הבחירות לרשויות המקומיות בישראל (2018)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הפתקים בהם ישתמשו הבוחרים: פתק צהוב לבחירת ראש הרשות המקומית, פתק לבן לבחירות רשימה לרשות המקומית

הבחירות לרשויות המקומיות בישראל יתקיימו ב-30 באוקטובר 2018 (כ"א בחשוון ה'תשע"ט). יעמדו לבחירה מועצות העירייה, מועצות מקומיות, מועצות אזוריות וכן ראשיהן של כל אלו. אם אף אחד מן המועמדים לראשות רשות מקומית מסוימת לא עבר את רף 40% מקולות המצביעים, יתקיים סיבוב שני לבחירה זו בלבד ב-13 בנובמבר 2018[1].

בהתאם לחוקי הבחירות לרשויות המקומיות יידרשו הבוחרים לבחירה כפולה בעיריות ומועצות מקומיות, ובחירה משולשת במועצות אזוריות – בפתק צהוב לראש הרשות, ובפתק לבן לרשימה למועצת הרשות ובמועצות אזוריות פתק כחול לוועד המקומי. מרבית הרשימות הן רשימות מקומיות, הפעילות רק במישור המוניציפלי, ומיעוטן רשימות מטעם המפלגות הפעילות גם במישור הארצי. על פי החוק, ראש רשות שנבחר בבחירות יתחיל לכהן 21 ימים לאחר יום בחירתו.

הבחירות תתקיימנה ב-251 רשויות מקומיות, בהן 197 מתוך 201 העיריות והמועצות המקומיות וכל 54 המועצות האזוריות. הבחירות לא מתקיימות ב-4 רשויות מקומיות: בערים טייבה ובאקה אל-גרבייה ובמועצה המקומית ג'ת לא יתקיימו בחירות כיוון שהן בחרו מועצות חדשות ב-2015. במועצה המקומית תל מונד אין בחירות בשל כהונת ועדה קרואה[2]. בנוסף אין בחירות בשתי המועצות המקומיות התעשייתיות נאות חובב ומגדל תפן, שבהן על פי חוק כל חברי המועצה ממונים לתפקידם. רשות מקומית נוספת בה לא יתקיימו בחירות היא "מנהלת שירותים אזרחיים" ששטח פעילותה הוא האזרחים הישראלים והנכסים שברשותם באזור H-2 שבחברון (שטח היישוב היהודי בחברון), מנהלה שהוקמה ב-2017 והבחירות בה ייערכו לכל המוקדם ב-2021[3].

ביולי 2018 פרסם שר הפנים, אריה דרעי, את מספר החברים שייבחרו בכל אחת מהמועצות של הרשויות המקומיות שבהן ייערכו בחירות ב-30 באוקטובר 2018[4].

בעקבות שינוי בחוק משנת 2014, יום הבחירות לרשויות המקומיות יחשב לראשונה יום שבתון, בדומה לנהוג ביום הבחירות לכנסת[5][6].

מערכת זו מתאפיינת במספר שיא של נשים המתמודדות על תפקידים בשלטון המקומי – 68 נשים הגישו מועמדות לראשות הרשות המקומית, לעומת 42 בבחירות הקודמות[7].

תוכן עניינים

פנקס הבוחרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הזכות להשתתף בבחירות נתונה לכל אזרח ישראל או תושב קבע אשר ביום הבחירות מלאו לו 17 שנים לפחות, דהיינו מי שנולד עד ליום 7 בנובמבר 2001 (כ"א בחשוון ה'תשס"ב) (ועד בכלל). זאת בניגוד לבחירות לכנסת, בהן נתונה הזכות רק לאזרחים ורק מגיל 18 שנים.

כל אדם רשאי להשתתף בבחירות ברשות מקומית אחת בלבד, בה היה רשום 40 ימים לפני הבחירות, ביום 20 בספטמבר 2018. אולם מי שהיה רשום בתקופת 18 החודשים שקדמו לבחירות, ברשות מקומית אחרת שבה התקיימו בחירות בתקופה זו, אינו יכול להשתתף בבחירות. החל מבחירות אלו יוכלו להצביע גם אסירים[8].

זכות הבחירה לרשות המקומית ניתנת אחת לחמש שנים. על פי החוק, בחירות לרשויות המקומיות מתקיימות בכל חמש שנים, ביום ג' השלישי לחודש חשוון. אם השנה שלפני הבחירות הייתה מעוברת, הבחירות תתקיימנה ביום שלישי הראשון לחודש חשוון. מועד זה ניתן לשינוי רק בנסיבות מיוחדות המחייבות דחייה, ושינוי כאמור מחויב באישור שר הפנים[9].​

היערכויות ברמה הארצית[עריכת קוד מקור | עריכה]

הבחירות המקומיות עוסקות בעיקר בנושאים מקומיים ומרבית הרשימות המתמודדות הן מקומיות ולא סיעות בת של מפלגות ארציות, אך יש נושאים שמשותפים לרבות מהרשויות המקומיות.

בבחירות אלו ישתתפו לראשונה ארבעת היישובים הדרוזיים ברמת הגולן (המועצות המקומיות בוקעאתא, מג'דל שמס, מסעדה ועין קנייא) שנכבשו על ידי ישראל ב-1967 ומאז כיהנו בהם תושבים שקיבלו כתב מינוי. על מנת לאפשר את הבחירות מונו בינואר 2018 מועצות זמניות בארבעת היישובים[10]. לפי החוק[11] תושבי קבע רשאים להתמודד על מקום במועצה אך ראש הרשות חייב להיות אזרח ישראל, אזרחות שרוב הדרוזים ברמת הגולן נמנעו מלקבל. לפי הערכות צפויה רוב האוכלוסייה הדרוזית להחרים את הבחירות[12].

לראשונה תתאפשר הצבעה לרשויות המקומיות בבתי סוהר ובבתי מעצר.

מספר יוזמות ואמנות הועלו במהלך מערכת הבחירות:

ביולי 2018 ציין שר הפנים אריה דרעי כי הוא מבקש להציב מצלמות בקלפיות כדי למנוע זיופים[19].

הגשת רשימות המועמדים למועצה ומועמדים לראש הרשות נערכה בימים 2627 בספטמבר 2018[1].

מועצות אזוריות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בישראל קיימות 55 מועצות אזוריות המאופיינות בצביון התיישבותי חקלאי, והן רשויות מקומיות המורכבת משני רבדים שלטוניים, רובד מקומי ורובד אזורי. בתחומי המועצות האזוריות יש למעלה מ־1,130 יישובים[20].

אל-בטוף[עריכת קוד מקור | עריכה]

אל קסום[עריכת קוד מקור | עריכה]

הבחירות במועצה אזורית אל קסום יתקיימו יחד עם שאר המועצות אף על פי שבחירות למועצה התקיימו לראשונה ב-25 באפריל 2017, אז נבחר לראשות המועצה ג'בר אבו כף מאום בטין.

אלונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לראשות המועצה האזורית אלונה מתמודדים ראש המועצה אריה שרון ובבי בן יתח, שניהם מאביאל[21].

אשכול[עריכת קוד מקור | עריכה]

גדי ירקוני, אשר נבחר כראש מועצה אזורית אשכול ביוני 2015 בבחירות מיוחדות בגלל היבחרותו של חיים ילין לכנסת, יתמודד על תקופת כהונה שנייה[22]. מולו יתמודד אפי מישוב[23].

באר טוביה[עריכת קוד מקור | עריכה]

דרור שור, המכהן כראש מועצה אזורית באר טוביה מאז שנת 2004, יתמודד על תקופת כהונה נוספת. מולו יתמודדו מזכיר המועצה לשעבר קובי אביבי[24] וייתכן שגם איציק גרשון מבית עזרא[25].

בוסתן אל מרג'[עריכת קוד מקור | עריכה]

בני שמעון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראשת מועצה אזורית בני שמעון סיגל מורן הודיעה על פרישתה מהתפקיד בו החזיקה מאז 2009[26]. על התפקיד מתמודדים ניר זמיר מקיבוץ להב[27], שגב כהן מבית קמה[28] ואושרית אל על מתאשור[29].

ברנר[עריכת קוד מקור | עריכה]

גדרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה אזורית גדרות יוסי קנדלשיין מתמודד על תקופת כהונה נוספת[30], מולו יתמודדו רענן לוי[31] וגילן ז'קונט ממושב עשרת[32].

גולן[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה אזורית גולן אלי מלכה, המכהן בתפקיד מאז 2001, הודיע כי לא יתמודד לכהונה נוספת[33]. מתמודדים על התפקיד מיכל רייקין מקדמת צבי, מנהלת תוכנית צוערים לשלטון המקומי לשעבר[34], מפקד עוצבת הגולן לשעבר אשכול שוקרון מקלע אלון[35], גל גפני מרמות[36] וחיים רוקח מנוב.

גוש עציון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה אזורית גוש עציון המכהן שלמה נאמן מכרמי צור, שנבחר לתפקיד בבחירות מיוחדות בפברואר 2017, מתמודד על תקופת כהונה נוספת[37]. מולו צפויים להתמודד משה סוויל מתקוע שהגיע למקום השני בבחירות המיוחדות וירון רוזנטל מכפר עציון המנהל את בית ספר שדה כפר עציון[38][39].

גזר[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה אזורית גזר פטר וייס, המכהן בתפקיד מאז 1994, מתמודד מול רותם ידלין מכרמי יוסף הנתמכת על ידי תנועת מקומי (מפלגת מנהיגות מקומית)[40][34], אורן אבלה[41] ושוקי רגב[42].

גן רווה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה אזורית גן רווה שלמה אלימלך, המכהן בתפקיד מאז 1991, מתמודד על המשרה מול תומר עזריה, כלכלן ממושב גאליה ותא"ל במיל' שלמה שש מהיישוב הקהילתי אירוס[43].

דרום השרון[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר כהונה של 5 קדנציות, ראש המועצה האזורית דרום השרון מוטי דלג'ו הודיע כי לא יתמודד בבחירות הבאות[44]. על התפקיד מתמודדים 4 מועמדים: אושרת גני גונן מנווה ימין[45][46], איציק אזרי ממתן[45][46], זאב פתאל משדי חמד[47][46] ואל"ם במילואים דרור רופא מחגור[46].

הגלבוע[עריכת קוד מקור | עריכה]

עובד נור מעין חרוד איחוד, אשר נבחר ב-2015 בבחירות מיוחדות עקב היבחרותו של קודמו דני עטר כחבר הכנסת, יתמודד על תקופת כהונה נוספת כראש מועצה אזורית הגלבוע ומולו יתמודד מוטי כהן[48].

הגליל העליון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה אזורית הגליל העליון גיורא זלץ מלהבות הבשן יתמודד על קדנציה שנייה בתפקיד מול גד יעקב, אחיינו של יצחק רבין מההרחבה של קיבוץ מעיין ברוך[49]. לאורך הדרך נראה היה כי גם תא"ל במילואים מאיר (מייקה) מסטאי מההרחבה הקהילתית בקיבוץ שמיר יצטרף למירוץ אך זה הודיע לבסוף שאין בכוונתו להתמודד[50].

הגליל התחתון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה אזורית גליל תחתון מוטי דותן המכהן הודיע על פרישה מהתפקיד[51]. על ראשות המועצה מתמודדים שישה: סגן ראש המועצה היוצאת אשר כהן מגבעת אבני, מושון גבאי משרונה שהתמודד בשתי מערכות הבחירות הקודמות, ניצן פלג, משדמות דבורה, אריאל בוקר משדה אילן, חבר המועצה בועז מועלם מארבל ואילת יוסף משדמות דבורה[52].

הערבה התיכונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אייל בלום ממושב עידן, המכהן כראש מועצה אזורית הערבה התיכונה מאז 2012, יתמודד על תקופת כהונה נוספת[53]. מולו מתמודדים אהרל'ה דבוראי[54] וברק אומגה[55], שניהם ממושב פארן.

הר חברון[עריכת קוד מקור | עריכה]

במליאת המועצה חברים כ-15 נציגים.

זבולון[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלט בחירות של דלית ספקטור המועמדת לראשות המועצה האזורית זבולון

מתמודדים על ראשות מועצה אזורית זבולון ממלא מקום ראש המועצה איתמר שורקי מכפר חסידים ב'[56], עמוס נצר מרמת יוחנן[57] ודלית ספקטור מנופית[58].

חבל אילות[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבל יבנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה אזורית חבל יבנה משה ליבר מתמודד על קדנציה שנייה בתפקיד[59]. מולו מתמודד אבי פוקס מבני דרום[60].

חבל מודיעין[עריכת קוד מקור | עריכה]

על ראשות מועצה אזורית חבל מודיעין מתמודדים ראש המועצה הנוכחי שמעון סוסן שנעצר באפריל 2018, לאחר תלונות שווא שהוגשו נגדו. לאחרונה הודיע המשטרה כי החקירה נסגרה כיוון שלא נמצאה כל עברה [61] ורוני אזרק מבית עריף[62].

חוף אשקלון[עריכת קוד מקור | עריכה]

יאיר פרג'ון, המכהן כראש מועצה אזורית חוף אשקלון מאז 2007, יתמודד על תקופת כהונה נוספת. מולו יתמודדו דודי סעדה ממושב מבקיעים, רונן ליבנה[63],, עו"ד איתמר רביבו[64] ויריב קלרמן מיד מרדכי[65].

חוף הכרמל[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלטי בחירות לוועד המקומי ולמליאת המועצה בעתלית

ראש מועצה אזורית חוף הכרמל כרמל סלע החליט לפרוש מתפקידו אחרי 15 שנים בתפקיד[66]. על התפקיד מתמודדים אסיף איזק מקיבוץ החותרים[67] ורותם שטיינר-יוסף ממגדים[68]. סגן ראש המועצה אורן עוזרד מכרם מהר"ל שהודיע אף הוא על התמודדות פרש כעבור 4 חודשים מהמירוץ[69][70]. אושרי וקנין מעתלית שהודיע על התמודדות בתחילה, הודיע אף הוא על פרישתו מהמרוץ[71].

חוף השרון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש המועצה האזורית חוף השרון אלי (אליהו) ברכה, המכהן בתפקיד מאז שנת 2009, מתמודד כמועמד יחיד לכהונה נוספת[72].

יואב[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה אזורית יואב מטי צרפתי הרכבי מתמודדת על כהונה שנייה בתפקיד[73].

לב השרון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה אזורית לב השרון עמיר ריטוב מתמודד על תקופת כהונה נוספת[74], מולו מתמודדים אלי אטון ממושב ניצני עוז[75] ורונן סלטון ממשמרת[76].

לכיש[עריכת קוד מקור | עריכה]

דני מורביה המכהן כראש מועצה אזורית לכיש מאז 2004 יתמודד על תקופת כהונה נוספת. מולו יתמודד בועז שלמה ממושב שחר[77].

מבואות החרמון[עריכת קוד מקור | עריכה]

על ראשות מועצה אזורית מבואות החרמון מתמודדים ראש המועצה המכהן בני בן מובחר משדה אליעזר, המתמודד לקדנציה רביעית[78],תא"ל במיל' צביקה פוגל ויוסי סטמס[79].

מגידו[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה אזורית מגידו איציק חולבסקי מעין השופט, המכהן בתפקיד מ-2013, הצהיר כי יתמודד שוב לתפקיד[80]. מולו יתמודד שחם מיטלר מקיבוץ דליה[81].

מגילות ים המלח[עריכת קוד מקור | עריכה]

מטה אשר[עריכת קוד מקור | עריכה]

יורם ישראלי, המכהן כראש מועצה אזורית מטה אשר מאז 2014 הודיע חמישה ימים לפני מועד סגירת הרשימות כי לא יתמודד לכהונה נוספת ובמקומו יתמודד סגנו משה דוידוביץ' מבוסתן הגליל[82]. מועמד נוסף הוא נמרוד לנגר מגשר הזיו[83].

מטה בנימין[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש המועצה האזורית המכהן אבי רואה הודיע על פרישתו מהתפקיד[84]. סגן ראש המועצה ישראל גנץ מפסגות[85] ומנכ"ל מועצת יש"ע שילה אדלר מעלי[86] הודיעו על התמודדותם לתפקיד. אביחי בוארון, ממפוני עמונה ותושב עמיחי, צפוי אף הוא להתמודד לתפקיד[87]. חבר המליאה אפי שרון ממעלה מכמש הודיע אף הוא שיתמודד על ראשות המועצה[88], אך פרש ב -8 באוקטובר 2018 והודיע על תמיכתו בשילה אדלר[89].

מטה יהודה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה אזורית מטה יהודה משה דדון הודיע תחילה כי יתמודד בבחירות לקדנציה שלישית על אף שהוא הורחק מתפקידו מאז דצמבר 2015 בגלל חשד לפלילים[90] אך בספטמבר 2018, כחודש אחרי הודעת פרקליטות המדינה על הכוונה להגיש נגדו כתב אישום, הוא פרש מהמירוץ[91]. על ראשות המועצה מתמודדים מ"מ ראש המועצה ניב ויזל מנתיב הל"ה[92], סגן ראש המועצה לשעבר יוסי משה ממושב זכריה[93] וערן אוחנה מצלפון[94]. מועמדים נוספים שפרשו מהמירוץ היו: שרונה בר-נס[95] שפרשה זמן קצר אחרי שהודיעה על התמודדותה[96]; וכן שלומי מגנזי מצור הדסה[97] שזכה לתמיכת מפלגת כולנו[98], אך הודיע שהוא פורש וחובר לניב ויזל ביום האחרון להגשת המועמדויות[99].

מנשה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה אזורית מנשה אילן שדה, המכהן בתפקיד מ-1992, צפוי להתמודד לכהונה נוספת ומולו מתמודד ניסן ניר[100].

מעלה יוסף[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה אזורית מעלה יוסף שמעון גואטה מתמודד על תקופת כהונה שנייה מול חבר המועצה יוסי אדוני מזרעית[101], יוסי כמיסה[102] וצחי בן עיון מצוריאל[103].

מרום הגליל[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה אזורית מרום הגליל עמית סופר מתמודד על קדנציה שלישית בתפקיד[104]. מולו מתמודדת אניטה יצחק מספסופה, האישה הראשונה המתמודדת על תפקיד זה במועצה[105].

מרחבים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לראשונה במרחבים ראש מועצה אזורית מרחבים שי חג'ג' הוא מועמד יחיד.

משגב[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה אזורית משגב המכהן רון שני הודיע שלא יתמודד על כהונה נוספת בתפקיד[106]. על התפקיד מתמודדים ענבר בזק מיובלים[107] ודני עברי מיודפת[108].

נווה מדבר[עריכת קוד מקור | עריכה]

הבחירות במועצה אזורית נווה מדבר יתקיימו אף על פי שבחירות למועצה התקיימו לראשונה ב-29 בנובמבר 2016, אז נבחר לראשות המועצה אברהים אלהואשלה.

נחל שורק[עריכת קוד מקור | עריכה]

מאז 1999 אלי אסקוזידו הוא ראש מועצה אזורית נחל שורק, ובשתי מערכות הבחירות האחרונות הוא היה מועמד מוסכם ולא התקיימו בחירות כלל. בבחירות אלו אסקוזידו יתמודד שוב, אך מנגד הציג את מועמדותו רמי ברדוגו מגני טל[109].

עמק הירדן[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה אזורית עמק הירדן עידן גרינבאום, שנבחר לתפקיד בבחירות מיוחדות ב-2016, מתמודד על כהונה נוספת בתפקיד[110]. מולו יתמודד תומר ארביטי מקיבוץ דגניה ב'[111].

עמק המעיינות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה אזורית עמק המעיינות יורם קרין, המכהן מאז שנת 2009, יתמודד על תקופת כהונה נוספת. מולו יתמודד גיל פשחור מעין הנצי"ב[112].

עמק חפר[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלטי בחירות למועמדים לראשות מועצת עמק חפר,2018

מול רני אידן, ראש מועצה אזורית עמק חפר משנת 2006, מתמודדות שתיים: עפרה ברק מכפר מונש שהתמודדה על התפקיד גם ב-2013[113] וד"ר גלית שאול מחוגלה מנכ"לית מרכז רקמן[113][34].

עמק יזרעאל[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל אייל בצר מנהלל המכהן בתפקיד מאז 2007 מתמודד שוב. בנוסף מתמודדים זיו ורהפטיג[114][115]מאחוזת ברק שהתמודד על התפקיד גם ב-2013 ויו"ר ועד מקומי נהלל לימור רגב[116].

ערבות הירדן[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש המועצה דוד אלחייני יתמודד לכהונה נוספת על ראשות מועצה אזורית ערבות הירדן. מולו מתמודד יונתן שוב ממושב תומר[117].

רמת הנגב[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה אזורית רמת הנגב ערן דורון המכהן בתפקיד מאפריל 2017, אז הוכרז כראש המועצה לאחר שהתמודד כמועמד יחיד בבחירות המיוחדות על התפקיד בעקבות פטירת ראש המועצה שמואל ריפמן[118], יתמודד על כהונה נוספת בתפקיד.

שדות דן[עריכת קוד מקור | עריכה]

בראש המועצה אזורית שדות דן (עד תחילת 2018: מועצה אזורית עמק לוד) עומד מאז 2014 דוד יפרח ממושב יגל המתמודד כמועמד יחיד לקדנציה שנייה ונתמך על ידי כל ראשי הוועדים המקומיים במועצה[119].

שדות נגב[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש המועצה אזורית שדות נגב, תמיר עידאן, צפוי להיות מועמד יחיד[120].

שומרון[עריכת קוד מקור | עריכה]

על ראשות מועצה אזורית שומרון מתמודד ראש המועצה המכהן יוסי דגן שנבחר לתפקיד בבחירות מיוחדות באוגוסט 2015 בעקבות התפטרותו של קודמו גרשון מסיקה שהיה מעורב בפרשת השחיתות בישראל ביתנו וחתם על הסכם עד מדינה במאי 2015, הסכם שבעקבותיו התפטר מתפקידו[121]. מסיקה, שזכה לחסינות מתביעה בפרשה זו, הודיע במאי 2018 על כוונתו להתמודד שוב על תפקיד ראש המועצה[122][123]. ביוני 2018 הכריז פול גולובנבסקי מצופים על התמודדותו לתפקיד[124]. ב-15 ביוני חשף עמית סגל את כוונת דגן ומסיקה ללכת לבוררות אצל הרב שמואל אליהו על מנת שיקבע מי משניהם יתמודד לתפקיד ראש המועצה[125]. ב-17 ביולי פורסמה החלטתו של הרב אליהו בה הכריע לטובת דגן, פסיקה שבעקבותיה פרש מסיקה מהמירוץ[126].

יוסל'ה שוחמכר, חבר הוועד המקומי של שערי תקווה, הודיע על מועמדותו לראשות הוועד המקומי[127].

שער הנגב[עריכת קוד מקור | עריכה]

תושבי מועצה אזורית שער הנגב יצביעו לראשונה על זהות ראש המועצה לאחר שמאז הקמת המועצה ב-1950 תמיד עמד לבחירה מועמד יחיד ומוסכם. ראש המועצה מאז 2002 אלון שוסטר החליט לא להתמודד על התפקיד[26]. על התפקיד מתמודדים אופיר ליבשטיין ונירה שפק, שניהם תושבי קיבוץ כפר עזה[128].

שפיר[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה אזורית שפיר מאז 2002 אשר אברג'ל מתמודד על כהונה נוספת בתפקיד. מולו מתמודדים חברת המועצה לשעבר ועובדת המועצה לשעבר תמר רחמים[129][130], אבי וינברגר ממושב שפיר[129], ואדיר נעמן ממרכז שפירא[131]. שמעון מולאי פרש מהמירוץ לראשות המועצה במהלך חודש אוגוסט והצטרף לאדיר נעמן[132].

תמר[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה אזורית תמר דב ליטבינוף, המכהן מאז 2004 מתכוון להתמודד על תקופת כהונה נוספת חרף החשדות נגדו בפרשת השחיתות בישראל ביתנו[133]. מתמודד נוסף הוא אורי פרי-גל מנאות הכיכר ששימש בעבר כסגן ראש עיריית אילת[134].

עיריות ומועצות מקומיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

אבו גוש[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצת אבו גוש עיסא ג'בר מתמודד לתקופת כהונה שנייה, ומולו יתמודדו סלים ג'אבר וראיד איברהים[135].

במועצה 9 מושבים.

אבו סנאן[עריכת קוד מקור | עריכה]

אבן יהודה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש המועצה אבי הררי המכהן משנת 2013 מתמודד על כהונה נוספת, צפוי להיות מועמד יחיד עם רשימה מוסכמת למועצה[דרוש מקור].

אום אל-פאחם[עריכת קוד מקור | עריכה]

המועמדים לראשות העיר הם שיח' ח'אלד חמדן, ד"ר סמיר סובחי, ד"ר עלי ג'בארין, ראמז ג'בארין, תייסיר סלמאן ועו"ד עלי עדנאן.

אופקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש העיר אופקים איציק דנינו, אשר יתמודד על קדנציה שנייה בתפקיד[136], צפוי לקבל את תמיכת החרדים בעיר[137]. מולו יתמודד גדעון סבגי[138].

מבין הרשימות תתמודד רשימת הצעירים "אופקימים"[139].

אור יהודה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראשת העיר ליאת שוחט שנכנסה לתפקידה לאחר שנבחרה בבחירות מיוחדות במהלך הקדנציה מתמודדת לכהונה נוספת[140]. מולה מתמודדים סגנה עוזי אהרון, חבר מפלגת ש"ס המתמודד ברשימה עצמאית[141], אפי גוטמן[142] הנתמך על ידי מפלגת כולנו[143] וחברת המועצה ננה חן ראש רשימת "יום חדש" שהתמודדה לתפקיד גם ב-2013[144].

בין הרשימות למועצה רשימת "מאמינים באור יהודה" בראשות אברהם בורוכוב.

אור עקיבא[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי יתמודד על כהונה שנייה בתפקיד לאחר שזכה בפריימריז מול ראש העיר הקודם שמחה יוסיפוב ויתמודד על תפקיד ראש העיר מטעם הליכוד[145]. איציק פתיתו, אשר התמודד גם הוא, עתר לבית הדין של הליכוד נגד ההחלטה לפיה יוסיפוב הוא המועמד הרשמי[146] וב-23 ביולי הודיע אדרי רשמית על התמודדות נוספת לתפקיד מטעם הליכוד. בעקבות ההודעה פרש שבתאי מהמירוץ לראשות העיר[147] ויוסיפוב הודיע שיתמודד על ראשות העיר בראש רשימה עצמאית אם הליכוד ימשוך את תמיכתו ממנו[148]. במהלך יולי הודיע שלום שבתאי כי הוא מסיר את מועמדותו לראשות העיר[149]. יוסיפוב הקים את רשימת "אור עקיבא אחת" והוא יתמודד מטעמה לראשות העיר. כמו כן מתמודדים לתפקיד גם סגן ראש העיר ארקדי גדילוב, יו"ר סיעת "התנופה" ועורך הדין נוח שמאילוב, נציגה הרשמי של מפלגת יש עתיד בעיר ויו"ר סיעת "באנו לשנות".

בין הרשימות המתמודדות למועצה רשימת הליכוד, רשימת "יחד עם אור עקיבא" בראשות שלום שבתאי,"התנופה" בראשות ארקדי גדילוב, רשימת "גשר" בראשות חברת מועצת העיר ילנה זסלבסקי, "באנו לשנות" בראשות חבר מפלגת יש עתיד נוח שמאילוב, "אור עקיבא אחת" בראשות שמחה יוסיפוב, "אוהבים את אור עקיבא" בראשות יהודה דוידוב, ש"ס בראשות אלי אנקונינה, רשימת "עתיד בטוח" ורשימת "לשם שמיים".

אורנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצת אורנית שלומי לנגר המכהן מ-2008 מתמודד על כהונה נוספת. מולו מתמודדים ניר ברטל ראש סיעת אופק[150] ורחל כדורי ראש רשימת "קידום"[151].

במועצת היישוב 9 מושבים.

אזור[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצת אזור אריה פכטר מתמודד על כהונה שלישית בראשות רשימת "אזור אחת"[152] מול חברת המועצה ד"ר מזל שאול ראש רשימת "צעד גדול לאזור" ומנכ"לית עמותת כ"ן המעודדת בין השאר התמודדות נשים בבחירות המקומיות[153], ומול חבר המועצה אוריאל תנעמי ראש רשימת הליכוד[154].

אילת[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש העיר המכהן מאיר יצחק-הלוי (סיעת כיוון חדש) מתמודד על קדנציה רביעית בראשות העיר. מולו מתמודדים 8 מתמודדים נוספים: דובי כהן (סיעת המהפך), המתמודד בשנית על התפקיד[155], חבר המועצה שלמה (מומו) ביטון[156], סטס דינקין ראש רשימת "אילת אחת" ויו"ר סניף ישראל ביתנו באילת[157], יוסי בדש[158], סיימון בן דוד[159], לימור להב[160] ("רשימת עתיד חדש לאילת"), טל ליזרוביץ[161], ורוברט סיבוני[162]. יצחק מויאל, שהכריז על התמודדות באוקטובר 2017, פרש מהמירוץ והצטרף כמספר 2 לרשימתה של להב[163][164].

בין הרשימות למועצה רשימת "צעירי אילת" בראשות מתן בארי, רשימת מפלגת ש"ס ("אחדות") בראשות משה אלמקייס, "אילת אחת" בראשות סטס דינקין, אליה הצטרף משה בן זיקרי פעיל "עוצמה יהודית" ולהב"ה שהודיע בתחילה על ריצה עצמאית[165], רשימת כיוון חדש של ראש העיר המכהן מאיר יצחק-הלוי וסיעת המהפך של דובי כהן.

אכסאל[עריכת קוד מקור | עריכה]

אליכין[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש המועצה המקומית אליכין מוטי חי הודיע כי יתמודד לתקופת כהונה נוספת ויעמוד בראש רשימת "נוף". עורך הדין עזורי שרוני הודיע אף הוא כי יתמודד וימוד בראש רשימת "יחד לדרך חדשה"[166].

אלעד[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש העיר אלעד ישראל פרוש מבקש להתמודד על קדנציה שנייה[167], זאת חרף הטענות של דגל התורה על הפרת הסכם לפיו בבחירות אלו יתמודד נציג מטעמם[168] וזו תציב את יצחק פינדרוס כמועמדה מנגד[169]. בתוך כך, בשלומי אמוני ישראל תקפו את סיעת דגל התורה על כוונתם להתמודד עצמאית והודיעו כי יתבעו אותה לדין תורה[170], ב-30 באוגוסט הודיע יו"ר שלומי אמונים שלאחר התייעצות עם מורי הוראה ישראל פרוש ירוץ לקדנציה נוספת[171]. מפלגת יחד מתמודדת בראשות חבר המועצה אבי דיין, שהתמודד בבחירות הקודמות מטעם ש"ס וייתכן שיתמודד לראשות העיר[172]. ב-17 בספטמבר הודיעה דגל התורה, כי יצחק פינדרוס הוא מועמדה לראשות העירייה, אשר בתחילת אוקטובר התפטר ממועצת העיר ירושלים[173]. אריה דרעי איים בתחילה כי יציב מועמד מטעמו[174], אך ב-10 באוקטובר הודיעה ש"ס על תמיכתה בפינדרוס. ב-17 באוקטובר, כשבועיים לפני הבחירות פסל בית המשפט את מועמדותו של פינדרוס, בתשובה לעתירה שבה נטען כי אלעד היא מקום מגוריו הארעי ולא מקום מגוריו הקבוע. דגל התורה הודיעה כי תערער על ההחלטה בפני בית המשפט העליון[175].

