 1. ^ בבחירות לכנסת ה-20, המחנה הציוני הורכבה ממפלגת העבודה ומפלגת התנועה. בכנסת ה-19, לסיעת העבודה היו 15 מנדטים ולסיעת התנועה היו 6 מנדטים.
 2. ^ בכנסת ה-19 הרשימה יוצגה על ידי שלוש סיעות: רע"ם-תע"ל-מד"ע – 4 מנדטים, חד"ש – 4 מנדטים, בל"ד – 3 מנדטים. בבחירות לכנסת ה-20 מד"ע התמודדה יחד עם המפלגה הלאומית הערבית במסגרת הרשימה הערבית, ולא עברה את אחוז החסימה.
 3. ^ חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס מישראל ביתנו הודיעה במהלך המשא ומתן במאי 2016 שלא תצטרף לקואליציה אך לא התפלגה רשמית מהסיעה עד שהוכרזה כפורשת וסיעת יחיד בבמאי 2017.
 4. ^ מספר המושבים של הסיעה לאחר התפלגות 3 חברי הימין החדש. קודם לכן לסיעה היו 8 מושבים.
 5. ^ 1 2 סגן שר הבריאות במעמד שר
 6. ^ מספר המושבים של הסיעה לאחר פרישת אורלי לוי-אבוקסיס מהקואליציה. קודם לכן לסיעה היו 6 מושבים.
 7. ^ מספר המושבים של הסיעה לאחר פרישת מפלגת אח"י. קודם לכן לסיעה היו 35 מנדטים.
 8. ^ התפלגה מסיעת הליכוד ב-2 ביוני 2019.
 9. ^ התפצלה לסיעות "הבית היהודי-האיחוד הלאומי" ו"הימין חדש" בתאריך 10 באוקטובר 2019.

הערות שוליים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
 1. ^ אתר למנויים בלבד יהונתן ליס, הנשיא ריבלין נתן לנתניהו ארכה בת 14 יום להרכבת הממשלה, באתר הארץ, 20 באפריל 2015
 2. ^ נתניהו חתם על הסכמים קואליציוניים עם כולנו ויהדות התורה, באתר הארץ, 29 באפריל 2015
 3. ^ צילום ההסכם המלא בין יהדות התורה לליכוד, באתר כיכר השבת, 29 באפריל 2015
 4. ^ ניצחון החרדים: קברו את הישגי לפיד, באתר אל-מוניטור, 5 במאי 2015
 5. ^ לילך ויסמן, ‏נתניהו דורש זכות וטו לכל שינוי במפת התקשורת בישראל, באתר גלובס, 28 באפריל 2015
 6. ^ ראו למשל סעיף 63 בהסכם הקואליציוני עם סיעת כולנו, באתר הכנסת
 7. ^ ש"ס חתמה על ההסכם הקואליציוני המלא • צפו בהסכם, באתר בחדרי חרדים, 10 במאי 2015
 8. ^ מירי רגב: להגדיל מספר השרים ל-23; לפיד: נעתור לבג"ץ, באתר גלובס, 19 במרץ 2015
 9. ^ רויטל חובל, בג"ץ קבע: ליצמן לא יוכל להמשיך לכהן כסגן שר הבריאות במעמד שר, באתר הארץ, 23 באוגוסט 2015
 10. ^ אטילה שומפלבי ורועי ינובסקי, על חודו של קול: אושרה ממשלת נתניהו הרביעית, באתר ynet, 14 במאי 2015
 11. ^ קווי היסוד של ממשלת ישראל השלושים וארבע, באתר הכנסת
 12. ^ אתר למנויים בלבד חגי עמית, אנדרלמוסיה: החוק שהביא למינויו של מנכ"ל רביעי לאוצר בתוך שמונה חודשים, באתר TheMarker‏, 14 בינואר 2021
 13. ^ עמר כהן, ‏הממשלה אישרה את מינויו של אמיר ירון לנגיד בנק ישראל, באתר דבר העובדים בארץ ישראל, 18 בנובמבר 2018
 14. ^ אריק בנדר ויניר קוזין, ‏נתניהו: "אלוף אביב כוכבי המועמד הראוי להיות הרמטכ"ל", באתר מעריב אונליין, 26 באוקטובר 2018
 15. ^ גיא ורון וניר דבורי, ‏הרמטכ"ל הבא: ליברמן בחר בכוכבי, באתר ‏מאקו‏, 26 באוקטובר 2018
 16. ^ שחר חי, ענבר טויזר ואיתמר אייכנר, אושר מינוי כוכבי לרמטכ"ל, איזנקוט יכהן שבועיים נוספים, באתר ynet, 25 בנובמבר 2018