ב-17 באוקטובר פסל בית המשפט המחוזי בלוד את יצחק פינדרוס מהתמודדות בטענה שהינו תושב העיר ירושלים, אך צפויה להתקיים עתירה לבג"ץ[176].

מפלגת "בני תורה" תתמודד למועצת העיר[177].

אלפי מנשה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש המועצה המכהן שלמה קטן מתמודד מול חבר המועצה שי רוזנצוויג ראש סיעת עשייה[178], אורית מלכה שגיא ראש רשימת "אנחנו" שכיהנה קודם לכן כחברת מועצה מטעם סיעת עשייה[179] ושלומית ארצי[180].

אלקנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצת אלקנה המכהן אסף מינצר מתמודד על קדנציה שנייה בתפקיד בראש רשימת "אלקנה יותר"[181].

אעבלין[עריכת קוד מקור | עריכה]

אפרת[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלט חוצות באנגלית מטעם רשימת שומרי הסף אפרת

עודד רביבי הוא ראש מועצת אפרת מאז 2008. רביבי, ראש רשימת "אפרת מתחדשת", הודיע על התמודדות נוספת. מולו מתמודד חבר המועצה אבי חדידה, ששימש כחבר סיעת "יחד" לפני הבחירות ועומד בבחירות אלו בראש רשימה עצמאית[182].

סיעת "יחד" בראשות דובי שפלר הצטרפה בבחירות אלו למפלגת הבית היהודי ותרוץ מטעמה למועצה כשהיא נשארת בשמה המקורי[182][183]. בנוסף מתמודדות רשימות תושבים חדשות בשם "שומרי הסף אפרת - Efrat Watch" בראשות אברהם בן-צבי[184], אפרת שלי בראשות צורי דותן[185] ו"עתיד" בראשות מיכאל דהן[186].

אריאל[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש עיריית אריאל המכהן אליהו שבירו ירוץ לכהונה נוספת ומולו מתמודדים חיים סגל[187], רבש"ץ העיר אלי נובוסלסקי שיצא לחופשה ללא תשלום לצורך ההתמודדות[188],, חבר המועצה יוסי חן ("דרך חדשה לאריאל")[189] ופבל פולב ראש רשימת אריאל ביתנו[190]. גם חבר הכנסת לשעבר יחיאל חזן צפוי להתמודד על התפקיד[191].

בין הרשימות המתמודדות על 13 המקומות במועצת העיר נמצאת רשימת "בשביל אריאל" בראשות קרן קופלר[192] והבית היהודי.

אשדוד[עריכת קוד מקור | עריכה]

יחיאל לסרי, המכהן כראש עיריית אשדוד מאז שנת 2008, יתמודד על תקופת כהונה נוספת בתמיכת מפלגת ש"ס[193], מולו יתמודדו הלן גלבר אשר שמה נקשר לפרשייה לכאורה של מתן טובות הנאה בתמורה לבחירתה[194], יו"ר האופוזיציה במועצת אשדוד שמעון כצנלסון[195], חבר המועצה ד"ר אלי לחמני[196] מייקל לב, דרור מקדש[197] ואפרים מיכאלי[198].

למועצה, שמספר חבריה עלה בבחירות אלו מ-27 ל-29, יתמודדו הרשימות הבאות:

שם אותיות ראש הרשימה הערה
אופק חדש ב אייצ’לותם מסלה [199]
אשדוד ביחד אב שמעון (סניה) כצנלסון [199]
אשדוד בתנופה חי יחיאל לסרי [200]
אשדודים רק יניב קקון [201]
אשדוד מאוחדת משה אלמושנינו [199]
אשדוד מתעוררת פה נאור ביטון [199]
אשדוד תנצח ת אלי לחמני [202]
דרך חדשה פז משה בוטרשוילי [199]
הלביאות א שרון מרק [203]
יהדות התורה ג יחיאל וינגרטן[204] [205]
יש אלטרנטיבה ץ אפרים מיכאלי [199]
עתיד אשדוד אלי נכט [206]
קהילת אשדוד ט בוריס גיטרמן [199]
קול הלב קנ איציק בן חמו רשימה מאוחדת של הבית היהודי והאיחוד הלאומי שחברו ליחד - העם איתנו. בראש סניף האיחוד הלאומי בעיר עומדת שפרה זייני[207] אך הרב מאיר מאזוז, רבה של 'יחד' לא היה מעוניין שתהיה אישה ברשימה ולכן שובץ במקומה יוחאי וקנין במקום 3[199].
קומנדו אשדוד נצ הלן גלבר [199]
שילוב ד דוד טלקר [199]
ש"ס שס אבי אמסלם [199]

אנשי מחאת השבת בעיר, המכנים עצמם "מחזירים את אשדוד", החליטו שלא להתמודד כרשימה עצמאית אלא יחברו לרשימת "אשדוד ביחד" בראשות שמעון כצנלסון[208].

אשקלון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש העירייה בפועל תומר גלאם הודיע על התמודדותו בבחירות לראשות העיר[209]. מולו יתמודדו אבי עייש[210], משה אטיאס[211], ואיתי סהר. גם ראש העיר איתמר שמעוני, אשר נבחר בבחירות הקודמות והושעה מתפקידו בפברואר 2017 בעקבות הגשת כתב אישום כנגדו, יתמודד לכהונה נוספת[212].

רוני מהצרי, ריקי שי, דני רחמים, ויקטור בן עמי הסירו את מועמדותם[213].

מספר חברי המועצה הנבחרים עלה בבחירות אלו מ-23 ל-25. הרשימות אשר הגישו את מועמדותן הן[213](בסוגריים ראש הרשימה):

 • אשקלון ביתנו (סופיה ביילין)
 • אשקלון בתנופה – הבית החברתי (דורון נקשרי), אשר ממייסדיה נמנה ראש העיר לשעבר בני וקנין[214].
 • אשקלון מאוחדת בראשות תומר גלאם
 • אשקלון מנצחת (אבי עייש)
 • אשקלון שלנו (דני רחמים)
 • אשקלון תנצח (איתמר שמעוני)
 • בראשות הרב יעקב אביטן
 • גב לתושב (גבריאל טיגבו)
 • הבית היהודי באשקלון בראשות עמיחי סיבוני
 • הכח לגמלאים בראשות שרה זכריה
 • הליכוד (מישל בוסקילה)
 • זיו חדש לאשקלון- בראשות ישראל זיו
 • יד ביד (שמואל נמסזדה)
 • יוזמה (ברק חדריאן)
 • מופת (איתי סהר)
 • מזור לאשקלון (משה מזור)
 • מרצ - השמאל של ישראל (ינון ג'יבלי)
 • משפחה מיוחדת במועצה (יורם גניש)
 • עיר אחת בראשות רמי סופר
 • עתיד באשקלון (יורי זמושצ'ק)
 • צעירי אשקלון (משה אטיאס)
 • תכלית עכשיו (יורם שפר)

בנוסף שלוש רשימות נפסלו: אור לאשקלון, אשקלון חזקה ושם טוב לאשקלון. רשימת אור לאשקלון נפסלה גם היא, אך ערערה על פסילתה.

באר יעקב[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצת באר יעקב ניסים גוזלן ("באר יעקב בתנופה"), המכהן בתפקיד מאז 2003, מתמודד פעם נוספת לתפקיד[215]. מולו מתמודדים יו"ר האופזיציה מוטי פרנקו[216] וחבר המועצה נועם ששון[217].

בבחירות אלו מספר חברי המועצה הוא 13.

באר שבע[עריכת קוד מקור | עריכה]

רוביק דנילוביץ', המכהן כראש עיריית באר שבע מאז 2008, יתמודד על תקופת כהונה נוספת. מולו יתמודדו יעקב אוחיון[218], איש העסקים אפרים (פימה) פיינבלום[219] וחבר המועצה משה ינאי[220]. המועמד יהודה אלוש פרש מהמירוץ לראשות העירייה, אך יתמודד למועצת העיר[221].

בין הסיעות המתמודדות נמצאת "מפלגת המתים" בראשות עזריאל גהסי ששמה לה למטרה לטפל בהזנחה השוררת בבתי העלמין בבאר שבע[222]. לפי עצת רבנים וביניהם רב העיר, יעקב אוחיון החליט שלא להתמודד ברשימה עצמאית למועצה ובכך יחבור לסיעת ש"ס במועצת העיר[223]. רשימת הליכוד בראשות שמעון בוקר הודיעה שתתמודד עצמאית בבחירות אלו[224]. רשימה חדשה בשם "קול באר שבע", בראשון איציק דהאן, בנו של רב העיר המנוח מישאל דהאן, תתמודד מול ש"ס בבחירות[225].

בועיינה-נוג'ידאת[עריכת קוד מקור | עריכה]

בוקעתא[עריכת קוד מקור | עריכה]

בוקעתא היא אחת מארבע המועצות המקומיות הדרוזיות ברמת הגולן בהם כיהנו מאז כיבוש הגולן ב-1967 תושבים שקיבלו כתב מינוי. על מנת לאפשר בחירות דמוקרטיות מונתה בינואר 2018 מועצה זמנית בראשות יהודה כהן, ראש מועצת אלקנה לשעבר[10].

עם בחירתה תמנה מועצת בוקעתא 9 מושבים.

ביר אל-מכסור[עריכת קוד מקור | עריכה]

על ראשות מועצה מקומית ביר אל -מכסור מתמודד פתחי חריב

בית אל[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצת בית אל שי אלון מתכוון להתמודד בשנית לתפקיד. בנוסף תתמודד לתפקיד יעל בן ישר, ששימשה בעבר כדוברת המועצה. זאת הפעם הראשונה שאישה מציגה את מועמדותה לתפקיד. [226][227].

בין הרשימות המתמודדות למועצה נמצאת רשימת "יחד" שבמסגרתה מתמודד שדרן הרדיו והיחצ"ן קובי סלע.[228]

בית אריה-עופרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצת בית אריה-עופרים אבי נעים, המכהן בתפקיד מאז 2004, מתמודד על התפקיד פעם נוספת מול יהודה אלבוים[229]. גיל ליטוב, שהתמודד על התפקיד, הסיר ביולי 2018 את מועמדותו[230].

בית ג'ן[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית דגן[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה מקומית בית דגן רמי תנעמי יתמודד על תקופת כהונה שנייה[231].

בית שאן[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש העיר המכהן רפי בן שטרית ("בית שאן החדשה") יתמודד על כהונה שנייה מול קודמו בתפקיד ז'קי לוי המכהן כיום כחבר הכנסת וסגן שר הבינוי והשיכון מטעם הליכוד, מפלגה בה בן שטרית היה חבר עד שפרש ועבר לכולנו בנובמבר 2017[232].

למועצה מתמודדות רשימתו של ראש העיר רפאל בן שטרית, "בית שאן החדשה", ורשימה משותפת של הליכוד בראשות ז'קי לוי והבית היהודי בראשות מוריס מיארה[233][234]. בנוסף מתמודדות למועצה רשימת שח"ר, רשימת "חנוך לנער" ורשימת "קסם" בראשות חבר המועצה יוסי סוויסה.

בית שמש[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש העיר משה אבוטבול (סיעת ש"ס) יתמודד על תקופת כהונה שלישית, לאחר שב-2013 וב-2008 ניצח בבחירות. מולו תתמודד עליזה בלוך שהתמודדה ב-2013 מטעם הבית היהודי אך נאלצה לפרוש מהמירוץ לאחר שהמפלגה הסירה את תמיכתה במועמדותה[235]. סיעת בני תורה מריצה את הרב מלאכי כי טוב לראשות העיר[236].

מספר חברי המועצה הנבחרים עלה בבחירות אלו מ-19 ל-21. חסידות חב"ד צפויה לרוץ עצמאית בעקבות פרישה משלומי אמונים[237]. הפילוג הליטאי : דגל התורה תרוץ עם אגודת ישראל ג' ומפלגת בני תורה תתמודד גם למועצת העיר לראשונה בנפרד [177].

ביתר עילית[עריכת קוד מקור | עריכה]

על ראשות העיר ביתר עילית מתמודדים שניים: מאיר רובינשטיין, המכהן בתפקיד מאז 2007, חיים גוטליב, מנחם זיידה ויוסי חשין.

בבחירות אלו ייבחרו 17 נציגים למועצת העיר, עלייה מ-15 מנדטים בבחירות הקודמות.

בבחירות 2013 נבחרה מפלגה גדולה שהכילה את הרוב הגדול של הנציגים בעירייה. הרשימה כללה חסידים, ליטאים, נציגי ש"ס ומפלגת טוב. בבחירות 2018 חל פיצול בין המפלגות והן רצות כרשימה אחת לכלל החסידויות רשימת אגודת ישראל בראשות בנימין הרשלר, רשימת דגל התורה בראשות דודי זלץ ורשימת ש"ס בראשות יהודה עוביידי. רובינשטיין עצמו נמצא ברשימה עצמאית שלא אמורה להיכנס בפועל לעירייה כדי להרוויח מקום נוסף ברשימה לעירייה[דרושה הבהרה]. במפלגת דגל התורה ובקהילת חב"ד נערכו בחירות מקדימות[238][239].

רשימות נוספות הם 'למעננו' בראשות מנחם זיידה. 'אנשים' בראשות יעקי הרשקופ שהפסיד בפריימריז הפנימיים בחב"ד[240] וישראל פכטר שכיהן כחבר ברשימת 'טוב'. רשימת 'קהילות קודש' בראשות משה כהנא וחיים רובינפלד, רשימת 'התושב במרכז' בראשות חיים גוטליב, רשימת 'בני תורה' (עץ) בראשות יאיר ליכטמן מתמודדת לראשונה בעיר[177].

בני ברק[עריכת קוד מקור | עריכה]

על ראשות העיר בני ברק מתמודד הרב אברהם רובינשטיין כנציג "הרשימה התורתית המשותפת" (שמה המקומי של סיעת יהדות התורה) במקום ראש העיר המכהן הרב חנוך זייברט ומולו אריאל ניר מטעם רשימת יחד.[241]

על 27 המקומות במועצת העיר בני ברק (עלייה מ-25 מושבים בבחירות הקודמות) מתמודדות 6 רשימות:[241] רשימת יהדות התורה (ג) בראשות הרב אברהם רובינשטיין, סיעת ש"ס בראשות אליהו דדון וסיעת בני תורה (עץ) בראשות אברהם קאהן, 4 מפלגות שיוצגו במועצה היוצאת. בנוסף מתמודדות רשימת הליכוד בראשות יעקב וידר יו"ר הליכוד בבני ברק שמשמש גם כראש המטה החרדי בליכוד ורשימת הבית היהודי בראשות שלמה גורי. שתי הרשימות התמודדו ללא הצלחה ב-2013, ונעשו מגעים להתמודדות משותפת[242] אך בסופו של דבר הוחלט על ריצה נפרדת. בנוסף מתמודדת רשימה מטעם מפלגת יחד בראשות אריאל ניר שמנהיגה הרוחני הרב מאיר מאזוז מתגורר בעיר. הרשימת מתמודדת תחת השם "יחד שבטי ישראל" והאותיות "הן", זכר למפלגת הן ההיסטורית שהתמודדה בעבר בעיר תחת הנהגת הרב מאזוז.[243]

בני עי"ש[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצת בני עי"ש הנוכחי אריה גארלה מהליכוד יתמודד על כהונה שנייה בתפקיד[244]. מולו יתחרה ברוך אברהם ראש רשימת "בני עי"ש ביתנו".

למועצת היישוב יתמודדו הרב חיים טיראן זנדני בראש רשימת הצב"י, רשימת הכוח שבאחדות, ורשימה בראשות עזרי אשר.

בנימינה-גבעת עדה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה בנימינה-גבעת עדה איתי ויסברג, שנבחר לתפקיד ב-2017 בעקבות פטירת ראש המועצה הקודם, מתמודד על כהונה נוספת. מולו מתמודד מוטי קירמאיר שהיה ראש המועצה במשך 17 שנים (1981-1998)[146] ותומך בניתוק הקשר בין בנימינה לגבעת עדה[245]. מועמד נוסף הוא ברוך אורן[246].

על 13 המושבים במועצה (עליה מ-11 מושבים בבחירות הקודמות), צפויות להתמודד הרשימות של המועמדים לראשות, ובנוסף, רשימת תלם - תושבים למען המושבות[247], רשימת הבית היהודי בראשות אהרון שיאחי, ורשימת "גבעת עדה אחת" המורכבת מתושבי גבעת עדה[248].

בסמ"ה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסמת טבעון[עריכת קוד מקור | עריכה]

על ראשות מועצה מקומית בסמת טבעון מתמודדים ארבעה מועמדים - ראש המועצה המכהן מוניר זובידאת, ראש המועצה הקודם מוחמד זובידאת, ראיד זובידאת וסאמר זובידאת.

מספר החברים במועצה בבחירות אלו הוא 11.

בענה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בת ים[עריכת קוד מקור | עריכה]

יוסי בכר הוא ראש עיריית בת ים מאז 2014, אז מונה כמחליפו של שלמה לחיאני בעקבות הגשת כתב אישום כנגדו. בכר יתמודד לקדנציה נוספת. בנוסף אליו הודיעו כי יתמודדו ירון לוי מיש עתיד[249], אורי בוסקילה מהבית היהודי[250] צביקה ברוט נציג הליכוד[251], צביקה רובין[252], קטי פיאסצקי ממרצ[253]. ואלי יריב[254].

גבעת זאב[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצת גבעת זאב יוסי אברהמי, המכהן בתפקיד מ-2008, צפוי להתמודד על כהונה שלישית בתפקיד. מולו יתמודדו ענבל כרמלי מרשימת "תושבים מובילים אחר"ת" וחבר המועצה נחשון זדה[255].

מספר המושבים במועצת העיר יעלה בבחירות אלו מ-11 ל-13. בראש רשימת דגל התורה למועצה יעמוד איציק ברנר שעבר לגבעת זאב מירושלים, שם שימש כמנהל דגל התורה בעיר[256]. בעקבות המינוי פרשה קבוצה מדגל התורה בראשות קיווי ויין והקימה רשימה נפרדת בשם "תכל'ס" שתתמודד בשיתוף פעולה עם מפלגת יחד בראשות אוריאל רבני[257].

גבעת שמואל[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש עיריית גבעת שמואל, יוסי ברודני (סיעת "גבעת שמואל אחת"), שנבחר כמועמד יחיד ב-2013, יתמודד הפעם מול רו"ח גל לנצ’נר ראש רשימת “גבעת שמואל מתחדשת”[258], רונית לב, עוזרת שר הביטחון לשעבר (רשימת "גבעת שמואל שלנו") ונעמי עיני-פלדמן, מי שכיהנה כחברת המועצה היחידה באופוזיציה בחמש השנים האחרונות[259].(רשימת "כח ביחד")

מספר חברי המועצה הנבחרים עלה בבחירות אלו מ-13 ל-15. מבין הרשימות שתתמודדנה תהיה רשימה מטעם מפלגת ש"ס בראשות משה קייקוב[260], רשימה של הבית היהודי[261] ורשימת ‘חופש לעתיד‘ אשר שמה דגש על זכויות החילונים בעיר[262].

גבעתיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק, אשר נבחר בבחירות הקודמות ב-2013, מתמודד על תקופת כהונה נוספת בראש רשימת "גבעתיים שלנו" ויזכה לתמיכת מפלגת העבודה[263]. אלי סמוכה[264] שקל להתמודד מולו, אך לא השיג מספיק חתימות[265]. גם הזמר משה דץ שקל להתמודד אך בהמשך הודיע שלא יתמודד על התפקיד[266].

מפלגת מרצ בראשות ויוי וולפסון התאחדה עם "גבעתיים חופשית", התארגנות תושבים המקדמת חופש דת לצד חופש מדת, והן תרוצנה תחת רשימה משותפת למועצה[267]. למועצה מתמודדת גם רשימת צעירים בשם "גבעתיים מתחדשת" בראשות סיון גולדברג[268], ורשימת הבת של מפלגת "יש עתיד,"יש עתיד בגבעתיים".

ג'דיידה-מכר[עריכת קוד מקור | עריכה]

גדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצת גדרה מאז 2008, יואל גמליאל, מתמודד בפעם השלישית לראשות המועצה. יריביו האחרים בבחירות המקומיות במועצה הם המשפטן סהר פינטו, וסהר רווח, פעיל מקומי בגדרה.

בין הרשימות המתמודדות למועצה הבית היהודי בראשות יקותיאל תנעמי[269].

ג'וליס[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצת ג'וליס המכהן סלמאן עאמר נעצר ב-2016 בחשד לרצח של הקבלן מוניר נבואני ונכון ליולי 2018 הוא מצוי במעצר עד תום ההליכים[270]. בין המתמודדים על ראשות המועצה סאמר הנו[271] ואמיר אבו חלא[272].

במליאת המועצה 9 מושבים העומדים לבחירה.

ג'לג'וליה[עריכת קוד מקור | עריכה]

גן יבנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה מקומית גן יבנה דרור אהרון מסיעת דרור לגן יבנה, המכהן ברציפות מאז 2003, מתמודד על כהונה רביעית בראש סיעתו[273]. מולו מתמודדים עורך הדין מוטי יוסף[274] וחיים שוחמי. לחברות במועצה מתמודדת רשימת "עוצמה למועצה" בראשות הרב אלירם שרביט ורשימת הליכוד שבראשה ירון נסים.

גני תקווה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראשת מועצה מקומית גני תקווה מאז 2013 ליזי דלריצ'ה מתמודדת על כהונה שנייה, ונתמכת על ידי מפלגת יש עתיד[275]. מולה מתמודדים יניב שחר וגיל-עד זגר.

על 13 המושבים במועצה מתמודדת בין השאר רשימת יחד בראשות אמיר רחמנינוב-כהן[276] וגם רשימת מי בראשות מיכאל לוין בנו של ראש המועצה לשעבר אבישי לוין[277].

ג'סר א-זרקא[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש המועצה מוראד עמאש המכהן מאז 2013 מתמודד לכהונה נוספת[278], מולו מתמודדים עז-אלדין עמאש בראש רשימת אלעדאלה[279] וראש המועצה לשעבר ד"ר עז-אלדין עמאש בראשות רשימת מפלגת חד"ש[280]

ג'ש (גוש חלב)[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש המועצה אליאס אליאס המכהן 20 שנה בתפקיד, החליט להתמודד שוב. על התפקיד מתמודדים עוד שני מועמדים: חנא אליאס רכז ההסתדרות בצפת, ועלם עלם.

דבורייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

דייר אל-אסד[עריכת קוד מקור | עריכה]

דייר חנא[עריכת קוד מקור | עריכה]

דימונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

באפריל 2018 נחקר ראש עיריית דימונה בני ביטון ביחידת להב 433 בחשד להטרדה מינית נגד ממלאת מקומו לשעבר אילנה אזולאי. באוגוסט 2018 המשטרה סגרה את התיק מחוסר אשמה. ביטון יתמודד על תקופת כהונה שנייה וגם אזולאי הודיעה כי תתמודד[281]. מועמדים נוספים לראשות העיר הם נסים פרץ[282] ויצחק ג'קי אדרי. במועצת העיר חברים כ-15 נציגים.

דלית אל-כרמל[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצת דלית אל-כרמל המכהן רפיק חלבי יתמודד על כהונה שנייה מול פרח חלבי שנתמך על ידי תנועת סווא המקומית ומול מרזוק קדור יש במועצה 9 מושבים לחברי המועצה[283][284].

הוד השרון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש העיר המכהן חי אדיב הודיע כי אין בכוונתו להתמודד על קדנציה רביעית[285]. על התפקיד מתמודדים 8 מועמדים: נוה גור ("דרך העיר")[286], משה חנוכה, נדב דואני[287], חברת הכנסת לשעבר יפעת קריב, יואב רוזן, יגאל הררי, כנרת כהן[288] ואמיר כוכבי ראש סיעת קצב. אביבה גוטרמן שהודיעה על התמודדותה פרשה מהמירוץ וחברה לקריב[289].

בנוסף יתמודדו למועצה רשימה בראשות חיים שאבי ויגאל שמעון ורשימת הליכוד בראשות ארנון אברמוב[288]. מרצ ויש עתיד יתמודדו תחת רשימה משותפת בראשות אמיר כוכבי[290].

הר אדר[עריכת קוד מקור | עריכה]

נכון לספטמבר 2018 ראש מועצת הר אדר המכהן חן פיליפוביץ' יתמודד בבחירות מול חיים מנדל שקד יו"ר האופוזיציה[291]. ב-5 ביוני נעצר פיליפוביץ' בחשד להטרדה מינית של עובדת ושוחרר למעצר בית של שבוע, כשהוא טוען שמדובר בטענה שקרית שהופרכה והוגשה על מנת לפגוע בו בבחירות[292]. ב-15 באוקטובר נסגר התיק נגדו בגלל היעדר אשמה.

במועצה 9 מושבים בדומה למספרם בבחירות הקודמות.

הרצליה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלטי בחירות בהרצליה, 2018

ראש עיריית הרצליה המכהן, משה פדלון, מציע עצמו לקדנציה נוספת[293]. מולו יתמודדו סגנית ומ"מ ראש העיר מאיה כץ[294][295], איל פביאן ומישל מורג[296]. תחילה יוסי פרי הציע את עצמו לראשות העיר[297], אך לבסוף לא הגיש את מועמדותו[298].

מועצת העיר הרצליה מונה כ-19 חברות וחברים[299]. כמו כן, נשקלת האפשרות לאיחוד הסיעות הדתיות במועצת העיר לכדי רשימה אחת[300], שבראשה יעמוד נציג הבית היהודי צבי וייס[301]. רשימה חדשה בשם "דרך החינוך" בראשות אורן אוריאלי מתמודדת ומתמקדת בשיפור מערכת החינוך בעיר[302][303]. מרצ בראשות עופר לוי והתנועה הירוקה בראשות דרור בן-עמי החליטו על התמודדות למועצת העיר תחת רשימה משותפת[304][305]. סגנית ראש העירייה עפרה בל מסיעת יש עתיד, הודיעה על חבירה לראש העירייה פדלון ולסיעתו 'חזון וניסיון'[306]. לאחר ישיבת מועצה בה הוחלפו האשמות קשים בין פדלון לכץ בנוגע לעתירה שהגישה כץ לוועדת הבחירות כנגד פדלון בעניין תליית שלטים[307], הודיעו טובה רפאל (מסיעת "יש עתיד") ועו"ד איריס אתגר (מסיעת "הכי טוב להרצליה") כי הן מזדהות עם סיעתה של כץ[308]. בכך הפכה סיעתה של כץ לגדולה ביותר מבין המועצה הנוכחית עם 5 חברים, כחודשיים לפני הבחירות[309].

כחלק מקמפיין הבחירות של איל פביאן, הוא הבטיח כי יקיים נישואים אזרחיים בבניין העירייה[310].

מנכ"ל משרד החינוך לשעבר, שמשון שושני הצטרף לרשימת "קהילה, צעירים וסביבה נטו" בראשות מאיה כץ[311][312]. חבר המועצה יוסי קוממי נבחר לראשות רשימת הליכוד למועצת העיר, במקום השני נבחר עומרי קורן, בנה של חברת הכנסת נורית קורן[313]. עו"ד בן ארויה שנבחר בפריימריז למקום השלישי ברשימה בחר להסיר את עצמו עקב מחלוקת עם קוממי העומד בראשה[314]. בן ארויה חתם הסכם רוטציה עם אבי ברדה שמוצב במקום השני ברשימת ש"ס למועצת העיר[315]. טל בורשטיין, כוכב העבר של מכבי תל אביב[316], וכוכב מאסטר שף יהודה עמר, הצטרפו לרשימת 'חזון וניסיון' של ראש העיר פדלון[317].

לאחר שהמטה של ראש העיר פדלון תלו שלטים על מבנים שמשמשים את העירייה[318], עתרה סיעת "קהילה, צעירים וסביבה נטו" בראשות מאיה כץ, בפעם השנייה לוועדת הבחירות המרכזית כנגד ראש העיר פדלון על שלטי תעמולה שניתלו בעיר בניגוד לחוק הוועדה קבעה כי יוסרו כל שלטי הבחירות הלא חוקיים ברחבי העיר, כולל אלה של כץ עצמה[319]. לאחר מכן, ראש העיר פדלון הגיש עתירה לוועדת הבחירות המרכזית נגד מאיה כץ וסיעתה "קהילה, צעירים וסביבה נטו" בטענה לחמש עבירות שביצעו. השופט מצא את רוב הטענות נגד כץ כנכונות[320].

מתוצאות משאל בחירות שנערך באתר "צומת השרון הרצליה" עולה כי לדעת רוב התושבים הנושא החשוב ביותר בו צריך לטפל בעיר הוא החינוך ואחריו נושא תוכנית המתאר של העיר[321].

זכרון יעקב[עריכת קוד מקור | עריכה]

זיו דשא, ראש המועצה המקומית זכרון יעקב, מתמודד לקדנציה נוספת[322]. ראש המועצה הקודם, אלי אבוטבול, שהתפטר מתפקידו במהלך הקדנציה בשל העמדתו לדין הודיע על התמודדותו לתפקיד[323]. מתמודד נוסף הוא חבר המועצה צחי ברוך בראשות רשימת "אז"[324].

זמר[עריכת קוד מקור | עריכה]

זרזיר[עריכת קוד מקור | עריכה]

חדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלטי בחירות על גבי בתים בחדרה

בחדרה מתמודד ראש העירייה המכהן צביקה גנדלמן על רקע חקירה פלילית המתנהלת נגדו[325] שהחלה בחודש יוני 2018. לאחר שהודח על ידי מפלגת יש עתיד מחברות בה, מתמודד גנדלמן בראש סיעת "חדרה בתנועה". בנוסף, מתמודדת שירלי עודד-דורן בראש רשימת ("שקיפות"), חברי המועצה יניב דרי[326], יו"ר האופוזיציה אוהד מרחב[327] (רשימת "רוב העיר") וכן איקי צור, בעבר מנכ"ל העירייה ("לטובת חדרה")[328], הודיעו כי יתמודדו על תפקיד ראשות העירייה. בנוסף, מפלגת הליכוד הודיעה כי מי שיהיה מועמדה לראשות העיר הוא גדי אריאלי, אשר היה בעבר מנכ"ל הליכוד וכיום מכהן כמנכ"ל מכון היצוא הישראלי[329].

למועצת העיר מתמודדות: רשימת “שקיפות” בראשות שירלי עודד-דורן, סיעת הליכוד, סיעת "הצעירים" בראשות אמיר ימין, הבית היהודי בראשות אלי בוסקילה, התנועה החברתית הירוקה בראשות חדווה יחזקאלי, רשימת זהות יהודית, שס בראשות בועז ביטון, רשימת "חדרה ביתנו" בראשות רומן גישר, רשימת "העיר של כולנו" בראשות ניר בן חיים שתזכה לתמיכת מפלגת כולנו[330], רשימת "מחוברים" בראשות יניב דרי[331][146], רשימת "יחד למען חדרה" בראשות טל אליהו, רשימת "יחד למען אולגה" בראשות צ'יקו וקנין[332] ורשימה בראשות עוגן יוחננוב[333] הנושאת את שמו. בנוסף מתמודדת רשימת "עידן חדש" המורכבת מישראלים יוצאי אתיופיה[334] ורשימת גמלאים בראשות סדי בן דוד.

בשל חציית כמות האוכלוסייה את קו המאה אלף, גדל בשניים מספר חברי מועצת העיר ל-21.

חולון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש עיריית חולון מוטי ששון, המכהן מאז 1993, הודיע על התמודדות נוספת מטעם מפלגת העבודה. בנוסף אליו הכריזו כי יתמודדו ד"ר קרן גונן[335], מורן ישראל ראש סיעת הצעירים ומייסד מפלגת זה מקומי[336], חבר המועצה שי קינן מהליכוד שיתמודד ברשימה עצמאית ובתמיכת הליכוד[337][338], מיקאל בוזגלו[339] ואילן גזית נציג יש עתיד[340].

מספר המושבים העומדים לבחירה במועצת העיר הוא 27.

חורה[עריכת קוד מקור | עריכה]

חורפיש[עריכת קוד מקור | עריכה]

מופיד מרעי, אשר מכהן כראש מועצת חורפיש מאז 2016, הודיע כי לא יתמודד לתקופת כהונה נוספת[341].

חיפה[עריכת קוד מקור | עריכה]

דוכן הסברה של המתמודד אביהו האן בחוף הים
שלטי בחירות של המועמדת עינת קליש

יונה יהב, המכהן כראש עיריית חיפה מאז 2003, יתמודד על תקופת כהונה נוספת. לסיעתו חבר שי אבוחצירה[342]. להלן שמות המתמודדות והמתמודדים הנוספים שהגישו מועמדות: ד"ר עינת קליש-רותם ראשת רשימת "חיים בחיפה", אביהו האן ראש רשימת "הירוקים של חיפה", דוד עציוני, ישראל סביון, ומנכ"ל נמל חיפה מנדי זלצמן שיתמודד ברשימת "חיפה מתעוררת"[343].

בתחילת ספטמבר הסיר גיל גולדרייך את מועמדותו לראשות העיר והודיע כי יתמוך בעינת קליש-רותם[344].

מפלגת העבודה הודיעה כי תפצל את תמיכתה בין עינת קליש-רותם לבין ישראל סביון[345] ומפלגת כולנו הודיעה כי תתמוך ביונה יהב לראשות העיר[346].

ב-17 באוקטובר פסל בית המשפט את מועמדותה של רותם קליש לראשות העיר ואת מועמדות המפלגה, מכיוון שמפלגת העבודה חתמה לה ולסביון במקביל. לעומת זאת, סביון לא נפסל, בשל חתימה נוספת שהייתה לו. ערעורה על ההחלטה לא התקבל[347], אולם המועמדת תפנה לערכאה נוספת של בג"ץ.

על 31 המושבים במועצת העיר יתמודדו כמה רשימות, בהן:

 • רשימת "צעירי חיפה ברשות יונה יהב" בראשות יונה יהב ראש העיר חיפה, בהסכם משולב שנחתם עם סגנו שי אבוחצירא וסיעת יש עתיד-צעירי חיפה, לריצה משותפת בבחירות לראשות ולמועצת העיר. בנוסף ברשימה מ"מ וסגנית ראש העיר חדווה אלמוג, וחברי המועצה עו"ד אורי גרינברגר, סופי נקש ויוסי שלום.
 • רשימת "חיים בחיפה" בראשות עינת קליש רותם אשר חתמה על הסכם איחוד עם מפלגת העבודה, במסגרתו צורפו לרשימה נציגי מפלגת העבודה נעמה לזימי, שבבחירות הקודמות רצה ברשימת העבודה אך לא נכנסה למועצה, וניר שובר[348]. לרשימה הצטרפה חברת המועצה סיגל ציוני המשמשת בתפקידה כיום מטעם סיעתו של יהב[349].
 • רשימת "הליכוד" בראשות סגן ראש העירייה שמשון עידו[350].
 • רשימת "הבית היהודי" בראשות יואב רמתי[351]
 • רשימת חד"ש בראשות רג'א זעתרה.
 • רשימת בל"ד בראשות ג'מאל חמיס
 • רשימת "עוצמה" המורכבת מתושבי קריית חיים[352].
 • רשימת "חיפה בעלייה" בראשות יוליה שטראים הרצה בבחירות אלה בנפרד מהרשימה מטעם מפלגת ישראל ביתנו עמה רצה עד עתה.
 • רשימה "חיפה ביתנו" מטעם מפלגת ישראל ביתנו[353] בראשות לזר קפלון.
 • רשימה בראשות חבר מועצת העיר רמי לוי
 • רשימת "שדולת הגמלאים" שזכתה למושב אחד בבחירות 2013.
 • רשימת מרצ שבראשה יעמוד הרב הקונסרבטיבי דובי חיון שהקים קודם לכן רשימה חדשה בשם "חיפה שווה". תבור להט שאמור היה להוביל את רשימת מרצ שובץ במקום השני וגליה לבני זמיר מחיפה שווה שובצה במקום השלישי ברשימה[354].
 • רשימת "חיפה בשבילנו" שבראשה עומדת שרית גולן-שטיינברג (בבחירות הקודמות נבחרה מטעם סיעתו של יעקב בורובסקי)[355][356],
 • רשימה חדשה בראשות אניס ארמלי[357].
 • רשימת "נכים ומנצחים" שהקים גיל גולדרייך.
 • רשימת "מקומי בחיפה" (משויכת למפלגת מנהיגות מקומית) בראשות חבר המועצה בועז גור[358].
 • רשימת אגודת ישראל
 • רשימת דגל התורה בהובלת מיכי אלפר
 • רשימת ש"ס - היו"ר יהיה נתי חייק והוא יוצב במקום השני, אחרי נציגו של הרב שי פרי[359].
 • רשימה מטעם מפלגת כולנו בראשות אלעד אטיאס[360].
 • רשימת "לב השכונות", רשימה חדשה בראשות טלי משולם-איטח שהייתה חברת מועצה מטעם סיעת חיים בחיפה בראשותה של עינת קליש רותם. הצהירה על תמיכתה בקליש רותם[361]
 • רשימת "אכפת לי מתושבי חיפה" בראשות צביקה ברבי.
 • רשימת נוע נוע לחיים בראשות אלכס אברמוב[362].

בחירות אלו הן הראשונות בהן מתמודדות למועצת העיר םשלוש רשימות חרדיות.

חצור הגלילית[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה מקומית חצור הגלילית שמעון סויסה יתמודד על כהונה שלישית על רקע סגירה במרץ 2018 של תיק חקירה נגדו בחשד לשוחד בנימוק של חוסר אשמה[363]. מולו מתמודד קודמו בתפקיד שאול כמיסה[364]. חבר המועצה מיכאל קבסה התמודד גם הוא על התפקיד אך פרש מהמירוץ והודיע שיתמקד בהתמודדות למועצה בראש רשימת חצור יחד[365].

במועצת חצור 11 מושבים העומדים לבחירה.

חריש[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה מקומית חריש יצחק קשת יתמודד על תקופת כהונה נוספת. מולו יתמודדו אריק מויאל וראש עיריית אילת לשעבר גבי קדוש. שלושה מועמדים נוספים, נתן חבני, שלמה קליין מהבית היהודי ומרדכי אדרי מכולנו התמודדו על התפקיד אך פרשו מהמירוץ, כאשר מרדכי אדרי הודיע כי הוא תומך באריק מויאל ואף צורף כמספר 2 לרשימתו של אריק מויאל למועצה.

טבריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש העירייה הנוכחי יוסף בן דוד הצהיר שיתמודד לקדנציה נוספת. מולו יתמודדו יו"ר האופוזיציה העירונית ויו"ר הליכוד בטבריה חבר הכנסת לשעבר ציון פיניאן, שהתמודד על התפקיד גם ב-2013, רון קובי[366], שהתמודד לראשות העיר אף הוא ב-2013 אך לא עבר את אחוז החסימה למועצה, חבר המועצה דודיק אזולאי, יניב כהן[367] ואופיר נחמני[368] ומקסים דדון. ראש העיר לשעבר בנימין קריתי הודיע על התמודדות אך בהמשך הסיר את מועמדותו מסיבות אישיות ותמיכה ביוסף בן דוד[369].

מבין הרשימות למועצה ייתכן ותתמודד רשימה חרדית נפרדת של חסידי הרב דב קוק[370].

טובא-זנגרייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

טורעאן[עריכת קוד מקור | עריכה]

טירה[עריכת קוד מקור | עריכה]

טירת כרמל[עריכת קוד מקור | עריכה]

סניף הליכוד בטירת כרמל ועליו שלטי בחירות לרשימה ולמועמד המפלגה וראש העיר המכהן אריה טל
מטה המתמודדת לראשות העיר אפרת דוד ששון

ראש העיר אריה טל מתמודד על קדנציה חמישית (לא רצופה) בתפקיד ראש העיר[371] מטעם סיעת הליכוד. מולו מתמודדים שוש בינר צמרת, בתו של ראש העיר לשעבר ראובן בינר (1983-1993)[372] וחברי המועצה דוד שחר[373] (סיעת "חי"), אפרת דוד ששון המתמודדת מטעם "כוח 1" (התנועה אותה הקימה ב-2013) ו"מקומי" (מותג של מפלגת מנהיגות מקומית) ובתמיכת מפלגת כולנו[374][375], כפיר עובדיה, ראש רשימת ש"ס בעיר[376] ומוריס בנימין[377]. בנוסף יתמודד ראש העיר הקודם אריה פרג'ון מטעם הבית היהודי[378].

סגן ראש העיר מיכאל כהן מתמודד על מקום במועצת העיר מטעם סיעת עוצמה[379]. למועצת העיר מתמודדת גם רשימות "לב", מטעם כולל "חלב חיטים"[380] ורשימת צעירי טירת הכרמל בראשות לילך ארגמן.

טמרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש עיריית טמרה ד"ר סוהיל דיאב המכהן מאז 2013, יתמודד על תקופת כהונה נוספת. מולו יתמודדו מוסא אבו רומי שכיהן כראש העירייה בשנים 1998–2003 מטעם התנועה האיסלאמית, וד"ר אחמד חיגאזי שכיהן כממלא מקום ראש העיר בשנים 1998–2008 מסיעת חזית טמרה הדמוקרטית, המהנדס מוסטפא אבו רומי ומחמוד כנעאן מטעם חד"ש ומק"י.

יאנוח-ג'ת[עריכת קוד מקור | עריכה]

יבנאל[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש המועצה המקומית יבנאל רוני כהן יתמודד על תקופת כהונה נוספת. מולו יתמודדו שניר אריש ואלון עמרוסי, האחרון התמודד גם בבחירות הקודמות. שמות אחרים שהועלו הם ארז קריתי וגלעד קרמר[381].

יבנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

צבי גוב-ארי, ראש סיעת "יבנה שלנו", המכהן כראש עיריית יבנה מאז 1998, מתמודד לתקופת כהונה נוספת[382]. מנגד מאיר שטרית, שכיהן כראש המועצה וכראש העיר בין 1973 ל-1987, ומאוחר יותר שימש כחבר הכנסת ושר, הודיע שישוב ויתמודד על ראשות העיר[383], בראש רשימת "מקומי יבנה". כמו כן, יתמודדו מאיר בן-הרוש ראש סיעת "יבנה בתנופה"[384] וחבר המועצה רועי גבאי, ראש רשימת "יבנה במרכז"[385].

מספר המנדטים במועצת העיר לא ישתנה ויעמוד על 15[386]. בין הרשימות המתמודדות רשימת יחד בראשות חבר המועצה יצחק מוסאי ששימש כחבר מועצה מטעם הרשימה העצמאית "חי" (בני תורה) ובעבר גם כנציג מטעם ש"ס[387] ו"יבנאים" בראשות אלי מזוז שנבחר גם לנציג הבית היהודי בבחירות המקומיות[388][389].

יהוד-מונוסון[עריכת קוד מקור | עריכה]

המירוץ לראשות עיריית יהוד-מונוסון החל עם שמונה מועמדים : ראשת העיר יעלה מקליס; קודמה בתפקיד, יוסי בן-דוד, שנגדו עומד כתב אישום בעבירת מרמה, הפרת אמונים ועבירת מס[390]; מוטי חבר; חבר המועצה נתן בז'ה[391], שכיהן בעבר כסגנו של בן-דוד; יובב (ג'וני) גוניקמן[392]; חבר המועצה אמנון סעד מסיעת "יעד", שהתמודד בעבר על התפקיד וזוכה בבחירות אלו לתמיכת יש עתיד[393][275]; עמיר שבתאי[394] וליאור גלבוע[395].

כחודש לפני הבחירות, פרשו מהמירוץ שניים: יובב גוניקמן, מועמדה של יש עתיד. גוניקמן נימק את פרישתו בסיבות אישיות, והעביר תמיכתו לאמנון סעד (עקב כך זכה סעד לתמיכת יש עתיד); ועמיר שבתאי, שהחליט להתמקד במירוץ למועצת העיר.

במועצת העיר 15 מושבים. בין הרשימות המתמודדות רשימת קולנו נוה המייצגת את רובע נווה מונוסון[396], רשימת י"יהוד הירוקה" ורשימת "יחד שבטי ישראל" בראשות זקי וג'ימה.

נוה מונוסון[עריכת קוד מקור | עריכה]

רובע נוה מונוסון, שהיה בעבר יישוב עצמאי, מוגדר מאז 2006 כ"רובע עירוני סטטוטורי" ומתקיימות בו בחירות בפתק שלישי למנהלת המקומית בה 9 חברים. רשימת קולנו נוה, שהייתה המתמודדת היחידה בבחירות בעבר, מתמודדת שוב בבחירות אלו[396]. קולנו נווה הינה רשימת המועמדים היחידה למנהלת, ונערכו כשלושה חודשים לפני הבחירות פריימריז כפולים: אחד לרשימת המועמדים למנהלת המקומית, והשני לרשימת המועמדים למועצת העיר.

יסוד המעלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה יסוד המעלה אילן אור מתמודד על תקופת כהונה שנייה[397]. מולו מתמודד עודד מזרחי[398].

יפיע[עריכת קוד מקור | עריכה]

עימראן כנאנה, המכהן כראש המועצה המקומית יפיע מזה כעשור, יתמודד מטעם מפלגת חד"ש על תקופת כהונה נוספת[399].

יקנעם עילית[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש עיריית יקנעם עילית סימון אלפסי מתמודד פעם נוספת לתפקיד. מולו מתמודד חבר המועצה רונן שפירא[400].

למועצת העיר מתמודדות רשימות הליכוד[401], "יקנעם פלוס" בראשות רומן פרס, רשימת "הדרך", רשימת "גב לתושב " ורשימת "מקומי ביקנעם" (מותג של מפלגת מנהיגות מקומית) בראשות אילנה פינטו. [1]

ירוחם[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה מקומית ירוחם, מיכאל ביטון, המכהן משנת 2010 לא מתמודד לקדנציה שלישית[402]. על ראשות המועצה מתמודדים סגנית וממלאת מקום ראש המועצה טל אוחנה שעומדת בראש רשימת "ירוחם אחת" המאחדת את מפלגות כולנו והבית היהודי[403][404][405], נילי אהרון נציגת הליכוד[403][404] ואילן אלמקייס שיעמוד בראש רשימה עצמאית לאחר שהתמודד על התפקיד ב-2014 מטעם הליכוד וב-2010 באופן עצמאי[406].

ירושלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש העיר המכהן, ניר ברקת, הודיע כי לא יתמודד לכהונה נוספת מאחר שבכוונתו להתמודד לרשימת מפלגת הליכוד לקראת הבחירות לכנסת העשרים ואחת[407].

על ראשות העירייה מתמודדים:

מועמדים שפרשו:

 • רחל עזריה, חברת הכנסת אשר כיהנה בעבר כסגנית ראש העיר[408]. פרשה מהתמודדות בימים האחרונים להגשת מועמדות, והודיעה על תמיכתה באלקין כדי למנוע ניצחון של מועמד חרדי[409].
 • עזיז אבו סארה, תושב מזרח ירושלים שביקש להתמודד ותכנן לעתור לבג"ץ לשם כך מאחר שאינו אזרח ישראלי[410]. פרש מההתמודדות לאחר שהתבשר כי מעמד התושב שלו עשוי להישלל, ועקב לחצים מצד החברה הפלסטינית[411].
 • היועץ המשפטי של עיריית ירושלים לשעבר, יוסי חביליו. הודיע כי יתמוך בברקוביץ'[412].
 • חבר הכנסת נחמן שי.

על מקום במועצת העיר, בה 31 מושבים (מספר המנדטים המקסימלי) מתמודדות 19 רשימות:

בנוסף מתמודדות שלוש רשימות שכונתיות, המייצגות את שכונת פסגת זאב: סיעת פסגת זאב על המפה (פז) בראשות יעל ענתבי (החברה במועצת העיר מאז 2008), רשימה חדשה בשם "בדרך לפסגה" בראשות נחמיה אסף[424] ורשימת "למען השכונות" בראשות אבי שלום שהיה בעבר יו"ר המנהל הקהילתי בשכונה[425].

ירכא[עריכת קוד מקור | עריכה]

כאבול[עריכת קוד מקור | עריכה]

כאוכב אבו אל-היג'א[עריכת קוד מקור | עריכה]

כוכב יאיר צור יגאל[עריכת קוד מקור | עריכה]

לראשות מועצת כוכב יאיר צור יגאל מתמודדים ראש המועצה המכהן שימי אליאל וחבר המועצה יובל ארד, ראש סיעת גל[426].

כסיפה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כסרא-סמיע[עריכת קוד מקור | עריכה]

כעביה-טבאש-חג'אג'רה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כפר ברא[עריכת קוד מקור | עריכה]

כפר ורדים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה מקומית כפר ורדים סיון יחיאלי הודיע כי לא יתמודד לאחר שתי תקופות כהונה. המתמודדים הידועים נכון ל-22 ביולי 2018 הם: עופר חלה, יורם איילון, קרן דרוקמן אדיב, עופר כהן ואייל שמואלי[427][428].

כפר חב"ד[עריכת קוד מקור | עריכה]

בכפר חב"ד ייערכו בחירות לראשונה בתולדות הכפר, לאחר שהתברר כי תושבי הכפר שאינם חברי האגודה השיתופית עלה על מספר החברים באגודה; וכך מהיום יתנהלו בכפר שני ועדים - הוועד שנבחר על ידי חברי האגודה שפעל עד היום, ובנוסף לו יוקם ועד מקומי. רב הכפר וחברי הוועד הישן התנגדו להקמת ועד נוסף, בנימוק שהדבר מנוגד לדעתו של הרבי מלובביץ'[429], אך למרות זאת הוגשו רשימות נוספות[430], והבחירות צפויות להתקיים כסדרן.

כפר יאסיף[עריכת קוד מקור | עריכה]

שאדי זידאן שווירי מתמודד לראשות המועצה המקומית ללא רשימה[431].

כפר יונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש העיר, אפרים דרעי, המכהן בתפקיד ברציפות מאז 1977, ישוב להתמודדות על כהונה נוספת. מולו יתמודדו אלברט טייב, שהכריז על כך כבר בספטמבר 2017[432], ויו"ר האופוזיציה העירונית שושי כחלון-כידור, שהתמודדה על התפקיד גם ב-2013[433].

כפר כמא[עריכת קוד מקור | עריכה]

כפר כנא[עריכת קוד מקור | עריכה]

כפר מנדא[עריכת קוד מקור | עריכה]

כפר סבא[עריכת קוד מקור | עריכה]

המועמד לראשות העיר כפר סבא עילאי הרסגור-הנדין, בהפגנה למען תחבורה ציבורית כחלק מהקמפיין.

יהודה בן חמו, אשר נבחר כראש העיר כפר סבא בבחירות הקודמות, התפטר בפברואר 2018 עקב כתב אישום שהוגש כנגדו ובמקומו מונה צביקה צרפתי שיתמודד על המשך כהונתו[434]. המועמדים שהוכרזו עד כה הם יובל לוי, ראש סיעת תפו"ח[435], עילאי הרסגור-הנדין שיתמודד מטעם מפלגת מרצ[436], הדר לביא, מירית שקד-ברק, יוסי סדבון, רפי סער (המציע לספח לעיר את הוד השרון[437] וזוכה לתמיכת מפלגת העבודה[438]), ומשה נח[439].

בתחילת יולי פרש אברהם שיינפיין מהמירוץ והצטרף לרשימתו של יובל לוי[440]. שאולי דור פרש בתחילת אוגוסט והצטרף לרפי סער[441]. בסוף אוגוסט יאיר אברהם הסיר את מועמדותו לראשות העיר, אך יתמודד למועצה עם רשימתו "קול החינוך"[442].

בבחירות למועצה יתמודדו רשימות "אור" בראשות מנשה אליאס וש"ס בראשות שמעון פרץ תחת רשימה אחת[443].

מספר חברי המועצה הנבחרים עלה בבחירות אלו מ-19 ל-21.

כפר קאסם[עריכת קוד מקור | עריכה]

כפר קרע[עריכת קוד מקור | עריכה]

על ראשות מועצת כפר קרע מתמודדים יותר מעשרים מועמדים, בהם ראש המועצה המכהן חסן עתאמנה ושתי מועמדות - ברווין עזב מחאמיד וויקטוריה זחאלקה[444].

מספר החברים במועצת כפר קרע בבחירות אלו הוא 13.

כפר שמריהו[עריכת קוד מקור | עריכה]

בבחירות 2008 ו-2013 לא התקיימו בחירות במועצה מקומית כפר שמריהו עקב התמודדות מועמד יחיד, דרור אלוני, ורשימה אחת (רשימת כפר שמריהו) שהוכרזו כראש המועצה וחבריה[445], אך בבחירות אלו הכריזו שלושה מתמודדים על כוונתם להתמודד, נכון ל-21 ביוני 2018[446], בהם חברת המועצה אניק זבליק[73]. בנוסף מתמודד סרג' קושריא[447]

כפר תבור[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש המועצה יוסף דולה הודיע שלא יתמודד שוב. על ראשות המועצה יתמודדו שקד גולדמן, עודד הלפרין, אלי גבאי, חנה לוי-אטלי[448] ואיריס הרינג[449].

כרמיאל[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש העיר המכהן מזה 30 שנה, עדי אלדר, הודיע כי לא יתמודד לכהונה נוספת[407]. על ראשות העיר מתמודדים :משה קונינסקי[450], גיורא צ'שקין[451], רותם בז'רנו[452][453], רותם ינאי מהבית היהודי[454] ורינה גרינברג מישראל ביתנו[455].
רותם בז'ירנו שהיה חבר בסיעת "מהפך" בראשות משה קונינסקי, הודח על ידי יושב ראש האופוזיציה וסיעת "המהפך" (לימים נקראה "רק") ,משה קונינסקי, באוקטובר 2016[456], לבחירות 2018 מתמודד בז'רנו בתור יו"ר סיעת "דף חדש"[457].

למועצת העיר תתמודד רשימה יהודית-ערבית בשם "קשת כרמיאל צדק חברתי"[458].

להבים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצת להבים הוותיק אלי לוי פורש ולא ימשיך במועצה[459]. על תפקיד ראש המועצה יתמודדו חבר המועצה יוסי ניסן (להבים שלנו)[460],היזם כפיר מימון (להבים מצוינת)[461], שלומי שטרית (מתלהבים מחדש), קובי נודלמן[462], רונית דמרי-עייאש[463]. לימור לוגסי הסירה מעומדות מבחירות 2018

לוד[עריכת קוד מקור | עריכה]

מטה הבחירות של יאיר רביבו והליכוד בלוד.

ראש העיר המכהן יאיר רביבו וראש רשימת הליכוד יתמודד על קדנציה שנייה בתפקיד[464]. ב-7 בספטמבר 2018 הכריז משה בונפיל חבר מועצת העיר וראש רשימת מגדלור (סיעת בת של מפלגת העבודה) על החלטתו להתמודד על ראשות העירייה. ב-27 בספטמבר החליט פרחלאדין שרעייה, ראש רשימת אללד בלדנה ואיש הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית, להגיש את מועמדותו לראשות העיר ויהיה לערבי הראשון בהיסטוריה שמתמודד לראשות עיריית לוד[465]. חבר המועצה לשעבר זאב אוריאל, שהכריז על מועמדות כבר בספטמבר 2017, פרש מהתמודדות לראשות העיר ואיחד את סיעתו עם זו של בונפיל[466].

על 19 המקומות במועצת העיר מתמודדות 13 רשימות. בין השאר, רשימת הליכוד בראשות יאיר רביבו, רשימת הבית היהודי שבראשה עומד בשנית יוסי הרוש[467], רשימת ש"ס בראשות עו"ד מאיר אסולין. רשימת מגדלור-מתחילים מבפנים בראשות חבר מועצת העיר משה בונפיל שהתאחד עם רשימתו של זאב אוריאל[466]. רשימה בראשות מיכל חן סופיר שפרשה מרשימת הליכוד לאחר שהגיעה למקום נמוך בפריימריז לרשימה[468], רשימת עשייה באמונה בראשות סגן ראש העיר לשעבר הרב אליהו ממן, רשימה בראשות חברת המועצה לשעבר רותי חדד[469], ורשימת לוקחים אחריות בראשות שימי אדזיאשוילי. בנוסף, מתמודדות רשימת יש עתיד לכולנו בראשות רפי יקותיאל וד"ר רחל שפירו, ורשימת לוד ביתנו בראשותה של אלוירה קוליחמן, השואפות לייצג את שכונת גני אביב[470]. פעיל השכונות אלירן לוי שהתמודד ברשימה עצמאית הודיע ב-16 באוגוסט על פרישה מהתמודדות ותמיכה ברביבו ובליכוד[471]. הרשימה הערבית המאוחדת שכוללת את רשימות אל נידא אל ערבי ורשימת 'אל נאהדה' (התקומה), המייצגות את התושבים הערבים בעיר[472].

ראש העיר לשעבר בני רגב שהודח ב-2011 מתפקידו והורשע בהמשך בעבירה של קבלת שוחד מדודי אפל הודיע שיתמודד למועצה. מועמדותו גררה דרישה לפסילתה מצד התנועה לאיכות השלטון[473][474] ובסופו של דבר הוא לא הגיש מועמדות לבחירה.

לקיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מבשרת ציון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש המועצה המקומית מבשרת ציון יורם שמעון יתמודד על תקופת כהונה שנייה[475]. בבחירות למועצת הרשות המונה כ-15 חברים, מתמודדות מספר רשימות ובהן רשימתו של שמעון "חי",רשימת "כן" בהובלת עורך הדין מוטי חזיזה, רשימת "מבשרת ציון אחת" בהנהגת הפעילים החברתיים דובי כדורי ושי בנימין ורשימת "סיעה דתית מאוחדת" המשותפת לש"ס ולבית היהודי.

מגאר[עריכת קוד מקור | עריכה]

מג'ד אל-כרום[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגדל[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגדל העמק[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש העיר אלי ברדה מתמודד לתקופת כהונה נוספת[476]. מולו מתמודד יקי בן חיים מרשימת "מגדל העמק החדשה".

על 15 מקומות במועצת העיר מתמודדות הרשימות הבאות: רשימת יחד[477], רשימת תנופה בראשות אלגריה בן-קסוס[478], רשימת "אופק-עבודה" מטעם מפלגת העבודה שבראשה עומד עמוס גלאם[479], רשימה מטעם יש עתיד בראשות עופרה פינקלשטיין[479], רשימת ש"ס, רשימת "מגדל העמק ביתנו"(מטעם "ישראל ביתנו"), הליכוד בראשות אלי ברדה, כולנו הירוקים בראשות יקי בן חיים, למען אחי בראשות דורון אלחרר ו"הבית" בראשות חן שאול.

מג'דל שמס[עריכת קוד מקור | עריכה]

מג'דל שמס היא אחת מארבע המועצות המקומיות הדרוזיות ברמת הגולן בהם כיהנו מאז כיבוש הגולן ב-1967 תושבים שקיבלו כתב מינוי. על מנת לאפשר בחירות דמוקרטיות מונתה בינואר 2018 מועצה זמנית בראשות שי וינר[10].

עם בחירתה תמנה מועצת מג'דל שמס 11 מושבים.

מודיעין-מכבים-רעות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות חיים ביבס, המכהן מאז 2008, צפוי להיות מועמד יחיד בבחירות אלו[480].

על 19 המושבים במועצת העיר צפויות להתמודד[480]:

 • רשימת "חיים במודיעין" בראשות חיים ביבס, המהווה את הסיעה הגדולה ביותר במועצה היוצאת עם 5 מושבים.
 • "אילן למודיעין" בראשות אילן בן-סעדון[481].
 • "הבית היהודי" בראשות עמיעד טאוב שהחליף את מיכאל חרל"פ.
 • "שחר עושים חינוך" בראשות מויש לוי.
 • "יחד מכבים-רעות" המייצגת את תושבי מכבים-רעות בעירייה בראשות איתן מנור שהחליף את אייל הנדלר שהתפטר ביוני 2018[482].
 • "יש עתיד" בראשות שחר מי-און.
 • "מודיעין של כולנו" בראשות שרון מעוז.
 • רשימת "גשר – מחוברים לתושבים" בראשות ברוך בוחניק[483],
 • "מודיעין חופשית" בראשות אבי אלבז[484].
 • רשימות הצעירים "הדור הבא" בראשות אלעד שמעונוביץ[485].
 • "אנחנו הצעירים" בראשות אור גרינפלד[486].
 • "המירב למודיעין" בראשות מירב פלג[487].

בנוסף צפויות להתקיים בחירות לוועד הרובע העירוני של מכבים-רעות ובו 9 מושבים.

מודיעין עילית[עריכת קוד מקור | עריכה]

יעקב אשר גוטרמן, המכהן בתפקיד משנת 2000 מתמודד שוב כנציג דגל התורה, נגדו מתמודד שמואל אלישיב מנכ"ל עיתון הפלס כנציג תנועת בני תורה המשויכת לפלג הירושלמי לראשות העירייה.

בבחירות על 17 המקומות במועצת העיר צפויות להתמודד 3 הסיעות המיוצגות כעת במועצה - יהדות התורה, ש"ס ובני תורה, ורשימת "חרדים" בראשות יוני מזרחי שהתמודדה ללא הצלחה בבחירות הקודמות למועצה[488].

מזכרת בתיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצת מזכרת בתיה מאיר דהן (סיעת לב) מתמודד על קדנציה שלישית, ומולו מתמודדים חבר המועצה אהוד אביר לב (סיעת מגיע לכם יותר), סגן ראש המועצה יצחק פסטרנק (דרך חדשה), ג'קי חלימי[489], וגבי גאון (סיעת מש"ב)[490].