 17. ^ מעריב אונליין, ‏מהומות בערב ראש השנה: צפו בצעירים ערבים מיידים אבנים בהר הבית, באתר מעריב אונליין, 13 בספטמבר 2015
 18. ^ אלי סניור, רותם אליזרע, שחר חי, נועם דביר, איתי בלומנטל, רעות רימרמן, יואב זיתון וחסן שעלאן, שניים נרצחו באירוע ירי בפאב בתל אביב, באתר ynet, 1 בינואר 2016
 19. ^ כתבי ynet, ארבעה נרצחו בפיגוע ירי בלב תל אביב, באתר ynet, 8 ביוני 2016
 20. ^ איתמר אייכנר, אורלי אזולאי, אליאור לוי ומורן אזולאי, דרמה באו"ם: אובמה לא הטיל וטו, ההחלטה נגד ישראל אושרה, באתר ynet, 23 בדצמבר 2016
 21. ^ איתמר אייכנר, נמסטה: ראש ממשלת הודו מגיע לביקור היסטורי בישראל, באתר ynet, 3 ביולי 2017
 22. ^ טל שלו‏, ביקור סגן נשיא ארצות הברית בישראל | כל העדכונים, באתר וואלה‏, 22 בינואר 2018
 23. ^ צפו: הנסיך ויליאם ביקר ביד ושם, באתר ‏מאקו‏, 26 ביוני 2018
 24. ^ טל שניידר, ‏מחאת הלהט"בים: 80 אלף איש הפגינו למען שוויון בכיכר רבין, באתר גלובס, 22 ביולי 2018
 25. ^ רועי רובינשטיין, קואליציית החשודים של נתניהו, באתר ynet, 8 באוגוסט 2019
 26. ^ אבי יששכרוף, גיא אלסטר וטל שלו‏, סוריה: ישראל תקפה עמדות צבא; דיווח: "הושמד מרכז פיתוח נשק כימי", באתר וואלה‏, 07 בספטמבר 2017
 27. ^ ליעד אוסמו והסוכנויות, התקיפה בסוריה: "ארה"ב עודכנה, ארבעה איראנים נהרגו", באתר ynet, 9 באפריל 2018
 28. ^ ynet, הותקפו "מחסנים חשובים" של משמרות המהפכה בסוריה, 26 נהרגו - רובם איראנים, באתר כלכליסט, 30 באפריל 2018
 29. ^ מערכת ישראל היום, "המבצע הגדול מאז 74'": פרטים חדשים על התקיפה בסוריה, באתר ישראל היום, 10 במאי 2018
 30. ^ טל לב רם, ‏25 חיסולים, 450 שיגורים: בצה"ל מסכמים את מבצע "חגורה שחורה", באתר מעריב אונליין, 14 בנובמבר 2019
 31. ^ יואב זיתון, מבצע "מגן צפוני" הושלם: "הוסר איום המנהרות מלבנון", באתר ynet, 13 בינואר 2019
 32. ^ איתמר אייכנר, ישראל-קפריסין-יוון: הברית האזורית החדשה, באתר ynet, 28 בינואר 2016
 33. ^ איתמר אייכנר, שליח ynet ו"ידיעות אחרונות" לאתונה, נחתם הסכם צינור הגז: "יום היסטורי, ברית בים התיכון", באתר ynet, 2 בינואר 2020
 34. ^ אריק בנדר, ‏נתניהו: "העולם הפנה את גבו"; פוטין: "משתפי הפעולה גרועים מהנאצים", באתר מעריב אונליין, 23 בינואר 2020
 35. ^ פרטי תוכנית "נטו משפחה"
 36. ^ איתמר אייכנר, חסן שעלאן ויואב זיתון, הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית הוצא מחוץ לחוק, באתר ynet, 17 בנובמבר 2015
 37. ^ אדריאן פילוט, ועדת השרים אישרה: הפרטת דואר ישראל יוצאת לדרך, באתר כלכליסט, 2 ביולי 2018
 38. ^ מתווה הגז אושר בממשלה, נתניהו: "החלטה היסטורית", באתר ‏מאקו‏, 16 באוגוסט 2015
 39. ^ תוכנית "לתת 5"
 40. ^ רעות הדר, בנט מציג: תוכנית חדשה ללימודי אנגלית, באתר ערוץ 7, 30 באוגוסט 2017
 41. ^ אסף זגריזק, עוד 298 ק"מ של נתיבים לאוטובוסים בלבד: כך תיראה מפת הנת"צים של גוש דן, באתר ynet, 23 בפברואר 2017
 42. ^ יונתן ריגר, ‏הקריטריונים החדשים לתקצוב מוסדות התרבות, באתר ‏מאקו‏, 2 בספטמבר 2015