מספר חברי המועצה הנבחרים עלה בבחירות אלו מ-11 ל-13. יערה ישורון, מייסדת ויו"ר "הורים עובדים לשינוי", חברת מועצה מטעם סיעת מש"ב, הודיעה על הקמת רשימה חדשה בראשותה שתתמודד למועצה[491], בשם "מזכרת מתעוררת". שירי גונן, חברת מועצה מטעם סיעת לב, מתמודדת אף היא בראשות רשימה חדשה בשם "ביחד"[492].

מזרעה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מטולה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה מקומית מטולה דוד אזולאי, המכהן מאז נבחר בבחירות מיוחדות ב-2015 בעקבות פטירת קודמו הרצל בוקר, מתמודד על כהונה נוספת בתפקיד. מולו מתמודדים סגנית ראש המועצה רוית סנדלר-יפה[493] וחבר המועצה לשעבר ליאור בז[494].

במליאת המועצה 7 מושבים העומדים לבחירה.

מיתר[עריכת קוד מקור | עריכה]

אבנר בן-גרא, המכהן כראש מועצה מקומית מיתר מאז 2009, יתמודד לתקופת כהונה שלישית. מולו יתמודדו חדווה שקד מטעם מפלגת יש עתיד[495], שמעון מזוז[496] ושמעון פרץ[497].

מסעדה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מסעדה היא אחת מארבע המועצות המקומיות הדרוזיות ברמת הגולן בהם כיהנו מאז כיבוש הגולן ב-1967 תושבים שקיבלו כתב מינוי. על מנת לאפשר בחירות דמוקרטיות מונתה בינואר 2018 מועצה זמנית בראשות יוסי ברון[10].

עם בחירתה תמנה מועצת מסעדה 9 מושבים.

מעיליא[עריכת קוד מקור | עריכה]

מעלה אדומים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בני כשריאל, המכהן כראש עיריית מעלה אדומים מאז 1992, הוא מועמד יחיד לראשות העיר[498].

על מ15 המושבים במועצת העיר מתמודדות כחמש רשימות. כשריאל יעמוד בראש רשימת "כחול לבן". מפלגות "יחד" והבית היהודי יתמודדו למועצה תחת רשימה אחת[499] ובנוסף יתמודדו למועצה רשימות "מעלה ביתנו" (בראשות בוריס גרוסמן) ורשימת ש"ס (בראשות יחיאל וקנין)[498]. לראשונה במעלה אדומים, מתמודדת גם רשימה מטעם אגודת ישראל.

מעלות תרשיחא[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש העיר שלמה בוחבוט (רשימת מת"ש - מעלות תרשיחא שלנו), המכהן ברציפות 42 שנה, מתמודד פעם נוספת על תפקיד ראש העיר. מולו מתמודדים חברי המועצה ארקדי פומרנץ (מעלות תרשיחא ביתנו)[500], מוטי בן דוד ועו"ד יוסי ברדא שפרש ממת"ש במהלך הקדנציה[501][502].

מפלגת יש עתיד תציג רשימה למועצת העיר בראשות שלומית פריבר[503]. רשימת הברית הלאומית דמוקרטית למען תרשיחא בראשות חבר מועצת העיר נחלה טנוס מנסה לצור איחוד של כל הרשימות הערביות[504] ומפלגת הבית היהודי בראשות מיקי אטיאס[505].

מצפה רמון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה מקומית מצפה רמון רוני מרום מתמודד על כהונה שנייה[506] מול גיל אטלי המייצג את התנועה הירוקה[507][508].ומול ראשת המועצה הקודמת פלורה שושן שהודיעה על התמודדות.

משהד[עריכת קוד מקור | עריכה]

נהריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'קי סבג, המכהן כראש העיר נהריה מאז 2003, יתמודד לתקופת כהונה נוספת[509]. מולו יתמודד רונן מרלי, שאיחד תחתיו גם את אייל וייזר שלפני כן הצהיר על מועמדותו בשיתוף עם שרית מולכו[510] וכמו כן אורן סודאי[511].

נחף[עריכת קוד מקור | עריכה]

נס ציונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר כ-25 שנים שבהן ניצח בבחירות באחוזי בחירה גבוהים מאוד (100% ב-2013), החליט ראש עיריית נס ציונה המכהן, יוסי שבו, שלא להתמודד בבחירות הקרובות, והודיע כי הוא פורש מהחיים הפוליטיים בסוף כהונתו. המתמודדים לראשות העיר כעת הם שחר רובין מסיעת לב, שמואל בוקסר עם רשימת "טוב" ואריאל אלמוג עם רשימת "נס ציונה 1".

בין הרשימות המתמודדות למועצת העיר רשימה משותפת של הבית היהודי בראשות יצחק כהן והליכוד בראשות אלי קעטבי[512] ורשימת "נס ציונה נטו".

נצרת[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש העיר נצרת עלי סלאם (אבו מאהר) מתמודד על לקדנציה שנית בתפקיד מול מוסעב דוח'אן, המתמודד מטעם חד"ש[513], ומול וליד עפיפי[514].

נצרת עילית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בראש העיר נצרת עילית עומד רונן פלוט שנבחר לתפקיד בבחירות מיוחדות ב-2016 ומתמודד על כהונה נוספת, נכון ליוני 2018 ללא מתמודדים נוספים לתפקיד[515].

בין הרשימות המתמודדות על 17 המושבים במועצה נמצאת רשימה חדשה בשם "חזית יהודית מאוחדת", הכוללת את כמעט כלל הגופים הדתיים בעיר, בראשות מנחם גנדל[516]. מועמד דתי אשר רץ ברשימה נפרדת ועצמאית הוא נוריאל כהן[517].

נשר[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלטי בחירות של מתמודדים שונים בנשר

ראש העיר אבי בינמו הצהיר בתחילה כי מסיבות בריאותיות לא יתמודד שוב, אבל חזר בו[518] במהלך חודש אוגוסט ויתמודד לתקופה כהונה שנייה במסגרת רשימתו "נשר הכי טוב שיש". יחיאל אדרי, איש מפלגת העבודה ולשעבר סגנו של בינמו, רועי לוי מסיעת יש עתיד[519] ושלומי זינו (ראש סיעת נשר בתנופה במועצה היוצאת המתמודד בבחירות אלו בראש רשימת הליכוד)[520], יתמודדו על ראשות העיר. חגי טנדלר, שהודיע על התמודדות לתפקיד פרש מהמרוץ מספר ימים לאחר מכן[521].

למועצת העיר בלבד מתמודדת רשימת ש"ס.

נתיבות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מודעות בחירות בעיר נתיבות

ראש העיר יחיאל זוהר, המכהן מאז 1989, צפוי להודיע על התמודדות נוספת לראשות העיר תחת הליכוד מול משה בנימין פרץ, יו"ר רשימת "דרך ארץ". בנוסף, הרשימות המתמודדות למועצת העיר הם שס"ג בראשות יעקב מעלימי, "אחדות ביחד" "כולנו נתיבות" בראשות ירון סמימי[522], "ישראל ביתנו" בראשות איליה אטינגר ורשימת קהילות בראשות שלום רוחם[523]ועצי בלחדב.

נתניה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראשת העיר מרים פיירברג מכהנת בתפקיד ברציפות מאז 1998. במרץ 2017 המליצה משטרת ישראל על הגשת כתב אישום נגדה, אך באוגוסט 2018 פורסם כי בכוונת הפרקליטות לסגור את התיק נגדה[524]. ראש העיר מתמודדת מטעם מפלגתה, "נתניה אחת". מתמודדים נוספים לראשות העיר הם יושב ראש האופוזיציה בעירייה, הרצל קרן העומד בראש סיעת "עוצמה לנתניה", סגן ראש העיר לשעבר, אפרים בולמש מטעם מפלגת העבודה[525] (נקראת בקלפי "נתניה חופשית באמת"), חבר הכנסת לשעבר יוני שטבון, יליד העיר שחזר לגור בה ב-2017 ובנו של הקרדיולוג ד"ר ישראל שטבון, חבר המועצה היוצאת מטעם הבית היהודי[526], אברהם (ארכדי) פוגץ', חסיד חב"ד העומד בראש רשימת "ברית ישראל"[527] ועופר אורנשטיין ראש רשימת "למען נתניה"[528]. יהודה זפרני הסיר את מועמדותו ב-22 באוגוסט[529]. מנכ"ל מועצת העיר לשעבר, מוטי הוד הסיר את מועמדותו לראשות העיר ולמועצה לפני המועד הסופי להגשת מועמדות.

על מקום במועצה מתמודדות רשימות רבות. בראש רשימת הליכוד למועצת העיר, הנתמכת גם על ידי ראשת העיר פיירברג, אף על פי שזו רצה ברשימה נפרדת ("נתניה אחת"), יעמוד אלון אלרואי, בעבר חבר מועצת העיר[530]. בנוסף מתמודדות בין השאר רשימת "נתניה שלנו" בראשות יוני ג'ורנו, רשימת "הבית היהודי" בראשות דניאל בשארי, "פעימה חדשה" בראשות טלי מולנר[531], רשימת "מקומי בנתניה" (רשימה מטעם מפלגת מנהיגות מקומית) בראשות חבר המועצה דניאל מהרט שתייצג ישראלים יוצאי אתיופיה[532], רשימת "נתניה ביתנו" בראשות ד"ר גרש פישמן אשר תאחד לתוכה את סיעות "ישראל ביתנו" ו"רימונים"[533], "כולנו" בראשות שדרן הרדיו אהרון אורגד ורשימת "החדשים" בראשות אמיר סיני[534].

סאג'ור[עריכת קוד מקור | עריכה]

סביון[עריכת קוד מקור | עריכה]

מוטי לנדאו, ראש המועצה המקומית סביון, יתמודד על תקופת כהונה שנייה[535]. מולו יתמודדו דפנה שפיגלמן ראש רשימת "בעד סביון" ורני גלוגאו.

סח'נין[עריכת קוד מקור | עריכה]

ע'ג'ר[עריכת קוד מקור | עריכה]

במועצה מקומית ע'ג'ר (רג'ר), הנמצאת בחלקה בשטח לבנון, לא צפויה להתקיים מערכת בחירות של ממש בהמשך לנוהג שקיים במועצה מאז כיבושה על ידי ישראל ותחילת הבחירות שם, לפיה מוגשת לבחירה רשימה אחת ומועמד אחד לראשות המועצה. בתחילה עמד בראש המועצה סלמאן חטיב, ששימש מוכתר הכפר בימי השלטון הסורי, עד שהוחלף ב-2003 על ידי אחיינו אחמד פתאלי, שהוכרז לאחרונה כראש המועצה ב-2013[536][537].

עומר[עריכת קוד מקור | עריכה]

פיני בדש, המכהן כראש המועצה המקומית עומר מאז 1990, יתמודד על תקופת כהונה נוספת. מולו תתמודד סימה כחלון[538].

עיילבון[עריכת קוד מקור | עריכה]

עילוט[עריכת קוד מקור | עריכה]

עין מאהל[עריכת קוד מקור | עריכה]

עין קנייא[עריכת קוד מקור | עריכה]

עין קנייא היא אחת מארבע המועצות המקומיות הדרוזיות ברמת הגולן בהם כיהנו מאז כיבוש הגולן ב-1967 תושבים שקיבלו כתב מינוי. על מנת לאפשר בחירות דמוקרטיות מונתה בינואר 2018 מועצה זמנית בראשות דני רוטשטיין[10].

על ראשות המועצה מתמודדת סמירה רדא עמראן, שהיא גם האשה הדרוזית הראשונה שמתמודדת על ראשות רשות מקומית בישראל[539].

עם בחירתה, יהיו במועצת עין קנייא 7 מושבים.

עכו[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלטי בחירות בעיר עכו

שמעון לנקרי, המכהן כראש עיריית עכו מאז 2003, הוא המועמד יחיד לראשות העיר. פרט לרשימת "פז" של לנקרי יתמודדו למועצה גם רשימה מטעם מפלגת ש"ס, הבית היהודי בראשות רפאל לוזון שממשיכים באיחוד עם האיחוד הלאומי וכעת גם מטעם מפלגת כולנו, הליכוד, רשימת "מאמינים בעכו", ועוד 2 רשימות מהמגזר הערבי.

עמנואל[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה מקומית עמנואל צפוי להיבחר על ידי ועדת רבנים המשותפת לכלל הקהילות במועצה החרדית, שיהיה ככל הנראה נציג יהדות התורה, או נציג אחר שיבחר מטעם ש"ס וזאת על רקע כתב האישום שהוגש בסוף אוגוסט, כנגד ראש המועצה המכהן עזרא גרשי מש"ס באשמת שוחד בחירות[540].

בנוסף לרשימות ש"ס, יהדות התורה והרשימות של הקהילות המקומיות "טללי אורות" ו"תורת עמנואל" המכהנות במועצה היוצאת צפויה להתמודד גם רשימה מטעם מפלגת יחד על תשעת המקומות במועצה הנכנסת (עלייה של שני מושבים מהמועצה היוצאת)[540].

עספיא[עריכת קוד מקור | עריכה]

בבחירות למועצה מקומית עספיא (עוספיה) מתמודדים שלושה על ראשות המועצה, בהם ראש המועצה המכהן וג'יה כיוף[541][542] וכמאל מלאק[543].

בין הרשימות המתמודדות למועצה בת 11 המושבים רשימת "עספיא החדשה" בראשות סמירה עזאם. זו הרשימה הראשונה בתולדות עספיא שבראשה עומדת אישה והראשונה שתכלול רק נשים ברשימתה[544][545].

במקביל להכנות לבחירות הייתה עספיא המועצה המקומית היחידה, נכון לסוף יולי, שלא מונה לה ממונה בחירות. הסיבה לכך היא השימוע שמשרד הפנים ביצע כנגד ראש המועצה המכהן, וג'יה כיוף, בגלל סירובו לחתום על תאגיד מוצקין ולחתום על הקו הכחול של תוכנית המתאר. אם וגיה יודח ומשרד הפנים לא ימנה מנהל בחירות עד ל-1 באוגוסט 2018 לא יתקיימו בחירות בעספיא[546].

עפולה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש עיריית עפולה המכהן יצחק מירון מתמודד על התפקיד בתמיכת הרשימה החרדית[547], מולו יתמודד קודמו אבי אלקבץ (סיעת עפולה אחת) אותו ניצח ב-2013 בסיבוב השני[548] ומול דוד דואייב ואילן וקנין[549].

על 17 המקומות במועצת העיר (עלייה מ-15 בבחירות הקודמות) מתמודדים בין השאר רשימת הליכוד בראשות כפיר סרוסי[550], רשימת "עוצמה" בראשות שלמה מליחי שהודח מראשות הליכוד[551], רשימת "באנו לשנות בראשות חברת מפלגת יש עתיד נגה שרון[552], רשימת "העפולאים" בראשות ראובן יוקלר[553], רשימת "הבית היהודי"[554], רשימה בראשות איתי כהן שתעסוק בנושא חינוך[555] ורשימה בראשות דני דסטה שתייצג ישראלים יוצאי אתיופיה בעיר[556].

עראבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערד[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש העיר ערד הנוכחי ניסן בן חמו (סיעת עתיד חדש לערד) נבחר לתפקידו בבחירות מיוחדות ב-2015 ומתמודד שוב לתפקיד. מולו מתמודדים משה אדרי מטעם הליכוד, שזוכה לתמיכת אנשי חסידות גור[557] וחבר המועצה לשעבר אורון קליימן (רשימת "עם כל הלב לערד")[558].

ערערה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערערה-בנגב[עריכת קוד מקור | עריכה]

פוריידיס[עריכת קוד מקור | עריכה]

בבחירות מתמודדים ראש הרשות המכהן אחמד ברייה שמכהן בתפקידו משנת 2016 לאחר מותו של ראש המועצה הקודם, ובנו של ראש הרשות לשעבר אבו כמאל אימן יונס מרעי. וטאלעה

פסוטה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פקיעין (בוקייעה)[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש רשות מכהן סויד סויד.

פרדס חנה-כרכור[עריכת קוד מקור | עריכה]

כרזות למועמדים בבחירות למועצת פרדס חנה-כרכור

ראש המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור אלדד בר כוכבא, אשר התמנה בנובמבר 2017 בעקבות התפטרותו של חיים געש, מתמודד לתקופת כהונה נוספת[559]. מולו יתמודדו הגר פרי יגור (סיעת ביחד עם העבודה)[560], יואב קעטבי[561], אייל כגן[146], יוני חכימי[562] ואיציק לב.

למועצה בלבד מתמודדת רשימת שס, רשימת הבית היהודי, רשימת מרצ ורשימת גמלאים.

פרדסיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש המועצה המקומית פרדסיה טל גורקי יתמודד על תקופת כהונה שנייה, ומולו יתמודד תומר יפת[563].

פתח תקווה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש עיריית פתח תקווה איציק ברוורמן הודיע כי יתמודד על קדנציה שנייה. בנוסף יתמודדו רמי גרינברג[564], גנאדי בורשבסקי[565], איתי שונשיין[566], עו"ד חיים בשארי, טל גרופר[567] ועו"ד אורי דרשן הכהן[568]. ליאור אקרמן, שהודיע על התמודדותו פרש בפברואר מהמירוץ מסיבות אישיות[569]. כמו כן גם יעקב שטרכמן שהודיע על התמודדותו לראשות העירייה הסיר אותה באוגוסט 2018 והודיע על תמיכה ברמי גרינברג[570].

בבחירות למועצה, שמספר חבריה עולה מ-27 ל-29, מתמודדות בין השאר סיעת אכפ"ת של ראש העיר המכהן איציק ברוורמן, סיעת הבית היהודי בראשות איציק דעי[571], סיעת "מחוברים" בראשות סגן ראש העיר איתי שונשיין (ומספר 2 סגנית ראש העיר אורנה דוידאי שחברה אליו לאחר שבבחירות הקודמות הייתה מספר 2 של ראש העיר איציק ברוורמן), סיעת "התחדשות"[572] של רמי גרינברג, סיעת יש עתיד בראשות עו"ד רון כץ, יהדות התורה (בהובלת אליהו ברוכי מדגל התורה וישראל פרידמן מהסיעה המרכזית), ש"ס[573] וסיעת "ביחד" (הסיעה הגדולה במועצה היוצאת). ראש העיר לשעבר אורי אהד מתמודד בראש רשימה משותפת עם איציק ישראל שתיקרא "קול פתח תקווה"[574][575][576]. רשימות חדשות נוספות הן "הווה" בראשות אתי פרל, רשימת "אנחנו" בראשות אבנר מוכתר[576]. ורשימת הצעירים "תכל'ס" בראשות אלחנן פלהיימר[577].

רשימת מרצ בראשות סגנית ראש העיר לשעבר, מוניקה כהן, הייתה אמורה להתמודד[578][576], אך החליטה שלא להתמודד בעקבות החלטה של ההנהגה הארצית[579].

צפת[עריכת קוד מקור | עריכה]

אילן שוחט, המכהן כראש עיריית צפת מאז דצמבר 2008, יתמודד לתקופת כהונה נוספת לאחר שהפרקליטות הודיעה על סגירת תיק החקירה מולו[580]. מולו יתמודדו חבר המועצה אליעזר לזר מאגודת ישראל[581] ברשימה עצמאית, שמעון אואקי[582], קודמו של שוחט בתפקיד ישי מימון המתמודד מטעם מפלגת כולנו[583] וחבר המועצה שוקי אוחנה מטעם הליכוד[584]. כמו כן, יתמודד נחמן גלבך (חסיד צאנז) מטעם אגודת ישראל[585] ויזכה לתמיכת חב"ד[586].

הרב שלמה חדד יו"ר תנועת "מחוברים", שהגיע למקום השני בבחירות לראשות העיר ב-2013 עם קרוב ל-30% מקולות הבוחר, הודיע בתחילה על התמודדותו לתפקיד ראש העיר[587] אך פרש ביולי מהמירוץ והצטרף לאוחנה[588].

קדומים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצת קדומים חננאל דורני, המכהן בתפקיד מאז 2007, שהיה צפוי להיות מועמד יחיד לראשות המועצה[589] יתמודד על המשרה מול רואה החשבון רואי מסורי שהכריז על מועמדותו ב-4 בספטמבר 2018[590].

מספר חברי מועצת העיר בבחירות אלו עומד על 9.

קדימה-צורן[עריכת קוד מקור | עריכה]

על ראשות המועצה המקומית קדימה-צורן מתמודדים ארבעה מועמדים: ראש המועצה המכהן שביט מס, קודמו בתפקיד יצחק גולברי (רשימת גל)[591], וחברי המועצה תומר יעקב[592] וקרן גרין[593].

קלנסווה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קצרין[עריכת קוד מקור | עריכה]

לראשות המועצה המקומית קצרין מתמודדים ראש המועצה דימי אפרצב ראש רשימת "הקצרינעים"[594], ודוברת המועצה לשעבר ויקי בדריאן[595], ראשת רשימת "קצרין תנצח".

קריית אונו[עריכת קוד מקור | עריכה]

ישראל גל, ראש עיריית קריית אונו, יתמודד על תקופת כהונה שנייה. מולו יתמודדו ליאת ארבל[596], גיל מיכלס הזוכה לתמיכת מפלגת יש עתיד[275][597] ושי דבורה[598].

בין הרשימות המתמודדות למועצה, רשימת "מחל" (הליכוד) בראשות רפי גרגס.

קריית ארבע[עריכת קוד מקור | עריכה]

על ראשות מועצת קריית ארבע מתמודדים שלושה: ראש המועצה מלאכי לוינגר המכהן בתפקיד מאז 2008, חבר המועצה אליעזר רודריג מסיעת "קרייה מאוחדת" וקצין הביטחון של המועצה אליהו ליבמן[599]. סגן ראש המועצה הנוכחי, ישראל ברמסון, הכריז על מועמדותו, אך פרש באמצע המירוץ והודיע על תמיכתו במועמדותו של אליהו ליבמן.

קריית אתא[עריכת קוד מקור | עריכה]

יעקב פרץ, המכהן בתפקיד ראש העיר מאז שנת 1996, יתמודד על כהונה נוספת כמתמודד יחיד בראש רשימת הליכוד. מימון טולדנו שקל להתמודד אך ויתר בסופו של דבר[600].

למועצת העיר יתמודדו מספר רשימות: מפלגת העבודה בראשות אריה נחום[601], שהחליף את יורם צברי שעמד עד אז בראש הסיעה במועצת העיר, ובחר שלא להתמודד פעם נוספת[602], רשימת "הבית היהודי" בראשות אריה מייזלס, רשימת "נץ" בראשות ציון אסולין, רשימת "יהדות התורה" בראשות סימון מושאשווילי, רשימת ש"ס בראשות שמעון חזן ותנועת צעירי קריית אתא בראשות שלומי כלפון.

3 רשימות חדשות הצטרפו להתמודדות למועצת העיר: הילה שלם, שהייתה חברת מועצה אחרי הבחירות בשנת 2008, מתמודדת ברשימת "הילה שלם והצעירים"[603], רשימת "עשייה וערכים" בראשות עופר מועלם ורשימת "אנחנו כאן" בראשות יניב יעקובוב.

קריית ביאליק[עריכת קוד מקור | עריכה]

מטה בחירות של אלי דוקורסקי

ראש העיר אלי דוקורסקי מתמודד כמתמודד יחיד על קדנציה שלישית בתפקיד ראש העיר (שם סיעתו שונה מ"כולנו קריית ביאליק" לסיעת "חי")[604], לאחר שדודו שמריהו חבר מרכז הליכוד אשר הכריז על מועמדותו[605], הודיע על פרישתו מהמירוץ[606].

הרשימות המתמודדות למועצה בלבד הן: "ביאליק ביתנו" בראשות נחום רצ'בסקי, "ביאליק נטו" בראשות סגן ראש העיר יוסי אזריאל, "אופק חדש לביאליק" בראשות יעקב בוחבוט[607], ורשימת"לב ביאליק" בראשות ירון סלמן שהתאחדה עם סיעת "מנהיגות חדשה לביאליק". במסגרת הרשימה יוצב סלמן במקום הראשון ורפי ורטהיים במקום השני ברשימה[608]. עוד מתמודדות רשימת "צעירי קריית ביאליק" בראשות שני אוצ'קובסקי והדס צור, אליהם חבר בן אסבן שנכנס למועצת העיר במקום יוסי דואק שפרש, לאחר שהיה חבר בסיעתו[609]. גם סגן השר להגנת הסביבה ירון מזוז הציג רשימה בשם "התנועה החברתית בקרית ביאליק"[610], אותה הקים בעבר, אך כיום אין הוא מתכוון להתמודד במסגרתה.

מספר המושבים במועצת העיר זו הוא 15, בדומה למספרם במועצה היוצאת.

קריית גת[עריכת קוד מקור | עריכה]

אבירם דהרי, המכהן כראש עיריית קריית גת מאז 2003, יתמודד על תקופת כהונה נוספת[611]. מולו יתמודדו חבר מועצת העיר אילן חזן[612], חבר מועצת העיר ויושב ראש תנועת התעוררות שי זולדן[613] וחבר מועצת העיר יקיר שינדלר.

ח"כ מיקי זוהר שקל להתמודד על ראשות העיר, אך החליט לבסוף שלא לאחר שיחה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו[614].

בין הרשימות המתמודדות למועצת העיר רשימה בראשות יגאל וינברג[615], רשימה בראשות חבר המועצה דוד בן לולו[616] ותנועת אלטרנטיבה בראשות אלכס פולבנוב.

קריית טבעון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש המועצה המקומית קריית טבעון דוד אריאלי הודיע כי לא יתמודד לקדנציה שלישית בקרית טבעון מאחר שבכוונתו להתמודד על מקום ברשימת מפלגת העבודה בכנסת[617]. אלון נבות, שכיהן כראש המועצה בין השנים 20052008 הודיע כי יתמודד לתפקיד[618]. מתמודדים נוספים הם עידו גרינבלום שנתמך על ידי מפלגת העבודה[619], אבי מסאס[620], אורי דרוקר שנתמך על ידי מפלגת כולנו[621], יפתח גלעדי[622], שמוליק שמחון ראש סיעת "אני טבעוני"[623], רות קלנר-עקרון[624], שרון רופא אופיר[625], צביקה אקרמן[626] ועלי ברוק[627].

בין הרשימות המתמודדות למועצה, רשימת מרצ בראשות שרה גרינצווייג.

קריית ים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש עיריית קריית ים המכהן דוד אבן צור (סיעת "חי") יתמודד על כהונה נוספת מול סגן ראש העיר לשעבר שלומי טל[628] (שיהנה מתמיכת מפלגת כולנו[629]) והפעיל החברתי אמיר ווסקו[630]. חבר מועצת העיר מורדי פיזיצקי אשר החל בקמפיין לראשות העיר, פרש מהמירוץ והחליט לתמוך בשלומי טל[631].

רשימת "קריית ים בתנופה" בראשות ג'ינו פלס מתמודדת למועצת העיר וכך גם רשימת "משנים כיוון"[632] ,ורשימה משותפת לבית היהודי ולש"ס.

מספר המושבים במועצת העיר זו הוא 15, בדומה למספרם במועצה היוצאת.

קריית יערים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר ניסיונות ריצה של מספר מתמודדים לראשות המועצה[633], לישורת האחרונה הגיעו ראש המועצה המכהן אברהם רוזנטל (פוליטיקאי), שהודיע כי יתמודד עצמאית עם רשימת "כן לקריה"[634], ויצחק רביץ, שעבר ליישוב מביתר, והתעתד לרוץ תחת תמיכת מפלגת דגל התורה, שהעבירה את תמיכתה מרוזנטל אל רביץ[635]. לבסוף, לאחר משא ומתן של דגל התורה מול רוזנטל, הוחלט למנות את רביץ כסגנו של רוזנטל, ורוזנטל יפרוש מתפקידו לאחר כשנה[636].

בשל העובדה כי דב בקשט, כנציג רשימת "איחוד הקהילות למען טלז סטון" העצמאית שלה 3 מושבים במועצה היוצאת, לא הגיש את מועמדותו לראשות המועצה, לא יתקיימו ביישוב בחירות.

קריית מוצקין[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש העיר חיים צורי, המכהן בתפקיד מאז שנת 1993 מתמודד על קדנציה נוספת. מולו מתמודדים צבי (ציקי) אבישר, יו"ר תנועת "רוח חדשה במוצקין"[637] ואבי רוטמן ("מוצקין של כולנו"), חבר מועצת העיר שהתמודד על ראשות העיר גם בשנת 2008[638].

מאיר דהן, חבר מועצת העיר מטעם סיעת אחדות ישראל יתמודד במסגרת סיעת מוצקינטו של צורי, במסגרת איחוד סיעות[639]. למועצת העיר מתמודדת סיעת לב בראשות אברהם בומה ברח"ד, הבית היהודי, סיעת ש"ס[640] וסיעת "בר" בראשות יוסי פדידה.

בעקבות עתירת המתמודד ציקי אבישר אסרה ועדת הבחירות האזורית על בכירים בעירייה לקחת חלק במערכת הבחירות בעיר[641].

קריית מלאכי[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש העיר המכהן אליהו (ללו) זוהר ("הבית היהודי") מתמודד לקראת כהונה שנייה בתפקיד. מולו מתמודדים מנכ"ל העירייה לשעבר חיים ויצמן[642], ראש העיר לשעבר מוטי מלכה, שנאלץ לפרוש מתפקידו ב-2013 בעקבות עסקת טיעון שבה הודה והורשע בעבירות של ועבירות על חוק התכנון והבנייה[595] חבר המועצה לשעבר אפרים משעל שקל להתמודד לראשות העיר[643]אך לבסוף הודיע כי יתמודד במסגרת רשימה משותפת של חב"ד וש"ס למועצת העיר

במועצת העיר 13 מושבים ובין הרשימות המתמודדות רשימה משותפת של ש"ס וחב"ד בראשות בצלאל [צאלי] מזרחי ומישל טפירו[644], ברשימת חב"ד אירע פיצול וחיים שטיינר מי שהוביל את הרשימה בשתי הקדנציות הקודמות וכיהן כסגן ראש העיר מטעמה הודח מראשות הרשימה ועבר לרשימתו של חיים ויצמן המתמודד על ראשות העיר. הליכוד בראשות נדב ויצמן[645], רשימת איחוד של הקהילה האתיופית ומפלגת העבודה בראשות יוסי סולימני[646].

קריית עקרון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש עיריית קריית עקרון המכהן חובב צברי מתמודד מול קודמו אריק חדד ("עקרון אחת") אותו ניצח ב-2013[647], חבר המועצה הרב בצלאל דוד מתנועת לב, שהתמודד אף הוא ב-2013[648], וחבר המועצה וסגן ראש המועצה לשעבר דוד אבו[649].

קריית שמונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

על ראשות העיר קריית שמונה צפוי להתמודד ראש העיר המכהן ניסים מלכה כנציג הליכוד לאחר שערר שהוגש לליכוד בנושא קביעת מועמדי המפלגה נדחה[650][651]. מולו יתמודדו חבר המועצה יורם מלול שחבר למפלגת כולנו ומתמודד בשנית[652], חבר המועצה אביחי שטרן[653] ד"ר אביבה זריהן-ויצמן[654] וסגן ראש העיר יגאל בוזגלו[655].

בין המתמודדים על 13 המקומות במועצה רשימת הבית היהודי בראשות אריה אקרמן[656] ורשימה בראשות אופיר יחזקאלי[657].

יעקב בן ציון ששימש ראש האופוזיציה במועצה במשך שתי קדנציות הודיע בתחילה על התמודדותו אבל פרש[658] והודיע שיתמוך באביחי שטרן שהיה מספר 2 שלו. מישל בן שימול התמודד גם הוא לראשות המועצה אך עם הצטרפותו של אביחי שטרן למרוץ הסיר את מועמדותו והצטרף למטה של שטרן[659].

קרני שומרון[עריכת קוד מקור | עריכה]

יגאל להב, ראש המועצה המכהן, מתמודד לקדנציה שנייה. מולו מתמודדת מי שכיהנה כמנהלת המתנ"ס המקומי, פעילה חברתית וציבורית, רותי שפיצר. היא עומדת בראש סיעת "התחדשות".

למועצה מתמודדת גם סיעת "דורות".

ראמה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש העין[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש העיר המכהן שלום בן משה הודיע כי הוא מתמודד לכהונה נוספת. מולו הכריזו על התמודדותם עוד שישה: רז שגיא[660], סגן ראש העיר לשעבר בני בית אור[661], איתי ונה[662] (בהמשך הסיר מועמדותו וחבר לבית אור[663]), ישי אדוארד[664], יוכבד פנחסי-אדיב[665] ומ"מ וסגן ראש העיר חנוך עוז ראש רשימת "יחד כולנו ליכוד"[666].

למועצת העיר מתמודדות סיעת ח.ש.ב בראשות בנימין עודני, מרצ-מקומי בראשות עומר שכטר, יש עתיד בראשות אילן אפלבוים, סיעה בראשות אביתר עמרם, סיעת ש"ס בראשות יעקב אדמוני, סיעה בראשות בני אנניה, סיעה "יחד כולנו ליכוד" המשותפת לסיעת יחד (מפלגת כולנו) בראשות רזיאל אחרק והליכוד בראשות חנוך עוז המתמודד על ראשות העיר[667][666], וסיעה בראשות אורנה צאיג[668].

ראש פינה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצת ראש פינה היוצא אביהוד רסקי לא מתמודד לקדנציה נוספת ועל התפקיד מתמודדים ארבעה: ראש המועצה לשעבר וראש סיעת "גיא אוני" אהרון ברנזון, ניר קבלו, מוטי חטיאל, עמיר ילוז[669]. מתמודד נוסף, אלי ירדני[670], פרש מהמירוץ והודיע על תמיכתו באהרון ברנזון.

מספר חברי המועצה בבחירות אלו עלה מ-7 ל-9 מושבים.

ראשון לציון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש העיר המכהן דב צור (סיעת רק ראשון) הודיע בינואר 2018 על כוונתו להתמודד בשלישית על ראשות עיריית ראשון לציון על רקע חשדות לפלילים שבהם נחקר[671]. עוד מתמודדים חבר המועצה דורון אוזן (סיעת הצעירים והסביבה)[672], רז קינסטליך (סיעת הירוקים+הצעירים), חברת המועצה ליאל אבן זהר (סיעת דרך חדשה עם הירוקים של ראשון) שהתמודדה על התפקיד גם ב-2013, יו"ר האופוזיציה במועצת העיר אסף דעבול[673], והעיתונאי רותם אברוצקי אלמוג שהודיע לאחר מכן על פרישה וחבירה לרשימתה של אבן זהר[674][675]. כמו כן, מוטי עג'מי הודיע על כוונתו להתמודד[676] ברשימת "ראשון אחת". חברת הכנסת לשעבר אנסטסיה מיכאלי הודיעה על רצונה להתמודד בבחירות מטעם ישראל ביתנו.

בין הרשימות המתמודדות על 29 המושבים במועצה נמצאות רשימת יש עתיד בראשות איתי מתיתיהו[677] ורשימה דתית חדשה בשם "מאמינים בראשון" בראשות שמואל ג'מיל[678]. סיעת "אחדות" בראשות טל נאור תתמודד אף היא. הסיעה הביעה תמיכה ברז קינסטליך במרוץ לראשות העיר. סיעת הליכוד - מחל ראשון לציון בראשות רו"ח יוסי חממי.

רהט[עריכת קוד מקור | עריכה]

טלאל אל קרנאוי ראש העיר המכהן הודיע להתמודד לקדנציה נוספת ועל התפקיד מתמודדים עוד ארבעה : פאיז אבו סהיבאן ראש העיר לשעבר, פיסל אלהוזייל, עטא אבו מדיעם, והצעיר מאגד אלכמלאת.

רחובות[עריכת קוד מקור | עריכה]

רחמים מלול, המכהן כראש עיריית רחובות מאז מרץ 2009, הודיע כי יתמודד על תקופת כהונה נוספת[679], אולם סיעתו צפויה להתפצל לשתי סיעות[680].

מספר חברי מועצת העיר יעלה מ-23 ל-25 מנדטים[681]. לראש רשימת הבית היהודי נבחר אמיתי כהן ונציג חסידות חב"ד שוריין למקום השלישי ברשימה בתמורה לתמיכת החסידות ברשימה[682], סיעת שס"ד (האות ד' שייכת לדגל התורה) המשותפת למפלגת ש"ס ודגל התורה תתמודד שוב[683] ואגודת ישראל בראשות פנחס הומינר מחסידות קרעטשניף תתמודד בנפרד[684]. רשימות נוספות שמתמודדות הן סיעת "רחובותי" בראשות סגן ראש העיר מתן דיל, יש עתיד בראשות זוהר בלום ו"מפלגת העבודה עם לב" בראשות יניב מרקוביץ. כמו כן מתמודדת הרשימה "כיכר העיר עוז" בראשות שאול צגהון.

ריינה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה מקומית ריינה חאלד טאטור הודיע שלא יתמודד על קדנציה שנייה בתפקיד על רקע כתב אישום שהוגש נגדו על עבירות של סחיטה באיומים, מרמה והפרת אמונים[685].

רכסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מועצה מקומית רכסים עברה בעשורים שקדמו לבחירות תהליך התחרדות שבעקבותיו רוב מוחלט של חברי המועצה המכהנים כיום הם חרדים המיוצגים ברשימת "שי" המשותפת למפלגות דגל התורה וש"ס (במועצה שנבחרה ב-2013 יושב נציג יחיד מטעם הליכוד). זהות מועמדה לראשות המועצה נקבע בהסכם רוטציה בין המפלגות, ולפי הסכם זה נציג ש"ס אמור להתמודד על תפקיד ראש המועצה במקומו של ראש המועצה המכהן יצחק רייך נציג דגל התורה[686][687]. בסוף חודש ספטמבר הוסכם סופית כי ראש המועצה המקומית הבא יהיה דן כהן ולפיכך לא יתקיימו בחירות ברכסים[688].

מספר המנדטים במועצה עולה בבחירות אלו מ-9 ל-11.

רמלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש העיר המכהן מיכאל וידל, איש הליכוד, נבחר לתפקיד בבחירות מיוחדות שהתקיימו ב-21 ביוני 2017 לאחר התפטרותו של יואל לביא. מולו מתמודדים עדי שטרנברג שהגיע שני בבחירות המיוחדות ונתמך בבחירות אלו על ידי מפלגת מנהיגות מקומית, ואבנר חלדרוב ראש רשימת "אחדות"[689].

מספר חברי המועצה הנבחרים עלה בבחירות אלו מ-17 ל-19. בין הרשימות המתמודדות "עולמ"י החדשה" בראשות אברהם דז'ורייב[690], הליכוד בראשות מיכאל וידל, ש"ס, "רמלה שלנו" בראשות עדי שטרנברג, "אחדות" בראשות אבנר חלדרוב והבית היהודי בראשות הראל שהם.

רמת גן[עריכת קוד מקור | עריכה]

ליעד אילני המועמד לראשות עיריית רמת-גן בכנס השקת קמפיין הבחירות שלו ב-29.01.18
שלט תעמולה של שלומי הראל המתמודד על ראשות העיר רמת גן על גבי פרסום חוצות.
חוג בית של גלעד שריר המתמודד על ראשות העיר רמת גן בשיכון ותיקים בעיר.

ראש העיר המכהן, ישראל זינגר, הודיע שיתמודד שוב בבחירות, בצל חקירות המשטרה והחשדות נגדו שהתנהלו בתחילת הקמפיין והודעה על סגירתם ניתנה על ידי פרקליטות המדינה ב-29 ביולי 2018. בנוסף מתמודדים בבחירות לראשות העיר, חברי המועצה ליעד אילני (רמת-גן שלנו), אביהוא בן משה (הרמתגנים עם אביהוא), גלעד שריר מיש עתיד, אריה מזרחי (הירוקים בר"ג) ואילן ביטון מטעם הליכוד[691], שני מתמודדים ותיקים שלא נכנסו למועצה ב-2013: בני גטר וצבי שירין[692] וכן חבר הכנסת והשגריר לשעבר כרמל שאמה הכהן[693]. שלומי הראל (עידן חדש ברמת גן) הסיר את מועמדותו בשלהי ספטמבר ותומך בזינגר[694].

על 25 המקומות במועצת העיר מתמודדות, בנוסף לרשימות המועמדים לראשות העיר, רשימה "מנהיגות אחרת" בראשות חיה מנע[695]. אביהוא בן משה, ששימש בבחירות הקודמות כראש רשימת הבית היהודי ברמת גן החליט לרוץ עצמאית לראשות העיר ולמועצה ברשימת "הרמתגנים עם אביהוא" שתשלב דתיים וחילוניים. בעקבות הריצה העצמאית הקים יו"ר סניף הבית היהודי ברמת גן וחבר המועצה חיים גלרמן רשימה דתית-חרדית עם ש"ס שבראשה יעמוד מנחם דוד מש"ס[696]. חבר המועצה עו"ד רועי ברזילי מתמודד במסגרת רשימת לב - רשימת הצעירים [2] כמו כן, תתמודד רשימת "רמת גני" המורכבת ממועמדים צעירים[139] ו"רשימה חברתית חזקה" בראשות יאיר דמארי[697].

רמת השרון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש עיריית רמת השרון המכהן אבירם גרובר מסיעת "בית" מציע עצמו לקדנציה נוספת[698]. במתמודדים גם חבר המועצה טל עזגד[699][698], חבר המועצה לשעבר אילן כהן[700][698], רוני בלקיןאביו שימש כראש המועצה קרוב לעשור)[701] ורמי בר-לב[702].

עידן למדן ממרצ הסיר את התמודדותו לראשות העיר[703].

ראש העיר לשעבר, יצחק רוכברגר, שהורשע בפלילים, הודיע במאי 2018 על כוונתו לשוב ולהתמודד על ראשות העיר[704], אך בית המשפט אסר עליו את ההתמודדות, מכיוון שלא חלף די זמן מאז ריצוי עונשו[705].

מספר חברי המועצה הנבחרים עולה בבחירות אלו מ-15 ל-17. בין המתמודדים על מקום במועצה "רמת השרון חופשית", "סיעת השכונות"[706] וסיעת "בית" בראשות ראש העיר אבירם גרובר. מרצ ומפלגת הירוקים ישתפו פעולה ויתמודדו למועצת העיר תחת רשימה משותפת[707].

רמת ישי[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצת רמת ישי עופר בן אליעזר, המכהן מאז 2008, יתמודד על תקופת כהונה נוספת[708]. לצידו יתמודדו ניר חבקין, קודמו בתפקיד[709], יונתן הירשפלד, מסיעת "מחר", בתמיכתה של מפלגת כולנו[710], גיא זקס חבר המועצה מסיעת "עתיד רמת ישי"[711] וליבי אלקריף[712] מרשימת "כרי"ש" (כולנו רמת ישי).

אסף אוברלנדר יתמודד בראש סיעה שהקים[713]

רעננה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-15 במרץ 2018 נבחר איתן גינזבורג לראש העיר רעננה לאחר התפטרותו של זאב בילסקי. בנוסף אליו יתמודדו על ראשות העיר ניר קריסטל[714], חיים ברוידא, ארז ברט, יקי ודמני[715], רונית וינטראוב[716] ורחלי בן ארי סקעת[717] אשר תתמודד ברשימה עצמאית לאחר שהפסידה את מקומה כראש סיעת הליכוד בעיר[718]. איתן גליק, שהכריז ראשון על התמודדותו לראשות העיר, פרש מהמירוץ ב-17 במאי וירוץ בראש רשימת יש עתיד למועצה[719]. סימה פרי פרשה מהמירוץ בתחילת יולי[720].

למועצה יתמודדו הרשימות הבאות:

שם אותיות ראש הרשימה הערה
רעננה מכל הלב וי יקי ודמני [721]
התנועה החברתית נץ רחלי בן ארי סקעת [721]
הרשימה הדתית המאוחדת טב אריה פרידמן איחוד בין רשימת 'הבית היהודי' בראשות אריה פרידמן ורשימת 'מאמינים ברעננה' בראשות אלי אלוש[721].
מרצ רעננה חופשית מרצ רונית וינטראוב ראש הרשימה מועמדת גם לראשות העירייה.
חל"ק – חברה למען קהילה קנ ערן לוי [722].
עלינו רעננה – יחד צ יוסף סלאמה רשימת עולים המתמודדת לראשונה[723].
הליכוד רעננה מחל אילן כהן [721]
לב לב איתן גינזבורג רשימתו של ראש העירייה המכהן[721].
רעננים ק ניר קריסטל [721]
חיים ברעננה חנ חיים ברוידא [721]
באמונה שץ חיים גולדמן [721]
יש עתיד ברעננה (פה) פה איתן גליק ראש הרשימה היה מועמד לראשות העירייה, אך הסיר את מועמדותו.

שבלי - אום אל-גנם[עריכת קוד מקור | עריכה]

שגב-שלום[עריכת קוד מקור | עריכה]

שדרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלון דוידי, המכהן שראש העיר שדרות מאז הבחירות הקודמות בשנת 2013, יתמודד לתקופת כהונה נוספת. מולו יתמודדו חבר המועצה הרצל שאובי מסיעת "עוצמה לשדרות" שהתמודד שלוש פעמים בעבר[724], שמעון פרץ שהיה בעבר גזבר העירייה[725] (לפי שעה לא ידוע על פרישתו מהמרוץ למרות הצהרותיו),אנטולי נחשונוב, מי שהיה סגנו של דוידי[726] פרדריק גרניט פרש מלהתמודד לראשות העיר אבל נשאר להתמודדת למועצת העיר בנוסף, חבר הכנסת עמיר פרץ, תושב העיר, מתכוון להריץ את אמיר פינטו לראשות העיר[727].

בין הרשימות המתמודדות על 15 המקומות במועצה רשימת "עוצמה לשדרות". הרשימה מורכבת בראשה מהרצל שאובי, נציג דגל התורה, המתמודד גם על ראשות העיר, אחיו משה שאובי נציג כולנו ושלישית מדלן טוויטו, המייצגת קבוצת של מאוכזבי ש"ס. זהו מקרה ראשון בו חרדית מתמודדת ברשימה בה כלולים גם נציגי דגל התורה[728][729]. רשימה נוספת היא רשימה בראשות אלירן ג'רבי[730].

שוהם[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה מקומית שוהם המכהן גיל ליבנה הודיע על פרישה מראשות המועצה לאחר 15 שנים בתפקיד[731]. על התפקיד מתמודדים יוסי לוי מרשימת "שוהם עושים עם הלב", אהרון יהב מרשימת "יהב",סגן ראש המועצה גלעד רבינוביץ מרשימה "שוהם בתנופה"[732], עמנואל (מנוש) יעקב, שהיה תת-גונדר בשירות בתי הסוהר וממלא מקום ראש עיריית אריאל[733] והילה דוד[734]. מטעם רשימת "שוהם שלנו" בתחילה היה אמור רונן פרידמן להתמודד[735], אך הוא פרש מהמרוץ ואת מקומו יתפוס איתן פטיגרו[736].

על 13 המקומות במליאת המועצה צפויות להתמודד מספר רשימות: שוהם עושים עם הלב בראשות יוסי לוי, שוהם בתנופה בראשות גלעד רבינוביץ, "שוהם שלנו" שהייתה סיעתו של ליבנה והסיעה הגדולה במועצה היוצאת, הסיעה "יחד מאמינים בשהם" בראשות אשר פאהן, רשימת שווים בראשות איתן ליליוס, והרשימה קדימה שוהם בראשות מנוש יעקב[733].

שלומי[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש מועצה מקומית שלומי גבריאל נעמן יתמודד על תקופת כהונה נוספת, מולו יתמודדו אור מרוני[737] ודודו דר[738].

שעב[עריכת קוד מקור | עריכה]

שפרעם[עריכת קוד מקור | עריכה]

בין המתמודדים על ראשות עיריית שפרעם נמצא יחיא ספורי[739].

תל אביב-יפו[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלט פרסום של ראש עיריית תל אביב-יפו המכהן והמועמד לראשות העיר רון חולדאי ורשימתו "תל אביב אחת" בבחירות
שלט פרסום של המתמודד אסף זמיר לראשות עיריית תל אביב-יפו ורשימתו "רוב העיר"

רון חולדאי, המכהן כראש עיריית תל אביב-יפו מאז 1998, יתמודד על תקופת כהונה נוספת בתמיכת העבודה[740]. מולו יתמודדו יו"ר סיעת רוב העיר וסגן ראש העיר, אסף זמיר[741] הקומיקאי-תסריטאי אסף הראל ויו"ר מפלגת ש"ס בעיר נתן אלנתן[742].

ציפי ברנד פרשה מהמירוץ לראשות העיר ושובצה במקום השני ברשימתו של אסף זמיר[743]. ראש רשימת מרצ תל אביב-יפו מיטל להבי פרשה גם[744].

בין הרשימות המתמודדות על מקום במועצה:

תל שבע[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ 1.0 1.1 לוח זמנים לבחירות 2018, באתר משרד הפנים
 2. ^ סיסו ימשיך במועצת תל מונד ולא יתמודד לראשות העיר קריית ים, 26 בפברואר 2018, באתר Mynet קריות.
 3. ^ עדו בן פורת, נחתם צו המנהלת לישוב היהודי בחברון, באתר ערוץ 7, 31 באוגוסט 2017
 4. ^ הודעה בדבר קביעת מספר חברי המועצה בעיריות ובמועצות המקומיות, י"פ 7883 מ-18 ביולי 2018
 5. ^ צבי זרחיה, לכו להצביע: שבתון גם ביום הבחירות לרשויות המקומיות, באתר TheMarker‏, 24 ביוני 2014
 6. ^ חוק הרשויות המקומיות (בחירות) (תיקון מס' 44) ,התשע"ד-2014, ספר החוקים 2457, 3 ביולי 2014
 7. ^ אמיר אלון, אטילה שומפלבי ואלכסנדרה לוקש, מספר שיא של מתמודדות בבחירות המקומיות: "נשים יותר קשובות לשטח", באתר ynet, 4 באוקטובר 2018
 8. ^ אושר סופית: לאפשר לאסירים להצביע בבחירות המקומיות, באתר הכנסת, 20 בפברואר 2017
 9. ^ בחירות ברשויות המקומיות, משרד הפנים
 10. ^ 10.0 10.1 10.2 10.3 10.4 גיא ורון כתב בצפון, ‏בחירות מקומיות גם אצל הדרוזים בגולן, באתר ‏mako‏‏, ‏7 בינואר 2018‏
 11. ^ חוק הרשויות המקומיות (בחירות), תשכ"ה-1965
 12. ^ Nour Samaha, Syrians in Golan Heights to boycott municipal election by Israel, Al Jazeera, ‏21 June 2018 (באנגלית)
 13. ^ אילנה קוריאל, בחירות ירוקות? רק 3 רשויות מקומיות הביעו עניין, באתר ynet, 2 ביולי 2018
 14. ^ מיה איידן, "עושות את זה יחד": המיזם להעלאת ייצוג הנשים ברשויות המקומיות, 12 ביולי 2018, באתר 2018.
 15. ^ מורן אזולאי, אושר בכנסת: יותר נשים ברשימה, יותר תקציב, באתר ynet, 23 ביוני 2014
 16. ^ פרסום האמנה, בדף הפייסבוק של העמותה.
 17. ^ ערים שקופות! אילו מועמדים לראשות העיר מבטיחים לחשוף יומן?, בבלוג 100 ימים של שקיפות, 10 באפריל 2018
 18. ^ אילנה קוריאל, 52% מהישראלים: תחום הסביבה ישפיע על בחירת ראש עיר, באתר ynet, 8 באוגוסט 2018
 19. ^ טל שניידר, ‏דרעי: להציב מצלמות בקלפיות בבחירות לעיריות כדי למנוע זיוף, באתר גלובס, 17 ביולי 2018
 20. ^ בחירות במועצות האזוריות, משרד הפנים
 21. ^ F icon.svg בבי לראשות מועצה אזורית אלונה, ברשת החברתית פייסבוק
 22. ^ F icon.svg גדי ירקוני, ברשת החברתית פייסבוק
 23. ^ F icon.svg משהו חדש מתחיל באשכול-אפי מישוב, ברשת החברתית פייסבוק
 24. ^ חן קינן, "אתמודד על ראשות המועצה", באתר "המקור", 2 באפריל 2018
 25. ^ חן קינן, מקורביו של גרשון: "יודיע בקרוב על התמודדות לראשות המועצה", באתר "המקור", 23 במרץ 2018
 26. ^ 26.0 26.1 נחמן גלבוע, בלי אלון שוסטר וסיגל מורן: במועצות האזוריות כבר מתכוננים לשנת הבחירות, 30 באוקטובר 2017, באתר מיינט קיבוץ.
 27. ^ F icon.svg ניר זמיר לראשות מועצה אזורית בני-שמעון, ברשת החברתית פייסבוק
 28. ^ F icon.svg שגב כהן לראשות מועצת בני שמעון, ברשת החברתית פייסבוק
 29. ^ יעקב סיטרוק דהן, אושרית אל על לראשות מועצת בני שמעון, 11 באפריל 2018, באתר שבע.
 30. ^ F icon.svg יוסי קנדלשיין, ברשת החברתית פייסבוק
 31. ^ אתר הקמפיין של רענן לוי
 32. ^ אתר הקמפיין של גילן ז'קונט.
 33. ^ מערכת שישי בגולן, אלי מלכה: “מודה על הזכות”, 15 במרץ 2018, באתר שישי בגולן.
 34. ^ 34.0 34.1 34.2 טלי חרותי-סבר"את אשה, ואת לא מספיק אשכנזייה": מה הסיכוי של שלוש נשים במירוץ לראשות המועצות?, באתר TheMarker‏, 26 באפריל 2018
 35. ^ יערה רותם, אשכול שוקרון מתמודד לראשות המועצה בגולן, 4 ביוני 2018, באתר שישי בגולן.
 36. ^ דנה הראל, "בא מתוך האנשים", שישי בגולן, 6 ביולי 2018, עמ' 30-32.
 37. ^ "ממשיכים בעשייה": שלמה נאמן פותח מסע בחירות, באתר "סרוגים", 6 בספטמבר 2018
 38. ^ עטרה גרמן, ‏הבחירות בגוש עציון: אלו המועמדים הרלוונטיים, באתר "סרוגים", 8 ביוני 2018
 39. ^ קרני עם-עד, האם המתמודד הקיבוצי יכבוש את ראשות המועצה האזורית גוש עציון?, באתר "מיינט קיבוצים", 19 ביולי 2018
 40. ^ נחמן גלבוע, רותם ידלין מסתערת על ראשות מועצת גזר, ולא שוכחת לקבל ברכה מסבא אהרון מחצרים, 13 במאי 2018 באתר מיינט קיבוץ.
 41. ^ F icon.svg Oren Abela - אורן אבלה לראשות המועצה האזורית גזר, ברשת החברתית פייסבוק
 42. ^ F icon.svg שוקי רגב לראשות המועצה האזורית גזר, ברשת החברתית פייסבוק
 43. ^ מערכת מיינט רחובות, מתמודד חדש לראשות מועצת גן רווה: האם יצליח להדיח את ראש המועצה הוותיק?, 17 ביוני 2018, באתר מיינט רחובות.
 44. ^ שלומית צור, ‏"ההמלצה שלי לראשי מועצה היא לא לפגוש קבלנים", באתר גלובס, 17 ביוני 2018
 45. ^ 45.0 45.1 "אושרת גני גונן תתמודד על ראשות מועצת דרום השרון מולה יעמוד איציק אזרי" (בעברית). בדיקה אחרונה ב-29 ביוני 2018. 
 46. ^ 46.0 46.1 46.2 46.3 בחירות מקומיות 2018 - דרום השרון - צור יצחק - פורטל צור יצחק - אתר הישוב הקהילתי צור יצחק, tzur-yitzhak.co.il (בhe-IL)
 47. ^ "זאב פתאל, קראו אודותיי - מי אני? למה אני האיש שלכם לראשות מועצת דרום השרון!". Zeev Fatal (בעברית). בדיקה אחרונה ב-29 ביוני 2018. 
 48. ^ רוני שחר, בגלבוע מסתמן: לא יהיה מועמד שלישי בהתמודדות לראשות המועצה, באתר "מיינט העמק", 4 באפריל 2018
 49. ^ קרני עם-עד, אחיינו של יצחק רבין יתמודד בבחירות לראשות הגליל העליון, באתר mynet‏ קיבוץ, 22 באוגוסט 2018
 50. ^ https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2102140726467183&id=100000138292473
 51. ^ אתי דור-נחום, אחרי 17 שנים, מוטי דותן פורש, ראיון פרישה, 28 בינואר 2018, באתר מיינט העמק.
 52. ^ אתי דור-נחום, גליל תחתון: שני מתמודדים נוספים במרוץ על ראשות המועצה, 18 במרץ 2018, באתר מיינט העמקים.
 53. ^ ממשיך למען הערבה, באתר "Local אילת", 23 באפריל 2018
 54. ^ F icon.svg ארהל'ה דבוראי - ערבה תיכונה, ברשת החברתית פייסבוק
 55. ^ F icon.svg Barak Omega, ברשת החברתית פייסבוק
 56. ^ כתב לוקאל, "נחזק את זבולון ונשמור על נכסיה", 9 ביולי 2018, באתר Local.
 57. ^ F icon.svg עמוס נצר - לראשות המועצה האזורית זבולון, ברשת החברתית פייסבוק
 58. ^ F icon.svg עו"ד דלית ספקטור - לראשות המועצה האזורית זבולון, ברשת החברתית פייסבוק
 59. ^ מנהל האתר, "הכי טוב לחבל יבנה" - ריאיון עם משה ליבר, 24 ביולי 2018, באתר מיינט קיבוץ.
 60. ^ F icon.svg אבי פוקס - Avi Fux, ברשת החברתית פייסבוק
 61. ^ מנחם שטאובר, ‏תיק חבל מודיעין: יו"ר המועצה שמעון סוסן שוחרר ממעצר, באתר גלובס, 12 באפריל 2018
 62. ^ רוני אזרק - אתר רשמי.
 63. ^ יוסי פרטוק, האשקלוני לשעבר שמתמודד על תפקיד ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, באתר "אשקלון נט"
 64. ^ עו"ד איתמר רביבו מסתער על ראשות מועצת חוף אשקלון, באתר "שדרונט", 2 בינואר 2018
 65. ^ נחמן גלבוע, יריב קלרמן מיד מרדכי יתמודד על ראשות מועצת חוף אשקלון, באתר "מיינט קיבוץ", 27 בינואר 2018
 66. ^ קארין רוזקובסקי, חוף הכרמל: מדוע החליט כרמל סלע לפרוש מתפקידו לאחר 15 שנים?, 29 במרץ 2018, באתר ניוז חיפה והקריות.
 67. ^ ירון כרמי, אסיף איזק בכנס פתיחת קמפיין הבחירות לראשות המועצה האזורית חוף כרמל, 1 בפברואר 2018, באתר חי פה.
 68. ^ נירית שפאץ, רותם שטיינר-יוסף תתמוד על ראשות מועצה אזורית חוף הכרמל, 19 במרץ 2018, באתר בלינקר.
 69. ^ נירית שפאץ, סגנו של כרמל סלע, הודיע על התמודדותו לראשות המועצה, 29 באפריל 2018, באתר בלינקר.
 70. ^ נירית שפאץ, חוף הכרמל: אורן עוזרד הסיר את מועמדותו, 7 ביולי 2018, באתר בלינקר.
 71. ^ רותם שטיינר יוסף מול אסיף איזק, בעיתון קול החוף, 24 באוגוסט 2018, עמוד 12
 72. ^ אודות אלי ברכה באתרו הרשמי
 73. ^ 73.0 73.1 עמיחי אתאלי, ‏שולטות, באתר "ידיעות אחרונות", 20 ביוני 2018
 74. ^ F icon.svg עמיר ריטוב ראש המועצה שלי, ברשת החברתית פייסבוק
 75. ^ F icon.svg אלי אטון - לראשות מועצת לב השרון, ברשת החברתית פייסבוק
 76. ^ אתר הקמפיין של רונן סלטון
 77. ^ F icon.svg בועז שלמה, ברשת החברתית פייסבוק
 78. ^ F icon.svg בני בן- מובחר - Beni Ben Muvchar, ברשת החברתית פייסבוק
 79. ^ F icon.svg יוסי סטמס - לראשות מבואות החרמון, ברשת החברתית פייסבוק
 80. ^ יגאל חי, מסתמן: הבחירות למועצות האזוריות יידחו ל־30 באוקטובר 2018, 3 במרץ 2017, באתר כלבו חיפה והצפון.
 81. ^ שובל גבע, מתמודד נוסף לראשות המועצה האזורית מגידו, 14 באוגוסט 2018 באתר מיינט קיבוץ.
 82. ^ קרני עם-עד, האם לראשונה מ-1982 לא יעמוד קיבוצניק בראשות מועצת מטה אשר?, באתר mynet‏ קיבוץ, 28 בספטמבר 2018
 83. ^ רותם כבסה, המועמד החדש לראשות המועצה האזורית מטה אשר: עו"ד נימי לנגר מקיבוץ גשר הזיו, באתר "בלינקר", 28 בספטמבר 2018
 84. ^ עטרה גרמן, ‏אבי רואה פורש: לא יתמודד לראשות מועצת בנימין, באתר "סרוגים", 1 ביוני 2018
 85. ^ ערוץ 7, ישראל גנץ יתמודד לראשות מועצת בנימין, באתר ערוץ 7, 31 ביולי 2018
 86. ^ טל שניידר, ‏מנכ"ל מועצת יש"ע פורש ומתמודד לראשות מועצת מטה בנימין, באתר גלובס, 2 ביולי 2018
 87. ^ דויד ליבנה, ‏מתמודד נוסף במירוץ לראשות מועצת בנימין, באתר כיפה, 11 ביוני 2018
 88. ^ ערוץ 7, מועמד נוסף לראשות מועצת בנימין, באתר ערוץ 7, 3 ביוני 2018
 89. ^ https://www.inn.co.il/News/News.aspx/383633
 90. ^ עמ"י 25066-07-19 תורג'מן נגד מדינת ישראל ואח' 18 ביולי 2018, מצוטט בחשבון הטוויטר של העיתונאים יעל פרידסון
 91. ^ דדון: אני פורש מהמירוץ, 3 בספטמבר 2018, בחשבון הפייסבוק של בקיצור.
 92. ^ יובל רובין, ניב ויזל מתמודד לראשות מועצת מטה יהודה, 28 במרץ 2018, באתר בקיצור.
 93. ^ מערכת קרן אור, יוסי משה – מעתה מועמד רשמי לראשות מועצת מטה יהודה, 20 במרץ 2018, באתר קרן-אור בית שמש.
 94. ^ אוראל מוריס, מטה יהודה: ערן אוחנה מתמודד על ראשות המועצה, 2 במאי 2018, באתר מבשרנט.
 95. ^ "אני משוכנעת שיש בכוחי לקחת את המועצה קדימה", באתר "בקיצור", 12 בספטמבר 2018
 96. ^ מרוץ קצר: שרונה בר נס פרשה מהמרוץ לראשות המועצה, שמשנט, ‏18 בספטמבר 2018
 97. ^ מגנזי במכתב לתושבי צור הדסה: אתמודד לראשות המועצה, 17 בינואר 2018 באתר בקיצור.
 98. ^ ח"כ פולקמן: שלומי מגנזי הוא מועמד של 'כולנו', באתר "בקיצור", 8 באוגוסט 2018
 99. ^ אתי סויסה בן עמי, בלעדי: שלומי מגנזי פרש מההתמודדות לראשות המועצה וחבר למועמד ניב ויזל, אתיקה, ‏27 בספטמבר 2018
 100. ^ F icon.svg ניסן ניר לראשות המועצה האזורית מנשה, ברשת החברתית פייסבוק
 101. ^ F icon.svg יוסי אדוני לראשות המועצה מעלה יוסף, ברשת החברתית פייסבוק
 102. ^ F icon.svg יוסי כמיסה, ברשת החברתית פייסבוק(הקישור אינו פעיל, 1.09.2018)
 103. ^ F icon.svg הגיע הזמן צחי בן עיון, ברשת החברתית פייסבוק
 104. ^ ראיון חג עם ראש המועצה האזורית מרום הגליל, עמית סופר, באתר #סיטיפייס.
 105. ^ לראשונה בהיסטוריה של מרום הגליל: מתמודדת לראשות המועצה; אניטה יצחק, 5 ביולי 2018, באתר #סיטיפייס.
 106. ^ ראש המועצה רון שני: "החלטתי שלא להציג את מועמדותי לבחירות הקרובות", 25 באפריל 2018, באתר א-לה גוש.
 107. ^ ענבר בזק מיובלים תתמודד בבחירות הקרובות ל​ראשות מועצת משגב, 2 במאי 2018, באתר א-לה גוש.
 108. ^ דני עברי הכריז על התמודדותו לתפקיד ראש המועצה האזורית משגב בכנס רב משתתפים, 24 במאי 2018, באתר א-לה גוש.
 109. ^ ישראל פריי, אין אידיליה: דתיים וחרדים הולכים לקלפי, באתר "כל הזמן", 17 בינואר 2018
 110. ^ F icon.svg עידן גרינבאום - ראש מועצת עמק הירדן, ברשת החברתית פייסבוק
 111. ^ סרטונים עמק הירדן הבית שלנו, סרטון באתר יוטיוב
 112. ^ בחירות 2018: מועמד חדש לראשות המועצה, באתר "מעיינות אונליין", 3 ביולי 2018
 113. ^ 113.0 113.1 שגיאת ציטוט: תג <ref> לא תקין; לא נכתב טקסט עבור הערות השוליים בשם עמקחפר
 114. ^ יניב אעידן,זיו ורהפטיג: "תושבי עמק יזרעאל משוועים להתחדשות וצמיחה", באתר "עמקניוז", 23 באוגוסט 2018
 115. ^ Http://zeev-warhaftig.co.il/
 116. ^ עמק יזרעאל: זיו ורהפטיג השיק את קמפיין הבחירות, באתר עמקניוז, 5 במאי 2018
 117. ^ F icon.svg יונתן שוב, ברשת החברתית פייסבוק
 118. ^ מנהל הבחירות למועצה האזורית רמת הנגב, פרוטוקול הכרזה על בחירת ראש מועצה, 4 באפריל 2017, באתר מועצה אזורית רמת הנגב.
 119. ^ ראשי הוועדים של "שדות דן" החליטו לתמוך בדוד יפרח גם לקדנציה הבאה, 25 ביוני 2018, באתר רמלוד נט באר-יעקב.
 120. ^ שמעון בן קימון, ראש מועצת שדות נגב, תמיר עידאן, בראיון חגיגי לנגבנט:, באתר "נגבנט", 28 במרץ 2018
 121. ^ איתי בלומנטל, נפילתו של הבולדוזר: גרשון מסיקה עבד לבד והתפתה, באתר ynet, 22 במאי 2015
 122. ^ טל מאיר, אחרי שפרש: גרשון מסיקה יתמודד שוב לראשות מועצת שומרון, באתר ערוץ 20, 9 במאי 2018
 123. ^ ערוץ 7, גרשון מסיקה חוזר, באתר ערוץ 7, 8 במאי 2018
 124. ^ * Green globe.svg אתר האינטרנט הרשמי של פול גולובנבסקי ❤ לראשות המועצה
 125. ^ גיא עזרא, ‏הרב שמואל אליהו יכריע: יוסי דגן או גרשון מסיקה?, באתר "סרוגים", 15 ביולי 2018
 126. ^ מערכת כיפה, ‏פרסום ראשון: פסק הבוררות המלא בין יוסי דגן וגרשון מסיקה, באתר כיפה, 17 ביולי 2018
 127. ^ אבי רבינא, ‏שם מפתיע: יוסל'ה שוחמכר יתמודד בבחירות, באתר כיכר השבת, 26 במאי 2018
 128. ^ אלמוג בן זכרי, אחרי 68 שנים, תושבי שער הנגב יבחרו לראשונה את ראש המועצה בקלפי, באתר הארץ, 21 ביוני 2018
 129. ^ 129.0 129.1 אלירן זילכה, "הגיע הזמן להחליף את ראש המועצה. 16 שנים הספיקו", 12 ביולי 2018, באתר המקור - קריית מלאכי באר טוביה.
 130. ^ F icon.svg תמר רחמים, ברשת החברתית פייסבוק
 131. ^ אלירן זילכה, "קרובים מתמיד לניצחון", 12 ביולי 2018, באתר המקור - קריית מלאכי באר טוביה.
 132. ^ אלירן זילכה, חיזוק נוסף לאדיר נעמן, באתר "המקור", 23 באוגוסט 2018
 133. ^ יהושע (ג'וש) בריינר, 12 ראשי ערים שחשודים בפלילים מתכוונים לרוץ בבחירות באוקטובר, באתר הארץ, 4 ביוני 2018
 134. ^ F icon.svg אורי פרי-גל לראשות המועצה האזורית תמר, ברשת החברתית פייסבוק
 135. ^ אבו גוש: שלושה מועמדים לראשות המועצה ואפשרות לרביעי, באתר "בקיצור", 1 באוגוסט 2018
 136. ^ F icon.svg איציק דנינו - ראש העיר אופקים, ברשת החברתית פייסבוק
 137. ^ אבי רבינא, באופקים ממשיכים עם דנינו, באתר "כל הזמן", 6 באוקטובר 2017
 138. ^ יעקב סיטרוק דהן, גדעון סבגי לראשות עיריית אופקים, באתר שבע, 29 באוגוסט 2018
 139. ^ 139.0 139.1 אמיר אלון, מועמדים צעירים בבחירות המקומיות: "קול אחר שלא נשמע מספיק", באתר ynet, 18 באוגוסט 2018
 140. ^ קמפיין הבחירות של ליאת שוחט יוצא לדרך, באתר "אונו ניוז", 6 באוגוסט 2018
 141. ^ חנה שטרן, עוזי אהרון מצהיר: אני אנצח את ליאת שוחט,באתר אונו ניוז, 29 ביוני 2018
 142. ^ F icon.svg אפי גוטמן לראשות עיריית אור יהודה, ברשת החברתית פייסבוק
 143. ^ הדר כהן, בלעדי – מפלגת כולנו תומכת באפי גוטמן באור יהודה, אונו NEWS, ‏30 ביולי 2018
 144. ^ F icon.svg ננה חן - יום חדש אור יהודה, ברשת החברתית פייסבוק
 145. ^ משה נעים, אדרי גבר על יוסיפוב ב-3 קולות והוא מועמד הליכוד אור עקיבא, באתר "כאן ישראל", 22 באוגוסט 2018
 146. ^ 146.0 146.1 146.2 146.3 איתי טטרו, עדכוני בחירות באור עקיבא, חדרה, פרדס חנה-כרכור ובנימינה-גבעת עדה 28.6.18, 28 ביוני 2018, באתר מגדלור ניוז.
 147. ^ מערכת מגדלור ניוז, שלום שבתאי הודיע: מסיר את מועמדותי מהבחירות לראשות עיריית אור עקיבא, 27 ביולי 2018, באתר מגדלור ניוז.
 148. ^ משה נעים, אור עקיבא גועשת יעקב אדרי יתמודד בליכוד מול שמחה יוסיפוב, 23 ביולי 2018, באתר כאן נעים.
 149. ^ שלום שבתאי הודיע: מסיר את מועמדותי מהבחירות לראשות עיריית אור עקיבא, באתר "מגדלור ניוז", 27 ביולי 2018
 150. ^ F icon.svg ניר ברטל לראשות מועצת אורנית, ברשת החברתית פייסבוק
 151. ^ יפעת אריאלי, רחל כדורי : משב רוח רענן באורנית, 17 באוגוסט 2018, באתר בלב החדשות.
 152. ^ F icon.svg אריה פכטר, ברשת החברתית פייסבוק
 153. ^ F icon.svg ד"ר מזל שאול - צעד גדול לאזור, ברשת החברתית פייסבוק
 154. ^ F icon.svg אוריאל תנעמי - Uriel Tanami, ברשת החברתית פייסבוק
 155. ^ רותם נועם, דובי כהן מכריז על ריצה לראשות העיר: "אם מאיר מפסיד בבחירות הוא יעזוב את אילת בדיוק כמו גבי קדוש", 23 במאי 2018, באתר ערב ערב באילת
 156. ^ רותם נועם, מומו ביטון מכריז על ריצה לראשות העיר: "האג'נדה של מאיר פשטה את הרגל, חייבים לחשב מסלול מחדש", 8 בפברואר 2018, באתר ערב ערב באילת
 157. ^ רותם נועם, סטס דינקין הכריז על ריצה לראשות העיר, 29 ביוני 2018, באתר ערב ערב באילת
 158. ^ F icon.svg עו"ד יוסף בדש לראשות העיר אילת, ברשת החברתית פייסבוק
 159. ^ רותם נועם, סיימון בן דוד מכריז על ריצה לראשות העיר: "אסגור את תאגיד 'עין נטפים' ואקפיא את תוכניות השדה המתפנה", 31 ביוני 2018, באתר ערב ערב באילת
 160. ^ F icon.svg לימור להב, ברשת החברתית פייסבוק
 161. ^ F icon.svg טל ליזרוביץ לעיריית אילת, ברשת החברתית פייסבוק
 162. ^ רותם נועם, רוברט סיבוני מצהיר על ריצה לראשות העיר: "אני נותן למאיר יצחק הלוי ציון 7", 26 באפריל 2018, באתר ערב ערב באילת
 163. ^ רותם נועם, עו"ד יצחק מויאל מכריז על ריצה לראשות העיר, 25 באוקטובר 2017, באתר ערב ערב באילת.
 164. ^ מערכת ערב ערב, עו"ד לימור להב: "אני ומויאל ההוכחה שאין לאדם דתי שום בעיה להיות מספר שתיים של אישה חילונית", 5 באוגוסט 2018, באתר ערב ערב באילת.
 165. ^ דוד אור שחר, משה בן זיקרי מתמודד למועצת העיר אילת, 20 ביוני 2018, באתר הקול היהודי
 166. ^ רון איתן, שרוני רוצה להוביל את אליכין לעידן חדש, באתר "פלאשנט", 11 ביולי 2018
 167. ^ אבי רבינא וישראל כהן, ‏החל הקרב על אלעד: פרוש מבקש קדנציה נוספת, באתר כיכר השבת, 2 ביוני 2018
 168. ^ ישראל כהן, ‏הבחירות באלעד: מאיר פרוש יפר את ההסכם מול 'דגל'?, באתר כיכר השבת, 27 במאי 2018
 169. ^ דוד גולדברג, ‏בדגל התורה הכריעו: יצחק פינדרוס יתמודד לראשות העיר אלעד, באתר JDN‏, ח׳ בתשרי תשע״ט (17 בספטמבר 2018
 170. ^ ישראל כהן ואבי רבינא, ‏'שלומי אמונים' ל'דגל': דין תורה או שישראל פרוש יתמודד, באתר כיכר השבת, 17 באוגוסט 2018
 171. ^ פרוש לגפני ישראל פרוש יתמודד לקדנציה נוספת אתר בחדרי חרדים
 172. ^ דניאל סימן טוב פרסום ראשון: אבי דיין יתמודד לראשות העיר אלעד, 11 באפריל 2018, באתר אקטואליק
 173. ^ אבי רבינא, ‏לאחר עשור: פינדרוס שלח מכתב התפטרות מעיריית י-ם, באתר כיכר השבת, 5 באוקטובר 2018
 174. ^ שלומי סגל, הולך על כל הקופה: דרעי בהצהרת כוונות שנה לבחירות המוניציפליות, JDN - חדשות היהדות החרדית, ‏י"ז במרחשון תשע"ח (6 בנובמבר 2017)
 175. ^ אבי רבינא, ‏דרמה: נפסלה מועמדותו של פינדרוס לראשות עיריית אלעד, באתר כיכר השבת, 17 באוקטובר 2018
 176. ^ אבי רבינא, ‏נפסלה מועמדות פינדרוס באלעד; 'דגל' וש"ס: נעתור לבג"ץ, באתר כיכר השבת, 17 באוקטובר 2018
 177. ^ 177.0 177.1 177.2 בן שאול, 'הפלג' מתמודד עצמאית בערים החרדיות, באתר ערוץ 7, 27 בספטמבר 2018
 178. ^ F icon.svg עשייה בראשות שי רוזנצוויג, ברשת החברתית פייסבוק
 179. ^ F icon.svg אנחנו - בראשות אורית מלכה שגיא, ברשת החברתית פייסבוק
 180. ^ F icon.svg שלומית ארצי, ברשת החברתית פייסבוק
 181. ^ וידאו של ההכרזה בדף הפייסבוק של אסף מינצר.
 182. ^ 182.0 182.1 עטרה גרמן, ‏רביבי מזיע: הבית היהודי תרוץ כרשימה נפרדת באפרת, באתר "סרוגים", 28 באוגוסט 2018
 183. ^ F icon.svg יחד - הרשימה שלך למועצת אפרת, ברשת החברתית פייסבוק
 184. ^ F icon.svg EfratWatch שומרי הסף אפרת, ברשת החברתית פייסבוק
 185. ^ F icon.svg אפרת שלי, ברשת החברתית פייסבוק
 186. ^ F icon.svg עתיד טוב לאפרת בראשות מיכאל דהן, ברשת החברתית פייסבוק
 187. ^ יפעת אריאלי, חיים סגל מתמודד ששווה להכיר, 25 ביוני 2016, באתר בלב החדשות.
 188. ^ יפעת אריאלי, אלי נובוסלסקי הודיע על התמודדותו לראשות העיר אריאל, 8 ביולי 2018, באתר בלב החדשות.
 189. ^ F icon.svg יוסי חן - לראשות העיר אריאל, ברשת החברתית פייסבוק
 190. ^ יפעת אריאלי, פתיחת הקמפיין של מפלגת ישראל ביתנו באריאל בנוכחות סגנית השר וחברת הכנסת פאינה קירשנבוים, ח”כ לשעבר אלכס מילר,ראש עירית אריאל ויו”ר הסיעה באריאל פבל פולב, 1 באוגוסט 2018, באתר בלב החדשות.
 191. ^ יחיאל חזן: אתמודד לראשות עיריית אריאל, 6 ביולי 2018, בדף הפייסבוק של עיתון אטרקציה.
 192. ^ יפעת אריאלי, קרן קופלר בשביל אריאל, 22 במרץ 2018, באתר בלב החדשות.
 193. ^ עופר אשטוקר, סיעת ש"ס: תומכים במועמדות של יחיאל לסרי לראשות העיר, באתר "אשדוד נט", 22 במאי 2018
 194. ^ אלי סניור, הטבות בעסקים תמורת תמיכה בקמפיין: ההקלטות של מועמדת לראשות העיר אשדוד, באתר ynet, 25 במאי 2018
 195. ^ F icon.svg שמעון כצנלסון - אשדוד ביחד, ברשת החברתית פייסבוק
 196. ^ בחירות 2018 – מה כבר על המדף?, 24 ביוני 2018, באתר Ashdod4u.
 197. ^ דור גפני, המועמד האנונימי לראשות עיריית אשדוד: דרור מיקדש, 12 בפברואר 2018, באתר "כאן דרום אשדוד".
 198. ^ אפריים מיכאלי:"אני רץ לראשות העיר אשדוד עד הסוף", באתר "אשדוד10", 15 באפריל 2018
 199. ^ 199.00 199.01 199.02 199.03 199.04 199.05 199.06 199.07 199.08 199.09 199.10 שני מלכה, בחרנו לעשות לכם סדר: כל הרשימות וכל המתמודדיםת באתר "כאן דרום אשדוד", 5 באוקטובר 2018.
 200. ^ דור גפני, הצמרת: 1. לסרי 2. כנפו 3. פרנקל 4. אישה, באתר "כאן דרום אשדוד", 26 ביולי 2018
 201. ^ דור גפני, רחוב רוגוזין: האשדודים פתחו את המטה, באתר "כאן דרום אשדוד", 4 ביולי 2018
 202. ^ דור גפני, סוכם: לסרי מס' 2 של לחמני, באתר "כאן דרום אשדוד", 23 ביולי 2018
 203. ^ רבקה יניב, מסגרת פוליטית נשית חדשה באשדוד: "הלביאות", 22 ביולי 2018, באתר "כאן דרום אשדוד".
 204. ^ חסיד גור שעבר לעיר מבני ברק
 205. ^ אבי רבינא, ‏אגודת ישראל: מקורב הרבי מגור מונה לנציג הבכיר באשדוד, באתר כיכר השבת, 18 ביולי 2018
 206. ^ אלי נכט מקים רשימה חדשה למועצת העיר אשדוד., באתר "אשדוד נט", 25 במרץ 2018
  אבי רבינא, ‏ברוסית ובעברית: המועמד מסית נגד חרדים, באתר כיכר השבת, 6 באוגוסט 2018
 207. ^ דור גפני, אישה תעמוד בראש הרשימה הדתית בבחירות למועצה, באתר "כאן דרום אשדוד", 11 ביולי 2018
 208. ^ דור גפני, פרסום ראשון: אנשי מחאת השבת חוברים לכצנלסון, באתר "כאן דרום אשדוד", 2 באוגוסט 2018
 209. ^ דוד לוי, "אסור להחזיר את אשקלון אחורה": גלאם הכריז על ריצה לראשות, באתר כאן דרום אשקלון, 26 ביוני 2018
 210. ^ ג'ני פרנקל שלום, "הקש בדלת": אבי עייש בקמפיין גרילה מדלת לדלת, 25 במאי 2018, באתר כאן דרום אשקלון.
 211. ^ משה אטיאס הצהיר: "רץ לראשות העיר", באתר "אשקלון ניוז", 18 ביוני 2018
 212. ^ דוד לוי, "אני חוזר": איתמר שמעוני הכריז כי יתמודד לראשות העיר, באתר "כאן דרום אשקלון", 26 ביולי 2018
 213. ^ 213.0 213.1 אלירם משה, עכשיו זה רשמי: 5 מתמודדים – 23 רשימות, באתר "כאן דרום אשקלון", 10 באוקטובר 2018
 214. ^ יוסי פרטוק, "אשקלון בתנופה" תתמודד בבחירות הקרובות, באתר "אשקלון נט", 15 באוגוסט 2018
 215. ^ ניסים גוזלן השיק אמש את קמפיין בחירות 2018 תחת הסלוגן "בזכות הניסיון, בגלל העשייה", 17 ביוני 2018, באתר רמלוד נט באר יעקב.
 216. ^ ממועצה לעיר: מוטי פרנקו המתמודד לרשות מועצת באר יעקב מציג תוכנית עבודה, באתר "מיינט ראשון", 18 ביולי 2018
 217. ^ F icon.svg נועם ששון - Noam Sasson, ברשת החברתית פייסבוק
 218. ^ יעקב לוי,יעקב אוחיון יתמודד למועצת העיר: "אני האלטרנטיבה הכי טובה", באתר "מיינט" באר שבע, 22 במאי 2018
 219. ^ יעקב לוי, פרסום ראשון: אפרים (פימה) פיינבלום יתמודד על ראשות עיריית באר שבע, באתר "מיינט" באר שבע, 4 במרץ 2018.
 220. ^ שרון טל, חבר המועצה משה ינאי: "אתמודד בבחירות מול רוביק דנילוביץ'", 17 בנובמבר 2017, באתר באר שבע נט.
 221. ^ דני בלר, יהודה אלוש פורש מהמירוץ לראשות העירייה, יתמודד למועצה, באתר "ברנז'ה", 24 בספטמבר 2018
 222. ^ יעקב לוי, מפלגת "המתים" הולכת לבחירות: "נייצג את הקול הדומם" באתר "מיינט" באר שבע, 14 ביוני 2018.
 223. ^ יעקב לוי, בהמלצת רב העיר: הרשימות החרדיות יתאחדו וינסו להגדיל את כוחן, באתר "מיינט באר שבע", 26 ביוני 2018
 224. ^ יעקב סיטרוק דהן, "הליכוד" בבאר שבע רצה באופן עצמאי, 11 ביולי 2018, באתר שבע.
 225. ^ יעקב לוי, בנו של הרב הראשי לשעבר של באר שבע יעמוד בראש ברשימה עצמאית, 29 ביולי 2018, באתר מיינט באר שבע.
 226. ^ מערכת סרוגים, ‏מתמודדת חדשה לראשות מועצת בית אל – יעל בן ישר, באתר "סרוגים", 7 באוגוסט 2018
 227. ^ גלעד כהן, ‏לראשונה: אישה תתמודד לראשות מועצת בית-אל, באתר כיפה, 7 באוגוסט 2018