  מאיה נחום שחל, משרד התרבות משנה את חוקי המשחק: רוצים מימון? חתמו על טופס נאמנות, באתר כלכליסט, 14 ביוני 2016
 43. ^ רותם אליזרע, אושר בממשלה: מהיום טיפולי שיניים חינם עד גיל 18, באתר ynet, 6 בינואר 2019
 44. ^ שחר אילן, תקנות סימון המזון אושרו אבל יחולו רק מ-2020; גבינות צהובות לא יוחרגו, באתר כלכליסט, 20 בדצמבר 2017
 45. ^ רותם אליזרע, אלפי שקלים יותר: הכירו את רפורמת הקנאביס הרפואי, באתר ynet, 7 באפריל 2019
 46. ^ רפורמת הסייעת השנייה
 47. ^ גלי מרקוביץ סלוצקר, ‏השר בנט: "הסרדינים יוצאים מהקופסא - כיתות הלימוד יוקטנו", באתר מעריב אונליין, 6 באוגוסט 2015
 48. ^ מירב קריסטל, נחתם הסכם החלב: הרפורמה בענף יוצאת לדרך, באתר ynet, 29 באוקטובר 2018
 49. ^ שר האוצר משה כחלון ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הגיעו להסכם: הרפורמה במכון התקנים יוצאת לדרך
 50. ^ ליאור גוטמן, משרד התחבורה: השנה תושלם הרפורמה בתחבורה הציבורית, באתר כלכליסט, 27 בפברואר 2019
 51. ^ וואלה! חדשות, ‏בני בגין התפטר מתפקידו כשר ללא תיק, באתר גלובס, 31 במאי 2015
 52. ^ רוני זינגר, דרעי התפטר "בצער" ממשרד הכלכלה; הממשלה אישרה העברת סמכויותיו לרה"מ, באתר כלכליסט, 1 בנובמבר 2015
 53. ^ לילך ויסמן, ‏נתניהו על פרישת סילבן שלום: "קיבל את ההחלטה הנכונה", באתר גלובס, 21 בדצמבר 2015
 54. ^ 1 2 יואב זיתון ומורן אזולאי, יעלון התפטר: "בגלל התנהלות נתניהו וחוסר האמון בו", באתר ynet, 20 במאי 2016
 55. ^ טל שלו, כתבתנו הפוליטית‏, השר גבאי התפטר מתפקידו בעקבות מינוי ליברמן לשר הביטחון: "מעשה חמור", באתר וואלה‏, 27 במאי 2016
 56. ^ אהרן רבינוביץ ויהונתן ליס, משבר השבת: שר הבריאות יעקב ליצמן הגיש את התפטרותו מהממשלה, באתר הארץ, 26 בנובמבר 2017
 57. ^ עטרה גרמן, ‏לאור מצבו הרפואי: דרעי יחליף את השר אזולאי, באתר "סרוגים", 12 באוקטובר 2018
 58. ^ 1 2 מורן אזולאי, ליברמן התפטר וקרא לבחירות: "נכנענו לטרור", באתר ynet, 14 בנובמבר 2018
 59. ^ רועי רובינשטיין ומורן אזולאי, משפחת לוי חוזרת: סגן שר השיכון ניצח בבית שאן, באתר ynet, 31 באוקטובר 2018
 60. ^ חיים לוינסון ויהונתן ליס, ח"כ יצחק וקנין ימונה לשר הדתות ויפרוש מש"ס בסיום מערכת הבחירות, באתר הארץ, 1 בינואר 2019
 61. ^ מורן אזולאי, בדרך לליכוד: אושר מינוי גלנט לשר העלייה והקליטה, באתר ynet, 1 בינואר 2019
 62. ^ איתמר אייכנר ורן בוקר, השר איוב קרא התפטר: "מסע הכפשות מגמתי", באתר ynet, 24 ביוני 2019
 63. ^ צבי זרחיה ושחר אילן, חיים כץ התפטר מהממשלה: "הניסיון להטיל דופי בניקיון כפי - נועד לכישלון", באתר כלכליסט, 16 באוגוסט 2019
 64. ^ צבי זרחיה, בנט ימונה לשר הביטחון; הימין החדש יתאחד עם הליכוד, באתר כלכליסט, 8 בנובמבר 2019
 65. ^ 1 2 מורן אזולאי, נתניהו החליט: הנגבי שר החקלאות, אקוניס שר הרווחה, חוטובלי לתפוצות, באתר ynet, 20 בינואר 2020
 66. ^ לילך ויסמן, ‏אושר: ארדן - השר לביטחון פנים, עניינים אסטרטגיים והסברה, באתר גלובס, 25 במאי 2015
 67. ^ שלמה צזנה, השר בני בגין התפטר מהממשלה, באתר ישראל היום, 31 במאי 2015
 68. ^ אורי תובל, בבוקר: הממשלה תמנה עוד שני סגני שרים מהליכוד, באתר כלכליסט, 13 ביוני 2015
 69. ^ ברק רבידו יהונתן ליס, הממשלה אישרה את מינוי ליצמן ואקוניס לתפקידי שרים, באתר הארץ, 31 באוגוסט 2015
 70. ^ לילך ויסמן, ‏דרעי התפטר; הממשלה אישרה העברת סמכויותיו לנתניהו, באתר גלובס, 1 בנובמבר 2015
 71. ^ ליאור גוטמן ורוני זינגר, שר הפנים סילבן שלום פורש מהחיים הפוליטיים, באתר כלכליסט, 20 בדצמבר 2015
 72. ^ אריק בנדר, ‏נחתם ההסכם הקואליציוני עם ליברמן, נתניהו: "משלבים ידיים כדי להצעיד את ישראל קדימה", באתר מעריב אונליין, 25 במאי 2016
 73. ^ משה שטיינמץ וטל שלו, כתבתנו הפוליטית‏, ליברמן הושבע לתפקיד שר הביטחון: תומך בפתרון שתי המדינות, באתר וואלה‏, 31 במאי 2016
 74. ^ טל שלו, כתבתנו הפוליטית‏, השר גבאי התפטר מתפקידו בעקבות מינוי ליברמן לשר הביטחון: "מעשה חמור", באתר וואלה‏, 27 במאי 2016
 75. ^ טל שלו‏, הממשלה אישרה: כחלון קיבל את משרד הכלכלה, אלקין בהגנת הסביבה, באתר וואלה‏, 31 ביולי 2016
 76. ^ אתר למנויים בלבד צבי זרחיה, סבב מינויים בממשלה: אלי כהן מונה לשר הכלכלה, איוב קרא יכהן כשר בלי תיק, באתר TheMarker‏, 22 בינואר 2017
 77. ^ יקי אדמקר‏, איוב קרא מונה לשר התקשורת: "הניסיון לפגום בתדמיתי פוגע במשפחתי", באתר וואלה‏, 29 במאי 2017
 78. ^ אדריאן פילוט, ליאור גוטמן וספי קרופסקי, ליצמן מתפטר מתפקיד שר הבריאות - בעקבות עבודות הרכבת בשבת, באתר כלכליסט, 24 בנובמבר 2017
 79. ^ החלטת הממשלה מיום 14 באוקטובר 2018
 80. ^ מורן אזולאי, במקום גלנט: כחלון מקדם את יפעת שאשא ביטון לתפקיד שרת השיכון, באתר ynet, 7 בינואר 2019
 81. ^ טל שניידר, דני זקן, ‏משרדי המשפטים והחינוך מחפשים שרים חדשים: נתניהו פיטר את נפתלי בנט ואיילת שקד, באתר גלובס, 2 ביוני 2019
 82. ^ טל שלו, יקי אדמקר, דניאל דולב‏, אחרי פיטורי איילת שקד: בנימין נתניהו מינה את אמיר אוחנה לשר, באתר וואלה‏, 5 ביוני 2019
 83. ^ דני זקן, ‏נתניהו מינה את פרץ לשר החינוך ואת סמוטריץ' לשר התחבורה, באתר גלובס, 17 ביוני 2019
 84. ^ יניר קוזין, ‏"יוצא לקרב על טיהור שמי": שר התקשורת איוב קרא הודיע על התפטרותו, באתר מעריב אונליין, 24 ביוני 2019
 85. ^ איתמר אייכנר ומורן אזולאי, דוד אמסלם מונה לשר התקשורת, באתר ynet, 1 ביולי 2019
 86. ^ אתר למנויים בלבד חיים לוינסון, לאחר ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום, השר חיים כץ התפטר מהממשלה, באתר הארץ, 16 באוגוסט 2019
 87. ^ יקי אדמקר וטל שלו‏, נתניהו מינה את בנט לשר הביטחון; הליכוד והימין החדש יתאחדו, באתר וואלה‏, 08 בנובמבר 2019
 88. ^ טל שלו‏, לקראת מינוי בנט: שר החקלאות אורי אריאל הודיע על התפטרותו, באתר וואלה‏, 10 בנובמבר 2019
 89. ^ טל שניידר, ‏ליצמן מונה לשר הבריאות; נתניהו צפוי להכריז על עוד מינויי שרים מחר, באתר גלובס, 29 בדצמבר 2019
 90. ^ אריק בנדר, ‏יריב לוין הגיש מכתב התפטרות ממשרד התיירות, באתר מעריב אונליין, 12 במאי 2020