 228. ^ חדשות סרוגים, ‏ברנז'ה: איש היח"צ קובי סלע רץ למועצת בית אל, באתר "סרוגים", 4 באוקטובר 2018
 229. ^ יפעת אריאלי, אדום ושחור? סרט ההסתה נגד אבי נעים, 23 באוגוסט 2018, באתר בלב החדשות.
 230. ^ הודעה בנושא בדף הפייסבוק של גיל ליטוב, 31 ביולי 2018.
 231. ^ F icon.svg רמי תנעמי, ברשת החברתית פייסבוק
 232. ^ טל שניידר, ‏סגן שר השיכון ח"כ ז׳קי לוי יתמודד על ראשות עיריית בית שאן, באתר גלובס, 20 ביוני 2018
 233. ^ יצחק סולומון, בית שאן: הליכוד והבית היהודי ירוצו ברשימה משותפת בראשות ז'קי לוי, באתר "בלינקר", 16 באוגוסט 2018
 234. ^ עטרה גרמן, ‏נחתם הסכם בין הבית היהודי והליכוד בבית שאן, באתר "סרוגים", 16 באוגוסט 2018
 235. ^ יעל פרידסון, מועמדת ראשונה לראשות העיר בית שמש: "לא תהיה מלחמת מגזרים", באתר ynet, 24 ביוני 2018
 236. ^ ציון סולטן, מועמד חדש לראשות העירייה - מלאכי כי טוב. OrNews.co.il.‏ 27 בספטמבר 2018
 237. ^ אבי רבינא, ‏בית שמש: חב"ד מתמודדת ברשימה עצמאית, באתר כיכר השבת, 27 במאי 2018
 238. ^ אריה ריבקינד, העיתונאי משה כהנא הדיח את יקי הרשקופ בפריימריז של חב"ד בביתר, באתר חרדים10, 22 ביוני 2018
 239. ^ מערכת ביתר עילית אונליין, דרמה בפריימריז בדגל ביתר דודי זלץ ניצח את יצחק רביץ, 10 ביולי 2018, באתר בית עילית אונליין.
 240. ^ מנדי זילברשטרום, COL‏, יעקי הרשקופ מגיב לתוצאות: "יוצא לדרך חדשה", י"א בתמוז תשע"ח, באתר חב"ד אונליין.
 241. ^ 241.0 241.1 אריה ריבקינד, בני ברק: 6 רשימות מתמודדות; שני מועמדים קורצים לחרדים העובדים, באתר חרדים10, 28 בספטמבר 2018
 242. ^ אבי רבינא, ‏בני ברק: 'הליכוד' ו'הבית היהודי' במגעים לרשימה מאוחדת, באתר כיכר השבת, 5 ביולי 2018
 243. ^ מנחם קולודצקי, אין אחדות בבני ברק: מפלגת יחד יצאה לדרך עצמאית, 25 ביוני 2018, באתר אקטואליק
 244. ^ F icon.svg אריה גרלה, ברשת החברתית פייסבוק
 245. ^ משה נעים, מוטי קירמאיר מועמד לראשות נתנתק מ'אחותנו' גבעת עדה, באתר "כאן ישראל", 2 ביולי 2018
 246. ^ F icon.svg ברוך אורן לראשות מועצת בנימינה-גבעת עדה, ברשת החברתית פייסבוק
 247. ^ F icon.svg תלם - תושבים למען המושבות, ברשת החברתית פייסבוק
 248. ^ נירית שפאץ, מתכוננים לפריימריס בגבעת עדה: המטרה לקבל עצמאות, באתר בלינקר, 17 באוגוסט 2018
 249. ^ גפן גיל, בלעדי: ירון לוי יתמודד על ראשות העיר בת ים, באתר "מיינט", 18 במרץ 2018
 250. ^ גפן גיל, אורי בוסקילה הכריז רשמית על מועמדותו: "בת ים עלולה להפוך לרואנדה", באתר "מיינט", 27 במרץ 2018
 251. ^ הדר כהן, כשיש שרים לא צריך פרוטקציה: ברוט פתח את מטה הבחירות, באתר "בת-ים חולון ניוז", 12 ביולי 2018
 252. ^ גפן גיל, צביקה רובין הודיע רשמית כי יתמודד על ראשות עיריית בת ים, באתר "מיינט", 8 באפריל 2018
 253. ^ מורן בן זכאי, קטי פיאסצקי מסתערת על ראשות העיר: "בת ים צריכה תחבורה ציבורית בשבת", באתר"השקמה בת ים", 24 במאי 2018
 254. ^ אלי יריב הכריז רשמית: "אתמודד על ראשות העירייה", באתר mynet‏ בת ים, 25 ביולי 2018
 255. ^ F icon.svg נחשון זדה המועמד לראשות גבעת זאב, ברשת החברתית פייסבוק
 256. ^ אבי רבינא, ‏השדרוג של מנהל דגל בירושלים: מהסניף - לגבעת זאב, באתר כיכר השבת, 9 במאי 2018
 257. ^ ישראל פריי, חשיפה: האופוזיציה של 'דגל' חוברת ל'יחד', 11 ביולי 2018, באתר כל הזמן.
 258. ^ אביעד ברטוב, קורא תיגר: רו”ח גל לנצ’נר יתמודד על ראשות עיריית גבעת שמואל, 15 במרץ 2018, באתר מקומונט גבעת שמואל.
 259. ^ אביחי טבק, מתמודדת נוספת לראשות העיר – נעמי עיני פלדמן, באתר "מקומונט גבעת שמואל", 9 באוגוסט 2018
 260. ^ ישראל פריי, "שוויון לחרדים": ש"ס כובשת את גבעת שמואל, באתר "כל הזמן", 22 באוגוסט 2018
 261. ^ אביעד ברטוב, ח”כ שולי מועלם בפתיחת קמפיין הבית היהודי: “כיף לראות כח נשי משמעותי”, באתר "מקומונט גבעת שמואל", 3 בספטמבר 2018
 262. ^ אביעד ברטוב, יש חילונים בגבעה: סיעת חופש לעתיד פתחה את קמפיין הבחירות, באתר "מקומונט גבעת שמואל", 30 באוגוסט 2018
 263. ^ הודעה על היערכות סניף גבעתיים לקראת הבחירות המוניציפליות בעיר, באתר מפלגת העבודה, 8 במאי 2018
 264. ^ אתר הבית של אלי סמוכה
 265. ^ ראש העירייה ימשיך לכהן ללא אף מתמודד שכנגד, באתר גבעתיים פלוס
 266. ^ רוץ משה, רוץ: תוצאות סקר הבחירות הראשון של גבעתיים, רמת גן-גבעתיים NEWS, ‏17 ביוני 2018
 267. ^ F icon.svg מרצ גבעתיים חופשית, ברשת החברתית פייסבוק
 268. ^ 268.0 268.1 ניקי גוטמן, יהודה שלזינגר, יורי ילון ואבי כהן, ‏עכשיו תורינו: הצעירים שמסתערים על העיריות, באתר ישראל היום, 2 באוגוסט 2018
 269. ^ F icon.svg הבית היהודי גדרה, ברשת החברתית פייסבוק
 270. ^ בש"פ 7217/17 מדינת ישראל נ' סלמאן עאמר
 271. ^ F icon.svg סאמר הנו - מועמד לראשות המועצה, ברשת החברתית פייסבוק
 272. ^ F icon.svg אמיר אבו חלא לראשות מועצה מקומית ג'וליס - בחירות 2018, ברשת החברתית פייסבוק
 273. ^ * Green globe.svg אתר האינטרנט הרשמי של דרור לגן יבנה
 274. ^ F icon.svg מוטי יוסף לראשות מועצת גן יבנה, ברשת החברתית פייסבוק
 275. ^ 275.0 275.1 275.2 הדר כהן, יש עתיד תומכת במועמדי הבחירות, 13 ביוני 2018, באתר אונוNews.
 276. ^ F icon.svg אמיר רחמנינוב-כהן - למועצת גני תקווה, ברשת החברתית פייסבוק
 277. ^ ראיון עם ראש העיר המיתולוגי של גני תקווה
 278. ^ שלט פרסום על מעומדות מוראד עמאש
 279. ^ סרטון הקמפין של רשימת אלעדאלה
 280. ^ עמוד הפיסבוק של דר עמאש
 281. ^ יעקב לוי, ראש עיריית דימונה הגיע למפגש עם פעילי ליכוד, עיתונאים לא הורשו להיכנס, באתר "מיינט באר שבע", 24 באפריל 2018
 282. ^ פינת הבחירות: מועמד חדש לראשות דימונה, באתר רדיו דרום, 27 במרץ 2018
 283. ^ פורטל הכרמל, החל המרוץ לראשות המועצה בדליה, 15 ביוני 2018, באתר פורטל הכרמל.
 284. ^ חסין חלבי, פרח ומרזוק פוגשים את חסין, 23 ביוני 2018, באתר פורטל הכרמל.
 285. ^ ראש עיריית הוד השרון חי אדיב הודיע כי לא יתמודד שוב, באתר ynet, 1 בפברואר 2018
 286. ^ סרטונים נוה גור לראשות עיריית הוד השרון - 2018 - קמפיין 10,020, סרטון באתר יוטיוב
 287. ^ זאב שרגא, "הגיע הזמן להעיר את הוד השרון", באתר "Local הוד השרון", 12 ביולי 2018
 288. ^ 288.0 288.1 זאב שרגא, המירוץ לכסא, 24 במאי 2018, באתר local.
 289. ^ תמי מאור, אביבה גוטרמן הסירה את מועמדותה לרה"ע, חוברת לקריב, 28 במאי 2018 באתר local.
 290. ^ זאב שרגא, הפוליטיקה של הוד השרון, באתר "Local הוד השרון", 26 בספטמבר 2018
 291. ^ הר אדר: מחפשים מועמד שיתמודד לראשות המועצה, 9 במאי 2018, באתר בקיצור.
 292. ^ ניר חסוןראש מועצת הר אדר נעצר בחשד שהטריד מינית עובדת לשעבר, באתר הארץ, 5 ביוני 2018
 293. ^ מיטל ליאור-גוטמן, "מדבר מעט – עושה הרבה": פדלון פתח את קמפיין הבחירות, באתר "צומת השרון הרצליה", 5 ביולי 2018
 294. ^ מיטל ליאור-גוטמן, רצה, בטח שרצה: מאיה כץ הכריזה שתתמודד על ראשות העיר הרצליה. צפו, באתר "צומת השרון הרצליה", 24 במאי 2018
 295. ^ מערכת מיינט הרצליה, צפו בהכרזה: מאיה כץ תתמודד על ראשות העיר הרצליה, באתר mynet‏ הרצליה, 24 במאי 2018
 296. ^ דנה ירקצי ואור רביד‏, ראש העיר המכהן או סגניתו? המרוץ לעיריית הרצליה מתחמם, באתר וואלה! NEWS‏, 22 באוגוסט 2018
 297. ^ נועה בן צבי, המועמד החדש: יוסי פרי ירוץ לראשות עיריית הרצליה, באתר mynet‏ הרצליה, 28 במאי 2018
 298. ^ שרון יונתן, הפוליטיקה של הרצליה, קול הרצליה, ‏4 באוקטובר 2018
 299. ^ ישיבות מועצה 2018, עיריית הרצליה
 300. ^ מיטל ליאור-גוטמן, בחירות 2018: בבית היהודי שוקלים בחיוב הקמת רשימה משותפת שתאחד את המחנה הדתי, באתר "צומת השרון הרצליה", 21 ביוני 2018
 301. ^ נועה בן צבי, צבי וייס נבחר ליו"ר מועצת סניף הבית היהודי בהרצליה, באתר mynet‏ הרצליה, 27 במרץ 2018
 302. ^ נועה בן צבי, המורה שהתאכזב ממערכת החינוך יתמודד למועצת העיר, באתר mynet‏ הרצליה, 24 ביוני 2018
 303. ^ מיטל ליאור-גוטמן, חברי הרשימה שתנסה להשיג את תיק החינוך בהרצליה נחשפים, צומת השרון, ‏7 באוגוסט 2018
 304. ^ מרצ הרצליה מתאחדת עם התנועה הירוקה, ALLIN הרצליה, ‏7 באוגוסט 2018
 305. ^ מיטל ליאור-גוטמן, חברי הרשימה המשותפת של מרצ והתנועה הירוקה בחירות בהרצליה: מרצ והתנועה הירוקה התאחדו, ועל הדרך הצליחו להרגיז את "הרצליה חופשית", צומת השרון, ‏18 באוגוסט 2018
 306. ^ אריאל ימיני, שוברת שיוויון: סגנית ראש העירייה עפרה בל חוברת למשה פדלון, באתר mynet‏ הרצליה, 20 באוגוסט 2018
 307. ^ שרון יונתן, עימות חזיתי, קול הרצליה, ‏23 באוגוסט 2018
 308. ^ אריאל ימיני, נקודת שיוויון? יתרון למאיה כץ בקרב חברי מועצת העיר היוצאים, באתר mynet‏ הרצליה, 22 באוגוסט 2018
 309. ^ מיטל ליאור-גוטמן, מאיה כץ. צילום עזרא לוי ישיבת הזדהות במועצת הרצליה: חמישה חברי מועצה תומכים במאיה כץ, שלושה בפדלון, צומת השרון, ‏22 באוגוסט 2018
 310. ^ מיטל ליאור-גוטמן, חזון בר מימוש או עוד הבטחת בחירות? איל פביאן מבטיח נישואים אזרחיים בבניין העירייה, צומת השרון, ‏14 בספטמבר 2018
 311. ^ מיטל ליאור-גוטמן, מאיה כץ. צילום אלעד גוטמן החיזוקים של מאיה כץ: מנכ"ל משרד החינוך לשעבר והמנהל לשעבר של תיכון הראשונים, צומת השרון, ‏4 ביולי 2018
 312. ^ מערכת מיינט הרצליה, הרשימה של מאיה: המועמדת לראשות העיר חושפת את חברי הסיעה החדשים, באתר mynet‏ הרצליה, 4 ביולי 2018
 313. ^ מערכת מיינט הרצליה, יוסי קוממי נבחר לראש רשימת הליכוד בהרצליה, באתר mynet‏ הרצליה, 31 במאי 2018
 314. ^ שרון יונתן, קרע ברשימת "הליכוד" למועצה, קול הרצליה, ‏29 באוגוסט 2018
 315. ^ מיטל ליאור-גוטמן, עו"ד יוסף בן ארויה החליט, במהלך מפתיע, להצטרף לש"ס, צומת השרון, ‏26 בספטמבר 2018
 316. ^ מערכת וואלה! ספורט‏, טל בורשטיין יתמודד על מקום במועצת הרצליה: "דואג לילדים שלי", באתר וואלה! NEWS‏, 02 באוקטובר 2018
 317. ^ מיטל ליאור-גוטמן, טל בורשטיין ומשה פדלון. צילום יח"צ בורשטיין בסגל של פדלון, אבל לא בחמישייה הפותחת, צומת הרצליה, ‏2 באוקטובר 2018
 318. ^ מיטל ליאור-גוטמן, עכשיו זה באגף הרווחה: בפעם השנייה בתוך שבוע שלטים של פדלון נתלו על מבנה שמשמש את העירייה, צומת השרון, ‏19 ביולי 2018
 319. ^ מיטל ליאור-גוטמן, שלטים של כץ ופדלון על גדר פרטית כץ עתרה והשופט קבע: יש להסיר את כל שלטי התעמולה בהרצליה שניתלו בניגוד לחוק – כולל של כץ עצמה, צומת הרצליה, ‏12 בספטמבר 2018
 320. ^ מיטל ליאור-גוטמן, משה פדלון ומאיה כץ. צילומים: עזרא לוי השופט הממונה מטעם ועדת הבחירות: "לבי לבי לתושבי העיר שזו דמות המבקשים להיות מנהיגיה", צומת הרצליה, ‏27 בספטמבר 2018
 321. ^ צילומים דוברות עיריית הרצליה, עזרא לוי פחות מחודש לבחירות בהרצליה: כמה מתלבטים, כמה אדישים?, צומת השרון, ‏3 באוקטובר 2018
 322. ^ ריקי לוי, ראיון עם זיו דשא, ראש מועצת זכרון יעקב, 15 ביוני 2018, באתר גפן מגזין המושבות
 323. ^ נירית שפאץ, בחירות בכל הכוח: אלי אבוטבול חוזר למגרש הפוליטי, באתר בלינקר, 5 ביוני 2018
 324. ^ ריקי לוי, ראיון עם צחי ברוך, חבר מועצת זכרון יעקב ומועמד לראשותה, 22 ביוני 2018, באתר גפן מגזין המושבות
 325. ^ חן מענית ומנחם שטאובר, ‏הוארך מעצרו של ראש העיר חדרה צבי גנדלמן החשוד בשוחד, באתר גלובס, 4 ביוני 2018
 326. ^ לירן טטרו, חבר המועצה יניב דרי יתמודד לראשות העירייה: "היום אנו מביאים בשורה לחדרה", 28 באפריל 2018, באתר מיינט חדרה.
 327. ^ לירן טטרו, יו"ר האופוזיציה אוהד מרחב הודיע על התמודדותו לראשות עיריית חדרה, באתר "מיינט חדרה", 24 ביולי 2018
 328. ^ נטע פלג, בחירות בחדרה; איקי צור מתכנן מהפכה בנגישות התחבורתית, באתר "בלינקר", 5 באוקטובר 2018
 329. ^ נטע פלג, סופית: גדי אריאלי יתמודד לראשות העיר חדרה מטעם הליכוד, באתר "בלינקר", 1 באוגוסט 2018
 330. ^ ניר בן חיים יתמודד למועצת העיר חדרה, באתר פלאשנט, 26 ביוני 2018
 331. ^ איתמר רותם, מתחברים: כנס רשימת מחוברים הראשון יצא לדרך באתר "מיינט חדרה", 11 ביולי 2018
 332. ^ מירית גולן, רץ לבד: צ'יקו וקנין החליט להתמודד לחברות במועצה אחרי שהתאכזב מאחרים, באתר "מיינט חדרה", 19 ביולי 2018
 333. ^ ירון ניר, עוגן יוחננוב יתמודד על מקום במועצת העיר חדרה, באתר "בלינקר", 29 ביולי 2018
 334. ^ איתמר רותם, "עידן חדש" מתחיל לקהילת יוצאי אתיופיה בחדרה, באתר mynet‏ חדרה, 12 בספטמבר 2018
 335. ^ יורם לוי, הפתעה: ד"ר קרן גונן תרוץ לראשות עיריית חולון, 4 במרץ 2018, באתר השקמה חולון.
 336. ^ חופית כהן-אזולאי, מורן ישראל, המועמד הטרי לראשות העיר: "הגיע הזמן לאנרגיות חדשות", באתר "מיינט", 10 במאי 2018
 337. ^ ישראל פריי, מתמודד לראשות העיר, ונאבק על הכשרות, 7 בדצמבר 2017, באתר כל הזמן.
 338. ^ תוצאות הבחירות למועמד הליכוד לראשות העיר חולון, באתר הליכוד.
 339. ^ יורם לוי, המועמד החמישי: מיקאל בוזגלו מתמודד על ראשות עיריית חולון, 15 ביולי 2018, באתר השקמה חולון.
 340. ^ יורם לוי, אילן גזית מ"יש עתיד" ירוץ לבחירות לראשות חולון: "בא לחדש", 1 באוגוסט 2018, באתר השקמה חולון.
 341. ^ חסין חלבי, מופיד מרעי עוצר בפוליטיקה והולך לעסקים, באתר "פורטל הכרמל", 10 בספטמבר 2018
 342. ^ קארין רוזובסקי, יהב מצהיר: "לא יהיה סיבוב שני", באתר News חיפה קריות, 19 ביוני 2018
 343. ^ בועז כהן, מי עומד מאחורי התמודדותו של זלצמן על ראשות העיר?, באתר "כלבו חיפה והצפון", 18 ביולי 2018
 344. ^ פרסום ראשון: גיל גולדרייך הסיר את מועמדותו לראשות העיר חיפה ותומך בעינת קליש-רותם, באתר "ניוזים", 4 בספטמבר 2018
 345. ^ בועז כהן, העבודה תתמוך גם בסביון וגם בקליש רותם, באתר "כלבו חיפה והצפון", 19 ביולי 2018
 346. ^ אודיה שווץ, השר כחלון: "תומכים ביונה יהב לראשות העיר ובאלעד אטיאס למועצה", באתר של רדיו חיפה, 14 באוגוסט 2018
 347. ^ בית המשפט קבע: קליש רותם לא תתמודד בבחירות, באתר כלבו, 17 באוקטובר 2018
 348. ^ בועז כהן, לזימי במקום השלישי ברשימה של קליש רותם, שובר בחמישי, באתר כלבו, 24 ביולי 2018
 349. ^ בועז כהן, ציוני חוצה את הקווים לסיעת חיים בחיפה, באתר כלבו, 19 באוגוסט 2018
 350. ^ מיכל ירון, שמשון עידו, סגן ראש עיריית חיפה: בבחירות הקרובות לליכוד יהיו 4–5 חברי מועצה, באתר "חי פה", 12 בפברואר 2018
 351. ^ https://www.srugim.co.il/279966-נחשפה-רשימת-הבית-היהודי-בחיפה נחשפה רשימת הבית היהודי בחיפה
 352. ^ שושן מנולה, רשימה של תושבי קריית חיים תתמודד בבחירות, באתר המקומון "כלבו", 22 במאי 2018
 353. ^ בועז כהן, ישראל ביתנו: קפלון קיבל את תמיכתו של ליברמן, באתר המקומון "כלבו", 22 במאי 2018
 354. ^ הרב שנחקר יוביל את רשימת מרצ בחיפה, באתר ישראל היום, 8 באוגוסט 2018
 355. ^ שרית גולן שטיינברג תתמודד ברשימה עצמאית למועצת העיר חיפה באוקטובר 2018, באתר חי פה, 7 במאי 2018
 356. ^ בועז כהן, שרית גולן שטיינברג בונה סביבה כוורת, באתר המקומון "כלבו", 15 במאי 2018
 357. ^ בועז כהן, מועמד חדש למועצת העיר ברשימה עצמאית: אניס ארמלי, 18 ביולי 2018, באתר כלבו חיפה והצפון.
 358. ^ בועז כהן, גור יכריז על הקמת רשימה חדשה למועצת העיר, באתר "כלבו - חיפה והצפון", 5 ביולי 2018
 359. ^ במקום הראשון: נציג הרב, במקום השני: היו"ר החדש (עמ' 28), קו עיתונות (עיתון קול העיר בני ברק), ‏18 ביולי 2018
 360. ^ אדיר יזירף, ‘כולנו בחיפה’ – פתיחת הקמפיין של אלעד אטיאס המתמודד למועצת העיר חיפה, באתר "חי פה", 16 באוגוסט 2018
 361. ^ בועז כהן, משולם איטח עוזבת את הסיעה של קליש רותם, באתר כלבו, 14 באוגוסט 2014
 362. ^ יוסף גבאי, "לחיים" ו"נוע נוע" – ברשימה מאוחדת למועצת העיר חיפה, באתר רדיו חיפה, 21 באוגוסט 2018
 363. ^ יצא נקי, 25 במרץ 2018, באתר צפונט.
 364. ^ כמיסה הודיע: אני מתמודד, 29 במרץ 2018, באתר צפונט.
 365. ^ "פורש מהמירוץ" כתבה בעיתון המודפס "ידיעות קרית שמונה" גיליון 1835 יצא לאור ב12.10.18 עמוד 10
 366. ^ סרטונים פרסום ראשון: רון קובי רץ לראשות עיריית טבריה, סרטון באתר יוטיוב
 367. ^ יניב כהן המועמד לראשות העיר: פוליטיקאים בכירים לוחצים לקבל אצלי מקום שני, באתר כוכב הצפון, 2 באוגוסט 2018
 368. ^ F icon.svg אופיר נחמני מועמד לראשות העיר טבריה, ברשת החברתית פייסבוק
 369. ^ חיים חליוה, חיים חליוה: בני קריתי הסיר את מועמדותו לראשות העיר והשאר הוא היסטוריה, 26 ביולי 2018, באתר כוכב הצפון.
 370. ^ ישראל חבר, טבריה: המפלגה החדשה של הגר"ד קוק, באתר "כל הזמן", 20 באוגוסט 2018
 371. ^ הושק קמפיין הבחירות של אריה טל, באתר "רדיו חיפה", 1 באוגוסט 2018
 372. ^ מיכל ירון, רבותיי ההיסטוריה חוזרת – בתו של ראש עיריית טירת הכרמל מתמודדת לראשות העיר - אירוע ההכרזה, 29 במרץ 2018, באתר חי פה.
 373. ^ בן סער, דוד שחר: “ראש עיריית טירת כרמל מנותק מהתושבים” - לקראת הבחירות…, 6 במאי 2018, באתר חי פה.
 374. ^ מערכת חי פה, אפרת דוד ששון מודיעה על מועמדותה לראשות העיר טירת הכרמל ומכריזה: “הגיע הזמן שנוביל את העיר למקום הראוי לה”, 9 במאי 2018
 375. ^ דניאל סיריוטי, כתובות נגד המועמדת: "רבין מחפש חברה", 26 ביולי 2018, באתר ישראל היום.
 376. ^ מערכת זמן כרמל, כפיר עובדיה מצטרף למירוץ לראשות העיר, 28 במאי 2018, באתר זמן כרמל
 377. ^ מוריס בנימין הכריז כי ירוץ למועצת עיריית טירת כרמל, באתר "זמן כרמל", 15 באוגוסט 2018
 378. ^ גיא עזרא, ‏הבית היהודי מתמודד על ראשות העיר בטירת הכרמל, באתר "סרוגים", 29 באפריל 2018
 379. ^ אודי אמסלם, מיכאל כהן למועצה, באתר קול החוף, 9 ביוני 2018
 380. ^ אודי אמסלם, פורסמה רשימת "לב" למועצת העיר, באתר קול החוף, 4 ביולי 2018
 381. ^ חיים חליוה, חגיגת בחירות 2018 בפתח, באתר "כוכב הצפון", 18 בינואר 2018
 382. ^ גוב-ארי מצהיר: 'אקח על עצמי עוד תקופת שירות', ב"פורטל יבנה שלי", 22 במאי 2018
 383. ^ אלכסנדרה לוקש ואטילה שומפלבי, השר לשעבר רץ לראשות העיר יבנה: "העיר תקועה, צריך לנער אותה", באתר ynet, 8 ביולי 2018
 384. ^ בן-הרוש ישיק את קמפיין הבחירות שלו לראשות העיר יבנה ביום רביעי, ב"פורטל יבנה שלי", 25 ביוני 2018
 385. ^ רועי גבאי חנך את מטה הבחירות ואת שם סיעתו: 'יבנה במרכז', ב"פורטל יבנה שלי", 31 ביולי 2018
 386. ^ שולחן המועצה ביבנה לא יגדל: 15 חברי מועצה גם בקדנציה הבאה, 26 ביוני 2018, בפורטל יבנה שלי.
 387. ^ אוהד צויק, יצחק מוסאי יעמוד בראש רשימת 'יחד' למועצת העיר, 21 באפריל 2018, באתר יבנה נט.
 388. ^ אלי מזוז: "לא פוסל התמודדות גם על ראשות העיר", 12 במרץ 2018, בפורטל יבנה שלי.
 389. ^ שגיאת ציטוט: תג <ref> לא תקין; לא נכתב טקסט עבור הערות השוליים בשם יבנאים
 390. ^ חן מענית, ‏כתב אישום נגד יוסי בן-דוד, ראש עיריית יהוד-מונוסון לשעבר, באתר גלובס, 30 באוגוסט 2018
 391. ^ [חנה שטרן, יהוד: בחירות 2018 – נתן בז'ה רץ לראשות העיר, 5 בדצמבר 2017.
 392. ^ אונו News, יובב גוניקמן רץ לראשות יהוד מונוסון, 28 במרץ 2017
 393. ^ אמנון סעד שוב מתמודד לראשות עיריית יהוד מונוסון, 21 ביוני 2018, באתר גל גפן אונו.(הקישור אינו פעיל, 1.09.2018)
 394. ^ "אם אתה רוצה לעשות משהו, אתה יכול לעשות את זה רק מכיסא אחד" . עמיר שבתאי מתמודד על ראשות העיר יהוד-מונוסון, 28 בפברואר 2018, באתר גל גפן אונו.
 395. ^ עדן ארביב, שמונה מועמדים לראשות העיר יהוד – במי תבחרו, 3 ביולי 2018, באתר אונוNews.
 396. ^ 396.0 396.1 F icon.svg קולנו נווה, הרשימה של נווה מונוסון, ברשת החברתית פייסבוק
 397. ^ F icon.svg אילן אור, ברשת החברתית פייסבוק
 398. ^ F icon.svg עודד מזרחי לראשות המועצה - בוחרים במושבה, ברשת החברתית פייסבוק
 399. ^ עמראן כנאנה נבחר למועמד חד"ש לראשות המועצה המקומית יפיע, באתר מפלגת חד"ש, 21 ביולי 2018
 400. ^ F icon.svg יקנעם מרגישים בבית בראשות רונן שפירא, ברשת החברתית פייסבוק
 401. ^ איחוז ביקנעם לקראת התמודדות למועצת העיר תחת דגל הליכוד, בעיתון כוכב יזרעאל, 27 ביולי 2018, עמוד 20
 402. ^ דני בלר, בחירות 2018: מיכאל ביטון מירוחם יעמוד בראש מפלגה ארצית, באתר "ברנז'ה", 29 ביולי 2018
 403. ^ 403.0 403.1 אלמוג בן זכרי, הפריפריה של הפריפריה: שתי נשים מתחרות על ראשות המועצה בירוחם, באתר הארץ, 6 ביולי 2018
 404. ^ 404.0 404.1 בדרך להיסטוריה בירוחם: עד כה, רק נשים במרוץ לראשות המועצה באתר חדשות 10.
 405. ^ עטרה גרמן, ‏הבית היהודי הובילו: ריצה משותפת עם 'כולנו' בירוחם, באתר "סרוגים", 28 באוגוסט 2018
 406. ^ יעקב סיטרוק דהן, אילן אלמקייס מתחיל מחדש בירוחם, 14 במאי 2018, באתר שבע.
 407. ^ 407.0 407.1 מורן אזולאי, יעל פרידסון ואחיה ראב"ד, ברקת לא רץ לקדנציה שלישית: אתמודד ברשימת הליכוד, באתר ynet, 25 במרץ 2018
 408. ^ יעל פרידסון ותלם יהב, אישה מתמודדת בירושלים: ח"כ עזריה רצה לראשות העיר, באתר ynet, 24 ביוני 2018
 409. ^ חיים לב, לא אסלח לעצמי אם חרדי ינצח בירושלים, באתר ערוץ 7, י"ח בתשרי תשע"ט, 27 בספטמבר 2018.
 410. ^ ניר חסוןתושב מזרח ירושלים הודיע: ארוץ לראשות העיר כדי לדאוג לזכויות העם הפלסטיני, באתר הארץ, 5 בספטמבר 2018
 411. ^ ניר חסוןתושב מזרח ירושלים שהתכוון לרוץ לראשות העיר הודיע על פרישתו מהמרוץ, באתר הארץ
 412. ^ טל שניידר, ‏הבחירות לעיריית י-ם: יוסי חביליו פרש ותומך בעופר ברקוביץ', באתר גלובס, 16 בספטמבר 2018
 413. ^ גיא עזרא, ‏תנועת 'עם שלם' תתמוך באלקין לראשות העיר, באתר "סרוגים", 27 באוגוסט 2018
 414. ^ גיא עזרא, ‏חגית משה נבחרה ליו"ר 'הבית היהודי' בירושלים, באתר "סרוגים", 26 במרץ 2018
 415. ^ עטרה גרמן, ‏נחתם הסכם בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי, באתר "סרוגים", 29 ביולי 2018
 416. ^ תוצאות הבחירות המקדימות לרשימות המוניציפליות 2018, באתר מרצ.
 417. ^ ישי כהן, ‏דרעי הכריע: צביקה כהן ימשיך לקדנציה נוספת בירושלים, באתר כיכר השבת, 28 במאי 2018
 418. ^ ערוץ 7, תנועת 'מעורב ירושלמי' תתמודד בבירה, באתר ערוץ 7, 9 במאי 2018
 419. ^ יוני קמפינסקי, רשימת "מאוחדים" יוצאת לדרך, באתר ערוץ 7, 5 ביולי 2018
 420. ^ אבי רבינא וישראל כהן, ‏מהפך בירושלים? ה'פלג הירושלמי' יריץ את חיים אפשטיין, באתר כיכר השבת, 13 ביולי 2018
 421. ^ * Green globe.svg אתר האינטרנט הרשמי של הבחירות לרשויות המקומיות בישראל
 422. ^ Khaled Abu ToamehHead of Arab list running in Jerusalem election: 'We're not scared', Jerusalem Post, 11 July 2018
 423. ^ רפי פרלשטיין, פרסום ראשון: רשימת צעירים חדשה מצטרפת למירוץ למועצת העירייה, באתר mynet‏ ירושלים, 31 באוגוסט 2018
 424. ^ בדרך לפסגה עם נחמיה אסף באתר פייסבוק.
 425. ^ נופר רומי, ההתנגדויות, הפוליטיקה והדרישה: תושבי פסגת זאב ממשיכים במאבק נגד תוכניות הבנייה, 29 ביולי 2018, באתר מיינט ירושלים.
 426. ^ F icon.svg יובל ארד - לראשות מועצת כוכב יאיר-צור יגאל, ברשת החברתית פייסבוק
 427. ^ למקומות, היכון, צא!, באתר "כפרניק", 22 ביולי 2018
 428. ^ אייל כץ, הצטרפות מרשימה, יולי 2018, בעיתון א-לה כפר, גיליון 293, עמוד 11.
 429. ^ "לא לוועד נוסף בכפר חב"ד": נאומו המדובר של הרב אשכנזי, ועד כפר חב"ד מגיב: "הקמת ועד נוסף - בניגוד לדעת הרבי", ועד כפר חב"ד במלחמה נגד בחירת ועד מוניציפלי: "הרבי התנגד".
 430. ^ בלבול ומבוכה: בכפר חב"ד ובקריית מלאכי לא נשמעים לרבנים.
 431. ^ כרזרת הבחריות של זידאן שווירי בעמוד הפיסבוק שלו
 432. ^ רון שלום, אלברט טייב לראשות עיריית כפר יונה, 18 בספטמבר 2017, באתר מה קורא נט.
 433. ^ כתב לוקאל, כפר יונה: שושי כחלון החלה את מסע הבחירות, 4 ביולי 2018, באתר Local.
 434. ^ אריה אברמזון, עכשיו זה (כמעט) רשמי: צרפתי פתח את קמפיין הבחירות, באתר "צומת השרון כפר סבא", 5 ביולי 2018
 435. ^ לירן טטרו, יובל לוי יתמודד לראשות עיריית כפר סבא: "מוקדי ההזנחה בעירנו רבים", באתר "מיינט", 3 באפריל 2018
 436. ^ אשר אטדגי, עילאי הרסגור הנדין יתמודד על ראשות עיריית כפר סבא, באתר "מיינט", 6 במאי 2018
 437. ^ רועי צ'יקי ארדאחד המתמודדים לראשות העיר כפר סבא מציע לספח אליה את הוד השרון, באתר הארץ, 5 ביולי 2018
 438. ^ אריה אברמזון, מפלגת העבודה תומכת ברפי סער לראשות עיריית כפר סבא, באתר "צומת השרון כפר סבא", 12 ביולי 2018
 439. ^ אשר אטדגי, הדר לביא תתמודד על ראשות העיר: "אני אישה אנליטית ורציונלית", באתר "מיינט", 13 במאי 2018
 440. ^ אריה אברמזון, ממה שיינפיין הצטרף לרשימה של יובל לוי: "ויתרתי על האגו", באתר "צומת השרון כפר סבא", 3 ביולי 2018
 441. ^ נאוה טלהון, שאולי דור הצטרף לרשימתו של רפי סער, באתר "ALL IN כפר סבא", 29 באוגוסט 2018
 442. ^ יאיר אברהם מסיר את מועמדותו לראשות העיר (כתבה ממומנת), באתר "Local כפר סבא", 29 באוגוסט 2018
 443. ^ אשר אטדגי, מאמינים ביחד: ש"ס וסיעת אור חברו לרשימה אחת, באתר mynet‏ כפר סבא, 21 בספטמבר 2018
 444. ^ Judy MaltzIn an Israeli Town, Two Arab Women Compete to Make Electoral History, Haaretz.com, ‏July 4, 2018 (באנגלית)
 445. ^ אין בחירות בכפר שמריהו: אלוני הוא ראש המועצה, Local, ‏21 באוקטובר 2013
 446. ^ כפר שמריהו - הודעות ועדכונים 21.6.18, באתר המועצה המקומית.
 447. ^ דף הבית של סרג' קושריא.
 448. ^ יוסי וקנין, המועמד הרביעי: שקד גולדמן יתמודד על ראשות כפר תבור, באתר mynet, ‏1 ביוני 2018
 449. ^ אומר שמש, מועמדת חדשה לראשות המועצה המקומית כפר תבור - איריס הרינג, ללא תאריך, באתר רדיו קול רגע.
 450. ^ גיל דובריש, משה קונינסקי: אני לא מכיר מישהו עם ניסיון ויכולת כמו שלי משה קונינסקי רץ לראשות עיריית כרמיאל, 1 באוקטובר 2018, זהר הצפון.
 451. ^ המטרה: להחיות את העיר, www.zhk.co.il (בhe-IL)
 452. ^ "מועמד נוסף לראשות עיריית כרמיאל - רותם בז'רנו" (בעברית). בדיקה אחרונה ב-7 ביוני 2018. 
 453. ^ "סקר הבחירות של הקבוצה כרמיאלים מדברים" (בעברית). בדיקה אחרונה ב-7 ביוני 2018. 
 454. ^ גיל דובריש, רותם ינאי הכריז על מועמדותו לראשות העיר: אתמודד מול כל מועמד ומועמדת, 5 ביוני 2018, באתר זהר הצפון.
 455. ^ מערכת הפורטל, רינה גרינברג - קבלות על שנים רבות של עשייה ציבורית, 5 ביוני 2018, באתר כרמיאלי.
 456. ^ עליזה רוזן הברמן,קונינסקי הדיח את חברו לסיעה רותם בז'רנו, 16 באוקטובר 2016, באתר בלינקר.
 457. ^ איימי מקס הנדלר, מועמד נוסף לראשות עיריית כרמיאל - רותם בז'רנו,4 באפריל 2017, באתר כרמיאלי.
 458. ^ רשימה יהודית-ערבית תתמודד בבחירות למועצה בכרמיאל, באתר "זהר הצפון", 30 בספטמבר 2018
 459. ^ יעקב לוי, הפתעה בלהבים: אלי לוי לא יתמודד לראשות המועצה, 17 ביוני 2018, באתר Mynet באר שבע.
 460. ^ שרון טל, "הייתי כפסע מניצחון": יוסי ניסן מתמודד שוב לבחירות בלהבים, 31 ביולי 2018, באתר באר שבע נט.
 461. ^ שרון טל, "הגיע הזמן שיהיה כאן מצוין": החזון של כפיר מימון, 25 ביולי 2018, באתר באר שבע נט.
 462. ^ דני בלר, בחירות 2018 / להבים: קובי נודלמן עורך חוג בית, באתר "ברנז'ה", 31 ביולי 2018
 463. ^ כרמל קושניר, פרסום ראשון: מועמדת חדשה תכריז על התמודדותה בבחירות בלהבים, באתר "מיינט באר שבע", 9 ביולי 2018
 464. ^ אביחי טבק, רשימת הליכוד בלוד: הדילים ניצחו. הנשים נדחקו כולן לסוף הרשימה, 16 במאי 2018, באתר מקומונט לוד
 465. ^ אביחי טבק, ראשוני! ברגע האחרון: פרחלאדין שרעייה, איש התנועה האיסלאמית, הגיש את מועמדותו לראשות העיר בלוד, באתר "מקומונט לוד", 27 בספטמבר 2018
 466. ^ 466.0 466.1 אביעד ברטוב, הפתעה של הרגע האחרון: זאב אוריאל ומשה בונפיל מאחדים כוחות במירוץ לראשות העיר, 27 בספטמבר 2018, באתר מקומונט לוד
 467. ^ אביעד ברטוב, נבחר: יוסי הרוש יוביל את ‘הבית היהודי’ בבחירות המקומיות, 15 בפברואר 2018, באתר מקומונט לוד.
 468. ^ מיכל חן סופיר הכריזה על התמודדותה בבחירות למועצת העיר לוד, 25 ביולי 2018, באתר רמלודנט באר יעקב.
 469. ^ F icon.svg רותי חדד, ברשת החברתית פייסבוק
 470. ^ אביחי טבק, איחוד רשימות בגני אביב? “לא בקדנציה הקרובה” 25 ביולי 2018, באתר מקומונט לוד.
 471. ^ אביעד ברטוב, פעיל השכונות אלירן לוי הודיע הערב: “אתמוך ברביבו לראשות העיר וברשימת הליכוד למועצה. אין טעם לבזבז קולות על מפלגות קטנות. כשראש העיר חזק, התושבים חזקים”, 18 באוגוסט 2018, באתר מקומונט לוד.
 472. ^ אביעד ברטוב, שמחה גדולה במגזר הערבי: כל המפלגות התאחדו למפלגה אחת, באתר "מקומונט לוד", 13 בספטמבר 2018
 473. ^ בני רגב חוזר, ובגדול!, 26 בינואר 2018, באתר רמלוד נט באר יעקב
 474. ^ משה נעים, איכות השלטון למשרד הפנים: מנעו התמודדות בנימין רגב, 23 באפריל 2018, באתר כאן נעים.
 475. ^ מבשרת ציון: מי יתמודד מול יורם שמעון ?, באתר "בקיצור", 9 במאי 2018
 476. ^ הבחירות במגדל העמק: סיעת 'למען אחיי' הצהירה על תמיכה בברדה, באתר עמק ניוז, 4 ביולי 2018
 477. ^ תנועת "יחד" למועצת העיר במגדל העמק צוברת תאוצה, בעיתון עובדה, 27 ביולי 2018
 478. ^ יצחק סולומון, אלגריה בן קסוס תתמודד למועצת העיר מגדל העמק, באתר בלינקר, 7 ביולי 2018
 479. ^ 479.0 479.1 יצחק סולומון, עמוס גלאם יעמוד בראש מפלגת העבודה במגדל העמק בבחירות למועצה, בלינקר, ‏22 ביולי 2018
 480. ^ 480.0 480.1 יהודה גולן, המועמדים לראשות העירייה: ביבס או ביבס, 26 באפריל 2018, באתר מודיעין ניוז.
 481. ^ אלונה ירדן, מי אתם, אילן למודיעין?, באתר "מודיעינט", 26 באוגוסט 2018
 482. ^ לשכת הדוברות, אייל הנדלר התפטר, איתן מנור נכנס במקומו, 3 ביוני 2018, באתר מקומונט מודיעין
 483. ^ לקראת בחירות: גם ברוך בוכניק מחזק את הרשימה ומצרף אליו את יוסי אביבי, 1 באוגוסט 2018, באתר מודיעינט.
 484. ^ יריית פתיחה - מודיעין חופשית יוצאת לדרך, באתר "Mcity מודיעין מקומונט", 4 באוגוסט 2018
 485. ^ לקראת בחירות: שמעונוביץ מצרף את עדי בן אברהם לרשימת הצעירים החדשה בראשותו, 13 באוגוסט 2018, באתר מודיעינט.
 486. ^ אור גרינפלד יתמודד בבחירות הקרובות למועצת העיר עם סיעת "אנחנו הצעירים", 14 באוגוסט 2018, באתר מודיעינט.
 487. ^ אלונה ירדן, מי אתם, המירב למודיעין?, באתר "מודיעינט", 22 באוגוסט 2018
 488. ^ אבי רבינא, נציג ש"ס יערוק וירוץ ברשימתו של יוני מזרחי, 15 בנובמבר 2017, באתר כל הזמן.
 489. ^ שלום קמיל, הבחירות למועצה המקומית מזכרת בתיה-מה חדש, 28 במרץ 2018, באתר חדשות המושבה.
 490. ^ ארז שרווינטר, גבי גאון החל בקמפיין בחירות במזכרת בתיה, 28 במרץ 2018, באתר ערים - רחובות של רשת שוקן.
 491. ^ מערכת כיפה, ‏יערה ישורון קופצת למים העמוקים, באתר כיפה, 11 ביוני 2018
 492. ^ F icon.svg ביחד - בראשות שירי גונן, ברשת החברתית פייסבוק
 493. ^ F icon.svg רוית סנדלר-יפה לראשות מטולה, ברשת החברתית פייסבוק
 494. ^ https://www.facebook.com/pg/%D7%9C%D7%99%D7%90%D7%95%D7%A8-%D7%91%D7%96-%D7%9C%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%94%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%98%D7%95%D7%9C%D7%94-704349489907733/about/?ref=page_internal
 495. ^ בחירות 2018: חדווה שקד תתמודד בשנית על ראשות מועצת מיתר, באתר "ברנז'ה", 3 ביוני 2018
 496. ^ שרון טל, פרסום ראשון: שמעון מזוז יתמודד על ראשות מועצת מיתר, באתר "באר שבע נט", 24 ביולי 2018
 497. ^ שרון טל, "הגיע הזמן אחרי 10 שנים, שנעצור ונעשה סדר": החזון של שמעון פרץ לראשות מיתר, 29 ביולי 2018, באתר באר שבע נט.
 498. ^ 498.0 498.1 משה זיגדון, בחירות 2018 יצאו לדרך, באתר "מעלהנט", 12 ביולי 2018
 499. ^ גיא עזרא, ‏אלי ישי רץ עם הבית היהודי במעלה אדומים, באתר "סרוגים", 4 בספטמבר 2018
 500. ^ רותם כבסה, "אני לא מתכוון להיאחז בכיסא עד אחרית הימים", באתר "בלינקר", 29 באוגוסט 2018
 501. ^ רותם כבסה, שנה לבחירות המקומיות; מעלות בעין הסערה, 28 באוקטובר 2017, באתר בלינקר.
 502. ^ ישראל פריי, מעלות תרשיחא: בעל תשובה ו"בוגד", 6 ביוני 2018, באתר כל הזמן.
 503. ^ רותם כבסה, "הפוליטיקה נוגעת והורסת כל חלקה טובה", באתר בלינקר, 19 ביוני 2018
 504. ^ רותם כבסה, תרשיחא: ניסיונות לאיחוד של הרשימות הערביות, באתר "בלינקר", 29 ביולי 2018
 505. ^ אתר הבית היהודי, רשימת המתמודדים בראשויות המקומיות, http://baityehudi.org.il/branch/
 506. ^ F icon.svg רוני מרום לראשות מועצת מצפה רמון, ברשת החברתית פייסבוק
 507. ^ F icon.svg גיל אטלי לראשות מועצת מצפה רמון, ברשת החברתית פייסבוק
 508. ^ מפלגת הירוקה אוגוסט 2018, ניוזלטר של התנועה הירוקה.
 509. ^ רותם כבסה, סבג ובוחבוט פתחו את קמפיין הבחירות, באתר "בלינקר", 26 ביולי 2018
 510. ^ רותם כבסה, רעידת אדמה פוליטית: רונן מרלי, אייל וייזר ושרית מולכו התאחדו, בלינקר, ‏27 ביוני 2018
 511. ^ F icon.svg אורן סודאי, ברשת החברתית פייסבוק
 512. ^ מערכת כיפה, ‏אחדות בנס ציונה - הבית היהודי והליכוד ירוצו יחד, באתר כיפה, 28 באוגוסט 2018
 513. ^ מועמד חד"ש לראשות עיריית נצרת: יש להגדיל את שטח השיפוט של העיר, 9 בספטמבר 2018, באתר המפלגה הקומוניסטית הישראלית.
 514. ^ F icon.svg Waleed Afifi, ברשת החברתית פייסבוק
 515. ^ יצחק סולומון, פלוט מככב במערכות הבחירות של …הרשויות השכנות, 21 ביוני 2018, באתר בלינקר.
 516. ^ יצחק סולומון, מנחם גנדל יעמוד בראש הרשימה הדתית בנצרת עילית, 21 ביוני 2018, באתר בלינקר.
 517. ^ שלומי סגל, נצרת עילית: דגל התורה תתמוך רשמית במפלגה חילונית?, JDN חדשות היהדות החרדית, ‏י"ג באב תשע"ח (25 ביולי 2018
 518. ^ ליאורה טל, חוזר למירוץ: אבי בינמו יתמודד לראשות העיר, באתר של רדיו חיפה, 14 באוגוסט 2018
 519. ^ אלירן טל, המירוץ לראשות העיר נשר מתחמם: יחיאל אדרי יתמודד, באתר News חיפה קריות, 3 במאי 2018
 520. ^ נשר סוערת: רועי לוי מוביל בסקרים, News חיפה קריות.נט, 25 ביוני 2018
 521. ^ http://newshaifakrayot.net/?p=102026 באתר News חיפה קריות.נט, 10 ביוני 2018
 522. ^ רם חכמון, רשמית: ירון סמימי הכריז על מפלגה בראשותו למועצת העיר, המגזין, ‏11.5.2018
 523. ^ שמעון בן קימון, שלום רוחם יוביל רשימה חדשה בבחירות הקרובות, נגבנט, ‏11 ביולי 2018
 524. ^ מערכת כיפה, ‏ראש עיריית נתניה לא תועמד לדין, באתר כיפה, 15 באוגוסט 2018
 525. ^ הודעה בדבר ביטול הבחירות המקדימות להובלת רשימת מפלגת העבודה בנתניה, 6 במאי 2018, באתר מפלגת העבודה הישראלית.
 526. ^ בחירות 2018 באתר Mynet נתניה.
 527. ^ רותי ברמן, ראש עיר בברכת הרבי מלובביץ', 19 ביולי 2018, באתר בלינקר.
 528. ^ נתניה נט, עופר אורנשטיין הכריז על מועמדותו לראשות העיר, 4 ביוני 2018, באתר נתניה נט.
 529. ^ רותי ברמן, נתניה: יהודה זפרני הסיר את מועמדותו לראשות העירייה והצטרף לליכוד, באתר "בלינקר", 22 באוגוסט 2018
 530. ^ ענתי כהן, אלון אלרואי יעמוד בראש רשימת הליכוד: "מודה לראש העירייה על תמיכתה בי", באתר "מיינט נתניה", 15 ביולי 2018
 531. ^ אור בוקר, טלי מולנר תתמודד למועצת העיר, 19 ביולי 2018, באתר נתניה נט.
 532. ^ רותי ברמן, רשימה אתיופית למועצת העיר בראשות דניאל מהרט, באתר "בלינקר", 16 באוגוסט 2018
 533. ^ לא יכול להיות שכל העיר תהיה סגורה בשבת, באתר "נתניה נט", 5 בספטמבר 2018
 534. ^ טוהר חלפון, אמיר סיני על סיעתו החדשים והקונספט מאחוריה 21 באוגוסט 2018, באתר נתניה נט.
 535. ^ סקר בחירות סביון – מוטי לנדאו בצניחה, אונו NEWS, ‏11 במרץ 2018
 536. ^ אורי אס, גם השנה לא יתקיימו בחירות בכפר שחציו בלבנון, באתר הארץ, 26 באוקטובר 2003
 537. ^ ילקוט הפרסומים 6701, 21 בנובמבר 2013, עמוד 1618.
 538. ^ שרון טל, "אחרי 28 שנים, עומר רוצה שינוי": החזון של סימה כחלון לראשות עומר, באתר "באר שבע נט", 29 ביוני 2018
 539. ^ תלם יהב, ‏היסטוריה מקומית, באתר "ידיעות אחרונות", 22 למאי 2018
 540. ^ 540.0 540.1 אבי רבינא, אחרי עשור: יהדות התורה מגיעה לעמנואל, 22 בנובמבר 2017, באתר כל הזמן.
 541. ^ חסין חלבי, פחות משלושה חודשים לבחירות במועצות, באתר "פורטל הכרמל", 10 באוגוסט 2018
 542. ^ פורטל הכרמל, וגיה כיוף "אני מתמודד מתוך אחריות", 7 ביולי 2018, באתר פורטל הכרמל.
 543. ^ חסין חלבי, כמאל מלאק:"הגיע הזמן שצעירים יהיו מעורבים בפוליטיקה", באתר "פורטל הכרמל", 15 באוגוסט 2018
 544. ^ חסין חלבי, סמירה עזאם למה עכשיו?, 24 במאי 2018, באתר פורטל הכרמל.
 545. ^ לראשונה בישראל: רשימה שכולה מועמדות תרוץ בבחירות למעוצה המקומית עספיא, 10 בספטמבר 2018, באתר המפלגה הקומוניסטית הישראלית, כציטוט של העיתון אל-איתיחאד.
 546. ^ חסין חלבי, למה משרד הפנים עד עכשיו לא מינה מנהל בחירות בעוספיה?, באתר "פורטל הכרמל", 15 ביולי 2018.
 547. ^ יוסי וקנין, החרדים בעפולה החליטו: תומכים ביצחק מירון לראשות העיר, באתר "mynet העמק", 13 באוגוסט 2018
 548. ^ מערכט מיינט העמק, הבחירות בעפולה: המועמד לראשות אבי אלקבץ פתח את המטה המרכזי, 24 ביוני 2018, באתר מיינט העמק.
 549. ^ יניב אעידם, קרב רב: עו"ד אילן וקנין יתמודד על ראשות עיריית עפולה, 19 במאי 2018, באתר עמקניוז – חדשות העמק
 550. ^ יוסי וקנין, מהפך בליכוד בעפולה: שלמה מליחי הודח מראש הרשימה, 10 במאי 2018, באתר מיינט העמק.
 551. ^ רוני שחר, אחרי ההדחה מראשות סניף הליכוד בעפולה: שלמה מליחי מקים רשימה עצמאית, 24 במאי 2018, באתר מיינט העמק.
 552. ^ יניב אעידן, רק אחת מעשר: "תתמודדי", 29 ביוני 2018, באתר עמקניוז
 553. ^ יניב אעידן, "אני מתכוון להסתער על כל קול פוטנציאלי בעפולה", באתר "עמקניוז", 2 באוגוסט 2018
 554. ^ עפולה: 'הבית היהודי' יתמכו באלקבץ לראשות העיר, באתר עמק ניוז, 30 ביולי 2018
 555. ^ רוני שחר, עפולה: הפעיל החברתי איתי כהן יתמודד למועצת העיר, באתר "מיינט העמק", 8 באפריל 2018
 556. ^ יניב אעידן, עפולה: דני דסטה יוביל את הקהילה האתיופית בבחירות למועצת העיר, באתר "עמקניוז", 5 ביולי 2018
 557. ^ אבי רבינא, ‏ערד: הליכוד וגור מתאחדים נגד ניסן בן חמו, באתר כיכר השבת, 3 ביוני 2018
 558. ^ מערכת עיתון הצבי, הראיון שפתח את מערכת הבחירות, 31 במאי 2018, באתר ערדניק.
 559. ^ ירון ניר, אלדד בר כוכבא פתח את מערכת הבחירות לראשות מועצת פרדס חנה כרכור, באתר "בלינקר", 9 באוגוסט 2018
 560. ^ איתי ט, הגר פרי יגור פתחה את מטה הבחירות לראשות מועצת פרדס חנה-כרכור, 28 במאי 2018, באתר מגדלור ניוז.
 561. ^ פרדס חנה: קעטבי מתמודד לר' המועצה, באתר "Local חדרה", 11 ביולי 2018
 562. ^ נירית שפאץ, למקומות, היכון, רוץ, 25 באוקטובר 2017, באתר בלינקר.
 563. ^ F icon.svg תומר יפת לראשות מועצת פרדסיה, ברשת החברתית פייסבוק
 564. ^ הוגנות. זה שם המשחק. מאת: רמי גרינברג, המועמד לראשות העיר פ"ת, באתר "מיינט", 27 במאי 2018
 565. ^ רעות הרפז-עיני, גנאדי בורשבסקי הכריז על התמודדותו לראשות עיריית פתח תקווה, באתר "מיינט", 28 במאי 2018
 566. ^ מור גפני-דור, דרמה פוליטית: איתי שונשיין ירוץ לראשות העיר עם אורנה דוידאי כמספר שתיים שלו, באתר "מיינט", 10 ביוני 2018
 567. ^ "בגיל 28 החליט טל גרופר לרוץ לראשות עיריית פתח תקוה: "העיר צמאה למשהו חדש"" (בעברית). בדיקה אחרונה ב-22 ביוני 2018. 
 568. ^ ניצן ינקו, עו"ד אורי דרשן הכהן יתמודד לראשות עיריית פתח תקווה, באתר "מיינט פתח תקווה", 19 ביולי 2018
 569. ^ פתח תקוואי, ליאור אקרמן הסיר את מועמדותו לראשות העיר פתח תקווה, 12 בפברואר 2018, באתר פתח תקוואי.
 570. ^ "הסיעה של גרינברג תיקרא "התחדשות"; שטרכמן הסיר מועמדותו" (בעברית). בדיקה אחרונה ב-23 באוגוסט 2018. 
 571. ^ איציק דהן, איציק דעי יו"ר הבית היהודי בפתח תקווה גם בבחירות הבאות, 2 בפברואר 2018, באתר פתח תקוואי.
 572. ^ ניצן ינקו, הסיעה של גרינברג תיקרא "התחדשות"; שטרכמן הסיר מועמדותו, באתר mynet‏ פתח תקווה, 23 באוגוסט 2018
 573. ^ 573.0 573.1 תיעוד: ראשי ש"ס בת"א ופ"ת קיבלו את ברכתו של נשיא המועצת, JDN חדשות היהדות החרדית, ‏ו' באב תשע"ח (18 ביולי 2018)
 574. ^ רעות הרפז-עיני, משבר בסיעת אכפ"ת: אורנה דוידאי מאיימת לעזוב את הסיעה של ברוורמן, באתר "מיינט", 30 באפריל 2018
 575. ^ ישראל שפירא, אורי אהד ואיציק ישראל השיקו את קמפיין הבחירות של רשימתם למועצת העיר בפני מאות תומכים ופעילים, 29 ביוני 2018, באתר פתח תקוואי.
 576. ^ 576.0 576.1 576.2 טל סרוסי, הכירו: ארבע סיעות חדשות יתמודדו על מקום במועצת העיר, 3 באוגוסט 2018, באתר מלאבס.
 577. ^ טל סרוסי, תכל'ס: סיעת צעירים חדשה תתמודד למועצת העיר, באתר "מלאבס", 14 באוגוסט 2018
 578. ^ אייל עצמון,הקאמבק: מוניקה כהן תתמודד על מקום במועצת העיר מטעם מרצ, באתר "מיינט פתח תקווה", 8 במאי 2018
 579. ^ מזל טלבי לוי, מרצ ויתרה על פתח תקווה, מוניקה כהן לא תתמודד, באתר "מלאבס", 14 באוגוסט 2018
 580. ^ https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001251817
 581. ^ שרי רוטהאם חסיד סערט ויז'ניץ בן 29 יצליח להפתיע ולכבוש את עיר המקובלים, באתר חרדים10, 4 בדצמבר 2017
 582. ^ F icon.svg שמעון אואקי, ברשת החברתית פייסבוק
 583. ^ בחירות 2018: ישי מימון ינסה להנהיג בחזרה את צפת בתמיכת מפלגת כולנו, באתר "חדש בגליל", 27 בפברואר 2018
 584. ^ תמי מאור, צפת: שוקי אוחנה מתמודד לרה"ע, באתר "Local גולן גליל", 11 ביולי 2018
 585. ^ ארי קלמן, המועמד של 'אגודה' לראשות העיר צפת, באתר בחדרי חרדים, 23 בספטמבר 2018
 586. ^ אבי רבינא, ‏הקרב על צפת: חב"ד מצטרפים לנחמן גלבך, באתר כיכר השבת, 22 בספטמבר 2018
 587. ^ נפתלי טרבלסי, מועמד חרדי נוסף לראשות עיריית צפת באתר "אקטואליק בארץ", 31 בינואר 2018
 588. ^ ישראל חבר, דרמה בצפת: שוקי אוחנה ושלמה חדד מתאחדים, 11 ביולי 2018, באתר כל הזמן.
 589. ^ יפעת אריאלי, בחירות בקדומים מה שהיה הוא שיהיה ואין חדש תחת השמש?, 29 ביוני 2018, באתר "בלב החדשות"
 590. ^ F icon.svg רואי מסורי, ברשת החברתית פייסבוק
 591. ^ רותי ברמן, הקאמבק של גולברי: הכריז כי יתמודד שוב לראשות מועצת קדימה-צורן, 24 באפריל 2018, באתר בלינקר.
 592. ^ F icon.svg תומר יעקב, ברשת החברתית פייסבוק
 593. ^ קרן גרין באתר Greenbook
 594. ^ F icon.svg הקצרינעים - ממשיכים עם דימי בראשות קצרין, ברשת החברתית פייסבוק
 595. ^ גזענות במירוץ לראשות העיר קצרין, באתר mako‏, 31 ביולי 2018
 596. ^ חברת מועצת העיר קריית אונו ליאת ארבל, החליטה לפרוש כנפיים ולהתמודד על ראשות העיר, באתר "גל גפן בקעת אונו", 5 ביולי 2018(הקישור אינו פעיל, 1.09.2018)
 597. ^ קריית אונו: עו"ד גיל מיכלס הודיע כי הוא מתמודד לראשות העיר, 22 במרץ 2018, באתר גל גפן אונו.
 598. ^ גיא גפן, עוקץ כמו דבורה: אני אהיה ראש העיר של קריית אונו, באתר "אונו ניוז", 20 באוגוסט 2018
 599. ^ יהונתן קליין, ‏קצין הביטחון המעוטר מתמודד לראשות המועצה, באתר כיפה, 23 באוגוסט 2018
 600. ^ אבי אדר, מימון טולדנו קיבל רגליים קרות ולא יתמודד לראשות ק.אתא, באתר "חדשות הקריות", 7 ביוני 2018
 601. ^ קריית אתא בוחרת למועצה אריה נחום, בעיתון ידיעות המפרץ, 27 ביולי 2018, עמודים 34-35
 602. ^ [מרית פנחס ואדי גל, הבחירות לאן?, בעיתון ידיעות המפרץ, 27 ביולי 2018, עמוד 18
 603. ^ דורון גולן, קריית אתא: הפעילה החברתית הילה שלם תתמודד למועצת העיר, באתר "בלינקר", 15 באוגוסט 2018
 604. ^ דורון גולן, חי את הבחירות, 5 ביוני 2018, באתר בלינקר.
 605. ^ מירית פנחס, תשאלו את דודו: מתמודד חדש לראשות קריית ביאליק, 18 במרץ 2018, באתר Mynet קריות.
 606. ^ גל זייד ואריה גרינברג, בחירות 2018: יהב לא מתרומם בחיפה, צורי ודוקורסקי מתחזקים, פרץ ואבן צור שומרים על כוחם, באתר חדשות הקריות, 8 ביולי 2018
 607. ^ מירית פנחס, שתתמודד למועצת העיר ביאליק, 9 ביוני 2017, באתר Mynet קריות.
 608. ^ ליאורה טל, ירון סלמן יעמוד בראש רשימה מאוחדת, רפי ורטהיים מספר 2, באתר רדיו חיפה, 7 באוגוסט 2018
 609. ^ מירית פנחס, שחקן חיזוק:בן אסבן מצטרף ל"צעירי קריית ביאליק", באתר mynet‏30 במרץ 2018
 610. ^ מירית פנחס, מובילי הנבחרת בסיעתו של מזוז: "צורפנו לרשימה ללא ידיעתנו", באתר "מיינט קריות", 25 ביולי 2018
 611. ^ ניקי גוטמן, ‏האם ראש העיר מהליכוד פוקד חברים למפלגת העבודה?, באתר ישראל היום, 13 בדצמבר 2017
 612. ^ F icon.svg אילן חזן - לראשות העיר קריית גת, ברשת החברתית פייסבוק
 613. ^ בלהה לוטן, השקת קמפיין בחירות מהגדולים שידעה קריית גת, מביא רוח שינוי: למעלה מ-400 באירוע הראשון של המועמד לראשות העיר שי זולדן, קריית-גת.co.il, ‏1 במאי 2018
 614. ^ בלהה לוטן, אחרי שיחה עם רוה"מ נתניהו ח"כ מיקי זוהר הודיע שלא יתמודד לראשות העיר, קריית-גת.co.il, ‏אפריל 2018
 615. ^ יגאל וינברג מתמודד למועצת העירייה, 29 במאי 2018, באתר קריית-גת.co.il
 616. ^ דודו בן לולו מבטיח ומקיים, 13 במאי 2018, באתר קריית-גת.co.il
 617. ^ יגאל חי, דוד אריאלי לא יתמודד לקדנציה שלישית בקרית טבעון, בעיתון "כלבו חיפה והצפון", 2 באפריל 2017
 618. ^ אלון נבות החליט להציג את מועמדותו בבחירות לראשות מועצת קריית טבעון, באתר "מרכז העניינים", 28 בפברואר 2018
 619. ^ ניר אהרוני, מפלגת העבודה תומכת בעידו גרינבלום לראשות מועצת טבעון, 31 במאי 2018, באתר כוכב - רשת עיתונות מקומית.
 620. ^ מרכז העניינים, “אני מתכוון להחזיר את הלב לטבעון”, 21 ביוני 2018, באתר מרכז העניינים.
 621. ^ שני גולדשטיין, אורי דרוקר הוא הנציג לבחירות בקרית טבעון של מפלגת ‘כולנו’, 14 ביוני 2018, באתר מרכז העניינים.
 622. ^ יפתח גלעדי, בעיתון מרכז העניינים 27 ביולי 2018, עמוד 9
 623. ^ שמוליק שמחון, בעיתון מרכז העניינים, 27 ביולי 2018, עמוד 13
 624. ^ שני גולדשטיין, מחפשים אותך מהבית, באתר מרכז העניינים, 25 באפריל 2018
 625. ^ שרון רופא אופיר מכריזה על הצטרפותה למירוץ לראשות מועצת קריית טבעון, באתר מרכז העניינים, 17 באפריל 2018
 626. ^ צביקה אקרמן - עובר לקדמת הבמה, בעיתון מרכז העניינים, 27 ביולי 2018, עמוד 8
 627. ^ * Green globe.svg אתר האינטרנט הרשמי של עלי ברוק - שינוי לטובה
 628. ^ דורון גולן, שלומי טל הודיע רשמית: אני מתמודד לראשות עיריית קריית ים, 31 בדצמבר 2017, באתר בלינקר.
 629. ^ דורון גולן, בחירות קריית ים: כחלון הודיע על תמיכתו בשלומי טל, באתר "בלינקר", 26 ביולי 2018
 630. ^ אבי אדר, "אני אהיה הפתעת הבחירות בק.ים ואזכה בראשות העיר", באתר "חדשות הקריות", מרץ 2018
 631. ^ קריית ים: עו"ד מורדי פיזיצקי חובר לשלומי טל ותומך בו לראשות העיר, באתר "קריות באינטרנט", 20 באוגוסט 2018(הקישור אינו פעיל, 1.09.2018)
 632. ^ דורון גולן, סיעת "משנים כיוון" בקרית ים פתחה את מסע הבחירות למועצת העיר, באתר "בלינקר", 17 באוגוסט 2018
 633. ^ ארי קלמן, לא רגוע בטלזסטון: מועמד שלישי לראשות, באתר בחדרי חרדים, 29 באפריל 2018
 634. ^ רוזנטל מגיב: הופתעתי. אתמודד לראשות מועצת קרית יערים, באתר JDN‏, ח׳ בתשרי תשע״ט (17 בספטמבר 2018
 635. ^ אבי רבינא, ‏סופית: יצחק רביץ עבר מביתר עילית לטלז סטון, באתר כיכר השבת, 17 בספטמבר 2018
 636. ^ ירוחם שמואלביץ, בדגל התורה מנעו את הפיצול הפנימי בטלז-סטון, באתר לדעת, 27 בספטמבר 2018
 637. ^ דורון גולן, ציקי אבישר: "המטרה שלי להשיב לתושבים את תחושת ניקיון הכפיים", באתר "בלינקר", 14 ביוני 2018
 638. ^ אבי רוטמן הודיע רשמית על התמודדות לראשות עיריית קריית מוצקין, בלינקר, 21 ביוני 2018
 639. ^ דורון גולן, איחוד סיעות ראשון בקרית מוצקין לקראת הבחירות המקומיות, באתר בלינקר, 4 ביולי 2018
 640. ^ מירית פנחס ואדי גל, הבחירות לאן? בעיתון ידיעות המפרץ, 27 ביולי 2018, עמוד 19
 641. ^ דורון גולן, צווי מניעה אוסרים על עובדי עיריית קריית מוצקין לקחת חלק בבחירות, באתר בלינקר, 10 ביולי 2018
 642. ^ חיים ויצמן הודיע רשמית: "מתמודד לראשות העיר", 1 ביוני 2018, באתר אנג'לס.
 643. ^ אלירן זילכה, הראשון להודיע: אפרים משעל יתמודד לראשות העירייה, באתר "המקור", 25 במאי 2018
 644. ^ מישל טפירו ימשיך להוביל את ש"ס בקרית מלאכי, 27 ביוני 2018, באתר אנג'לס.
 645. ^ נדב ויצמן הוא הנבחר לראשות סיעת הליכוד בק.מלאכי, 5 ביוני 2018, באתר אנג'לס.
 646. ^ יוסי סולימני ראש מפלגת העבודה, 30 באפריל 2018, באתר אנג'לס.
 647. ^ F icon.svg אריק חדד, ברשת החברתית פייסבוק
 648. ^ F icon.svg בצלאל דוד, ברשת החברתית פייסבוק
 649. ^ F icon.svg דוד אבו לראשות מועצת קרית עקרון, ברשת החברתית פייסבוק
 650. ^ אביחי שטרן מול ניסים מלכה – ראש בראש, 2 ביולי 2018, באתר צפונט.
 651. ^ בית הדין העליון של סיעת הליכוד: ניסים מלכה יעמוד בראש הליכוד בבחירות הבאות, 19 ביולי 2018, באתר מידע 8
 652. ^ ההודעה על ההצטרפות לכולנו בעמוד הפייסבוק של יורם מלול, https://www.facebook.com/yorammalul/photos/a.182799588548883/1083082011853965/?type=3&theater
 653. ^ http://www.tzafonet.co.il/articles/politics/%D7%A0%D7%A7%D7%95%D7%93%D7%AA-%D7%94%D7%96%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%A7-%D7%A9%D7%9C-%D7%90%D7%91%D7%99%D7%97%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%A8%D7%9F/
 654. ^ הרצל בן אשר, ד”ר אביבה זריהן-ויצמן לא נשכח את החלשים, לצד פיתוח המצוינות ויזמות, 8 ביוני 2018, באתר חדשות הגליל.
 655. ^ F icon.svg יגאל בוזגלו - לראשות העיר, ברשת החברתית פייסבוק
 656. ^ הרצל בן אשר,